Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Pot k Bogu


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
106 komentarjev na to temo

#76 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 6. december 2007, 10:44

berem dokaj natancno, samo mi pac gre na zivce to konstantno uporabljanje zaimkov,
to, ono, on, ona, nekdo, nihce, njega, ga, tega, onega...ker je tezko berljivo.

poleg tega so vcasih odgovori zaradi tega nejasni in se je treba zato naknadno pojasnjevat in se kvackamo tu.

no saj ni vazno. kabalist meni, da clovek nima sposobnosti neposrednega soocenja z bogom,
ti, da jo ima - ce ima jajca, jaz pa, da ima delno.

bi morda bilo dobro definitat, kaj pod tem razumemo.
imamo zelo ocitno drugacne predstave.
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#77 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 6. december 2007, 12:51

berem dokaj natancno, samo mi pac gre na zivce to konstantno uporabljanje zaimkov,
to, ono, on, ona, nekdo, nihce, njega, ga, tega, onega...ker je tezko berljivo.

poleg tega so vcasih odgovori zaradi tega nejasni in se je treba zato naknadno pojasnjevat in se kvackamo tu.

no saj ni vazno. kabalist meni, da clovek nima sposobnosti neposrednega soocenja z bogom,
ti, da jo ima - ce ima jajca, jaz pa, da ima delno.

bi morda bilo dobro definitat, kaj pod tem razumemo.
imamo zelo ocitno drugacne predstave.

No, če imaš takšne težave z razumevanjem pa ti povem na drug način.....ima sposobnost, samo upati si jo
mora razviti.
Norost je vcasih najvecja modrost…

#78 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 6. december 2007, 12:59

hvala. sem te razumela ze prej x;)x

ampak mene zanima, kaj ti razumes pod 'neposredno soocenje z bogom'.
tu mislim, da je nekaj razlik, in ne govorimo o isti stvari.
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#79 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 6. december 2007, 13:04

hvala. sem te razumela ze prej x;)x

ampak mene zanima, kaj ti razumes pod 'neposredno soocenje z bogom'.
tu mislim, da je nekaj razlik, in ne govorimo o isti stvari.

Takšno "soočenje" x:Dx je izkustvene narave in ga pravzaprav ne razumem oz. ga ne
morem ubesediti....samo to vem, da ima vsak to sposobnost. x;)x
Norost je vcasih najvecja modrost…

#80 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 6. december 2007, 14:57

neposredno soočenje z Bogom je možno, ko se ti Bog po svoji volji razodene in ko si Mu ti prostovoljno predan. le z brezpogojno ljubeznijo do Boga lahko dosežeš svoje najvišje zadovoljstvo, tj. dokončno izpolnitev.

si Bog (delček Njegove energije) in si od Boga (Absolutnega Energetika).

v tej trenutni dobi se Boga (Absolutne resnice), po Njegovi volji, neposredno ne da doživet oz. doživljat mimo predaje Njegovemu Imenu.


neposredno soočenje z Bogom je možno, ko se ti Bog po svoji volji razodene in ko si Mu ti prostovoljno predan.

pa še mal detajlov...

neposredno soočenje z Bogom osebno je možno, ko se ti Bog po svoji volji razodene... prepoznaš pa Ga (kdo On res je - Absolutna resnica) lahko le, ko si Mu predan. lahko stoji direktno pred tabo, a ne boš prepoznal, da je On Bog, Absolutna resnica, če Mu nisi predan.

#81 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 6. december 2007, 16:00

če je Bog Vsemogočen, zakaj Ga pol razsvetljeni, po Njegovi milosti, ne bi mogl opisat v celoti?

Preprosto! Opis je delo razuma in končni, nepopolni razum ne zmore opisati popolnosti Boga. Pravzaprav ti s potjo proti Bogu ne hodiš proti njemu, temveč se približuješ spoznanju, da je vse Bog in da si tudi ti sam odsev tega Boga. Mistik ne more verodostojno opisati svoje izkušnje, a ker je ta neberljiva, a če je berljiva, je daleč od resničnosti izkušnje.
Razsvetljeni mi prav nič ne morejo pomagati. Njihova izkušnja ni moja izkušnja. Znova si poln definicij in poskusov defginiranja nečesa, kar ni moč definirati.
S potjo k Bogu odstranjuješ meglo, katero ti je pred oči navrglo življenje včeraj in jutri. Bog je pač večni trenutek sedaj vse v vsem. Ne vem, čemu bi se obremenjeval s tem, kako bodo drugi spoznali moje doživetje Boga?
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#82 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 6. december 2007, 16:29

Preprosto! Opis je delo razuma in končni, nepopolni razum ne zmore opisati popolnosti Boga.

