Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Večvrednost


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
136 komentarjev na to temo

#26 oona

oona
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 969

Objavljeno: 5. julij 2004, 13:34

Samo bi bilo dobro, da se mogoče vprašaš zakaj se jih v tvojem življenju nahaja toliko al pa zakaj tako pogosto...

Se pravi: jaz sem tolk fejst, zato srečujem same fejst ljudi... x:Dx x:o)x :vragec:
Dum spiro, spero.

#27 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 5. julij 2004, 13:36

ne vem s čim jih privabljam? Sem se že tolikokrat vprašala? Resnično se trudim bit obzirna v odnosih z ljudmi, tako v službi, doma, povsod.. Pa me mogoče potem zato imajo za nekoga, ki se jim bo moral podrejat? Ko niti slučajno nisem takšna. Pa ne vem, če tak vtis dajem.
Kako pa ti furaš Mick z ljudmi? Jst resnično mislim da sem na enega moškega šovinista spet naletela, njegova je skoz doma, jst pa domov tud dnar prinašam in ne vem če bi mogu prav vse kar se je za zmenit, moral moj mož urejat, jst pa tri metre za njim stat ponižno, da bi bil ta sosed zadovoljen, ker pr njih se vse on odloča in ukrepa. Jst se imam za enakopravno in mogoče je to "njihov" problem.
Mushi

#28 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 5. julij 2004, 13:48

Ne vem mushi. To moraš sebe vprašat in si objektivno odgovorit. Sam pa menim, da nekdo res obziren do ljudi v svojem besednjaku ne uporablja tako nizkih besed in ni toliko kritizersko usmerjen. x^x Kar si ti kar pogosto, se mi zdi.

Zaenkrat dobro. Sem ti povedal, da se kontaktov z "negativnimi" ljudmi v privat življenju izogibam. Včasih sem bil pretoleranten, pa sem še nekaj poskušal, zdaj pa se jih izogibam in jim ne pustim v moj lajf. Ma kaj te briga kaj on misli, naj te briga kaj misliš ti in tvoj mož. Edino to je pomembno, ne. x;)x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#29 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 5. julij 2004, 13:51

Se pravi: jaz sem tolk fejst, zato srečujem same fejst ljudi... x:Dx  x:o)x  :vragec:

Zna bit, da je tako. Ni nujno, pa da vedno. Samo tisti ne-fejst ne rabijo zavzemat velik prostora v našem lajfu, nam jemat preveč energoije......jo raje dajmo tistim fejst :vragec: . Včasih pa tud, če to veš, ne rata glih, vem ja. x^x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#30 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 5. julij 2004, 14:05

Ja, tnx mick. x:)x Sicer nevihta je že zdavnaj mimo, živimo dalje. Se pozdravljamo, midva s prijaznim nasmeškom, nasprotna stran mrko. Ma kaj, mislimo si svoje, očitat pa mi nima kaj, svoj del dogovora opravljam, vedno tud pa če sem še tako zmahana pogledam gor na balkon, imam to v mislih, da ne bom "visoka". (torej; če je to bonton, ne da če je on slučajno na balkonu pa vidi da pridem, da bi rekel zdravo soseda, JAZ naj gor gledam, da revčka ne igoriram, ubogi zavrženi človeček) Pač s tem me ne bojo pital, je to še najmanj, kar človek naredi, je pa beden izgovor za fight, ko ti en zabrusi, ko ti rečeš zakaj dogovor o košnji ne drži. (očitno da sem res brez napak, če mi tako hudodelstvo samo najdejo x:)x )
Je pa bedno, da moraš bit na preži in nesproščen ko prideš domov. Pa če bo zato mir, pač, sej zdej že buljim gor avtomatsko.

