Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Jok


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
298 komentarjev na to temo

#76 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 16. maj 2004, 01:13

Meni se dogaja, da po kakšnem spoznanju, ko se nekako preteklost zloži v eno 'sporočilo', pride do nekakšnega žalovanja, kot bi solze res odplavile tisto naplavino, ki jo je spoznanje prineslo... medtem z občutki in mislimi 'letim' čez pretekle dogodke.. eno posebno stanje.. nekako sočutje do sebe, neko poslavljanje od tiste Mateje... in to so res solze olajšanja   xrainbowx

Par dni nazaj sem brala tele tvoje besede, Mateja, pa mi ni bilo točno jasno, kaj misliš s tem... danes mislim, da razumem. Par stvari se je premaknilo znotraj mene, in tudi sama se nekako poslavljam od tiste Sončne Vile v preteklosti, ki je toliko časa nisem hotela videt. Sicer solza še ni, morda bojo kasneje ali pa sploh ne - vsekakor pa sedaj na nek način razumem tvoje besede. xsrcx

Jokam takrat, ko se počutim nemočna... Ko nečesa ne razumem, in zaboli v dno duše, pa ne znam tega odpravit, pozdravit...
Tudi solze sreče sem že doživela, trikrat, in moram rečt, da je to nekaj noro lepega :2src:
Zadnjič pa sem jokala na pogrebu svoje babice, ko sem se ob njenem grobu poslavljala od njene fizične podobe in prisotnosti - na nek način mi je to bil zelo lep trenutek... Jokala sem tudi zaradi očeta (to je bila njegova mama), ker mu je bilo ful hudo... Če bi mogla, bi mu posodila svoje videnje vsega skupaj, ampak se ne da... pač.

Jok čisti. Po joku je moja notranjost kot umito nebo po poletni nevihti. xsrcx


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#77 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 16. maj 2004, 01:21

jok, je zaključek jeze ,sramu in sovražnosti.
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#78 sfinga

sfinga
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 374

Objavljeno: 16. maj 2004, 02:31

xrolleyesx vsa čustva so , kot naši mali otroci..
treba jim je pustiti , da se izrazijo..
:2src:

#79 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 16. maj 2004, 06:22

ni problem jokat, kadarkol in kjerkol in zakarkol... le da je dan za to.

zakaj bi le ne jokal, če se ti joče? in se potem počutiš očiščenega, blaženega, bremena so lažja?

tudi ni važno ali si sam ali obkrožen z ljudmi.

tko to je. simpl. :palec:

yes!!! :palec:
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#80 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 16. maj 2004, 08:50

Jok čisti. Po joku je moja notranjost kot umito nebo po poletni nevihti.  xsrcx


Sončna Vila[/color]

in odgovor pride sam po sebi. Včasih sem veliko prejokala, sedaj sem našla odgovore v sebi, sedaj so redki trenutki, ko se razjočem, tisto resnično razjočem. Večkrat pa mi solzice stopijo v oči. najhuje se mi zdi, če solze požiram, nekoč sem bila na čiščenju oz. uravnavanju čaker, teden dni so solze nenadzorovano tekle, izjokala sem vse neizjokane solze, mogoče bi blo potrebno ponoviti.
Ksenija

#81 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. maj 2004, 10:06

Dajmo pogledat z druge plati...
OK, jok, kul, sprosceno in vse tole...
Vendar ali se vam ne zdi, da je to nekoliko egoisticno?
Meni pa ni prijetno videti nekoga, ki joka....
Kar zakrknem.
Tudi sem se nekako 'navadila' od ljudi, da komur se res dogaja kaj strasnega, sploh ne joka in ne tarna....
Ne vem, ce bi prisla nekam pa bi padla v jok - ali to ne pomeni, da sem si v hipu izsilila vso pozornost?
Se mi zdi, da je treba gledati tudi malo na to...
Pred otroci jokate? Kjer in kadar vas pici, vse zavoljo stare dobre sproscenosti....
Ne vem, no... xscratchx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#82 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 16. maj 2004, 10:17

ne ne jočem oz. nisem jokala pred malo, niti pred kom drugim, zjokala sem se kadar sem pač se, največkrat sama... ko pa sem imela tisto tedensko nenadzorovano točenje solzic, pa male še ni bilo x;)x
drugače pa me vidi mala v vseh razpoloženjih, tako v smehu, kot žalosti, mislim, da lahko še tako skrivam določeno čustvo, da preprosto ve... večkrat reče, da si želi, da bi ji povedala kaj je narobe, ker je tudi ona del družine... no in potem kdaj pa kdaj delček povem, tisti neobremenjujoči za njeno glavico... ne želim da v meni vidi trdo izklesano bitje brez čustev ker to pač nisem, tudi večkrat si izrečemo besedice rada te imam, ker se mi zdi, da je meni to manjkalo... vsak se pač trudi po svojih močeh in vsi smo malo drugačni, mar ne

