Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Napitki za zdravo vitkost


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
135 komentarjev na to temo

#76 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. november 2004, 15:43

<{POST_SNAPBACK}>u, ne, nasprotno..sama si doma enkrat do 2x na teden nardim kitajsko hrano..pekočo.. x:px

Se mi je zdelo in to je tudi pravilno, razen seveda nezdrave soli, ki ti lahko sčasoma poškoduje ščitnico :o|o:

#77 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. november 2004, 15:47

<{POST_SNAPBACK}>Marsa - hvala!  x:)x 
sem vodnar, ne vem koliko tipičen, s tem predvsem cijam na eteričnost, kar se pa bledikavosti in slabokrvnosti tiče je pa res...  :8):
Fe mi je pa vedno delalo težave, ker predvsem ne maram suhega sadja, jogurtov, rdeče pese, ipd. se pa trudim to jesti... :inocent:

x:)x


Če v organizmu ne vlada pravilno kislo bazično ravnotežje, ki ga tvorijo elektroliti, se železo ne bo resorbiralo v kri, pa če boš samo peso uživala ali pa si kar žeblje kuhala :sori: :o|o:

#78 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 19. november 2004, 17:40

<{POST_SNAPBACK}>Če v organizmu ne vlada pravilno kislo bazično ravnotežje, ki ga tvorijo elektroliti, se železo ne bo resorbiralo v kri, pa če boš samo peso uživala ali pa si kar žeblje kuhala :sori:  :o|o:


Stane, vit.C se omeni...brez njega je zelezo samo za staro zelezo, a ne x;)x

#79 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. november 2004, 20:13

Seveda, imaš ga v zdravi soli in surovih začimbah x;)x

#80 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 4. december 2004, 00:39

Ok vse v redu, recimo, da je zdrava sol res nekaj posebnega, da so not kaki minerali, ki koristijo itd. Sam glede hujšanja, pa more bit men mal bolj logično vse skupaj, da se tega lotim na bolj sistematičen način z zdravo rpehrano in gibanjem, z velik truda in odrekanja. Čeprav mi je kolegica rekla, da bi pri men ful delovalo hujšanje z luno (en dan brez hrane, ojoj ne no...), vse OK, sam jaz sem zagovornik zdrave uravnotežene prehrane pa gibanja... In sem absoluto proti postenju, razen, če gre za razstrupljevanje telesa. Ker tisti izgubljeni kilogrami definitivno niso maščoba, kh kh ne more bit sploh, ker če bi bila, pol je medicina neki brezveznega... Tisto je samo primankljaj vode in pa mogoče tud (boljše da ne...) mišic, kar pa vodi v oslabitev metabolizma. In komu to sploh koristi... Drugač pa post, če je pravilno izveden je OK, sam da ne pried do rpevelike izgube mišic. Napitki so pa tud fajn stvar za dopolnitev prehrane tako ali tako. Logično pa da boš ob kaloričnem deficitu hujšal, to ni noben čira čara...

Maltodextrin ne vem zakaj bi dodajal... OH dobiš itak iz hrane lahk zadost. metanje denarja stran, če mene vprašaš, razen če se res ne moreš nikakor zredit in ti je res hudo ful velik pojest. Tisti ki hujšate, da nebi kdo tega jedel x:Dx Boljše je dodat pol kvalitetne beljakovine, te so res z navadno hrano dražje, če je pa to OK, so pa spet deljena mnenja. Men je OK, sam če je kdo proti, je to njegovo mnenje, pa je tud v redu. Lahkda ima prav, pa da je mogoče res kaj not, ko škodi, sam tud v navadni hrani so konservansi pa razne fuj stvari, ni vse biološko neoporečno.

#81 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 4. december 2004, 01:00

<{POST_SNAPBACK}>Ok vse v redu, recimo, da je zdrava sol res nekaj posebnega, da so not kaki minerali, ki koristijo itd. Sam glede hujšanja, pa more bit men mal bolj logično vse skupaj, da se tega lotim na bolj sistematičen način z zdravo rpehrano in gibanjem, z velik truda in odrekanja. .

Ti kar na moj forum poglej, da ne misliš, kako je to enostavno x^x

#82 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 4. december 2004, 07:28

in koliko časa zdržiš tempo, veliko gibanja, spremenjena prehrana, telovadba?jaz sem do trenutka, ko se je ura spremenila (5 mesecev, vsak dan in ob družini je to kar napor), zmanjkalo mi je svetlobe za tek... in uporabljam tole ssol in v dveh mesecih kljub pomanjkanju gibanja nisem dobila nazaj niti kg... lunin post uporabljam - zame je super, ker zadržujem vodo, posebno je to vidno okrog polne lune, torej?Pa itak moraš veliko tekočine spit... ampak Stane, jaz še vedno iščem tisti recept za limonado, kje sem ga spregledala?Ok limona, voda, sol - a je to to?

#83 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 4. december 2004, 11:13

Seveda, namesto, da jo posladkaš, si jo posoliš. Boš videla zanimivost, limonada bo mnogo manj kisla in osvežujoča, kot če je sladkana. Največkrat pravijo, da dajo na 1,5 l vode eno do dve limoni in eno epruveto soli in ta napitek pijejo cel dan ob postu. Na ta način pokuriš kar nekaj svojih kalorij brez bojazni, da bi dehidrirala.

