Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Solarni povratek


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
170 komentarjev na to temo

#76 ananta

ananta
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 518

Objavljeno: 14. marec 2005, 17:59

Nekaj se naredilo v smislu natančnO5ti na ta zadnje, sicer programčki imajo ponavadi 270 stopinj napake, pa je brezsmisleno nekaj natančnega delati z hišami v solarnem ali kakršnem koli povratku. Vsak planet, komet, kentavr, cubewano, plutino itd ima seveda povratek, denimo popularni so venerin in chariklin povratek (za ljubezen).

Zaenkrat lahko vadimo z najbolj natančnim programom kar imamo na RAzpolagi. Seveda povratek progresiRAmo in tako dobimo napovedi natančne na minuto (tudi brez hiš).

Nekaj bolj natančnega na astroMATRIX forumu, če se kdo vkvarja z problemom natančnO5ti v astrologiji/astronomiji.

Počasi z IAU - shumerijanskega sistema prehajamo na egipčanski, tako da denimo Venera v Cetsu pO5tane HathHoor v Opet. Venera je namreč v Cetus ozvezdju kmalu.

http://users.tmok.co...t8l/web/17.html

#77 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 18. maj 2005, 11:57

Solarni povratek in sinastrija

Recimo, da se znajde Venera v mojem solarnem povratku
na stopinji natalnega ascendenta partnerja.
A lahko to interpretiramo, da bo razumevanje s partnerjem v tem letu označeno s simboliko Venere?
In da bo to bolj občutil partner kot naše dajanje pozornosti njemu?

Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#78 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 18. maj 2005, 12:38

Jaz bi temu rekel malo obratno:

Partnerjev ASC je v tem tvojem solarju NA TVOJI Veneri. Se pravi, da je njegova energija (prisotnost) dosti dobro in jasno povezana s tistim, kar naj bi v tem tvojem solarju pomenila tvoja Venera.

Na ta način to deluje.

(Res pa je, da nam je za take vrste nadgradnjo zadnjič na drugem delu delavnice) majčkeno zmanjkalo časa. :xx!: )

:palec:

Kar pa se obratno tiče, pa tvoja SOLARNA Venera pada na njegov ASC. Na ta način je ta Venera samo tranzit njegovemu horoskopu na TVOJ rojstni dan, kar je z njegovega stališča "samo eden od tranzitov", tranzit Venere, kjer pač trenutno je. Če bi ti tedaj IMELA rojstni dan ali pa ne, bi bila Venera v tistem trenutku na njegovem ASC, a ne? Nič posebnega torej.

x:)x x:)x

#79 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 18. maj 2005, 13:15

Hvala.
Jasno - kot zunanja okoliščina-prisotnost partnerja dobro za Venero.
Vprašanj bi še bilo na zalogi. Tudi če bi še dvax imeli o Solarnem povratku,
bi bilo še ogromno zadev za obdelati.

Toliko o tem, da je "majčkeno" časa zmanjkalo.
Kar malo več kot majčkeno. x;)x :palec:

Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#80 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 20. maj 2005, 06:40

Saj verjetno imaš kar prav.

Ampak ker znamo astrologi potem pasti v sevdah pa ne nehati s tem, bi nas pa Amira POMETLA ven ...

x:Dx

(V torek bo verjetno enako. Na Life*Time Astrology. A morda prideš?)

x:)x

#81 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 20. maj 2005, 11:35

Pridna Amira! To bi nas ziher kar direkt na Merkurja katapultirala. :palec:

Z veseljem, če mi bo le ratalo pridem,

a sedaj imam bolj turbolentne Uranske poudarke v tranzitih (podpisala peticijo=Uran, šla se z možem bunit=Uran na st.sklad, da ne rečem kako padajo stvari od iznenada) ... tako da obljubljam nič, dokler nisem miljonprocentna

Urana pa skušam ukrotiti, da bi se čimbolj le skozi astrozadeve kazal... x!x

Lep sončen dan se je naredil, upam, da bo tudi vikend tak, uživajmo - metuljčkast čas Dvojčkov je pred vrati!


