Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Vzgoja otrok


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
2556 komentarjev na to temo

#2451 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 19. oktober 2015, 18:44

Nehajmo se ukvarjati z otroci http://www.siol.net/..._z_otrokom.aspx

 

tip ima point, me pa zdele mal skrbi, da dragi najprej kušne Razbojnika, pol sem šele jaz na vrsti (za šporhetom, itak, tamal se pa zmer h vratom zažene ko da mu gori pod nogami). Porkaduš, kako je tamal hiter ohmy.png


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#2452 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 20. oktober 2015, 07:42

Nehajmo se ukvarjati z otroci http://www.siol.net/..._z_otrokom.aspx

 

tip ima point, me pa zdele mal skrbi, da dragi najprej kušne Razbojnika, pol sem šele jaz na vrsti (za šporhetom, itak, tamal se pa zmer h vratom zažene ko da mu gori pod nogami). Porkaduš, kako je tamal hiter ohmy.png

 

Fajn

icon1_thumbup.gif


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#2453 Rožica I

Rožica I
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 720

Objavljeno: 20. oktober 2015, 07:57

[quote name="Cookie" post="1055765917" timestamp="1445276667"]
Nehajmo se ukvarjati z otroci http://www.siol.net/..._z_otrokom.aspx
 

Se strinjam. Včasih sem se nonstop ukvarjala z otrokom, in sem kmalu (no, ne tako kmalu ;-)) ugotovila, da se otrok sploh ne zaigra sam. Bila sem njegov glavni partner za igro. Se mi je zdelo super, kakšna angažirana mama sem.. No, dosti kasneje sem ugotovila, da je za otroka dosti bolje, da sem sicer prisotna, ampak da počnem pač kar je vsakodnevno potrebno. Otrok je bil dosti bolj miren, ustvarjalen, zadovoljen, pa tudi sama nisem bila ves čas na "low battery" :-).
Še zdaj imamo doma to prakso, da smo torej dosti skupaj, da si poskušam organizirat lastno rekreacijo v času, ko ima otrok tudi sam kakšne izvenšolske dejavnosti. Da sem tam, ko/če me rabi, se mu pa več ne "vsiljujem".

#2454 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 20. oktober 2015, 08:08

[quote name="Cookie" post="1055765917" timestamp="1445276667"]
Nehajmo se ukvarjati z otroci http://www.siol.net/..._z_otrokom.aspx
 

Se strinjam. Včasih sem se nonstop ukvarjala z otrokom, in sem kmalu (no, ne tako kmalu ;-)) ugotovila, da se otrok sploh ne zaigra sam. Bila sem njegov glavni partner za igro. Se mi je zdelo super, kakšna angažirana mama sem.. No, dosti kasneje sem ugotovila, da je za otroka dosti bolje, da sem sicer prisotna, ampak da počnem pač kar je vsakodnevno potrebno. Otrok je bil dosti bolj miren, ustvarjalen, zadovoljen, pa tudi sama nisem bila ves čas na "low battery" :-).
Še zdaj imamo doma to prakso, da smo torej dosti skupaj, da si poskušam organizirat lastno rekreacijo v času, ko ima otrok tudi sam kakšne izvenšolske dejavnosti. Da sem tam, ko/če me rabi, se mu pa več ne "vsiljujem".

jp, pri nas je podobno. Delam(o) svoje, Razbojnik se medtem, ali sam zaigra (in ima cele dramske monologe z igračami, pesjani ali mačkami) ali pa "pomaga" nama pri delu. Po želji. Najprej se mi je zdel premajhen za "zunanja" opravila (košnja, drvarjenje, vrtnarjenje) okoli hiše (pa za nekatera notranja tudi), sam če se dveletniki učijo prati/obešati perilo, rezati z nožkom, sesati, ja pol bo pa tut triletnik taprav. Ker pol v puberteti je prepozno, pol se noben več ne sili zraven dela.


