Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Izvirni greh


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
256 komentarjev na to temo

#101 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 29. julij 2005, 15:00

[
iz 40letne shiroke odprtosti do balkana( :xx!: ) in zamorskih neuvrshchenih( :xx!: )

zlomk x:Dx[/quote]
x^x motiš se.... oni so veliko bolj odprti, sočutni , podjetni .... da ne naštevam...
kot podalpci x:Dx :inocent: :eek: x:o)x
x;)x z grehi se pa sploh ne obremenjujejo x^x x:o)x

#102 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 29. julij 2005, 15:07

[quote name='principesa' date='29. Jul 2005 ob 16:01']
<{POST_SNAPBACK}>[
iz 40letne shiroke odprtosti do balkana( :xx!: ) in zamorskih neuvrshchenih( :xx!: )

zlomk x:Dx[/quote]
x^x motiš se.... oni so veliko bolj odprti, sočutni , podjetni .... da ne naštevam...
kot podalpci x:Dx :inocent: :eek: x:o)x
x;)x z grehi se pa sploh ne obremenjujejo x^x x:o)x[/quote]

:vragec:

mam raj jodlarje

zlomk x:)x jodldiduuuuuu......
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#103 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 29. julij 2005, 15:12

x;)x sm pa misl_ na ,zlomk, x;)x da maš raj jodlarke x:Ix x;)x pa se očitn motm x:px x;)x x:Dx :vragec:
:palec: xDDx

#104 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 29. julij 2005, 15:17

:vragec:

x:Dx

zlomk :vio:
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#105 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 29. julij 2005, 15:17

...Er zeigte mir einen großen Weidenbaum, der Täler und Berge beschattete. Unter dem Schatten des Baumes waren alle zusammengekommen, die mit dem Namen des Herrn genannt werden. Ein strahlender Engel des Herrn von ungeheurer Größe stand unter der Weide. Er hatte eine große Sichel und hieb Zweige von der Weide ab und gab sie dem Volk, das im Schatten der Weide stand. Er gab ihnen kleine Stückchen von den Zweigen ... x:Dx[/quote]
xyesx xyesx xyesx xscratchx xegox x;)x

#106 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 29. julij 2005, 21:06

<{POST_SNAPBACK}>.
A se ne bi raje prej informirali o resničnosti izjave... to je pa kruta obtožba.. vsem je javno znano da je sin Jaša Drnovšek homosexualec in ne pedofil... o kakršnikoli  dejavnosti  Drnovška st.  pa se raje inforimiraj... to so težke obtožbe x?x neveš kdo vse bere tale forum x?x

zanimivo, živim tu pa tega ne vem... mogoče zato, ker me takšne stvari ne zanimajo x;)x

#107 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 29. julij 2005, 22:53

<{POST_SNAPBACK}>:vragec:  ve se da je Mag  senzionalistični cajtng, za opravljivce, ki nimajo lastnega življenja... tolk o tem... huda podalpska slovenska mentaliteta :xx!: da o ozkosti in zaprtosti duše sploh ne govorim :xx!:


Sevede, vsi, ki jim je 70 let komunizna totalno opral glave, to VESTE. Kdor sam mal namigne, da postkomunistične sile niso tko zlate, je sevede opravljivec. In ker večino medijev še vedno povsem obvladujejo nasledniki komunajzarjev, je vsaka drobna lučka resnice v temi popolne komunajzarske propagande sevede zgol grdo opravljanje.

Saj ne trdm, da v cerkvi ni blo nikol nič narobe, ampak jest ljudi, ki to tudi povedo, ne zmerjam nizkotno z opravljivci, tako kot ti, če kdo napiše kaj čez tebi ljube komunajzarje. In pa sevede tvoje zmerjanje ljudi, ki se trudijo za luč resnice, seveda sploh ni greh. Je tvoja sveta komunajzarska dolžnost.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#108 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 29. julij 2005, 23:02

<{POST_SNAPBACK}>zanimivo, živim tu pa tega ne vem... mogoče zato, ker me takšne stvari ne zanimajo x;)x


Si brala mogoče Orvelovo 1984? Tam so ljudje "vedel" tisto, kar so drugi hotel, da "vejo", in ne tisto, kar jih je zanimal. Saj sploh niso vedl, kaj jih zanima. So bli odlično dezinformiran. Vidiš, pri nas še vedno živimo v zlo podobni zgodbi. In tisti, ki pripravljajo referendun, da bi preprečl nov zakon o RTV, se trudjo, da v tej orvelovski zgobi tudi ostanemo. Še najman naslednih 70 let.

