Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Magične rastline


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
139 komentarjev na to temo

#101 SCOTT

SCOTT
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 14. januar 2005, 23:06

Če škripnili pomeni, da so "umrli", si jih najbrž preveč zalivala ali si delala kaj drugega narobe. :sori:
Da bi učinkovali je potrebno predvsem verjet v to in jih je treba pravilno negovat.
Več sreče prihodnjič! xwizardx

To temo je popravil/a SCOTT: 14. januar 2005, 23:08


#102 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. januar 2005, 12:09

<{POST_SNAPBACK}>Super, obožujem rastline. To temo moramo večkrat načet.
....

xDDx Res je.
Dobrodosel! :vio: :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#103 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 15. januar 2005, 12:40

<{POST_SNAPBACK}>Če škripnili pomeni, da so "umrli", si jih najbrž preveč zalivala ali si delala kaj drugega narobe.   :sori:
Da bi učinkovali je potrebno predvsem verjet v to in jih je treba pravilno negovat.
Več sreče prihodnjič! xwizardx


Bi se strinjal, da jim ne korist preveč vode, saj v puščavi preživijo tudi 400-letno sušo, drugače pa kaktusi po feng šuju ne sodijo v vsak prostor, razen, če namensko ne želite takšnih odnosov, lp x;)x

#104 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 15. januar 2005, 13:12

kaktusi za spalnico niso primerni...preveč špikajo xDDx . x:)x

da ti uspevajo...imaš tolko negativne energije tam :8): x:o)x

za spalnico so bolj primerne rastline z "okroglimi listi", se bolje spi ...

kaktus pa postavi k računalniku, televiziji.....tam kjer "slabo seva" x:o)x
Pozdravček x:)x

#105 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 15. januar 2005, 13:16

Se strinjam Strelka02 :palec: , saj potem je že vidno, da blažja rastlina v bližini ekranov kmalu usahne, kaktus pa ne, lp! :palec:

#106 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 15. januar 2005, 13:18

recimo da je spalnica istočasno dnevna soba (nekateri imamo žal majhna stanovanja), tam tv, video, radio... potem je tale kaktus nadvse dobrodošel... al se motim?

#107 Allegra

Allegra
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 29

Objavljeno: 15. januar 2005, 13:29

ahoj...jst mam tudi zelo,zelo,zelo rada rastline, zelenjavo, sadje,rože, drevesa...skratka vse kar je povezano z naravo (zato se mi vse zdi magično, ker je že sama narava tako magična)...

najbolj univerzalna "rožica" ja pa za moje pojme kamilica: splošno znana, vsestransko uporabna, preizkušena zdravilna rastlinica... no pa tudi kumina, melisa, meta,sivka, koprc,timijan...same fine rožice za različne čaje in kopeli x:)x
Every man gotta right to decide his own desteny!
Robert Nesta Marley

#108 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 15. januar 2005, 13:30

Kaktusi oddajajo ostro či energijo, ki preženo vlomlce, če jih že imate, jih ne imejte v bližini vzglavja, ampak vzdolž okensih polic, pa ven odstranite suho cvetje, lp! x;)x

#109 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 15. januar 2005, 17:44

<{POST_SNAPBACK}>recimo da je spalnica istočasno dnevna soba (nekateri imamo žal majhna stanovanja), tam tv, video, radio... potem je tale kaktus nadvse dobrodošel... al se motim?



Pol pa zgleda, da si v zagati:

NE zarad spalnice in
DA zarad tehnike

x:Dx x;)x

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#110 freaky girl

freaky girl
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 113

Objavljeno: 30. avgust 2005, 11:34

x^x x^x xDDx xDDx

#111 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 12. oktober 2006, 09:45

Scientists look anew at 'magic' mushroom

http://www.magic-mushrooms.net/
Dangers of magic mushrooms
Short-Term Effects and Long-Term Effects

Objavljena slika Objavljena slika

don't do drugs! - eminen

#112 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 12. oktober 2006, 10:29

:vragec:

free.... x^x x:o)x :palec:

zlomk...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#113 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 21. avgust 2010, 13:57

Roman Paškulin: Duhovno zdravljenje z Ibogo

(28:21) Afriški enteogen iboga in pa na zahodu bolj poznan alkaloid taiste rastline ibogain veljata za nekakšno panaceo z zdravilnim učinkom na fizični, psihološki, socialni in duhovni ravni. Kot tradicionalno zdravilo ima indikacije pri infekcijskih boleznih, je detoksikacijsko sredstvo proti odvisnosti, kulturno - iniciacijska obredna substanca, nekateri pa ga doživljajo tudi kot kompas pri iskanju "svoje poti" ...

