Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Neptun


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
410 komentarjev na to temo

#351 loonanai

loonanai
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 399

Objavljeno: 9. januar 2009, 08:52

odvisno od samih neptunovih aspektov

.. konjukcija z ascendentom v Strelcu


Pri saturnu je pa tako...

V konjukciji z Merkurjem in Jupitrom... Vse v 9.hiši..

Torej tudi Neptun (Ascendent) v kvadratu z Merkurjem in Jupitrom... Poleg tega tudi Neptun v kvadratu s Soncem.. Tudi v 9 hiši..

***

Madonca, sem imela cel kup za popravit. Sem v bistvu šele zdaj vidla, kako je "močan" tale Neptun, čeprav, če povem po pravici niti nimam tega filinga..

Sem brala, da načeloma kvadrat nima toliko negativnega vpliva, da pa lahko od njega ful pridobiš... Če ga znaš pravilno "izkoristit"..
sleepwalking past hope

#352 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 9. januar 2009, 13:03

[quote name='loonanai' date='9. Jan 2009, 08:53' post='1055473814']


***

Madonca, sem imela cel kup za popravit. Sem v bistvu šele zdaj vidla, kako je "močan" tale Neptun, čeprav, če povem po pravici niti nimam tega filinga..

Dokler neptun deluje, se človek njegovega vpliva niti ne zaveda, oz. vidi vse z njegovimi očali. Ko aspekt mine, se nekateri določenih dogodkov niti ne spomnijo.
Kvadrati delujejo na ta način, da se mogoče kakšna stvar hitreje premakne, zato smatram, da se precej dogodkov zgodi prav pod vplivom kvadratov.

#353 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 7. januar 2010, 19:58

Ja, še enkrat vprašam, kako hendlaš folk s fu***njeno konjunkcijo Neptuna na asc., s tem da je ASC. Sco.?


ni problem.
kot veš, loh mal zmerjaš, jokaš, faco spraskaš, morilca najameš...
in ko dojameš, da je use to brcanje u temo, pa spremeniš svoj odnos do njega. ker njega itaq ne boš x:)x
pa to velja za use kozoroge, vage, ribe... z devicami u vseh hišah in bifejih... x^x
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#354 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 10. januar 2010, 15:52

Jaz bi pa rada vedela, kako hendlat Neptuna v 7. hiši v opoziciji z ASC. Starejša ko sem, slabše mi gre x:Dx

...najdi si neko področje, kjer bos lahko pomagala drugim oz. kjer te bodo drugi potrebovali (neptun v 7.-potreba po tem da te drugi potrebujejo-posledicno vodi do tega da oseba s tako pozicijo privlači oz. izbira tako ali drugače odvisne partnerje... oseba s to pozicijo pa jih poskuša rešiti) najboljše če lahko to ufuras v svoje delo.... npr. raznorazni zdraviteljski poklici... potem te ne bo tolko jebal v partnerstvu oz. manj... če pa vzamemo, da to trenutno ni opcija, je druga opcija kolkortolko konstruktivne manifestacije pozicije ta da si npr. najdeš neptunskega tipa, ki te energije kanalizira v bolj umetniške vode...

...najboljš bi blo pa itak razmislit o tem kdo sem jaz in kdo so drugi in kje so meje, če so (os 1./7.-neptun)...
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#355 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 10. januar 2010, 22:31

...najdi si neko področje, kjer bos lahko pomagala drugim oz. kjer te bodo drugi potrebovali (neptun v 7.-potreba po tem da te drugi potrebujejo-posledicno vodi do tega da oseba s tako pozicijo privlači oz. izbira tako ali drugače odvisne partnerje... oseba s to pozicijo pa jih poskuša rešiti) najboljše če lahko to ufuras v svoje delo.... npr. raznorazni zdraviteljski poklici... potem te ne bo tolko jebal v partnerstvu oz. manj... če pa vzamemo, da to trenutno ni opcija, je druga opcija kolkortolko konstruktivne manifestacije pozicije ta da si npr. najdeš neptunskega tipa, ki te energije kanalizira v bolj umetniške vode...

...najboljš bi blo pa itak razmislit o tem kdo sem jaz in kdo so drugi in kje so meje, če so (os 1./7.-neptun)...







