Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Pogovori z...bogom


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
298 komentarjev na to temo

#201 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 26. september 2004, 19:04

in zakaj se ne x;)x

#202 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 26. september 2004, 19:07

no, saj se...sam je ta svet še vedno mal drugje...novi pa še ni tukaj...ampak enkrat bomo dočakali... x:)x :palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#203 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 26. september 2004, 19:08

.sodelujem vedno,ko dobim prave in zdrave rešitve x^x
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#204 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 26. september 2004, 19:09

KR POVEJTE VAS POSLUŠAM x:Dx x:Dx
x;)x :palec: x:Xx x;)x

#205 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 26. september 2004, 19:48

x:Dx :palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#206 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 1. oktober 2004, 21:28

Obstaja le eno sonce in eno samo nebo nad vsemi
narodi in eno božanstvo pod raznimi imeni.
x:)x

#207 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 2. oktober 2004, 08:36

Včeraj sem reku eno konkretno z našim Bogom v službi :vragec: x8Dx x:o)x x:Dx :palec:

bo treba še mal Objavljena slika, pa bo x^x

#208 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 2. oktober 2004, 15:20

1. Molitev je ponižen pogovor z Bogom. K njemu bi morali redno moliti. Tako lahko čutite, da ste mu blizu kot kakemu dragemu prijatelju. Čeprav je Jehova zelo velik in močan, pa posluša naše molitve! Ali redno molite k Bogu? (Psalm 65:2; 1. Tesaloničanom 5:17)

2. Molitev je del našega čaščenja. Potemtakem bi morali moliti samo k Bogu Jehovu. Ko je bil Jezus na zemlji, je vedno molil le k svojemu Očetu, k nikomur drugemu. Mi bi morali delati ravno tako. (Matevž 4:10; 6: 9) Vendar bi morali vse molitve izreči v imenu Jezusa. S tem pokažemo, da spoštujemo njegov položaj in verujemo v njegovo odkupno žrtev. (Janez 14:6; 1. Janezov 2:1, 2)

3. Ko molimo, bi morali Bogu govoriti iz srca. Molili naj ne bi na pamet naučenih molitev ali tako, da bi jih brali iz molitvenikov. (Matevž 6:7, 8) Molimo lahko v kakršnem koli spoštljivem položaju, ob katerem koli času in na katerem koli kraju. Bog lahko celo sliši, če molimo potiho, v svojem srcu. (1. Samuelova 1:12, 13) Dobro je, da za osebno molitev poiščemo miren prostor, proč od drugih ljudi. (Marko 1:35)

4. O čem vse lahko molite? O vsem, kar bi morda vplivalo na vaše prijateljstvo z njim. (Filipljanom 4:6, 7) Vzorčna molitev kaže, da bi morali moliti glede Jehovovega imena in namena. Prosimo lahko tudi, da bi se zadovoljile naše gmotne potrebe, se nam odpustili grehi in da bi prejeli pomoč ter se tako lahko upirali skušnjavi. (Matevž 6:9–13) Naše molitve naj ne bi bile sebične. Moliti bi morali samo za stvari, ki so v skladu z Božjo voljo. (1. Janezov 5: 14)

5. Molite lahko vsakič, ko vas srce navede, da se Bogu zahvalite ali ga hvalite. (1. letopisov 29:10–13) Moliti bi morali, kadar ste v težavah in je vaša vera preskušena. (Psalm 55:22; 120:1) Primerno je, da molite, preden zaužijete obrok. (Matevž 14:19) Jehova nas vabi, naj molimo »vsak čas«. (Efežanom 6:18)

6. Še posebej pa moramo moliti, če smo resno grešili. Takrat bi morali Jehova prositi za usmiljenje in odpuščanje. Če naše grehe Bogu priznamo in se po svojih najboljših močeh potrudimo, da jih ne ponovimo, nam je on »pripravljen odpustiti« (New World Translation). (Psalm 86:5; Pregovori 28:13)