:)

se strinjam, da s pomočjo nepopolnega razuma ne morš opisat popolnega Boga. a če je Bog Vsemogočen, kot si že prej napisal, zakaj naj se pol ne bi (z)mogu direktno razodet nepopolnemu in mu dati moč, da Ga lahko v popolnosti opiše tudi drugim? Ker je Bog popoln in Vsemogočen, se lahko v popolnosti opiše, razodene. in po Njegovi milosti Ga lahko v popolnosti opišejo oz. razodevajo tudi dejansko in dokončno razsvetljeni.

enkrat sem te že vprašal, pa te zdej še enkrat. se zavedaš pomena besede Vsemogočni? ko enkrat uporabiš to besedo, pol je nesmiselno rečt, da Vsemogočni nekaj lahko stori, nečesa pa ne.

razsvetljeni pravjo, da je Bog Vsemogočen.

in če se vrnem, kako to, da ti tuki sploh opisuješ Boga, res da bolj s tem kaj On ni oz. z zavračanjem mojih opisov oz. opisov na sploh, a vseeno, če pa s svojim nepopolnimm razumom ne moreš opisati popolnosti Boga, kot zgoraj pišeš?

Pravzaprav ti s potjo proti Bogu ne hodiš proti njemu, temveč se približuješ spoznanju, da je vse Bog in da si tudi ti sam odsev tega Boga.

ja, lohk tud tko rečeš. a če stopaš po neučinkoviti oz. nedovolj učinkoviti poti do Boga oz. spoznanja Boga, Ga v bistvu ne moreš (v celoti) spoznat, torej tudi opisat ne.

Mistik ne more verodostojno opisati svoje izkušnje, a ker je ta neberljiva, a če je berljiva, je daleč od resničnosti izkušnje.

kako to, da ti bereš mistike kabale (OTO-je; se opravičujem, če sem narobe napisu) in kako to, da sploh pišeš po telem topiku. ima to kakšen smisel, glede na to kar si klele napisu?

jz sm mnenja, da mistik lahko v popolnosti opiše Boga in to so tud storili in še vedno počnejo.

Razsvetljeni mi prav nič ne morejo pomagati.

men pa ja. seveda tisti, ki so res razsvetljeni. ker so spoznali, mi točno povejo na kakšen način lahko tudi jaz spoznam.

Njihova izkušnja ni moja izkušnja.

res ni, a brez pomoči, ki ti jo nudijo na podlagi svoje izkušnje, ti, izključno sam do izkušnje Absolutne resnice ne morš pridt.

Znova si poln definicij in poskusov defginiranja nečesa, kar ni moč definirati.

in zakaj pol ti to počneš, definiraš Boga z :

Bog je pač večni trenutek sedaj vse v vsem.


Ne vem, čemu bi se obremenjeval s tem, kako bodo drugi spoznali moje doživetje Boga?

ja, ne veš... še. zato upam, da kmalu boš.

Bog je en in edini. do Njega vodi le ena pot, to je pot predaje Njemu. predani duši se Bog razodene. le s pomočjo tistih, ki so se Mu brezpogojno predali lahko tudi ti spoznaš Boga. in taka je tudi želja tistih, ki so Ga spoznali, Boga samega in tudi tvojega pravega jaza.

#83 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 6. december 2007, 20:49

:)

se strinjam, da s pomočjo nepopolnega razuma ne morš opisat popolnega Boga. a če je Bog Vsemogočen, kot si že prej napisal, zakaj naj se pol ne bi (z)mogu direktno razodet nepopolnemu in mu dati moč, da Ga lahko v popolnosti opiše tudi drugim? Ker je Bog popoln in Vsemogočen, se lahko v popolnosti opiše, razodene. in po Njegovi milosti Ga lahko v popolnosti opišejo oz. razodevajo tudi dejansko in dokončno razsvetljeni.

enkrat sem te že vprašal, pa te zdej še enkrat. se zavedaš pomena besede Vsemogočni? ko enkrat uporabiš to besedo, pol je nesmiselno rečt, da Vsemogočni nekaj lahko stori, nečesa pa ne.

