Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

90 dnevna ločevalna dieta


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
235 komentarjev na to temo

#26 tiana

tiana
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 167

Objavljeno: 4. marec 2004, 08:23

Pilot! Ne bi rekla, da ima kdo od tukaj hujšanje za hobi. Jaz osebno ne hujšam, ker nimam niti grama telesne teže preveč. Sem pa veliko prebrala s tega področja, ker me tudi to zanima. Novejša spoznanja so, da redijo predvsem ogljikovi hidrati in kalorij se ne da enostavno seštevati. Saj razumem tvojo frustracijo, jaz pa ne morem nehat kadit :xx!: , pa mislim da bom tudi sama mogla najti način, ker mi nasveti drugih ne bodo pomagali. Svetujem ti, da se vpišeš v fitnes, kjer ti lahko pripravijo tudi dieto. Boš videl, da bo le ta reducirala predvsem ogljikove hidrate. Če ti je pa škoda denarja, pa ti svetujem, da greš pogledat na forume za zdravo prehrano in fitnes, tam boš našel kar nekaj napotkov. Lep pozdrav :palec: .

#27 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. marec 2004, 08:34

Stekam te, Pilot, in se v bistvu strinjam s tabo...
Vendar si prevec se postavil v opozicijo, se izlocil..
Kao 'Mi vsi' skupaj tako, ti pa povsem drugace.

Tudi jaz ne hujsam, nisem na dieeti. Ne rabim biti, imam 53 kg na visino 170 pri 40 letih.
Sem pa imela ze 73 kg - zato se tudi oglasam v temah Hujsanje. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#28 pilot

pilot
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 4. marec 2004, 11:56

Pilot, ne pravim, da je neka dieta fenomenalna za vse po vrsti. Povedala (oz. napisala) sem samo svojo izkušnjo - za druge pa seveda ne morem govoriti. Poznam ljudi, ki so shujšali na zame zelo nemogoče načine (n.pr. točno določanje obrokov, tehtanje hrane... itd.), vendar ONI so shujšali in to je NJIHOVA izkušnja.
Marsa pravi, da je shujšala z luninim postom. Tudi jaz sem to probala, vendar se pri meni to ni obneslo, ker to ni zame - nisem sposobna biti 24 ur brez hrane. Mi je ratalo mogoče 2x ali 3x zdržati ves dan brez hrane, več pa  :o|o: no go.

Za to dieto z nekombiniranjem živil pa sem slišala od moje sestre (pri njej se vsa familja več al manj tako prehranjuje in so vsi suhi - nekateri celo preveč za moj okus). Ona mi je tole tako razložila (bom napisala bolj laično, ker se nekaterih izrazov in podrobnosti ne spomnim):

Js mislim, da glede na to da vsi delujemo po istih fizioloških načelih in zakonitostih mora obstajati en pravi, pravilen, zdrav itd,... Način na keteri se shujša. Zakaj bi si potem izmišljali vsak svojga??

#29 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. marec 2004, 12:01

Tole pa ne bo cisto drzalo - nekdo ima boljso presnovo, prebavo, nekdo pocasnejso itd...
Nekomu primanjkuije tega ali onega, in to ni odvisno samo od nacina zivljenja in prehranjevanja...

Nikakor ne more obstajati defolt sistem, ki bi drzal cisto za vse.

ce hoces pa takega, je pa edini ucinkovit - manj zri.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#30 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 4. marec 2004, 12:20

Pilot, ne pravim, da je neka dieta fenomenalna za vse po vrsti. Povedala (oz. napisala) sem samo svojo izkušnjo - za druge pa seveda ne morem govoriti. Poznam ljudi, ki so shujšali na zame zelo nemogoče načine (n.pr. točno določanje obrokov, tehtanje hrane... itd.), vendar ONI so shujšali in to je NJIHOVA izkušnja.
Marsa pravi, da je shujšala z luninim postom. Tudi jaz sem to probala, vendar se pri meni to ni obneslo, ker to ni zame - nisem sposobna biti 24 ur brez hrane. Mi je ratalo mogoče 2x ali 3x zdržati ves dan brez hrane, več pa  :o|o: no go.

Za to dieto z nekombiniranjem živil pa sem slišala od moje sestre (pri njej se vsa familja več al manj tako prehranjuje in so vsi suhi - nekateri celo preveč za moj okus). Ona mi je tole tako razložila (bom napisala bolj laično, ker se nekaterih izrazov in podrobnosti ne spomnim):

Js mislim, da glede na to da vsi delujemo po istih fizioloških načelih in zakonitostih mora obstajati en pravi, pravilen, zdrav itd,... Način na keteri se shujša. Zakaj bi si potem izmišljali vsak svojga??

Pilot, v tem se pa s tabo popolnoma strinjam. Ne samo, da funkcionirajo vsa človeška telesa v fizičnem smislu enako, tudi živalska v principu.
Pa tudi Marsa ima prav, manj žri, kar se drugače reče tudi postenje.
Vic pa je v tem, da so vse dijete, ki sledijo ta cilj, pravilne le ob predpogoju, da upoštevaš razmerja med kalorijami, vodo in zdravo soljo.
Če ne bodo te kile le kratkega veka, pa še sladkorno ali kaj drugega lahko dobiš tako mimogrede.

