Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Zdrava Sol


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * - - 4 x ocenjeno
2324 komentarjev na to temo

#126 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 26. junij 2004, 09:38

sstaneeeeeeeeeeeee zdej mi je pa tolk stvari logicnih na tvoj nacin! Pa sej so mi prej tud ble, le da nisem toliko pozornosti dala na njih... :xx!: pol k mene fulll pogosto stresejo tiste iskrice pri zapiranju avtomobilskih vrat, pa se nizek k.pritisk, (zato se mi verjetn zdi, kt bi skoz nekak lebdela), to je vse le podsoljenost? :sori: hmmm bom delala na tem, da bo tega cim manj x:)x Hvala, za vceraj! x:Xx Se fotru morm kaj na skrivaj spizdit k si je dal njemu vec kt men :eek: x:o)x hecam! x:)x ej, sam kje se pa res lahk se dobi pol te soli? (verjetn je odgovor ze napisan kje tle notr, sam sm priznam, tolk lena da se mi ne da brat, kolkr sem pa pa ga nisem zasledila...)
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#127 LeilaniA

LeilaniA
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 353

Objavljeno: 28. junij 2004, 08:48

Ojla!
Pri nas doma je zdej v uporabi u glavnem samo se sstanetova sol. Hvala sstane x;)x . Ne vem, a me ne stresa vec zaradi soli al se pa ze dolg nisem nobene take stvari prijela. Prej me je vedno v Mercatorju, sam da sem prijela za vozicek....pa na otroskem igriscu na toboganih....Morem it zdej en dan spet mal stestirat x:)x .
Mam pa eno vprasanje.....recimo, da hocem posolit jajca na oko...Drobit se je ne sme(a sem si prov zapomnila x?x )....stopila je pa menda tud ne bom in pol po jajcih polivala :inocent: x?x
Pa se neki....kar menda tud ze kje pise pa nisem bila pozorna...Moja sorodnica ma tezave s scitnico...in ko sem ji delala reklamo za stanetovo sol, mi je rekla, da ona rab velik joda?? Sstane...a lohk se enkrat na kratko razlozis kako je s tem, al pa dej vsaj kaksen link, pa si bom prebrala?

Hvala!
L.
Love Doesn't Have To Hurt To Feel Good

#128 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 28. junij 2004, 09:22

x:)x  ej, sam kje se pa res lahk se dobi pol te soli?

Najboljš da prideš na vsak lunin party, js mam zdej soli že vsaj za eno leto.. :D (hvala stane) al pa mam že za dve leti, sploh glede na to da se je cela familja brani z vsemi štirmi... hja kaj čem kuhat za enga pa še to očitno mal premal solim, k sem po treh mesecih še kar podsoljen... :D hja sem se sam naučil kuhat, ampak zgleda da so kuharske navade dedne... morem mal vključit kako sol sem pa taj, recimo v zajtrk.. mal v mleko, pa za kosilo itak, pa mal nasolit vodo :D...

Ahja moj fotr ma en blazno hud ugovor glede soli, da če je tolk poješ, ti ledvice crknejo, in da sploh ni čudno da shujšaš, saj moreš ogromno vode pol izločit da gre zraven še sol... kaki je proti ugovor? sem ga probal spravit da bi mal si dopisoval s tabo, pa mu ni do tega.. :( hja no tak je life,
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#129 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 28. junij 2004, 09:44

Povej mu, da kar se jedilne soli tiče, ima popolnoma prav x:Dx
Kaj pa je zdrava sol, mu pa daj knjigo prebrati, ali pa mu jo ti beri kot pravljico za lahko noč x:Dx x;)x

#130 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 28. junij 2004, 10:04

Ojla!
Pri nas doma je zdej v uporabi u glavnem samo se sstanetova sol. Hvala sstane x;)x . Ne vem, a me ne stresa vec zaradi soli al se pa ze dolg nisem nobene take stvari prijela. Prej me je vedno v Mercatorju, sam da sem prijela za vozicek....pa na otroskem igriscu na toboganih....Morem it zdej en dan spet mal stestirat x:)x .
Mam pa eno vprasanje.....recimo, da hocem posolit jajca na oko...Drobit se je ne sme(a sem si prov zapomnila x?x )....stopila je pa menda tud ne bom in pol po jajcih polivala :inocent:  x?x
Pa se neki....kar menda tud ze kje pise pa nisem bila pozorna...Moja sorodnica ma tezave s scitnico...in ko sem ji delala reklamo za stanetovo sol, mi je rekla, da ona rab velik joda?? Sstane...a lohk se enkrat na kratko razlozis kako je s tem, al pa dej vsaj kaksen link, pa si bom prebrala?

