Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Pričevanja iz fenomenalizma in shen-qija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* - - - - 1 x ocenjeno
182 komentarjev na to temo

#76 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 4. februar 2009, 14:58

Shen Qi, ex kino Šiška [takrat še Qi Gong], izkoriščanje slepih invalidov = Aiping Wang, vrhovna mojstrica
Že to pove vse, da slepi invalidi delajo zastonj mesece za vrhovno mojstrico Aiping Wangovo ...
http://www.jutarnji....maseri,39917.jl
http://www.handyworl...p...iew&cid=228
Svetovno društvo za izobraževanje invalidov
http://sl.wikipedia....vanje_invalidov
Že v ex kino Šiška je bila neusmiljena, brez srca :
Pobrala mamici bolnega otroka zadnji denar, ko ga je na seansah želela zgolj spremljati
[bil to majhen otrok].
Aiping Wang je zahtevala, da plača tudi mati, 2 karti/karte - za mater posebej in otroka posebej, ...
Spremstvo majhnega otroka na seansah je bilo potrebno plačat kot polno udeležbo.
Zgodb je še kar nekaj takih in drugačnih.
Mimogrede, denar/izkupiček od vstopnin, ki ga je kar kj bilo, se je vozil neobdavčen v Avstrijo. ...

Gospa iz okolice Lj, proti Kranju, je za kino Šiška,
prodala vso opremo iz stanovanja, razen vgrajenih elementov. ...

R.K. jo je pa takrat/malce kasneje "stisnil" na svoje, odpru svoj tovrstni projekt.
Drugač pa bil Aiping Wang, vrhovne mojstrice predstavnik za javnost/javnosti ...
Komuniciranje z mediji, za "tišanje" kritik na račun Aiping Wang, vrhovne mojstrice.

Tudi nekatera dogajanja iz Nove Zelandije so nekaterim poznana, nekateri so tu prodali vse ... -(
Nekateri so tam tudi spregleda, kdo, kaj je Aiping Wang, vrhovna mojstrica ...

Na sojenju v Ljubljani je bila pred leti oproščena.
Priča jo ni obremenila. Tožilec jo je tožil v zvezi s sugeriranjem sladkornemu bolniku,
da naj postopoma opušča zdravila, ... Sladkornega bolnika so po hitri zdravniški intervenciji uspel rešit,
da je preživel ... Obstaja dokumentacija.
Na sojenju jo je glede sugeriranja opuščanja zdravil, ... sladkorni bolnik razbremenil ...
Ni potrdil tožilčevih besed ... Rekel je, da je postopoma zmanjševal vnos zdravil po lastni iniciativi ...

#77 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 4. februar 2009, 15:48

Aiping Wang
"Cults," Sects, and "New Religious Movements"
http://forum.rickros...ead.php?12,6617
[Cult Education Forum]

Svetovno društvo za izobraževanje invalidov
http://sl.wikipedia....vanje_invalidov

#78 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 4. februar 2009, 16:05

No, Tantra, tele tvoji pisarije mi kljub temu da skušam sprejeti vse drugače misleče ne gredo ravno po dolini, ker so osnovane na govoricah


Mene bi predvsem zanimalo, kaj je vsem tem "šolam" Shen-Qija skupnega...
obstajajo neke osnovne postavke oz. pravila, neka osnovna vodila, katera se da zaslediti na vseh teh tečajih,
ne glede na to, da so učitelji različni ?

Kaj dosti o tem govora bilo ni... Tantra je eden od redkih, ki so sploh podali kakšen link (če ne edini?)...

#79 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 4. februar 2009, 16:08

Aiping Wang - Shen Qi [mislim, da je tole ena od Aiping Wang "filial"]:
Zdravijo celo:
"... Imate multiplo sklerozo?
Ste zboleli za rakom? ..."
http://www.gape.org/...?num=1073070950
http://www.spirala.org/index.html
http://www.lunin.net....php/t4031.html

"... Bistvo šole Wang Aiping je v sproščenosti, spontanosti, sprejemanju, čemur pravimo ''dobra pozicija''.
Trening je navidez zelo preprost, saj temelji na globoki sproščenosti inštruktorja in komunikaciji- izziv pa je spuščanje svojega ega."