7. Jehova posluša samo molitve pravičnih ljudi. Zato se morate kar najbolj potruditi živeti po njegovih zakonih, da bi Bog vaše molitve uslišal. (Pregovori 15:29; 28:9) Biti morate ponižni, ko molite. (Lukež 18:9–14) Delati morate to, za kar molite. Tako boste dokazali, da verujete in da to, kar rečete, tudi resnično mislite. Samo tedaj bo Jehova odgovarjal na vaše molitve. (Hebrejcem 11:6)
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)

#209 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 2. oktober 2004, 17:36

Andreja Anda Jagodič. Midva se močno razlikujeva, nekaj pa imava skupnega. Veš, kot otrok sem bil vzgojen v rimokatoliški veri, celo pri birmi sem bil. POtem pa sem postal ateist, pričel sem verjeti v komunizem. Tudi ta religija me je razočarala. Z leti pa sem postal pozoren na "naključja" v življenju, ki so se pojavljala vedno ob pravem času in na pravem kraju. Vedno, ko je bilo najhujše, se je zgodilo odrešilno "naključje" in stvari so postale obvladljive. Malo po malo je v meni rastlo prepričanje, da so ta naključja vestno programirana in da za tem tiči neka univerzalna inteligenca. Tudi znanstveniki to ugotavljajo. Menda je bil prav Einstein tisti, ki je rekel: "Ko človek prične piti iz kozarca znanosti, postane ateist. Ampak na dnu čaše ga čaka bog".

Tako, vidiš, Andreja Anda, čeprav nisem znanstvenik, tudi mene je pričakal bog. Tak, veš, kakršnega ne slika nobena religija. Moj bog nima ne pekla in ne nebes. Tudi nobenih molilnih obrazcev nima. Oziroma enega pa ima. Zlato pravilo, ki ga poznajo tudi skoraj vse religuje: "Ravnaj z drugimi tako, kot želiš, da bi drugi ravnali s teboj"! Živi in delaj tako, da te tvojega življenja in tvojih del pred nikomer ne bo sram pokazati. Pomagaj ljudem, če le moreš, če že ne moreš narediti nič koristnega, vsaj nikomur ne škoduj. To je molitev, ki je tudi bogu všeč. Žebranje nekih napisanih obrazcev, razna brezvezna odrekanja, postenje, hoja po kolenih itd, to so neumnosti, ki jih bog kot univerzalna inteligenca in neskončna ljubezen nikakor ne more ceniti.

Tako, Andreja Anda, tudi tebi želim, da bi našla boga, v katerem boš našla ljubezen in ki od tebe ne bo zahteval nič drugega kot to, da živiš v harmoniji z vsemi drugimi ljudmi in z vsemi živimi bitji. Tak način življenja pa ti bo prinesel notranji mir, to pa je tisto, čemur pravijo tudi raj na zemlji.
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#210 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 2. oktober 2004, 17:43

Bigm, to si tako dobro napisal, da bi se jest tud spodi podpisal xDDx :palec: , tako nekako se tudi meni dogaja in obrača v življenju :palec:

#211 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 2. oktober 2004, 19:11

Bigm, cenim tvoje razmišljanje. Lepo si napisal. Veš, tudi sama sem bila 50 let v partiji in bila ateist celo življenje, dokler me ni nagovoril Bog Jehova. Doma sem bila vzgojena v pravoslavni družini, kmalu po okupaciji sem odšla v partizane. Vstoop v partijo mi je omogočal napredovanje, zato se danes lahko pohvalim z najvišjo pokojnino in borčevskim dodatkom. Moji otroci so bili vzgojeni v ateističnem duhu, vendar smo lani vsi postali Jehovove priče in moram reči, da se sedaj še lepše razumemo. Lepa je misel, ki pravi, da je Jehova ustvaril to zemljo, da bi ljudje na njej večno živeli. Sedaj, ko me je Bog poklica , se z njim veliko pogovarjam in moram reči, da mi veliko koristi. K temu pa pripomore tudi preučevnje Biblije.
Vabim te, da nas enkrat obiščeš v naši Kraljestveni dvorani Jehovoih prič in z veseljem ti bomo vse razkazali in povedali, kar te zanima.

