Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ali imajo tudi stopinje svoj pomen?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
230 komentarjev na to temo

#201 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 15. marec 2015, 17:27

Omar.

Ja sem sem tudi jaz začela razmišljati, kje bi šel orbis, kje ne... če vzamemo sorodnost med znamenji in stopinjami, potem ni možno imeti orbisa, ker je tu številka stopinje najpomembnejša, ker se ravno skozi to ene številke ločujejo od drugih, ostale posebne stopinje, so narejene na podlagi tega prvega, in se po moje tudi ne sme jemati orbisa, toda v aprilu se srečam z Aleksandom, pa ga vprašam za mnenje, če le ne bom pozabila.

Nimam več všečkov, sem včeri na veliko talala, pa sem ostala brez, drugači bi seveda lajkala tvoj komentar.

Ja kar tam na dvojki naj bo, ker drugači te bodo samo besede :),....si mrke pogledu... ta prvi sončni ( 20. marec)... zna bit koristno za zadeve desete bajte.... Ta drugi (4. april)  pa v zadevah devete bajte.... mrki te majo radi to pomlad....sej veš vedno so z mrki pvoezane spremembe, toda te zgledajo obetavno....


astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#202 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 15. marec 2015, 17:30

otrok je tudi 3 dni pred rojstvom enako živ kot takrat, ko ven pogleda

dela se tudi karto spočetja, če imamo točne podatke ( včasih teh ni)

imamo pa tudi prenatalno astrologijo, ko se iz karte rojstva sklepa na dogajanja pred rojstvom

Shamannamo astrologija ni ker neki, je sam še eno orodje za vpogled.... ti imaš svoja znanja za vpogled, mi imamo svoja znanja.... in se seveda zavedamo, da smo samo ljudje, ki lahko simbole preberemo malo po svoje.... se pa trudimo, kolikor se da, narediti stvari OK


astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#203 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 16. marec 2015, 05:38

vem da ima astrologija svoj pogled ... se mi pa vseeno zdi malo odveč taka preciznost, tako glede točnega časa kot točnih koordinat, ker tako čas kot koordinate rojstva so zelo relativne glede na univerzum .... ampak to je pač moj pogled ... in zdi se mi smiselno podebatirat tudi v tej smeri ... lahko me pa poučiš v kolikor se zelo motim ... 

pa ne se jezit ... wink.png

 

npr : 1 dan netočnosti od 365, je samo 0,274% napake ali 0,986 kotne stopinje, kar je še vedno ozka toleranca ... 

vem, da imajo astrologi raje 100% informacije, ampak neznank je vedno preveč ...

in končno ... pomembno je interpretiranje dobljenih informacij

in ker je interpretiranje vedno subjektivno, je 70% točnosti že itak veliko ... če jo kdo sploh dosega ...

 

zadnje čase mi vsi govorijo, ne se jezit... a  sem res tako huda :D

neznank je veliko

in se strinjam glede netočnosti,

astrologija je samo približek stvarnosti

in ja potem je tu še zavest astrologa, na kak način nekaj interpretiraš

lahko interpretiraš kot dogodek

lahko kot notranji proces

lahko iz različnih vidikov

lahko pa prenašaš svoje negotovosti in strahove na druge

 

za neastrologa je težko razumeti kaj se grem s temi stopinjami

samo gre za simbolično raven, ne za točnost

v astrologiji je ogromno simboličnih ravni

in ta glede stopinj je bolj sorodna numerologiji kot astrologiji

saj te teorije razlagajo stopinje skozi simbolično sorodnost z znamenji

torej če je nek planet na tej stopinji potem to...

če tu nismo natančni, pade vsa teorija, saj je razlika ene stopinje od druge tisto, kar omogoča delovanje te teorije.... kot pri numerologiji, če jo poznaš, če bi rekli da je enka sorodna dvojki, samo zato ker sta blizu, pa veš da pade vsa numerologija, če govorimo tako....

 

se strinjam, da naše razage nisto 100% točne

če nam rata teh 70% smo že cari

 

 

toda tudi znanost ni 100%, to se kaže po njenih spreminjanjih skozi desetletja, kolikokrat je ovržena teorija iz preteklosti....

celo fizika, na kateri temelji mehanika in vse možne pridobitve, ki nam lajšajo življenje, je le približek , pa vendar deluje

če gledaš v zdravstvu iz česa se je razvilo, pa kako kdaj še vedno hudo mimo brcne

vidiš, da se na različne načine, z različnimi orodnji trudimo videti svet in ga spreminjati