Imaš srečo, da nimam več časa zdajle, bi malo zasipala še z dodatnimi vprašanji za Solarni povratek. xscratchx
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#82 astroMATRIX

astroMATRIX
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 21. maj 2005, 08:51

Solar Return se lahko naredi astronomski natančno in z tem pridobi okoli 270 stopinj.

To je samo ena od REsničnih postavk zaRAdi katerRE me sovRAžijo poa mi nič matematično ne moREjo.
True Zodiac http://www.lulu.com/zodiac True Ascendant

#83 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 21. maj 2005, 08:55

<{POST_SNAPBACK}>Solar Return se lahko naredi astronomski natančno in z tem pridobi okoli 270 stopinj.

To je samo ena od REsničnih postavk  zaRAdi katerRE me sovRAžijo poa mi nič matematično ne moREjo.


Kaj je pa uporabna vrednost tega?Poleg matematicne?A si ze kaj raziskoval oz. kdo je in koliko povezave med matematicno tocnimi tockami in vplivi?Al vplive oz. vzrocno-posledicne povezave vzames iz casov matematicnih oz. astronosmkih priblizkov in povezes to s tvojimi astronomsko tocnimi izracuni in dobis neko cudno minestro?
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#84 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 21. maj 2005, 09:05

Okej mislu sm tole!
Ce imajo ljudje toliko in toliko stoletij rdeco barvo za rdeco (obicajna astrologija) in vse rdece stvari jemljejo za rdece, ker so pac toliko in toliko stoletij (astrologija) povezovali rdeco barvo z rdecimi stvarmi, se pravi ustvarjali povezave rdece barve z oznacbo rdeca, potem se pa par deset let najde en tipo, ki pa ugotovi, ejga rdeca sploh ni rdeca, ampak je pravzaprav siva. x:Dx
In model to se celo dokaze z matematicno podprtimi dokazi. Ampak za kojega vraga bi zdaj rusili te povezave v glavah ljudi, kajti katera je potem pravzaprav tista, ki smo jo imeli za modro, katera je v bistvu rumena??Po mojem je najboljse, da pocakamo par stoletij, da par teh tipov iznajde sistem po katerem so te barve razvrsene, se pravi katera je katera in ne delati eno minestro, iz tega, da je rdeca siva...naprej pa sama tema. Po mojem je zaenkrat cist zadost, da je rdeca se naprej rdeca in siva se naprej siva! :palec:
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#85 ananta

ananta
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 518

Objavljeno: 21. maj 2005, 10:58

Vzameš 6 decoimalnih mest in koregiraš.

#86 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 21. maj 2005, 11:08

<{POST_SNAPBACK}>Vzameš 6 decoimalnih mest in koregiraš.


A pretekle podatke?V bistvu analiziras zgodovino skozi nova spoznanja(lokacije zvezd v tistih trenutkih) in ustvarjas nove povezave(matematicno tocne)?Sam koliko casa rabis, da bos ustvaril nove vzrocno-posledicne povezave (da bos predelal zadost infos pod novimi spoznanji), ki bodo tko ali bolj kredibilne, kokr tiste iz astroloskih prblizkov, proucevane skozi kar neki stoletij.

Da bos lahko s precejsnjo gotovostjo trdil recimo venera v cetus(na pamet govorim) pomeni to pa to.Je pa res, da zivimo v inform. dobi in da se znanje akumulira bistveno hitreje...sam tolk hitreje??

Al pa ce vprasam drugace: Ti imas filing, da je tvoj sistem ze superioren in ce je-zakaj?
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#87 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 23. maj 2005, 15:35

<{POST_SNAPBACK}>Solar Return se lahko naredi astronomski natančno in z tem pridobi okoli 270 stopinj.

To je samo ena od REsničnih postavk  zaRAdi katerRE me sovRAžijo poa mi nič matematično ne moREjo.


Tole, da napišeš, da te sovražijo -je kot da bi si tega zaželel.
Kaj se s tem ukvarjaš. Pusti jih.
Daj ti samo delaj po svoje in pokaži ljudem, da drži kar govoriš.
Kakšen svoj primer povej kako v Solar Return gledaš dogodke v okviru enega leta.

Preizkusila sem sistem, ki ga uporablja Bern.
Zagotavljam, da deluje in kaže smernice v okviru enega leta od roj.d. do roj.d.

Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#88 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 2. november 2005, 12:59

Osvežujem temo o solarnemu povratku :palec:

Zanima me sledeče: ali se velikokrat zgodi, da so pri solarnem povratku hišepraktično enako razdeljene kot v natalnem horoskopu? Kajti razen Sonca, ki je vsako leto za rojstni dan oz. na začetek SP na isti stopinji, kot je bilo ob rojstvu, so seveda ostali planeti drugače razporejeni.

Kaj to v bistvu pomeni? Hočem reči, v Sp isti Asc, Mc, Ic, Sonce v isti hiši kot v natalcu.

#89 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 2. november 2005, 15:08

Če si za izhodišče opazovanja gibanja SP izberemo ASC, potem ti "ascendenti SP" (ki jim jaz raje pravim "pečati", da ni zamenjav) "krožijo" v nekem zelo kompliciranem zaporedju, pogojenem s prestopnimi leti. Tu na tam se vrnejo v natalno ascendentalno znamenje, enkrat od štirikrat celo v orbis samo nekaj stopinj od natalnega ASC.

x:)x

#90 astrotalisman

astrotalisman
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 2. november 2005, 17:41

Osvežujem temo o solarnemu povratku :palec:


Kaj to v bistvu pomeni? Hočem reči, v Sp isti Asc, Mc, Ic, Sonce v isti hiši kot v natalcu.


V grobem:stopinje Ascendenta SP enake ali blizu stopinjam natalnega asc naj bi pomenilo eno prijetno leto. Za optimiste je dovolj že, če sta oba ascendenta v istem znamenju. Ampak to je res v grobem, ker pa dovolj dobro obvladaš astrologijo, veš kaj vse je še treba pogledati.
Bodiva optimista x!x x;)x
Reges subjacent legibus stellarum - kralji so podrejeni vladavini zvezd!

#91 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 2. november 2005, 17:46

V grobem:stopinje Ascendenta SP enake ali blizu stopinjam natalnega asc naj bi pomenilo eno prijetno leto. Za optimiste je dovolj že, če sta oba ascendenta v istem znamenju. Ampak to je res v grobem, ker pa dovolj dobro obvladaš astrologijo, veš kaj vse je še treba pogledati.
Bodiva optimista x!x x;)x

...kaj pa ce sta natalni in solarni asc. v kvadratu???Slabo leto??
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#92 astrotalisman

astrotalisman
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 2. november 2005, 21:12

...kaj pa ce sta natalni in solarni asc. v kvadratu???Slabo leto??


Ni nujno, lahko je zelo dobro - odvisno od ciljev. V omenjenem primeru je ascendent ene karte na MC ali pa na IC druge karte. Če gre za MC, je dobro n.pr. za tvoj vzpon.
In naj ponovim še tebi:"Ker dovolj dobro obvladaš astrologijo, veš kaj vse je še treba pogledati." x:)x
Reges subjacent legibus stellarum - kralji so podrejeni vladavini zvezd!

#93 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 2. november 2005, 21:20

Ni nujno, lahko je zelo dobro - odvisno od ciljev. V omenjenem primeru je ascendent ene karte na MC ali pa na IC druge karte. Če gre za MC, je dobro n.pr. za tvoj vzpon.
In naj ponovim še tebi:"Ker dovolj dobro obvladaš astrologijo, veš kaj vse je še treba pogledati." x:)x

..ja ja sej vem, da je bolj komplexno.. samo v March&McEvers to jemljeta ze kar a priori za slabo, saj zato me je zanimalo kaj ti menis o tem...
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#94 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 2. november 2005, 22:15

Ampak to je res v grobem, ker pa dovolj dobro obvladaš astrologijo, veš kaj vse je še treba pogledati.
Bodiva optimista x!x x;)x


Saj, Astrotalisman :palec: , spomin je moja močnejša točka, ne šibkejša x;)x x^x

Opisana situacija me zanima kot fenomen in razlogi zanj (če sploh so), če morda simbolizira kakšne preobrate oz. prelomnice, ki utegnejo zasukati tok , dinamiko življenja:

Bern opisuje tole kot pojav, ki se manifestira v 'zakompliciranem zaporedju' :eek: :o|o:


Recimo Asc rdx imam na 14.52 stopinje Rib, v aktualnem solarju se prva hiša začne na 15,21 stopinje Rib, skoraj isto.

