Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Govorica oči


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
133 komentarjev na to temo

#101 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 7. november 2005, 20:14

tebi pa brez štimanja kontrastov izstopi KUMARA. x:Dx
Lp x:)x

To je pa govorica nosu! x:o)x x:o)x
Nos Pikos
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#102 Mana

Mana
  • D član
  • Št. objav: 1 857

Objavljeno: 7. november 2005, 20:48

meni se baje vse v očeh prebere...
pa mi večinoma ni žal da je temu tako, ker navadno stojim za tem kar mislim, v kar verjamem

izredno rada gledam ljudi v oči, včasih mi je res filing ne umakniti pogleda, nalašč.
ampak to samo kadar koga poznam, ker drugače ne maram igric "kdojemočnejši"

v turčiji sem vidla par ljudi z res lepimi očmi...takimi živimi, življenskimi, resničnimi, krvavimipodkožo





x:Ix
Vsako jutro se v Afriki zbudi lev. Ve, da mora teči hitreje kot gazela, da jo ujame, sicer bo umrl od lakote.

Vsako jutro se v Afriki zbudi gazela. Ve, da mora teči hitreje kot lev, sicer bo ob življenje.

Ko se jutro za jutrom prebujaš, se ne sprašuj, ali si lev ali gazela, temveč začni teči.

afriški pregovor

#103 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 7. november 2005, 21:17

..oči... vedno pritegnejo..

predvsem šarenica.. je ful zanimivo opazovat.. pri vsaki osebi posebej... vsaka drugačna... perfect x;)x

moje so zelene... vsaj tak pravijo.. :)

drugač pa.. gledat v oči.. hm... like that... se igrat s pogledi.. brez besed... x:Ix

#104 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 7. november 2005, 23:32

Stari dobri rek: Oči so zrcalo duše.

#105 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 11. november 2005, 13:59

Spomnim se, da se govoril s ciganko, ki je gledala nekam vstran. Sam nisem bil pozoren nanjo, pogleda nisem izostril na obrazu. Potem pa začutim, kako pravzaprav ona gleda v mene, čeprav ima oči obrnjene vstran... cigani se izogibajo, da jih pogledaš v oči tako ali tako.
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#106 juju

juju
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 6. junij 2008, 09:31

Zakaj večine ljudi ne moremo gledati v oči medtem, ko se z njimi pogovarjamo x?x

Menim, da se z očmi lahko hitreje sporazumevamo (telepatsko), le da je to v današnjem času težko izvedljivo, saj se nam je nerodno gledati v oči. To pa mislim da zato, ker nismo drug do drugega zadosti iskreni, odprti, kot da nekaj skrivamo pred njim in nas je sram tega povedati, dostikrat se niti ne zavedamo, kaj nas ovira.

Kaj pa vi mislite o tem ?



Vem, stara tema, pa vseeno...

Meni se zadnje čase dogajajo taki globoki pogledi v oči z znancem... Saj se mi mogoče samo zdi, ker tudi ostale ljudi gleda v oči, samo meni potem, ko me pogleda, začnejo plesat metuljčki po trebuhu... pa ko kar ne odmakneva pogleda... in potem sva oba malo tiho in mislim da malo zmedena...
Mogoče se mi vse samo dozdeva, ker mi je on pač majčkeno všeč, mogoče pa so tudi njegovi pogledi globlji, kot si jih upam predstavljat...

veliko lepih pogledov vam želim!

#107 Mee!

Mee!
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 8. julij 2008, 19:16

Oilaa! Mene pa neki zanima..sm tko..hipotetično..

Kaj pomenjo taki dolgi pogledi npr. d dam primer:

Zanč sm vidla enga tipa..po dolgem času sma se vidla..pa me je kr gledal, js pa njega..in je blo tako, dokl nism umaknila pogleda..in tu je usakič, k se vi2..


Kaj torej to pomen??

Hvala za odgovore,

Mee!

[Carpe Diem.]

#108 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 11. julij 2008, 13:20

moje oči so: več barvne; rjave, zelene, zlate odvisno od padca svetlobe tudi čist navadne - verjetno bi rekel, da so odtenek zelene in rjave.

zej kaj se pa vidi v njih, že precej časa nazaj mi je blo rečeno, da mam žalostne oči... kaj se zej vidi noter kdo ve. well kdor lahko samo pogleda brez čekiranja bo verjetno spet videl samo žalost in pa sprijaznjenost za vse ostale pa verjetno ostane refleksna igra preigravanja skupnih strahov in zanikanj, projekcij itd...
Brez podpisa

#109 Mitra

Mitra
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 035

Objavljeno: 13. julij 2008, 12:11

Vsake oči svojega malarja.

