Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Prijateljstvo med moškim in žensko?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
337 komentarjev na to temo

#26 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 26. julij 2002, 01:00

Prijateljstvo med moškim in žensko je seveda možno,pa še "fejst" drži.
Jaz sem tako spoznala partnerja s katerim živim.

#27 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. julij 2002, 01:00

Jaz tudi... Bila prijateljica s partnerjem že prej... vendar midva sva imela hecno.. Kolikor se spomnim, sva se nenehno nekako iskala... na koncertih, placih... "A si kej Mitjo vidu?" ... "A si kej Marso vidu?"... Potem ko sva se našla, pa niso več obstajali koncerti in nič. ;)) Tega se ful spomnim - kako sva se skoz "iskala".. :)

Je pa hecno s temi prijateljstvi... Ko sem omenjala prej nekaj.... s temi frendi smo se zelo dobro razumeli in za pogovor sem se celo morda raje menila z njo - je zelo duhovita in brihtna in fajn, dočim je frend v tem smislu morda bolj počasen itd... A za žuriranje!!!
To pa je okej samo na intimnih placih - doma, na piknikih etc... Tam v bistvu ni ljubosumja... Vsi so zraven etc...
V disku pa bi zgledalo tako, da bi se ona dolgočasila v kotu, jaz pa morda zraven sedela kot kup nesreče (iz nekakšne slabe vesti ali kaj) in bi poslušala: "A tebi pa je všeč ta muzika?" ... "A je vedno taka gužva?"... "A se ti ne zdi ful zakajeno?"...
To pa meni ni žur... :)))

Zato hodim v glavnem žurat kar sama.
Ne maram dram, še posebej, če mi določijo nekakšne vloge, ki mi niso všeč, in sem itak že SAMA režiser. ;))

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#28 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 26. julij 2002, 01:00

Prav maš Marsa, na žuru si lahko samozadostna,tam se tud ne moreš tako pogovarjat, zato lahko izpade vse bolj žalostno.Na misel pa mi je prišel en pregovor:Kadar smo veseli si poiščemo prijatelje, kadar pa smo žalostni, pravi prijatelji pridejo k nam sami.

#29 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. julij 2002, 01:00

Ja - točno - samozadostna. Prav fino se imam.
Včasih reče kakšna frendica - si pa upaš...
Ej, rečem - meni nihče ne teži - to se ČUTI, kaj izžarevaš...
Nimam problemov...
Če pa že kdo uleti zraven in "zavoham", da se bo začelo teženje, hitro povem, da sem stara 38 let in da imam 10 let starega sina. To ponavadi pali!

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#30 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. julij 2002, 01:00

Torej, Seagirl - kaj sem v bistvu poštekala: možno je, je pa zelo težko izvedljivo... (prijateljstvo m/ž).
VEDNO sem imela veliko moških prijateljev.
Večina prijateljstev pa se je končala, ko so si našli resne partnerke.
Samo z zelo redkimi pa smo se potem družili celo "družinsko"...
S svojim bivšim fantom sem v zelo dobrih odnosih in smo vsi zelo dobri prijatelji.

Jasno, da je možno.... vendar v praksi težko izvedljivo - vendar sploh ne zaradi teh dveh vpletenih (kot se je izpostavilo), pač pa zaradi "zunanjih" - težko je potem to furati v vsakdanjem življenju, kjer so še sosedi, sorodniki, sestre ipd... In vsi so dobronamerni, da bolj ne bi mogli biti.
Ponavadi je vzgoja tista, krive so tudi vloge, ki jih dobimo s svojim spolom...


Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#31 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 6. avgust 2002, 01:00

Se strinam s tabo Marsa, tole z zunanjimi vpletenimi. Če pomislim, sva bila midva z možem tudi prej prijatelja, potem se je zveza malo izgibila, ker imamo itak različne interese, nato pa sva se nakako čez nekaj let znašla skupaj.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#32 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 8. oktober 2002, 01:00