Hvala!
L.

No, tako za na jajčka ali pa tam, kjer res ne gre drugača, jo lahko zdrobi mož s prsti, če ima debelo kožo, lahko jo pa na rahlo tudi s kuhalnico na leseni deski malenkost zdrobiš. Les na les še gre, nikakor pa v kakšnem kovinskem mlinu ali možnarju tega ne delaj, ker je škoda.
Okrog ščitnice si preberi pod tem linkom, pa še sama malo po forumu pobrskaj, kar nekaj postov je na to temo
http://www.salesalut...ge2.asp?ID=1018
To, da te več ne trese, je pa normalno, saj si se solila od znotraj z zdravo soljo od zunaj pa z morjem x:Dx x;)x
Pošlji mi še enkrat naslov, ker sem ga nekam založil x^x

#131 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 28. junij 2004, 10:29

Povej mu, da kar se jedilne soli tiče, ima popolnoma prav x:Dx
Kaj pa je zdrava sol, mu pa daj knjigo prebrati, ali pa mu jo ti beri kot pravljico za lahko noč x:Dx  x;)x

Saj ti pravim knjigo je prebral in čist pošizil, češ da si zrel za kako ustanovo (mu ni bla všeč) sol sama mu je dost bolj všeč kot knjiga....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#132 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 28. junij 2004, 10:41

Kaj se je prestrašil, da bo ob paciente x:Dx

#133 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 28. junij 2004, 15:53

Hehe ne to ne, z veseljem bi se znebil polovice pacientov... če mu najdeš čudežno zdravilo ki zdravi vse to kar piše v tvoji knjigi, nebi blo problemov...tko pa ej.... sam ene par jih je pa res hudih ? AIDS? preprečuje tale sol? hmja, v glavnem v tvoji knjigi je zanj edin smeh zdravje ... :( dvomim da ga bo prepričalo karkoli....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#134 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 28. junij 2004, 16:09

No, no, jaz ničesar v knjigi ne trdim, kot to za zdravila trdijo farmacevti, ti le po kmečki logiki razlagam, kaj bi utegnilo biti predpogoj za nastanek večine bolezni pri človeku. Zaenkrat se vse predpostavke in hipoteze iz knjige v praksi potrjujejo.
In resnično bi želel, če bi kdo z aidsom hotel preizkusiti biodieo, saj s tem prav nič ne tvega, mar ne. Pa ne poznam nobenega, oziroma se še nihče ni javil.
Da pa so ti bolniki totalno podsoljeni in dehidrirani, se že vidi na oko na TV, temu tudi tvoj oče ne more ugovarjati.
Zakon telesa pa je, kolikor soli, toliko vode, na 1gr 1 dcl bi bilo pravilno, kajti v krvi tako je. Če pa hoče kri imeti stalno na razpolago tako vodo kot sol, morata biti obe nekje v rezervi v limfnem in drugih sistemih in ko ju tam zmanjka, je konec, kri se preveč zgosti, ker krvna telesca nimajo v čem plavati.
Toda, o tem tvoj oče ve gotovo več od mene in ko bo ujel še mojo nit, se mu bo odprlo.

#135 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 28. junij 2004, 16:39

Saj se strinjam, sam njemu se ne zdi možno da bi bli vsi problemi sveta povezani sam s soljo....

