Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Siri


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
181 komentarjev na to temo

#76 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 21. januar 2005, 22:08

<{POST_SNAPBACK}>Ruby, prava mačka, vedno pade na noge...prav vesela sem, da si našla :palec:


Tnx xsrcx Enja
x:px bolj škorpijon z blazno energijo x:Dx....
...sedaj nam preostane le, da ugotovimo kakšne smrti je umrl maksi desertni sir v vosku :o|o:

Diana, napisala si škripavac... :inocent:

...od kod je pa tvoja nona? x:)x

#77 enja

enja
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 225

Objavljeno: 21. januar 2005, 22:15

OK, Ruby dovoli, da sem tudi jaz mačka...evo prvo delo v ponedeljek je, da zatežim mariborski mlekarni, ni vrag, nekdo mi bo že moral priznati kje leži "izvirni greh", da so ukinili proizvodnjo tega sira....a lahko zagrozim z kakšnim manjšim protestnim shodom "besnih lunatk"?

#78 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 21. januar 2005, 22:31

Bravo Enja :palec: :vtz:

Očitno jih bo treba pritisnit.
Obvezna grožnja pojava besnih Lunatk in tudi Lunatkov :vragec:
Vidi ti njih:ukinejo sir brez najave! :V:

Niso več Mb mlekarne. Od kar so jih prevzele Lj mlekarne, so samo še Obrat Maribor :eek:

#79 enja

enja
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 225

Objavljeno: 21. januar 2005, 22:38

Ne skrbi Ruby, "ne bom jezika šparala", LM so nekaj takega, kot "najboljši sosed"...vse pohrusta, ustvari monopol in vodi svojo politiko....

#80 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 21. januar 2005, 22:46

Samo korajžno :palec: :att:

Držim pesti za dobre novice in jih nestrpno pričakujem! :irs:

#81 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 22. januar 2005, 14:19

x:px mmmmm......jaz bi pa zdej takoj sircka pa mal prelitega s tartufi.....mmmmmmm x:px

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#82 enja

enja
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 225

Objavljeno: 24. januar 2005, 16:38

<{POST_SNAPBACK}>Samo korajžno :palec: :att:

Držim pesti za dobre novice in jih nestrpno pričakujem! :irs:

Ruby:Ves vikend in še ponedeljek sem imela veliko dela, včasih se mi je že dozdevalo, da lahko sama sebe kje srečam....torej, šele ko sem prižgala računalnik, sem se spomnila na obljubo..in žal mi je, čisto sem pozabila.Sem pa napisala lisič, postavila na vidno mesto...torej jutri resnično poizvem, kaj in kako je s "srčkanim, dobrim "malim sirom v rdečem vosku.....

#83 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. januar 2005, 16:40

Hehe... x:)x nepozabni sircic. :vio:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#84 enja

enja
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 225

Objavljeno: 24. januar 2005, 16:56

Mah ja, Marsa, če smo se že spomnili nanj, lahko izvemo, kakšna usoda ga je doletela xDDx ....vsi pa se strinjamo, da je bil res dober..

#85 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. januar 2005, 17:00

Ja, jaz sem vedno tezila zanj, ker je bil tak fini micken, pa 'taprav sir'... tak okusen pa tko... kot sem ze rekla, ne maram raznih 'sirotk' oz. 'instant sirov'. x:o)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#86 coccinelle

coccinelle
  • D član
  • Št. objav: 2 633

Objavljeno: 24. januar 2005, 19:12

"besne lunatke" :eek: :palec: x:Dx
count me in x^x

še ena, ki pogreša tisti mali okrogli sirček v rdečem vosku x:px

#87 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 24. januar 2005, 19:43

Ne spomnim se več sira, ki ga ne delajo več... x:o)x
Včasih vzamem mali hlebček "Zdravo življenje"
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#88 enja

enja
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 225

Objavljeno: 24. januar 2005, 21:02

<{POST_SNAPBACK}>Ne spomnim se več sira, ki ga ne delajo več... x:o)x
Včasih vzamem mali hlebček "Zdravo življenje"

No, saj s tem nisi želel reči, da se ga ne spomniš, ker ni bil dober ali ker ga ne delajo več, ni vreden, da se ga spomniš ali...
Ko pogledam v vitrino s siri....saj se je res težko odločit.Pa vendar, kot je že Marsa rekla, sir naj bo sir, ne pa surogat!.Mora "dozoret", imeti mora poln okus....

