Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Bachove kapljice


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
115 komentarjev na to temo

#76 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 24. oktober 2006, 11:45

Osebno uporabljam šentjanževko na več načinov- v raznih pripravkih- samo le redko notranje ...saj je zdrava, vsekakor , vendar je glede nosečnosti oz, otroka malce drugačen vidik . Mislim, da je glede konkretne zadeve premalo raziskana in temu primerno odsvetujejo .Saj pravim- dokler ne nosiš še kakšno bitje v sebi , ni kaka reč, potem pa se stvari malce spremenijo -odgovarjaš za še eno bitje in po moje je treba biti bolj previden. Že samo po sebi uživanje alkohola/ tudi v tinkturah/ v nosečnosti ni nikakor priporočljivo...sicer bi pa o takih stvareh lahko človek razglabljal 20 let- le opazil sem in napisal...vse ostalo je stvar posameznika...kako ravna.
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#77 Bombonček

Bombonček
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 147

Objavljeno: 24. oktober 2006, 12:11

uhhh...tega nisem vedela...vem da glede svetlobe pa o lahko postaneš preobčutljiv....sem pa v tej knjigi za nosečnice(nevem naslova,sem imela izposojeno v knjižnjici) pisalo 10-15 kapljic tinkture dnevo proti depresiji itd...tako da sem potem začela to pit-en slab mesec nazaj....ma zdaj bom pa vseeno prekinila...bom raje potem nadaljevala...

#78 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 24. oktober 2006, 12:12

:o|o:

brez zamere zepo, osebno sem mati...

če bi bila previdna, vsekakor mati ne bi bila x8Dx


***
želela sem samo povedat , da po pameti in malo narediš več koristi kot škode, tud če si noseč al pa če imaš majhnega otroka x^x
lahko pa se tudi motim :vio: xcivx
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#79 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 24. oktober 2006, 12:23

:o|o:

brez zamere zepo, osebno sem mati...

če bi bila previdna, vsekakor mati ne bi bila x8Dx
***
želela sem samo povedat , da po pameti in malo narediš več koristi kot škode, tud če si noseč al pa če imaš majhnega otroka x^x
lahko pa se tudi motim :vio: xcivx


ja- kaj sem dejal pa jaz??'-popolnoma nič drugega -saj se strinjava- sicer sem pa tudi jaz oče- mimogrede- sicer nisem nikoli bil noseč, kasneje pa sem kot starš le odločal kaj bo jedel in pil moj sin. tko da ne razumi zadev napak...je že v redu..-glede previdnosti- vsekakor je človek, ki odgovarja še za nekoga malce previdnejši, kot pa tisti, ki le zase...vsaj tako naj bi bilo...lohka se pa tudi jaz motim...
xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#80 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 24. oktober 2006, 12:28

:inocent: dvojni škorpijon se moti, kje si pa to vidu

ziher, da maš prav.Sicer pa jst sem čisti laični uporabnik farmacije in zelišč in se pred strokovnjaki lahko zakopljem dva metra pod zemljo.


Sam nekak je treba preživet x:)x s strokovnjaki ili bez.


***

Vem kako se počuti mamica v pričakovanju in vem , da ima strah takrat še večje oči, želela sem samo pomirit in potolažit mamico v nastajanju x8Dx
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#81 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 24. oktober 2006, 13:59

:inocent: dvojni škorpijon se moti, kje si pa to vidu

ziher, da maš prav.Sicer pa jst sem čisti laični uporabnik farmacije in zelišč in se pred strokovnjaki lahko zakopljem dva metra pod zemljo.
Sam nekak je treba preživet x:)x s strokovnjaki ili bez.
***

Vem kako se počuti mamica v pričakovanju in vem , da ima strah takrat še večje oči, želela sem samo pomirit in potolažit mamico v nastajanju x8Dx


Kakšen dvojni škorpijon ????
xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#82 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 24. oktober 2006, 15:24

Ja , mi je kapnilo- samo jaz nisem nikakršen škorpijon , temveč - lev...tisto je bil rojstni dan moje znanke.
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#83 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 24. oktober 2006, 15:35

x:Dx x:Dx x:Dx

no vidiš, tak je toto , če človek prehitro sklepa,drugače lev ma pa spljoh zmeraj prav, tud če nima, takrat ma pa še najbolj xcivx x;)x


