Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Večvrednost


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
136 komentarjev na to temo

#1 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 4. julij 2004, 13:41

Ni ptičev, ki bi previsoko krožili
- če le letijo s svojimi krili.

(William Blake)


#2 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 4. julij 2004, 15:55

Jaz sem naj... x:Dx x:Dx x:Dx . V glavnem vse sem naj... x:Dx
Ja sam ka mali pao s lipe

#3 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 4. julij 2004, 16:01

Tako se razmišlja. :palec: x:)x x:o)x x:Dx Jaz tud. :vragec: x:Dx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#4 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 4. julij 2004, 17:07

Snobizem?
Je snobizem, če si kupiš avto, ki presega tvoje finančne sposobnosti?
Je snobizem, če greš samo v IN lokal, ker se pač tam pojavljajo IN osebe?
Je snobizem, če kupuješ samo v IN trgovinah, ker so bač "blagovnice" manjvredne?
Je snobizem, če v službi napreduješ in sklepaš nova prijateljstva samo s sebi enakimi..., ostale pa počasi pustiš v pozabo?

Na morju sem poslušala družbo pogovor dopustnikov (stari okrog 40 let) ..."so se privlekli ti "makaronarji" oni "žabar" me je zaparkiru, pa tista "kuzla",..." in mi je bilo grozno.
To je zame... večvrednosti privitizem in iz takšnih pogovorov staršev otroci razvijajo nestrpnost do drugih ljudi....
:C:

#5 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 4. julij 2004, 18:40

Bobnar, kar daješ, to boš dobil nazaj. Slej ko prej.
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#6 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 4. julij 2004, 18:52

Raje pijem pivo s klošarjem, kot čaj s tercialko... :xx!:
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#7 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 5. julij 2004, 08:00

Hm, snobizem se mi zdi duševna revščina. Počnem kar želim, zato ker želim, ne ker je IN, če si odvisen od tega, kaj je IN, zna biti precej nesproščeno in omejeno x:o)x .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#8 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 5. julij 2004, 08:13

Snobizem?
Je snobizem, če si kupiš avto, ki presega tvoje finančne sposobnosti?
Je snobizem, če greš samo v IN lokal, ker se pač tam pojavljajo IN osebe?
Je snobizem, če kupuješ samo v IN trgovinah, ker so bač "blagovnice" manjvredne?
Je snobizem, če v službi napreduješ in sklepaš nova prijateljstva samo s sebi enakimi..., ostale pa počasi pustiš v pozabo?

Jaaa .... x:Dx

#9 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 5. julij 2004, 08:35

Kaj zdaj, Bobnar pravi NE, Rachek pravi JA...

Le kdo bi to razumel..... x;)x xDDx

#10 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 5. julij 2004, 08:40

Raje pijem pivo s klošarjem, kot čaj s tercialko... :xx!:

Ehm, mi lahko eden samo razlozi, kaj točno pomeni tercialka ? (ni SSKJ pri roki x:Dx ali pa tujk)

sanjalic, nobeden. :palec: x:Dx

#11 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 5. julij 2004, 08:57

tercialka: PRETIRANO POBOŽNA, SVETOHLINSKA ŽENSKA (SSKJ) x;)x

#12 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 5. julij 2004, 09:08

:palec: x;)x x:Dx

#13 sanci_cat

sanci_cat
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 298

Objavljeno: 5. julij 2004, 12:02

Ne smeš ji zaupat, ker je to isto če zaupaš celmu svetu
sanci_cat

#14 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 5. julij 2004, 12:04

a bi ne bilo lepo na tej zemlji, če bi lahko zaupali celemo svetu... če bi ne bilo zlorab in faušarije in slabega... da smo dovolj zreli, da sprejmemo to kar imamo in v tem uživamo.............