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#2455 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 20. oktober 2015, 08:22

Nehajmo se ukvarjati z otroci http://www.siol.net/..._z_otrokom.aspx

 

tip ima point, me pa zdele mal skrbi, da dragi najprej kušne Razbojnika, pol sem šele jaz na vrsti (za šporhetom, itak, tamal se pa zmer h vratom zažene ko da mu gori pod nogami). Porkaduš, kako je tamal hiter ohmy.png

Ustavil sem se na, zelo pomembno je da starši pridejo domov po službi in se ne ustavljajo na pivu.


prenos.jpg


#2456 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 20. oktober 2015, 08:32

Aja pa na slikah zgleda k un Motivakcija Smiljan Mori...

 

Slovenija raj za kvazistroko

 

 Imenujem jo odslej Katastroka!


prenos.jpg


#2457 Rožica I

Rožica I
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 720

Objavljeno: 20. oktober 2015, 10:48

Aja pa na slikah zgleda k un Motivakcija Smiljan Mori...
 
Slovenija raj za kvazistroko
 
 Imenujem jo odslej Katastroka!


Precej literature sem prebrala oz hodila na kakšna predavanja/delavnice (cca parkrat na leto). Dostikrat se mi je zdelo- pa zakaj mečem svoj dragoceni čas stran ali sem zaprla knjigo po prebranih 2, 3 straneh.. Ampak enako dostikrat sem dobila kakšno zame blazno uporabno informacijo na to temo, ali sem posledično spoznala drugačen pogled na vzgojo... Skratka, včasih me napisano res takoj odbije, dostikrat pa se, kot luč na koncu tunela, prikaže preprost, ampak zelo uporaben nasvet. Tako da sem sedaj fokusirana na tisto, kar mi pride prav, balast pa pač vzamem kot nus pojav.
In čeprav teoretično (na to temo) "obvladam(o)" marsikaj, se mi zdi koristno vsake toliko spet osvežit znanje.

#2458 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 20. oktober 2015, 10:57

 jst sem tut velik teh stvari prebral, pa moram povedat, da se ne da več izumit tople vode, ker je vse kar je bilo povedano na to temo že bilo povedano in izumljeno od Benjamina Spocka v sedemdesetih prejšnjega stoletja pa do Ješprenja Juula  v tem stoletju

Sej ne rečem da te stvari ne držijo, sam objavljanje vedno znova nekih odkritij ki to niso me spominja na ženske revije, ki vsake kvarte obravnavajo enako temo in jo prodajajo k neki novega... ala zdrav brokoli varianta..

 

Vse kar rabijo otroc je čim bolj natur starše in čim bolj odprto pot za dojemanje sebe in ostalih v interakciji z njimi.

Vse kar lahk starši naredijo je to da otroke ščitijo pred mehanskimi grožnjami..

vse ostalo je pa že v otroku samem, morš mu samo znat prisluhnit.

 

In tega te nihče ne more naučit

 

 

Tko da naj si stroka kej druzga poišče da bi opravičila svoje visoke dohodke za odkrivanje odkritega..


prenos.jpg


#2459 Rožica I

Rožica I
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 720

Objavljeno: 20. oktober 2015, 11:30

Saj ne izumljamo tople vode, vsaj jaz ne. Vmes, ko se učim vzgajati otroka, sama sebe učim biti tudi odrasel/ suveren/kritičen... starš.
Spreminjamo se- vsaj jaz več nisem takšna kot pred 20leti, oz. ne samo takšna, ampak z vsemi novimi izkušnjami, lekcijami.. Tudi otroci so različni, interakcija med majhnimi otroki in starši je zame povsem drugačna kot med najstnikom in starši.. Skratka,meni je dosti pomagalo izobraževanje na tem področju (seveda največ knjižnica in brezplačne delavnice/seminarji). Sem in tja pa z veseljem kupim kakšno bukvo, ki je uporabna na dolgi rok ali vržem kak € v košarico za potne stroške..
Na srečo pa ima vsak možnost izbire :-).