Sicer pa tud za masovne množične poboje verjetno nis vedla, ker te v tvoji duhovni veličini takšne uboge banalnosti verjetno niso zanimale.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#109 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 29. julij 2005, 23:15

<{POST_SNAPBACK}>Hmm

Je prišel inkvizitor in rekel, da se more tega človeka ubit v imenu najvišjega. In potem še verske vojne. Vse to je cerkev udejevala v prejšnjih stoletjih. Mah sej se je papež celooo opravičil. Tko da res ni panike.


Al pa pride kakšen veliki duhovnik k velikemu sodniku in reče, da je treba tega človeka križat, ker je bogokletnež.

Al pa kakšen komunistični mogočnež napiše zahtevo, da je nedopustno, da se masovni poboji izvajajo prepočas, naj se pohiti, ker bo drugač čez nekaj časa terba ljudem soditi. Jih je bolš čim prej čim več likvidirat.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#110 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 29. julij 2005, 23:23

<{POST_SNAPBACK}>men je pa všeč ideja, ki sem jo prebrala v šifri, da je imel Jezus potomca


Hm, zanimiv, mogoče sem pa pol jest tud Jezusov potomc. Pravzaprav, ČE je Jezus res imel potomce, potem sem verjetno res Jezusove krvi.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#111 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 30. julij 2005, 04:03

kdo ve? Jaz sem prepričana le za tisto, kar doživim, pa še takrat se mi včasih zdi, da sanjam ;)
In zakaj, če je živel, naj ne bi ljubil, se ljubil? Zakaj tako verjamemo pisani besedi?
Aja pa še to, nanašalo se je na Janšo od Drnovška in ne vem kaj imajo s tem opraviti moje duhovne veličine :eek: zato, ker me ne zanima s kom človek seksa?
pa dobro jutro Emanuel x:Dx

#112 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 31. julij 2005, 18:09

<{POST_SNAPBACK}>kdo ve? Jaz sem prepričana le za tisto, kar doživim, pa še takrat se mi včasih zdi, da sanjam ;)
In zakaj, če je živel, naj ne bi ljubil, se ljubil? Zakaj tako verjamemo pisani besedi?
Aja pa še to, nanašalo se je na Janšo od Drnovška in ne vem kaj imajo s tem opraviti moje duhovne veličine :eek: zato, ker me ne zanima s kom človek seksa?
pa dobro jutro Emanuel x:Dx


Dobr jutr :eek: Tko zgodi? Si pa zgodna.
Ja, saj zato sem pa napisu mogoče, ČE in pa sam verjetn, ne pa, da je tako x;)x
Ma, saj tist z duhovno veličino sem se sam hecu x:Ix :sori: Ampak ljudje večinoma res vedo tist, kar drugi hočjo, da vedo. Vsaj večinoma.
Aja, pa dober večer x:)x
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#113 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 31. julij 2005, 18:13

sem šla pridkano na en pohod, ki je uspel x:px tko 7 ur hoje vsega skupaj x:Dx
aja lep večer tudi tebi :palec:

#114 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 31. julij 2005, 22:52

<{POST_SNAPBACK}>sem šla pridkano na en pohod, ki je uspel x:px tko 7 ur hoje vsega skupaj x:Dx
aja lep večer tudi tebi :palec:


Res si pridna :palec: . Se pa men ne da motivirat zadne cajte za kaj taga. Sem len :sori: . Upam, da ste hodil po senčni strani. ;)
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#115 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 31. julij 2005, 23:58

Na to temo so zanimivi stari etiopski rokopisi.

"O, Adam, dokler je bil dobri angel poslušen, so bili on in njegova vojska obsijani s svetlo lučjo.
A ko se je pregrešil zoper mojo zapoved, sem mu vzel svetlo naravo in postal je teman.
In ko je bil v nebesih, v kraljestvu luči, ni vedel za temo.
Toda pregrešil se je in izgnal sem ga iz nebes na zemljo; in tema je prišla nadenj.
In tudi tebi, o Adam, dokler si bil v mojem vrtu in meni poslušen, je sijala ta svetla luč.
Toda, ko sem slišal za tvoj pregrešek, sem ti svetlo luč vzel. Ker pa sem usmiljen, te nisem spremenil v temo, temveč sem ti ustvaril telo iz mesa in ga obdal s kožo, da bo moglo prenšati mraz in pripeko.
Ko bi te bila zadela moja jeza, bi te bil pogubil; in če bi te spremenil v temo, bi bilo, kakor da sem te ubil.
Toda, ker sem usmiljen, sem te naredil takšnega, kakršen si; ko si se pregrešil zoper mojo zapoved, o Adam, sem te pregnal iz vrta in te privedel v to deželo; ti zapovedal živeti v tej votlini; in tema je prišla nadte, kakor je prišla nadenj, ki se je pregrešil zoper mojo zapoved."

