Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Mučenje živali


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * - 3 x ocenjeno
409 komentarjev na to temo

#301 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 30. julij 2010, 10:45

Ker potem nam ostane samo še kraševec :sori:


pa še ta ne sodi v stanovanje, oz. bi tam trpel :o|o:
dej ti mene zdej na osnowi tvojih bogatih izkušenj in seweda razumevanja pasjih čustev prepričej, da twoja kuzlica ne trpi, med tem, ko si ti v službi, ona pa zaprta na balkonu, pa ko se namest nje odločiš, kdaj mora k frizerju, pa kdaj in kakšne čeveljčke bo imela, pa kdaj in s kom se bo dol dala, če sploh, pa kdaj in kero konzervo bo jedla, pa kuko in kdaj bo smrdela proti bolham, ...
dej dej kuki...
nehi mučit živali v imenu ljubezni do njih, ker to ni nč druzga, kt en manjko v twoji glawi.
da pa se jim boš lažje odpowedala, ti loh powem pa še to, da se jebe uni tvoji kuzlici zate, ampak je samo odvisna od tebe in zato ti z repkom maha, ker ji pol daš en coockie x:Dx

(zdej sem mal posplošu in čist ugibam okol tebe in twoje kuzlice, vem pa, da je to marsikje res)
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#302 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 30. julij 2010, 11:12

Diploma nima veze, sploh ker sem (tudi) jaz hodila na Biofax, pa vem kako in kaj je tam x;)x



jes pa nism hodu na biofax in ne wem kuko je tam. pa bi me zanimal, če loh kej več poweš. x:)x
je pa tja hodu dr. artur štern. pa tut o njem nč ne wem. prawi, da je pjanc in kurbir. men se sicer to ne zdi nč posebnga. x8Dx
vem pa, da je po swetu welik žensk, k čist enostawno wejo kuko in kaj, pa tut prou majo, če sodim po tem, da je na koncu njihova beseda zadnja.
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#303 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 30. julij 2010, 11:25

pa še ta ne sodi v stanovanje, oz. bi tam trpel :o|o:
dej ti mene zdej na osnowi tvojih bogatih izkušenj in seweda razumevanja pasjih čustev prepričej, da twoja kuzlica ne trpi, med tem, ko si ti v službi, ona pa zaprta na balkonu, pa ko se namest nje odločiš, kdaj mora k frizerju, pa kdaj in kakšne čeveljčke bo imela, pa kdaj in s kom se bo dol dala, če sploh, pa kdaj in kero konzervo bo jedla, pa kuko in kdaj bo smrdela proti bolham, ...
dej dej kuki...
nehi mučit živali v imenu ljubezni do njih, ker to ni nč druzga, kt en manjko v twoji glawi.
da pa se jim boš lažje odpowedala, ti loh powem pa še to, da se jebe uni tvoji kuzlici zate, ampak je samo odvisna od tebe in zato ti z repkom maha, ker ji pol daš en coockie x:Dx

(zdej sem mal posplošu in čist ugibam okol tebe in twoje kuzlice, vem pa, da je to marsikje res)

seveda ugibaš :sori: pa še to narobe :fiju:

a bi se lahko držali teme. je še polno drugih, kjer se lahko o zadevah razpravlja, nenazadnje obstajajo tud OSi.

:palec:
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#304 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 30. julij 2010, 11:42

a bi se lahko držali teme. je še polno drugih, kjer se lahko o zadevah razpravlja, nenazadnje obstajajo tud OSi.

vem pa, da je po swetu welik žensk, k čist enostawno wejo kuko in kaj, pa tut prou majo, če sodim po tem, da je na koncu njihova beseda zadnja.


jst pišem ewergrine, majke mi... x^x

pa nč nisem omenjou iskanja pozornosti x:px x:Dx
pa tut nkamor nism šou za tabo :vragec:

je pa hecn. daš dwe, tri babe na kup, mal počakaš in špetir je kle. tema je nepomembna. loh bi ble tut sarmice x:Dx

seveda ugibaš :sori: pa še to narobe :fiju:


