Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Vzgoja otrok


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
2556 komentarjev na to temo

#2426 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 24. julij 2015, 12:46

Ravno prebrala Jesper Juulovo kolumno o empatiji in tole delim z vami:

 

Liza sedi v peskovniku in se igra s kanglico. Matej se začne zanimati za kanglico in bi jo rad vzel, ampak Liza mu ne pusti. Matej začne jokati. Kaj naj stori Liza?

»Tradicionalni« odziv na prvo žogo je, naj Liza posodi Mateju kanglico, ker mu je tako hudo. Prav je, da se naučimo deliti reči, in večina staršev zna to pridigo na pamet. Ampak ali je res tako? Je splošna resnica o medčloveških odnosih res ta, da moramo vedno dati drugemu to, kar si želi, ker bo sicer pač žalosten?

Ali naj štirinajstletnica privoli v spolni odnos, ker bo fant sicer žalosten? Ali mora odrasli sin res priskakljati k staršem, kadar se jima le zahoče, saj bosta sicer prizadeta? Ali naj študent res vztraja pri študiju, ki mu ne ustreza, ker bo sicer oče žalosten? Ali se mora žena res odreči srečanjem s prijateljicami, ker jo mož pač takrat pogreša?

Ne, gotovo ne! Življenje ni tako preprosto. Lisa se lepo igra s kanglico in zaznava, da postaja Matej žalosten. Morda potrebuje pomoč odraslega, da bo lahko pretehtala svoje potrebe v primerjavi z Matejevimi in nato sprejela odločitev, ki bo njena in bo zanjo lahko sprejela odgovornost. Toda v takšnih situacijah se pogosto zgodi, da se odraslim nesrečni otrok zasmili, zato zahtevajo, naj mu drugi ustreže. Težko bi rekli, da je to razumno, prav sočutno pa tudi ni.


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#2427 SkrivnostJe SkrivnostiNi

SkrivnostJe SkrivnostiNi
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 22

Objavljeno: 26. julij 2015, 00:17

Se v naprej opravičujem če sem slučajno koga užalil.

 

Osnovne družinske vloge oče, mati, otroci, so uničile velike svetovne religije oz. skrajnosti v religijah tako krščanski kot muslimanski.

Občutek dobim kot da bi programirali pristno človeškost v nekaj kar so se sami naučili in prebirali. Nekako pogovor ni potekal med učitelji in "ljudmi".

 

Skratka ti vzorci so ponekod tako močno zapisani v astralu, da se nam dozdeva kot da je to resnica odnosov. 

V osnovi je pomembno pri otrocih, da jih znamo slišati kaj nam govorijo pa čeprav nam to povejo tako, da včasih zaboli, ko svoje domnevne ali resnične  napake vidimo v njih. Sam sem oče in kar govorim oz. pripovedujem, temelji na lastnih izkušnjah.

 

Če dobro pomislimo so širili "prave vrednote".Učenjaki in izobraženi, širilci svoje vere. Delitev žensko in moško delo. Mož se tako obnaša, žena pa drugače, otroci pa morajo sprejemati nauke od očeta, matere, učiteljev, sovrstnikov.

Če se malo poglobimo in uporabimo sočutje do otrok ugotovimo, da jim že sami nalagamo ogromno balasta, sploh na podzavestnem nivoju.

Primer: Pazi ogenj peče! Poslušaj mene, ker vem!  Takih primerov je veliko in ko že mislimo, da vemo kje so napake in, da smojih odpravili se pojavijo novi izzivi.

Vendar če ste kdaj hodili po žerjavici veste, da to ni vedno res.

Glede novodobnih otrok mislim, daje problem v temu, da jim premalo dopuščam direktne izkušnje, kot so padci, sprejetje poraza se pobrat in nadaljevati.

Koliko krat slišim sem ti rekla/rekel, da boš padel. 

 

Velikokrat vidim, da so od vseh "učiteljev" prav otroci ki vidijo svet najbolj tak, kot je in ko so žalostni jočejo, ko so veseli se smejijo, ko so lačni jejo ta naravni ritem je izrazit sploh, ko so mlajši tam do 5 let. Kasneje začne narekovati okolje kdaj se sme jesti, kdaj jokati, kdaj se smejati....Toliko v razmislek.