 

astrologija  je bla izgnana iz univerz

in s tem je imela premalo nadzorovane razvojne note

tudi ta teorija o stopinjah je samo teorija nekega srbskega astrologa ( Stojanović)

bi bilo jo dobro vsaj statistično dokazati

sam taka kot je, kot teorija ima neko smiselno logiko

in skozi prakso tudi en res zanimiv dodaten vpogled

 

no na koncu

zakaj je zame astrologija koristna

ker da vpogled

vpogled v človeka,

vpogled v življenje

in je celostna

široka

je pa res ja,

da bi bilo bolje, če bi bila na univerzah,

če bi se delalo na njej skozi statistiko,

pa tudi preko drugih pristopov

toda trenutko je tako, kot je


astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#204 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 16. marec 2015, 05:49

Kako je številka stopinje najpomembnejša? V smislu numerologije? Razumem hologramski pogled (kakor veliko, tako malo, kakor zgoraj, tako spodaj), prvič pa slišim, da bi astrologija upoštevala pomen številke v smislu numerološke simbolike. 

 

Ceres si si prebrala osnovno teorijo, ki je za posebnimi stopinjami.

Na hitro:

O°kaže samo znamenje v katerm je planet.... toda iz vidika začetka

1°kaže prvo znamenje, torej oven

2°kaže drugo znamenje torej bika

in tako do 12°ki kaže zadnje znamenje torej ribe

13°kaže spet 13- 12 = 1°prvoznamenje ovna in tako dalje

 

 

to je podstat posebnih stopinj

tako je razlika med ena in dva tako velika... da ne moremo imeti orbisov in se iti kar nekaj na približno, ker je stopinja tista, ki določa kje smo, s katerim znamenjem smo usklajeni... s tem je stopinja pomemnejša kot so minute, in realna vrednost.... gre za simbolično sorodnost... ne realno vrednost....

 

posebne stopinje temeljijo na temu, nekako izhajajo iz tega, vsaj pri Sojanoviču je tako in Stojanovič si je to zmislu.... zatorej imajo isto logiko in zato je tako zelo pomembno, da se jih jemlje take kot so, in ne upošteva orbisov, ker gre za simbolno in ne realno raven..... simbolno raven se jamlje izključno glede na stopinje

 

torej kot rečem bolj kot numerologija, mislim v smislu, da se nekaj razlaga zaradi same številke stopinje.... simbolno...

 

imamo pa v astrologiji tudi nekaj tudi čiste usklajenosti med numerologijo in astrologijo

na primer aspekti

glede na to s čim delimo krog 360° da dobimo neko razdaljo, lahko skozi numerologijo vidimo tudi vrednost določenega aspekta

naprimer

konjunkcija 360°: 1= konjunkcija ima naravo enice v numerologiji

opozicija 360°: 2 = opozicija  ima naravo 2 v numerologiji

in tako dalje

sam to je zdej neki povsem drugega

 

.:::::::::::::::::

tudi pri karmični astrologiji upoštevamo  numerologijo

::::::::::::

 število poti je zelo pomembna informacija o tem, kje smo v nekem reinkarnacijskem ciklu....

 

lepo bodi, m


astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#205 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 16. marec 2015, 09:12

z

 

za neastrologa je težko razumeti kaj se grem s temi stopinjami

 

Pa ne vem, če je tako težko razumeti. Dilema je dokaj logična. In obrazložitev je precej dragocena tudi za nas, neastrologe. Meni je to podobna dilema kot ali se planet blizu naslednje hiše že razlaga v tej naslednji hiši in v kateri oddaljenosti že. Sem že brala obrazložitve, da jemlješ orbise v odvisnosti od celotne natalne karte, ki jo imaš pred seboj. Mogoče nekateri delajo tako tudi s stopinjami.  

 

Mi je pa ravno tako žal, da se na astrologiji ne dela skozi statistiko. 



#206 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 16. marec 2015, 13:18

Hudič je k amaterski astrologi zadenejo bistvo profiji pa total mimo vsekajo, to je hudič, zato razumem potrebo po dokazovanju stopinj in stopinjic. Mimogrede do 5 minut je zamika med rojstvom in vpisom, tko da.....

Pa spet kaj je rojstvo a je to k glava ven pokuka, a je to k cel vn prideš, al je dost sam do spolovila?

al je to k te sestre operejo dajo na vaga povejo kakšen je apgar in pol pogledajo na uro?

 

 

Morda tudi zato astrologija ni znanost, ker nikoli ne operira z natančnimi podatki.. ostalo je pa že Šaman povedal


prenos.jpg


#207 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 16. marec 2015, 13:55

 Pico ... stopinje planetov ostajajo iste, tudi če je zamik pri rojstvu 10 ali 20 minut... ali celo več, kar se spremeni so hiše.... tako da še vedno lahko operiramo s to teorijo ..tudi če nimam do minute točnih podatkov rojstva

imaš pravico do svojega mnenja

večina ljudi nas vidi med kvaziznanstveniki ... tako da s tem pogledom nisi nič posebega

glede amaterjev in profičev pa je to seveda stvar mnenja in izkušenj... in amaterjem je lažje kot nam, če se kej zmotijo, nič s tem ne izgubijo... mi pa zeolo veliko ...