razsvetljeni pravjo, da je Bog Vsemogočen.

in če se vrnem, kako to, da ti tuki sploh opisuješ Boga, res da bolj s tem kaj On ni oz. z zavračanjem mojih opisov oz. opisov na sploh, a vseeno, če pa s svojim nepopolnimm razumom ne moreš opisati popolnosti Boga, kot zgoraj pišeš?
ja, lohk tud tko rečeš. a če stopaš po neučinkoviti oz. nedovolj učinkoviti poti do Boga oz. spoznanja Boga, Ga v bistvu ne moreš (v celoti) spoznat, torej tudi opisat ne.
kako to, da ti bereš mistike kabale (OTO-je; se opravičujem, če sem narobe napisu) in kako to, da sploh pišeš po telem topiku. ima to kakšen smisel, glede na to kar si klele napisu?

jz sm mnenja, da mistik lahko v popolnosti opiše Boga in to so tud storili in še vedno počnejo.


men pa ja. seveda tisti, ki so res razsvetljeni. ker so spoznali, mi točno povejo na kakšen način lahko tudi jaz spoznam.
res ni, a brez pomoči, ki ti jo nudijo na podlagi svoje izkušnje, ti, izključno sam do izkušnje Absolutne resnice ne morš pridt.
in zakaj pol ti to počneš, definiraš Boga z :
ja, ne veš... še. zato upam, da kmalu boš.

Bog je en in edini. do Njega vodi le ena pot, to je pot predaje Njemu. predani duši se Bog razodene. le s pomočjo tistih, ki so se Mu brezpogojno predali lahko tudi ti spoznaš Boga. in taka je tudi želja tistih, ki so Ga spoznali, Boga samega in tudi tvojega pravega jaza.

ustavi se prijatelj,povej toliko,kar je res in dopollnjuj,česar ni

#84 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 7. december 2007, 10:35

MGD čao,a si prišuuuuu.No lepo,da si spet tu.Hare Krishna,Hare Ram:)

ja, sm pršu. tud teb lep pozdrav in Hare Krišna!

#85 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 8. december 2007, 08:19

ti mici si pa itak kuzla k je pr mene zgubila vse kredibilne točke, tko d se na tvoje komentarje ne oziram



Marsa,Maaarrsaa


Če dobro razmislim, ja tale post od mici (ki je reakcija na gornjega, Unisovega), edini, ki mi je bil do sedaj od mici všeč. The best of the best. x:o)x x:o)x
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#86 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 8. december 2007, 18:45

Prijatelj mgd, gremo lepo po vrsti.
To, kar si napisal, je generični model pisanja začetnika na poti ene od vzhodnih metod. Veliko si prebral, nekaj začel delati in poln si balasta razmišljanja o duhovnosti. Nič narobe. Nekje je treba začeti, vsakdo od nas je opravil ta del poti. Ampak nekje se definicije nehajo.
A bom dober in ti poskusil razložiti:

direktno razodet nepopolnemu in mu dati moč, da Ga lahko v popolnosti opiše tudi drugim?

Neskončno je nedoumljivo končnemu. Limita brez konca pač nima konca. Čeprav spoznaš del neskončnosti, še vedno ostane nekončno neskončnosti. Bog je povsod okoli tebe, je v tebi, je v zraku, vodi, ognju in zemlji. Je čas, ki teče, je vesolje, katerega zapolnjuje svetla in temna materija. Je tvoja čustva, je tvoj razum in je čebela na polju. Vse je Bog in v vsem v večnem trenutku tukaj in zdaj. Ampak tvoj razum, podrejen lineranemu determinizmu, o njem špekulira, poskuša ga doumeti, a ker je razum končen, mu to ne more uspeti. Ni besed za opis Boga, ker je Bog neopisliv izvor razodevanja vsega. Enostavno ni besedne konstrukcije, ki bi približno opisale Boga in njegovo vsemogočno neskončnost.

stopaš po neučinkoviti oz. nedovolj učinkoviti poti do Boga oz. spoznanja Boga, Ga

Ni neučinkovite ali delno učinkovite poti. Vsaka pot osebnostne rasti te pripelje pred božje obličje. Razlika je samo, koliko je pot zate osebno primerna ali manj primerna. Vse poti pa so primerne. Je Joga kaj boljša od Kabale ali obratno? Ne, obe metodi sta enako dobre za ljudi, ki jim značajsko ustrezata.