#89 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 25. januar 2005, 08:29

Ja kak je bil tist sirček v rdečem vosku, vedno smo tistega kupovali.. pa nimam pojma od ktere mlekarne je bil in to.. zdej tko jeva ponavad Šmarskega Roka al pa Lahki Jošt, ki imata manj maščobe kao.. ker sir mora bit povsod, pa na testenine ga naribam, tud poleg še dodanega parmezana, da se vse fino vleče.. pa ementalar je full dober, feta v solatki, mocarela mi je pa brezveznega okusa, verjetno ko je tak neslan, pa še gumijast je, tega pa res ne štekam, ko enim je pa dober, pa dimljen sir mi je tud všeč, pa camembert. Ne kupujem pa nikol topljenega sira, ko to je pa odpadno sranje, vsi ostanki sirov po mlekarni pobrani in stopljeni.. sej za tople kruhke se vsak sirček stopi.. x:px
Mushi

#90 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. januar 2005, 09:08

Ni odpadno (topljeni sir), Mushi - to je sir 'z lepotno napako' in tako recimo samo vizualno ne ustreza merilom (recimo ementalec, ki nima dovolj lukenj), pa ga potem na tak nacin ubodejo - tako bi moralo biti.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#91 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 25. januar 2005, 09:11

Mozzarello delajo pri nas iz kravjega mleka, pa je potem res vsa gumijasta...

Ampak prava...in temu primerno dražja, je iz bivoljega mleka...tista pa je njami...

Astra
Per aspera ad astra

#92 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 25. januar 2005, 09:37

marsa en sodelavec je delal v gorenjski mlekarni in kasneje tud v celjski, pa je reku da so topljenega tak delali, da ga ne je.. x:Ix jst pa itak sem taka, sam da kaj takega slišim, pa verjamem..
astra a iz bivoljega pa mocarela ni čikgumi? :inocent:
Mushi

#93 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 25. januar 2005, 09:47

Mushi, men se ne zdi...no, sam da me ne boš potem preganjala, če boš poskusila...in ti ne bo... x:Dx

počakaj na pomlad in ga naredi s paradižnikom in svežo baziliko...

Astra
Per aspera ad astra

#94 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 25. januar 2005, 09:53

Kdo? Jst? xangx
A ne! To pa ne! Moram probat res! Sem misla da je enak okus, pa mogoč več maščobe al kaj.. Pol pa povem, če mi je manj čigumast! x;)x :palec:
Mushi

#95 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. januar 2005, 10:06

aja, Mushi, saj sem pol razmisljala, da pri nas je vse mogoce in tako dodala - da naj bi tako pac bilo..
Verjamem, zal, da ni... :|||||||||||||||||
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#96 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 25. januar 2005, 10:09

ja, marsa vidla! x:)x Ja sej kje pa mogoč je tak, ampak tega, kje topljen sirček delajo baje na strokovnih ekskurzijah recimo, in drugačnih ogledih NE pokažejo, torej tam, kjer NE pokažejo, se ve, da je BLJAK! :vragec: da je res gravž.. ker ta tip nam je povedu kaj so pol vse probaval in tko.. pa baje ko so se pa učil na faksu so pa tud za sirišče uporabl pr izdelavi enga sira črve! :xx!: Ampak tega delajo nekje v Franciji al Nemčiji drgač.. to so se te finte učil.. :O:
Mushi

#97 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 25. januar 2005, 10:44

mushi, to so kvarglji...zanimiv sir, čeprav ga ne bi jedla glih vsak dan...še malo miga.. x;)x

Astra
Per aspera ad astra

#98 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 25. januar 2005, 11:03

a si ga že? :irs: kak pa se ti je zdel? migmig.. :yumy: x:Dx x:Dx x:Dx
Mushi

#99 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 25. januar 2005, 11:09

seveda sem ga že...ima precej močan okus, je se z dobrim pivom...

pa saj,če pomisliš, siri s plesnijo...pa jih imamo vsi radi...

Astra
Per aspera ad astra

#100 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 25. januar 2005, 11:15

ja, tud plesen precej navzgravžn zgleda..
ampak vseen mam pa 2 pira rajš! x:px se vid od kje izviram.. x:Dx
Mushi




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0