Z najlepšimi pozdravi

Andreja jagodič - Anda.
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)

#212 Emilija

Emilija
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 62

Objavljeno: 3. oktober 2004, 18:30

Andreja Anda pa res zna poskrbeti zase! V partizanih je poskrbela za visoko borčevsko penzijo, zdaj ko ima raj na zemlji, pa vsak dan moli še za raj po smrti. Dva raja za eno dušo je pa že preveč za moje pojme. Pusti kakšen prostor v raju še komu drugemu, ni treba,da vse sama zasedeš!

#213 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 21. oktober 2004, 19:45

1. Molitev je ponižen pogovor z Bogom. K njemu bi morali redno moliti. Tako lahko čutite, da ste mu blizu kot kakemu dragemu prijatelju. Čeprav je Jehova zelo velik in močan, pa posluša naše molitve! Ali redno molite k Bogu? (Psalm 65:2; 1. Tesaloničanom 5:17)

2. Molitev je del našega čaščenja. Potemtakem bi morali moliti samo k Bogu Jehovu. Ko je bil Jezus na zemlji, je vedno molil le k svojemu Očetu, k nikomur drugemu. Mi bi morali delati ravno tako. (Matevž 4:10; 6: 9) Vendar bi morali vse molitve izreči v imenu Jezusa. S tem pokažemo, da spoštujemo njegov položaj in verujemo v njegovo odkupno žrtev. (Janez 14:6; 1. Janezov 2:1, 2)

3. Ko molimo, bi morali Bogu govoriti iz srca. Molili naj ne bi na pamet naučenih molitev ali tako, da bi jih brali iz molitvenikov. (Matevž 6:7, 8) Molimo lahko v kakršnem koli spoštljivem položaju, ob katerem koli času in na katerem koli kraju. Bog lahko celo sliši, če molimo potiho, v svojem srcu. (1. Samuelova 1:12, 13) Dobro je, da za osebno molitev poiščemo miren prostor, proč od drugih ljudi. (Marko 1:35)

4. O čem vse lahko molite? O vsem, kar bi morda vplivalo na vaše prijateljstvo z njim. (Filipljanom 4:6, 7) Vzorčna molitev kaže, da bi morali moliti glede Jehovovega imena in namena. Prosimo lahko tudi, da bi se zadovoljile naše gmotne potrebe, se nam odpustili grehi in da bi prejeli pomoč ter se tako lahko upirali skušnjavi. (Matevž 6:9–13) Naše molitve naj ne bi bile sebične. Moliti bi morali samo za stvari, ki so v skladu z Božjo voljo. (1. Janezov 5: 14)

5. Molite lahko vsakič, ko vas srce navede, da se Bogu zahvalite ali ga hvalite. (1. letopisov 29:10–13) Moliti bi morali, kadar ste v težavah in je vaša vera preskušena. (Psalm 55:22; 120:1) Primerno je, da molite, preden zaužijete obrok. (Matevž 14:19) Jehova nas vabi, naj molimo »vsak čas«. (Efežanom 6:18)

6. Še posebej pa moramo moliti, če smo resno grešili. Takrat bi morali Jehova prositi za usmiljenje in odpuščanje. Če naše grehe Bogu priznamo in se po svojih najboljših močeh potrudimo, da jih ne ponovimo, nam je on »pripravljen odpustiti« (New World Translation). (Psalm 86:5; Pregovori 28:13)