Samson ti si car :palec: :eek: x:Xx
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#356 kokotec

kokotec
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 690

Objavljeno: 11. januar 2010, 00:59

Neptun v 12. hiši v Davison relationship chart ... pomeni kaj?
Skrivno ljubezen? x:Dx


Mislim da ne. Skrivno ljubezen v dvanajsti nakazuje bl Venera.
Neptun je pa bl varanje samega sebe. :inocent: Sicer pa je za videt aspekte. Pomeni pa neke vrste ljubezen, če je Neptun na ascendentu. Platonsko. x;)x

#357 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 11. januar 2010, 10:29

Neptun v 12. hiši v Davison relationship chart ... pomeni kaj?
Skrivno ljubezen? x:Dx



Ne, kaže pa izredno močno intuicijo. Ljudje s takim položajem neptuna, enostavno marsikaj vedo, pa niti ne vedo od kod. Negativno aspektiran neptun v tej hiši je nevaren samo za samo destrukcijo, zmedenost, lahko tudi za določene odvisnosti. To ne mislim na tiste opojne substance, to so lahko odvisnosti od hrane, športa,samodiscipline in podobno. Vse pokažejo neptunovi aspekti in hiša, kjer je neptun vladar.

#358 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 11. januar 2010, 19:40

Ja, še enkrat vprašam, kako hendlaš folk s fu***njeno konjunkcijo Neptuna na asc., s tem da je ASC. Sco.?

A?

K fU*** se sploh ne zavedajo, da bluzijo neresnice, to me čist zjebe, u opfd gudfab

aja, neptun je seveda tut v škorpjonu, da je večji užitek v bluzenju

preprosto se zaveš, da ga imaš...sprejmeš ozaveščaš +-
vačsih pa pač nč ne pomaga, ker je preveč megle naokol x:px
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#359 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 12. januar 2010, 11:04

drugega recepta ni...pa še ta ni 100%

ga mam js na asc...tak, da dobr vem :)
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#360 kokotec

kokotec
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 690

Objavljeno: 14. januar 2010, 13:13

Ja, to že ... v natalu, ampak govorim o karti razmerja - davison, a velja isto?


Ja, to kar sm ti napisal velja za Kombin. Sej jo razlagaš isto, sam v glavi moraš skoz met, da velja za dva, se pravi za razmerje. Neptun na primer, v konjunkciji z ascendentom je itak platonska ljubezen v razmerju, ne v natalu.

#361 kokotec

kokotec
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 690

Objavljeno: 14. januar 2010, 13:43

Tu ni v konjunkciji z ASC. x:)x


:palec:

Si se oddahnla ne....... x:Dx

#362 kokotec

kokotec
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 690

Objavljeno: 14. januar 2010, 14:45

ja, hočem mesenost hahaha


Aja :eek:

Kdaj že si rekla da greva na pico? x:px x:px

#363 sunny girl

sunny girl
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 143

Objavljeno: 14. januar 2010, 15:33

hoj,

jaz pa imam neptuna:
Neptune Sagittarius 15°33'29 in house 3 retrograde
Neptune Sextile Pluto 0°45
Neptune Sextile Ascendant 0°17 (asc je tehtnica)

Kaj pa bi to pomenilo?
Da sem zasanjana? Res je, da me domišljija dostikrat odnese in da ne znam zaključit to kar sem začela, imam pa ogromno idej, ne pa tudi volje do dokončanja.. :ermm:

help :)

#364 kokotec

kokotec
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 690

Objavljeno: 15. januar 2010, 00:43

xsmx

a mava neptuna v 12.?


x:Dx a zdej boš še zbirala? :vragec:

Ne, Neptunčka mava na vrhu devete (škorpja) v trigonu na Venerco.
Če ti ni zadost mava še veliki trigon Sončka, Lunce in Jupita.
Če ti še vedno ni zadost mava tut Marsiča v osmi v trigonu na Ascendenta.
Tvoj največji frend Satko pa ma edini aspekt trigon na MC.
Uran? Hm...trigon na Sončk in Merkurja.

A zdej bi šla na pico? :inocent: x;)x

#365 ananta

ananta
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 518

Objavljeno: 17. januar 2010, 19:03

Neptun ima dokaj komplicirano/zapleteno poziijo, skratka:


American Astrology
The Neptune Cluster consists in Neptune, Jupiter, 2007 OR10, Teharonhiawako, Borasisi, 1999 OX3, Talos, Ra-Shalom, 2008 SO218, 2004 OK14, Apophis, Horus, Nessus, Heracles, Damocles, Chiron and other minor or major objects of interest. However, the major cluster for the occasion is the martial cluster

http://www.facebook....28346400?ref=ts

Citat in FB grupe so seveda moje lastne, ni problema z (C:)

#366 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 12. julij 2011, 20:33

Minilo je eno Neptunovo leto od odkritja Neptuna (približno 165 zemeljskih let).
To je tudi trenutek, ko je začel vplivati na nas, prej ga nismo poznali in seveda "astrološkega vpliva" ni bilo.

http://voyager.jpl.n...eo/neptune.html
Possible—but highly unlikely.

