Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Vladarji hiš,


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
178 komentarjev na to temo

#76 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 23. januar 2005, 16:46

<{POST_SNAPBACK}>hvala za obrazložitev x:)x

no mal me skrbi... xrolleyesx  zanima me kje bi se še dal pogledat oz. kateri aspekti bi kazal na to al bom mela težave z zdravjem in to oz. če to bolj kaže na poklicno usmerjenost v zvezi s tem?

ker je pa res, da me dost zanima delo z ljudmi npr. v kakšnem socialnem zavodu,... pa tud psihiatrija, psihologija,...
Je pa tud res da za zdravje ne skrbim glih dobr :sori:  ne obremenjujem se glih s tem kaj pojem... čeprov mal preveč maščob in nezdravih stvari po mojem.... tko da to bi se mi lohka kasnej maščeval.



Poglej kako so vladarji 6., 8. in 12. hiše med seboj aspektirani, njihove dobre pozicije lahko izboljšajo probleme, ali pomenijo rešitev iz problemov.

Ena mojih strank ima vladarja 1. hiše v 8. hiši v trigonu s Saturnom (vladarjem 8. hiše), ki je v 12. hiši in v kvadratu z Uranom v 6. hiši. Dejansko je imela probleme z zdravjem, hude, vendar jo je to prerodilo in sedaj tudi sama pomaga ljudem s podobnimi zdravstvenimi težavami.

No težji primer je primer iz rojstne karte MM, ker ima ona T-kvadrat vladarjev 6., 8. in 12. hiše in to v kotnih hišah ( v1. , 4. in 7. hiši).

Vse dobro,

Mihela

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#77 Primavera

Primavera
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 185

Objavljeno: 24. januar 2005, 03:20

Ali mi lahko nekdo preveri še moje vladarje? Upam, da sem prav gledala (Sonce imam v ovnu v 1.hiši) Torej:

1-2
2-2
3-1
4-11
5-1
6-1
7-2
8-7
9-10
10-2
11-7
12-8

Še najbolj me skrbi gospodar 12.hiše v 8.hiši. Vem, da to označuje hudo žalost, kaj pa še to lahko pomeni???

#78 Aishah

Aishah
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 526

Objavljeno: 24. januar 2005, 16:04

živjo Mihaela, x:)x

sem pogledala aspekte med vladarji 6,8 in12:

Neptun sekstil Pluton 02°39`19
Merkur kvadrat Pluton 05°20`24

Neptun sekstil pluton je tko al tko generacijski aspekt (tko sm nekje prebrala) pa da baje nima velikega vpliva, torej ostane samo še merkur kvadrat pluton, to nej bi pomenil neko oviro, težavo... bi lohka blo to v zvezi z zdravjem (merkur-6h, pluton-8h)?

#79 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 8. februar 2005, 16:30

<{POST_SNAPBACK}>Ali mi lahko nekdo preveri še moje vladarje? Upam, da sem prav gledala (Sonce imam v ovnu v 1.hiši) Torej:

1-2
2-2
3-1
4-11
5-1
6-1
7-2
8-7
9-10
10-2
11-7
12-8

Še najbolj me skrbi gospodar 12.hiše v 8.hiši. Vem, da to označuje hudo žalost, kaj pa še to lahko pomeni???


1-2....materialist in gurman
2-2....nimaš kaj skrbeti glede financ
3-1.....intelektualka
4-11....dost prijateljev v domu
5-1.....vezana na otroka, redko sama, lahko športnega duha
6-1....disciplinirana oseba s kakšnim glavobolom očasno
7-2.....torej z zakonom se lahko izboljša standard
8-7.....preveč strastno, nesporazumi
9-10....rada se učiš, pa možno tujina tudi na vidiku
10-2.....spet v finančni hiši, dobro za denar
11-7....naj se ti frendi ne mešajo v zakon
12-8....tu se lahko vidijo neke operacije.....vse našteto je ob ogodno položenih vladarjih in njihovih aspektiv, če je nasprotno se pokaže obratno, lp.


#80 Primavera

Primavera
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 185

Objavljeno: 24. februar 2005, 00:55

O, danke, BorisM !
K sreči so položaji planetov zelo ugodni, večinoma trigoni in sekstili, z veseljem pa bi se znebila Sun Opp Ura, ASC Opp Plu, Mer Opp Plu in še zlasti Ven Opp Nep.

To so menda tudi edini slabi aspekti v mojem chartu.
Če bom pa res imela toliko soldkov kot mi jih napoveduješ, te pa povabim na drink xcheersx

#81 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 25. februar 2005, 18:27

<{POST_SNAPBACK}>O, danke, BorisM !
K sreči so položaji planetov zelo ugodni, večinoma trigoni in sekstili, z veseljem pa bi se znebila  Sun Opp Ura, ASC Opp Plu, Mer Opp Plu in še zlasti Ven Opp Nep.