7. Jehova posluša samo molitve pravičnih ljudi. Zato se morate kar najbolj potruditi živeti po njegovih zakonih, da bi Bog vaše molitve uslišal. (Pregovori 15:29; 28:9) Biti morate ponižni, ko molite. (Lukež 18:9–14) Delati morate to, za kar molite. Tako boste dokazali, da verujete in da to, kar rečete, tudi resnično mislite. Samo tedaj bo Jehova odgovarjal na vaše molitve. (Hebrejcem 11:6)
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)

#214 sokrates

sokrates
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 215

Objavljeno: 21. oktober 2004, 19:46

ej, jst poznam enga psihijatra....................lah ti mal pomaga :o|o:

#215 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 21. oktober 2004, 21:39

Ravno to temo sem iskala, včeraj se mi zdi...sem se hotla mal pomenit s teboj.....

kaj mi delaš???




p.s. Sokrates-psihiatri bolj malo zaležejo-šus organizacija pri nas.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#216 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 22. oktober 2004, 07:52

kaj nam dela :eek: ...he he, spravlja nas v Resnico x^x x;)x :palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#217 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 22. oktober 2004, 08:59

Amis, pravilno razmišljaš! Vidim, da si dovzeten za Božji klic. Zato te vabim, da se udeležiš shoda Jehovovih prič v Kraljestveni dvorani in tam ti bo resnica še bolj dovzetna.
Lep pozdrav,
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)

#218 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 22. oktober 2004, 09:02

:eek: :eek: :eek: ....Amis, prid ti raje v Mickovo kraljestvo. :vragec: x:px x:Dx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#219 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 31. oktober 2004, 21:00

Vsak ima svoje verovanje. Sem mnenja da se je treba moliti Bogu ali karkoli že, z namenom da se kot človek poboljšaš v odnosu do sebe in okolice. To tudi prakticiram in molim iz dneva v dan.
Vendar ni te religije, ni gibanja, ni sekte, ni inštitucije na tem svetu, ki mi bo zapovedovala na kakšen način naj verjamem v Boga in kako naj živim. Verovanje je stvar vsakega posameznika in ne religij ali skupine ljudi. Religija, sekte in inštitucije, predstavljajo okove proti svobodni volji in verovanju, pomeni smrt človekovega duha. Iz zgodovine vemo kako so majhne skupine ljudi masovno manipulirali na veliko skupino ljudi v imenu Boga, višje resnice, ideologije, vse to je pripeljalo do najhujših katastrof in propada civilizacij.
Ja sam ka mali pao s lipe

#220 Whisp

Whisp
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 10. april 2005, 01:48

Prebrala sem vse štiri knjige in jih toplo priporočam celotnemu človeštvu. Evo tlele en odlomek:

Vedno si del Boga, ker nikoli nisi oddaljen od njega. To je resnica tvojega bitja. Celota smo. Tako poznaš vso resnico. Ta resnica je bila hrana za tvojo lačno dušo. Vzemi in jo jej. Svet je hlepel po tej radosti. Vzemi in jo pij. Stori to v spomin name.

Kajti resnica je telo in radost je kri Boga, ki je ljubezen. Resnica, radost, ljubezen.
To so tri stvari, ki se vzajemno izmenjujejo. Ena vodi k drugi ne glede na to, v kakšnem vrstnem redu se pojavljajo. Vse vodijo k meni. vse so jaz.

S tem zaključujem ta pogovor tako, kakor sem ga začel. Tako kakor se življenje zaključuje sam vase. Z njim se vam dal resnico. Z njim se vam dal radost. Z njim se vam dal ljubezen. Z njim se vam dal odgovore na največje skrivnosti življenja. Ostalo je le še eno vprašanje. Vprašanje s katerim sva začela.