#83 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 16. maj 2004, 10:37

Dajmo pogledat z druge plati...
OK, jok, kul, sprosceno in vse tole...
Vendar ali se vam ne zdi, da je to nekoliko egoisticno?
Meni pa ni prijetno videti nekoga, ki joka....
Kar zakrknem.
Tudi sem se nekako 'navadila' od ljudi, da komur se res dogaja kaj strasnega, sploh ne joka in ne tarna....
Ne vem, ce bi prisla nekam pa bi padla v jok - ali to ne pomeni, da sem si v hipu izsilila vso pozornost?
Se mi zdi, da je treba gledati tudi malo na to...
Pred otroci jokate? Kjer in kadar vas pici, vse zavoljo stare dobre sproscenosti....
Ne vem, no... xscratchx

Men je naboljša frendica rekla, da hočem izsilt pozornost, ko sem jokala zarad tipa, v katerega sem bila zaljubljena 2 leti in me je en dan grobo zavrnil. Ja, jz sm egoistka, kar se tega tiče, ker jočem kjer hočem in mi je res vseen za druge. Jok je samo moj trenutek in kdor se obregne obenj- njegova stvar. Pa naj gre za jok, al za nudistično plažo, al za stil al za karkol- itak kjer kol rečeš: briga me, kaj si kdo misli- vse to je egoistično, ker itak z vsakim mal bolj ekscentričnim dejanjem v drugem vzbujaš neke občutke.

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#84 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. maj 2004, 11:03

xDDx - kaj pa ce vzamemo jok kot ciscenje (kot nas ga vecina jemllje)?
Ali ni to nekaj osebnega?
saj pravzaprav gre dejansko za 'izlocanje'... x;)x xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#85 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 16. maj 2004, 11:06

Lahk bi zgradil javne jokalnice, kot mamo javna stranišča x8Dx x;)x
Pol bi se pelu po mestu, pa padu s kolesom pa bi te ful bolel, pa bi se najprej prvleku do jokalnice, da bi spustu par solz pol pa v zdravstveni dom x:Dx

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#86 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 16. maj 2004, 11:10

Heh, pol bi mogla z eno frendico konstantno hodit v jokalnico, sma bl tk naravnane, da dostkrat jokama skupi. Sma se enkrat prou obe zjokale v eni gostilni, ko mi je ona razlagala o njeni sosedi, ki je stara 4 leta in je dobila zlato ribico, ki je bla brez ene učke, pa je rekla tamala, da je noče dat zamenjat, ker je ribica neki posebnega in jo bo zato mela še bolj radaaaa... :C: :C: buhuhu

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#87 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. maj 2004, 11:19

Ja saj itak! xDDx
A mislis da jaz ne jokam?
Zadnjic v avtu, po vsej Celovski, tamalega pa sem imela zadaj... toej - kaj se bunim?
A to je redko, razmisljam pac o tem, jokati v mnozici ni vedno samo znak sproscenosti in naravnosti, pac pa tudi neobzirnosti in egoizma - samo to sem hotela izpostaviti pac.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#88 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 16. maj 2004, 11:26

Ja, itak, sm poštekala, sm že tud sama o tem razmišljala...Zdej, če si tak človk, ko lahk mal zapreš ventil, pa ga doma pol odpreš tk kul, po moje maš več frendov. Če si pa tak ko jaz- ja, se lahk pa tud s kakimi bebavimi pogledi srečuješ. Če pa sploh nimaš razlogov za jokanje pa še najboljš!
x:)x

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#89 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 16. maj 2004, 14:54

Hmmm ponavadi jokam, ko sem sama, tako da nimam nekih problemov obremenjevanja drugih ljudi z mojimi solzami... x;)x Sploh zadnje čase ne jokam veliko, ker dosti bolj razumem situacije, ki nastajajo, in se tako ne morem več smilit sama sebi in se zaletavat v zid nerazumevanja :palec: Jokam resnično samo takrat, ko nečesa še ne razumem in boli ful...