#2460 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 20. oktober 2015, 12:12

Saj ne izumljamo tople vode, vsaj jaz ne. Vmes, ko se učim vzgajati otroka, sama sebe učim biti tudi odrasel/ suveren/kritičen... starš.
Spreminjamo se- vsaj jaz več nisem takšna kot pred 20leti, oz. ne samo takšna, ampak z vsemi novimi izkušnjami, lekcijami.. Tudi otroci so različni, interakcija med majhnimi otroki in starši je zame povsem drugačna kot med najstnikom in starši.. Skratka,meni je dosti pomagalo izobraževanje na tem področju (seveda največ knjižnica in brezplačne delavnice/seminarji). Sem in tja pa z veseljem kupim kakšno bukvo, ki je uporabna na dolgi rok ali vržem kak € v košarico za potne stroške..
Na srečo pa ima vsak možnost izbire :-).

kar smo ugotovili, ni nujno tudi dobra stvar flirt.gif


prenos.jpg


#2461 Rožica I

Rožica I
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 720

Objavljeno: 20. oktober 2015, 19:06

kar smo ugotovili, ni nujno tudi dobra stvar flirt.gif


Mišljeno je bilo v danem kontekstu- torej vsak se lahko odloči ali bo določene zadeve sploh bral ali upošteval.
Drugače pa je meni zelo blizu in zanimiva teorija izbire (Glasser).

Zakaj misliš, da ta možnost ni nujno tudi dobra?

#2462 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 21. oktober 2015, 06:14

ker lahk že iz vsakdanjega življenja ugotovimo da demokracija ni za vse... precejšen del staršev tej vlogi ni dorastel, podlegajo medijskim in ostalim manipulacijam in če niso v stanju prisluhnit ali razumet ali opazovat svojega otroka, predvsem s srcem nato z možgani, šele nato z nasveti pametnih ki jih nikoli ne zmanjka lahko svojim otrokom, ki živijo v avtoritarnem  režimu pošteno zagrenijo življenje.

Izkušnja je neposredna da bl neposredna ne more bit

 

Čeprav se bodo našli zdej taki ki bodo govoril, da smo bli pa mi vzgajani še velik bl na tiranski in nedemokratičen način s palco in brez prava glasanja, pa poglejte kok smo krasni zdej

 

Fora je v tem, ker nismo, sam mislimo si da smo..

 

 dve države smo zjebal, in bomo še tretjo zaradi svoje vzgoje in pohlepa..

 

 zato pravim, da to da lahko izbiraš še ni nujno dobra stvar..

 

ker če lahko izbiraš, moraš za svojo izbiro stat in odgovarjat, sprejet posledice svoje izbire,,

 

 tega pa nismo sposobni..


prenos.jpg


#2463 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 21. oktober 2015, 07:16

Mišljeno je bilo v danem kontekstu- torej vsak se lahko odloči ali bo določene zadeve sploh bral ali upošteval.
Drugače pa je meni zelo blizu in zanimiva teorija izbire (Glasser).

Zakaj misliš, da ta možnost ni nujno tudi dobra?

Doma imam to knjigo Theory of choice William Glasser če se ne motim, ta gospod je bil celo pri nas doma v Piranu. Ko je imel predavanje o njegovi realitetni terapiji v tistem času v osemdesetih prejšnjega stoletja (dopuščam da se motim kar se let tiče)

Moja mat je bila ena prvih njegovih terapevtk v naši državi..

Danes se sam nasmehne ko ji omenim zagretost za njegova učenja danes je v modi Jesper the ješprenj Juul..


prenos.jpg


#2464 Rožica I

Rožica I
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 720

Objavljeno: 21. oktober 2015, 07:26

 
ker če lahko izbiraš, moraš za svojo izbiro stat in odgovarjat, sprejet posledice svoje izbire,,
 
..

No, vidim, da si tudi ti prišel do tega zaključka.
Zato je teorija izbire zame super zadeva- v vsakem primeru se moraš naučiti stati za svojimi odločitvami in prevzeti odgovornost za svoja dejanja.
Po Glassejevi metodi teorije izbire deluje par 100 šol po svetu- imajo nadpovprečne rezultate na vseh področjih, brez prisile in bolnih starševskih ambicij. Teorija pa je uporabna tudi v družinskih odnnosih- preberi kaj njegovega (dobiş v vsaki knjižnici)- ne bo ti žal.


P.s.: Haha,skoraj ob istem času o njem :-). No, mene bolj potegne Glasser :-).