Pa tole:
"Dokler si mi bil pokoren, si imel svetlo naravo in zato si mogel videti oddaljene reči. Toda po tvojem grehu ti je bila svetla narava vzeta; in ni ti dovoljeno, da bi videl oddaljene reči, temveč le bližnje, po zmožnosti telesa. Kajti telo je živalsko."

To kaže na idejo, da je izgon iz raja že izgon iz duhovnega sveta v svet materije, inkarnacije. Je pa v teh spisih tudi obljuba:

"Ko bo zaveza dopolnjena, bom tebi in tvojemu zarodu izkazal milost in te privedel v deželo, kjer ni ne žalosti in ne trpljenja, temveč trajna radost in veselje; pa luč, ki nikdar ne ugasne, in hvalnice, ki nikdar ne utihnejo; in prelep vret, ki je neminljiv."

Kar po moje pove, da ni smisu v večnem kroženju po raznih inkarnacijah, ampak odrešitev iz sveta materije.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#116 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 1. avgust 2005, 00:26

:vragec:

no...men je tale svet materije chist ushech x:px x:px x:px

zlomk x:Dx
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#117 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 1. avgust 2005, 11:02

Res mislite da se otroci rodijo z grehom?

Naj ti malce olajšam razumevanje in ti olajšam dušo! :2src:
Izvirnbi greh je posledica napačnega prevajanja, politične kalkulacije in neznanja. Biblija je del kabalističnega mita, ki izvirnega greha ne pozna, niti priznava, saj je po mnenju mnogih sodobnih kabalistov proizvod neizmerne človeške neumnosti, neznanja in spletkarstva. Ta mit grešnosti se je rodil v času, ko je patriarhalni kult še vedno bojeval svojo bitko za prevlado nad matriarhalnim kultom svete boginje. Kako potlačiti kult plodnosti in ženske kot matere? Samo s tem, da se jo umaže in poniža. To je politikantom zgodnjega krščanstva poznega Rima silno uspelo. Zmagalo je načelo gnostičnega dvojstva večnega boja nad osrediščenim ravnotežjem. 10 božjih zapovedi je čisto uporaben in delujoč sistem moralnosti, a je nujno potrebno izključiti politične intepretacije in potvorbe. Na moji strani najdeš nekaj o tem.
Velik del kabalističnega izročila zanika delitev sveta na materijo in duh in tudi zanika obstoj absolutnih vrednosti dobrega in zla. A o tem v posebni temi...
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#118 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 1. avgust 2005, 14:09

<{POST_SNAPBACK}>...... Kako potlačiti kult plodnosti in ženske kot matere? Samo s tem, da se jo umaže in poniža.

:palec:

#119 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 1. avgust 2005, 14:15

<{POST_SNAPBACK}>Kako potlačiti kult plodnosti in ženske kot matere? Samo s tem, da se jo umaže in poniža. .


:vragec:

leo povedano....res je....gre SAMO za kult

zlomk :vio:
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#120 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 1. avgust 2005, 14:16

Akutek, pa sej ti maš nas boginje x:Dx prav rad ane x;)x x:Xx
ne pozabi, da greva na pir

#121 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 1. avgust 2005, 14:24

<{POST_SNAPBACK}>Akutek, pa sej ti maš nas boginje  x:Dx prav rad ane x;)x  x:Xx
ne pozabi, da greva na pir


:vragec:

ma na kurac mi grejo taki, k po eni strani govorijo o ponizhanju in blatenju...pochnejo pa tochno to...samo drugim (recimo RKC-ju)

zlomk :vio:
na per pa nism pozabu x:Xx x;)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#122 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 1. avgust 2005, 14:56

A niso ponedeljki tako fajn?
Tudi izvirni greh je gotovo nastal na en ponedeljek.
En ponedeljkov poskus:
Ene matra teza o izvirnem grehu predvsem zato, da se jim ni traba ukvarjati s svojimi tavsakdanjimi.
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#123 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 1. avgust 2005, 20:41

A niso ponedeljki tako fajn

Napaka je, ker so izumili institucijo ponedeljka. To je izvirni greh. x:Dx x:Dx
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#124 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 2. avgust 2005, 11:57

<{POST_SNAPBACK}>A niso ponedeljki tako fajn?
Tudi izvirni greh je gotovo nastal na en ponedeljek.
En ponedeljkov poskus:
Ene matra teza o izvirnem grehu predvsem zato, da se jim ni traba ukvarjati s svojimi tavsakdanjimi.


:vragec:

eni se pa ochitno ne morjo sprijaznit z danostjo izvirnega greha in plozajo o tezi o le tem :xx!:

zlomk x:Dx
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#125 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 3. avgust 2005, 07:51

Izvirnega greha ni, a si ga je izmislila religija, saj ga potrebuje za svoj namen.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0