To so menda tudi edini slabi aspekti v mojem chartu.
Če bom pa res imela toliko soldkov kot mi jih napoveduješ, te pa povabim na drink  xcheersx


Ok, velja Primavera, sicer pa idelanih kart ni... x;)x

#82 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 26. februar 2005, 07:05

Borism - če boš utegnil, bi te prosila za hiter pogled še na mojo malenkost tamle na prejšnji strani x;)x x:px

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#83 ananta

ananta
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 518

Objavljeno: 26. februar 2005, 10:20

Pluton je vladar Cetus-a, pa ketere hiše? Sigurno ne prve 1 in 12 te kar PLUTON NIKOLI NI BIL (IN NE BO) V RIBAH ALI ARIES. Nibiru lahko vlada v 12ti hiši, pa smo expewrimentirali tudi z 8mom, pozicija za Nibiru je amaterski (amaterji odkrijejo več kot profi).

Pri REformi hiš delamo z NIGHT & DAY HOUSE SYSTEM (Pats. Pend.)

Klaudio Zic http://neodruid.tk

#84 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 26. februar 2005, 12:35

<{POST_SNAPBACK}>
1.hiša......


Nataly:

- uspešna bi bila v tujini, si duhovna osebnost,
- finančni vladar ti pravi, da delaš le zaradi denarja, pomagaš staršem ali obratno,
- mnogo prijateljev ob močni volji,
- ne veš kje si natančno, srečna bi bila res na oddaljenih krajih,
- imaš umetnišo žilico, vezana na otroke in tudi na vnuke boš,
- pazi na grlo, si ekonomsko neodvisna,
- partner je komunativen, lahko se bavi s pisanjem,
- nekaj nasledstva se kaže,
- rada potuješ in se zabavaš, ljubezen v tujini,
- če bi delala vzdravstvu bi prišla visoko,
- ne dovoli prijateljem, da se vmešavajo v vajin odnos,
- mislim, da imaš raje bolj osvetljena mesta, kjer se giblješ, lep pozdrav x;)x


#85 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 26. februar 2005, 12:57

Ooooo Borism...hvala x;)x
Tujina torej x:px a jaz v Slo pristala(pač pa rojena zunaj..in vandrala po svetu že tudi x;)x )
Nasledstvo - tudi menda bo..če pa ne pa tudi nič hudega x:)x
Edino, s čimer se nič več ne strinjam je zadnja opazka..nekoč ja...zdaj pa sem raje v miru in naravi...ter v temi x^x

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#86 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 26. februar 2005, 13:20

Potem je pa jasno, seveda sedaj sem se spomnil, kje si bila rojena x^x xDDx , lep pozdrav x;)x

#87 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 4. marec 2005, 15:12

Zadnjič sem razmišljala, da ob planetu v 8. tudi vladar 8.h kaže kje so možne operacije. Recimo, sama imam vl. 8. v Dvojčkih in sem imela operirana zapestja.
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#88 megi*

megi*
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 112

Objavljeno: 13. marec 2005, 17:04

<{POST_SNAPBACK}>Ne morem verjet, da še tule nisem nič komentirala x:Dx
Sicer pa takole..glede nato, da je ASC na zadnjih stopnjah škorpijona x:)x
1.hiša -zadenje stopnje škorpijona in cel strelec - torej vladar v 9.
2hiša - vladar v 10.
3. - 11
4- 12
5. - 1.
6. - 2
7- 3
8-4.
9 -5.
10-6
11-7
12-8


Tukej sem opazila, da so se vladarji hiš razporedil v vseh 12 hiš , pa mi ni jasno, kako je to možno?

#89 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 13. marec 2005, 18:21

<{POST_SNAPBACK}>Tukej sem opazila, da so se vladarji hiš razporedil v vseh 12 hiš , pa mi ni jasno, kako je to možno?


Megi* hvala za opazko!

Jaz sem jo kar ubogal in ji poved :sori: al, ampak tole bi lahko mogoče le teoretično, kot je sama v zaporedju napisala, skoraj ni možno, vsaj jaz še nisem videl takšne karte.

Če verjamem njenem ASC na koncu škorpijona in, da je bila rojena tam okoli 7:48 zjutraj tam ko piše pod njenim nickom, bi bili njeni vladarji tako nameščeni, pa naj se Nataly ponovno oglasi, da potrdi....

Vl.1-10,
2 v 6,
3 v 10,
4 v 1,
5 v 10,
6 v 11,
7 v 11,
8 v 10,
9 v 1,
10 v 1,
11 v 11,
12 v 10.....po tem se že vidi kje ima stelij planetov, lep pozdrav, B:
x;)x

#90 megi*

megi*
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 112

Objavljeno: 13. marec 2005, 23:17

Ja, sej se mi je zdelo, glede na to, da je samo 10 planetov. Me je že zanimal, če gre za kako drugo foro.

Pri meni se pa pojavijo večje razlike glede na placidus/koch sistem. Pri prvem imam v 1. hiši vrinjeno znamenje, pri drugi v 3. Tako da se precej zamakne vse skupaj.

Je pa v vsakem primeru dispozitor mars v ovnu - 3. hiša.