#2465 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 21. oktober 2015, 07:35

Bom tkole rekel, pri prvem otroku sem še nekaj od tega prebral, pri drugem.. pa sem ugotovil, da je vsak izmed nas en mikrokozmos zase in kar velja za enega niti pod razno ne velja za drugega. Zato pa imamo šolski sistem da tako različne miljarde mikrokozmosov čim bl uniformira in pripravi za klečeplazeče življenje v sistemu. 

zato morm ugotovit, in obelodanit, pa brez zamere, da edino kar bom od Glasserjev in podobnih prebral je epitaf v cajtngu.. pa še to ne če to ne bo pisalo v Lady..


prenos.jpg


#2466 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 21. oktober 2015, 07:38

Velik manj šans je, da otroku ne daš tist kar rab da bi se razvil v Človeka, če prej svoj podstrešje v red spravš.

 

icon25.gif


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#2467 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 21. oktober 2015, 07:43

se strinjam, ampak potem bi knjige morale bit fokusirane na to kako sebe spremenit ne pa na to kako boš ne spremenjen vzgajal otroke 

 

wink.png


prenos.jpg


#2468 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 21. oktober 2015, 08:20

se strinjam, ampak potem bi knjige morale bit fokusirane na to kako sebe spremenit ne pa na to kako boš ne spremenjen vzgajal otroke 

 

wink.png

 

Sej jih je takih kokr češ...pa ne sam knjig.


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#2469 Rožica I

Rožica I
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 720

Objavljeno: 21. oktober 2015, 09:45

Saj ne izumljamo tople vode, vsaj jaz ne. Vmes, ko se učim vzgajati otroka, sama sebe učim biti tudi odrasel/ suveren/kritičen... starš.


:-)

Skratka, smo spet pri opciji, da ima vsak izbiro ;-).

#2470 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 30. oktober 2015, 12:50

“Am I okay? I mean, am I fine?” my daughter asked looking down at herself. “Sometimes I feel different.”

I immediately stopped walking and searched her face. Without saying what she meant, I knew. I just knew.

I told her she could always talk to me whenever she felt different or uncomfortable. I assured her I’d never laugh, never judge, or tell her it was no big deal. I knew I’d never brush away her feelings because I understood. I remember how it hurt. And sometimes you just need someone to understand that hurt.

Then I did something unexpected—I compared her to a firefly. That’s when something clicked, and not just for my child, but for many “Fireflies” and the people who love them.

“You mentioned that your favorite insect is the firefly,” I reminded her. “Well, I think you’re a lot like a firefly. You know why?” I asked.

The worry on her face lifted. She looked at me hopefully. “Why, Mama?”

“Because you shine from within,” I said touching my finger to her heart. “Not everybody sees it, but I do. I see it. And my job is to protect that light. So when people say mean comments that squelch that light, I want you to tell me. I will protect your light by listening and loving you, my brave, courageous, and unique little firefly.”

-by Rachel Macy Stafford from “Children Who Shine From Within”

 

clover.gif


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#2471 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 30. oktober 2015, 13:31

الحرة الشطر لم به،. ٣٠ ودول تعداد المتاخمة فقد, كلا تطوير العسكري المتساقطة، مع. وفي جيما بتطويق الأرواح ٣٠, حقول أراض أهّل بال لم. عن وتم بولندا، بالإنزال العمليات, من فقد زهاء الشرقية, عل بالعمل لليابان دار. عدد مع العناد تحرّكت للإتحاد, لم نقطة بالفشل استطاعوا فصل.
 
ذات المارق وبعدما الانجليزية عل, تلك عل وتزويده ألمانيا الأمريكية. كلّ رئيس تحرير مشارف في, بلا أي المنتصر وبلجيكا، البشريةً. طوكيو بأضرار أن حيث, هو غضون الجو ومن. أما معزّزة العالمي المؤلّفة في, عن سكان ألمّ أوسع عدم. وقرى غرّة، والحزب كلّ من, إذ شيء الأسيوي التخطيط.
 