Marsa hmhmhm.. Tale tvoja razlaga da ženski kr partnerja ugrabiš, ga gresta žurat vn.. Je za lase privlečena. A pol pa žurata vsak zase, plešeta vsak zase in iščeta potencialne.. Če bi bla jst punca od tvojga kolega bi se mogu kr poslovit od ene. Ziher te majo fejst v želodcu, sej teh tvojih kolegov vezanih vsaj, ti bo tko enkrat zmanjkal.
Sorry, ne štekam to, da ji ti fanta/moža vn zvlečeš in to tud glih ne laufa pr njihovih puncah. Maš očitno eno blokado da skupi vn ne morte it žurat, kot jo imam jst, da bi mu sam enkrat na pamet kej takga stopl. Pa nikol več.
Moje mnenje. Ko si samski imaš tud prjatle, ampak v bistvu se mi je vedno zgodil, da so hotl bit neki več od tega, z mojim dragim sva tud to bila, ampak nama je potem preskočila iskrica - obema ! Vedno je vsaj na eni strani nek večji interes kot na drugi, in zato tisto prijateljstvo dolgo ne klapa. Čez čas se čustva razkrijejo, različni interesi, želje. Jst se s "fukfehtarji" družit ne morem, s tistim na isti valovni dolžini pa sva ratala par. Torej prijateljstvo je možno bolj med pari, midva/onadva, da bom jst mela nekoga k bom z njim po diskačih hodila, bi me moj malo čudno gledal..
Ah prijateljstvo ženska/moški verjetno uspeva če je vsaj eden usmerjen istospolno. Se pravi da veza traja, ne samo do momenta ko jo eden uniči, zato ker ga prijatelj/ica privlači več je za prijatelje mišljeno. Jst za tak odnos mislim da ne morjo obstajat neki spolni stiki, flirt, sanjarije... Mislim to je pa že pol spet neki drugega. So pol že ljubimci. Če pa imaš eno normalno ljubezensko vezo boš neke postranske zadeve pač izključil. Valjda.

mushi
Mushi

#33 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 8. oktober 2002, 01:00

..veš spet vprašanje, kaj sploh je to normalna zveza; pa sej je to le domena med dvema. normala je le v blefu´´morale .

pokowc

#34 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. oktober 2002, 01:00

quote:
Marsa hmhmhm.. Tale tvoja razlaga da ženski kr partnerja ugrabiš, ga gresta žurat vn.. Je za lase privlečena...


Ne vem, kaj si predstavljas pod "za lase privleceno", vendar - ne stekam, kaj je tu nenavadnega...
Nikomur seveda nikogar ne ugrabim.. Ponavadi itak sama zuram. Ce pa koga ze izjemoma klicem za druzbo, so to ponavadi moski prijatelji. Ne stekam, kaj je tu taksnega... In da bi naj to celo bilo za lase privleceno...

Zakaj ne v troje? Ker se npr. med sabo odlocata, kdo od njiju bo sel ven (kot midva), ko pa ima recimo zenska dojencka, je niti ne vlece ven (to vem sama, tudi sama tedaj nisem hodila plesat), in je tako ona pac ta -vsaj ponavadi- ki ostaja pri njem.

In ce ona tudi sicer NE MARA zurat....
Naj potem on raje gleda doma nadaljevanke - z mano pa naj ne gre ven zato, ker sem jaz zenska - ce sem prav razumela - ali kateri je tvoj point?
Ne vidim stosa tvojega... kaj je to, kar te v bistvu moti.
Ali so mi lahko moski prijetnejsi za druzbo, ce sem pa npr. moski - ali pa to potem nujno pomeni, da sem gay....?....

quote:
... Maš očitno eno blokado da skupi vn ne morte it žurat, ...


Hitro se navesijo tele blokade... :)))))))))

quote:
...Če bi bla jst punca od tvojga kolega bi se mogu kr poslovit od ene.


Verjamem. Saj kaksna je tudi taka.

quote:
... Ziher te majo fejst v želodcu, ...


Da, cisto mogoce. Samo to je njihov problem in ne moj - da pa ti prisepnem - seveda me nimajo v zelodcu (samo) zato, ker jim "zvlecem" tipe zurat ven... :))))
Ljubosumje je povezano tudi z dosezki in ne samo s tipi.

quote:
...sej teh tvojih kolegov vezanih vsaj, ti bo tko enkrat zmanjkal.





Ejjejjej....