#367 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 13. julij 2011, 11:31

Minilo je eno Neptunovo leto od odkritja Neptuna (približno 165 zemeljskih let).
To je tudi trenutek, ko je začel vplivati na nas, prej ga nismo poznali in seveda "astrološkega vpliva" ni bilo.

http://voyager.jpl.n...eo/neptune.html


pa kwa hodiš u astrološke teme, če ne verjameš. :vragec: :vragec: :vragec:
miiislllmmmm ejjjj xcivx
itaq se strinjam :palec: sam jes jih ne sprašujem več... ker tut sami vejo, da je tko in nimajo pojasnila, tko da jih tut sprašewat nima smisla. itaq so mutibariči, k namest da bi manj žrli, da bi shušal, rajš brskajo po vesolju in iščejo pojasnila, zakaj so debeli...
pa take tolažbe se da tut fajn prodajat. skor tko dobr, kot pivo, sex in strah x:px x8Dx x:o)x
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#368 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 13. julij 2011, 20:50

x:Dx
Possible—but highly unlikely.

#369 light

light
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 28. oktober 2011, 16:11

Eno Neptunovo leto. Kdo si upa napovedati, kaj se bo dogajalo, ko bo Neptun v Ribah?

Vizije, razsvetljenje, jasnovidnost, mesija, nova vera? Dejansko bo Neptun prvič v zgodovini (če ne štejem odkritja) na višku svoje moči.

#370 light

light
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 28. oktober 2011, 16:43

Leto 2176
3.3

V znamenju RIB se nahaja:
Venera, Neptun na 1 stopinji
Jupiter 10
Sonce 13
Uran 20
Merkur 27

Saturn v biku.
Mars in Luna v strelcu. Drznost. Odločnost. Instinktivna težnja po novih izzivih. Tudi Jupiter je sovladar Rib. Hudo.

Res me zanima kaj se bo dogajalo tiste dni na zemlji. Kakšen prihod mesije ali neke vrste razsvetljenje, mogoče celo nova vera.

9.3.2024
V RIBAH se bodo nahajali:
Luna na 3
Saturn 10
Sonce 19
Neptun 27
Merkur 28

Pluton, Venera in Mars pa v vodnarju.
Jupiter in Uran pa v biku.

Tale kombinacije vsebuje tudi Saturn, kar bi lahko kazalo na "meje" ali strukturo. "Nekaj" dobi obliko skozi katerega se dobesedno "pretaka "medijska" energija". Seveda pa je pomembno to, da so to osebni planeti Luna, Sonce in Merkur. To pomeni podzavestno čutenje, zavest, kakor tudi sposobnost komunikacije. Saturn in Neptun pa nista osebna.
Kaže na zelo dobro integracijo oziroma vpetost osebe v te Neptunske energije na vseh ravneh.
Neptun bo deloval na "množični ravni" - kolektivna iluzija. Veliko bolj bo vse skupaj vplivalo na ribe, ker so že po naravi bolj občutljive.

#371 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 29. december 2014, 23:33

Ma kakšne lepe oči imajo ljudje, ki imajo Neptuna na podznaku. Neverjetno. 

 



#372 NeptuneRising

NeptuneRising
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 81

Objavljeno: 2. januar 2015, 00:49

Ma kakšne lepe oči imajo ljudje, ki imajo Neptuna na podznaku. Neverjetno. 

 

To je Neptun, globoko morje v očeh fish.giffish.gif



#373 light

light
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 4. januar 2015, 20:20

Meni je tranzitni Neptun šel 3 krat čez vrh 6. hiše, v bistu se ravno vrši 3. prehod v 6. hišo (no, sedaj bo ostal dooooolgo v tej hiši). Natalno je Neptun vladar 6. hiše (v ribah).  Res me zanima kaj to pomeni.

 

Namreč vladar. 6 hiše se nanaša na vsakdanje delo in rutino, zdravje, skrb za druge.... to je sicer naravna hiša device, ki je precej organizirana, disciplinirana, pa tudi analitična in precej kritična. Nekteri astrologi pravijo, da pogledaš v 6. hišo in vidiš, kaj bo tvoj poklic oziroma vsakdanje delo.  Sicer natalno v 6. hiši nimam nobenega planeta. Natalna imam Neptuna, vladarja 6. hiše v 3. hiši Strelca. To bi lahko kazalo na kako umetniško udejstvovanje, umetniško pisanje.....

Torej kaj bi bo prinesel Neptun v 6. hiši na področju vsakdanjega dela? Venera naj bi pomenila  zadovoljstvo pri delu (seveda je veliko odvisno tudi od znamenja, kako se venera počuti v njem) ampak kaj naj pričakujem od Neptuna? Humanitarna dela?  Včasih so rekli, da če ima Neptuna v 6. bo pa nuna ali menih (no, takrat ni bilo toliko izbire). Umetniško delo? Neptun je v Ribah namreč močan, saj je v domicilu. Res ne vem kaj naj pričakujem. Glede na to, da je natalno v 3. hiši bi bilo lahko povezano s komunikacijo.... na nek način. Mogoče bom začela pisati mistične  zgodbice, fotografirati, pisati pesmi, preprokovati (tudi vizije ne bi bile nič nenavandega ali preroške sanje)....