#15 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 5. julij 2004, 12:14

Men je pa glupo če živiš po drugačnih zmožnostih kot okolica, da te imajo za visokega, pa ne vem kaj še vse.. a bi se mogu plazit takim ljudem pred nogam in se pustit da pometajo s tabo, pol pa bi se jim zdel v redu človek..
Tko pa da se korektno do njih obnašaš, pozdravljaš in odzrdravljaš pa ti najdejo finto zakaj še na balkon ne pogledaš in pozdraviš, ko bi konec koncev te lahk pozdravil tist k dol bulji. Ja, take sosede imam v bajti, pol pa pravi da ga ne bom jst manir učila, ker ga na balkon ne pozdravljam (če ne vidim), ko pravim da naj mi pove, če misl travo kosit, da avte umaknemo, da ne bojo čist zluknan ok kamenja.. Ja "visoka" da sem. x:Dx (a to se potem izenači z namernim uničevanjem lastnine.. kmetavzarji gnili..) xrolleyesx
Večvrednost..
Se dostkrat čutim večvredno. Vedno se dostojno do ljudi obnašam, pa če me pr mir ne pustijo in pol povem kaj si mislim, to je pa njihov problem in če se mi s primitivci small talka ne da it.. Kaj me pa briga kako so. Zdravo in nasvidenje.. samo na kmetih je to očitno premal, sploh ljudi z možgani velikosti fižolčka. Hribovce.
Mushi

#16 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 5. julij 2004, 12:29

.. kmetavzarji gnili..)

:eek: hmmm ...

Ponosna sem, da postajam kmetavzarca..., hribovka.... x;)x x^x

Okusi so različni x:o)x in zdrava kmečka logika mi je mnogo ljubša in bližja kot pa itelektualni privitivizem x:)x

#17 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 5. julij 2004, 12:40

veš kaj sanjalica, sem pričakovala tvoj komentar.
Rečem le, da so za mene v redu ljudje taki, s katerimi dogovori držijo, ne posegajo v mojo zasebnost, ne špičijo in stegujejo pogledov skozi odprta okna, ne zaslišujejo koga si imel na obisku, skratka do takih odnosov pride postopoma, da si dovoliš biti "domač" z ljudmi, na silo pač ne. Pozdrav z ljudmi s katerimi nimaš nobenega interesa kakor skupno plačevanje vodarnine je več kot dosti (sploh če so te že večkrat skušal okol prnest x!x ). Nimam nobenega namena se družit, zato da bo mir pr hiši. Korekten odnos je bil več kot dovolj. In pa moški kateremu ženska ne sme nič rečt, v tem primeru jst, je izmeček zame. Ne smem nič rečt za MOJO lastnino. Sem tako povedala da kolkr vem ni nič ne naše in njihovo tud ne, gre pač za najem, in interesi v kolkr se razlikujejo, se bomo mogli en drugemu prilagajat, kolk časa pač skupaj živimo.
In on je bil :V: čist rasfukan od besa... da JSt njemu to... x:)x
Mushi

#18 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 5. julij 2004, 13:03

veš kaj sanjalica, sem pričakovala tvoj komentar.
Rečem le, da so za mene v redu ljudje taki, s katerimi dogovori držijo, ne posegajo v mojo zasebnost, ne špičijo in stegujejo pogledov skozi odprta okna, ne zaslišujejo koga si imel na obisku, skratka do takih odnosov pride postopoma, da si dovoliš biti "domač" z ljudmi, na silo pač ne. Pozdrav z ljudmi s katerimi nimaš nobenega interesa kakor skupno plačevanje vodarnine je več kot dosti (sploh če so te že večkrat skušal okol prnest x!x ). Nimam nobenega namena se družit, zato da bo mir pr hiši. Korekten odnos je bil več kot dovolj. In pa moški kateremu ženska ne sme nič rečt, v tem primeru jst, je izmeček zame. Ne smem nič rečt za MOJO lastnino. Sem tako povedala da kolkr vem ni nič ne naše in njihovo tud ne, gre pač za najem, in interesi v kolkr se razlikujejo, se bomo mogli en drugemu prilagajat, kolk časa pač skupaj živimo.
In on je bil  :V: čist rasfukan od besa... da JSt njemu to...  x:)x

V bistvu ni moja stvar..je samo opazanje...ampak, ti, mushi..hmm, precej 'tezav' imas....