Objavljena slika

Objavljena slika


Objavljena slikaIBOGA ASSOCIATION >

http://database.prot...he iboga_En.htm

#114 Andreja:)

Andreja:)
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 753

Objavljeno: 22. avgust 2010, 15:29

Kolikor vem, je tistega z obale, ki se je s tem ukvarjal in bil tudi po TV po oddajah, žal lani pobralo relativno mladega. :sori:

#115 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 23. avgust 2010, 08:14

Kar se mene tice, mi sama rastlina sploh ni zanimiva (itaq je ne poznam) kot pa to kar tip govori.

#116 Gost_Kaktus_*

Gost_Kaktus_*
  • Gost

Objavljeno: 29. avgust 2010, 20:58

Kakšnih odnosov? Bodečih? Objavljena slika
Jaz ga imam v spalnici, pa nisem opazila kakršnegakoli slabega vpliva. Pa prav fajn mi uspeva, zdej že par dni prav lepo cveti Objavljena slika Objavljena slika


Ti si pol naša! Objavljena slika

#117 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 29. avgust 2010, 21:25

js pa sem gruntou, da bi probou ibogo, pa je blo drago, pol pa sm tolk cajta gruntou, da me je minil.... :sori:
a od was je kdo probou?
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#118 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 29. avgust 2010, 21:27

Ja.




Brez posledic.

Brez posledic.

Brez posledic.

Brez posledic.







x:o)x

#119 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 29. avgust 2010, 21:35

Ja.




Brez posledic.

Brez posledic.

Brez posledic.

Brez posledic.







x:o)x


a pol boš še? xcivx
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#120 Gost_Kaktus_*

Gost_Kaktus_*
  • Gost

Objavljeno: 3. september 2010, 16:46

Magična rastlina.

Objavljena slika

#121 gobica33

gobica33
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 15. januar 2011, 12:58

Namesto kaktusa raje gojite baziliko,peteršilj,drobnjak in podobne stvari.

Listke bazilike zdrobite z rokami in se z eteričnim oljem namažite po

telesu (to velja za punce) , pa boste zelo privlačne za moške.

Za vse tiste,ki ne morejo spat pa priporočam še čaj iz melise.




                                       lp 



#122 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 15. januar 2011, 15:03

Sveže koprive tudi poživijo telo in duha, še posebej, če se z njimi pobožaš po vsem telesu.
Priporočam, uspeh zagotovljen..

#123 Taryana

Taryana
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 28

Objavljeno: 4. maj 2011, 19:22

kera dobra temaaaa! DEJ ŠE KEJ NAPIŠTE NOO :D

#124 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 4. maj 2011, 19:50

Še en dober rek;
Koprive na mojem dvorišču naj te ne opečejo..
(mogoče kdo ne bo razumel- vsak naj se briga za svoj prag)


Aja, česen je dobra začimba.......

#125 PsicoMagico

PsicoMagico
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 486

Objavljeno: 5. maj 2011, 12:40

Za nekoga, ki se ima za skeptika in racionalista moram priznat, da imam precej odprt odnost do "magičnosti" rastlin. Tega sicer ne dojemam kot nekaj "nadnaravnega" ali "magičnega" v smislu vraževerja, temveč v dejanskih učinkih in odnosu, ki ga (lahko) imajo rastline in človek.

Najprej ne moremo mimo znanih dejstev, kako smo nepreklicno povezani z rastlinami, kot virom energije; tako neposredno - skozi uporabo njihovega "materiala" za hrano, kot tudi s kisikom, ki ga proizvajajo. Večine živalskega sveta brez rastlin sploh ne bi bilo. Kar se mene tiče je že to izjemno magično, da bolj biti ne more.

S kakšnega vrha pogledaš na gozdno prostranstvo in se zaveš, da brez takih sistemov rastlin ne bi mogel dihati in proizvajati energije potrebne za svoj obstoj. A ni to magično?

Nato sledijo dejstva, da se v rastlinah nahajajo snovi, ki lahko obnavljajo ali na različne možne načine modificirajo procese v našem telesu. V popolnoma drugem organizmu se torej nahajajo učinkovine, ki neposredno vplivajo na naš organizem - zame je to izjemno "magično". Tudi veliko legendarnih sintetičnih zdravil je nastalo na osnovi izvlečkov iz rastlin, vključno s splošno razširjenimi in popularnimi kot je recimo aspirin.