***
da povzamem, boljš Bachove in šentjanževka kakor vse ostalo kar predpišejo na recept x8Dx v posvetovalnici za nosečnice x^x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#84 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 24. oktober 2006, 18:39

x:Dx x:Dx x:Dx

no vidiš, tak je toto , če človek prehitro sklepa,drugače lev ma pa spljoh zmeraj prav, tud če nima, takrat ma pa še najbolj xcivx x;)x tole ne bi posploševal- imaš leve in "leve " pa še une , ki so levi levi .
***

da povzamem, boljš Bachove in šentjanževka kakor vse ostalo kar predpišejo na recept x8Dx v posvetovalnici za nosečnice x^x

tle se pa kar skoraj strinjam s teboj , čeprav glih ne vem kaj predpisujejo v posvetovalnicah...si pa mislim...
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#85 Bombonček

Bombonček
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 147

Objavljeno: 25. oktober 2006, 10:25

LIA...hvala za lepe misli....ja danes sem bila v knjižnjici, pa sem v dveh knjigah nosečnic zopet prebrala za šentjanževko (ena nosi naslov Zdrava nosečnost), ampak samo, da si ne bom delala skrbi s tem, da sem škodovala otroku...sicer bom z jemanjem počakala da končam z dojenjem....ker kar je gvišno je gvišno!
glede Bachovih pa povsod piše da so celo zelo priporočljive, pa tudi gospa ki mi jih je "predpisala" mi je tako zagotovila.... in ena kolegica jih je tudi pila v času nosečnosti..... :ermm:
Je pa res to, da ljudje pojemo "vseh sort žaub", pa niti ne vemo...najbolj žalostno je to, da ena nosečka ki se najbolj pazi rodi bolehnega otroka; kakšna druga ki pa kadi, pije....pa rodi zdravega....včasih res ne veš več kaj je prav....sem pa prepričana, da so slabe misli, negativizem še najslabše od vsega... :inocent:

#86 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 25. oktober 2006, 13:52

Fajn bi bilo , če bi ne potrebovali uživati nikakršnih rcnij ,ne kemičnih, ne naravnih, če bi nam naša prehrana in voda zadostovali. Pa žal ni tako. Pol imaš pa izbiro....človeška kemija ali narava....
no, bombonček- še ene lepe želje za oba
fajn bodi
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#87 Bombonček

Bombonček
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 147

Objavljeno: 26. oktober 2006, 09:31

zepo...hvala :palec: tudi za tvoja opozorila,ker imaš popolnoma prav, zakaj bi človek "tvegal" in potem če bi bilo kaj narobe si bom pa očitala za vse večne čase

#88 monique13

monique13
  • Zavrnjeni
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 6. junij 2007, 22:27

Pozdravljeni!

Neka znanka mi je pred kratkim povedala za Bachove kapljice, ki naj bi se med drugim uporabljale tudi za pomoč pri učenju, češ da se lažje skoncentriraš na učenje. Ali mogoče kdo ve kaj več o Bachovih kapljicah?Kje naj bi se dobile?

Hvala za odgovor ;)

#89 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. junij 2007, 22:48

zivjo!

poglej mal nazaj po temi, h kateri sem pridruzila tvojo na novo odprto. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#90 monique13

monique13
  • Zavrnjeni
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 7. junij 2007, 20:50

zivjo!

poglej mal nazaj po temi, h kateri sem pridruzila tvojo na novo odprto. :palec:



Hey!!
Ups, sm še mal nova na tem forumu, pa nism prej najdla. :ermm: Hvala! :mezik:

Drugače pa jih mnda dobim kar kmalu, jih bo od ene kolegice mama "naredila". Bomo vidl, če bo kaj efekta. xrolleyesx Vam poročam...

LP

;)

#91 vranja

vranja
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 516

Objavljeno: 4. julij 2007, 15:19

zanima me, če ima kdo kake izkušnje z bachovimi cvetnimi kapljicami. Jih delate sami ali jih kupite?In/ali učinkujejo?
Objavljena slika

#92 vranja

vranja
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 516

Objavljeno: 5. julij 2007, 15:28

aha! pardon, tema ze obstaja x:Ix nisem vedla...torej hm. Mogoče deluje.
Objavljena slika

#93 o.b.

o.b.
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 79

Objavljeno: 3. december 2007, 20:05

bachove kaplce so zakon
men pomagal
in sicr ena prjatlca je usposoblen bachov terapevt (al kako se že temu reče)

sej nek bi se mogla najt tud skripta od tega
nek morm met spraleno. sam najdt bi blo treba ...

lahko kej pogledam, če kdo rab kako ifno

lp
If we don't know where we are going, we will probably end up somewhere else. ~L. J. Peter

Fantasy is an exercise bicycle for the mind. It might not take you anywhere, but it tones up the muscles that can. Of course, I could be wrong.
~Terry Pratchett

#94 maruška

maruška
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 63

Objavljeno: 5. december 2007, 16:59

V Sloveniji deluje priznana strokovnjakinja za Bachove cvetne esence - Irena Roglič Kononenko, ki je prevedla kar nekaj del ustanovitelja te metode dr. Edwarda Bacha.