Ego totalno sesut, da ni odpora, ko te "denarno strižejo/ostrižejo." -)
_________
Že to pove vse, da slepi invalidi delajo zastonj mesece za vrhovno mojstrico Aiping Wangovo ...
http://www.jutarnji....maseri,39917.jl
http://www.handyworl...p...iew&cid=228
Aiping Wang
"Cults," Sects, and "New Religious Movements"
http://forum.rickros...ead.php?12,6617
[Cult Education Forum]
Svetovno društvo za izobraževanje invalidov
http://sl.wikipedia....vanje_invalidov

#80 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 4. februar 2009, 16:31

Aiping Wang - ovo [Shen Qi, ...] je tožilo hrvaško ministrstvo za zdravje ...
"Shen Qi";
Ova kineska metoda koju je, nakon afere u Sloveniji donijela u Zagreb èetrdesetogodišnja Kineskinja Aiping Wang izazvala je veliko zanimanje i kontroverzne sudove zbog nerazriješenih smrtnih sluèajeva u liječenju ovom metodom. Nastanjena u Šubičevoj 3 ona je za svoja "iscijeliteljska" pjevanja sa Zagrepčanima, prema procjenama novinara "Večernjeg lista" mjesečno zaradjivala izmedju 700 000 do 1000 000 kuna. Svoju djelatnost vodila je registriranom pod firmom poduzeæa "Wangfu" d. o. o. Ministarstvo zdravstva na čelu s ministrom Hebrangom podnijelo tužbu protiv ove kineskinje."
http://www.ffdi.hr/nrp/7-2.html
_________
Aiping Wang
"Cults," Sects, and "New Religious Movements"
http://forum.rickros...ead.php?12,6617
[Cult Education Forum]
Svetovno društvo za izobraževanje invalidov
http://sl.wikipedia....vanje_invalidov
Slepi invalidi delajo zastonj mesece za vrhovno mojstrico Aiping Wangovo ...
http://www.jutarnji....maseri,39917.jl
http://www.handyworl...p...iew&cid=228

#81 The Dude

The Dude
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 933

Objavljeno: 4. februar 2009, 16:49

"Cults," Sects, and "New Religious Movements"
http://forum.rickros...ead.php?12,6617
[Cult Education Forum]


Sem pogledal zgornji link in citiram eno uporabnico:
"Just wanted to let you all know that I am really happy to have been given the opportunity to fulfil the role of ‘INTERNATIONAL CULT RECRUITMENT OFFICER’.

My role is to help people all over the world understand that ‘brainwashing’ can actually be a very pleasant, relieving and spiritually rewarding experience. Not only this, but I can offer you a full years brainwashing at a fraction of the price you will get directly from any other major cult leader!!

I am currently preparing myself both mentally and physically for the end of the world, living in the New Zealand mountains, and I would like to encourage you all to join me as TIME IS RUNNING OUT!!"

x:Dx x:Dx

#82 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 4. februar 2009, 16:57

"Just wanted to let you all know that I am really happy to have been given the opportunity to fulfil the role of ‘INTERNATIONAL CULT RECRUITMENT OFFICER’.

My role is to help people all over the world understand that ‘brainwashing’ can actually be a very pleasant, relieving and spiritually rewarding experience. Not only this, but I can offer you a full years brainwashing at a fraction of the price you will get directly from any other major cult leader!!

I am currently preparing myself both mentally and physically for the end of the world, living in the New Zealand mountains, and I would like to encourage you all to join me as TIME IS RUNNING OUT!!"


Hvala za smeh x:Dx

#83 Gost_lara7_*

Gost_lara7_*
  • Gost

Objavljeno: 4. februar 2009, 17:04

joj, kako ste negativni..a vam res ni jasno, da ta zadeva deluje..preverjeno.. x:)x

#84 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 4. februar 2009, 17:10

joj, kako ste negativni..a vam res ni jasno, da ta zadeva deluje..preverjeno.. x:)x


Ostaja vprašanje, KAJ ta "zadeva" sploh je ?

Kakšni so principi ? Pravila, če sploh ? Parole... mantre... pomembne izjave... itd itd.

Zaenkrat je edino, kar je meni jasno, to, da ta zadeva plove na valovih obče t.i. duhovnosti...
se pravi: "biti pozitiven", "spremeniti sebe", "delo z energijo"... ipd..

Ampak dandanes skoraj ne najdeš knjige, ki se ukvarja z t.i. duhovnostjo, ki ne bi vsebovala tovrstnih načel.

V čem se torej Shen-qui razlikuje od ostalih tehnik, šol, filozofij,... (razen seveda v visokih cenah tečajev x:Dx ( šala x;)x )) ?

#85 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 4. februar 2009, 17:13

Kaj pa vem - nisem niti iskala niti sledila tem zgodbam nikoli, ker me niso zanimale. Tako da jih težko komentiram.