kako to, da ti bereš mistike kabale (OTO-je; se opravičujem, če sem narobe napisu) in kako to, da sploh pišeš po telem topiku. ima to kakšen smisel, glede na to kar si klele napisu

OTO sem omenil ilustrativno. In ne berem kaj veliko, saj raje čas posvetim praksi. Brati o lepi ženski je manj zabavno, kot skakati med njene noge. :2src: Pot k Bogu je univerzalna. Tudi sledniki Telemitske magike (OTO), kabalistični magi, mistiki in okultni praktiki različnih smeri enako gredo k Bogu in za njih je doživetje Boga enako. Ne vem, zakaj pripadniki OTO ne bi imeli pravice do božjega obličja?
Saj osebnostna rast ni iskanje bralne značke, temveč božjega obličja.

mi točno povejo na kakšen način lahko tudi jaz spoznam.

Misliš? Takšen človek ti lahko da samo začetno navodilo, kaj več ti nihče resnično razsvetljen ne more pomagati. Tuj dosežek me še ne razsvetli.

izključno sam do izkušnje Absolutne resnice ne morš pridt

Kot sem rekel, pomagajo ti lahko do določene stopnje, a najrazburljivejši del poti moraš sam prehoditi. Meni je mkoj mojster pred leti dal silno kratko navodilo. Čudil sem se, a sem čez čas doumel, da je to največje darilo, kar sem ga lahko prejel.

in zakaj pol ti to počneš, definiraš Boga

To, kar sem napisal, je zgolj približek, poskus razuma in nič več. Pač moja izkušnja, saj ne morem komentirati tujih izkušenj.

ja, ne veš... še. zato upam, da kmalu boš.

Resnično, moja izkušnja je moja. Ti, ki o tem samo bereš, pač ne veš. Stopiti pred božje obličje izza zadnje palače duha, je nekaj, kar je najintimnejši trenutek in je namenjen samo meni osebno, ne pa drugim. Slepemu nima smisla opisovati barve, kajti z naštevanjem fizikalnih dejstev si ne more pomagati. IN to so knjige, tuji opisi. Vsakdo ti dan fizikalne podatke, a za prakso si jih lahko zatakneš za uho.
Saj boš drugače dojemal, ko boš prehodil malce večji del poti. Zdaj si še poln entuzijazma, zaverovanosti v edinost svoje poti.

Bog je en in edini. do Njega vodi le ena pot, to je pot predaje Njemu. predani duši se Bog razodene. le s pomočjo tistih, ki so se Mu brezpogojno predali lahko tudi ti spoznaš Boga. in taka je tudi želja tistih, ki so Ga spoznali, Boga samega in tudi tvojega pravega jaza

Tipična floskula, nič več in nič manj. Tako sem prebral v mnogih knjigah in prav malo mi je mar, kaj naj bi to pomenilo. Pravzaprav mi je prav malo mar, če kdo najde pot do vrha ali pa je ne. resnično. Pot moraš sam prehoditi na način, kot misliš, da je prav. Mojster (kdorkoli je že) te pač samo usmeri in te pelje do zadnjega varnega križišča. Potem si pa sam. Veš, biti z Bogom pomeni biti sam. To je pa veliko. Res veliko.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#87 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 12. december 2007, 00:19

Prijatelj mgd, gremo lepo po vrsti.
To, kar si napisal, je generični model pisanja začetnika na poti ene od vzhodnih metod. Veliko si prebral, nekaj začel delati in poln si balasta razmišljanja o duhovnosti. Nič narobe. Nekje je treba začeti, vsakdo od nas je opravil ta del poti. Ampak nekje se definicije nehajo.
A bom dober in ti poskusil razložiti:

Neskončno je nedoumljivo končnemu. Limita brez konca pač nima konca. Čeprav spoznaš del neskončnosti, še vedno ostane nekončno neskončnosti. Bog je povsod okoli tebe, je v tebi, je v zraku, vodi, ognju in zemlji. Je čas, ki teče, je vesolje, katerega zapolnjuje svetla in temna materija. Je tvoja čustva, je tvoj razum in je čebela na polju. Vse je Bog in v vsem v večnem trenutku tukaj in zdaj. Ampak tvoj razum, podrejen lineranemu determinizmu, o njem špekulira, poskuša ga doumeti, a ker je razum končen, mu to ne more uspeti. Ni besed za opis Boga, ker je Bog neopisliv izvor razodevanja vsega. Enostavno ni besedne konstrukcije, ki bi približno opisale Boga in njegovo vsemogočno neskončnost.

