Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Zdrava Sol


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * - - 4 x ocenjeno
2324 komentarjev na to temo

#101 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 28. april 2004, 13:53

kaj pa to pomeni..... hehe pol pa kul, ja men se tud zdi k mam že od rojstva takega, ampak mislim da ga nima nihče, od staršev starih staršev..... no ja nekje se mora začeti..... to je tak jezik da lažje oblizneš sladoled....... ;) mljas mljas, in da tekočine lažje spolzijo okrog da maš več od okusa... kot bolj nagubani možgani..... ;) sam še zmeraj ne kapiram kaj tak jezik spremeni ;) hm pogledam aha lej no lej tle sem če se zgubim al kaj? x:o)x :inocent:
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#102 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 28. april 2004, 14:35

ej, vidva, ki sta že probala.........a tale sol sproža tudi kakšne začetne neprijetne odzive (kot se rado zgodi pri homeopatiji in še kakšni alternativni obliki) kot posledica "zdravljenja" pomanjkanja elektrolitov (kot bi rekel sstane) ? x:)x :inocent:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#103 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 28. april 2004, 14:55

Pri meni, sami pozitivni odzivi! x:Dx :onfire:
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#104 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 28. april 2004, 14:59

čestitam :palec: x:)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#105 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 2. maj 2004, 14:41

SStane, eno vprasanje...

Pustimo tvojo "zdravo sol", povej mi raje katera sol je boljsa - kamena ali morska = katera je bolj zdrava... Je morska sol podobna tvoji "zdravi"?
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#106 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 2. maj 2004, 14:49

SKA Vi, si ti komu podobna :8):

#107 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 2. maj 2004, 14:51

KAJ SI PA ZDAJ UZALJEN? x?x
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#108 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 2. maj 2004, 15:01

KAJ SI PA ZDAJ UZALJEN?  x?x

Kaj bi bil užaljen, hotel sem ti le plastično odgovoriti na tvoje vprašanje x;)x

#109 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 2. maj 2004, 15:05

Kaj pa ne plasticno? :eek:
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#110 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 2. maj 2004, 15:20

Neplastično pa tako, da si je marsikaj podobno na oko, celo za cukr ne veš ali ni sol, dokler ga ne poližeš x;)x
Če pa sprašuješ, katera sol je zdrava in ne, katera ji je podobna na oko, si pa mojo knjigo preberi.
Bolj natančno, kot je tam opisana skozi vse tekste, ti pa res ne znam razložiti :sori:

#111 alica

alica
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 174

Objavljeno: 2. maj 2004, 16:24

Sstane,
nisam polno brala o tvojoj soli xrolleyesx , pa vprašam: je tvoja sol slana? (ne hecam ker starejši ljudje jemaju nadomestek za sol koji nije slan?) To tvoje nije nadomestek, i slano je? Drugače se imenuje "nadomestek", ha??
Pozdrav,
alica

#112 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 2. maj 2004, 17:01

Alice, ja nemam svoje soli, to su je naši lunatki tek tako nazvali. Ali, zdrava so, koju ja opisujem u knjizi i poklanjam je onome, ko knjigu kupi, da može da vidi o čemu ja pričam, nije nikakav surogat soli, nego je potpuno prirodan produkt i Sunca i Zemlje i čovječih ruku i uma.
A ono, što neki uzimaju umesto jestive soli zbog bolesti, je baš zbog toga, što jestiva so nije dobra zbog tehnologije proizvodnje i dodataka.
Ali i ti surogati nisu mnogo bolji od jestive soli.
Ako živiš na moru, možeš umesto zdrave soli koristiti i čistu morsku vodu.
A zašto te to interesira :8):

#113 alica

alica
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 174

Objavljeno: 2. maj 2004, 17:14

Interesira me ker sam kupila "Dijetalnu sol" (made in Spain). Za nekog tko ima visok tlak. Sestav: natrij klorid, kalij klorid, amonij klorid, magnezij sulfat, glutaminska kiselina, antiaglomerat (magnezijev stearat). Mora se soliti in soliti da bude slano, a spet nije kao "normalna sol" I ja sam probala :-(( Pa to več ne koristimo... Stoji na polici xrolleyesx


:Ako živiš na moru, možeš umesto zdrave soli koristiti i čistu morsku vodu.


Kako to misliš?