Marsikaj vem - kakšen odnos so hoteli imeti do nas in zakaj in moram reči, da se mi je večinoma zdel povsem smiseln. Večina ljudi, ki so hodili tja, so bili nesrečni, izgubljeni in so pač iskali nekaj za kar bi se lahko prijeli. Spuščanje ega, kot se je temu reklo, je bilo za večino ljudi, ki so bili tam, edina pametna reč. Pa bi zelo težko tule razložila zakaj. Ampak to ni pomenilo pokoro vodjem skupine ampak sprejemanje življenja in problemov - vsaj jaz sem takrat to tako sprejela in to se mi je obrestovalo, da sem začela razumeti sebe- kako sama reagiram na stvari in zakaj. Kdaj spustiti ponos in aroganco in skušati pogledati vase zakaj taka in taka reakcija... Ni imelo nobene veze s podrejanjem shen-qiju. Vsaj zame ne.

Jaz sem od tam odnesla svoj kos pogače, ki je bil dober, sladek in zame koristen.
Ne vidim smisla se s temi rečmi toliko ubadat. Zakaj ste pa sploh začeli tako intenzivno debato okrog tega tule?

Ampak dejstvo je - pa kakorkoli obrneš in četudi je čisto vse res, kar pišeš - nihče ni nikogar silil s puško niti hodit, niti plačevat, tudi invalidov ne... so že morali nekaj začutit, da so hodili tja.. jih je nekaj vleklo. In to je individualno.

Vprašanje: koga bi krivila, če bi ti lahkoživa ženska načrtno speljala moškega?
Jaz prav gotovo ne ženske - lahkoživka me ne bi sploh zanimala.. ker bi bil on tisti, ki bi "pogrnil" v odnosu- (ali pa midva oba). Ker če ne bi bila ta ženska, bi bila pa katera druga... (Seveda bi se pa najprej vprašala kaj to pomeni meni in kako je do tega prišlo...)

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#86 Gost_lara7_*

Gost_lara7_*
  • Gost

Objavljeno: 4. februar 2009, 17:28

Ostaja vprašanje, KAJ ta "zadeva" sploh je ?

Kakšni so principi ? Pravila, če sploh ? Parole... mantre... pomembne izjave... itd itd.

Zaenkrat je edino, kar je meni jasno, to, da ta zadeva plove na valovih obče t.i. duhovnosti...
se pravi: "biti pozitiven", "spremeniti sebe", "delo z energijo"... ipd..

Ampak dandanes skoraj ne najdeš knjige, ki se ukvarja z t.i. duhovnostjo, ki ne bi vsebovala tovrstnih načel.

V čem se torej Shen-qui razlikuje od ostalih tehnik, šol, filozofij,... (razen seveda v visokih cenah tečajev x:Dx ( šala x;)x )) ?


ti razložim.. zdaj moram šibat..velika razlika je.. x:)x

#87 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 4. februar 2009, 17:29

no, ok, se veselim vnaprej.

#88 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 4. februar 2009, 17:44

Negativno je tut hrvaško ministrstvo za zdravje;
Aiping Wang - ovo [Shen Qi, ...] je tožilo hrvaško ministrstvo za zdravje ...
"Shen Qi";
Ova kineska metoda koju je, nakon afere u Sloveniji donijela u Zagreb četrdesetogodišnja Kineskinja Aiping Wang izazvala je veliko zanimanje i kontroverzne sudove zbog nerazriješenih smrtnih slučajeva u liječenju ovom metodom. Nastanjena u Šubičevoj 3 ona je za svoja "iscijeliteljska" pjevanja sa Zagrepčanima, prema procjenama novinara "Večernjeg lista" mjesečno zaradjivala izmedju 700 000 do 1000 000 kuna. Svoju djelatnost vodila je registriranom pod firmom poduzeča "Wangfu" d. o. o. Ministarstvo zdravstva na čelu s ministrom Hebrangom podnijelo tužbu protiv ove kineskinje."

Ker vrhovna mojstrica je expert tut za rakava obolenja, multipleks sklerozo, ...
Skratka čudodelka ... -(

Poleg izkoriščanja slepih ljudi - invalidov, da delajo brezplačno ... -(, ...

joj, kako ste negativni..a vam res ni jasno, da ta zadeva deluje..preverjeno.. x:)x



#89 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 4. februar 2009, 18:38

Ostaja vprašanje, KAJ ta "zadeva" sploh je ?

Kakšni so principi ? Pravila, če sploh ? Parole... mantre... pomembne izjave... itd itd.

Zaenkrat je edino, kar je meni jasno, to, da ta zadeva plove na valovih obče t.i. duhovnosti...
se pravi: "biti pozitiven", "spremeniti sebe", "delo z energijo"... ipd..