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#35 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 8. oktober 2002, 01:00

quote:

Marsa hmhmhm.. Tale tvoja razlaga da ženski kr partnerja ugrabiš, ga gresta žurat vn.. Je za lase privlečena. A pol pa žurata vsak zase, plešeta vsak zase in iščeta potencialne.. Če bi bla jst punca od tvojga kolega bi se mogu kr poslovit od ene. Ziher te majo fejst v želodcu, sej teh tvojih kolegov vezanih vsaj, ti bo tko enkrat zmanjkal.
Sorry, ne štekam to, da ji ti fanta/moža vn zvlečeš in to tud glih ne laufa pr njihovih puncah. Maš očitno eno blokado da skupi vn ne morte it žurat, kot jo imam jst, da bi mu sam enkrat na pamet kej takga stopl. Pa nikol več.
Moje mnenje. Ko si samski imaš tud prjatle, ampak v bistvu se mi je vedno zgodil, da so hotl bit neki več od tega, z mojim dragim sva tud to bila, ampak nama je potem preskočila iskrica - obema ! Vedno je vsaj na eni strani nek večji interes kot na drugi, in zato tisto prijateljstvo dolgo ne klapa. Čez čas se čustva razkrijejo, različni interesi, želje. Jst se s "fukfehtarji" družit ne morem, s tistim na isti valovni dolžini pa sva ratala par. Torej prijateljstvo je možno bolj med pari, midva/onadva, da bom jst mela nekoga k bom z njim po diskačih hodila, bi me moj malo čudno gledal..
Ah prijateljstvo ženska/moški verjetno uspeva če je vsaj eden usmerjen istospolno. Se pravi da veza traja, ne samo do momenta ko jo eden uniči, zato ker ga prijatelj/ica privlači več je za prijatelje mišljeno. Jst za tak odnos mislim da ne morjo obstajat neki spolni stiki, flirt, sanjarije... Mislim to je pa že pol spet neki drugega. So pol že ljubimci. Če pa imaš eno normalno ljubezensko vezo boš neke postranske zadeve pač izključil. Valjda.
mushi


ja sej, kok je ta svet mali ane!!? ;)
tako velik pa se vedno mali in vcasih velik, pa spet mali, pa v...
dokler nekoc ne zacutis ljubezni, podeliti jo znekom, objeti ga,
dati mu, pa cetudi je partner partnerjev, ljubic, snubic in tatic,
ali samec samski samotar, sam na 2, na 3; in obstajas le tedaj
in pustis...! dovolis da si!
kontrola popusti in se vedno ostanes miren, koncno aktiven,
se misli grejo, in v miru, in bolj cel kot prej. trenutek ali malo
daljsi trenutki, ali vecer, ko plavas nekje v meglici mreze metulja.
kar govoris ti, morda iz nivoja poslovnosti!! organizacije, rdeca,
rumena, neki ... kar jaz pa je zavito v tancico iluzije, ki to se
zdalec ni; in zavita je v modri plasc. obcutki, ki pridejo v
zivljenju.
a eno brez drugega ne gre, zatorej tudi imas prav donekje :)

#36 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 9. oktober 2002, 01:00

Marsa sva si pač različni, a ne?
free kakšen poet!
No sej ni neke formule kakšne so te relacije, jst pišem o svojem mišljenju, življenju... Men je partnerski odnos daleč največ, ostali so zelo zadaj.. Žurat pa, komu ni fajn? No verjetno so tud taki. Z dojenčkom doma bit. Tip pa gre.. Jst bi ga v rit sunla. Tolk je moj kot njegov. Če še ni zrel za take stvari, naj še mal dozori, se znori.. Ne pa da se v familjarne zadeve spušča, je pa še dete.
Hvala bogu da je moj fant tak k jst!