Ampak pustmo zdej mojga fotra... verjame ne je jo pa vseeno :D pa še fajn se je nasmejal ko je bral knjigo nekaj zdravja bo od tega... js pa zdajle bolj profesionalno vprašam, s timile napitki, 2 dl vode, 2 gr soli ? to gre enkrat na dan a ? ... :D k opažam da je moja hrana velik preveč neslana, oziroma če bi bila dovolj slana, potem nebi mela sol nobenga efekta na mojo avro tako kot ga je mela na tvojo.... :D kaj priporočaš v primeru podsoljenosti?
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#136 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 28. junij 2004, 17:31

Nino, ti tako zelo zopet nisi brez elektrolitov, kajti drugače bi te napadala vse sorte vnetja. Tudi pretežek nisi, ker si vegetarijanec, verjetno uživaš tudi kar nakaj surovega sadja in zelenjave, tako da ta cela epruveta na dan v povprečju v prehrani in napitkih ni potrebna.
Mislim, da poleg tega v prehrani, ko si kuhaš sam, bi bil dovolj napitek, ki bi vseboval od 2-3 gr, to pa je lahko v pol litra napitka ali pa v celem litru, odvisno, kaj ti bosta povedala okus in počutje.
Če pa boš na oba načina, skozi hrano in skozi surove sveže napitke zaužil tudi celo epruveto in se dobro počutil, bo pa tudi v redu.
Najbolj preprost recept je pač ta, da soliš in začinjaš na zgornjo mejo okusa vse kar poješ in popiješ in boš pojedel in popil ravno prave količine, ki jih organizem potrebuje, vključno s kalorijami.
Pretiravati pa seveda ni potrebno v nobeni smeri in najlepše je, da si kaj tudi v dnevnik zabeležiš, sedaj, ko imaš tudi knjigo v živo.
Bo tudi bolj znanstveno za očeta x:Dx x;)x

#137 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 28. junij 2004, 18:18

Hm grem js dol si skuhat mojo večerjo... eno epruveto praviš, js čist tko na pamet če pogledam ni šans da porabim tolk na dan... najboljš da si jo zjutraj napolnim... epruvetko pol pa kar ostane zvečer stresem v litrco in spijem kot vodo :D
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#138 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 28. junij 2004, 20:33

Hm grem js dol si skuhat mojo večerjo... eno epruveto praviš, js čist tko na pamet če pogledam ni šans da porabim tolk na dan... najboljš da si jo zjutraj napolnim... epruvetko pol pa kar ostane zvečer stresem v litrco in spijem kot vodo :D

Imaš prav, ena epruvetka dnevno, nekaj v hrani, nekaj v napitkih, nekaj pa kot zobna pasta, šampon, milo ali losion :palec:
Si jo že poskusil za zunanjo uporabo :8):

#139 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 28. junij 2004, 21:32

Si jo že poskusil za zunanjo uporabo :8):

Hja kot šampon sem jo poskusil na mojih laskih, kaj pa vem ful me je motilo k je bla v kosih pa me je popraskalo pa to, drgač pa nobene bistvene zadeve nisem opazil, hm ja bom ostal pri milu pa vodi :D sol je za jest ne pa za se mazat... razen blato iz solin :D sam to je spet za ženske....

Sicer pa če se fajn prešvicaš a to šteje kot zunanja uporaba soli? :D x?x
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#140 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 28. junij 2004, 21:36

Nino, zdaj ga pa že malo lomiš, sol moraš najprej raztopiti v mlačni vodi in jo v raztopini uporabljati kot šampon proti prhljaju ali milo za suho kožo, ne pa da se s skristali žuliš po glavi :eek: :xx!:
Če dodaš še par kapljic limone, je še boljše x;)x

#141 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 28. junij 2004, 21:46

hehja se mi je ydel narobe no ja js sem dal na glavo pa čakal da se raztopi po dveh minutah me je pa začelo zebst pa sem dol spral.... ajd bomo vidli eno limonco kako količino pa naj dam soli za tako pranje?
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#142 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 28. junij 2004, 21:52