#31 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. marec 2004, 12:24

Saj, nekako, ja, v osnovi, saj se do neke mere tudi jaz strinjam, a vseeno... v primeru, ko je potrebna dieta, predvidevamo, da je skoda ze storjena oz. da je necesa prevec... ker pa ima lahko debelost tak ali drugacen izvor - v nekaterih primerih recimo bolezenski, pa seveda ne moremo vsakogar obravnavati enako, se vedno torej menim kot prej...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#32 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 4. marec 2004, 13:32

Kako to misliš, ne enako? Tisto, kar je v obroku različno, so živila, voda in zdrava sol pa nimata alternative. Namesto vode ne moreš uživati nafte in namesto soli ne sladkorja, namesto mesa pa lahko uživaš zelenjavo, na primer.
Če si mislila, kako smo si različni v tem, se strinjam, če pa imaš kaj druga za bregom, nam pa razloži :sori: x^x x;)x

#33 tiana

tiana
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 167

Objavljeno: 4. marec 2004, 13:51

Se strinjam z Marso. Včasih je vzrok debelosti bolezen, včasih gre za nezdravo prehrano in premalo gibanja, včasih pa za zasvojenost hrano, ko se oseba nažira, ker hoče zapolniti praznino. Najprej je treba pri sebi ugotovit, kam sodiš in potem začeti reševati problem na ustrezen način.

#34 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 4. marec 2004, 13:56

Tiana, oprosti, jaz sem pa mislil, da ves čas govorimo o načinu hujšanja, ne pa o tem, kako je kdo kile nabasal x:Dx x:Dx x^x

#35 tiana

tiana
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 167

Objavljeno: 4. marec 2004, 14:06

Seveda je pomembno, kako si kile pridobil. Oseba, ki se nažira s hrano zaradi psiholoških problemov, občutkov praznine itd. mora najprej urediti stvari v glavi, ker je to vzrok njene debelosti. Ko se ta vzrok odpravi, se tudi teža normalizira.

#36 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. marec 2004, 14:10

Seveda - psiholosko gre veckrat za potrebo po varnosti in s tem dobesedno 'ovijanje s plastmi' ('varnosti', kajti hrana je poleg dotika najosnovnejse, prvo, cesar smo bili po defoltu delezni, zato nam to nudi ugodje in praznino veckrat izpolnjujemo na tak nacin).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#37 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 4. marec 2004, 14:55

Dragi dami, naivnost ni mati modrosti :palec:

#38 pilot

pilot
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 4. marec 2004, 16:24

Tukaj sem prebral o vzrokih debelosti. Piše tudi da je potrebno najprej to razčistiti.



Stane... Marsikoga, ki ima po mojem mnenju lepo postvo, je športnik in to celo uspešen sem v teh dneh vprašal kaj misli o zdravi soli. Vsi so bili na moč začudeni, kajti nihče od njih ni za neko posebno sol niti slišal. Pa imajo vsi te brez izjeme lepe postve, nič maščobe okoli pasa, lepo vidne trebušnjake. Aja, najmlajši je iel 21 let medtek ko je imel najstarejši bivši zelo dober karateist 52 let. Tako da mislim, da tole izpostavljanje soli ni niti tako pomembno pri vsem hujšanju.

#39 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 4. marec 2004, 17:47

Pilot, povej mi no nekaj. Si prebral sploh mojo knjigo?

#40 pilot

pilot
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 4. marec 2004, 19:42

ne nisem

(si ti prebral mojo x:)x )

#41 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 4. marec 2004, 19:44

:vragec:


vish....lohk se zmenta pa zamenata
sam skupi s knjigo tut zhena pashe x:Dx


666 zlobijeu....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#42 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 4. marec 2004, 19:45

ne nisem

(si ti prebral mojo  x:)x )

Na katerem linku jo pa najdem x?x

#43 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. marec 2004, 19:46

Pilot - xDDx x:o)x x:px
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#44 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 4. marec 2004, 19:46

:vragec:


vish....lohk se zmenta pa zamenata
sam skupi s knjigo tut zhena pashe x:Dx


666 zlobijeu....tralala

A ti ni Marsa zadost x:Dx x:Dx x:Dx

#45 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 4. marec 2004, 19:47

:vragec:


a zheno :eek: :eek: :eek:


666 neznansko zlobnih zlobijeu....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#46 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. marec 2004, 19:47

Kdo? Kaj?
Jaz pa sem se navduseno smejala, pa bila tako prisiljena zbrisat tisto (ker se nisem smejala na onole). x:Dx x:o)x x:px
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#47 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 4. marec 2004, 19:48

:vragec:


a zheno :eek:  :eek:  :eek:


666 neznansko zlobnih zlobijeu....tralala

Kaj piše, ženo al še eno x:Dx x^x :xx!:

#48 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 4. marec 2004, 19:49

:vragec:


she eno zheno :xx!:
pa bot no pameten


666 neznansko zlobnih zlobijeu
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#49 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 4. marec 2004, 21:15

Za Staneta:

http://www.zdravoziv...?p=clanek&id=94

#50 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 4. marec 2004, 21:27

Za Staneta:

http://www.zdravoziv...?p=clanek&id=94

SI ŽE x:Dx x:Xx x:Dx
http://www.lunin.net...t=ST&f=9&t=3513




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0