Ampak dandanes skoraj ne najdeš knjige, ki se ukvarja z t.i. duhovnostjo, ki ne bi vsebovala tovrstnih načel.

V čem se torej Shen-qui razlikuje od ostalih tehnik, šol, filozofij,... (razen seveda v visokih cenah tečajev x:Dx ( šala x;)x )) ?


Kar se me ne tiče je bila bistvena razlika v tem, da sem tam na enem msetu izvedela vsa pozitivna načela, ki jih sicer lahko samo zbiraš iz večih knjig itd...

Kar pa je bilo najbolj značilno - bila je težnja k temu, da vsi hodijo dnevno na srečanja ob 5h zjutraj k vodji skupine, kar meni nikoli (razen 2x ko sem bila res v krizi in sem se prisilila k temu in mi je pomagalo, da sem tam izkašljala vse ven ob zame nečloveški uri :)), ker takrat naj bi bila energija najmočnejša, res pa je, da je to delalo neko pripadnost skupini. Večina se jih je še prej dobila na Rožniku ob 4h in so tam delali vaje na svežem zraku... Moram reči, da so ti ljudje pokali od zdravja !!!!
Kot rečeno, tega jaz nisem zmogla.. Sem večerni tip.
Princip je bil, da ko sedimo in se pogovarjamo, energija deluje in nam izbeza ven kar nas tišči.. In res, ko je eden povedal tasvoje, si se našel v tem tudi sam in vedno odnesel kaj pozitivnega.

V glavnem če sedaj gledam nazaj je bil nek razkorak med odnosom (hoditi in biti pripadnik -kar morda ni bilo najbolj domiselno, pa čeprav je na žalost večini kar odgovarjal !) - in vsebino, ki je bila - PONVLJAM že stotič - kot šola za življenje ENKRATNA in je res D O B R A :

Glavno načelo, (ki mu pa nihče ne more oporekat) je bilo to, da - če živiš po principih Shen-qija, živiš sproščeno in srečno življenje, in iz vesolja ti priteka 5 stvari, bistvenih za življenje: zdravje, znanje/zavedanje, denar/bogastvo, partnerstvo in delo/posel. Torej da smo zdravi, imamo urejen partnerski odnos, imamo dovolj denarja za svoje potrebe, imamo zavedanje o življenju in dober posel, s katerim smo zadovoljni.

Principi:
- Ne razmišljaj (v smislu ne analiziraj za nazaj, ne tuhtaj, izklopi možgane in vklopi intuicijo).
- Ne skrbi (v smislu zaupaj in steklo bo kot je zate najbolje)
- Bodi srečen (s tem hraniš celice s pozitivno energijo),
- Ne bodi human (v smislu ne razdajaj se vsepovprek ampak takrat, ko te kdo prosi pomoči), in zadnja, povezana s prejšnjo
- Ne vpletaj se (v smislu pusti ljudi da živijo svojo pot in svoje izkušnje. Ubadaj se s sabo in ne z drugimi) -tegale mi tule ravno ne počnemo, a ne? x:Dx

S to energijo naj bi se tudi ozdravil, seveda ko bi razčistil s svojimi življenjskimi problemi... Tudi to uči marsikatera knjiga (tudi Louise Hay !!! ipd..) In ravno tu je kritična točka, ker so nekateri to zagrabili še preden so prišli do stanja, ko bi bili to sposobni narediti. Sama sem bila zelo bolna. Niti enkrat mi ni nihče rekel naj ne grem k zdravniku na kontrole. Če pa bi bila sama dosti fanatična, bi morda to naredila - ampak po svoji odločitvi. Na seansah so nam sami rekli, da nihče izmed nas ni na stopnji, ko bi se lahko zdravil samo z energijo...
Najbolj škoda pa mi je še danes zato, ker če bi bila dovolj fanatična, bi se po mojem dejansko ozdravila - ker kot mi življenje kaže, vedno "čudežno" ozdravijo samo in le tisti, ki v nekaj fanatično verjamejo. In potem sprožijo v svojem telesu odziv, ki jih pozdravi. V bistvu se pozdravijo sami, s to svojo vero v ozdravitev. Čudežev ni.
Samo meni je na žalost vedno nekje en del razuma to preprečeval...