 

 

 



#2428 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 27. julij 2015, 06:12

Če ne bi z raznimi inicijacijami sistematsko ubijali otroka v sebi, bi razumeli tudi svoje otroke..

vzgoja ki jo tako čislamo, ni drugo kot ubijanje človeka v lastnem otroku in ustvarjanje novega avtoma ki bo služil temu in onemu sistemu

 

Na žalost,vsi ki se jim ne rata vpet v sistem postanejo "luzerji"

 

 ker jih sistem izpljune in marginalizira

 

 zato mora Liza dat kanglico Mateju, ker če ne bo izobčena..


prenos.jpg


#2429 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 27. julij 2015, 08:35

Se 

Glede novodobnih otrok mislim, daje problem v temu, da jim premalo dopuščam direktne izkušnje, kot so padci, sprejetje poraza se pobrat in nadaljevati.

Koliko krat slišim sem ti rekla/rekel, da boš padel. 

 

Ja, se strinjam. Novodobni otroci so v prostem času veliko bolj nadzorovani. Klasične soseske izumirajo, otroci po novem ne smejo sami ven in starši so posledično več z njimi - kar potegne za sabo tudi večjo kontrolo in omejevanje direktnih izkušenj. 



#2430 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 27. julij 2015, 09:36

Se v naprej opravičujem če sem slučajno koga užalil.

 

Osnovne družinske vloge oče, mati, otroci, so uničile velike svetovne religije oz. skrajnosti v religijah tako krščanski kot muslimanski.

Občutek dobim kot da bi programirali pristno človeškost v nekaj kar so se sami naučili in prebirali. Nekako pogovor ni potekal med učitelji in "ljudmi".

 

Skratka ti vzorci so ponekod tako močno zapisani v astralu, da se nam dozdeva kot da je to resnica odnosov. 

V osnovi je pomembno pri otrocih, da jih znamo slišati kaj nam govorijo pa čeprav nam to povejo tako, da včasih zaboli, ko svoje domnevne ali resnične  napake vidimo v njih. Sam sem oče in kar govorim oz. pripovedujem, temelji na lastnih izkušnjah.

 

Če dobro pomislimo so širili "prave vrednote".Učenjaki in izobraženi, širilci svoje vere. Delitev žensko in moško delo. Mož se tako obnaša, žena pa drugače, otroci pa morajo sprejemati nauke od očeta, matere, učiteljev, sovrstnikov.

Če se malo poglobimo in uporabimo sočutje do otrok ugotovimo, da jim že sami nalagamo ogromno balasta, sploh na podzavestnem nivoju.

Primer: Pazi ogenj peče! Poslušaj mene, ker vem!  Takih primerov je veliko in ko že mislimo, da vemo kje so napake in, da smojih odpravili se pojavijo novi izzivi.

Vendar če ste kdaj hodili po žerjavici veste, da to ni vedno res.

Glede novodobnih otrok mislim, daje problem v temu, da jim premalo dopuščam direktne izkušnje, kot so padci, sprejetje poraza se pobrat in nadaljevati.

Koliko krat slišim sem ti rekla/rekel, da boš padel. 

 

Velikokrat vidim, da so od vseh "učiteljev" prav otroci ki vidijo svet najbolj tak, kot je in ko so žalostni jočejo, ko so veseli se smejijo, ko so lačni jejo ta naravni ritem je izrazit sploh, ko so mlajši tam do 5 let. Kasneje začne narekovati okolje kdaj se sme jesti, kdaj jokati, kdaj se smejati....Toliko v razmislek.

 Problem "novodobnih" otrok je predvsem ta, da se je zabrisala ločitev po spolu in vloga ki so jo imeli očetje in matere skozi zgodovino..

Ta drug problem je pa ta, da če je starost matere pri prvem rojstvu 35 let.. in fotra najverjetneje posledično še več..

Je potem jasno da je skrb za potomca dosti večja, saj so izkušnje teh  staršev dosti večje od 21 letnih mater.. oziroma 25 letnih kot je bilo povprečje včasih


prenos.jpg


#2431 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 27. julij 2015, 09:52

Če ne bi z raznimi inicijacijami sistematsko ubijali otroka v sebi, bi razumeli tudi svoje otroke..

vzgoja ki jo tako čislamo, ni drugo kot ubijanje človeka v lastnem otroku in ustvarjanje novega avtoma ki bo služil temu in onemu sistemu

 

Na žalost,vsi ki se jim ne rata vpet v sistem postanejo "luzerji"

 

 ker jih sistem izpljune in marginalizira

 

 zato mora Liza dat kanglico Mateju, ker če ne bo izobčena..

tole je men tok bizarno, da je za znort :O

 

Je ravno en dan sodelavka razlagala, kako je njena nečakinja skoz hotla v vrtec oblečt oblekice..in da so imel ful borbe, no pol pa le čez čas pove, da se drugače druge punčke z njo ne igrajo, če jo nima oblečeno :O 


Ja, se strinjam. Novodobni otroci so v prostem času veliko bolj nadzorovani. Klasične soseske izumirajo, otroci po novem ne smejo sami ven in starši so posledično več z njimi - kar potegne za sabo tudi večjo kontrolo in omejevanje direktnih izkušenj. 