#114 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 2. maj 2004, 17:52

Ljudsko tjelo i jeste stroj u fizikalnom smislu ali stroj na prirodnu hranu a ne na naftu i druge surogate, pa se i ne čudim, što ti ona španjolska so ne ide :xx!:
Moje otkriče, pored mnogih, koje imaš u knjizi, jeste i to, da je more puno i C-vtamina ne samo soli, a BIOKODA jeste baš so i C-vitamin.
Pa stoga, prosječna dnevna doza cca 8gr zdrave soli za odraslu osobu, koja se tradicionalno prehranjuje, nalazi se i u čaši morske vode od 2,5dcl.
Nije baš najprikladnije za one, koji ne žive na moru, ali ti, čini mi se, živiš u Opatiji, pa možeš to da probaš.
Jedino moraš znati, da za vrijeme te terapije jela ne smiješ soliti ničim, jer se soli zbrojavaju, a tu morsku vodu pijuckati preko cijelog dana.
No, možeš soliti salate, recimo, ali nikaku da vodu pregrijavaš iznad 65°C!
A bilo bi dobro, da nadješ neko mijesto, gdje voda nije zagadjena kanalizacijama, najbolje možda da se ode na otvoreno sa nekim čamcem, pa se donese za par dana vode.
Eto tako.

#115 alica

alica
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 174

Objavljeno: 2. maj 2004, 19:26

Mogla bih probati, uliti malo morske vode u salati i sl... (znači - 2,5 dcl mora pa glavi po danu..).
Ne, u Opatiji ne živim x8Dx (more je blizo), ali ovaj pokus sa morem mogu provesti!
Zanimivo/hvala!

#116 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 13. maj 2004, 22:22

http://www.soline.si/
nova
prenovljena
stran

.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#117 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. maj 2004, 11:59

Meni pa je vsec, ko cutim nekaksen 'magnetizem', rahlo elektricnost (v ustih, med zobmi nekako), ampak ne zoprno, prej prijetno, ko cutim, da nekaj dogaja... :palec:
*na splosno pri zdravih soleh, pa tudi pri Stanetovi - to je nekak tak moj... hm, indikator.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#118 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 19. maj 2004, 15:29

meni je tudi okus super, je hecno, najprej mi je bila totalno preslana tale sol, potem pa imam obcutek, da bi je vedno vec lahko pojedla ( do neke mere seveda x;)x ) je sicer problematicno, ker jem pogosto zunaj te dni :sori:
tole z jezikom je pa zanimivo, ker moj izgleda zelo nezdrav...bel...vse to, kar naj ne bi bil...
ampak mislim, da je bilo vcasih se slabse, sicer pa sem prej kontrolirala edino, ko sem bila bolana, drugace pa ne.
me zanima, ce bo kdaj odslo tole, tele obloge z jezika!
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#119 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. maj 2004, 19:10

Vse bolj dajem prav Stanetu, morda pa res premaknemo kaj...
Malo se pozanimavam, berem, gledam, probavam...
Imam pac laicno mnenje o soli kot bistvu, iz neke svoje logike, tako mi je ze itak tole blizu in zanimivo...
Zdaj pa berem se malo okoli, sol, v povezavi s tem jodom, nezdravim, ki je v bistvu jodid...
In v bistvu res ne morem verjet, da se to se naprej fura tako!
Ti lahko se tolk pazis, ko si pripravljas, zdravo zivljenje in vse, a si recimo obsojen na sluzbeno kuhinjo in ciao - vse je s to, osiromaseno soljo... ki pa daje samo slan okus, je pa cisto izropana snovi....

Tako da - bom zacela se jaz kot Stane - folk, pliz dajte uporabljajte zdravo sol, res mislim tole! :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#120 Andres08

Andres08
  • D član
  • Št. objav: 1 556

Objavljeno: 19. maj 2004, 19:19

Jaz itak v učinkovitost Stanetove soli verjamem. Samo nastane en problem, ki izgaja iz trga. Namreč, če bi vsi šli solit samo z njegovo soljo bi morali nehati kupovati vegeto in razne Knor kocke, jesti pršut, skratka ful ene hrane je, ki je že soljena.

Mogoče ima pa Stane odgovor.

Andres

#121 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 21. maj 2004, 21:05

STANE, tvoja sol mi jemlje Okus, se je nekam čudno˝izgubil, postal nevtralen, sploh ga ne zaznam več v velki količini kot pred jemanjem Nove soli, Apetit mi niha,ampak se prepuščam telesni zahtevi naprej..
vse dobro :palec:

Ne vem, kaj točno misliš s svojim opisom, brzčas pa se tvoje brbončice čistijo, kot Nosorogovi kristali, preden začnejo sijati v vsej svoji lepoti x;)x