Pravim pa, da ta večvrednost vedno ne drži, kar ti kdaj kdo očita, so samo različna merila obnašanja.
Besednjak imam pa grd, res. Od kakega 5-tega razreda dalje, ko sem se prvič uprla maltretiranju s strani onih sošolcev, tistih, ki se radi spravljajo na šibkejše. Pa nisem sredstev izbirala, sem se postavila zase in od takrat dalje to počnem vedno ko je potrebno. Za neznosne ljudi - grde besede.. poskušam omejit, pa je težko. Bi mogla tekst popravljat, ko je napisan, pa bi hinavila, proces v sebi je pa težko ustavit. Bom poskusila z NEZNOSNEŽI. Ni se mi zdelo vredno s tem ubadat.
Čeprav v pogovoru z NEZNOSNEŽI uporabljam izbrane besede in miren ton, temu tokratnemu je pa dvignilo ton glasu. Pa sem se zadržala, in izpadla bolj civilizirano, celo meni se je to zdelo v redu. Da sem bila boljša kot on, samo svojo željo (- pravzaprav zahtevo, joj kako si drznem) sem povedala cvilimožu... x:Dx
Mushi

#31 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 5. julij 2004, 14:26

:palec: No vidiš. Še tebi se je zdelo fajn x;)x . Ne vem, ni lahko z brezvezniki, vem. Vsak dan se v službi srečujem s konflikti in verjemi, da sem videl že "svašta" xrolleyesx V začetku me je to obremenjevalo, pa joj, pa kako so lahko taki, pa kako je to sploh mogoče......itd.itd. Zdaj se vedno bolj usmerjam vase (pa mi še ne uspeva čist x:Ix ), v ljudeh iščem predvsem pozitivne stvari, marsikdaj poskušam raj spregledat kaj ne-fer storjenega do mene, da odveč ne trošim energije. V nepomembnih stvareh poskušam čimveč popuščati in škorpijona v sebi uporabiti, ko gre zares za bl pomembne stvari. :vragec: x;)x x:Dx Z ljudmi s popolnoma nasprotnimi pogledi, stališči itd. pa se enostavno ne družim več. In jim tud ne poskusim "spreobrniti", ker je škoda energije. Ker jo potrebujem zase in meni drage ljudi. Tko nekak. Poskušam. Ne rečem, da mi vedno rata. x^x Se pa kar trudim, no. x;)x No, na lnf pa se še delam pametnega včasih x:Ix xrolleyesx x:Dx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#32 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 5. julij 2004, 14:31

Sedaj sem premišljevala o svoji soseski, svoji okolici in mojem odnosu do ljudi.... (in posledično njihovem odnosu do mene).
Ni ga soseda (sosede x;)x ) kateri nebi upal k meni...daj pomagaj mi to, pomagaj mi ono...., ali po "policijski" nasvet k možu.... Pa se ne grupirava in ne druživa veliko s sosedi.
Je pa res, da lepa beseda vedno lepo mesto najde. Prepričana sem, da nas ima tu-pa-tam za malce vzvišene, ker se pač distanciram o čvekanju na ulici o drugih ljudeh, ker pač si ne pustim govoriti: "A si vedela, da je ta in ta to in to...". Pogovor VEDNO prekinem in rečem... o teh stvareh nočem vedeti in se o tretjih tudi ne pogovarjam, če le-teh ni zraven. V začetku so bili šokirani; sedaj pa so sprejeli ta moj "čudaški način".

Da pa bi o komerkoli premišljevala kot o "primitivcu", "kmetavzarju", "revček" (razen v primeru, da je invalid in nima sredstev za preživljanje, vendar je tu bilo uporabljeno v drugem kontekstu), "zavrženi človeček"..., ne hvala. Niti nočem. Ker če o ljudeh pričnemo razmišljati v takem kontekstu, potem jih v takem kontekstu tudi sprejemamo. In škoda. Mene in moje duše. x;)x

Mushi..., saj veš, vsak po svoje skozi življenje x;)x

#33 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 5. julij 2004, 14:33

Z ljudmi s popolnoma nasprotnimi pogledi, stališči itd. pa se enostavno ne družim več. In jim tud ne poskusim "spreobrniti", ker je škoda energije. Ker jo potrebujem zase in meni drage ljudi. Tko nekak. Poskušam. Ne rečem, da mi vedno rata.  x^x Se pa kar trudim, no.  x;)x No, na lnf pa se še delam pametnega včasih  x:Ix  xrolleyesx  x:Dx

