Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Glina


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
174 komentarjev na to temo

#76 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 14. september 2005, 14:32

Pepel? Viš, to pa še nisem slišala. Seveda bom pa probala :vragec:
Tnx!

#77 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 14. september 2005, 14:34

<{POST_SNAPBACK}>odgovorim ti v drugi temi, v vegetarijancih. x;)x



Hvala, bom pogledala! :palec:

#78 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 22. september 2005, 19:00

vneta lojnica, baje, niso prepričani - v najboljšem primeru... ne pomaga fiziološka, niti led, če do jutri ne splahni, grem pod nož - gledam tamle, sej škodit mi ne more ane... hm, vneto je že uho, pa zateka vrat... ne ne bo škodovalo. grem :palec:

#79 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. september 2005, 08:51

kako je Selene? :8):
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#80 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 23. september 2005, 12:11

x;)x še danes ponovim (stvar se manjša ... ma ne grem pod nož pa pika... ok sem popustila in jem antibiotike, ker se kažejo vnetja tudi drugje - v kar me je prpričala slika krvi...), ampak tole se suši - včasih imam občutek, da se telo odziva na moje lastno prepričanje... že nekajkrat sem ugotovila da imam sposobnost samozdravljenja, al kako se reče - kadar hočem in ne zapadem tja nekam ...

#81 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. september 2005, 12:12

saj to sva ze zdavnaj morda nekje ugotavljali?

Fino! xokx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#82 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 23. september 2005, 12:15

ja in se mi potrjuje :palec: .... Aurora včasih v smehu pravi, da si tud menstruacijo naštimam tko kot mi paše ;)

ok, sicer me še vedno boli ko vrag, pa vrat zatečen, ampak v ponedeljek bom jaz ok...

#83 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. september 2005, 12:35

aha se spomnim...

vcas navaden podkozhen tur boli ko shus pa grozno zgleda.
kar pedenaj, do pondelka je se velik cajta za pocajtat. ;) :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#84 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 24. september 2005, 09:16

Marsa, časa sem imela 24 ur - do petka ob 12. če bi se razlila zadevica, bi prišlo do zastrupitve, no in se ni... tko, da sedaj imam, da tole naredim čimmanjše ;) in odpravim zatekanje vratu. mam glino zdejle gor... se mi fajn zdi, da lahko vseeno migam, ker je na takšnem mestu ;)

#85 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. september 2005, 09:22

dbest, super, vsec mi je, da ne sam da zaupas temle metodam, si se pridna in vztrajna v izvajanju! x^x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#86 kukica

kukica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 118

Objavljeno: 16. januar 2006, 11:23

Marsa (in ostali) na pomoč!!!

No ja, tako hudo spet ni, ampak vseeno potrebujem nasvet.

Pripravljala sem se na Lunin post in pred oči mi je priletel tvoj članek o glini, zato sem se odločila, da na polno luno začnem še glino jest. Potem pa mi tale zoprna intuicija xDDx ni dala miru in sem se odločila za mace daljši post, na sadnih sokovih. Pa mi spet ni dala miru, tako da sem zdaj že 3. dan na popolnem postu (voda in čaj brez dodatkov, pa Donat).

In včeraj sem v nekem tekstu o postu zasledila, da 5. dan popolnega posta želodec preneha proizvajati kislino in cel prebavni trakt se umiri. Pa me sedaj malce skrbi, da ne bi glina ostajala v meni. Sicer izvajam klistir (danes prvič, pa sploh ni tako grozno, kot sem si predstavljala), a vseeno to očisti le debelo črevo.

Drugače pa mislim, da mi je telo že prvi dan reagiralo na glino (ne verjamem, da je le posledica posta): Dobila sem ogromen boleč podkožni mazolj (pravzaprav podkožni oreh xDDx ), in zabuhel obraz. Oboje še vedno traja in verjamem, da je le reakcije (nisem pa 100%, da na glino).

Torej, če ti Marsa ali kdo drug morda ve, ali je lahko uživanje gline med postom nevarno, naj mi prosim napiše.

