Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

sinastrija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
174 komentarjev na to temo

#76 Yade

Yade
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 174

Objavljeno: 17. september 2005, 16:51

<{POST_SNAPBACK}>Tole sem pa nekako spregledal takrat.

Tvoj Jupiter in njegovo Sonce = sreča predvsem zanj, ki mu jo ti prinašaš. In podporo. Ampak je tudi v redu.

x:)x


Eh pol pa ni ok. Samo jaz dajem energijo :xx!:

#77 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 25. oktober 2005, 06:06

A lahko kdo pokomentira še mene in mojega brata ( sem že prej spraševala tko da spet obujam post , če bo odgovor seveda bom ful vesela):

Njegov Pluton v konjunkciji z mojim DESC in seveda potem še opp z ASC , ta P tvori tudi kvadrat z mojim MC - to zihr ni nč dobrga!
Njegov severni vozel v konjunkciji z mojim MC
Njegov Saturn skor čist na mojem IC in v kvadratu z mojim AC
njegov mars in moje sonce v Quitilu in moj vozel je v sekstilu z njegovim soncem....
Moje sonce pa je na njegovem MC....

Hvala

Tak Saturn kaže, da brat proti tebi prevzema starševske odgovornosti (očetovski princip). Plutonov položaj pa bo brez rezerve preizkusil tvojo pripravljenost za sklepanje kompromisov in sodelovanje. Glede na precej kvadratov pa vse to skupaj ne bo (ne more biti) prijetno.

A ker gre za kotne točne, SA in PL, je tudi vprašanje, kako se rešiti tega oziroma kako "oddelati".

:xx!:

#78 Trinity

Trinity
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 515

Objavljeno: 25. oktober 2005, 09:58

Bern Tnx za odgovor. :palec: :palec:
Kar se tiče preizkušanja moje pripravljenosti za sklepanje kompromisov je 100% točno.
Res je včasih že vse duhomorno,ker se upogibam le jaz. :xx!:
Rešiti tega se bo pa zelo težko. :xx!: :xx!:

#79 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 25. oktober 2005, 10:03

To pravimo tudi Saturn, Pluton in jaz.

x;)x

Ampak bo šlo vseeno, dont vori. Počasa.

:palec:

#80 myrjam

myrjam
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 210

Objavljeno: 25. oktober 2005, 18:42

Ojla, Bern!

Tam pri zlati ribici sem se zahvalila, da sem imela možnost poslušati predavanje o osnovah astrologije prejšnjo soboto v Mariboru. Res je bilo zanimivo in komaj čakam, da bo še kakšno predavanje.

Bi pa imela eno konkretno vprašanje v zvezi z sinastrijo: kaj pomeni če je saturn enega na severnem vozlu drugega.

Lp. Myrjam x:)x
"Vse materialno je le navaden odsev duhovnega"
...človek ni le skupek celic, je tudi odraz svojih misli...
Martin Kojc

#81 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 30. oktober 2005, 21:59

Pozdravljena, Myrjam in hvala lepa. Prav gotovo se bo v MB dogajalo še marsikaj.

* * *

Saturn in Severna lunarna zanka spadata med tiste elemente natalne karte, za katere najprej rečemo, da so "karmični". Takšna povezava, o kateri pišete, je dejansko "karmična", in sicer predstavlja Saturn v njej učitelja tistemu, ki ima na istem mestu Lunarno zanko. Severna zanka kaže nalogo, ki jo moramo absolvirati v tem življenju, Saturn pa prinaša nujo, potrebo ali pa oviro, da se to res stori oziroma prične. Oseba s takim SA torej pripravi tisto drugo osebo, da se loti te naloge.

Najkrajše povedano toliko.

Lep pozdrav v Maribor!

x:)x

#82 myrjam

myrjam
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 210

Objavljeno: 1. november 2005, 18:18

Bern, hvala za odgovor!

Ne morem si pa kaj, da ne bi še naprej spraševala.