Najbolj tipično "magično" dejstvo pa je, da imajo nekatere rastline, kombinacije rastlin ali pripravki iz njih neposreden vpliv na naše zaznavanje in na naš um, zavest. Meni se zdi dejstvo, da lahko zaužitje neke rastline povzroči popolno raztopitev percepcije realnosti in ustvari cele foto-realistične imaginarne svetove v naših umih ter celotno našo zavest premakne iz zaznave običajnega sveta v povsem fantastične, nepredstavljive ambiente - izjemno "magično".

To so vse dejstva, ki ne potrebujejo vraževerja, pa jih vseeno lahko označimo za "magična".

Če bi moral izpostaviti kakšne "magične" rastline, bi to bila najprej drevesa - predvsem zelo stara in/ali velika drevesa. Zmeraj sem jih dojemal kot "zavestna" bitja; ne vem zakaj, ker vem da nimajo živčnega sistema in možganov, tako kot mi, a jih vseeno dojemam kot organizme z neko vrsto zavedanja - to je znanstveno povsem nepotrjeno in zelo možno samo moja subjektivna emocionalna naravnanost, a se tej "veri" predam z veseljem. Fascinanto mi je tudi pomisliti, da je eno tako velikansko drevo na svetu kakšnih pet, šest mojih življenj, da je bilo prisotno skozi večstoletno (ali celo tisočletno) zgodovino in da se ni premaknilo s svojega mesta - da je tak miren, trden pričevalec zgodovine in kakšno moč ima eno tako dolgoletno obstajanje v svetu. Vsaka jim čast, drevesom, čudovita bitja so.

Med drevesi imajo zame posebno mesto bukve in celo eno povsem konkretno drevo, ki je moj "rastlinski" prijatelj. Na enem od sprehodov sem se zdrznil, kot da bi me nekaj poklicalo in sredi gozda zagledal nekakšno jaso, gaj - in v sredini tega eno veliko bukev, posebne oblike, malo bolj skrivenčeno in zelo visoko, z zavitimi vejami in kompleksno krošnjo ter neko posebno "atmosfero", okoli nje pa prostor, v krogu okoli pa še dve ali tri velike bukve, ki sem jih poimenoval za prijatelje ali "soborce" te bukve, ki jo dojemam kot prijateljico, kot neko modro žensko, ki je pač slučajno več kot stoletno drevo. Ob njej lahko posedim, se je dotaknem z roko ali čelom ali naslonim nanjo s hrbtom in jo naslavljam kot osebo skozi eno tako abstraktno, nebesedno komunikacijo, njen odgovor pa je povsem skozi občutja, "iglice", mravlince po vrhu glave in včasih tudi po telesu in spontane ideje, ki nastanejo v mojem umu, ko jo obiščem - morda je to zgolj čisto običajna relaksacija v gozdu, ampak zdi se, da je nekako povezana prav s tem drevesom. Občutek je, kot da drevo komunicira, no, pa naj se sliši še tako neumno.

Dokaj klasično "magični" so hrasti - videl sem že nekaj čudovitih gajev starih hrastov, ki so prav tako kot eni "bataljoni"močnih modrecev ali zaščitnikov, a mi niso tako blizu kot bukve. Posebno mesto imajo tudi večstoletne oljke, še posebej kak "pozabljen" nasad sredi kakšne primorske"divjine".

Personificirano naslavljanje dreves lahko razumete simbolno ali pa povsem neposredno - a ne v smislu vere, da je to RES, temveč kot subjektiven odnost do teh dreves - občutek. Če me vprašate ali verjamem da se lahko pogovarjamo z drevesi bom odgovoril - seveda, a ni nujno da je komunikacija dvosmerna - lahko je to samo naš bolj ali manj "romantiziran" odnost do narave, ki pa je morda celo resničen še kako drugače kot zgolj v naši zaznavi.
Jaz recimo "vem", da lahko z mojo bukvo komuniciram na nek abstrakten način - seveda ne verbalno - če pa je to zgolj neka projekcija notranje kontemplacije na zunanji objekt, pa je pač tole drevo "objekt" (če že ni res subjekt) za neke vrste "meditacijo". Že če vzamem samo dejstvo, da je možno "uporabiti" rastline tudi za takšne "psihološke" prijeme, je to zame dokaj "magično".