Ni neučinkovite ali delno učinkovite poti. Vsaka pot osebnostne rasti te pripelje pred božje obličje. Razlika je samo, koliko je pot zate osebno primerna ali manj primerna. Vse poti pa so primerne. Je Joga kaj boljša od Kabale ali obratno? Ne, obe metodi sta enako dobre za ljudi, ki jim značajsko ustrezata.

OTO sem omenil ilustrativno. In ne berem kaj veliko, saj raje čas posvetim praksi. Brati o lepi ženski je manj zabavno, kot skakati med njene noge. :2src: Pot k Bogu je univerzalna. Tudi sledniki Telemitske magike (OTO), kabalistični magi, mistiki in okultni praktiki različnih smeri enako gredo k Bogu in za njih je doživetje Boga enako. Ne vem, zakaj pripadniki OTO ne bi imeli pravice do božjega obličja?
Saj osebnostna rast ni iskanje bralne značke, temveč božjega obličja.

Misliš? Takšen človek ti lahko da samo začetno navodilo, kaj več ti nihče resnično razsvetljen ne more pomagati. Tuj dosežek me še ne razsvetli.

Kot sem rekel, pomagajo ti lahko do določene stopnje, a najrazburljivejši del poti moraš sam prehoditi. Meni je mkoj mojster pred leti dal silno kratko navodilo. Čudil sem se, a sem čez čas doumel, da je to največje darilo, kar sem ga lahko prejel.

To, kar sem napisal, je zgolj približek, poskus razuma in nič več. Pač moja izkušnja, saj ne morem komentirati tujih izkušenj.

Resnično, moja izkušnja je moja. Ti, ki o tem samo bereš, pač ne veš. Stopiti pred božje obličje izza zadnje palače duha, je nekaj, kar je najintimnejši trenutek in je namenjen samo meni osebno, ne pa drugim. Slepemu nima smisla opisovati barve, kajti z naštevanjem fizikalnih dejstev si ne more pomagati. IN to so knjige, tuji opisi. Vsakdo ti dan fizikalne podatke, a za prakso si jih lahko zatakneš za uho.
Saj boš drugače dojemal, ko boš prehodil malce večji del poti. Zdaj si še poln entuzijazma, zaverovanosti v edinost svoje poti.

Tipična floskula, nič več in nič manj. Tako sem prebral v mnogih knjigah in prav malo mi je mar, kaj naj bi to pomenilo. Pravzaprav mi je prav malo mar, če kdo najde pot do vrha ali pa je ne. resnično. Pot moraš sam prehoditi na način, kot misliš, da je prav. Mojster (kdorkoli je že) te pač samo usmeri in te pelje do zadnjega varnega križišča. Potem si pa sam. Veš, biti z Bogom pomeni biti sam. To je pa veliko. Res veliko.

tudi tule mi greš počasi na živce,ni poti do Boga razen preko Jezusa in dokaži nasprotno,pa se umaknem s foruma{itak me bodo slejkoprej zbrisali}

#88 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. december 2007, 08:42

do Boga lohk prideš, če se Mu predaš.

#89 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 12. december 2007, 09:14

popolna predaja sebe...sebi...je najbližje kar lahko podrazumevamo...kot zavedanje boga x:)x

#90 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. december 2007, 09:45

popolna predaja sebe...sebi...je najbližje kar lahko podrazumevamo...kot zavedanje boga x:)x

ko sebe, s sabo vred predaš razodetemu ti Bogu, se Boga prijetno zavedaš :) .