 

Shamman... gre smo za eno teorijo... za katero jaz mislim, da deluje ... toda če se je ne uporablja pravilno,  izgubi osnovno logiko...

glede preverjanja pa ja mislim podobno kot ti, da se da s statistiko marsikaj dokazati, če je le vprašnje na prav način zastavljeno

 

vsi imamo pravico do svojih pogledov


astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#208 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 16. marec 2015, 14:05

Pa ne vem, če je tako težko razumeti. Dilema je dokaj logična. In obrazložitev je precej dragocena tudi za nas, neastrologe. Meni je to podobna dilema kot ali se planet blizu naslednje hiše že razlaga v tej naslednji hiši in v kateri oddaljenosti že. Sem že brala obrazložitve, da jemlješ orbise v odvisnosti od celotne natalne karte, ki jo imaš pred seboj. Mogoče nekateri delajo tako tudi s stopinjami.  

 

Mi je pa ravno tako žal, da se na astrologiji ne dela skozi statistiko. 

 

ne vem če sem prov razumela, če mislih na orbise, jih lahko jamljemo v simboliki hiš ja... torej orbis dveh stopinj bo šel bolj na denar, orbis petih na ljubezen, orbis sedmih na partnerstvo in tako dalje... si to mislila?


astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#209 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 16. marec 2015, 14:10

trikrat sem iz razičnih zornih kotov poskušala razložiti to teorijo...

mislim, da mi ni uspelo

ne gre za moje mnjenje... gre za to kako je to napisal tvorec teorije... in ima logiko, samo če sledimo tej strukturi

bom pa povprašala modrejše od mene in vam povedala njihovo mnenje

zdej pa se skinem od tu

neastrologi ne vedo za kaj gre

tisti, ki nekaj vedo o astrologiji lahko razumejo, ali pa tudi ne, če tega niso nikoli prebrali

nekaterim, pa ne znam povedati na tak način, da bi razumeli... se zgodi

bodite dobro

 

clover.gif


astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#210 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 16. marec 2015, 16:12

Malo zdrave duhovne kmečke pameti...tongue.png

 

1. noben astrolog vam ne more 100% iz charta vse pravilno pretolmačit...

 

2. čas spočetja zarodka ima večji vpliv kot čas rojstva (pri astrologiji)...od oka gledano za kakšnih 10 %...tako da če obstaja astrologija, ki zna računati čas spočetja zna biti bolj natančna...

 

3. če zna astrolog iz charta pretolmačit 70% svaka mu čast, če pa zna 80 je pa že med ta boljšimi...vprašanje je samo v kolikšni meri so za nekoga odstopanja še sprejemljiva, ni pa smiselno pričakovati popolnosti...No ja, razen če ni astrolog Buda...biggrin.png

 

Me pa nekaj zanima...nekateri imate full pojma o astrologiji pa imate bolj razštelana določena življenska področja, več svakojakih vzorcev v sebi kot tisti ki smo kao laiki (v tem lifeu)...Potem se pa človek res vpraša al vam astrologija res toliko koristi pri razreševanju kot se hvalite al je fora drugje...Astrologija namreč služi kot pokazatelj, diagnoza, štartna pozicija v življenju ali na neki točki in je lahko zelo koristna, ni pa način razreševanja...

 

Za foro sem šel prav čekirat te stopinje in vlogo pri astro bajkah...za primer vzemimo povprečnega človeka, ne razvitih duhovnjakov, ker pri njih veljajo drugačna pravila...vloga in vpliv stopinj je premosorazmerna deležu ki ga zasedajo...kakor jaz to razumem imajo manjši pomen kot recimo "dekada"...stopinja ima pri povprečnemu človeku okoli 0,3- 0,4 % vlogo...kar se čisto sklada z logično matematiko...podobno kot je šaman nakazal zgoraj...tongue.png biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#211 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 17. marec 2015, 14:59

Če gremo nazaj k stopinjam. Ko sem brala Stojanoviča sem začela seveda tud bolj spremljat stopinje, predvsem na kateri stopinji je Ascendent. In moram reč, da za tiste osebe, ki jih bolje poznam to kr drži, npr. tisti, ki ima asc na 4 stopinji deluje bolj materinsko, nežno, potem na 7 stopinji hoče imeti vse odnosi v harmoniji, na 1 stopinji je izjemno nepremišljen - vse to se že takoj vidno. Sploh je to zanimivo, če pogledaš, da ima ta, ki ima ascendent na 1 stopinji, sonce v Biku, ki naj bi deloval totalno skulirano, počasi ipd. Itak so še druge stvari, da ne bo hude krvi :P, sem hotla sam oment, da sama vidim neko povezavo, tako na fizični kot psihični ravni. Je pa res, da so stopinje lahko hitro sfalene, če ni prave ure rojstva. 