#19 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 5. julij 2004, 13:10

veš kaj sanjalica, sem pričakovala tvoj komentar.

To jemljem kot komplitent x;)x x:o)x , ker si vedela, da se "ušpičim" v ... tak tekst x;)x x:)x

x:Xx skozi steklo (v živo ne upam, bom dobila kaj po nosu x;)x )

#20 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 5. julij 2004, 13:13

V bistvu ni moja stvar..je samo opazanje...ampak, ti, mushi..hmm, precej 'tezav' imas....

x:)x :palec: ...sam ona meni, da jih imajo vsi drugi. x;)x Mushi, vse dobro ti želim. x:)x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#21 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 5. julij 2004, 13:14

krokodil, kaj pa bi ti na mojem mestu?
xrolleyesx
Sanjalica, niti slučajno! Ampak, jst pač res tko gledam na te stvari.. sosedi in to, ni mi fajn da mene neki jebejo, če sem fer do njih. In tud zakaj bi mogla vsako stvar požret. A sem manjvredna, si ne zaslužim da če jst ne teptam interesov drugih, da jih drugi tudi meni ne. Pravzaprav, si to če ne gre drugače izborim, in pa to tudi zahtevam, ne samo želim.

Mick, nikol nisem rekla da nimam problemov, se pojavijo in grejo, je pa zanimivo, kok se glih mene lotijo, jst jih ne delam, mogoče bi pa mogla jst drugim probleme delat in bi sama imela mir. :vragec:
Mushi

#22 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 5. julij 2004, 13:22

Ko človek prebere o tvojem "korektnem" odnosu, pol pa izrazoslovje, ki ga uporabljaš do ljudi, ki se pač ne obnašajo po tvojih željah......se najmanj mal zamisli. Daj s preberi tvoje gornje poste, pa mi povej....kak se ti zdijo? Izmečki, kmetavzarji gnili, hribovci.......itd......men se je vedno zdelo, da se takšni izražajo natanko tako kot ti. x;)x x^x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#23 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 5. julij 2004, 13:25

krokodil, kaj pa bi ti na mojem mestu?

Nic, nic...saj ne vem, v kaksni 'situaciji' si, po zgornjem opisu, samo nekaj 'mocnih' besed mi je padlo v oko.

Ti svoje tezave (ce jih imas) zadrzi zase...ne menjam x;)x

#24 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 5. julij 2004, 13:25

mick, kako mnenje pa imaš ti o ljudeh, ki te špikajo, ignorirajo jasne stvari in dogovorjene. Zame so to ljudje 2-ge klase.
Izrazoslovje je močno, sem pa tud temperamentna oseba. In ne morem rečt ljubi nedolžni človečki, če se zdaj kdo v besede vpikuje in ne v odnos, pač, pa potem pikolovstvo proti meni obrne... A če bi pa brez žaljivk napisala, bi pa vsi rekli ja uboga mushi, pa bi nasveti padali.. x:Dx Tko pa rečejo sej si boljšga ne zasluži, če slabo misli o njih. Bom pa to napisala, da na začetku nisem prav nič slabo mislila o njih, RES! Ne dobro in ne slabo, pač čas pokaže. Pa je. Kakor je.
Sej ne rabim tolažbe, pomilovanja, povem da te ljudje tud tretirajo kok pač te, in sami niso nč boljši, al pa se mogoče imajo?
Mushi

#25 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 5. julij 2004, 13:30

Izogibam se jih v velikem loku x^x. Moje menje o njih je povsem irelevantno. Sicer pa sam nimam te nesreče, da bi jih toliko srečeval v življenju kot ti........na srečo x:)x . Samo bi bilo dobro, da se mogoče vprašaš zakaj se jih v tvojem življenju nahaja toliko al pa zakaj tako pogosto........če so sploh taki kot jih opisuješ ti. In s čim jih privabljaš? Mogoče tud ti dobivaš to kar daješ...... x;)x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0