Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Prijateljstvo, zaljubljenost, žalost


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
105 komentarjev na to temo

#26 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 30. junij 2004, 10:28

marjetica :palec: :palec: :palec: x:Dx
Meni te moderni zakoni pac ne grejo v glavo...konzervativna? Maybe...ampak mi pac ne gre x:Dx
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#27 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 30. junij 2004, 10:29

Aira, to je pogodba, ki predvideva, da se je bosta oba držala. Dana beseda je bolj trajna od ljubezni :eek:

#28 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 30. junij 2004, 10:33

ni pogodba .. je čustvo in ko takšno čustvo mine, če mine... je potem konec in skakanje čez plot je pač verjetno normalno v tem primeru. ampak ko pride do tega ljubezen izgubi svojo moč postane bolj posebno prijateljstvo.

#29 _marjetica

_marjetica
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 25

Objavljeno: 30. junij 2004, 10:39

..ja, saj ......ljubezen in zaljubljenost x:Ix x:Ix lepe stvari...še prijetnejši občutki xDDx xDDx

...a ko vidiš, da nekdo ne ceni tvoje ljubezni, :xx!: ...se z tvojimi čustvi le igra...jih izkorišča xcivx ...če ne dobiš nič v zameno ....... ker ti pač ni pripravljen vračati oz. ni sposoben vračati čustve v enaki meri :V: ...kost si to sposoben sam........ pa se morš vset v roke x!x ...razčistit sam pr seb in UKREPAT!!! .....na svetu smo zato da ljubimo in smo ljubleni... :palec: :palec: saj

...ljubezen ni solo...ljubezen je duet... če izgine pri enem ljubezen onemi ... :2src: :2src: :C: :C:

lp

#30 ocka

ocka
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 23

Objavljeno: 30. junij 2004, 10:43

Kdo tu govori o skokih čez plot? Sej mogoče bi lahko ampak ni! Sicer pa prijateljev imaš lahko kolikor hočeš.
Odločitev glede prijatelja je njena. Saj ga ni zapustila ampak mu verjetno samo povedala, da se malo umirita. Res pa je, da preden je šla z njim ven sem ji rekel, da mora stvar urediti kakorkoli hoče! Ker je res težko gledati nekoga pri hiši ki je ves nesrečen. Mislim da se je odločila prav, tudi z njim se lahko še dobiva, samo da ve kaj resnično hoče. Sedaj pa potrebuje samo nekaj časa. Ne da se vplivat!

#31 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 30. junij 2004, 10:44

ni pogodba .. je čustvo in ko takšno čustvo mine, če mine... je potem konec in skakanje čez plot je pač verjetno normalno v tem primeru. ampak ko pride do tega ljubezen izgubi svojo moč postane bolj posebno prijateljstvo.

Ljubezen ni custvo...custvo je zaljubljenost, veselje, zalost, jeza.
Za custva je znacilno da so spremenljiva, netrajna.

Ljubezen je (pa bodi zdaj pameten, ko ze tisoce let, miljoni pesnikov pred tabo, ugotavljajo kaj.. x:Dx )..ljubezen je 'stanje'. Ljubezen je.

Globina.

Custva so nekako dusevnost, ljubezen je bolj duhovnost.

Na grobo receno...moje mnenje..lahko se seveda tudi motim x;)x

#32 LeilaniA

LeilaniA
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 353

Objavljeno: 30. junij 2004, 10:53

No tole pa je se boljo cudno.. da bi morala prositi odpuscanje, ker si nekoga pac imela rada.. Ali pa da celo dobis kovcke zaradi tega... Kje je tuki logika? A si lastnina?

Men se zdi "imela rada" in "bila zaljubljena" nekaj cist drugega. Po moje je tej zeni pri mozu nekaj manjkalo in se je zaljubila v drugega. In ce se je to zgodilo enkrat, se bo verjetno se kdaj. Pa ce sedaj ni bilo skoka cez plot, bo mogoce v prihodnje :o|o: .
Love Doesn't Have To Hurt To Feel Good

#33 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 30. junij 2004, 10:54

Če je ljubezen prava potem mora biti tudi svoboda in ne sme biti dvomov, kakor hitro dvomi so, ni več ljubezen ampak samo še neka stopnja prijateljstva.
Sam že trideset let živim v prijateljskem odnosu, kjer ljubezni ni, je pa velika stopnja prijateljstva in izkrenosti. Seveda je tu tudi zaupanje in svoboda. A prav gotovo to ni več partnerska zveza, ker živiva vsak svoje življenje. To je možno, a kaj več ni mogoče v prijateljski zvezi.