mushi
Mushi

#37 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 9. oktober 2002, 01:00

Sama sem včasih utopično mislila da je prijateljstvo -m/ž- mogoče. Pa me je praksa naučila da ni.
Primer iz mojega življenja - spet:
Moj partner je imel prijatelja iz otroških let. Skupaj sta uganjala norčije, žurala..in potem sem vstopila jaz. Se zaljubila in njuno prijateljstvo je postavljeno na stranski tir.
Ampak tudi jaz sem se dobro z njim razumela. Všeč mi je bil njegov smisel za humor, pogled na svet. Toda ljubila sem partnerja...
V frendu sem videla dobrega prijatelja in nič več. On pa ne...in mi je to ob priliki tudi povedal. Seveda sem se naivno čudila - češ kako je to mogoče, saj mu nisem dajala povoda, da se zaljubi vame. Pa očitno ni bilo tako...kakor koli. Pošteno sem povedala partnerju in glej ga zlomka: nastopi ljubosumje. In njuno prijateljstvo se je končalo.(nihče mu ne bo gledal po njegovi ženski!!haha). Šele pred kratkim smo se srečali in bilo je rahlo neugodno. Čeprav se je ta frend med tem poročil..je moja dobra polovica prepričana, da me še vedno..uff, kakšna femme fatale torej sem!!
Dobrih prijateljev v bistvu nimam. Niti prijateljic. Kadar me kaj tišči tisto zapišem. Takrat se še najbolje počutim - papir vse prenese.
Žurat pa tudi nisem nikdar kar preveč hodila.(so frendice prišle po mene, pa se nisem dala. Starša sta me "celo" silila, naj nekam vendar grem..pa nič iz tega!) Ni me motilo zakajenost ampak hrup. Sem bolj človek narave in mir najdem tam...Pač smo na srečo ljudje različni.


natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#38 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. oktober 2002, 01:00

Eh, Mushi... :))) - ocitno nisi cisto dobro razumela....
Kadar gre lahko SAMO EDEN med njima ven... Seveda, vem, kaj mislis... Jaz doma pa polulane plenice, tip pa okoli ... Jasno - ce postavis to tako - se morda res komu vse skupaj krivicno slisi...
Ker pa ti v enem letu ali dveh (garantirano!) pase vseeno kaksno urico tudi malo poplesat ali si pac malo oddahnit, dojencka pa pac ne mores pustiti samega doma, pa gre on - ali pa TI - pac malo ven, v lajf.
Kar pomeni torej, da gre enkrat ON - enkrat pa ONA.
S prijateljsko druzbo.

Le da imas ti ocitno same prijateljice (?), jaz pa prijatelje obeh spolov.
Morda bos ti seveda imela tudi vec srece s cuvanjem otroka (in ti/vama ga bo pazil kdo drug), kar ti vsekakor iz srca in iskreno zelim - pa potem teh problemov sploh ne bosta imela, ker bosta povsod in na vsakem koraku skupaj - dokler bosta, seveda ...
Bog mu pomagaj torej, ce ga zalotis, da klepece v lokalu ob kavici s svojo bivso sosolko (ki je ti npr. ne poznas). ... ... ;)

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#39 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 9. oktober 2002, 01:00

Nataly očitno imava podobne izkušnje. Z nekom se full razumeš in vse, potem pa nekega dne zapaziš da ima drugačne reakcije, začne z drugačnim obnašanjem, potem se vlečeš nazaj in nato ti mora nekaj nujno povedat, te videt, ker se morata videt vsak dan! In potem pride na dan s tistim, kar potihom slutiš in si govoriš da ne more biti res, kako bi bilo? Sej sta samo zelo dobra prijatelja, ne privlači te, ne daš nobenega povoda, zakaj potem? Ampak to je to. Z ene ali druge strani se odnos pokvari.
Marsa tvoji prijatelji.. Jst bi zanje rekla da so bolj kot prijatelji - tvoji znanci, z neurejenim družinskim življenjem. Razumem to, da greš kdaj vn brez partnerja, s kolegicami, on s kolegi, ni zdej to vsak teden, se pa zgodi, izjemoma.
Po mojih izkušnjah je tko. Kar se tiče sošolke v kafiču :-)) Je drugačna situacija, če srečaš nekoga, se pomeniš kako mu gre v življenju, mi je pa všeč če se pove, OK danes sem srečal znanko in sva šla na kavo, če ne in jaz izvem bo jezikova župa, ob vsaki priložnosti, ki bo lahko navezala na njegov molk. Dober, lahko tudi pozabiš kaj, ne pa da bi mi tajil!
Hodit "žurat" z osebo nasprotnega spola, jst ne vem kakšna si, mogoč si prav simpatična oseba in ne tatica moških :-))), ampak to mi ni blizu. Očitno pa da enim gre.
Sej enim gre tudi da imajo zakon, pa spijo še z drugimi partnerji zraven. Mislim žur al pa sex, neki TOTALNO RAZLIČNEGA!
Ampak! Enim take stvari grejo in jim je vse kristalno jasno, drugi smo drugačni in nam je že neki takga Marsa kot ti počneš nenavadno in neugodno, pa čeprav je daleč od česa takega kot sem še navedla. Druga stvar je v primerjavi s tvojim početjem prav bizarna. Ampak men je že žur ko je eden doma, nenavaden. Npr. da moj ne more it vn, ker mora nekaj preštudirat, jst sem tud tak tip, da mi ni zdej da se moram naplesat. Pač tist dan kak film pogledam. Ker men je za žur najbolj fajn ko sva skupaj s kolegi zunaj in se nasmejimo, pomenmo. To mi je fajn, ne pa tisto stikanje po luknjah bolj al manj solo.
To sem pač jst,
mushi
Mushi