Kakor vidim jih starši na igriščih tako nadzorujejo, da je na koncu že res veliko otrok na igrišču ampak se vsi igrajo s svojimi starši ohmy.png huh.png


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#2432 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 27. julij 2015, 09:54

pri nas se vedno zgodi to da moja žena posega v otrokove igre s starševsko pravičniško vizijo

 

 tko da če se ena igra s poniji in ta druga hoče imet enega ponija ji mora ta prva pod nujno tega ponija dat.. čeprav ji s tem razjebe cel sistem igre..

 In to se ponavlja neprekidno..

 

Kakšno je sporočilo eni in drugi...

 

 če bi se žena igrala kot otrok ne pa da so jo pripravljali za uradniško službo, bi to vedela...

 

 tko pa....


prenos.jpg


#2433 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 27. julij 2015, 09:56

Pico jaz pa ravno obratno delam, pa me vsi drugi čukasto gledajo...kaj men ni jasno :O


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#2434 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 27. julij 2015, 11:40

Pico jaz pa ravno obratno delam, pa me vsi drugi čukasto gledajo...kaj men ni jasno :O

Jz sem tudi odreagirala, da ne more "froc" zdajsebompadrlinbomvsedobil". Drl = jokal ali kako drugače sitnaril. Sam, tu je zdaj spet enih deset "pod-čejev", pač v glavnem, saj se ve. Po zdravi pameti in občutku, empatiji, pa razmislit, kdaj je dobro prisluhnit in podpret, kdaj pa mu s podporo delamo medvedjo uslugo. Vkolikor  danes kmečke logike ali zdrave pameti sploh še imamo. Najtežje se mi pa zdi potegnit meje, kje je še ustvarjalnost, individualnost, pustiti izkusiti na lastni koži in na drugi strani prilagajanje skupini, podrejanje včasih in spet drugič ne... tk da...kkrkol obrneš, ni ajnfah. 



#2435 SkrivnostJe SkrivnostiNi

SkrivnostJe SkrivnostiNi
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 22

Objavljeno: 27. julij 2015, 13:53

pri nas se vedno zgodi to da moja žena posega v otrokove igre s starševsko pravičniško vizijo

 

 tko da če se ena igra s poniji in ta druga hoče imet enega ponija ji mora ta prva pod nujno tega ponija dat.. čeprav ji s tem razjebe cel sistem igre..

 In to se ponavlja neprekidno..

 

Kakšno je sporočilo eni in drugi...

 

 če bi se žena igrala kot otrok ne pa da so jo pripravljali za uradniško službo, bi to vedela...

 

 tko pa....

Ena dobi sporočilo ne se trudit za svoje načrte, druga pa zasmili se in dobila boš.....

Spominja to na kakšno religijo?



#2436 Zala_

Zala_
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 27. julij 2015, 14:13

pri nas se vedno zgodi to da moja žena posega v otrokove igre s starševsko pravičniško vizijo

 

 tko da če se ena igra s poniji in ta druga hoče imet enega ponija ji mora ta prva pod nujno tega ponija dat.. čeprav ji s tem razjebe cel sistem igre..

 In to se ponavlja neprekidno..

 

Kakšno je sporočilo eni in drugi...

 

 če bi se žena igrala kot otrok ne pa da so jo pripravljali za uradniško službo, bi to vedela...

 

 tko pa....

Odpovedat se lastnim potrebam za druge (uči eno)- to je kr klasična vzgoja punčk. Drugo pa: kar hočem to nujno moram dobit, če ne drugače pa z manipulacijo drugih... (vključuje odrasle- odrasle osebe pol z jokom itd...). 