#91 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 12. december 2007, 11:36

[quote]tudi tule mi greš počasi na živce,ni poti do Boga razen preko Jezusa in dokaži nasprotno[quote]
Čisto preprosto. meni še na kraj pameti ne pade, da bi razmišljal o jezusu, pa imam kar dovolj močne izkušnje glede Boga. Ampak moje mnenje najbrž ni dovolj. Mnogi drugi člani foruma imajo svoje osebne, praktične izkušnje glede doživljanja božje navzočnosti.
Imaš pa ti velik problem. Tvoja pot do Boga je podobna bralni znački ... branju in udeležbi pri maši, kjer samo poslušaš in se potem sam sebi smiliš. Vsekakor ima tudi katoliško krščanstvo svoje načine, a o njih nič ne veš. Nekje sem vprašal, če so ti znane duhovne vaje Ignacija Loyole. Z njimi sem praktično začel. Ti si ostal pri besedah, iščeš opravičila in odpustke. A teh ne bo. Vsaj po tvojem pisanju imam ta občutek in mogoče se motim.
Skozi pasti in neprijetnosti sem se moral sam prebiti. Nihče me ni vodil za roko čez pekel, proiti kateremu ej krščansko pojmovanje pekla mišji prdec. Nihče me ni vodil čez puščavo upiranja proti željam razuma. Nobena knjiga mi ni pomagala pri soočenjih z različnimi energijami, s katerimi sem imel opravka. Neprestano sem bil izpostavljen skušnjavam, namigom na lažjo pot in sam se se moral temu upreti in vztrajati. In vztrajam še zdaj. Na enaki poti so mnogi drugi.
Pot k Bogu moraš opraviti sam, čisto sam. Biti na poti k Bogu, pomeni biti sam, kar sem že napisal. Samo ti sam moraš odložiti vse te silne knjige, te popotniške priročnike in se podati na to pot. Ampak za to pot je treba veliko poguma. To piše tudi v Evangeliju. Saj lahko na pamet znaš celotno Novo Zavezo, pa nisi napredoval niti za ped. Niti za mišjo dlako nisi bližje Bogu.
S klevetanjem in žalivkami se samo potiskaš v osebni pekel, iz katerega ti ne bo nihče pomagal.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#92 unis

unis
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 728

Objavljeno: 12. december 2007, 12:03

unis še zdej ne razume, kolikšna je vrednost človeškega življenja.
Upam, da mi lahko Kabalist odgovori na to vprašanje.
Namreč, zakaj se vsi trudijo odpret ljudem "oči"?
Zakaj se vsi "trudijo" z nami?
Koliko smo vredni za vesolje in vse skupaj? Če si bog želi al karkoli že po krščanski metafori, d se tko silno vrnemo v raj, in je škoda vsakega "življenja" k odleti v neskončnost pekla, mi že misel ene povprečne življenjske dobe ne gane v primerjavi z neskončnostjo pred nami.

Kakorkoli že, človek nikoli ne umre, sam še bolj trpi al pa sam še bolj uživa.

Jzt sm pa vedno dojemow ta svet, te ljudi, te stvari, in sebe kot en dolg dan. Dan poslavljanja.
Nism še spoznal "novih ljudi", vse kar delam je samo to, da se od njih poslavljam.
Čaw ideje, čaw hobiji, čaw vse lepe in čaw vse slabe stvari.

Čaw unis. :/

sam pizda še nočm it.
Pa tko smi zdi d še kr naprej vztrajam, čemu? Vse to trpljenje pol nima en kurac smisla, č sam tlesknem s prsti in izgine vsa bolečina v momentu z razumevanjem.

Fakof vsi tapametni, mi je zmanjkalo izgovorov za stvari k jih delam in jh ne bi več rad počel.
Kdor šteka, bogi on.
protestno masturbira na marsino sliko.

#93 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 12. december 2007, 13:22

Namreč, zakaj se vsi trudijo odpret ljudem "oči"?
Zakaj se vsi "trudijo" z nami?

Obstajata dve vrsti ljudi.
Prvi pač samo poskusijo predstaviti svoje stališče, svoje dojemanje in tudi izkušnje v stilu: "Vzemi to na znanje in razmisli."
Drugi pa s svojimi besedami predstavljajo to, kar so prebrali v stilu: "Tako je, samo to je, drugače si kreten"
Veš Unis, poti do božjega obličja je nešteto. Vsakdo ima svojo pot. nekdo jo prepozna in gre po njej, drugemu pa hrup onemogoči, da se poda na pot. Zaslepi ga lažno sonce knjižnega razodetja. Saj je branje fino, a branje o lopati še ni izkopalo nobene luknje.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#94 unis

unis
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 728

Objavljeno: 12. december 2007, 13:31

ok, argumentiraj, da vse to ni nič drugega kot le ena velikanska rubikova kocka, s katero se zamotiš in igraš, dokler ne umreš.
protestno masturbira na marsino sliko.