#40 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 10. oktober 2002, 01:00

Mushi, ne morem da ne bi napisala par besed. Kaj ti misliš, če gresta ven dva parijatelja, ki nista istega spola, da vsaj eden misli na sex?

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#41 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 10. oktober 2002, 01:00

Skor da je čist tko teja. Sej moje izkušnje so take. In od drugih, s katerimi se pogovarjam. Ni zdej nujno sex, je pa eden v druga zaljubljen, al pa nč proti sexu ne bi imel. Če pride do namigovanja na kej takga, al pa do poljubov al pa "šlatanja" zame to ni prijateljstvo. Jst jemljem prijateljstvo kot neko brezspolno razmerje. Je pa folk npr. ona k reče doma fantu grem k prijateljem, pol se pa vesi po enem pa drugem tipu... brrr... Sej smo prijatelji!
Mislim too much.
Men so pa tud skor vsi tipi težil, s katerimi sem se družila, vsaj na koncu, sej to je pa pol konc bil. Mogoče sem pa tko privlačna!Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika
Zato pravim da prijateljstvo med m/ž ni možno, sej pr men ni blo, so pa različna razmerja kako ljudje prijatelje opredeljujejo. Jst mislim to kot razmerje med dvema ženskama, se pravi med nami ni flirtov, poljubov... Eni majo prijateljstvo tud to če si prek mailov težijo, pa si mal zafilajo čas, ko partnerji zanje nimajo časa, ampak to je sam prazna zguba časa, kaj pa takrat ko si na tleh, takrat rabiš prijatelja, takšni pa zate takrat ne bodo imeli časa. Ker je to neko skrivno razmerje in bi nek tak kvazi prijatelj takoj zanikal vsakršno vezo s tabo. Skratka da cajt mine.

mushi
Mushi

#42 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 10. oktober 2002, 01:00

Mushi, si pa zahtevna do svojih prijateljev, koliko pa jih sploh imaš. Moških nimaš, se pravi samo prijateljice. Pa še tam se lahko ustvari spolna privlačnost, kaj pa pol. Prek interneta tudi ne. Moraš biti pa kar precej sama. Kaj se ves čas na svojga tipa obešaš?Objavljena slika

___________________________________________________________________________
AndrejObjavljena slika

>>> čudeži se dogajajo vsak dan Objavljena slika <<<


#43 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 10. oktober 2002, 01:00

Andrej ni bistvo v količini temveč v kvaliteti.

mushi
Mushi

#44 someone

someone
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 84

Objavljeno: 10. oktober 2002, 01:00

hmm, sploh nisem odpiral te teme, ker sem mislil da bodo vsi odgovori podobni

no sedaj pa odprem in....Objavljena slika


hmm, mushi spet ti bom nekaj povedal pa vzami vse skupaj kot en nasvet

torej, mushi, pravis
quote:
Skor da je čist tko teja. Sej moje izkušnje so take. In od drugih, s katerimi se pogovarjam. Ni zdej nujno sex, je pa eden v druga zaljubljen, al pa nč proti sexu ne bi imel. Če pride do namigovanja na kej takga, al pa do poljubov al pa "šlatanja" zame to ni prijateljstvo. Jst jemljem prijateljstvo kot neko brezspolno razmerje.


prijateljstvo: a si lahko z nekom prijatelj, če ga že v naprej obsojaš, da ON tvoj prijatelj ne more biti ?

ok, imaš izkušnje...ampak ali si se iz njih česa naučila ? po moje jih samo imaš in nič drugega