Praviš, da jo ljubiš? Ne, tvoj ego jo ljubi, če bi bila to resnična ljubezen, bi bila vajina energetska jedra prekrita, nihče od vaju nebi iskal nadomestek v novem lahko tudi začasnem odnosu. Ljubezen dejansko ne more biti enostranska, ker se pretoki čustvenih energij popolnoma prekrijejo, in so v bistvu kot eno. Vse ostalo je samo prijateljstvo, za katerega pa velikokrat mislimo, da je ljubezen.

Če boš v dobroti in v razmišljanju, da se ti smili iskal izgovore zase ne boš nikamor prišel, to so samo zate opravičila, ker ti ego ne dopusti sprejeti resnice, ki se jo v resnici bojiš in jo zato ne sprejemaš.

Tomaž

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#34 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 30. junij 2004, 10:56

Tomaž :palec:

#35 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 30. junij 2004, 10:57

Sploh ne gre za skakanje cez plot.. gre za reakcije in identifikacijo problemov.. Kdor sodi skakanje cez plot.. kar je cista iluzija.. ima enak problem kot tisti, ki to zagovarja.. Ni nobene razlike..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#36 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 30. junij 2004, 11:03

No tole pa je se boljo cudno.. da bi morala prositi odpuscanje, ker si nekoga pac imela rada.. Ali pa da celo dobis kovcke zaradi tega... Kje je tuki logika? A si lastnina?

Men se zdi "imela rada" in "bila zaljubljena" nekaj cist drugega. Po moje je tej zeni pri mozu nekaj manjkalo in se je zaljubila v drugega. In ce se je to zgodilo enkrat, se bo verjetno se kdaj. Pa ce sedaj ni bilo skoka cez plot, bo mogoce v prihodnje :o|o: .


Ja mogoce imas prav.. samo jaz tega ne morem vedeti.. in nihce tukaj.. Ima pac svoje razloge, da ima tega prijatelja.. in ta razlog, je zame nedotakljiv.. ce hoces, da bi ta razlog in potreba izginila... se mora izziveti.. z resnicno zivljensko izkusnjo.

Ce reces cloveku.. s to potrebo, da je to greh ali pa kaksen podoben idiotizem, dobis samo blokiranje sebe.. kar potem pa zares postane problem.. ker se hkrati ustvari tudi prepricanje, iluzije in halucinacije.

Vse kar lahko naredis, je to, da ga imas pac rad, tksnega kot je.. Nic drugega ni mogoce.. vse ostalo je manipulacija, suzenjstvo in izkoriscanje, kar dejansko danes 90% zakonov JE!
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#37 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. junij 2004, 11:04

Dober si! :palec: Želim ti veliko sreče in potrpljenja! x:)x

:palec:
Tudi jaz, sicer pa dobrodosel, Ocka! x:)x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#38 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. junij 2004, 11:05

takšni liberalni odnosi mi niso ravno jasni... mislim ne vem no...ne vem, če je to ljubezen...

Menim, da je ravno to ljubezen - kar tule vidimo v primeru ocka...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#39 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 30. junij 2004, 11:15

Tako kot se je poimenoval, očetovska ljubezen, se strinjam x:Dx

#40 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 30. junij 2004, 11:16

Sploh ne gre za skakanje cez plot.. gre za reakcije in identifikacijo problemov.. Kdor sodi skakanje cez plot.. kar je cista iluzija.. ima enak problem kot tisti, ki to zagovarja.. Ni nobene razlike..