Podpis: Sanjalica

#34 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 5. julij 2004, 14:43

Na LNF se pa tako vsi pametne delamo x:Dx x:Dx x:Dx . Ne vem, ne vem... ampak vedno pol pomislim, kje me le najdejo in zdej sem res previdna pri stikih z ljudmi, včasih se mi je zdelo, da sem si sama kriva, ker jih pač ne znam presodit, jim zaupat, zdej v odnose ne grem tko daleč, da bi me prizadelo zelo, ko se odnos obrne, prizadene me ne, samo ujezi, v tistem trenutku zelo (da bi mu glavo odtrgala x:Dx ), pol pa zvodeni, je smešno in tista misel joj kak idiot..
Je pa nepomembno, za življenje ja, pač se jih nekak izognat potem, se da, če tud nasprotna stran ni nasprotna miru.

Sanjalica, ironija pa cinizem, ju kar dost premorem res. Vidiš te čveke, to jih tudi moti, ko nič o sebi ne razglabljamo, o drugih pa tud nč ne vemo in nas niti ne zanima. Midva sva tud čudaka tu. Pa nobeden od naju ni cel dan doma, tko da sva že prava outsiderja. Tle pa al imajo kmetijo, al pa je skor po pravilu ženska doma, drgač pa njihovi starši. No pa sej, to ni zadnja postaja v mojem življenju, upam le, da tam ko bova hiško kdaj imela, bova dobro ocenila situacijo in prva stvar ki bo tam stala bo ograja s treh strani, proti cesti /izhodu se bo pa zaprla po gradnji..
Mushi

#35 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 5. julij 2004, 14:49

in prva stvar ki bo tam stala bo ograja s treh strani, proti cesti /izhodu se bo pa zaprla po gradnji..

si me spravila v krohot.... :D :D :D

Pa to ni res..., na kaj si pomislila....

Sama ko sem kupovala dom, sem pomislila prvo, kje vzhaja sonce, kje zahaja, kako bo pihljal veter, kje bom lahko posedela v poletnih nevihtnih dneh, kje postaviti osvetljavo, da bom skozi okno gledala ples snežink.....

In novi sosedje.... nekoč mi je eden izmed njih (župan) dejal... pa lahko pridem še tako slabe volje sem gor, ko slišim, kako se dereš in režiš...se začnem režat še sam... :D
Verjamem, da takrat, ko me ljudje vidijo, da me vidijo "dobrovoljko", ko pa sem tečna in sitna in tači in gnila in .... potem pa me imajo srečo videti samo moji trije..... :inocent:

p.s. A je to da se "delamo" pametne letelo name? :eek: :eek: :eek:
Khmmm.... eni se delamo, eni pa so pametni (pa privošči nam božčkom vsaj ta užitek, da se "delamo" in ne spreglej nas tk hitro) :D

#36 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 5. julij 2004, 15:03

Konec dober, vse dobro x;)x .

Mushi me fuuuuul name spominja, sem bila tudi jaz precej dolgo na temle, pa sem se zdaj distancirala, me stane manj energije, svet vidim drugače in bolj uživam.

Mushi mi je všeč, ker je iskrena in mislim,da smo se glih sred enega procesa v njej srečali x:)x x:Xx .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#37 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 5. julij 2004, 15:15

Dela "pametne" leti na micka, ki je to rekel zase, potem pa sem sebe zraven napisala in pravzaprav posplošila, ker vendar vsi napišemo tako kot mislimo da je najbolj prav, za vsakega izmed nas. In jst dostkrat se delam pametno, ne napišem kr neki oh ja in neki brezveze ampak vsako stvar zapopadem in povem svoje mišljenje, svoj prav, pa mi je v redu debatirat, vsak k napiše kaj misli, kaj pa če bi vsi rekl ja. Pa konc, sej ne bi nč mel za premlevat.