Severni vozel recimo osebe A je v tem primeru v osmi hiši na 28 stopnji ovna v trigonu z luno in saturnom, ki sta v 12 hiši v devici in v sekstilu z uranom, ki je v dvojčkih in deseti hiši.

Saturn osebe B je v konjunkciji z južnim vozlom, torej v opoziciji z severnim, ki je na 29 stopnji tehtnice. Ta saturn je tudi v trigonu z venero v strelcu in sekstilu z luno v dvojčkih. Hiš v tem primeru ne navajam, ker ne vem točnega časa rojstva.

Torej osebi A in B imata severna vozla v opoziciji.

A lahko kakšen komentar na tole situacijo glede na karmo v sinastriji.

Lp. Myrjam
"Vse materialno je le navaden odsev duhovnega"
...človek ni le skupek celic, je tudi odraz svojih misli...
Martin Kojc

#83 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 1. november 2005, 23:38

Hm, zanimiva in ne ravno enostavna situacija.

"A" ima za nalogo v tem življenju doživeti globoko transformacijo, to pa lahko doseže le z raziskovanjem podzavesti, upoštevati mora sanje in vsakodnevna opozorila, namige, pokazatelje. Luna v 12. hiši ji daje moč intuicije in pogoje za raziskovanje, Saturn pa ji preprečuje, da bi se spustila predaleč in jo vrača na realna tla; v odvisnosti od preostanka horoskopa bi se nemara lahko zgodilo, da konča nekje v svojem svetu ali pa (v skrajnem primeru) celo v kakšni primerni inštituciji ... Uran pri tem nakazuje na možnost vpletenosti astrologije.

"B" se tu pojavlja kot učitelj, ki je prinesel iz prejšnjega življenja veliko znanja o vsem tem. Pametno bi ga (jo?) bilo poslušati, čeprav to včasih morda ni najbolj enostavno ali pa prijetno. Oddolži se ji lahko (oseba "A") s pomočjo pri prepoznavanju lastne vrednosti (kdo sem in kaj sem; ceniti sebe).

Predvsem ju čaka veliko karmičnega učenja.

Pozdrav!

#84 myrjam

myrjam
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 210

Objavljeno: 2. november 2005, 19:24

Hvala Bern x!x

Ti dve osebi sta se že naučili ena od druge, kar jima je bilo namenjeno. Njune poti so se že pred časom, po več kot dvajsetih letih, razšle. Vsekakor, pa je to bila usodna zveza, ki se je morala zgoditi. Vsaj tako sklepam iz zgoraj povedanega.

Druge aspekte in položaje bi bilo zanimivo prediskutirati, pa mislim da bodi zaenkrat dovolj, ker je to že druga tema.

Še enkrat hvala in lep pozdrav, Myrjam xDDx
"Vse materialno je le navaden odsev duhovnega"
...človek ni le skupek celic, je tudi odraz svojih misli...
Martin Kojc

#85 hani

hani
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 6. november 2005, 11:33

A bi mi znal kdo komentirati kaj pomeni njegova luna v moji 1. hiši in moja venera v njegovi 1. hiši. Pa njegovo sonce, venera in južni vozel v moji osmi, pa moja luna in južni vozel v njegovi sedmi hiši.

Vem, da sem zdej ful zakomplicirala! Zelo sem se začela zanimati za astrologijo pa bi se rada čim več naučila! A obstaja kakšna literatura o sinastriji?

#86 hani

hani
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 7. november 2005, 10:53

Hvala ti Mantis! Ful si mi razjasnila nekatere stvari. Pa še res je vse kar si mi napisala!
Jst tut upam da se bom še veliko naučila na forumu!!

#87 hani

hani
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 10. november 2005, 18:32

Mantis, pol mi pa mal razloži najino sinastrijo:

jaz: 16.02.1981 ob 3:22 zjutraj
fant: 04.08.1971 ob 18:15 popoldne

Ful ti hvala vnaprej!