še enkrat bom povedal , da vse izhaja iz tebe.Torej tvoje misli ti kreirajo tvoj svet.In v tvojem svetu so samo "slabe" misli o "moskih kot prijateljih" in ti se te misli oklepas.

kako to vem ?

preprosto vidim, da razumeš kaj prijateljstvo je in kaj je pravi namen prijateljstva, torej priznavaš prijateljstvo (ne bos menda rekla da sploh ne obstajajo taksna prijateljstva? ) vendar ga sama očitno nisi sposobna izpeljat. In za-to so tako kot ponavadi krivi drugi (moški , ki te šlatajo) ne pa TI sama ....

in spet bom povedal en svoj primer:

pred leti sem bil mnenja, da če prevaram punco to še ne pomeni, da jo kaj manj ljubim. Taksna je pac pila moja teorija. Nato pa se enkrat pogovarjam z enim znancem ki mi razlaga , da on svoje punce ne bi nikdar prevaral. NIMA TE POTREBE mi je rekel. Ok, sem si mislil svoje in cez na to pozabil. Kasneje pa vstopi v moj svet ena punca in ona mi je "dala" ta obcutek "brezpotrebe" za katero sem ji zelo hvalezen. In ko imata dve osebi , ki sta skupaj , taksne obcutke potem preprosto ni vec tistih , ce lahko tako recem "zlobnih" misli, ki ti sokreirajo svet. Ni torej vec misli na morebitno "varanje" partnerja ali kaj podobnega. Spploh ni vprasanje ali strinjam s tem , da ima moja punca prijatelje s katerimi gre ven...privoscim ji in ona meni tudi...gre za ZAUPANJE in tisti obcutek "nepotrebe" ....


...in ker si ti taksna, da ves kaj je pravo prijateljstvo, in si ga po moje tudi zeliš (ali ne? ) enostavno ne razumem zakaj se proti temu "boriš" . zakaj nočes tega ? ker se zavedaš, da morda sama nisi tega sposobna, zaradi prej omenjenih (zaupanja in "nepotrebe" )?

...ali pa so drugi krivi bos rekla, ker so taksni....jah...potem ti preostane le eno( znebit se jih )....če hočes bit resnična TI...torej taksna kot si





LP

#45 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 10. oktober 2002, 01:00

Someone!
Vse lepo in prav, mi je všeč da padajo komentarji na tole moje pisanje. Kaj sem se jst iz tega naučila? Praviš da nič. Veš kaj, ni bil samo en tak primer, iz vsakega novega, sem zdaj ko potegnem črto - videla to kar zdaj pravim. Da to ni mogoče. Prijateljstvo M/Ž.
Ničesar nisem bila kriva, nobenega nisem spodbujala, da se razumemo. Zato ne moreš rečt, da jst nisem sposobna prijateljstva gojit, je pa res, da potem na stvari nisem več vztrajala, pa sem vsako tako razmerje enostavno prekinila. Do nobenega nisem čutila nč tolk velikega, da bi se mi zdelo vredno vztrajat pri svojim in rečt, sej boš prebolel in ga neki tolažit pa mu dajat lažno upanje. Imam svoje osebno življenje, ki ga imam rada, zato problemov ne potrebujem. Eto, sem pa egoist.
Zato, ponavljam, stvar ni v meni. So moje izkušnje. To sem se naučila.Pazi! To pa ne pomeni da ne komuniciram z moškim spolom. Normalno da se pogovarjam s sošolci, kolegi s faksa, sodelavci, ampak je meja.
No sej se vsi učimo na sebi! Objavljena slika Vsak po svoje, vsak drgač razmišlja. Someone kot ti, kako si sploh lahko tko razmišljal če z drugo "greš" da svojo punco ljubiš. Si pa karakter da si se iz slabšega pretvoril v boljšega človeka.
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika
mushi
Mushi

#46 someone

someone
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 84

Objavljeno: 10. oktober 2002, 01:00

Hvala za kompliment mushi, čeprav se zavedam , da to kar govorim še nisem jaz, poskusam pa postat in se trudim v tej smeri.



quote:
Ničesar nisem bila kriva, nobenega nisem spodbujala, da se razumemo. Zato ne moreš rečt, da jst nisem sposobna prijateljstva gojit, je pa res, da potem na stvari nisem več vztrajala, pa sem vsako tako razmerje enostavno prekinila.