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#212 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 18. marec 2015, 10:38

ne vem če sem prov razumela, če mislih na orbise, jih lahko jamljemo v simboliki hiš ja... torej orbis dveh stopinj bo šel bolj na denar, orbis petih na ljubezen, orbis sedmih na partnerstvo in tako dalje... si to mislila?

 

Komentirala sem kot nekdo, ki astrologijo zgolj nekoliko preiskuje. In v mislih sem imela svoje križe in težave, ko se srečujem z blazno različnimi kriteriji in učenji. V tej debati mi je fajn, da so nasprotna stališča tudi argumentirana - najhujše je, če kot začetnik bereš različna stališča, različne pristope k interpretaciji karte, pa za vraga ne veš, zakaj je tako.  

 

Kot primer (ne kot potrditev eni ali drugi teoriji) sem pa dala enega od mnogih razhajanj v stališčih - ali se planet v konjukciji oz. blizu vrha naslednje hiše že razlaga (oz. se razlaga njegov vpliv) v tej naslednji hiši. Lahko stojiš na stališču, da če je planet znotraj neke hiše, potem ima vpliv tu, v mejah te hiše in ne drugje. Lahko pa te meje premikaš - in potem je tu večno vprašanje - pri katerem orbisu še upoštevamo ta vpliv in kje ne več. Tako kot pri aspektih med planeti. Saj ne jemljejo vsi astrologi čisto enakih orbisov. In kot začetnik, ki nima možnosti iskati statističnih potrditev na tisočih kart, pač moraš nekomu verjeti, ali pa vzameš tisto možnost, ki se ti zdi bolj logična, boljše argumentirana.

 

Pa praksa in statistična preverljivost je tudi  problem, čeprav je nekaj, kar daje največji občutek verodostojnosti. Recimo, za interpretacijo karte moraš sprejeti neko teorijo -  kako veš, da nisi pod vplivom te teorije pripisal pomena nečemu, kar je posledica drugih dejavnikov v karti. In itak je branje karte odvisno tudi od osebnosti astrologa, poznavanja določenih področij, intuitivnih zmožnosti - saj na splošno velja, da je interpretacija karte umetnost, ki zahteva pretanjen občutek. Na to sem pomislila čisto na primeru lastne karte - da bi mogoče nekdo lahko poljubno raztegnil te moje stopinje, na katerih je določen planet in jim pripisal pomen, ki ga izžarevajo druga področja karte ali pa jaz kot osebnost. Ali pa primer neke znane osebnosti, o kateri ima astrolog neko izdelano mnenje - ali ni možno, da bo prilagodil kriterije interpretacije v smeri tiste teorije, ki boljše razlaga osebnost tega človeka? Tako jaz vidim metodološki problem razlage teh stopinj. 

 

Malo sem zafilozofirala, pa lahko mirno tudi brišete ta post, če ne sodi več v temo. 



#213 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 19. marec 2015, 14:54

Mihela, jaz sicer spoštujem tvoj pogled, čeprav ga ne razumem in tudi nobenega astrološkega dela še nisem prebrala, ki bi pomen stopinj tolmačil numerološko v smislu da 9. stopinja in 99 minut je 9. stopinja, 10. in 99 minut pa je deseta in točno tako in nič drugače. Ne morem pa se strinjat, da gre za pogled astrologov napram neastrologov, ker za Imširagića pa res ne moreš rečt, da ni astrolog - pa evidentno tolmači stopinje v svojih delih v nekem orbisu oz. smiselno, ali kako naj rečem, vsekakor ne numerološko. Če je že Lea pod vplivom Neptuna.... 

Jaz osebno si vedno predstavljam preslikane energije iz neba v človeka, ne iz matematičnega charta v človeka. Verjamem pa, da je tudi ta - zvezen način, ki ga zagovarjaš, popolnoma možen. 

Mogoče imava sam skvdrirane Merkurje, pa ne gre komunikacija...čeprav dvomim, ker te zelo rada berem..
ker je v tvojih postih videti, da si tankočutna, da dojemaš življenje v najrazličnejših tančicah... kar je zame neki zelo lepga...to je to kar zelo cenim pri ljudjeh... da ne živijo samo na površini

Aleksander me je tako naučil, nisem se sama...da se gelda smo stopinje in ne minute, imam doma njegov DVD o stopijah, če želiš ti ga lahko tudi posodim, sam na OS se javi. Ne vem zakaj je Lea nardila, kar je nardila.... pojma nimam... sej smo ljudje, delamo napake, tudi jaz jih, Leja je lep človek in  krasna astrologinja, vendar tudi krasni astrologi lahko kdaj nardijo kej narobe...