Če se ti negdo dopade, je simatija..... lahko v očeh vidiš samo dobro.
Če gledaš skozi "oči" drugih, kateri ga zaničujejo (to osebo) lahko vidiš odsev tega kritika črnogledega.
Zato mislim da je pomembno, da gledaš s svojimi očmi, ki niso sestavljene samo iz zenice, roženice......
Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!

#110 tigrota

tigrota
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 575

Objavljeno: 17. julij 2008, 23:02

Ja, včasih mi ni da bi v kake oči zrla pa še sama ne vem zakaj! xscratchx

Spet drugič pa me moti, ko se kdo z menoj pogovarja in zre stran! xrolleyesx

Tisto prvo pa se mi le redko dogaja, ko govorim zelo rad zrem v človeka nimam kaj prikrivat pa tudi zle misli se mi ne podijo po glavi! xchatx
Ne moremo narediti Velikih stvari - le drobne stvari z veliko ljubezni.

Mati TEREZIJA

#111 ananta

ananta
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 518

Objavljeno: 26. avgust 2008, 22:03

z ochmi namerava$

#112 Anqet

Anqet
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 195

Objavljeno: 12. september 2008, 21:50

Ta tema mi je kar všeč, upam, da se bo še kaj pisalo tu.

Ko sami kaj govorimo, takrat ne gledamo dosti v oči, ko pa poslušamo, pa gledamo sogovornika skoraj ves čas. Kar "opazujte" se.

Meni se dogaja, da si ne upam pogledati osebe v oči, če mi je recimo moški privlačen, pa mi ne bi smel biti, ker mi je npr. prijatelj ali šef ali kaj podobnega. Takrat ga nočem preveč gledati v oči, da ne bi opazil mojega poželjivega pogleda.

Ne jokaj za soncem, ki je zašlo; zaradi solza ne boš videl zvezd.

PARRA


#113 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 12. september 2008, 23:29

Ko sami kaj govorimo, takrat ne gledamo dosti v oči, ko pa poslušamo, pa gledamo sogovornika skoraj ves čas. Kar "opazujte" se.

Pri men je tole bolj obratno.

#114 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. september 2008, 08:27

pr men pa ni pravila, oboje je.
stekam, kaj prav anget oz. je to nekak dost logicn.. pac ga pozorno poslusas in gledas, k pa sam cvekas, pa ti je recimo se mal morda tud nerodno....
po 2. strani je pa lohk obratn.... kot prav Dayo..... k je pa drug vidik; da ga ne gledas tolk zaboden, da ga ne spravljas v zadrego... ker kar je zate pozorno poslusanje, je unmu morda rentgen. x:px x;)x

jaz lohk cist direkt gledam, prodorno, vse, lohk pa ful begam (sej sm ze npaisala mensezdi - ne pustim se ulovit s pogledom, po drugi strani pa ce kdo vame bulji, se prav ce se gremo nekaksno tekmovanje, pa nom povesla pogleda, bom se jaz nazaj buljila. xDDx)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#115 tigrota

tigrota
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 575

Objavljeno: 13. september 2008, 08:53

pr men pa ni pravila, oboje je.
stekam, kaj prav anget oz. je to nekak dost logicn.. pac ga pozorno poslusas in gledas, k pa sam cvekas, pa ti je recimo se mal morda tud nerodno....
po 2. strani je pa lohk obratn.... kot prav Dayo..... k je pa drug vidik; da ga ne gledas tolk zaboden, da ga ne spravljas v zadrego...




ker kar je zate pozorno poslusanje, je unmu morda rentgen. HA HA HA res prava razlala x:Dx x:Dx x:Dx :palec:







x:px x;)x

jaz lohk cist direkt gledam, prodorno, vse, lohk pa ful begam (sej sm ze npaisala mensezdi - ne pustim se ulovit s pogledom, po drugi strani pa ce kdo vame bulji, se prav ce se gremo nekaksno tekmovanje, pa nom povesla pogleda, bom se jaz nazaj buljila. xDDx)


Ne moremo narediti Velikih stvari - le drobne stvari z veliko ljubezni.

Mati TEREZIJA

#116 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. september 2008, 08:55

xDDx x;)x (:eek: x:Dx)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#117 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 13. september 2008, 11:36

pr men pa ni pravila, oboje je.
stekam, kaj prav anget oz. je to nekak dost logicn.. pac ga pozorno poslusas in gledas, k pa sam cvekas, pa ti je recimo se mal morda tud nerodno....
po 2. strani je pa lohk obratn.... kot prav Dayo..... k je pa drug vidik; da ga ne gledas tolk zaboden, da ga ne spravljas v zadrego... ker kar je zate pozorno poslusanje, je unmu morda rentgen. x:px x;)x

jaz lohk cist direkt gledam, prodorno, vse, lohk pa ful begam (sej sm ze npaisala mensezdi - ne pustim se ulovit s pogledom, po drugi strani pa ce kdo vame bulji, se prav ce se gremo nekaksno tekmovanje, pa nom povesla pogleda, bom se jaz nazaj buljila. xDDx)