#84 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 4. december 2004, 15:14

super... kok fajn da sem sem pogledala... lih mam ene 2 limone doma... stanetovo sol pa itaq tud... grem prec v akcijo...
spet se mi je na bolš poslabšal

#85 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 4. december 2004, 15:20

Stane, sem vedela da tole ne bo samo meni prav prišlo ;)

#86 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 4. december 2004, 16:00

sej veš da nas je več takih x:Dx x:Dx
spet se mi je na bolš poslabšal

#87 bast

bast
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 562

Objavljeno: 4. december 2004, 16:05

pomembno je predvsem, da dovolj pijemo!

mam 51kg/168cm, pred kakšnim letom mela vse vsebnosti v krvi idealne; pa se ne gibljem (zadnja 2 meseca delam tibetance, ampak vitka že prej) in "ne pazim! na prehrano ("vege" z jajci, mlekom, redko ribo)...

popijem pa cca. 2l/dan zeliščnih čajev (šipek, hibiskus, bezeg, lipa, kamilica, materina dušica, islandske alge, žajbelj...) posamezne, in razne kombinacije. brez vsega, z limono, z medom ali oboje. včasih zeleni čaj. in cca. l/dan vode.

#88 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 4. december 2004, 19:08

ja 10 ne 211 let nazaj tud jaz imela pri tej višini 50 -52 kg, pri starosti mal čez dvajset let, jedla kadar mi je pasalo in kar mi je pasalo, tekočina - ko sem začutila žejo, nato nosečnost in puffff kg gor (po 5 mesecu, do takrat se mi sploh poznalo ni, dve luknjici na pasu, rodit sem šla z precej precej precej več), po porodu pof dol, ampak kg so ostali kar precej, deset let nekako na podobnem, malo gor malo dol, nato pa pufff deset kg gor, ah ja kdaj sem bila mlada in vitka ;)
ampak se pa zdaj počutim prav fajn v svoji koži, bolj kot pri 50 kg... zanimivo a ne ;)
limonado delam jutri, danes pivičkam x:Dx

#89 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 17. december 2004, 23:23

<{POST_SNAPBACK}>in koliko časa zdržiš tempo, veliko gibanja, spremenjena prehrana, telovadba?jaz sem do trenutka, ko se je ura spremenila (5 mesecev, vsak dan in ob družini je to kar napor), zmanjkalo mi je svetlobe za tek... in uporabljam tole ssol in v dveh mesecih kljub pomanjkanju gibanja nisem dobila nazaj niti kg... lunin post uporabljam - zame je super, ker zadržujem vodo, posebno je to vidno okrog polne lune, torej?Pa itak moraš veliko  tekočine spit... ampak Stane, jaz še vedno iščem tisti recept za limonado, kje sem ga spregledala?Ok limona, voda, sol - a je to to?

Dokler mam denar, da si kupujem zdravo prehrano pa palčujem fitnes mi uspe bit ful disciplinirana. Pol me pa volja do vsega mine, ko morem jest kake nezdrave fuuuj stvari, pa to ful na moje razpoloženje vpliva. Glede vstajanja pa sonca, ja je nekak ful čuden občutek, sam se pa brez problema vstanem ob 4.45 zjutraj vsak dan, moj pa jamra, ko ga med vikendi zbudim ob šestih zjutraj. Sem pa sicer jutranji tip, spat morem it pa ob desetih nujno. Sploh pa se mi zdi, da hujšanje s športom da res lepo telo, brez celulita, mišice na pravih mestih, če se pa greš neke diete pa vse visi pa je ko puding... Vsaj nisem še srečala koga z lepim telesom, ko hujša na vse druge načine kot s športom, vse neki celulit pa tud če so v resnici suhi. Jaz se nisem nikol igrala s takimi stvarmi, šport je zakon zame, pa mislim, da bo to vzrok, da imam dost mišic pa celulita skoraj nič, kljub temu, da imam pa kil tolk, da itak skor noben ne verjame. Se tolažim s tem, da so mišice težke x:Dx Sam pa tud dodatke k prehrani dost uporabljam, pa nekak me mika en post izvest, pa če mislite, da bi zdrava sol tud kej pripomogla, ker pač mislim da je treba vse probat, pol pa mogoče tud pride na vrsto.

#90 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 19. december 2004, 08:15

En recept, sam je s skuto:
Skuta z mal vode ali mleka, banana, pomaranča, cimet, rjav sladkor ali umetno sladilo, odvisno, če hujšaš al pa ne. Lahko med tud (če hujšaš ne).