Sanjalica, ograja sledi tistemu kar si prej napisala, kje sonce vzhaja, zahaja, da ni blizu hlevov, da je lepa lega, da ni zraven kakšno močvirje, mlaka, in še in še.. ampak po nakupu zemljišča me prvo zanima postavitev meje praktično in pravično, pa da ne bo potem kdo kaj imel za povedat da je meter bolj not al desno al levo, tko ko se bo zmerilo se bo zakoličilo in end of discusion.

Janja, upam da bo mene kdaj tista druga faza srečala, da ne bom samo v "procesu" skoz. x:Dx x;)x (A ja, kak proces pa je to? ) xrolleyesx
Mushi

#38 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 5. julij 2004, 15:16

Mushi mi je všeč

Nikoli nisem rekla, da ta kozoroginja ni tudi meni všeč... x:Ix
Ampak je trmasto in implusivno je to bitje :D x:o)x (zato pa sem ji dala prej cmoka x:Xx preko šipe....)

#39 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 5. julij 2004, 15:31

x:Xx sanjalica!!!!!! hihihihi... pismo, me morš skor ruknat da jst kej vidim...
madonca kako bitje da sem... grem zdej full vesela domu.. k mojemu... lalallala... x:)x :inocent: (da ne bo kdo soseda mislu..hehe)
Mushi

#40 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 5. julij 2004, 19:33


Mushi mi je všeč

Nikoli nisem rekla, da ta kozoroginja ni tudi meni všeč... x:Ix
Ampak je trmasto in implusivno je to bitje :D x:o)x (zato pa sem ji dala prej cmoka x:Xx preko šipe....)

Men je Mushi tut všeč...pač reče kar misli...taki ljudje so mi bili zmeri pri srcu...heh...ni nujno, da se z njo v vsem strinjam...itak to nima veze...ženska ima hrbtenico in se bori za svoje prepričanje...Jeah Mushi...go girl... :palec: x:Xx
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#41 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 5. julij 2004, 19:47

Bobnar, kdor hoče prav razumeti, razume. Kdor pa noče, seveda razume napačno. Vsak sam izbere svoj način.
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#42 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 5. julij 2004, 22:49

Snobizem?
Je snobizem, če si kupiš avto, ki presega tvoje finančne sposobnosti?
Je snobizem, če greš samo v IN lokal, ker se pač tam pojavljajo IN osebe?
Je snobizem, če kupuješ samo v IN trgovinah, ker so bač "blagovnice" manjvredne?
Je snobizem, če v službi napreduješ in sklepaš nova prijateljstva samo s sebi enakimi..., ostale pa počasi pustiš v pozabo?

Na morju sem poslušala družbo pogovor dopustnikov (stari okrog 40 let) ..."so se privlekli ti "makaronarji" oni "žabar" me je zaparkiru, pa tista "kuzla",..." in mi je bilo grozno.
To je zame... večvrednosti privitizem in iz takšnih pogovorov staršev otroci razvijajo nestrpnost do drugih ljudi....
:C:

pomoje sploh ne obstaja kot tak..
obstajajo pa razlicni pogledi na razlicne okoliscine.
torej na dolocene okoliscine dolocene osebe reagirajo tako ali drugace.
dolocen pogled lahko ustvari iluzijo.

#43 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 5. julij 2004, 22:56

obstajajo pa razlicni pogledi na razlicne okoliscine.
torej na dolocene okoliscine dolocene osebe reagirajo tako ali drugace.
dolocen pogled lahko ustvari iluzijo.