Eno epruveto v izpraznjeno mesečno dozo zaliješ z mlačno vodo, treseš, da se raztopi in ajd pod tuš. Tako namočen se začneš šamponirati od glave do pet, malo jo v nos potegneš itd, Na koncu se lahko splahneš ali pa tudi ne, kakor ti odgovarja.
Občutek bo, kot da si se skopal v toplem Sargaškem morju x:Dx x;)x

#143 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 28. junij 2004, 22:19

Hm hja morje mi ni ravno všeč... ampak vredno preizkusit... če bo kriza pa se grem itak še enkrat stuširat... sam zdaj sem ravno tako lepo čist :D hehe si bom pa zapomnil.... ajd rahel problem zgubil sem epruveto... najbrž mam dol v wajdušni... ko sem družini delal predstavitev... ahja na prbližno bo že vredu... en pokrovček... :D
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#144 Andres08

Andres08
  • D član
  • Št. objav: 1 556

Objavljeno: 28. junij 2004, 22:41

Ahja moj fotr ma en blazno hud ugovor glede soli, da če je tolk poješ, ti ledvice crknejo, in da sploh ni čudno da shujšaš, saj moreš ogromno vode pol izločit da gre zraven še sol... kaki je proti ugovor? sem ga probal spravit da bi mal si dopisoval s tabo, pa mu ni do tega.. :( hja no tak je life,

Tvoj fotr se besedno zanaša na prekomerne odmerke soli v čemer ima prav. Ampak sol je lahko ok v normalnih merah. Saj si videl, da jo je zadnjič zdravnica za ledvice vzela in jo uporablja. Torej jo lahko tudi pacienti. In ker smo mi vsi pacienti je cool če uporabljamo sol. Ker nam je Stane predstavil drugačno opcijo soli kot Mercator recimo, verjamem, da se splača solit z njegovo. Delnica države še sledi.

Andres

#145 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 28. junij 2004, 22:51

Saj.. :D glede tega pa se fotr strinja... naravna sol je najbrž boljša kot obdelana... zato je tudi pristal da jo bo uporabljal... en del pa ga mal moti pomanjkanje joda v soli... prepričan je da ker je joda v našem alpskem svetu enostavno premalo, je bilo včasih ogromno bolezni na ščitnici, in zanič razvoj možganov....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#146 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 28. junij 2004, 23:40

Bolezni ščitnice je danes mnogo več kot kadarkoli. Še enkrat ti ponovim, v zdravi soli je 3mg joda/kg soli, v jedilni pa zadnja štiri leta 15mg, prej pa 7,5mg/kg.
Pri povprečni porabi cca 20gr dnevno na osebo v Sloveniji sprejme povprečni Slovenec 300mg joda skozi jedilno sol, namesto 75mg.
V enem kilogramu kruha je od 15 do 20 gr jedilne soli. Nekateri ga pojedo cel kg, ker je kruh najcenejše živilo. Ni potrebno, da si velik dohtar, da si izračunaš, kje je problem x^x

#147 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 29. junij 2004, 10:15

Hm ja... če pa si velik dohtar tega očitno ne znaš izračunat?...

No anyway... ugotovil sem da benko mleko in kosmiči ne gredo dobro s soljo... nek grenek priokus je .... bljak tega ne bom več.... slana voda še gre slana pašta njumi.. slano mleko :xx!:
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#148 surya

surya
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 452

Objavljeno: 29. junij 2004, 11:52

živjo sstane x:)x

dolgo časa sem si dosoljevala vsako hrano(krompir, solato, juhe..) in imela kar naprej vnetja mehurja. nisem in nisem mogla jesti neslane hrane. potem sem lepega dne rekla, da ni dobro da pojem toliko soli in sem nehala(ne čisto povsem, ampak občutno manj).

probati ni greh pravijo. zanima me ta zdrava sol-kje jo lahko kupim in koliko stane x?x
DON'T PANIC

#149 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 29. junij 2004, 12:54

Nad 1000m greha ni x:Dx
Klikni pod moje ime na biodieta in Sezam se ti odpre x;)x

#150 surya

surya
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 452

Objavljeno: 29. junij 2004, 13:04

zdravo! x:)x

je pa kar draga tale zdrava sol....
DON'T PANIC




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0