#88 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 11. november 2005, 13:11

Kaj pravite na ta Cart?
Ona je modra,notranji krog, on zunanji.
9 let sta skupaj, ona sanja poroko in otroke z njim, (ali v alternativi vsaj, da jo on ne zapusti)čeprav ve, da jo on ne ljubi, niti govora o poroki, on ne mara otrok. On se periodično tolaži drugje, vendar se čuti odgovoren zanjo in ne ve, kako bi končal to zvezo. On od nje dobi absolutno pokornost, ubogljivost, 100% nadzor, mir in dolgočasje. Ona dobi od njega materialno in socialno varnost, lagodnost, hlad in tišino, urejeno življenje, negotovost, kar se tiče prihodnosti.

Kdor ju bolje pozna, lahko opazi, da drug drugemu prikrito nepopravljivo uničujeta življenje: on vstraja v vezi, kjer ona ne more dobiti zadostitve po materinstvu, zakonu in izpovedani in občuteni ljubezni.
Ona ga ne dohaja v idealih, ne razume njegovih strasti in želja po drugih dimenzijah, nima nobene iniciative, totalno pasivna oseba (čeprav sem mnenja, da je prav on ubil vsako akcijo v njej).



Ola Ruby72 a to govoriš o svoji izkušnji? Ker če potem ne vem zakaj sploh vztrajaš v tej zvezi, če že očitno govoriš o tem, da veza ni ok. Govorim iz izkušenj zato ker sem se tud jaz leta slepila, da bo boljš pa ni bilo zato sem enostavno odšla. Mislim, da je bila to ena najbolj bolečih in težkih izkušenj do zdaj ampak zdaj vidim, da sem naredila prav. Sebi sem pustila, da sem to kar sem in me nič več pri temu ne ovira.

Lp x:)x
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#89 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 11. november 2005, 13:26

Mela bi eno vprašanje, če bi si kdo lahk vzel čas in mal pokomentiral ta primer. Sprašujem pa za prijateljstvo. Bom kr z začetnicami imen označla osebi.

Oseba M aspekt Oseba U

Neptun konj Asc (strelec)
Neptun konj Neptun
Venera konj Neptun (strelec)
Sonce konj Venera (škor)
Sonce konj Merkur (škor)
Venera konj Uran (škor)
Venera konj Sonce (škor)
Pluton konj MC (teht)
Severni v. konj Severni v. (devica)
Saturn konj Saturn (devica)
Jupiter konj Jupiter (lev)
MC konj Sonce
Luna opoz Uran
Luna opoz Venera


Kaj pravte na to kombinacijo? Kakšna povezava je med nama?
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#90 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 11. november 2005, 14:24

Ola Ruby72 a to govoriš o svoji izkušnji? Ker če potem ne vem zakaj sploh vztrajaš v tej zvezi, če že očitno govoriš o tem, da veza ni ok. Govorim iz izkušenj zato ker sem se tud jaz leta slepila, da bo boljš pa ni bilo zato sem enostavno odšla. Mislim, da je bila to ena najbolj bolečih in težkih izkušenj do zdaj ampak zdaj vidim, da sem naredila prav. Sebi sem pustila, da sem to kar sem in me nič več pri temu ne ovira.

Lp x:)x


Joj Pinka, na srečo niso to moje izkušnje! :wOOt: :cry: :OO!:

Upam, da bo kdo komentiral iz astrološkega vidika. Zanima me, kje oz. kateri aspekti, pozicije omogočajo, da se ta veza vleče naprej. Še ne obvladam dovolj, da bi se tega primera lotila astrološko. Vidim pa (kot nevtralna tretja oseba) določene zadeve s pomočjo enega drugega znanja.

Tukaj se nas večina malo uči astrologije, no, ni pa nujno, da navajamo izključno osebne primere.



