Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Tehnično vprašanje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
2057 komentarjev na to temo

#101 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 27. februar 2004, 11:49

Nosorog - si ti ena faca x:Dx x:Dx x:Dx Pravi in zelo tehnično vprašanje :palec: :palec:

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#102 tiana

tiana
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 167

Objavljeno: 4. marec 2004, 09:50

Že dalj časa opažam, da se strani na luninem netu zelo počasi nalagajo, včasih čakam tudi po dve minuti. Se da to kako popravit?

#103 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. marec 2004, 10:04

Tiana - tudi jaz to zal opazam... :sori:
In kot sem videla v kaki temi vmes, nisem edina...
Pojma nimava, kaj bi bilo... Saj smo ze zgoraj omenjali v tejle temi, se mi zdi...
Vcasih sploh ni LN, ker recimo tudi solidnejsi portali ne delajo oz. se zatika (npr. najdi.si), vcasih so samo windowsi, ocitno (ker Mitji na MAC-u vse lepo dela)...
Poleg tega je vsak dan vec ljudi na LN (Forum je recimo 1/10 LN) - tako je hkrati bogvekoliko obiskovalcev...
Predvsem se tako to dogaja v teh urah (10 - 14h)... kot opazava.

Problem je tudi v tem, ker je LN po velikosti tako velik kot taglavni in taveliki portali - ne pa tudi po budgetu in drugih podobnih zadevah...
Torej, mi gostujemo zelo prijateljsko na nekem serverju - toliko, kolikor si lahko pac privosciva, kajti LN financirava iz lastnega zepa.
Ker ne nosi casha, morava, da vse pedenava (in da zivimo) vmes delati tudi druge stvari...
Tudi to potem upocasnjuje napredek....
Tole ni jamranje, pac pa so dejstva.
Vse to je razlog in 'krivo'...

Saj bo scasoma bolje, saj v bistvu ne nazadujemo, pac pa napredujemo, tudi financno, samo gre to prepocasi, oz. je 100X vecji odliv kot priliv... Zaenkrat.

Vsi skupaj upamo, da bo zelo kmalu kako drugace. xsrcx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#104 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 4. marec 2004, 21:10

:vragec:


marsa en kveshchn
pokowc ma 8100 objau
pa je sam chetrtpismen

a neb blo boljsh, deb jih meu sam 2025 x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx


666 neznansko zlobnih zlobijeu
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#105 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. marec 2004, 21:14

Ne, ne, aakhut, je ze v redu... meni je vsec, da ima pokowc toliko objav. In taksne. In da je tak kot je...
Kar se tice postov in tega...
Sicer bi mi bilo pa se vsec, ce bi bolje in ucinkoviteje izkoristil svojo (neizcrpno) ustvarjalno energijo... kot pa tudi ti, v bistvu, aakhut, sory...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#106 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 4. marec 2004, 21:15

:vragec:


sej tole mi je sam zraven....
k chakam, de mashina zrenderira

666 zlobijeu...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#107 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. marec 2004, 21:17

tko k men, kaj pa mislis... :sniky:
(*sem pa res ravnokar morala restartat vse, mi je zablokiralo, 500 programov odrptih, fotke, muzka...)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#108 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 4. marec 2004, 21:18

:vragec:

tko k teb kaj?

666 zlobijeu...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#109 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. marec 2004, 21:20

'sam zraven' xrolleyesx
he, ne sledimo vec al kaj? EMŠO? x:px :zoro: :wOOt: :madpro:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#110 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 4. marec 2004, 21:21

:vragec:

moj, al od mashine
pa sej je skor isto x:Dx


666 zlobijeu...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#111 sončk

sončk
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 892

Objavljeno: 5. marec 2004, 13:13

evo bom tukaj vprašala...
Hočem dat gor slikco pa jo noče dat...
slika je velika 20.056 bytes, kot vem je omejitev 25.600..tako da tu ne bi smelo bit prblema...
Postopek...grem na komentiraj...tam napišem text, potem pritisnem Browse, najdem slikco med svojimi dok. dam open, al pa dvojni klik...in potem dan na predogled objeve...pa ni nič...samo text mi pokaže...slikce ne.
Če pritisnem objavi, je pa isto...samo zbrišem...
Mogoče kakšen nasvet???

Lp, S x:)x
Objavljena slika

#112 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 5. marec 2004, 13:15

:vragec:


probi jo z mishko pobarvat v okenchku...