Zadnje čase pa se pojavlja tudi Jan Kozamernik, ki ima tečaje, svetovanje itd.. http://www.cvetnarosa.tk/

Priporočam, da kupujete bachove cvetne esence najbolj znanega angleškega proizvajalca Nelsons http://www.nelsons.net/

Več o Bachovih kapljicah, pa si lahko preberete na http://www.bachcentr...nd/firstpag.htm , ki goji tradicijo dr. Edwarda Bacha.

Nikar ne kupujte cvetnih esenc pri Gam, ker niso narejene po originalni metodi dr. Bacha.

#95 laskozvita

laskozvita
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 7. maj 2008, 17:05

ZDravo

Pred dvemi tedni me je mama prepričala da gremo do nekega zdravilca, kamor sama hodi po neke cudezne kapljice. Jaz prej še slišala nisem za njih.

V flaško mi je namešal kapljice, 3 esence kot pravite, med njimi 39. Vse skupaj je reku da je za 18 dni in potem naj pridem po nove z močnejšo mešanico. Navodila: 4x3kapljice pod jezik.


Dala sem 50 evrov. Mama še zase tolko. Samo ona pravi da ji pomagajo.



JE rpav da se jih daja pod jezik? Bi si jih lahko namešala doma sama torej?Jaz sem vidla njegovo škatlo z temi kapljicami in jih je blo res malo morje.
Kako bi vedla katere mi rabijo? Kako veste vi, katere zmešat?

To temo je popravil/a laskozvita: 7. maj 2008, 17:07


#96 vranja

vranja
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 516

Objavljeno: 10. maj 2008, 07:05

......
Nikar ne kupujte cvetnih esenc pri Gam, ker niso narejene po originalni metodi dr. Bacha.


:eek: ne? Jst jih pa tam kupujem in sem zadovoljna. Kok pa to veš? Si bla tam u službi?
Objavljena slika

#97 Amedea

Amedea
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 36

Objavljeno: 30. november 2009, 22:36

Pozdravljeni,

na luninem forumu sem našla to temo o Bachovih cvetnih esencah. x:)x V Sloveniji te esence sicer niso tako poznane, ampak tudi zanje (tako kot za homeopatijo) velja, da delujejo, če jih znamo pravilno izbrati - kar sicer ni težko, le odkriti moramo biti do samih sebe.

Ker so me Bachove esence že pred časom navdušile s svojim delovanjem, bom z veseljem odgovorila na kakšno vaše vprašanje glede teh esenc, njihove uporabe in podobno.


Lep večer želim,

Mojca
Moja spletna stran: Amedea

"Healing must come from within ourselves." (dr.Edward Bach)
"Never let anyone give up hope of getting well." (dr.Edward Bach)

#98 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 30. november 2009, 22:48

Pozdravljeni,

na luninem forumu sem našla to temo o Bachovih cvetnih esencah. x:)x V Sloveniji te esence sicer niso tako poznane, ampak tudi zanje (tako kot za homeopatijo) velja, da delujejo, če jih znamo pravilno izbrati - kar sicer ni težko, le odkriti moramo biti do samih sebe.

Ker so me Bachove esence že pred časom navdušile s svojim delovanjem, bom z veseljem odgovorila na kakšno vaše vprašanje glede teh esenc, njihove uporabe in podobno.


Lep večer želim,

Mojca


Večer? Ma življenje... x:)x
Me veseli, da si se tako prijazno ponudila za pomoč. Sama dobrota te je x:Dx . In ker se prijazne ljudi takoj izkoristi, ne bom izgubljal časa x:px . Torej... tudi meni je vsa zgodba okrog teh esenc zelo simpatična, ampak nekako nisem prišel dlje, kot enkrat v eno bio lekarno ali nekaj takega in ker se ni dalo nekaj takoj... je stvar obstala. x:o)x Sem pa kupil edino že pripravljeno mešanico. Če se ne motim, se ji reče Rescue. Ker pa je od tega minilo že najmanj 5 let, me zanima, če so te kapljice še uporabne. Steklenička je bila seweda takoj odprta in zadeva stestirana in lahko rečem, da ... ne vem kaj naj rečem, ampak radovednosti pa je bilo zadoščeno. Torej... so kapljice še uporabne in za katere priložnosti jih priporočaš.
Hvala.
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#99 Amedea

Amedea
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 36

Objavljeno: 1. december 2009, 07:00

Ja, ma seveda želim vsem "lepo življenje", kako pa.... x:)x


Esence v bistvu nimajo roka uporabe - mora pa biti naveden na embalaži zaradi alkohola, ki je dodan - npr. brandy po kakšnih petih letih mičkeno spremeni okus, ampak kvaliteta in učinkovitost esenc ostaja enaka. Seveda pri tem velja kot za vse take stvari: da pazimo, da stekleničke ne izpostavljamo mrazu, vročini, direktni sončni svetlobi... Ponavadi se jih tako in tako hrani v domači lekarni, tako da ni problema z njihovo uporabnostjo tudi čez ta datum.