hmm...ja iz tega je razvidno, da sploh nisi imela prijatelja. Taksne osebe pac nisi spoznala, ampak vem, da globoko v sebi veš, da bi se nasel kaksen moški, ki bi ti bil "le" prijatelj in taksen človek od tebe ne bi zelel poljubov, sex-a, in ne bi bilo šlatanja

mogoce pa si res prelepa, in se ti je nemogoce upret ? nemogoce je torej bit s tabo prijatelj, ker me privlacis ? ja...spet te misli

in ponavadi je tako, da taksni ljudje kot te obdajajo, taksen si tudi ti....lahko pa gres stran in si poisces oz. izberes oz. se druzis s sebi enakimi

iz svojih izkušenj si se naucila, da so moški takšni ? in zaradi tega se zapiraš pred njimi, ceprav vem da veš , da niso vsi taksni...ja lazje se je umaknit kot pa potrudit se

vem, sama si si rekla ,d a tega ne rabis...ampak rekla si tudi, da ne rabis tezav....ker to to za-tebe je...težava...pa ce si priznaš ali ne


reši se je...v tvoje dobro


in nekaj se sprašujem...a RESNIČNO mislis, da M in Ž ne moreta bit prijatelja ali zaradi svojih izkušenj govoriš tako ?



LP

#47 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. oktober 2002, 01:00

Joj... Mushi - zadnjic sem ti ze odgovorila, pa je nek skrat tako hotel, da so ravno takrat refresali server, jaz pa ne shranila odgovora...
Pa sem si mislila - je ze prav...
No, debata pa tece naprej in nekaj bi vseeno se pripomnila...
Namrec, tam si uporabila iraza, da jaz "pocenjam" nekaj, ob cemer "ti cutis nekaksno nelagodje"... ce sem prav razumela oz. ne zameri mi, ce sem te citirala iz kontexta...
Torej - kar "pocnem", ni nic grdega ali nespodobnega - zato se tudi javljam, da ne bi taksni izrazi in pojmi energetsko obviseli v zraku... Nelagodje, ki ga cutis... morda je to privzgojen predsodek, morda pa tudi podzavestni strah pred takimi, ki "pocnejo" to kar jaz, ker se morda bojis oz. ne maras, da bi zadeve (v zvezi s tvojim fantom) potekale izven tvoje kontrole.
Ocitno nisi dovolj pozorno prebrala mojih odgovorov (saj kdo bi ti zameril, ko pa tako nakladam, a kaj cmo, tak je moj stil, pa ce me ze komentiras, me vsaj preberi morda najprej) -
No, vmes pa so tudi ze odgovorili na nacin, kakrsnega sem uporabila ze sama tedaj v mojem neobjavljenem odgovoru..



Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iscem le eno - da bi izrazil tisto, kar hocem... In ne iscem novih oblik, temvec jih najdem." Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#48 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 10. oktober 2002, 01:00

Mushi - v kateri hisi mas sonce v rojstnem chart-u?

#49 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 11. oktober 2002, 01:00

Malo sem razmišljal o tem prijateljstvu. Mogoče pa imamo samo previsoka merila glede prijateljev. Pričakujemo, da so vedno tam ko jih potrebujemo, še najbolje da kar sami vejo kdaj to je, pa da nas do konca razumejo, pa čeprav niti sami sebe ne razumemo in podobno.

Moramo pa se zavedati, da so tudi oni ljudje s svojimi problemi in s svojim življenjem, ki pa je večino časa precej ločeno od nas. Mogoče včasih enostavno nimajo časa, mogoče imajo lastne probleme, ki se ujemajo z našimi in podobno. Mogoče pa smo jim samo seksualno privlačni oni pa nam ne. Saj je čisto enostavno, odkrito jim povemo, da pač mi čutimo drugače, mogoče pa bodo to razumeli. Vredno je vsaj probati.

Mogoče pa je prvo na nsa, da mi poskušamo razumeti njih, da najprej prevetrimo naše prijateljstvo do njih in šele potem postavljamo zahteve in pričakovanja.Objavljena slika

___________________________________________________________________________
AndrejObjavljena slika

>>> čudeži se dogajajo vsak dan Objavljena slika <<<


#50 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 11. oktober 2002, 01:00

~ konec sveta bo, ko bosta dve bitji enaki ~


Objavljena slika

Pokowc




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0