Kaj bi bilo še značilno? Mesecne karte so bile na koncu, ko sem še hodila (že kakih 8 let nazaj) cca 28-30 tisoč, za to si lahko prihajal dvakrat na dan vsak dan... Meni se ne zdi pretirano - če že hočeš hodit. Ko so ukinili "posamično plačevanje" - za vsak obisk posebej, sem nehala hodit tudi jaz.
Res je, da so se tisti najbolj stalni udeleževali vsega živega, tudi recimo v živo ali po prenosu predvajanih predavanj mojstrice, kar pa je bilo kar drago. Morda so se nekak čutili dolžne, silil jih v bistvu ni nihče, videti je bilo, da so z zanosom hodili tja..iz srca. Jaz sem šla enkrat iz firbca poslušat v živo (mojstrica je prišla na obisk) in ni mi nilo žal. Res ne. Bilo je dobro, poučno. Ampak za večkrat mi je bilo predrago. Im pač nisem šla več.

Če bi še obstajala taka oblika kot je bila takrat - pogovori in nekakšna "terapija" in na koncu sproščanje, bi jo toplo priporočila vsakomur. Res enkratno. aja - imeli smo tudi delavnice. Recimo Oshojeve nore vaje - enkratno - ni za povedat, kako to deluje na človeka...


Kaj hočem z vsem tem povedat?
Ponovno to, da je vedno od posameznika odvisno kako daleč se bo pustil "peljat" in kaj bo od nečesa odnesel. Upam si celo trditi, da večina "fanatikov" ni odnesla od vsega skupaj pol toliko kot jaz. Rabili so bolj neko pripadnost in red kot dejansko šolo za življenje. In to je pač to.. LASTNA IZBIRA.

Zato se mi zdi toliko bolj brez veze da se tule pljuva na Shen-qi vse povprek, predvsem tisti, ki tam sploh niso bili. Kdor pa je bil - kot rečeno - nihče ni bil s puško prisiljen hoditi tja. Če je bil sam tako neumen, da se je prekomerno podrejal in nosil tja denar, pri tem pa se iz tega še nič naučil (alli pa mu je končno kapnilo iz vseh naukov, da ga hudo lomi... xDDx ) potem naj ne krivi drugih za lastno neumnost.

Ljudje so, kakršni so in po naravi izkoriščajo druge (samo ozrimo se malo okrog sebe).
Na vsakem posamezniku pa je, da je dovolj pronicljiv, da to spozna in se temu upre. Morda bi bilo koristneje delati na sebi in izostriri svojo intuicijo kot zapravljati čas za kritiziranje drugih, katerim bi se z dobro intuicijo lahko izognili....

Uh, sem naložila... SORRY.. ampak izgleda, da sem še vedno nekak pripadna tej "sekti" ki pa po mojem taka kot sem jo poznala jaz ne obstaja več ... ne kmorem pozabit kolk dobrega so me naučili... Najbrž imam tudi jaz že oprane možgane.. :vio:

Lep pozdrav vsem z eno od osnovnih zapovedi shen qi-ja:
NE SKRBI, BODI SREČEN !
**
Sreča je stanje duha.
Tako preprosto, resnično, pa vendar včasih tako težko!
Vsi vemo, da je kozarec lahko napol prazen ali pa napol poln.
Odločitev je naša.
Kako enostavneje bi bilo, če bi nam nekdo diktiral odločitev. Potem se ne bi bilo treba odločiti in prevzeti odgovornosti za srečo.
Pa NA SREČO ni tako!

P.S. Jaz sem se odločila za poln kozarec!

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#90 Robida

Robida
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 4. februar 2009, 18:53

joj, kako ste negativni..a vam res ni jasno, da ta zadeva deluje..preverjeno.. x:)x


Če je zate dobro, ni rečeno da je za vse ok.
Zato še nismo negativni, če ne verjamemo ravno na besedo.

Mislim da vsak najde svojo pot, svoj način pri osebni rasti. Takrat ko iščemo, se nam na pot "pripelje" točno tisto kar rabimo. Ni potrebno da tekamo okoli kot ovčice in poslušamo vse od kraja.

Ni lahke poti, ni variante da nam lahk nekdo pomaga. Z vsemi tegobami, strahovi, ..... ki jih nosimo v sebi, se bomo na koncu morali spoprijeti sami.

Ja, ne rečem, za "oči odpret", da ugotovimo kaj moramo spremeniti, oziroma kako se lotiti zadeve pri sebi, to ja.