#2437 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 27. julij 2015, 14:15

ma jaz jih pustim, da se zgarbajo med sabo, pol pa na koncu le rečem Razbojniku, da tepst (se) pa ni lepo jestera.gif

 

icon_smile_big.gificon_smile_big.gificon_smile_wink.gif


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#2438 SkrivnostJe SkrivnostiNi

SkrivnostJe SkrivnostiNi
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 22

Objavljeno: 27. julij 2015, 14:19

Zahodna "civilizacija" kot udi vse druge večje civilizacije so se gradile okoli religij, ker se ta gradnja izraža kot duhovna masa ali celo skupna podzavest je pr nas starših, da zavestno odstranjujemo vzorce, ki so ovira za osebni razvoj in otrokov razvoj. Kot otroke so nas učili vrednot "dobrih". Vendar moje spoznanje je, da se dobra vrednota pri posamezniku razvije iz pozitivnih občutkov: radost, veselje, sočutna vztrajnost.. več ko imamo teh lažje to prenašamo podzavestno na otroke in okolje, skrb zbuja ko je v nas prisotnih več negativnih občutkov:jeza, strah, razočaranje...; ki jih prav tako prenašamo podzavestno na okolje.

 

Kar osvobaja je univerzalnost in dovoljevanje različnosti.

 

Če nekdo obsoja mojo vzgojo ali moje življenje je to njegov problem in ne moj, res pa je da se to posredno odraža v odnosu do mene.

 

Zakaj pri vzgoji otrok povdarjam jaz razmišljam, moje mnenje, ker je samospoznanje tudi hkrati vzgoja mojih otrok.



#2439 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 27. julij 2015, 15:45

ma jaz jih pustim, da se zgarbajo med sabo, pol pa na koncu le rečem Razbojniku, da tepst (se) pa ni lepo jestera.gif

 

icon_smile_big.gificon_smile_big.gificon_smile_wink.gif

icon_smile_big.gif griny.gif azzangel.gif



#2440 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 28. julij 2015, 09:33

ma jaz jih pustim, da se zgarbajo med sabo, pol pa na koncu le rečem Razbojniku, da tepst (se) pa ni lepo jestera.gif

 

icon_smile_big.gificon_smile_big.gificon_smile_wink.gif

jaz pa sem rekla: prva ne smeš udarit, pa tepena ne smeš bit... 

to si je sploh starejša zapomnila - tako nežno bitje, pa imelo v šahu celo ulico...:)))


Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#2441 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 28. julij 2015, 09:47

pri nas se vedno zgodi to da moja žena posega v otrokove igre s starševsko pravičniško vizijo

 

 tko da če se ena igra s poniji in ta druga hoče imet enega ponija ji mora ta prva pod nujno tega ponija dat.. čeprav ji s tem razjebe cel sistem igre..

 In to se ponavlja neprekidno..

 

Kakšno je sporočilo eni in drugi...

 

 če bi se žena igrala kot otrok ne pa da so jo pripravljali za uradniško službo, bi to vedela...

 

 tko pa....

jaz sem bila bolj zaj...na.

ko je nastal kraval - ponavadi se mlajša spomnila imeti ravno v tistem hipu točno tisto igračo, ki jo je imela starejša...in nastalo vse splošno dretje in vik in krik...no, sem šla k njima in na zaslišanje. Zakaj pa rabiš zdaj ti to barbiko? (ponavadi bile barbike  v igri)...zato....

zakaj?

zato..

zato....ker jo ima M..in jo jaz rabim (ta mlajša je zelo hitro govorila, hodila in sploh vse). 

Pa ne bi mogoče imela te barbike....ne, točno to rabim....hkrati sledilo starejšino ugovarjanje, da jo je imela prej ona, da jo ona rabi...in kaj zdaj V nekaj si izmišljuje...

ponavadi nastal jok in stok...barbike letele po zraku...če so imele srečo so preživele brez striženja las . če sem imela dober dan, sem ju prepustila usodi, če pa slab, pa spakirala barbike, zj...sistem in nobena ni imela več nobene. tak, zdaj se pa imata obe za kaj dret. če se ne znata zmenit, se pač en bosta menile. tole je bilo žal še najbolj učinkovito. 

ne glih vzgojno, je pa delovalo. ( v  vednost, da smo kupovali po dve enaki barbiki, dva konja,....)

seveda  dan današnji mi boste znalci povedali, da sem trpinčila otroke, ker sem jim odvzela možnost izbire in kaj vem kaj še vse....

samo jaz, za razliko od marsikoga lahko s ponosom pokažem na svoje punce. sta babnice in pol :) v ponos sebi in svojim starim :)


Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#2442 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 28. julij 2015, 09:55

Pr nas dobi tista, ki se prva spomni /igračo, gugalnico.../, tadruga al počaka, da se prva odigra al pa lohk zbere kej druzga al pa lahko pros taprvo, če se po enmu cajtu lahko zamenjata.