samo če slediš tej teoriji, potem naj bi se gledalo stopinje simbolno... bom pa vprašala Aleksandra, če je mogoče pri kraljevi stopinji kaj drugače

Čeprav je potrebno na začetku astrologijo kar po šolsko se naučiti... boš kasneje, gled an to da imaš ascenent v strelcu in Jupija z Neptunom začutla karto in razlagala iz sebe ven... jaz sem vseeno merkurjanc z merkurjem v škorpijonu, vlečem več informacij skozi logiko, in pa bolj iz telesa, podzemlja :D ... tebi se bo kar pokazalo, sestavilo... najverjetneje, sej v bistvu ne poznam tvoje karte... ampak iz tistega kar si rekla najverejtneje ja


astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#214 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 19. marec 2015, 15:01

Komentirala sem kot nekdo, ki astrologijo zgolj nekoliko preiskuje. In v mislih sem imela svoje križe in težave, ko se srečujem z blazno različnimi kriteriji in učenji. V tej debati mi je fajn, da so nasprotna stališča tudi argumentirana - najhujše je, če kot začetnik bereš različna stališča, različne pristope k interpretaciji karte, pa za vraga ne veš, zakaj je tako.  

 

Kot primer (ne kot potrditev eni ali drugi teoriji) sem pa dala enega od mnogih razhajanj v stališčih - ali se planet v konjukciji oz. blizu vrha naslednje hiše že razlaga (oz. se razlaga njegov vpliv) v tej naslednji hiši. Lahko stojiš na stališču, da če je planet znotraj neke hiše, potem ima vpliv tu, v mejah te hiše in ne drugje. Lahko pa te meje premikaš - in potem je tu večno vprašanje - pri katerem orbisu še upoštevamo ta vpliv in kje ne več. Tako kot pri aspektih med planeti. Saj ne jemljejo vsi astrologi čisto enakih orbisov. In kot začetnik, ki nima možnosti iskati statističnih potrditev na tisočih kart, pač moraš nekomu verjeti, ali pa vzameš tisto možnost, ki se ti zdi bolj logična, boljše argumentirana.

 

Pa praksa in statistična preverljivost je tudi  problem, čeprav je nekaj, kar daje največji občutek verodostojnosti. Recimo, za interpretacijo karte moraš sprejeti neko teorijo -  kako veš, da nisi pod vplivom te teorije pripisal pomena nečemu, kar je posledica drugih dejavnikov v karti. In itak je branje karte odvisno tudi od osebnosti astrologa, poznavanja določenih področij, intuitivnih zmožnosti - saj na splošno velja, da je interpretacija karte umetnost, ki zahteva pretanjen občutek. Na to sem pomislila čisto na primeru lastne karte - da bi mogoče nekdo lahko poljubno raztegnil te moje stopinje, na katerih je določen planet in jim pripisal pomen, ki ga izžarevajo druga področja karte ali pa jaz kot osebnost. Ali pa primer neke znane osebnosti, o kateri ima astrolog neko izdelano mnenje - ali ni možno, da bo prilagodil kriterije interpretacije v smeri tiste teorije, ki boljše razlaga osebnost tega človeka? Tako jaz vidim metodološki problem razlage teh stopinj. 

 

Malo sem zafilozofirala, pa lahko mirno tudi brišete ta post, če ne sodi več v temo. 

 

Razumem kaj praviš.. ja zato je na začetku dobro preveriti kdo je avtor, knjige, ki jo bereš, in imeti to nekako v umu. pa čim več knjig, da veš kaj je tisto, kar je res. To da  palent, ki je v konjunkciji z vrhom določene hiče, vpliva na to hišo, čeprav ni v njej je nekaj, kar sem zasledila pri vseh res dobrih astrologih... oba moja učitelja Ema Kurentova in Aleksander Imširagić sta me to naučila, pa tudi vse knjige, ki sem jih brala topotrjujejo. V bistvu sem zaradi tega tako zelo zaupala, da nisem niti dvomila.

V teorijo stopinj dvomim, ker si je to izmislil moj sodobnik, astrolog, ki je precej temen in marsiakj kar on našiše ne vzamem zdravo za gotovo, govorim o Stojanoviču, zato sem dolgo dvomila, toda v izkustvu se mi je stokrat potrdilo da deluje, zato to jamljem kot učinkovito teorijo... samo se zavedam njene mladosti... in da pač ni to neki tako trdnega kot tista zgoraj  omenjena konjunkcija, v katero nisem dovmila zaradi velikih avtorjev, ki stojijo za njo.

J vedno rabiš neko previdnost.

Nujno je.

Da bi kar sprejela, mora biti res neka stvari, ki se ponavlja iz knjig v knjige in iz stoletja v stoletje.

a filozofiram stršnu rada


astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#215 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 19. marec 2015, 17:35

En medklic.
Zato ne moreš imet sogornika v astro temah.