Pa ljudje, ustavite se, ozrite se vase, pogovorite se sami s sabo. Vsak dan si vzemite čas in bodite sami v tišini.
Ni vam potrebno begati sem in tja. Ni potrebno da ste vedno zaposleni, ni potrebno da je vedno nekdo zraven vas. xsrcx
Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.
Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.
Doživljamo sedanji trenutek.
Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.
Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.
Samo danes lahko delujemo.
Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi

#91 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 4. februar 2009, 18:55

Principi:
- Ne razmišljaj (v smislu ne analiziraj za nazaj, ne tuhtaj, izklopi možgane in vklopi intuicijo).
- Ne skrbi (v smislu zaupaj in steklo bo kot je zate najbolje)
- Bodi srečen (s tem hraniš celice s pozitivno energijo),
- Ne bodi human (v smislu ne razdajaj se vsepovprek ampak takrat, ko te kdo prosi pomoči), in zadnja, povezana s prejšnjo
- Ne vpletaj se (v smislu pusti ljudi da živijo svojo pot in svoje izkušnje. Ubadaj se s sabo in ne z drugimi) -tegale mi tule ravno ne počnemo, a ne? x:Dx


Hvala lepa.

S to energijo naj bi se tudi ozdravil, seveda ko bi razčistil s svojimi življenjskimi problemi... Tudi to uči marsikatera knjiga (tudi Louise Hay !!! ipd..) In ravno tu je kritična točka, ker so nekateri to zagrabili še preden so prišli do stanja, ko bi bili to sposobni narediti. Sama sem bila zelo bolna. Niti enkrat mi ni nihče rekel naj ne grem k zdravniku na kontrole. Če pa bi bila sama dosti fanatična, bi morda to naredila - ampak po svoji odločitvi.
Na seansah so nam sami rekli, da nihče izmed nas ni na stopnji, ko bi se lahko zdravil samo z energijo...
Najbolj škoda pa mi je še danes zato, ker če bi bila dovolj fanatična, bi se po mojem dejansko ozdravila



Ja, to uči marsikatera knjiga. Ampak zanimiva ideja, ta, o fanatičnosti...
je nekaj na tem, da je človek 100% v "novi" nameri...
saj se le tako lahko popolnoma preobrazi
(čeprav preobrazba po mojem nikoli ni popolna oz. celovita, a že to, da sploh je, je veliko).

Ponovno to, da je vedno od posameznika odvisno kako daleč se bo pustil "peljat" in kaj bo od nečesa odnesel. Upam si celo trditi, da večina "fanatikov" ni odnesla od vsega skupaj pol toliko kot jaz. Rabili so bolj neko pripadnost in red kot dejansko šolo za življenje. In to je pač to.. LASTNA IZBIRA.

Zato se mi zdi toliko bolj brez veze da se tule pljuva na Shen-qi vse povprek, predvsem tisti, ki tam sploh niso bili. Kdor pa je bil - kot rečeno - nihče ni bil s puško prisiljen hoditi tja. Če je bil sam tako neumen, da se je prekomerno podrejal in nosil tja denar, pri tem pa se iz tega še nič naučil (alli pa mu je končno kapnilo iz vseh naukov, da ga hudo lomi... xDDx ) potem naj ne krivi drugih za lastno neumnost.

Ljudje so, kakršni so in po naravi izkoriščajo druge (samo ozrimo se malo okrog sebe).
Na vsakem posamezniku pa je, da je dovolj pronicljiv, da to spozna in se temu upre. Morda bi bilo koristneje delati na sebi in izostriri svojo intuicijo kot zapravljati čas za kritiziranje drugih, katerim bi se z dobro intuicijo lahko izognili....


No, jaz itak nisem zagovornik teorije žrtev in ubogih, izkoriščanih...

to, da sem vedno znova fasciniran z vsoto denarja, katero so nekateri ljudje pripravljeni plačati za določene "stvari",
je pač stranski efekt opazovanja samega x:Dx

#92 Gost_lara7_*

Gost_lara7_*
  • Gost

Objavljeno: 4. februar 2009, 20:35

[quote name='Robida' date='4. Feb 2009, 18:54' post='1055481601']
Če je zate dobro, ni rečeno da je za vse ok.
Zato še nismo negativni, če ne verjamemo ravno na besedo.

Mislim da vsak najde svojo pot, svoj način pri osebni rasti. Takrat ko iščemo, se nam na pot "pripelje" točno tisto kar rabimo. Ni potrebno da tekamo okoli kot ovčice in poslušamo vse od kraja.

Ni lahke poti, ni variante da nam lahk nekdo pomaga. Z vsemi tegobami, strahovi, ..... ki jih nosimo v sebi, se bomo na koncu morali spoprijeti sami.

Ja, ne rečem, za "oči odpret", da ugotovimo kaj moramo spremeniti, oziroma kako se lotiti zadeve pri sebi, to ja.