#95 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 12. december 2007, 13:35

Nobena knjiga mi ni pomagala pri soočenjih z različnimi energijami, s katerimi sem imel opravka.


Tegale ti pa ne verjamem. Knjige so pomembne že zato, da skoznje primerjaš svoje izkušnje z izkušnjami drugih, zato, da vidiš, do kam so prišli drugi in ti ni treba odkrivati tople vode ...

unis še zdej ne razume, kolikšna je vrednost človeškega življenja.
Upam, da mi lahko Kabalist odgovori na to vprašanje.


Nisem Kabalist in nimam aktualnih informacij. Ampak mislim, da je vrednost človeškega življenja pogojena teritorialno, časovno in v odvisnosti od "lastnika" življenja. V Belorusiji je bilo npr. leta 1993 povprečno človeško življenje vredno 50 dolarjev. a ta denar si lahko naročil umor relativno anonimnega človeka. x:o)x x:o)x
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#96 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 12. december 2007, 13:44

Uf tam kjer se govori o Bogu je gužva,in tako je od vedno,zgleda,da ostajamo v srednjem veku kar se tega tiče.Trdim da je način kako posamezniki sprejemajo Boga največja ovira na duhovni poti.Besedo Bog,bi morali zamenjati z neko drugo,da se vsa ta množična histerija malo poleže.Nevem,jaz bi ga preimenovala v ......bom razmislila še...

#97 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 12. december 2007, 13:55

Uf tam kjer se govori o Bogu je gužva,in tako je od vedno,zgleda,da ostajamo v srednjem veku kar se tega tiče.Trdim da je način kako posamezniki sprejemajo Boga največja ovira na duhovni poti.Besedo Bog,bi morali zamenjati z neko drugo,da se vsa ta množična histerija malo poleže.Nevem,jaz bi ga preimenovala v ......bom razmislila še...


Ne sam da je gužva. Se mi zdi, da s tem, ko imajo nekateri pretirano polna usta Boga, jasno kažejo, da jim ni pretirano jasno, za kaj v procesu materialnih inkarnacij gre. "Jasne" predstave o Bogu so lahko ovira, saj dajejo kalup za to, na kak način vidiš svet. Zadeva je podobna, kot bi naravo opazoval skozi barvno steklo. In (tudi) kle je point tiste Krišnamurtijeve misli o tem, kaj je zavestno delovanje, ki sem jo omenil par dni nazaj.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#98 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. december 2007, 14:24

Uf tam kjer se govori o Bogu je gužva,in tako je od vedno,zgleda,da ostajamo v srednjem veku kar se tega tiče.Trdim da je način kako posamezniki sprejemajo Boga največja ovira na duhovni poti.Besedo Bog,bi morali zamenjati z neko drugo,da se vsa ta množična histerija malo poleže.Nevem,jaz bi ga preimenovala v ......bom razmislila še...

slovenci pravimo stvari voda, voda. italjani aqua, angleži water, indijci pani, nemci wasser itd.. z različno besedo/zvokom označimo stvar vodo, H2O bi rekl kemiki.

z besedo/zvokom voda, se človk ne more odžejat, pa če jo miljonkrat ponovi. more popit stvar vodo.

z besedo Bog različni ljudje označujejo različne osebe, stvari, pojave itd. ne se tolk obremenjevat z besedo Bog, čeprav tud ta beseda Bog ni čiz navadna beseda/zvok (kot npr. voda), ker ma posebno funkcijo (v kateremkoli jeziku) in tud poseben efekt (zato te tud razumem zakaj te vznemiri).

Bog je Absolutno zadovoljstvo. če ponavljaš besedo Absolutno zadovoljstvo ga ne morš občutit. če pa s pravilnim odnosom ponavljaš od Boga razodeto ti Njegovo Osebno Ime, pa lahko občutiš to Absolutno zadovoljstvo.

Hare Krišna.

#99 unis

unis
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 728

Objavljeno: 12. december 2007, 14:29

spij vodo, kdr si fajn žejen in tle maš ti tvojga boga.

v vsaki besedi, vsakem dejanju.

zdej se pa jebi
protestno masturbira na marsino sliko.

#100 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 12. december 2007, 14:36

zdej se pa jebi


Se pridružujem menju. x:o)x
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0