Kot prvo se primerjaš in to tako, da si na vsemi astro znalci tu gor, pa čeprav naš pojma o astro izrazih in pomenih.
Sklicuješ se na zdravo kmečko pamet in zanimivo je samočitno uporabljaš. Astro je lahko v pomoč. Lahko se tudi uporablja na nepravolen način, kot se lahko nepravilno uporabljajo npr. ezo bajke.

In vbij si enkrat v glavo, da nihče tukaj ne trdi, da je astro superiorna in vseobsegajoča ter vseznala. Kaj več sem ti že pred časom napisala. Tile tvoji procenti so tistim, ki znajo astro jezik (kar ti samo potrjuješ, da ga ne) jasni. Razmerje med znamenji, hišami, planeti, stopinjami in njihovimi kombinacijami je... ko boš pogledal osnove astro, ti bo jasno. So pa stopinje seveda delček celote in del dopolnjujoče razlage pri posameznem vprašanju/primeru.

Ne se zapletat več, če ne misliš sodelovat v astro jeziku. Vsedi se, preberi, preuči, najdi felerje in jih v astro jeziku razloži, drugače pa že nehaj enkrat prcat po temah, če se ti ne da prebrat vsaj osnov tega dela sporočanja.

 

Kaj pa če se pogovarjam sam s sabo, da mi ni dolgčas...tongue.png

 

Predpostavljam, da ti je sončni mrk spravil na površje neke nepredelane vzorce...isti vzorci, isti očitki kot ne vem kdaj v preteklosti...le kaj te je tako spravilo iz tira...1book.gif

Poboldala si pa glih stavek, ki sem ga intuitivno dobil...tolmači se ga pa lahko na različne načine...jaz sem vzel samo eno izmed površinskih razlag...Kaj pa če se hišo razdeli na ne vem koliko stopinj in potem še vsak tisti delček na xxx stopinj, itd...tongue.png

 

Mi je pa zanimivo razmišljanje od Boudike...o vplivih na sosednje hiše...ima nek smisel...yes.gif 

Podobno kot EM sevanja, ki imajo lahko vpliv tudi čez steno. Odvisno kje tisti "vir" stoji...ampak potem se pojavi naslednje vprašanje koliko ima ta "vir" dosega oz. vpliva v metrih, stopinjah ali drugih merskih enotah...Potem ima lahko neka astro zadevca vpliv samo par stopinj gore- dole, lahko ima pa tudi preko več hiš. Recimo če astro hišo razdelimo na 30 stopinj, bi moral biti xxx točno na polovici, da bi kao seval enako na vso hišo...Če je pa po stopinjah premaknjen gor ali dol, se pa po vsej logiki tudi astro vpliv mora spreminjati gor- dol...Hm, to me pa že malo spominja na vedsko astrologijo kjer govorijo celo o polletnem, vplivu sonca (surya) in lune (soma) oz. nekaj podobnega... 1book.gif


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#216 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 19. marec 2015, 20:59

Brezo
Poboldala nisem pa glih noben stavek. Pozabljaš kaj pišeš?
Drugače pa, aleluja! Tvoj zadnji odstavek se celo tiče teme. Očitno si začel razmišljat (če ni to svetel moment), o tem se govori že celo temo in ne o tem, kako je astro neuporabna in kje imamo drugi "strahce". icon1_rolleyes1.gif

 

Malo me EMŠO matra...pa mogoče so se začeli pojavljati kakšni znaki demence al pa skleroze...pa uradna medicina zaenkrat ni še nič priznala, ker bi me moral potem invalidsko upokojit al pa vsaj polovični delavnik...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#217 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 20. marec 2015, 10:45

Se mi zdi, da je moj najtežji aspekt (poleg opozicije Saturna na vladarja ascedenta) eksaktna konjunkcija Venere s Plutonom in to na 29. device - posebej zdajle s tem mrkom na 29. rib. Za jutri sem kar dopust vzela wink.png

 

ta konjunkcija pa je izziv... 

 

jo imam tudi jaz, sam vseeno malo enostavnejše postavljeno (v peto v tehtnico)

 

ni kej...

 

jaz pa se pripravljam na Lunin mrk, bo na mojmu Marsu, ki je ves ubog v tehtnici, čeprav na kraljevi stopinji... sam bo, kar bo...

 

no ja Merkurja sigurno nista v kvadratu, če je tvoj v devici in moj v škorpji smile.png

 

vrzi, kar je treba vreči stran, prostovoljno, bi bil moj nasvet za vpliv tega mrka nate

 

a ja, veš kaj me zanima, se Luna približuje mlaju al že rate v tvoji karti... samo za to da dobim občutek karte


astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#218 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 20. marec 2015, 11:38

em119.gif em119.gif

 

Luna na 1 device - v osmi, Sonce pa na 23 v deveti - skor crknena Luna. huh.png  Pol iščem pozitivno simboliko, duhovni razvoj pa take. 