#122 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. maj 2004, 17:16

*na splosno pri zdravih soleh,

Marsa, na splošno zdravih soli ni, ker sem pojem zdrava sol v svetovno literaturo uvedel jaz in zdrava sol mora biti taka, se uživati na tak način in dajati take učinke, kot je opisano v knjigi.
Na splošno pa so soli morske nerafinirane, rafinirane, mlete, nemlete, dodatno jodirane, kamene itd.
In bilo bi zelo napačno in neodgovorno z zdravo soljo poimenovati nekaj kar tako, na splošno, ker je ravno poimenovanje jedilne soli za edino užitno in torej zdravo, povzročilo toliko bolezni, ker ljudje v takem primeru pač o tem, kaj dajo v usta, nič ne mislijo.
Drugače so pa tvoje ugotovitve zelo zanimive in slikovito opisane in sem zelo vesel, da s svojim razmišljanjem motiviraš tudi druge, da razmišljajo.
Kajti edini način, da se človek ubrani bolezni kolikor se najbolj da, je v tem, da začne razmišljati, zakaj je sploh zbolel in ne to, kako bi se pozdravil, kajti, če najde vzrok, najde tudi zdravilo.

#123 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. maj 2004, 17:21

me zanima, ce bo kdaj odslo tole, tele obloge z jezika!

Tinka, seveda bodo tudi obloge odšle z jezika, ker to ni nič drugega, kot soj organizmov tvojega trinajstega organa, ki ti pomagajo in te opozarjajo, da spremeniš prehrano. To je tvoj semafor in prava barva je rdeča x:Dx :palec:

#124 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. maj 2004, 17:55

Jaz itak v učinkovitost Stanetove soli verjamem. Samo nastane en problem, ki izgaja iz trga.  Namreč, če bi vsi šli solit samo z njegovo soljo bi morali nehati kupovati vegeto in razne Knor kocke, jesti pršut, skratka ful ene hrane je, ki je že soljena.

Mogoče ima pa Stane odgovor.

Andres

Zdravo severnjak Andres, dolgo se nisva slišala :8): x:Dx :palec:
Sprašuješ, če imam kakšno rešitev in ti povem, da sem nad univerzalno obupal, ker generalno odpraviti temeljni vzrok, jod iz soli, bo z eno potezo nemogoče, ker je na to vezano preveč interesov.
Zdrav človek pač ni v interesu globalnega kapitalizma in bo potrebno najprej začeti spreminjati sistem z Delnico Države, šele potem bodo možne tudi globalne rešitve iz področja človekovega okolja in prehrane.
Do takrat pa ostane edino poučevanje in opozarjanje ljudi na pomanjkanje elektrolitov, kot temeljnem predpogoju za nastanek bolezni pri človeku.
Bo pač še dolgo tako, da bodo neuki na slabšem, kot tisti, ki mislijo s svojo glavo in si dajo tudi kaj dopovedati.
Ravno zaradi tega sem pripravil novo izdajo knjige z dodatkom zdrave soli v paketu BIODIETA, distribucijo bom pa nastavil tako, da se bo knjiga širila sama, ker bo vsak, ki bo na forumu ali v pismu opisal tudi svoje ugotovitve, lahko koristil 100% popust, torej bo prejel dve knjigi za ceno ene.
Če bo eno podaril ali prodal svojemu prijatelju, bo imel svojo zastonj in ker običajno za popolno kuro vsak potrebuje tri pakete, kar se mi statistično lepo potrjuje, bo uslugo napravil najmanj trem novim nesrečnikom in sebi seveda.
Pričakujem, da bo sistem prav interesanten, saj ljudje radi drug drugemu svetujemo in si pomagamo, je pa to tudi možnost za tiste, ki se z medicino in zdravilstvom tudi profesionalno ukvarjajo, da vsakemu svojemu pacientu enkrat prodajo tudi knjigo, ki jo bodo sami dobili za pol cene, velika verjetnost pa je, da bo tak pacient pozneje sam izkoristil popust in razširil knjigo na tri nove.
Taka varianta je najboljša tudi za izhodiščno ceno, ker ni potrebno vgraditi dragih reklamnih reklamnih in distribucijskih stroškov, torej bo človek prvič pravzaprav le založil okoli 25 EURO in poštnino za tri mesece zdravja, pozneje pa to dobil najmanj nazaj. Istočasno pa bo vsak moral pristopiti k zadevi resno in si voditi dnevnik, če bo hotel koristiti popust, kar je tudi predpogoj za popolen uspeh.
Bomo videli, nova varianta pride v desetih dneh na svetlo.
Konkretno kar praviš o jušnih dodatkih in drugem, pa seveda drži, vsaj za čas, ko delaš biodieto.

#125 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 22. maj 2004, 21:38

Ne vem, kaj točno misliš s svojim opisom, brzčas pa se tvoje brbončice čistijo, kot Nosorogovi kristali, preden začnejo sijati v vsej svoji lepoti

hja, potem bo to tko x^x :palec:
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0