:palec:


aha. nč hudga.
torej ne znaš razložit, kar sm te prosu x:o)x
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#305 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 30. julij 2010, 12:02

jst pišem ewergrine, majke mi... x^x

pa nč nisem omenjou iskanja pozornosti x:px x:Dx
pa tut nkamor nism šou za tabo :vragec:

je pa hecn. daš dwe, tri babe na kup, mal počakaš in špetir je kle. tema je nepomembna. loh bi ble tut sarmice x:Dx



aha. nč hudga.
torej ne znaš razložit, kar sm te prosu x:o)x

nimam nobene potrebe v temi "mučenje živali" razlagat jankotu, kako imam doma urejeno, kamoli kakšno je stanje na biofaxu.
Seveda pa lahko instistiraš, vendar odgovora o tem od mene tukaj v tej temi ne boš dobil.
Sploh opažam, da redkokdaj v katerikoli temi podajaš lastna stališča; večinoma provociraš in ko se te konkretno kaj povpraša v čem je težava, se ven vadiš, da pač ircaš xrolleyesx
torej veselo ircanje še naprej :icon18:
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#306 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 30. julij 2010, 12:06

nimam nobene potrebe v temi "mučenje živali" razlagat jankotu, kako imam doma urejeno, kamoli kakšno je stanje na biofaxu.
Seveda pa lahko instistiraš, vendar odgovora o tem od mene tukaj v tej temi ne boš dobil.
Sploh opažam, da redkokdaj v katerikoli temi podajaš lastna stališča; večinoma provociraš in ko se te konkretno kaj povpraša v čem je težava, se ven vadiš, da pač ircaš xrolleyesx
torej veselo ircanje še naprej :icon18:


se mij zdel, da nau nč...
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#307 Andreja:)

Andreja:)
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 753

Objavljeno: 30. julij 2010, 13:04

a bi se lahko držali teme. je še polno drugih, kjer se lahko o zadevah razpravlja, nenazadnje obstajajo tud OSi.

:palec:

#308 Andreja:)

Andreja:)
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 753

Objavljeno: 30. julij 2010, 13:13

Trpi vsekakor pes, ki je cele dneve v osami. Tisti, ki spi doma med tem, ko je sam v stanovanju ima cel luksuz v primerjavi s tistim, ki je cele dneve sam pred bajto in se mu nameni mogoooče ena urca pozimi in v slabem vremenu, poleti pa mogoče malo več pa še takrat samo v obliki spremljanja. Kake interakicje taki boščki ne vidijo. In ko dobiš enga takega, ki drugače izgleda kot da mu je super na čuvanje med počitnicami, po petih dnevih skoraj noče več proč. :inocent:

Privezovanje psa do 6 meseca starosti pred bajto je pa kaznivo dejanje.

#309 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 30. julij 2010, 19:26

Imam neposredne 30-letne ( Objavljena slika staramo se) izkušnje z mešanci, rotvajlerji, pitbuli, labradorci in brakjazbečarji-če to kaj šteje; pomoje ne Objavljena slika


Nekam ogromno število psov - xscratchx - vsaj 5 psov (pišeš v množini!) v tridesetih letih - a imaš mogoče pasje zavetišče? Če ga nimaš, je pa to res sumljivo veliko - kako pa si skrbela zanje, da niso doživeli več kot 5-6 let? Ali pa si med tistimi, ki kar nabirajo in oddajajo pse, kakor se jim ravno zljubi? Ja, tudi to spada med mučenje živali.

Osebno menim, da imajo polarne pasme v našem prostoru slabše pogoje, kot v polarnih krajih.

No, saj potem se pa v nečem vendarle strinjava (samo da, kajpak, za razliko od tvojega, moje mnenje nič ne šteje xg:Dx)

Se pa seveda da kaj naredit v smeri optimizacije pogojev.
Ker potem nam ostane samo še kraševec Objavljena slika



Optimizacija pogojev? A misliš, da bi najprej uvozili eskimske pse, potem bi jim pa s klimo hladili poletno vročino? xg:Dx
A samo Kraševca poznaš, ki je primeren za naše podnebje? Daj, vzemi kako knjigo o psih v roke, no, saj ne grizejo.