Pa ljudje, ustavite se, ozrite se vase, pogovorite se sami s sabo. Vsak dan si vzemite čas in bodite sami v tišini.
Ni vam potrebno begati sem in tja. Ni potrebno da ste vedno zaposleni, ni potrebno da je vedno nekdo zraven vas. xsrcx


hm.. ja kako ne.. x:)x pišem in govorim stvari iz lastnih izkušenj..in nihče ne verjame..čist negativno ste nastrojeni..
nekateri ne dopuščate, da bi pa res lahko kaj delovalo, ker ste slišali negativno kritiko in pri tem je ostalo..zagotovo je vse res..to je lari fari. to je sekta..to je bla bla..
pa temu ni tako..vem. .4 leta že to treniram..pa nisem z lune padla, da ne bi videla, če bi šlo skrenilo kaj na čudna pota..vsak človek ima nek senzor za prav in narobe..
nikogar ne kritiziram, takšni pač smo ljudje..še en dokaz kako hitro nas negativa potegne..pa nič hudega..bližamo se zlati dobi..takrat bo vse drugače.. x:)x

#93 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 4. februar 2009, 20:48

Hm... ne vem sicer, Lara, če se tvoj odgovor dejansko nanaša na to, kar si citirala,
ampak v pisanju Robide ne vidim nikakršne "nastrojenosti proti" oz. "negativne nastrojenosti"...
ravno nasprotno;
kot jaz to vidim, je to, kar je napisala Robida, popolnoma na mestu.

#94 The Dude

The Dude
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 933

Objavljeno: 4. februar 2009, 21:06

Hm... ne vem sicer, Lara, če se tvoj odgovor dejansko nanaša na to, kar si citirala,
ampak v pisanju Robide ne vidim nikakršne "nastrojenosti proti" oz. "negativne nastrojenosti"...
ravno nasprotno;
kot jaz to vidim, je to, kar je napisala Robida, popolnoma na mestu.


Tudi jaz se čudim, da zdaj govoriš o negativni nastrojenosti.

Slišali smo zdaj že marsikaj + in - o Shenqiju, še vedno pa ne vem kaj počnete, pa me to zanima že od začetka debate. Ok, smo slišali nekaj o načelih, in o tem, da ste se veliko pogovarjali,.pa nekateri ob 4h zjutraj delali vaje, verjetno Chi gong. To je to?

#95 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 4. februar 2009, 22:56

Ja, vaje so takrat bile ChiGong. Menda. Včasih smo nekatere delali tudi na začetku srečanja - trepljanje po meridianih (shiatsu) - poživi telo in duha. Dostikrat to delam še danes.

Ne vem, kaj počnejo danes in kje sploh še obstaja to, predpostavljam, da je o tem tule pisala Lara, ki menda še trenira. Kje, Lara? In kako izgleda to danes?

Ko sem hodila jaz, je stvar izgledala takole:
Prišli smo v malo dvoranico, inštruktorica je sedela na majhnem odru pred nami, mi pa po dvorani na udobnih stolih. Dvorana je bila zelo prijetna kot tudi ves ambient . Včasih smo na začetku prebrali dnevno kvoto iz knjižice "Odpiranje notranjih vrat". Zelo fajn, jaz sem si jo potem kupila v knjigarni in jo še sedaj včasih vzamem v roke...

Potem je vprašala če ima kdo kako željo kaj povedat, če ga kaj "tišči" v duši, če se je kaj zgodilo o čemer bi se pogovarjali... In vedno se je našel kdo, ki je želel povedat kaj ga je prizadelo oz. kaj se mu je zgodilo. Potem se je to pokomentiralo, v glavnem inštruktorica.. pa tudi mi.
Mislim, da je veliko odvisno od tistega, ki vodi. Naša je bila enkratna, videlo se ji je, da je zelo načitana kar se takih knjig tiče in da se je že dosti ubdala s problemi ljudi. Glavne komentarje je zagotovo imela od srečanj z mojstrico.
Karkoli je komentirala je bilo meni v začetku tuje, nisem hotela verjeti, da je to in to v meni... itak sem mislila, da so vsi drugi krivi in da sem jaz le žrtev. Ko pa sem se odločila, da poslušam vse kar je rečeno in "spustim vase" in šele potem "zreduciram" v svoji duši - če sem bila iskrena do sebe, ni bilo kaj dosti za zreducirat. Naučila sem se spoznati in priznati sama sebi svoje občutke... ITD..ITD... tako poteka seansa.. enkratno je, ko te komentira nekdo, ki te sploh ne pozna, res nepristransko in "od zunaj". Vsi poznamo kako je, če ti probleme skušajo pomagat reševat prijatelji... Vrtiš se v krogu debate in nihče te ne zna ali pa noče postavit na realna tla. Tam pa POKA : tko in tko je, spoznaj, priznaj si čustva, potem pa sprejmi in se zamisli ali pa spremeni.... Nikoli žaljivo ali kakorkoli slabo. Te pa včasih kako spoznanje spravi v jok - olajšanja? Tudi zjokat se je treba, kadar kaj tišči...