 

Ti imaš Luno v dvojčkih a ne? Sonce pa? 


Čaki, ti imaš Venero na 15 tehnice? Wow! Taka Venera pa pelje Plutona kamor čebiggrin.png


prenos.jpg


#219 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 20. marec 2015, 15:54

Luna na 1 device - v osmi, Sonce pa na 23 v deveti - skor crknena Luna. huh.png  Pol iščem pozitivno simboliko, duhovni razvoj pa take. 

 

Ti imaš Luno v dvojčkih a ne? Sonce pa? 


Čaki, ti imaš Venero na 15 tehnice? Wow! Taka Venera pa pelje Plutona kamor če. biggrin.png

ne ne Marsa imam na 15 tehtnice :)

 

Venera je na 4, 

 

Pluton vedno zmaga Ceres, saj po mojih izkušnjah :)

 

imam tudi jaz stelij, sam vpeti ne v osmi :)

 

Ja taka Luna ti da še več intuicije in filinga za to kar je v ljudeh... in še povečuje verjtnost, da se ti bo kar sestavilo

osma hiša tudi pomaga

una devica mal nagaja, ker hoče vse preveč z razumom, po predalčkih, analitično,  pa zateguje karto, ki temeljno ni zategnjena... ki je narjena bolj na občutek, kot razum


astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#220 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 20. marec 2015, 15:59

Nisem dobro prebrala, Marsa imaš na 15 tehnice, Venero pa verjetno pred njim - na kakšni sedmi stopinji naprimer?  Pri svoji Veneri se nič ne tolažim, da je par minut stran od tehnice, ker jo natančno čutim v devici. 

 

Ta 29. device naj bi bila čarovniška stopinja - zanimivo, da sem že preden sem vedela za astrologijo, poslušala keltsko muziko, brala o čarovniških procesih, pa tudi grmade mi delujejo nekam znane. biggrin.png

ja vem za tako venero

imam že izkušnje z njo (ena učenka)

da je devica hudo prisotna in taki Veneri onemogoča, da bi bolj prišla v stik s svojo naravo... tako devica kot Pluton ji ne dopuščata, da bi se sprostila, ker potem bi lahko naredila kaj, česar bi jo bilo lahko sram, ali bi bilo umazano, ali kej sorodnega....

že osma hiša je čarovniška, pa vse ostalo tudi... tako da ja, včasih se je take kurlo :)

 

moja konjunkcija je v tehtnici, pa sem vseeno rabla kar neki časa, da sem ji pustila biti, pa še zdaj zaniha enkrat v eno drugič v drugo skrajnost... pri plutonu je težko ostati v ranotežju, ki ga tehtnica tako zelo želi :)


astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#221 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 20. marec 2015, 16:12

mogoče samo toliko glede te konjunkcije, čeprav sem spet v napačni temi, samo OK :) mal zmede pri meni mora biti

tvojo Venero dispozitor lahko malo reši, če ima Merkur, kako boljšo povezavo in ni v aspektu s Plutonom ( res pa je da je še vedno v znamenju dna in v osmi hiši), toda če ima vsaj en mal boljši aspekt, lahko mal reši zadeve

moja Venera pa, ker je v svojem znamenju, in nima dispozitorja, ostaja za vedno s Plutonom... in to aplicira k njem na dve stopinji .... :) ne more ven


astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#222 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 20. marec 2015, 16:33

ta pa res ni lušna...

 

tudi jaz sem razvajena

:)

uživač, ki dela sam tisto, kar mu paše in ga veseli :)

sam imam dovolj otrok, da so me naučili dela in odgovornosti :)

 

ta tvoj cimer ... ti ni ravno pri duši kajneda

 

Razmišljam

Venera s Plutonom je mitološko povezana s Perzefono

a ostajaš ti Kora, deklica... al te je kak Pluton še povleku v podzemlje...

 

jaz se spomnim Kore in zdej gledam Perzefono

obe imata svoj čar...

 

:)


astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#223 lia II

lia II
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 052

Objavljeno: 20. marec 2015, 16:38

Razumem kaj praviš.. ja zato je na začetku dobro preveriti kdo je avtor, knjige, ki jo bereš, in imeti to nekako v umu. pa čim več knjig, da veš kaj je tisto, kar je res. To da  palent, ki je v konjunkciji z vrhom določene hiče, vpliva na to hišo, čeprav ni v njej je nekaj, kar sem zasledila pri vseh res dobrih astrologih... oba moja učitelja Ema Kurentova in Aleksander Imširagić sta me to naučila, pa tudi vse knjige, ki sem jih brala topotrjujejo. V bistvu sem zaradi tega tako zelo zaupala, da nisem niti dvomila.