Ima še kdo kako ideje kaj bi Neptun v 6. lahko prinesel?

 



#374 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 4. januar 2015, 22:36

Oj,

tkole je...

Neptun v šesto nosi zmedo v vsakodenvno rutino

lahko se dela  preko noči, v postelji, ali kaj podobnega, vsekakor ni rutine pri delu, lahko postaneš tudi mal bol len, če je natalni N. slabo aspektiran, pa se lahko celo izgubi delo... ni to neka enostavna kombinacija, ker sta si kontra...če imaš podrejene so ti bolj leni, lažljivi, al pa sam zelo čustveni.... 

zdravstvno lahko pomeni več nahodov, več sluzi, kake  alergije...

-.....

 

na dobro lahko obrneš, če nekako pozitivno živiš to simboliko...

kaki  angelčki ( rizbice, kipci...) v delano okolje ali pa akvarij v dom, ribice doma.... :), prineseš kako vijolico v delavno okolje.... 

 

 

:::::::

v pozitivem lahko pomeni, da delaš stvari, ki so za pomoč drugih... tu se neptun pa šesta najboljše povežeta.... uslužnost in sočutje... taka ali drugačna skrb za šibkejše.....

ustvarjalnost mora biti še kje drugje v karti... riba na vrhu šeste ni dovolj, bi bilo treba karto pogledat...

:::::::::::::::

ker imaš ribo na vrhu šeste ti je to vse skupi znano, ti ni tuje...  tko da bo vse skupaj sam okrepilo, ne pa prineslo nekaj povsem drugačnega :)

Ker si najverjetneje po ascendentu tehtnica... si že tko mal pasiven, pa MC je najverjetneje v raku... vse skupaj prej kot ne kaže neko pasiven odnos do dela, vse skupi bolj na izi, z občutkom.... razen seveda, če delaš v zdravstvu... potem je lahko energija mal drugačna.... tako da najverejtneje ta vpliv zate ni prov stresen... ne spremeni veliko :)

 

Upam, da sem kej koristla.


astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#375 NeptuneRising

NeptuneRising
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 81

Objavljeno: 5. januar 2015, 20:06

Meni je tranzitni Neptun šel 3 krat čez vrh 6. hiše, v bistu se ravno vrši 3. prehod v 6. hišo (no, sedaj bo ostal dooooolgo v tej hiši). Natalno je Neptun vladar 6. hiše (v ribah).  Res me zanima kaj to pomeni.

 

Namreč vladar. 6 hiše se nanaša na vsakdanje delo in rutino, zdravje, skrb za druge.... to je sicer naravna hiša device, ki je precej organizirana, disciplinirana, pa tudi analitična in precej kritična. Nekteri astrologi pravijo, da pogledaš v 6. hišo in vidiš, kaj bo tvoj poklic oziroma vsakdanje delo.  Sicer natalno v 6. hiši nimam nobenega planeta. Natalna imam Neptuna, vladarja 6. hiše v 3. hiši Strelca. To bi lahko kazalo na kako umetniško udejstvovanje, umetniško pisanje.....

Torej kaj bi bo prinesel Neptun v 6. hiši na področju vsakdanjega dela? Venera naj bi pomenila  zadovoljstvo pri delu (seveda je veliko odvisno tudi od znamenja, kako se venera počuti v njem) ampak kaj naj pričakujem od Neptuna? Humanitarna dela?  Včasih so rekli, da če ima Neptuna v 6. bo pa nuna ali menih (no, takrat ni bilo toliko izbire). Umetniško delo? Neptun je v Ribah namreč močan, saj je v domicilu. Res ne vem kaj naj pričakujem. Glede na to, da je natalno v 3. hiši bi bilo lahko povezano s komunikacijo.... na nek način. Mogoče bom začela pisati mistične  zgodbice, fotografirati, pisati pesmi, preprokovati (tudi vizije ne bi bile nič nenavandega ali preroške sanje)....

Ima še kdo kako ideje kaj bi Neptun v 6. lahko prinesel?

 

 

Če govorimo o umetniškem ustvarjanju potem je najbolje da gledaš v kakšnem aspektu imaš Neptuna z Merkurjem. Ta je najpomembnejši aspekt, ki kaže na zmožnost ali nezmožnost kreativnega izražanja. Neptun predstavlja sanje in neotipljivo, Merkur pa je planet komunikacije. Aspekt med njima pomeni kako ti percepiraš in komuniciraš stvari, ki jih "navadni ljudje" ne vidijo.






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0