#310 janajam

janajam
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 105

Objavljeno: 30. julij 2010, 20:47

zame je mucenje zivali tale jeseniski zakon, kjer si kaznovan, ce pes prevec laja. moja kuzica je ekstrovertirane pasje narave in jo veseli verbalno izrazanje.laja, kadar kdo pride, in pri igri. pod mano zivi soseda ki jo moti vse, preden sem imela psa jo je motil pralni stroj (ki jo moti se zdaj), moti jo, da zivim in diham, da imam kolo, zato mu vcasih rada preluknja gume,itd.seveda jo moti tudi moj pes. ce bi zivela na jesenicah, bi imela moja vrla soseda odlicen razlog da me kazensko ovadi,al kako?mislm...kretensko. kje je zakon ki bi oglobil ljudi, ki prevec lajajo, naprimer.kaj je prevec lajat?halo?glede na nejasnost meril, kaj je prevec lajat in kaj ne, bi moral potemtakem nenehno matretirat psa, naj bo tiho. ker si res ne predstavljam, kako lahko dokazes da ni lajanje problem, ampak slabi zivci, oziroma resna psiholoska motnja neprilagojenega osebka.

#311 Andreja:)

Andreja:)
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 753

Objavljeno: 30. julij 2010, 20:59

Kar se lajanja tiče, je baje bilo že parkat iz strani policije rečeno (tako pravijo-ni moja direktna izkušnja), da ne morejo napisat kazni za pasji lajež, ker ni radijo in se ga ne da utišat. Sicer se s tem po pravici rečeno ne strinjam v marsikaterem primeru. Utišat pravega lajavca je pa skoraj nemogoče, da se pa občutno zmanjšat.

A tole je v jeseniškem občinskem odloku ali kako?

#312 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 31. julij 2010, 11:28

Zgleda, da grejo stvari pri nas iz ene skrajnosti v drugo - od tega, da je bilo skoraj vse dovoljeno oz. ni nihče ukrepal (od neustrezne skrbi za živali, do tega, da so lovci lahko kar streljali 50 m za hišami...) do nasprotne skrajnosti, ko poskušajo z odločbami določati koliko decibelov in koliko minut na dan sme pes lajati. Čeprav priznam, da utegne biti vztrajno lajanje kakega zagrizenega lajavca res neprijetna reč, vendar tudi verjamem, da se da zadevo vsaj malo omiliti: npr. preseliti psa na miren in odmaknjen konec dvorišča, več ukvarjanja s psom, ustrezna vzgoja ... in v prvi vrsti samokritičnost glede pogojev in skrbna preučitev lastnosti pasme pri izbiri psa, še posebej, če živiš v bloku. Zadnjič me je soseda (vikendašica, ki si domišlja, da lahko ureja stvari na vasi) opozorila, da se moj maček ne sme prosto potepati naokrog, kamoli srati po njeni parceli. Vaščani, naj bi od zdaj naprej zapirali svoje mačke v hiše, ko da živimo v kakem ljubljanskem bloku! Mački so se na vasi od nekdaj prosto potepali naokrog in to ni bil nikakršen problem, zato bo moj maček vsekakor še naprej na svobodi. S psi je drugače (zaradi potencialne ogroženosti drugih ljudi, pa tudi zaradi srnjadi in ovčjih pašnikov takoj za vasjo), zato ga imam v ograjenem delu parcele, če bom kdaj spet imela mačko, bom pa poskrbela, da se ne bo pretirano razmnoževala (čeprav je pri nas zaradi bližine gozda z lisicami preživetje mačjih mladičev relativno nizko in se ni bat, da bi se mački zelo razmnožili). Dokler grejo stvari po zdravi pameti, je OK, ko pa dobijo moč ljudje, ki skozi to izživljajo neke svoje nevrotične težave, se pa začne po nepotrebnem komplicirat.

#313 janajam

janajam
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 105

Objavljeno: 31. julij 2010, 13:54

Kar se lajanja tiče, je baje bilo že parkat iz strani policije rečeno (tako pravijo-ni moja direktna izkušnja), da ne morejo napisat kazni za pasji lajež, ker ni radijo in se ga ne da utišat. Sicer se s tem po pravici rečeno ne strinjam v marsikaterem primeru. Utišat pravega lajavca je pa skoraj nemogoče, da se pa občutno zmanjšat.