V teorijo stopinj dvomim, ker si je to izmislil moj sodobnik, astrolog, ki je precej temen in marsiakj kar on našiše ne vzamem zdravo za gotovo, govorim o Stojanoviču, zato sem dolgo dvomila, toda v izkustvu se mi je stokrat potrdilo da deluje, zato to jamljem kot učinkovito teorijo... samo se zavedam njene mladosti... in da pač ni to neki tako trdnega kot tista zgoraj  omenjena konjunkcija, v katero nisem dovmila zaradi velikih avtorjev, ki stojijo za njo.

J vedno rabiš neko previdnost.

Nujno je.

Da bi kar sprejela, mora biti res neka stvari, ki se ponavlja iz knjig v knjige in iz stoletja v stoletje.

a filozofiram stršnu rada

laugh.pngem119.gif berem in se smejem...

 

****

 

vem da ne paše ravno v to temo....ampak- trije rojeni isti dan, istega leta , isto dopoldne

 

 

edn umre čez 5 tednov, edn polama hrbtenico , Oogle_anim.gif tretji tud komaj živ.....

 

 

torej isti dan- isto dopoldne- ista porodnišnica in bi bil kak komentar- zakaj je moral prvi fantek umret čez pet tednov- druga dva otroka se pa že dolgo mučita na tem svetu- torej zanima me astrološko mnenjebucktooth1.gif ?


Obečanje ludom radovanje...


 


#224 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 20. marec 2015, 17:28

biggrin.png

 

Cimer mi daje lahkotnost, ko pizdim, vem, da pidzi moj Merkur kvadrat Saturn - uči me lahkotnosti, zaupanja.... Vem, da je vse v meni, tudi moj odnos do njega. 

 

Drgač pa ... ta moja Venera vlada peti in deseti. Prvi sin ima tudi vse na 29. stopinji, drugi pa..... je po moje ta moja Venera, inuitiven avtist, ne govori, uči me čisto drugega jezika. Huda astro simbolika je to, da sem ga rodila, ko je bil t Pluton eksaktno na mojem ascedentu, in rojen je z Luno v škorpiji. Pluton vedno zmaga, res. 

 

Ko sem iskala astro rešitev za mojo Venero, mi je v roke prišla tudi Odisejada 2012 - verjetno jo poznaš. (podarila mi jo je najina skupna prijateljica, tista, ki je eno leto igrala računalniške igrice, ko je imela t Neptuna na Soncu). No, point te knjige je, da je po več kot 2000 letih Regulus leta 2011 stopil iz leva v devico, človeško znamenje in s tem najavil vodnarjev čas. Z vstopom Regulusa v devico pa naj bi sovladarica device postala tudi Ceres, in ko sem pogledala, kje jo imam, sem samo v smeh padla. Sicer nimam nič v vodi (mislim, da ravno zato lahko precej čutim ljudi), no ta Ceres je pa na 29. raka (ki je pri meni itak ujet v sedmi). 

 

Ja T Pluton je sprožil tvojo konjunkcijo... in ja si Perzefona... si šla z otrokom v podzemlje in se popolnoma spremenila skozi njega... predvidevam, da te taka izkušnja ne more pustiti nespremenjenega

vidiš zdej ko to vem, te cenim še mal bolj ...

 

ja vse je povezano

 

Ceres v sekstilu s to konjunkcijo...

 

super, podpora


astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#225 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 20. marec 2015, 21:01

torej isti dan- isto dopoldne- ista porodnišnica in bi bil kak komentar- zakaj je moral prvi fantek umret čez pet tednov- druga dva otroka se pa že dolgo mučita na tem svetu- torej zanima me astrološko mnenjebucktooth1.gif ?

Isti dan, isto dopoldne, ista porodnišnica ne pomeni niti pod razno, da imajo enake charte. Pomeni, da ma prvi ascendenta, ne vem v Raku, ker je rojen ob 13:00 drugi, rojen eno uro kasneje ma ascendenta v Levu, tretji, rojen dve uri kasneje ma ascendenta v devici. In s tem se tut planeti v hišah premaknejo za hišo, dve. In Luna se premakne za dve, tri stopinje. Dovolj, da se spremeni celo kak aspekt, da o pomenu planetov v hišah niti ne govorimo. Tk da je to logično in zelo možno, da se tut taka tragična zgodba odvije. Ker majo planeti v različnih hišah različne razlage, danosti in dejanja. Na različnih področjih. 

Če daš vse tri datume, ure, minute in kraj rojstva, ti lahko tut na primeru povemo zakaj. A ne vem kolk bi blo to fer, da obravnavamo tuje charte brez dovoljenja, jih seciramo in tko.....scratchchin.gif






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0