V glavnem je šlo tako. Zadnjih 20 minut pa sproščanje v malo zatemnjenem vzdušju ob meditativni glasbi - v začetku vodeno, potem inštruktorica utihne..... Na koncu vpraša kako smo, če se nam je uspelo sprostiti, če je komu kaj blodilo po glavi... In smo se razšli...

Kaj naj rečem - dokler je bilo tako, je bilo res fantastično. Bilo nas je taklrat zelo malo - včasihj tudi samo po dva, včasih deset. Zelo rada sem hodila, že samo sproščanje mi je bilo všeč. Bila sem tam kake dva do trikrat na teden - me je kar vleklo, že zaradi sproščanja. Moja preobrazba je bila velika. Domači in prijatelji so opazili da postajam mirnejša, tolerantnejša ipd... In tudi so me tam naučili, kako to preobrazbo doseči (kar nisem prebrala še v nobeni knjigi), ne samo spoznati. Kako poteka tvoj lastni trening dan za dnem, trenutek za trenutkom, obračanje v pozitivo in opazovanje samega sebe, dokler se ne začneš resnično spreminjat in tako čutit. In življenje nenadoma postane lahko, lepo, srečno... S problemi se lažje spopadeš, ker te ne ohromijo ampak jih sprejmeš in se začneš z večjim notranjim mirom boriti proti njim.... Tako ti tudi klikerji bolje delajo....

Potem je ta "moja" skupina postala nekam čudna kot sem že napisala, inštruktorico so malo "odrinili" se mi zdi (ljubosumje priljubljenosti - ugibam.. ?) Vedno več naj bi jih hodilo zjutraj k vodji in vedno manj popoldne k "naši"... in na koncu je vse skupaj razpadlo. Kot vem, te skupine ni več. Res škoda, da se je tako končalo.

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#96 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 4. februar 2009, 22:58

Kvalitetne/uporabne stvari so lahko tut zastonj.
Oz. se da kako prostovoljno donacijo/prispevek,
ko sami menimo, da nam je v korist. Oz. smo bili zadovoljni. -)

#97 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 4. februar 2009, 23:06

ti razložim.. zdaj moram šibat..velika razlika je.. x:)x


Razlikuje se v tem, da tam izveš na enem kupu VSE in pa v tem, da izveš tudi kako narediti spremembe v sebi, kako poteka to delo na sebi.. konkretno... Del tega je opisan tule v mojem blogu marjetice na LN:
http://www.lunin.net...;showentry=4047

Teh sprememb pa več kot pol ljudi, ki jih poznam da kao "delajo na sebi", ne zna udejaniti in mislijo, da so že najmanj razsvetljeni, v bistvu pa še vedno globoko v sebi odreagirajo po starem.

Tudi takrat nekateri niso in niso mogli preklopit in so dan za dnem prišli na dan z istim problemom.Spomnim se enega komentarja inštruktorice, ki se mi zdi za marsikoga uporaben:
"Če se vsak dan odpelješ od doma z avtom in se vsak dan zaletiš v ograjo na istem mestu - ja daj že enkrat eno jutro obrni volan in spelji ovinek !!???"

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#98 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 4. februar 2009, 23:17

Kvalitetne/uporabne stvari so lahko tut zastonj.
Oz. se da kako prostovoljno donacijo/prispevek,
ko sami menimo, da nam je v korist. Oz. smo bili zadovoljni. -)


Ja res je - če naletiš nanje.
Ampak ponavadi je obratno in tisto kar v nekem trenutku rabiš naleti nate.
Iskat na silo pa nima smisla.

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#99 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 4. februar 2009, 23:27

x:Dx x:Dx x:Dx

ja če si dobro situirana gospa, če ti rata biti prijateljica od Tantre , dobiš to pa še kaj , ne sam shiatsu na dom :o|o:


****


se opravičujem, berem tole, pa se mi zdi da si zelo dobro tole opisala Daisy, hvala

tole šlo mimo mene, vem pa za par komadov, ki so prisegal, da jim je nucalo


pa fino te je spet čitat Daisy x:px :palec: xrainbowx xsrcbumx
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#100 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 4. februar 2009, 23:28

Kvalitetne/brezplačne stvari so na dosegu roke.
Stvar motivacije/splošne razgledanosti, ... -)
NE stanejo na tisoče € -)




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0