A tole je v jeseniškem občinskem odloku ali kako?


jeseniski zupan si je izmislil sto in eno prepoved, od prepovedi krmljenja golobov, kar te stane 200 evrov, do pljuvanja po tleh, kar znese ene 300(ali ravno obratno, ne vem vec na pamet).ce ne poberes pasjega kakca je tudi 300 evrov, kar me sicer ne moti, ker jih sama vedno poberem,in se mi zdi prav, da se v mestu pazi na to, je pa razmerje med kaznijo za mucenje zivali in nepobiranjem drekov, res smesno. mislim da znasa kazen v obeh primerih enako, med enim in drugim dejanjem je pa sto let svetlobne hitrosti razlike. tole z radijem mi je vsec, nisem se slisala za to.je zelo nazorno za tiste, ki so kratke pameti. se strinjam s tem, da so lajezi razlicni, in da marsikdaj lajanje prica o zapostavljenosti ali neustrezni vzgoji, kot je to ocitno tudi pri otrocih, ki se "brez razloga" kar naprej derejo. v enem primeru zato, ker mu starsi ne postavijo mej, v drugem, ker ga zanemarjajo in se otrok kar naprej bori za pozornost.

iknee, ne znam naknadno vstavit tvojega citata, pa se nanasam se nate
zivim v vecstanovanjski hisi, kjer domuje moj pes, dva macka od soseda in ena muca od zoprne sosede. mackovje prosto hodi naokoli in vsi se zmenijo med sabo,vkljucno z mojo kuzico, ki jih vcasih preganja, vcasih gre pa spostljivo mimo,in se vsi delajo da se niso opazili.ni me strah da bi jim kaj naredila, ker je z macki sicer frendica(vcasih je v varstvu nekje, kjer imajo muco in se cele dneve preganjata in imata fajn). pred vrati mi kdaj pa kdaj kaksen okoliski muc zamarkira svoj teritorij , kar posteno smrdi, ampak mi na kraj pameti ne pade, da bi me to motilo. mogoce bi pa pomagalo da tej sosedi reces, da lahko ti pospravis kakce, ki jo tako zelo motijo. ceprav sem prepricana, da rabi te dreke, ze zato, da lahko na nekaj pizdi. torej ji delas uslugo.
skratka s tovrstnimi prepovedi se spodbuja clovesko nestrpnost, za resnicen red pa na ta nacin ni poskrbljeno

#314 Andreja:)

Andreja:)
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 753

Objavljeno: 31. julij 2010, 14:19

Dostikrat marsikatera pamet odpove ja... :wacko: :unsure: Predvsem je pa problem, ker se ne ve kaj in kako. Vsak po svoje, pol se pa znajdi. Je pa vedno tako, da tvoje pravice se vstavijo tam, kjer se posega v tuje. Drugim ne moremo usiljevati svojih živali in imajo vso pravico, da jih na svojem ne marajo. Če je tako, se jim lepo opravičimo in se jim vsaj za novo leto ali kako drugo priložnost malce "oddolžimo" beri podkupimo he he :lol: B)

Čeprav se strinjam s tem, da morajo biti vse domače živali pod kontrolo je škoda, da na varnih krajih zanje, nebi opravljale tisto zaradi katerega so sploh nastale.

#315 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 31. julij 2010, 18:02

Je pa vedno tako, da tvoje pravice se vstavijo tam, kjer se posega v tuje. Drugim ne moremo usiljevati svojih živali in imajo vso pravico, da jih na svojem ne marajo. Če je tako, se jim lepo opravičimo in se jim vsaj za novo leto ali kako drugo priložnost malce "oddolžimo" beri podkupimo he he :lol: B)

Čeprav se strinjam s tem, da morajo biti vse domače živali pod kontrolo je škoda, da na varnih krajih zanje, nebi opravljale tisto zaradi katerega so sploh nastale.


Ja, saj načeloma se strinjam, da ne gre svojih živali vsiljevati drugim. Po drugi strani je pa tudi res, da so prosti mački na vaseh že stoletja nekaj povsem običajnega, skrbijo za to, da ni pretirano veliko miši (ki bi jih sicer najbrž ljudje deratizirali, to so pa hudi strupi) in se od domačinov nihče zaradi tega ne razburja. Sem mnenja, da se morajo vikendaši v tem primeru pač prilagoditi okolju, kjer so prišleki, lastnina parcele jim pač ne daje absolutne pravice odločanja o vsem v zvezi z njo. Sicer pa se strinjam tudi s tvojim načinom urejanja odnosov. Sem ženski mirno rekla, naj mi pokaže drek, da ga bom pospravila, pa je samo nekaj zasitnarila nazaj - očitno ima Janajam prav, ko pravi, da nekateri rabijo nekaj, da lahko pizdijo. Sicer pa taista soseda strašansko pizdi tudi čez srne, ki ji smuknejo na vrt in popasejo zelenjavo, za posladek pa si privoščijo še rože. Mogoče bo tožila lovsko družino ali celo državo kot lastnico srn? Jaz bi ji sicer najraje priporočila, naj ostane raje v Ljubljani, če jo na vasi toliko stvari moti, ampak sem diplomatsko tiho, ker se mi ne da imeti težav z njo, če že mora biti moja soseda.