Rešilno zdravilo (Rescue Remedy) je kombinacija petih Bachovih esenc, ki so v prvo pomoč pri manjših ali večjih čustevnih oz. duševnih stiskah. Pomaga pri občutkih žalosti, napetosti, strahu ali pa če nas grabi panika. V pomoč nam je pred stresnimi dogodki (obisk zobozdravnika, razgovor za službo... itd), prav tako pa pomaga kot prva pomoč pri poškodbah (udarnine, piki, urezi... ker pomaga ublažiti šok) in pa pri prvih znamenjih vseh akutnih obolenj, ker pomaga telesu, da se hitreje začne samozdravilni proces.

Tako da če boš imel kakšno od gornjih težav, lahko brez skrbi poizkusiš, če je tvoje Rešilno zdravilo še uporabno. Lahko si ga nakapaš pod jezik, ali pa v kozarec z malo vode, lahko si ga namažeš na zapestja ali pa vratne žile, v primeru udarnin in bolečin pa seveda na tisto mesto, kjer boli (lahko tudi v obliki obkladkov). V primeru hudih težav se ga lahko jemlje na pet do deset minut, saj ga ni mogoče predozirati.

Rešilno zdravilo pa je šteto tudi med sestavine kompleta za homeopatsko prvo pomoč.


Lp, Mojca
Moja spletna stran: Amedea

"Healing must come from within ourselves." (dr.Edward Bach)
"Never let anyone give up hope of getting well." (dr.Edward Bach)

#100 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 1. december 2009, 11:39

Ja, ma seveda želim vsem "lepo življenje", kako pa.... x:)x


Esence v bistvu nimajo roka uporabe - mora pa biti naveden na embalaži zaradi alkohola, ki je dodan - npr. brandy po kakšnih petih letih mičkeno spremeni okus, ampak kvaliteta in učinkovitost esenc ostaja enaka. Seveda pri tem velja kot za vse take stvari: da pazimo, da stekleničke ne izpostavljamo mrazu, vročini, direktni sončni svetlobi... Ponavadi se jih tako in tako hrani v domači lekarni, tako da ni problema z njihovo uporabnostjo tudi čez ta datum.

Rešilno zdravilo (Rescue Remedy) je kombinacija petih Bachovih esenc, ki so v prvo pomoč pri manjših ali večjih čustevnih oz. duševnih stiskah. Pomaga pri občutkih žalosti, napetosti, strahu ali pa če nas grabi panika. V pomoč nam je pred stresnimi dogodki (obisk zobozdravnika, razgovor za službo... itd), prav tako pa pomaga kot prva pomoč pri poškodbah (udarnine, piki, urezi... ker pomaga ublažiti šok) in pa pri prvih znamenjih vseh akutnih obolenj, ker pomaga telesu, da se hitreje začne samozdravilni proces.

Tako da če boš imel kakšno od gornjih težav, lahko brez skrbi poizkusiš, če je tvoje Rešilno zdravilo še uporabno. Lahko si ga nakapaš pod jezik, ali pa v kozarec z malo vode, lahko si ga namažeš na zapestja ali pa vratne žile, v primeru udarnin in bolečin pa seveda na tisto mesto, kjer boli (lahko tudi v obliki obkladkov). V primeru hudih težav se ga lahko jemlje na pet do deset minut, saj ga ni mogoče predozirati.

Rešilno zdravilo pa je šteto tudi med sestavine kompleta za homeopatsko prvo pomoč.


Lp, Mojca


Če pustimo ob strani etično-neetično - pomaga tudi, če oseba ne ve, da jemlje kapljice?
Jaz sem jih večinoma uporabljala za mucka, preden sem ga peljala k veterinarju, zdaj pa kar malo pozabila nanje.. ampak trenutno ima moj dragi eno zelo stresno situacijo v službi in bi mu tole nakapala v čajčka, samo se mi ne da razlagat mu, kako in zakaj deluje x:)x
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0