Hvala in uživajte v današnjem sončku!
Lp, Urša
Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.
Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.
by Tony Samara


NAGAJIVA USTVARJALKA
RECEPTKI

#87 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 19. januar 2006, 16:34

hoj urška, upam, da si ok... je kar nekaj dni minilo od tega tvojega posta xsrcx

#88 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. januar 2006, 17:27

Joj Kukica, nisem vidlA!!! :V:

JaZ osebno menim da lahko, vendar nimam med. izobrazbe in si ne upam odgovarjat na taksne zadeve, sploh pri dlje trajajocem postu.
za en dans em ziher da je ok.

tud sicer, saj glina sam odvecno ven zvlece, nima zveze s kislinami in tem...
ja nc, zdaj si ze posztopala, kot si, upam da je vse ok. xcrossfingx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#89 kukica

kukica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 118

Objavljeno: 19. januar 2006, 18:04

Ojla!

Super sem in danes že jem sadje!!! Juhu kok je dobr!

Sej ni nobene panike, samo bolj sem bila občutljiva med postom - se mi zdi, da sem rabila samo mal tolažbe. Sem hotla še kakšen dan vztrajat, ampak očitno moja psiha še ni bila pripravljena na to. Sicer pa postopoma.

Tudi podkožni oreh je zdaj samo še mazolj xDDx

Glino pa sicer uživam, ampak težko rečem kakšni so efekti, ko sem pa s postom kombinirala, pa še prekmalu je za večje učinke.

Hvala vseeno in gremo novim zmagam naproti...

(Joj, joj, tale hrana tko name vpliva, da me lahko še iz Polja pridejo iskat x:Dx )

lp, Urša

Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.
Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.
by Tony Samara


NAGAJIVA USTVARJALKA
RECEPTKI

#90 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. januar 2006, 18:10

No me veseli, ko te vidim tko dobre volje. xDDx
sory, navadno v take teme uletim, pa sploh opazila nisem...

.. kar me spomni, thanx Ksenia! :palec: :vio:

podkozni oreh je sam se mozolj. x:Dx x:px :palec:

no pol pa super. x;)x

Bravo, dobra si! xokx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#91 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 19. januar 2006, 18:46

kukica smo se že bali da se ti je kj zgodlo zdjj pa smo veseli da je vse v redu.kot pravi nek pregovor:kar te ne poškoduje ali ubije te lahk sam okrepi da postaneš spet samozavesten.Kukica veliko pij in uživaj!!! xwizardx :onfire: xDDx xokx


Glina fino dela, sam jo je bl pametno sam nabrat, kot pa jo kupovati (glineni obkladki za dvakratno uporabo stanejo 1.700 SIT).
Računalnik mam na eni bedasti poziciji in pihalo mi je v kolena, tako, da sem jih prehladil. Bolel k svina, pa v bistvu najprej nisem vedel, zakaj, oz. da sem jih prehladil. Pol sem dal gor dvakrat glinene obkladke in vse je ql.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#92 kukica

kukica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 118

Objavljeno: 20. januar 2006, 15:37

Nč se mi ni zgodilo. vesela sem, sita in polna energije!!

Mi je pa tale post še en časovni problem povzročil. Moram se učit za izpite, pa namesto tega drgnem stanovanje, ker ne prenesem več svinjarije. x:Dx

Hvala vsem za skrb xsrcx
glini pa trikrat hura!! x:)x

Lep sooooončen vikend vsem!!! :flower:

Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.
Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.
by Tony Samara


NAGAJIVA USTVARJALKA
RECEPTKI

#93 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 20. januar 2006, 17:27

super xsrcx

#94 Mavrica2005

Mavrica2005
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 22. januar 2006, 13:52

Tudi jaz uporabljam Ašičevo glino. V trebuhu imam bulo. V 14 dneh pitja gline se mi je zmanjšala za 2 cm. Samo enkrat sem si dala obkladek.
Prej sem bila tudi že na punkciji a se ni nič zmanjšala. Mislila sem celo, da mi bosta post in presna hrana pomagala. A na mojo žalost ni bilo uspeha.
Danes začenjam drugo kuro s glino. Prepričana sem, da bo 6 cm velika bula v parih mesecih izginila. x:)x
Izkušnje s glino:
http://www.ladeja.si...nje_z_glino.htm

#95 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 22. januar 2006, 14:08

rabim pomoč - malo ful boli hrbet, že nekaj dni... se mi zdi, da se je bolečina iz kolen preselila na ta predel (verjetno ker je spet dobila nekaj cm). hladno ali toplo? je sedaj vprašanje... pa razmišljala sem če bi blo dobro namesto vode uporabit kakšen čaj (sem nekaj o tem brala na LN). Hvala za napotke že v naprej x:Xx