666 zlomkou...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#113 sončk

sončk
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 892

Objavljeno: 5. marec 2004, 13:27

nč se ne zgodi :sori:
Objavljena slika

#114 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 5. marec 2004, 13:48

Sončk, daj ti vseeno poskusi z zelo majceno sliko, pa jo potem izbriši, ker delaš tako, kot je prav, ampak se mi zdi, da je lahko prevelika ta fotka, moraš pa dodati ikonco ali nek komentar, da te spusti naprej....prej si napisala, da je 3,1 KB....zdaj pa, da je 20 KB, no ne vem poskušaj, volja in pogum naj te ne zapustita...lep dan x;)x :palec:

#115 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. marec 2004, 14:04

Oj, to je kar velika, tudi ce je omejitev taka in taka, ni treba da je do te meje...
Ja, mora bit tudi komentar, sicer noce postnit.
Po mojem je ali to, da ne komentiras, ali je pac prevelika.

Sem se Mitji rekla, pa se bo zdaj not konektal in ti povedal, ce je se kaj takega.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#116 Mitja

Mitja
  • Uredništvo
  • Št. objav: 445

Objavljeno: 5. marec 2004, 14:08

mislim, da ima borism prav.

poskusi in javi.
Mitja

#117 sončk

sončk
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 892

Objavljeno: 5. marec 2004, 14:10

ja borism sm jo pol še mau bl zmanšala...zato...
no, hvala,

LP,S x:)x
Objavljena slika

#118 candlelight

candlelight
  • D član
  • Št. objav: 464

Objavljeno: 5. marec 2004, 14:15

evo bom tukaj vprašala...
Hočem dat gor slikco pa jo noče dat...
slika je velika 20.056 bytes, kot vem je omejitev 25.600..tako da tu ne bi smelo bit prblema...
Postopek...grem na komentiraj...tam napišem text, potem pritisnem Browse, najdem slikco med svojimi dok. dam open, al pa dvojni klik...in potem dan na predogled objeve...pa ni nič...samo text mi pokaže...slikce ne.
Če pritisnem objavi, je pa isto...samo zbrišem...
Mogoče kakšen nasvet???

Lp, S x:)x


Očitno nisem edina, ki ne morem dati slikice gor :sori:

Kako se jo pa pomanjša?

Hvala za nasvet! xsrcx
BOLEČINA JE KRIK TKIVA PO PRETOČNI ENERGIJI

#119 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. marec 2004, 14:24

Das (pri fotki, ko jo oblikujes, recimo v Photoshopu ali podobnem programu) Image size - in vneses recimo 350 pixlov. ;)
In potem das "save for web" in shranis, potem pa po opisanem postopku dodas, se prej pa reces bev (ker mora imeti mensezdi vsaj 3 crke oz. pac znake). :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#120 candlelight

candlelight
  • D član
  • Št. objav: 464

Objavljeno: 5. marec 2004, 14:59

Marsa, hvala za napotke, samo mi ne gre in ne gre, sliko sem pa že čist pomanjšala. Pa kdaj drugič. xrolleyesx

C.l.
BOLEČINA JE KRIK TKIVA PO PRETOČNI ENERGIJI

#121 iigor

iigor
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 44

Objavljeno: 8. marec 2004, 14:41

Stalno mi v mailbox prihajajo sporočila, da je nekdo za mano objavil komentar. Kako naj to izključim? prosim za malo pomoči.

#122 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. marec 2004, 17:00

Na osebni strani si se ocitno prijavil na tole; da dobivas obvestilo, ko kdo komentira v temi, kjer si ti.
Kliknes 'Tvoje prijave' - lahko si 'narocen' na komentarje v dolocenih temah, lahko pa tudi v posameznih forumih.
Ne vem tocno, kaj si mislil - eno varianto pa pedenas tudi v rubriki 'Email nastavitve'.
Saj bos videl prec.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#123 ribica Katja

ribica Katja
  • D član
  • Št. objav: 2 491

Objavljeno: 8. marec 2004, 22:43

A mi lahko kdo pove, kako postnim navpicno crto.......tole..... | Katere tipke...? Ker pri mami v sluzbi javascripti ne delajo in je treba vsak smajli posebej dvopicje, eek, dvopicje npr. in potem tegale :o|o: ne prime.... Ker ne znam narest crte..... xrolleyesx x:Ix
What you resist, persists.
What you can't be with, won't let you be.

#124 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. marec 2004, 22:44

Navadno je na alt + w
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#125 ribica Katja

ribica Katja
  • D član
  • Št. objav: 2 491

Objavljeno: 8. marec 2004, 22:54

Aha, the best, hvala! Sicer pri bratu ne dela, ker ma tipkovnico instalirano "po anglesko" in tud sumnikov nimam.... Pr mami bo pa moralo delat. x^x
What you resist, persists.
What you can't be with, won't let you be.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0