#316 enja

enja
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 225

Objavljeno: 18. september 2010, 20:59

:2src: :palec:

Kako so kaj kokoši?

xDDx vse so že v kokošjih nebesih, sem in tja je kakšna poginila...skratka umrle so naravne smrti xDDx

Pri hiši je sedaj druga generacija+ petelin Srečko (prejšnja lastnica je bila že 2X pripravljena, da mu odseka glavo, zavrela je že tudi vodo...vendar ji je petelin vedno ušel)...ena kokoš te generacije je že poginila, eno mi je raztrgal pes vikendašev....

#317 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 13. september 2011, 06:49

Ni mučenje, le pomanjkljiva oskrba?

Za 24ur.com so prihod na kraj dogodka potrdili tako na policiji kot na Vursu. Tiskovni predstavnik Vursa Matjaž Emeršič je povedal, da je klic v nedeljo prejela dežurna veterinarka, ki je odšla na kraj dogodka, kjer je ugotovila, da rana ne ogroža življenja živali, kljub temu pa je odredila takojšen pregled pri veterinarju in oskrbo rane. Tudi tiskovna predstavnica PU Celje Milena Trbulin je povedala, da so se klicu na policiji odzvali, vendar znakov kaznivega dejanja ali prekrška niso ugotovili. ''Pes je imel na glavi neko rano, ki je bila posledica odstranjevanja klopa, tako da so lastnika napotili k veterinarju,'' je povedala in dodala, da znakov mučenja živali ni bilo.

Mučenje živali ni samo dejansko fizično mučenje.
To je tudi zanemarjanje in kot to se lahko šteje tudi pomanjkljiva oskrba.
Če prekratka veriga, krvaveča bula na glavi psa nista zanemarjanje kaj po mnenju naše veterine in policije potem to je?

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#318 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 13. september 2011, 07:22

Mučenje psa ali mačke je za mene tudi skupno bivališče 25 kvadratnih metrov v stanovanju,kjer je poleg štirih ljudi še pes in mačka.
Takih primerov je pri nas zelo veliko. In ravno ti lastniki, so dostikrat tudi borci za pravice živali.
Ma je nor ta svet, živali itak niso krive, če so lastniki čudni. x:o)x

#319 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 13. september 2011, 09:29

Mučenje psa ali mačke je za mene tudi skupno bivališče 25 kvadratnih metrov v stanovanju,kjer je poleg štirih ljudi še pes in mačka.

Vzemiva istih 25 kvadratov, vendar tokrat živijo v tem stanovanju le dva človeka in pes. Je tudi to mučenje?
Possible—but highly unlikely.

#320 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 13. september 2011, 10:30

Vzemiva istih 25 kvadratov, vendar tokrat živijo v tem stanovanju le dva človeka in pes. Je tudi to mučenje?



Tudi.

#321 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 13. september 2011, 10:39

xrolleyesx
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#322 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. september 2011, 10:51

a mi -ljudje- pa lohk živimo na dveh hvadratih?
škoda, a ne, k nimamo vsi 700kvadratnih fletov al pa 5nadstropnih bajt z dvatisočimi hektarji še okol...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#323 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. september 2011, 13:07

Morda (sem se čudno izrazila).
Hotla sem pa rečt, da pač v danih možnostih, kot pri ljudeh.
eni so tudi brezdomci - tako ljudje kot živali in oboji imajo morda rajš manj placa pa dnevni obrok, higijeno itd. oz. zdrave pogoje, kot pa da so zunaj na cesti.

skratka mislim da če ima žival dnevno dovolj hrane, ljubezni in gibanja, lohk živi tud na zelo majhnem prostoru (seveda pa je odvisno tud od pasme).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#324 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 13. september 2011, 13:49

Tudi.

Aha, hvala. Zdaj končno vem, da sem brezsrčen mučitelj živali.
Possible—but highly unlikely.

#325 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 13. september 2011, 14:15

Aha, hvala. Zdaj končno vem, da sem brezsrčen mučitelj živali.



Ja, pa hvala za minuse.
Upam, da jih ne pišeš tudi svojemu ,za svobodo prikrajšanemu štirinožcu.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0