#96 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. januar 2006, 14:42

Joj Ksenia, kaj pa vem, tezko je tkole od dalec govort, pa tole 'seljenje'... hm, kaj pa vem..... mislim da ne, ce bi blo to, bi prej to pol pripisala stresu kot pa da bi bla hrbtenica, sam najbrz je to... ko mas obremenjen en del mal bolj, tud drugi trpijo, ker mas mal nenaravno drzo, tko da lohk je zarad tega tud...
al se pa preprost mal prevec napreza, ker tkole mlada kot je, pa tolkrat ze ble frke s temi hbrti pa tem....

kaksna je bolecina?
Rezka, trgajoca, 'hladna, vlazna'?
al
Kljuvajoca, vnetna, 'vroca'?

ce je oteklina kaksna, potem lohk uporabis preslico.
no drugac pa je men najboljse rezultate dajal jabolcni kis. 1|1 z vodo recimo v glino, kot das vedno, le da zamenjas polovico vode s kisom.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#97 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 22. januar 2006, 14:55

pri rokometu so pri dekletih, ki še rastejo prav pogosti problemi s koleni ter spodnji del hrbtenice...
bolečina ni kljuvajoča... najprej sem prepisovala tole menstruaciji (je zamujala en teden), ampak tole se kar vleče... s hrbtom še ni imela težav, razen pred menstruacijo... mogoče še ni čisto okrevala po pljučnici, pa prehitro pričela s treningi... ampak verjetno ti je jasno, da je brez veze njenega škorpijona štopat... sej bolečina ni prehuda, vseeno telovadi in trenira, je pa zoprna...
hvala, bom kar z vodo in kisom... pa vseeno hladno ane...
mi je včasih prav bad, ko dopovedujem drugim mamicam, kako super je glina in da nama pomaga, ker res pomaga, pa se obnašajo ko kure... sicer pa, informacijo so sprejele, kaj bodo z njo, je pa njihova stvar ane (na škodo deklet)
aja, hvala (vedno lahko računam na tvojo pomoč)

#98 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. januar 2006, 15:05

ja, saj navadno glina ze 've, kako se mroa obnasat'.. xDDx
ko mas 'hladno' bolecino, kar cutis ko ti toplota not prihaja, prav cutis ko dela glina... ko pa mas vnetnega kaj, vrocega, kljuvajocega, pa hladi.

ampak vcas je treba vseen dat toplo, ampak kot opisujes, po mojem lahko das normalno s kisom.

malenkost. x:)x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#99 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 22. januar 2006, 15:55

Vnaprej opravičilo ker se vmešujem pa dodajam.......škorpi pač,.....ma sej jo maš doma, tak da kot si rekla brezveza ji treninge odtegovat.
Hotele sem rečt samo naslednje oz opisat svoje izkušnje z "rastočimi" mladoletniki in tovrstnimi težavami.
Meni je od nekdaj pomagala topla kopel in masaža v bolečem predelu, pri odraščanju sem imela pri športnih obremenitvah bolečine v levem delu hrbtenice, od pasu navzdor do in pod lopaticami,....so prešle brez posledic.
Starejši tud bl športnik tudi imel občasno težave oz bolečine, zanimivo samo takrat ko se je "potegnil " v višino, ...topla kopel, zmasirala in težila mu da se je vsake toliko cajta "obesil" na drog in hrbtenico raztegnu.
Lansko leto pa so bile iste težave pri tamali (10 let),....potegnila v višino precej in pojavile bolečine v desnem predelu od oz pod lopatice pa vse do pasu. Ne vem ali je to pomagalo ali je samo od sebe prešlo vendar sva telovadile (jasno sem morala z njo) par jogijski vaj....nič posebnega samo raztegi.....pozdrav soncu, razteg v klešče in svečo, pri čemer sem jo dobesedno pograbla za noge in dvignila kvišku.....hrbtenica se razbremeni.......hrati topla kopel in vsak večer in zjutreaj predel zmasirala.
Ni nujno, da se to dogaja samo športnim otrokom (razen poškodb), hrbtenica oz skelet in mišice ter vezno tkivo raste lahko z različno histrostjo,.....vezno tkivo včasih ne "sledi" in zategne od tu bolečina,....dogaja se v različnih starostnih obdobjih, ...preide in se lahko ponovno pojavi.
lp
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#100 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. januar 2006, 15:57

xokx, sploh pa tole obesanje, kolk jaz to pogresam vcas ...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0