Tjazi te počasi začenjam razumeti- ampak če to svojo razlago uporabljaš za izgovor da npr skačeš čez plot x?x ti ta tvoja teorija sploh ni potrebna, ker je zgrešila namen.
ne gre se za obsojanje dejanja ampak za nesprejemanje pomanjkanja čustva, izginjanja čustev kar povzroči da do skakanja čez plot pride. torej ne v posledici ampak v bistvu.
Tisto Tomaževo o popolnem prekrivanju- medsebojni izpolnjenosti :2src: je takoooo super. to sem imela v mislih ko sem govorila o resnični ljubezni v kateri je vse zaobjeto- telo, čustva, duša, ...

#41 LeilaniA

LeilaniA
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 353

Objavljeno: 30. junij 2004, 11:18

.. Ima pac svoje razloge, da ima tega prijatelja.. in ta razlog, je zame nedotakljiv.. ce hoces, da bi ta razlog in potreba izginila... se mora izziveti.. z resnicno zivljensko izkusnjo.

Tjazy, se strinjam :palec:
Love Doesn't Have To Hurt To Feel Good

#42 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 30. junij 2004, 11:18

Če je ljubezen prava potem mora biti tudi svoboda in ne sme biti dvomov, kakor hitro dvomi so, ni več ljubezen ampak samo še neka stopnja prijateljstva.
Sam že trideset let živim v prijateljskem odnosu, kjer ljubezni ni, je pa velika stopnja prijateljstva in izkrenosti. Seveda je tu tudi zaupanje in svoboda. A prav gotovo to ni več partnerska zveza, ker živiva vsak svoje življenje. To je možno, a kaj več ni mogoče v prijateljski zvezi.

:eek: tole zna biti pa odgovor na eno moje razmišljanje...

#43 ocka

ocka
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 23

Objavljeno: 30. junij 2004, 11:28

Če mi reče da me ne ljubi ni moj problem, ker zaupam vase. Sicer pa sem si zelo zelo želel da bi prijatelja povabila na obisk - bil je moj predlog ampak se to ni zgodilo. Če živimo skupaj si moramo tudi pomagati mar ne? Pa naj bo eden zaljubljen ali pa drug, samo iskrenost mora biti.

#44 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 30. junij 2004, 11:31

Se ti zdi, ali veš :8):

#45 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 30. junij 2004, 11:32

Tjazi te počasi začenjam razumeti- ampak če to svojo razlago uporabljaš za izgovor da npr skačeš čez plot x?x ti ta tvoja teorija sploh ni potrebna, ker je zgrešila namen.
ne gre se za obsojanje dejanja ampak za nesprejemanje pomanjkanja čustva, izginjanja čustev kar povzroči da do skakanja čez plot pride. torej ne v posledici ampak v bistvu.
Tisto Tomaževo o popolnem prekrivanju- medsebojni izpolnjenosti :2src: je takoooo super. to sem imela v mislih ko sem govorila o resnični ljubezni v kateri je vse zaobjeto- telo, čustva, duša, ...


Vse se da uporabiti za izgovor.. Cisto vse.. Tudi papez uporablja Jezusa za izgovor, da lahko ljudi izkorisca..
V tem se strinjam s teboj.. ce ti je tole izgovor.. pol pac sam ves..

Izginjanje custev... Heh..
Custvo je samo indikator tezav. Ko nekaj ne sprejemas se pojavi custvo.. jeze, uzaljenosti in podobno.. Ko mislis, da ti bo nekaj prineslo sreco.. se pojavi custvo navdusenja in podobno..
Skratka ko se pojavi en problem.. se pojavi tudi custvi, zgolj zatio, da prepoznas problem.. Ko se custva vec ne pojavljajo.. lahko mirno zazivis.. kar pa itak ni vec potrebno.. zato v principu ni ljudi brez custev.. ker ni ljudi brez tezav.. razen tistih, ki pride z dolocenim namenom.. da nekaj storijo in grejo.. ali pa jih krizajo ali kaj podobnega, ker prevec jezijo ljudi..
V resnicni ljubezni je vse zaobjeto.. telu, dusa, čustva..- um torej.. Ja itak, ker tole troje loceno ne more obstajati.. vsaj v tej obliki ne.. To je vse eno.. ni dvojega.