Se pravi, da je podobnost glede na pozicijo kotov natalnega in solarnega horoskopa -blagodejna.
Na splošno povedano in pod pogojem, da potem v sp ni preveč rdečh aspektov, pa progresirana Luna v....... :o|o: ...

Brez nezaslišanega optimizma (in dobrih ljudi) pa bi me Matildica že davno kam gnala! x:px x;)x x^x

x8Dx

#95 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 3. november 2005, 06:49

xrolleyesx Kaj pa pomeni, če progresirana luna pride na isto stopinjo kot natalna?

#96 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 3. november 2005, 08:24

Pečati (solarni ascendenti) si tudi v resnici sledijo po nekem neprijetnem vzorcu. V štirih letih enega ciklusa se pečat sicer ponovi, vendar zamaknjen za nekaj stopinj. Naslednjič je zamaknjen še za nekaj stopinj. Naslednjič že zgreši znamenje in pade v sosednje.

Primer sekvence: Devica-Škorpijon-Kozorog-Dvojčka. Ko pride pečat v Škorpijonu na stpinje PO 20°ali 21°, naslednji ne pade več v Kozoroga, ampak še v Vodnarja.
Praktično to pomeni, da po zelo napetem in slabem letu ne sledi nujno še "leto lekcije in potrpežljivosti" (ki ga jaz v pogovorih navadno imenujem "leto zvezanih rok", to pa je izraz, s katerim se vsi brez izjeme strinjajo), ampak že leto akcije, prehitevanja in pobude. Recimo.

Enkrat sem si za to vzel murje časa pa izračunal za nek poljubni horoskop iz leta 1901 vse solarje za 20. stoletje. Pa narisal krožni diagram.
Glavna težava je v tem, da to velja za TO zemljepisno širino. Na kateri drugi pride čisto drugačen vzorec.

x:)x

#97 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 3. november 2005, 08:28

Enkrat sem si za to vzel murje časa pa izračunal za nek poljubni horoskop iz leta 1901 vse solarje za 20. stoletje. Pa narisal krožni diagram.

..mater, to je pa bil zur...
xsuperx
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#98 astrotalisman

astrotalisman
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 3. november 2005, 08:35

xrolleyesx Kaj pa pomeni, če progresirana luna pride na isto stopinjo kot natalna?


Malce več (ženske) muhavosti x;)x . Sama po sebi ta konjunkcija nima neke posebne teže in ne povzroči dogodkov s posledicami. Seveda je pomembno, v kateri hiši in znamenju se to dogaja in kaj predstavlja (poleg splošnih principov) Luna v natalnem horoskopu. Po mnenju nekaterih astrologov več posledic povzročijo aspekti progresirane Lune s progresiranimi planeti. Torej bi tudi tvoj primer sodil v to skupino, vendar ga jaz, kot rečeno, ne bi jemal kot pomembnega. Bolj se je vredno ozreti na prehajanje progresirane Lune skozi posamezna znamenja. Tu gre za proces, ki traja približno dve leti in pol in vplivi so dokazani.
Reges subjacent legibus stellarum - kralji so podrejeni vladavini zvezd!

#99 beli Vran.

beli Vran.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 623

Objavljeno: 3. november 2005, 08:58

xrolleyesx Kaj pa pomeni, če progresirana luna pride na isto stopinjo kot natalna?


Moje mnenje pa je, da poleg vsega, kar je napisal astrotalisam, dobi vibracije natalne Lune in se ozvoči s to energijo...
Ne glej v tla, v žalost, v obup. Poglej v jutro, poglej v dan, tam je pot. Zastavi znova pogumno svoj korak.

#100 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 3. november 2005, 09:01

a ni tko, da tale povratek progresirane luna pa saturnov povratek( ki precej sovpadata) nekako pomenijo da clovek dokoncno odraste- kao ena saturnova tura za duha, dusa pa tudi dozivi prvi krog...vsaj tko je pravil Noel Tyl v enem clanku na svojem sajtu, ki pa ga je zal odstranil.. :C:
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0