:palec:

#91 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 11. november 2005, 14:28

Joj Pinka, na srečo niso to moje izkušnje! :wOOt: :cry: :OO!:

Upam, da bo kdo komentiral iz astrološkega vidika. Zanima me, kje oz. kateri aspekti, pozicije omogočajo, da se ta veza vleče naprej. Še ne obvladam dovolj, da bi se tega primera lotila astrološko. Vidim pa (kot nevtralna tretja oseba) določene zadeve s pomočjo enega drugega znanja.

Tukaj se nas večina malo uči astrologije, no, ni pa nujno, da navajamo izključno osebne primere.
:palec:


Lepo, da želiš pomagat in jaz bi tud z veseljem, če bi imela več znanja. Lp
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#92 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 11. november 2005, 14:45

Lepo, da želiš pomagat in jaz bi tud z veseljem, če bi imela več znanja. Lp


xscratchx :fiju:
V primeru, ki sem ga navedla, bi se rada kaj astrološkega naučila. Hočem reči, dano situacijo poznam, ampak ne z astrološkega vidika. Zanima me, kje v karti se vidijo, oz. je nakazana dinamika tega odnosa (na primer: uničevanje drug drugemu življenje, če je to v karti razvidno iz dvojnega slabega aspekta Saturna in Marsa....)

Absolutno pa rada pomagam, če le lahko! x^x

#93 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 11. november 2005, 14:56

jaz tudi jaz tudi!
x:Ix

xokx
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#94 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 29. november 2005, 11:31

Moje izkušnje so pokazale, da ne glede na to kako je sinastrija ( primerjava dveh kart) idealna in dobra, da le tega človeka ne borete najti v svoji karti in obratno sebe ne v njegovi karti, da potem iz tega odnosa ne bo prav veliko. Z zelo veliko ljudmi osebki nasprotnega spola imamo prekrasne kombinacije, lUna Sonce, Venera Mars in tako naprej, toda kaj je tisto kar povzroči , da se vežemo točno s temi s katerimi se in ne z drugimi, to pa je zadeva, ki jo lahko vidite le v natalni karti. Kako naj ima oseba nek idelaen odnos ves strasten, če ima blokiranega Marsa in /ali Venero. Kako naj bo odnos svoboden in odprt, če ima oseba Venero v aspektu s Saturnom in tako naprej, privabiš takega človeka , da lahko odigra vlogo znotraj tovje karte, ki ti pomaga da predelaš neke težave iz otroštva, da spartnerjem popucaš stvari , ki jih s starši nisi, da zrasteš, da se razviješ.
No zanima pa me, če je človek, ki je osovbojen karne in partnrja več ne gleda preko očal svoje sedme hiše in drugih dejavnikov za partnerje, a je potem ta človek sposoben človeka videt tak kot je zunaj svoje karte, a je sposoben, videti ga kot tisto, kar je in ne kot tisto kar je zate.

Tako malo v premislek.


Vse dobro,

Mihela

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#95 Aishah

Aishah
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 526

Objavljeno: 13. december 2005, 15:23

brat ima v natalni karti sonce v tesni konjukciji s plutonom, gledala sm sinastrijo med njegovo in očetovo karto, no in ta konjukcija sonce pluton pade na očetov AC plus ta konjukcija dela tud opozicijo z soncem in kvadrat s plutonom v očetovi karti.... neke težke pluton sonce povezave v njunih kartah :inocent:

razreševanje karme, prilagajanje, kaj bi to pomenil? xrolleyesx

vozlja sta pa v njuni sinastriji neaspektirana.