#91 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 14. marec 2005, 19:49

Planetov je res 10, ampak vsak sistem pa ima 12 hiš in s tem dvanajst vrhov hiš, ki ti pokažejo vladarje>>>> x:)x

#92 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 16. marec 2005, 07:30

S tem, da se stvar vsaj mičkeno zakomplicira še v primeru, ko se neka hiša začne na 27, 28, 29° nekega znamenja. Kajti v tem primeru je vladar naslednjega znamenja tudi vladar - ali pa vsaj sovladar - te hiše.

In pri vrinjenih znamenjih gre za to, da je vladar vrinjenega znamenja tudi sovladar te hiše, v katero je to znamenje vrinjeno.

Tako je vladarjev praviloma veliko več kot hiš.

In stvar s tem šele postane zanimiva.

x:)x

#93 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 16. marec 2005, 07:36

aha...sem prav zadnjič razmišljala o tem, kaj se dogaja v primeru vrinjenih hiš in se mi je nekam zdelo, da bi morali tudi vladarji vrinjenih hiš imet nek določen vpliv pri vsej stvari. bern, hvala :palec:

..tako sovladatorstvo...hi hi...astrodemokracija... x;)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#94 megi*

megi*
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 112

Objavljeno: 16. marec 2005, 11:07

Zanimivo, na vrinjene hiše pa nisem pomislila - pa sej je logično, da se morjo nekak odrazit.
Plus, da predvidevam, da se še dodatno zaplete v primeru, da je vrh hiše na zadnjih 3 stopinjah znamenja, temu pa sledi vrinjeno znamenje.

Predvidevam, da se v tem primeru to vrinjeno znamenje znatno okrepi?

Se pravi lahko rečem npr: vladarja 3. hiše stašlal v 11. in 12.

S tem, da je vrh te hiše na 27,5 vodnarja (uran v 11.), zatem pa nastopi riba (NE v 12.).
Predvidevam, da se moram v tem primeru bolj "osredotočit" na NE, Uran je kot dopolnilo zgodbi?



Sem pa omenila, da ni možno imeti razporejene - nastanjene planete v vseh 12 hišah, ker jih je le 10 - se pravi se lahko razporedijo max v 10 hiš (ne glede na to, da vladajo tudi večim hišam).
Tko, da ni možno, da bi šli nekomu vladarji v vseh 12 hiš, kot je bil en primer (ne glede na to kolk je teh vladarjev).

Če je npr. venera v 3.hiši - je vseeno kolkim hišam je vladarica - nastani se samo v 3.

lp

#95 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 16. marec 2005, 13:16

Primera, da bi bilo deset planetov razpostavljenih v desetih različnih hišah, še nisem imel prilike srečati, je pa praksa, da je povprečno pet hiš praznih, in praksa to čisto lepo potrjuje. Šest, pet ali štiri prazne - čisto v redu.

V teh primerih pa hišo opisujemo s pomočjo znamenj, ki so vpletena (ne samo z nanmenjem, ki je NA VRHU hiše!), in vladarjev. Kar nekaj informacija lahko dobimo.

:palec:


(Astrodemokracija - :eek: x:Dx x:Dx . :palec: , Amis.)

#96 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 16. marec 2005, 13:56

Ali je možno, da oseba, ki ima vladarja 7. hiše (Merkur) v 10. hiši, zanemarja partnerja na račun službe?

#97 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 16. marec 2005, 17:03

<{POST_SNAPBACK}>Ali je možno, da oseba, ki ima vladarja 7. hiše (Merkur) v 10. hiši, zanemarja partnerja na račun službe?


Sploh ni pogojeno, ta oseba kar dost spoštuje svojega partnerja, pa še zakon je ja najpomembnejša stvar v življenju. Tu se lahko pokaže dost ambicioznosti partnerja, lahko kar politik ali javna oseba. Sicer se pa znajo starši partnerja vmešavati v zakon.

#98 lilija

lilija
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 368

Objavljeno: 23. marec 2005, 17:28

Z mamo imama enake vladarje hiš..... elika razlika pa je v planetih razporejenih po hišah.

Ima to kak poseben pomen??? :eek: x;)x

#99 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 25. marec 2005, 09:29

<{POST_SNAPBACK}>Z mamo imama enake vladarje hiš..... elika razlika pa je v planetih razporejenih po hišah.

Ima to kak poseben pomen??? :eek:  x;)x

Lep primer dedovanja v astrologiji.

Kaj pomeni?

To, da življenjska področja dojemaš podobno kot ona, kar pa ti morda ni všeč in je tako samo zaradi tega, da se boš teh vzorcev TEŽJE znebila. Planete pa imaš seveda drugje, zato da ti kažejo na razlike, ki jih moraš upoštevati in preseči.

Recimo.

x:)x

#100 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 1. april 2005, 20:47

He - zdaj opazila, da sem vas spravila v dilemo. Ok. čas rojstva je 7,15..
torej asc je na vsak način v sco..toda na zadnjih stopnjah..sem preverila še enkrat..je tako kot sem zapisala - no..roko na srce..ne vem sicer kaj naj z 9.hišo..nekam elika je x:Dx (vrinjeno znamenje menda)

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0