 

Špila


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#2443 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 28. julij 2015, 10:04

pri nas ne bi,ker ta mlajša nima niti kančka potrpežljivosti in vztrajnosti.

vse je moralo biti takoj in hip kasneje je bilo prepozno...

mater, kakšne je uštimala včasih....

sta se s starejšo sprli - in je starejša zmagala....(jaz sem uvedla politiko neumešavanja, če ni tekla kri in leteli lasje)...pol pa mlajša na balkon (takrat smo bili še mestni ljudje v četrtem štuku doma) in zajela sapo ter s polnimi pljuči zavpila....M pa že ima menstruacijooooooooooooo!!!!!!

 da so ja vsi slišali....

tisto moje, kaj si zmešana, se dereš na balkonu...ni bilo nič v primerjavi s tem, kaj ji je pripravila starejša...

skratka...pestro je bilo včasih


haha, zdaj sem se spomnila...bila nečakinja na počitnicah...in sta se s starejšo igrali in izločili mlajšo, ki bila na smrt užaljena in po svoji stari navadi - ajd na balkon....in celemu mestu oznanit...K pa že ima palčke  na luliki !!!!!!!

skoraj smo imeli uboj v familiji pol :)))


v bistvu pogumna punca :)))) veliko si upala madona...:)


Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#2444 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 28. julij 2015, 10:52

pri otrocih je tako kot s hrvati ... težko se je zmenit ... ker hitro pozabijo vse kar jim ne ustreza ... biggrin.png

 

Skoz blj potrjuješ domnevo, da si še najstnik

 

flirt.gif


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#2445 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 28. julij 2015, 14:17

Jaz pa na srečo nisem več najstnica, ker česa tako težkega, pa na cajte tud zamorjenega res ne bi več dajala skoz. Pravzaprav mi je od dvajsetega naprej vsako obdobje, kjer sem, najboljšeflirt.gif ... otroka v sebi pa tud jaz zmeraj bolj porajtam in sem ga vesela -  znat bit še veselo kdaj z vnučki  rainbow.gif  



#2446 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 28. julij 2015, 14:45

Jaz pa na srečo nisem več najstnica, ker česa tako težkega, pa na cajte tud zamorjenega res ne bi več dajala skoz. Pravzaprav mi je od dvajsetega naprej vsako obdobje, kjer sem, najboljšeflirt.gif ... otroka v sebi pa tud jaz zmeraj bolj porajtam in sem ga vesela -  znat bit še veselo kdaj z vnučki  rainbow.gif  

Enako. Ne bi več šla skozi osnovno do srednješolsko mladost... Od takrat dalje vse bolje in bolje, sploh po 40. Otroka v sebi še najdem, in z otroki se tudi najdem. Vnuček love3.gif ylflower.gif rainbow.gif heartpump.gif laugh.png



#2447 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 29. julij 2015, 07:55

Jaz mejo dvigujem na PO 23. letu. Super se mam - zdej - že par let, ups, desetletje najmanj biggrin.png


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#2448 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 13. avgust 2015, 09:40

To sem zdej prebrala...

 

Pred kratkim sem gledala zanimivo oddajo, ki je lepo pokazala, kolikšna je moč svobode duha. Ko so otroci iz neke revne četrti na televiziji videli osebo, ki je zmogla samo s pogledom zvijati žice, so to poskusili tudi sami - verjeli ali ne, številnim otrokom je to tudi uspelo. Stvar je preprosta: otrokom ni predtem nihče razložil, da je kaj takega za navadnega človeka mogoče - in zato so tudi poskusili smile.png 

 

...in se spomnila na včerajšnji "incident" pri nas doma...ful me moti, če babica skoz mojima pikcema govori kaj naj delata in kako naj nekaj delata...naš najmlajši je že čist znerviran...in sem ji lepo rekla (vsaj meni se je zdelo lepo), da naj mu skoz ne govori kaj naj dela, naj mu pusti, da naredi po svoje...in potem 5 minutna tišina, čez 5 minut pa samo besede "jaz grem notri"...pač zamera...ok sej vem tudi sama to naredim pr kakšni stvari ampak drugače pa jima res pustim svobodo izražanja, ker se mi zdi to res pomembno...me pa res moti, ker to neprestano dela...ne da dihat resnično...razume pa tudi ne, kaj ji želim povedat...


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#2449 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 22. september 2015, 16:23

People with no kids don't know


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#2450 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 8. oktober 2015, 08:18

ČAS ZA MANCO KOŠIR ; 7.10.2015

Družina, skupnost, življenje v homoseksulani zvezani skupnosti s poroko in z otrokom

 

http://ava.rtvslo.si/predvajaj/v-zivo-tv-slovenija-3/tv.slo3/#ava2.174363840;;


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0