Ja v bistvu če boljš pomislm, je pr men odvisno od sogovornika. Ponavad ga ne gledam preveč, če čutm, da mi s svojim nakladanjem pije energijo (to nekateri počnejo), al pa če moram pr seb zaštekat, kaj je poanta neke zadeve, takrat sem mal umaknjen s pogledom, da v seb to (bistvo) začutm. Če pa je debata zelo inspirativna in energija dober teče, pa je ponavad ves čas eye-contact.
Včasih pa ga tud zelo pozorno gledam v oči, če mi kej ne štima in hočem prokužit, kaj se skriva v njem/njej. Ampak takrat sem bolj pozoren na njegovo energijo, ne tolk na vsebino govorjenja.
Kadar govorim, pa zmeri gledam v oči, razen če mi je energija tega človeka v tistem trenutku neprijetna (in bi najrajš se spokal stran od njega x:Dx ).

#118 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. september 2008, 12:05

jaz v bistvu sploh ne razmisljam o tem, tko da si morm mal 'zavrtet' tole vse. xDDx

ampak, seveda se strinjam: jasno je odvisno od komunikacije (tekoce ali ne), kemije (ne sam spolne) med dvema...
eye contact, kot pravis...
in govorica telesa, vse, faca, mimika, nagib telesa.

sicer se pa jaz suckerjev hitr zlosam (vcas pride prav mal neobzirnosti pa tega, direktnosti no rajs, recimo x;)x)

sej mamo temo (ne ene, jasno x;)x) energetske pijavke (al nekaj tacga), tud zanivima tema.
tud tema bonton (nenazadnje)....
pac, komunikacija. x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#119 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 13. september 2008, 12:30

sicer se pa jaz suckerjev hitr zlosam (vcas pride prav mal neobzirnosti pa tega, direktnosti no rajs, recimo x;)x)

Ja, tole pa je moj problem. Težko se jih losam in sem zarad tega šel že čez kr neki zajebanih izkušenj. Ampak se učim.

#120 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. september 2008, 13:08

jah... sej... kaj nej recem. x:o)x itak.. ce ne bi sla tud sama cez to, morda tega ne bi znala oz. sploh ne bi vedla tega opredelit (in pol resvat). tko da, to so subtilne zadeve in niso kar na 1. pogled in vtis jasne....
je treba vec *vaje* oz. vec zahodov vidt. al kaj. x:)x

civciv. xcivx x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#121 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 13. september 2008, 15:28

je treba vec *vaje* oz. vec zahodov vidt. al kaj. x:)x

Očitno res.

#122 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. september 2008, 15:43

Očitno res. ("treba vec *vaje* oz. vec zahodov vidt. al kaj.")

no pac... (morda sem cudn se izrazla).. apak, hotla sm rect, od vsega, kar je, preizkusit in si izbrat tist kar je kul (od videnega v xxx zahodih)...
ce te izcrpava nekaj, kar izcrpava tvojga *notranjega bistvenega duha*, mors skenslat, potegnit crto... saj gre zate! !
ce pa te izcrpava nekaj, kar te hoce potegnit iz obstojecega in okostenelega in je zate recimo v absolutnem kul da te, torej v smer, ki je *pozitivna zate*, potem pa se mors vrzt v tocn ta *izcrpavanje* in izcrpat xDDx vse kar je. zate okusno IN prebavljivo. ... x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#123 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. september 2008, 23:07

sm pa ze misla, k sm vidla da si ti komentirala, da si kksno rekla na moj (rtg?) pogled (k sem glih o tem pisala), k si rekla nekaj podobnega, da oshtro gledam al neki tacga. xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#124 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. september 2008, 11:29

nc skrbet, zdej vemo kaksni smo (sej si se me ze po telefonu 'ustrasla' xDDx x:px)

sploh ni tko - sam pozorno gledam (gl. zgoraj xDDx). :vragec: x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#125 Anqet

Anqet
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 195

Objavljeno: 14. september 2008, 16:13

Enkrat mi je ena ženska rekla, da imam hinavske oči. A je to sploh možno?
Prizadelo me je, ker vem, da nisem nobena hinavka in nobenemu ne želim nič slabega. Malo sem potem druge povprašala, pa so mi rekli, da imam zapeljive in nikakor hinavske. xflirtx

Vsaj ne obremenjujem se več zaradi njenih besed.

Ne jokaj za soncem, ki je zašlo; zaradi solza ne boš videl zvezd.

PARRA





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0