To vprašanje pa ni, komu govorim, marveč kdo posluša?

evo ga. A ni luštn. Mislm sej folk k ni te knjige prebral ne more vedt kaj vse piše not, lahko vam pa povem, da je vse kar piše hudičevo logično. Tko, da ja preberte jo. Sej vam na koncu ni treba verjet v to, sam mogoče bo pa to točno tisto kar iščete. Jest zase vem, da mi je pomagala, pa nism dost stvari verjela in me ni lahko v kaj prepričat. Tko da u don't know it until you try it.

To temo je popravil/a Whisp: 10. april 2005, 01:52

But the Raven, sitting lonely on that placid bust, spoke only
That one word, as if its soul in that one word he did outpour
Nothing farther then he uttered; not a feather then he fluttered--
Till I scarcely more than muttered: "Other friends have flown before--
On the morrow he will leave me, as my Hopes have flown before."
Then the bird said "Nevermore.

#221 hačepsut

hačepsut
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 11. april 2005, 16:57

Prav zanimive razlage imate, kako se pogovarjate z Bogom.

Sama sem doživela Boga krajše obdobje. Zdelo se mi je, kot da se mi je megla umaknila iz pred oči. Na vsako misel sem dobila odgovor. Občutek sem imela, da me resnično nekdo sliši. Dogajala so se mi nora naključja. Vedela sem kdo sem. Občutila sem da me prežema božanska ljubezen. Vsak dogodek se mi je zdel, da ima smisel. Mislim, da se me je dotaknila božja milost.


To je bilo obdobje, ko sem spoznala, kaj je prava sreča. Žal sem to dragocenost neopazno izgubila. Od takrat še vedno iščem ta stik z Bogom ali s seboj.


P.S.: Seveda sem ga tudi preklela. Pa mislim, da mi ni preveč zameril.

#222 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 11. april 2005, 17:04

<{POST_SNAPBACK}>Kako se pogovarjate z Bogom? Če sploh se? Kakšen je vajin odnos? Sta prijatelja, zaveznika, partnerja...? Kakšne odgovore dobivate?

pogovarjam....pravzaprav niti ne...oziroma ne z besedami....tezko razlozim tole.uporabljam energijo,misel,cute...za komunikacijo z bogom,besed skoraj nikoli.odgovarja mi,odgovori mi z obcutkom,povrnjeno energijo,mislijo,cuti....
taka je moja komunikacija z bogom in taka je moja komunikacija tudi z stvarmi,rastlinami......in s se marsicem...
xsrcbumx xyiyax xsrcbumx

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#223 astroMATRIX

astroMATRIX
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 13. april 2005, 16:18

A je to Isis? OK pogovor z Bogom je možan. Tehniki je ime PCS ali Personal cO5mical Secretary. Celo direktan pristop. Nekaj O5nova
pa rabi da bi se vedalo kaj je kaj. Sicer je možan pogovor, pa se ne gre za to kar bi ljudje predmevali, predmevam.

Walking like an egyptian

NFT NTR IPY WD 'NH
True Zodiac http://www.lulu.com/zodiac True Ascendant

#224 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 13. april 2005, 21:02

<{POST_SNAPBACK}>A je to Isis? OK pogovor z Bogom je možan. Tehniki je ime PCS ali Personal cO5mical Secretary. Celo direktan pristop. Nekaj O5nova
pa rabi da bi se vedalo kaj je kaj. Sicer je možan pogovor, pa se ne gre za to kar bi ljudje predmevali, predmevam.

Walking like an egyptian

NFT NTR IPY WD 'NH

:wOOt: pajade je možen xwizardx saj smo MI bog x:Ix in kdor ga občuti v sebi je v njegovi najboljši družbi prav vsak trenutek... :shsh: xyesx xegox :P

#225 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 18. maj 2005, 08:53

Mateja x:)x dobr un pogovor z Bogom..... včasih je fajn, če te Bog tud nazija pa ti prmaže kšno okol ušes - resno...... :palec: bolj pomaga kot nevem kake izbrane besede....
cosmic dancer




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0