:palec:

#44 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 5. julij 2004, 23:13

ne vem s čim jih privabljam? Sem se že tolikokrat vprašala? Resnično se trudim bit obzirna v odnosih z ljudmi, tako v službi, doma, povsod.. Pa me mogoče potem zato imajo za nekoga, ki se jim bo moral podrejat? Ko niti slučajno nisem takšna. Pa ne vem, če tak vtis dajem.
Kako pa ti furaš Mick z ljudmi? Jst resnično mislim da sem na enega moškega šovinista spet naletela, njegova je skoz doma, jst pa domov tud dnar prinašam in ne vem če bi mogu prav vse kar se je za zmenit, moral moj mož urejat, jst pa tri metre za njim stat ponižno, da bi bil ta sosed zadovoljen, ker pr njih se vse on odloča in ukrepa. Jst se imam za enakopravno in mogoče je to "njihov" problem.

ma ja, ne pust se! bot kar si, ni nakljucij. vsak se uci od drugih in drugi od njega.

vcasih clovk naredi, rece nekaj kar je bilo 'prav' kljub temu, da tega ne bi naredil nikoli; je storil zaradi okoliscin ki so zahtevale dolocene energije in dolocene refleksije.
mogoce te spostuje od tizga soseda zena, vsaj podzavestno ali nekje... kr si ji pokazala kar si ona zeli - povedat kar misli, neglede ali nekdo to perceptira kot 'primerno' ali 'neprimerno'. slednje pa itak vecina ljudi dojema po svoje.

hkrati, ce reces enmu kmetavzar - pac, lahko tko dojames kot 'primerno' ali kot 'neprimerno'.
lahko to reces z energijo in enkrat, potem pa si miren in sprejemas in mas rad, etc...
docim drugi tega ne izgovori ali celo drzi v sebi, zanika mnenje... naposled, ko najmanj hoce udari zadeva ven in rezultati so precej hujsi.

#45 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 5. julij 2004, 23:50

ne ne, razumem jaz dobro take kot si ti, polne floskul in teorije, vprašanje je, kaj se za tem skriva... ja, kdor hoče razumeti razume, kdor ne, pač ne...in ostane pri teoriji...in piše lepe stavke, ki pihajo na dušo, željan javnega aplavza...

:rolleyes: :xmas:
:N: :palec:
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#46 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 5. julij 2004, 23:58

človek ni kriv, da se je rodil lep, lepotec...z vsakdanjim znanjem si je lepoto še dodal..
Raje zdravo snob, kot pa en duplikator˝snobovstva.
Človek ni kriv, če se rodi bogat, kriv je morda ,ker bogastvo ne zna zdravo vzdrževat :8):
Menim, da se tak človek težko prilagaja...zemeljskim ˝nižjim˝ stvarem˝...

A se je kdo že pvrašal,kolikokrat se je že v življenju počutil važnega..se tako tut pole nosil˝....
je želel,da se ga opazi, preponosnega....je tut zato to srečo delil drugim....?
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#47 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 6. julij 2004, 06:33

Imam tak job, da srečujem zelo različne ljudi. Z nekaterimi v privat življenju ne bi spregovorila niti besede(službeno pa moram), so drugi, s katerimi  se takoj ujamem,so mi všeč in z nekaterimi vzdržujem tudi zasebno prijateljske stike. Verjetno ni naključje, da so vsi na zelo visokih položajih x:Dx ampak če sem zaradi tega snob in se imam za večvredno, potem pač sem!

Saj je vse odvisno od človeka... x;)x če ostane človek kljub velikemu buđetu in ga ni sram kidat sneg pred domačo hišo...ala mu vera...maš pa tut take tiče, ki mu je izpod časti postrežt stranko v svojem zanikrnem lokalu, ker je pač lastnik lokala....in to pove vsakemu s precejšno mero samozadostnosti... :xx!: da ne govorim o razpiti in oboževani slo estradnici, ki ji je odveč naredit korak (dobesedno) do pepelnika, in otesa kar po tleh... :xx!: kar sem tut vidla na lastne oči...
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#48 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 6. julij 2004, 06:52

1Budala, bogastvo samo po sebi ni nič slabega. Vse je odvino od tega, kakšen odnos imaš do bogastva. Slabo je, če ljudi meriš le po tem, koliko imajo pod palcem. Bogastvo je lahko zelo kratkega veka, človekova "bit" pa ostane. Enako je z zunanjo lepoto. Tudi ta hitro mine, če se pripeti kakšna prometna nesreča pa sploh.