Hihi, sem pa ugotovila, da sama sebe že zelo težko okol prinesem... če se hočem recimo zjokat, ker hočem spravim napetost ven iz sebe, pa vem, da bi bilo to smiljenje sami sebi (ker situacijo drugače razumem), potočim eno solzico, potem mi pa postane vse skupaj smešno in na koncu se že režim sama svojemu bleferstvu (Za podrobnejši prikaz procesa si podrobno oglej smeške; "OoooooooooOOOOOOOOOoooooooh kolk sem booogaAaaAAAAaaaa!" :cry: :C: :unsure: :blink: :OoO: :fiju: :vragec: :rolleyes: B) xscratchx xg:Dx ) - to se mi je nazadnje zgodilo recimo kakšne tri mesece nazaj, potem pa nisem več mogla... ker je itak preveč smešno, da bi se jokal. x:Dx x:o)x

Solze sreče pa... jih ni treba zadrževat pred folkom, ker itak štekajo, ker se skozi solze smejiš in siješ :palec:


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#90 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. maj 2004, 18:25

... sama sebe že zelo težko okol prinesem... če se hočem recimo zjokat, ker hočem spravim napetost ven iz sebe, pa vem, da bi bilo to smiljenje sami sebi (ker situacijo drugače razumem), potočim eno solzico, potem mi pa postane vse skupaj smešno in na koncu se že režim sama svojemu bleferstvu....

Jo... :D :palec: x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#91 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 21. maj 2004, 16:21

Kadar srce joče, so solze iskrene. :C:

#92 skwo

skwo
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 430

Objavljeno: 21. maj 2004, 16:31

mala drobna solza
sled pusti
na moji dušici.

naj tečejo solze te,
naj zlijejo se v potoček,
da umije duša moja se
in sveža vsa spočita
v novo to življenje zre.
:8):

#93 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 21. maj 2004, 16:34

So trenutki v življenju, ko bi bilo "normalno" da bi jokal...in solza ni..., ker je več kot "jok" samo mrtva praznina v tebi... In mislim, da je tisto huje...; mnogo huje. Ko telo in vse, kar je v tebi okameni oz. postane - prazno.
In takrat si tako mnočno zaželiš, da bi lahko zajokal...pa solza ni.
In ko končno pridejo solze, so to solze odrešitve in dejansko premik z mrtve točke.

Bluzim...saj ni čudno; sem samo neke "pametne" knjige prebirala... :o|o: :inocent: :o|o:

#94 skwo

skwo
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 430

Objavljeno: 21. maj 2004, 16:45

:palec: veš sanjalica,ti podajam iz svoje izkušnje.ko sem bila zombi,sem tudi rulila v blazino,solza pa ne in ne,kot bi bruhal s praznim želodcem,se davil... :xx!: res je mukatrpno.zdaj pa se lahko zjočem-pravi blagoslov,balzam za dušo.ko gledam film,tako uživam ,ko se cmerim,če le najdem priliko si dam duška.da jih le začutim v svojih očeh,pa se počutim dobro,varno.pa od sreče tudi letijo x;)x
pol mam pa tako lepe zelene oči :8): x;)x

#95 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 21. maj 2004, 16:46

Res pametna knjiga bla to, sanjalica... x:)x

Ja, moj PMS je bil tud cel v solzah, pa ni blo treba velik se trudit, da so se prkotalile po licih :C: :C: :vio:

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#96 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 045

Objavljeno: 21. maj 2004, 21:41

Jok je meni kot ventil, k ga odpreš in iz tebe steče tisti višek (emocionalni), da se pol spet vse lepo uravna x:)x .
Zadnje čase raje jokam, kot pa butam z glavo v zid x:Dx x:o)x x:Dx ! Za deset minut se odmaknem in pol sem dobra - seveda, če me prime jokat x:Dx x:Dx ..... Drugače se pa raje režim x:Dx
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#97 sfinga

sfinga
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 374

Objavljeno: 22. maj 2004, 00:41

xrolleyesx ko se smeješ , se vsi smejijo s teboj , a ko jokaš , ponavadi jokaš sam...

#98 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 045

Objavljeno: 22. maj 2004, 10:07

Saj je prov tko Sfinga, a ne? x;)x x:)x :palec:
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#99 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 22. maj 2004, 10:25

Včasih pa le potrebujemo /sicer je to egositično, ampak kaj čemo...takšni smo ljudje/ ramo..., da se je lažje zjokati, lažje prenesti bolečino in žalost...

Sicer pa ko premišljujem o tem, kdo me je "videl" jokati...samo tisti, ki so mi v danem trenutku bili zelo blizu srca.....

#100 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 25. maj 2004, 11:30

Sicer pa ko premišljujem o tem, kdo me je "videl" jokati...samo tisti, ki so mi v danem trenutku bili zelo blizu srca.....

Kadar mi je v zadnjih letih prišla solza v oči, mi je vedno od srca, iz srca, kakorkoli komu prav.
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0