Dih jemajoči so tudi stari gozdovi večtisočletnih sekvoj v S.Ameriki - to so nekakšne naravne gotske katedrale. Nekoč moram odpotovati v Kalifornijo in se sprehoditi skozi zadnje ohranjene sekvojine gozdove, kot je recimo Giant Forest in podobni.

Poleg velikih dreves mi je blizu nekaj t.im. psihotropnih rastlin, ki sem jih imel čast spoznati in jih celo začutiti kot "bitja"- seveda v spremenjenem stanju zavesti pod njihovim vplivom. Kapo dol pred tem kar zmorejo narediti našemu umu in percepciji cannabis sativa, salvia divinorum in kombinacija rastlin v ayahuasci. Vse rastline (lahko) nastopajo v halucinacijah ki jih sprožajo, kot personificirane rastlinske entitete, kar pomeni da se pogovarjaš z bitjem, ki ga dojemaš kot da biva v perceptualnem kraljestvu svoje učinkovine. To je najbrž povsem "psihološko", a sama vsebina in spoh dejstvo, da se tak tip zaznave sproži, je izjemno magično. Še bolj pa je vznemirljivo dejstvo, da je sama vsebina teh izkušenj zelo podobna pri različnih ljudeh iz različnih kultur in da so celo možne "skupne" halucinacije, kjer se ljudje, ki so vzeli določeno substanco znajdejo v istih "imaginarnih" svetovih in vidijo iste vizije - si torej delijo isto spremenjeno percepcijo. Magično?

Subjektivno, po izkušnjah iz najstniških let bi dejal, da je "cannabis" (uporaba skozi hrano/pijačo) neke vrste voz, oz. "črvina" do raznih skupin bolj ali manj abstraktnih "modrecev" (ne nujno vizij ljudi in bitij) in neke vrste ključ za določena mentalna vrata, nisem pa spoznal kakšne halucinacijske entitete, ki bi bila sam cannabis - bolj je to bilo prevozno sredstvo do kakšnih takih "forumov" in neke vrste "demaskator" idej in ideologij in tudi ljudi ter komunikacije.

Salvia je "ženska", modra, neusmiljena, skoraj nevarna, zelo igriva in hudomušno nagajiva, tudi seksualna. Za komunikacijo ali kakšen drug odnos z njo te lahko spremeni v rastlino - korenine, ovijalke, je izrazito "rastlinska", organska. Halucinogeni seks z njo ni izključen.

Ayahuasca je neusmiljen razbijalev percepcije in konceptov, pokaže ti tvoje mesto, omejitev zaznave in znanja, pokaže ti, kako si v resnici nebogljen in (ji) prepuščen na milost in nemilost. Je neomejena na organski in rastlinski svet, igra se tudi z fraktali, vzorci, barvami, kristali, palačami, celimi svetovi, zvermi, najbolj divjimi Ne-možnostmi. Marsikdo bi jo lahko zamenjal za kakšnega "boga", definitivno pa jo lahko občutiš kot entiteto, ki te neposredno nagovarja.

Zanimivo dejstvo je, da ko si enkrat doživel razbitje percepcije s pomočjo kakšne od teh "magičnih" rastlin se ti očitno ustvarijo določene povezave v možganih (nevrogeneza?), ki ti olajšajo vstop v meditativna stanja oz. se lahko ta sprožajo celo spontano ob primernem vzdušju in sproščenosti oz. "razsrediščenosti", brez da bi sploh uporabil katero od teh rastlin. A komunicirati z njihovimi "entitetami" ne moreš, ne da bi jih uporabil, ta psihološki učinek je očitno vezan na učinkovine, ki se nahajajo v teh rastlinah. Ker pa so precej izčrpujoče za telo in tudi um si ne more privoščiti takih pretresov redno, sem po zelo občasnem eksperimentiranju z njimi v najstniški letih to raje opustil in se sedaj temu (precej nerodno) poskušam približati spontano skozi kakšne meditacijske, predvsem dihalne tehnike. Priznam pa, da bi rad še kdaj "govoril" z gospo Salvio - ko bo to potrebno ali zaželjeno me bo zagotovo dovolj močno "poklicala", hehehe.

Objavljena slika
"I must create a system or be enslaved by another mans; I will not reason and compare: my business is to create."
William Blake




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0