Boš zaradi tega, ker si bogat in lep podcenjeval vse, ki niso bogati in lepi? Kaj pa bo jutri, ko bo tvoje bogastvo splahnelo in lepota odšla?

Nič ni treba tekat na Lent in vse ljudi objemat, kot pravi Bobnar. Dovolj bo, da si prijazen z vsakim, s katerim imaš kakršen koli stik. Ali je npr. potrebno biti vzvišen do natakarja, kateremu naročiš pijačo? Se moraš visokostno obnašati do trgovca, pri katerem nameravaš nekaj kupit? PLaninci imamo lepo navado, da se pozdravimo, ko se srečamo na gorskih stezah in izmenjamo par prijaznih besed. Nič ni važno, koliko je kdo star, kaj je po poklicu in koliko je izobražen. Vsi smo planinci in vsi smo ljudje. Na tak način gledam tudi na vse "planince", ki jih vsakodnevno srečujem na življenjskih stezah. In še nekaj. Razen res zelo redkih izjem dobiš na prijazno besedo prijazen odgovor. Zakaj ne bi ljudem izkazoval drobnih prijaznosti? Je težko, ko si npr. z avtom na prednostni cesti v koloni spustiti predse nekoga, ki čaka na neprednostni cesti? Dober občutek boš imel. Drugič, ko boš ti revež na stranski cesti, se bo pa tebe nekdo usmilil.

Takole bi zaključil. Snobizem je znak, da človek ni siguren vase, pa zato drugim, zlasti pa sebi, skuša z bogastvom, raznimi visokimi nazivi in drugo takšno šaro dokazati, kako imenitna persona je.

Lepo vas pozdravljam, čisto povprečen odjemnik električnega toka bigm.
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#49 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 6. julij 2004, 06:55

ne vem s čim jih privabljam? Sem se že tolikokrat vprašala? Resnično se trudim bit obzirna v odnosih z ljudmi, tako v službi, doma, povsod.. Pa me mogoče potem zato imajo za nekoga, ki se jim bo moral podrejat? Ko niti slučajno nisem takšna. Pa ne vem, če tak vtis dajem.
Kako pa ti furaš Mick z ljudmi? Jst resnično mislim da sem na enega moškega šovinista spet naletela, njegova je skoz doma, jst pa domov tud dnar prinašam in ne vem če bi mogu prav vse kar se je za zmenit, moral moj mož urejat, jst pa tri metre za njim stat ponižno, da bi bil ta sosed zadovoljen, ker pr njih se vse on odloča in ukrepa. Jst se imam za enakopravno in mogoče je to "njihov" problem.

ma ja, ne pust se! bot kar si, ni nakljucij. vsak se uci od drugih in drugi od njega.

vcasih clovk naredi, rece nekaj kar je bilo 'prav' kljub temu, da tega ne bi naredil nikoli; je storil zaradi okoliscin ki so zahtevale dolocene energije in dolocene refleksije.
mogoce te spostuje od tizga soseda zena, vsaj podzavestno ali nekje... kr si ji pokazala kar si ona zeli - povedat kar misli, neglede ali nekdo to perceptira kot 'primerno' ali 'neprimerno'. slednje pa itak vecina ljudi dojema po svoje.

hkrati, ce reces enmu kmetavzar - pac, lahko tko dojames kot 'primerno' ali kot 'neprimerno'.
lahko to reces z energijo in enkrat, potem pa si miren in sprejemas in mas rad, etc...
docim drugi tega ne izgovori ali celo drzi v sebi, zanika mnenje... naposled, ko najmanj hoce udari zadeva ven in rezultati so precej hujsi.

tnx majči, tnx free...