#91 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. december 2004, 10:30

<{POST_SNAPBACK}>Tukaj lahko podajate svoje recepte sadnih in zelenjavnih napitkov, ki jih pripravite tako, da sveže sadje oziroma zelenjavo zmiksate z dodatkom vode in zdrave soli.
S takimi napitki vnašate v organizem vse minerale, vitamine in vodo, pa zelo malo kalorij.
Zaradi dodanega 0,5 gr do 1 gr na liter napitka zdrave soli, telo črpa za izgorevanje in presnovo lastne rezerve energije iz maščobnih celic, istočasno pa se čisti vseh starih navlak.
Napitki so odlični za čas postenja, pa tudi pri shujševalnih in očiščevalnih kurah, ko jih zaužijete do 0,5 l pred vsakim obrokom in si s tem zmanjšujete apetit.
Da vidimo vašo domišljijo, kajti mešati je možno vse mogoče, tudi surove začimbe, zelišča in čaje za dodatek osnovnemu sadežu ali zelenjavi.
Če pa takemu napitku primešate še led in kak alkohol, dobite odlične aperative, digestive in koktajle.
Na delo :palec:

Mačka, tvoj recept ni skladen z navodilom :vragec:

#92 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 19. december 2004, 11:51

Ok res ni skladen z navodilom, sem šele sedaj videla, sam shujševalni je pa vseen, če ne vsebuje pretirane količine sadja, ker sadje redi.

Eno vprašanje, a pri postenju se ne sme delat akkih mešanc z mlekom ali skuto? Sej skuta nima velik kalorij, sam 77kCal na 100g.

Sam glede raznih diet se mi pa zdi taka stvar zarad dodatnih kalorij (sploh sadje jih niam tako malo) bolj rpimerno za samostojen obrok, razen če res pol poješ zelo veliko manj, pa še tist paziš kaj je, da ni zdej to neke ful velike količine OH.

#93 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. december 2004, 11:56

<{POST_SNAPBACK}>Ok res ni skladen z navodilom, sem šele sedaj videla, sam shujševalni je pa vseen, če ne vsebuje pretirane količine sadja, ker sadje redi.

Eno vprašanje, a pri postenju se ne sme delat akkih mešanc z mlekom ali skuto? Sej skuta nima velik kalorij, sam 77kCal na 100g.

Sam glede raznih diet se mi pa zdi taka stvar zarad dodatnih kalorij (sploh sadje jih niam tako malo) bolj rpimerno za samostojen obrok, razen če res pol poješ zelo veliko manj, pa še tist paziš kaj je, da ni zdej to neke ful velike količine OH.

Lako delaš napitke iz česarkoli, tudi iz mleka, sirotke, skute itd, le nič od tega ne sme biti nikoli pregreto čez 65°C in seveda s ščepcem zdrave soli x;)x
Seveda, če želiš doseči učinke, ki jih opisujem v knjigi, sicer pa lahko pacaš, kar te je volja x:Dx

#94 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 19. december 2004, 12:16

No pol pa tk, moj recept plus tvoja zdrava sol, ap je, a je tk v redu? x^x

#95 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. december 2004, 12:55

<{POST_SNAPBACK}>No pol pa tk, moj recept plus tvoja zdrava sol, ap je, a je tk v redu?  x^x

Da, če mleko ni niti pasterizirano, če je bila skuta narejena iz surovega mleka in ne pregreta, namesto sladkorja surov med, saharin pa kar ven vrzi x;)x

#96 Larsy

Larsy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 088

Objavljeno: 19. januar 2005, 18:45

<{POST_SNAPBACK}>Seveda, namesto, da jo posladkaš, si jo posoliš. Boš videla zanimivost, limonada bo mnogo manj kisla in osvežujoča, kot če je sladkana. Največkrat pravijo, da dajo na 1,5 l vode eno do dve limoni in eno epruveto soli in ta napitek pijejo cel dan ob postu. Na ta način pokuriš kar nekaj svojih kalorij brez bojazni, da bi dehidrirala.

Ojoj, jaz sem pa mislila, da sem ga že zakuhala- sem na 1.5 litra tekočine (voda + 2 limonci) dala skor celo epruvetko zdrave soli. Pa sem mislila, da sem jo dala preveč, glede na to, da na prejšnjigh straneh nekje piše, da moraš na liter tekočine dati 0.5 do 1 g soli..... Ufff........
Scio mi nihil scire

#97 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. januar 2005, 20:00

In, kako se ti zdi okus :8):

#98 Larsy

Larsy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 088

Objavljeno: 19. januar 2005, 20:03

<{POST_SNAPBACK}>In, kako se ti zdi okus :8):

Najprej me je malo zvilo, ampak po moje bolj od limon, potem pa je kar šlo... V primerjavi z tistim Ašičevim kisom, s katerim sem tudi nekoč poskušala, je tole prav NJAMI!!
Scio mi nihil scire

#99 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. januar 2005, 20:57

Ampak, ne pretiravaj v začetku, čeravno tvoje telo hlepeni po elektrolitih, predpostavljam x;)x

#100 Larsy

Larsy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 088

Objavljeno: 19. januar 2005, 21:01

<{POST_SNAPBACK}>
Zaradi dodanega 0,5 gr do 1 gr na liter napitka zdrave soli, telo črpa za izgorevanje in presnovo lastne rezerve energije iz maščobnih celic, istočasno pa se čisti vseh starih navlak.


Stane, kako zdaj?? 0.5 do 1 g ali 8 g ???
Scio mi nihil scire




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0