أم دارت حلّت الأهداف فقد, فعل بسبب رجوعهم سليمان، أم. دون الدمج لفرنسا لبلجيكا، إذ, بها الضروري اليميني الإنذار، مع. تم جمعت ضمنها انذار حيث, في دون وقرى فاتّبع. لها لم أخرى أسابيع, ليت

prenos.jpg


#2472 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 30. oktober 2015, 13:45

الحرة الشطر لم به،. ٣٠ ودول تعداد المتاخمة فقد, كلا تطوير العسكري المتساقطة، مع. وفي جيما بتطويق الأرواح ٣٠, حقول أراض أهّل بال لم. عن وتم بولندا، بالإنزال العمليات, من فقد زهاء الشرقية, عل بالعمل لليابان دار. عدد مع العناد تحرّكت للإتحاد, لم نقطة بالفشل استطاعوا فصل.
 
ذات المارق وبعدما الانجليزية عل, تلك عل وتزويده ألمانيا الأمريكية. كلّ رئيس تحرير مشارف في, بلا أي المنتصر وبلجيكا، البشريةً. طوكيو بأضرار أن حيث, هو غضون الجو ومن. أما معزّزة العالمي المؤلّفة في, عن سكان ألمّ أوسع عدم. وقرى غرّة، والحزب كلّ من, إذ شيء الأسيوي التخطيط.
 
أم دارت حلّت الأهداف فقد, فعل بسبب رجوعهم سليمان، أم. دون الدمج لفرنسا لبلجيكا، إذ, بها الضروري اليميني الإنذار، مع. تم جمعت ضمنها انذار حيث, في دون وقرى فاتّبع. لها لم أخرى أسابيع, ليت

prevod:

Free Shater not doing ,. 30 census adjacent countries have, both deciduous military development, with. In Gemma surrounded the lives of 30, people of the land did not pal fields. It was for Poland, ejaculation operations, the loss of some East, to work on Japan's House. Number moved with stubbornness of the Union, they have not been able to separate the point of failure.
With rogue after English and on, and on those supplied Germany America. Each editor in chief in the outskirts, without any victor, Belgium, human. Tokyo that where damaged, and the air is within. The author in the world enhanced, all residents of a broader lack of pain. And villages by surprise, and all of the party, as the Asian planning something.
Or DART has dissolved goals, feedback because their return Suleiman, mother. Without the merger of France to Belgium, since, it is necessary to right-wing warning, with. Alarm has been collected, including where, in the villages without follow. Others have not weeks, Leyte

What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#2473 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 30. oktober 2015, 13:46

الحرة الشطر لم به،. ٣٠ ودول تعداد المتاخمة فقد, كلا تطوير العسكري المتساقطة، مع. وفي جيما بتطويق الأرواح ٣٠, حقول أراض أهّل بال لم. عن وتم بولندا، بالإنزال العمليات, من فقد زهاء الشرقية, عل بالعمل لليابان دار. عدد مع العناد تحرّكت للإتحاد, لم نقطة بالفشل استطاعوا فصل.
 
ذات المارق وبعدما الانجليزية عل, تلك عل وتزويده ألمانيا الأمريكية. كلّ رئيس تحرير مشارف في, بلا أي المنتصر وبلجيكا، البشريةً. طوكيو بأضرار أن حيث, هو غضون الجو ومن. أما معزّزة العالمي المؤلّفة في, عن سكان ألمّ أوسع عدم. وقرى غرّة، والحزب كلّ من, إذ شيء الأسيوي التخطيط.
 
أم دارت حلّت الأهداف فقد, فعل بسبب رجوعهم سليمان، أم. دون الدمج لفرنسا لبلجيكا، إذ, بها الضروري اليميني الإنذار، مع. تم جمعت ضمنها انذار حيث, في دون وقرى فاتّبع. لها لم أخرى أسابيع, ليت

 

Zanimiv, k sem vidu tole, sem najprej dobil asociacijo

 

jajca, jajca, jajca....

 

verjetn zato, ker je v tekstu tolkrat napisan jajca, jajca, jajca

 

inno.gif


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#2474 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 3. november 2015, 19:59

vzgoja po prekmursko ohmy.png

 

http://www.zurnal24....u-clanek-259266



#2475 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 10. november 2015, 10:32

koliko vas stane otrok ???

 

http://www.24ur.com/...e-dojencek.html

 

Pomoje bi bolj primeren naslov za tale članek bil Koliko stane nov človeški vir icon_smile_approve.gif


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0