Hm, free, ne verjamem da me žena ma kej raje, pravzaprav je ona vse povzročila, ker sva prvo njej rekla, da prosim naj drugič povejo, pa ni blo nobenga efekta in jo potem "tist" dan vprašam ko je glih zuni bla, pa je rekla da sej mi je šla na vrata zvonit, pa je misla da spim al pa se tuširam (pa sam en avto je bil v petek popoldan doma, moj, tak da je tak vedla kolk je ura in sva pač šla od doma oba.. kot vsak konc tedna), pa sem rekla da tako se nismo zmenil in mi ta način ni všeč pa da drugič bo pol pač treba dan prej povedat, al pa se kosil ne bo, ker to ni POVEDAT, če te ne dobijo.. (no zdej sem onmu telefonsko vsilila in naj pokliče no matter kje smo.. pa je tko b-jevo imel, sam se je delal da ne..) In potem je svojem možu rekla kak sem se drla na njo. Drla se nisem, nisem pa vprašala kak se je mela dopoldne, pa blabla.. pa smehljala se tud nisem, tko resn ton pa sem imela, če se norčuje z mene.. skratka zdej se bom vse pogovarjala z NJIM, ker je on rekel da je to treba NJEMU povedat, in ne njej..

Pr nama recimo je čist vseen komu kdo kaj pove, al meni al možu, midva sva team, pa se tko zmenima kako in kaj, nč užaljen noben..
Pač eni al znajo sam "čveke" čvekat, pa druge informacije ne povejo naprej, al pa majo tak patriarhat da on reče, da bi blo treba NJEMU povedat, tko pa iz principa ne bo upošteval, kaj kdo reče... Sicer tko banalno, sej smo se pred 1 letom vse zmenil..

Kakorkoli.. povem kaj mi ne paše, če pa mira ni, in me ne upoštevajo, jih mam pač za debile in tega zdej ne more nobena gesta več popravit, enkrat debil, vedno debil, tolk sem pa že imela izkušenj, da vem, da s takimi si dolgoročno nimaš kaj, mogoče je zdej OK, ga bo pa spet prjelo in bo spet ošaben in aroganten, pa ga bom spet dol dampnala, da več kot jst tko nima pr bajt, kot jst... x:)x

Obzirna pa sem do ljudi zelo, ker mislim, da bi potem moglo to delovat obojestransko, skratka če je eden do tebe zelo fer in spoštljiv, ni nujno da se pa zdej fulll pogovarjaš o vsemu z njim, če si korekten do njega, da če je v redu oseba, se bo on tud tako do tebe obnašal, ampak potem se dostkrat izkaže, da to folk ne šteka, pol pa se jst še bolj "psihično" oddaljim od njih in je nek globji odnos z moje strani nemogoč. Ker me njihova dejanja prepričajo da so podn in je izguba časa tist 5 minutni čvek pred hišo, da me pa na pir vabi v stanovanje, pa tko dream on, (danes pa res ni časa, ampak tud nikol kasnej ga ne bo.)

Moj način pač.
Ne odpuščam, pa pozabljam tud ne, joj če bi bla taka ko včasih, pa bi imela velik krog ljudi, ki niso zanesljivi in so mi recimo skozi druženje OŠ, SŠ, večkrat kej za hrbtom nrdil, pa taki pač so, sej so drugim tud, pa misliš, ah pa sej to je otročarija, pa ono je brezvezno, kak se ji je dalo, ampak skoz življenje nikol take osebe ne postanejo boljše, ker nimajo obzira do drugih. Sem jih pač črtala, in vem da je to prava varianta za vse problematike, pa jih bom tud vnaprej, ko jih le začutim. Ck.. Se vidmo, pozdravim, se nasmejim, pa šibam dalje... pol je par klicev po tel. se ne oglasim, pol jim pa menda potegne, se tud ne spičim tko kot sem se včasih, enostavno jih skenslam. Diplomatsko.
To je sprememba od nekje 5 let nazaj.
Mushi

#50 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 6. julij 2004, 06:56

Nič ni treba tekat na Lent in vse ljudi objemat...

Hooo...ko si to v živo predstavljam, mi gre pa res na smeh... x:Dx x:Dx x8Dx
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0