#96 puhica

puhica
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 140

Objavljeno: 7. februar 2006, 12:13

Par vprašanj,

kaj pomeni če:
- luna v m karti nima nobenega aspekta
- med seboj nista na noben način povezana luna in sonce
- inkonj. merkur/merkur konj. uran (se da to sploh rešit)
- konj. saturn - m in luna - ž (je to težavni aspekt ali ne)
- sonce opp. sonce (dobro ali ne)
x?x
When inner situation is not made conscious,
it happens outside as fate!
C.G. Jung

#97 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 7. februar 2006, 12:59

- Neaspektirana Luna ima svoj poseben pomen (tako kot vse, kar je neaspektiranega v horoskopa). Bolj kot znamenje, v katerem se nahaja, je pomembna hiša. Čustvenost blazno pomembna. Materin vzorec zelo močan, ni nujno, da je ugoden/prijeten. Taka Luna si želi aspektov bolj kot karkoli, zato je aspekt, ki ji ga prinese partner, vodilni v celi sinastriji.
- Luna in Sonce v večini primerov sinastrije NISTA medsebojno povezana. Super pa je, če sta.
- S to inkonjunkcijo bi se dalo malo bolj pozabavati. Da se pa rešiti vse, če le vemo, kje je sovražnik.
- Saturn 0 Luna: SA hladi Luno in ji daje pridih resnosti ter uničuje igrivost; po nekaj letih zveze - če se prej ne razideta - je to krasem preračunljiv zakon; vse se ve, kaj bo in kdaj.
- SU 180 SU - nič strašnega. Dopolnjevanje, lahko tudi nasprotovanje. Rak in Kozorog (180()na primer ne bosta zdržala skupaj, Vodnar in Lev tudi ne. Nekateri drugi imajo več možnosti.

x:)x

#98 puhica

puhica
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 140

Objavljeno: 7. februar 2006, 13:57

Luna ni aspektirana v sinastriji, ne tvori nobenega aspekta s partnerjem. Je v 4. hiši in pade v partnerjevo 9. hišo. Ni čustvene povezanosti?

Inkonj. Merkur v ovnu v 9. na MC in merkur/uran v škrpijonu v 4. ta je pa še v inkonj. z venero v dvojčku 11.. Ja?
Jaz ta problem občutim v resnem pogovoru ki je zelo zelo malokrat ker se nekako ne ujameva v trenutku pravega razpoloženja za takšne stvari. Če pa že je to eno samo skaknje v besede al pa brezvezno blebetanje (nezainteresiranost poslušanja). V bistvu tu zelo škripa, pripomoreta pa najbrž še luni (ena v devici, druga v tehtnici).
Jaz vidim rešitev samo v selotejpu x:o)x
When inner situation is not made conscious,
it happens outside as fate!
C.G. Jung

#99 Izraz

Izraz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 992

Objavljeno: 7. februar 2006, 16:40

Kaj bi se tukaj dalo izpostavit, dobrega - učnega?!

Moon Trine Mercury
Moon Opposition Mars
Venus Square Sun
Venus Trine Jupiter
Venus Sextile Saturn
Venus Opposition South node
Mars Opposition Uranus
Jupiter Square Moon
Jupiter Trine Venus
Jupiter Opposition Midheaven
Saturn Sextile Moon
Uranus Trine Jupiter
Uranus Opposition South node
Neptune Opposition Venus
Neptune Trine Midheaven
Pluto Trine Venus
Pluto Sextile Midheaven
Ascendant Square Venus
Ascendant Sextile Uranus
Midheaven Conjunction Venus
South node Trine Uran

x;)x
Kako čemo? Lako čemo.

#100 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 9. avgust 2008, 15:59

Zanima me, kaj se bolj splača gledat- sinastrijo ali kompozitne karte al oboje.

Z eno osebo mava takole:

Njegova venera in luna padeta v mojo 5. hišo, njegovo sonce v mojo 7., mars v mojo 8.
Moja venera in sonce v njegovo 8., no sicer moja luna v njegovo 12. hišo...ampak nahitro zgleda v redu, ne?

Pol grem pa gledat kompozitno, pa vidm tole: neptun v 1., venera opp. neptun, sonce, merkur, luna kvadrat pluton...pa take :o|o:

No, sicer je venera v 7. hiši pa opp. z jupitrom, jupiter pa uran sta še v prvi, sonce pa merkur v osmi...

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0