In ce se vrnemo k ocku.. kaj naj bi on zdaj po tvojem storil? Ker jaz res ne vem, kaj bi se lahko vec naredil, kar je naredil. Naj jo vrze skozi vrata? Naj se krega.. Naj izpostavi svoj EGO in ponos in da v druzbi ne bo izpadel copata.. lobanta po bajti?
Ona se pac malo lovi.. isce.. in kaj potem.. proces pac.. saj zato je tukaj.. do bo to resila.. On pa jo ima kjub temu rad.. Zakaj je to problem? Zakaj je dobil pod nos, da je copata? Ne razumem..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#46 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 30. junij 2004, 11:41

Če mi reče da me ne ljubi ni moj problem, ker zaupam vase. Sicer pa sem si zelo zelo želel da bi prijatelja povabila na obisk - bil je moj predlog ampak se to ni zgodilo. Če živimo skupaj si moramo tudi pomagati mar ne? Pa naj bo eden zaljubljen ali pa drug, samo iskrenost mora biti.

ja, ja
v nekem obdobju sem pri neki ljubezenski navezi tudi sam mislil, da bom rešen, če bo le ta resno ostala z prijateljem....kakšna zabloda.....da bom s tem osvobojen in lahko to kar tako na izi končal...

Očka mislim, da te še veliko razmišljanja in čustvene bolečine čaka, pač to izkušnjo moraš predelati in se iz nje nekaj naučiti, tako pač je to na naši karmični poti....prav vsi hodimo po njej, vsak po svoji

Samo tvoje spoznanje resnice te bo osvobodilo...mi ti tu in tam lahko damo samo kako misel, ki jo pa verjetno tudi v tem trenutku zelo težko sprejmeš

Napisal si "ker zaupam vase"...resnično prav nič ne zaupaš, želiš si pa, da bi in je to zopet prepričevanje samega sebe v iskanju izgovora

Oprosti če sem preveč direkten, a na žalost so take naše resnice

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#47 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 30. junij 2004, 11:44

zato ker je malo nenavadno to da želi biti z nekom ki je zaljubljen v drugega. to skoraj šmrdiši kot prevelika navezanost, odvisnost? torej kje je tukaj svoboda? x:o)x ker ljubezen je nekaj drugega! vključuje neodvisnost in popolno iskrenost.
čustvo se pojavi zaradi impulzov... ko nečesa partnerjevega ne sprejemamo, čutimo odpor do njega in se postopoma spolno odvrnemo od partnerja zaradi potlačenih čustev oz. neiskrenosti . ljubezen izgubi svojo intenziteto- ostane prijateljstvo. začnemo iskati drugje...
toliko o iskrenosti.
neodvisnost pa pomeni da žarimo in smo celota ko smo sami, ko pa smo s partnerjem pa žarimo kot sonce x:Dx

#48 ocka

ocka
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 23

Objavljeno: 30. junij 2004, 11:45

Zakaj bi morali vedno nekaj dvomiti. Če dvomiš, potem sprašuj. Moj odnos do nje je pač takšen kakršen je, saj je vedno dala vse od sebe, kar je trenutno lahko. Ko veš, da si v danem trenutku dal vse od sebe potem se ne boš obsojal. Tudi jaz rastem, predvsem v smislu lastninjenja! To kar mi drugi govorijo pa itak nikoli ne jamljem osebno. To so sanje drugih.

#49 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 30. junij 2004, 12:04

vse ob svojem času.....ničesar se ne da prehiteti, čeprav včasih hodimo bolj po ovinkih...

želim ti, da bi to šolanje zaključil po najmanj boleči poti...

Tomaž

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#50 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 30. junij 2004, 12:21

Hm... tule dragi Očka mi nekaj ne štima. Če naj bi bil tako naravnan v približno Tjazyjevem smislu, pa po približno tvojih odgovorih, potem verjetno tule ne bi spraševal, kako lahko svoji ženi pomagaš, ker je zagotovo spoznanje o tem, da vsak sam sebi pomaga bolj osnovno spoznanje kot takole nelastniško partnerstvo, ki je po mojem mnenju znak zelo zelo zelo visoke zrelosti. Ga ne poznam, da bi zmogel v praksi (da bi imela priliko kak tak par videti), kaj kdo napiše je drugo.

Torej si siguren, da si tako daleč? Tule sem bolj Tomaževega mnenja...




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0