Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ali kdo pozna Jakoba Lorberja?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
467 komentarjev na to temo

#326 DON KARLOS

DON KARLOS
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 610

Objavljeno: 29. januar 2009, 08:23

In še nekaj, mene prav nič ne bega ta čas. Sem trden kot skala z jasno vidno potjo in po meni dežuje nektar!
x:Dx x:Dx x:Dx


#327 redzdaj

redzdaj
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 28

Objavljeno: 29. januar 2009, 09:28

V tebi dežuje nektar? In na polju raste repa in krompir. Edino kar pazi, da ti med potjo kakšna nektarina ne pade na glavo. (:o)).
No, če bi bil samo ti za temi besedami, se sploh ne bi odzval, ker pa vem da so tvoje besede slika zelo razširjenena razmišljanja pa naj bo.

Ali si ti že kdaj kaj jasnovidno videl, sploh pa, da bi užival notranji nektar žal močno dvomim.
Jasnovidno pa lahko gleda ta trenutek na svetu precej ljudi, jamčim ti, da vidijo večinoma zelo resnično, pa kljub tej sposobnosti niso niti za ped bolj spoznali Boga kot ti.

To kar jaz govorim (o čiščenju), je samo tisto kar je zelo očitno in ne rabi nobenega dolgoročnega ugibanja. Meni je bila jasnovidnost odvzeta, ker je moja pot gledanje z umom.
Vprašaj zdaj ljudi na cesti kako se počutijo pa ti bo kmalu jasno kaj govorim. Z lahkoto ti napovem približen scenarij za pol leta in okvirni za dve leti. Pač, tega ne bom počenjal, ker je strahu v družbi že zdaj preveč. Vse kar ljudje zdaj rabimo je notranja moč, to notranjo moč rabi tudi celotna družbena skupnost.

Don Karlos, če hočeš narediti kaj več kot tukaj razglašati svoj ego tudi tebi polagam v srce. Zapusti strah (recimo pred osmešenjem) in prebudi srce. Dokaži da vsaj enega človeka na svetu znaš ljubiti iz srca. Brez poti srca se ne more na svetu zgoditi niti ena pomebna zgodba, brez prebujanja srca ne moreš spoznati niti Boga.

Še to. To se nanaša na Jakoba Lorberja.
Vsaj meni so njegova besedila kot notranja moč in ključ do samega sebe. Kdor hoče sebi dobro naj ga bere, vendar brez misli. Bere naj ga s srcem.
Njegova beseda ima moč da Božji duh iz drobne pike spet začne rasti navzven.

Vzemimo, da zdaj srečamo na cesti Jezusa Kristusa in se nam predstavi. Kaj bomo imeli od tega srečanja? Za večino lahko rečem, da zelo malo ali nič, za majhno število ljudi pa lahko rečem, da se bodo kopali v blaženosti.
Za veliko število ljudi tudi zdaj obstaja zaradi njihove slepote srca verjetnost, da bi ga poskušali poškodovati. Na srečo njegovo telo sedaj ne more poškodovati nihče od ljudi. Kadarkoli lahko pride iz nič in sestavi popolno materialno telo, z izgledom kot ga sam izbere.

S temi besedami končujem kometar pod to temo.
Zaradi vseh jasnovidnih napovedi, ki begajo zelo veliko število ljudi, pa želim povedati, da je zdaj čas da ostanemo mirni. Napisal bom BLOG, ki odgovarja na vprašanja vseh tistih, ki se bojijo obenem pa hočejo še vedno nekaj dobrega narediti.

Moje zadnje sporočilo je DUHOVNI DOGODEK ima moč nad karmo, obenem pa so naša življenja zelo dragoceno darilo, ki mu ni pametno pustiit da odide svojo pot. Tisto, kar govori Kristus - nihče pa ne bo okusil smrti se nanaša izključno na naša trenutek smrti, ki v njem ne bo boleča pač pa blaženost brez konca.

LP

#328 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 29. januar 2009, 10:21

Nekateri se kopajo v blaženosti, ko srečajo njihovega pop-idola...

po drugi strani obstajajo ljudje, ki se kopajo v blaženosti, ko srečajo Žabo,
saj so ljudje, ki vidijo eno in isto esenco tako v Žabi kot v Jezusu...
obstajajo pa seveda tudi tisti, ki se s tem ne bi strinjali.
Ti čakajo na Jezusa.

#329 DON KARLOS

DON KARLOS
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 610

Objavljeno: 29. januar 2009, 13:47

V tebi dežuje nektar? In na polju raste repa in krompir. Edino kar pazi, da ti med potjo kakšna nektarina ne pade na glavo. (:o)).
No, če bi bil samo ti za temi besedami, se sploh ne bi odzval, ker pa vem da so tvoje besede slika zelo razširjenena razmišljanja pa naj bo.

Ali si ti že kdaj kaj jasnovidno videl, sploh pa, da bi užival notranji nektar žal močno dvomim.
Jasnovidno pa lahko gleda ta trenutek na svetu precej ljudi, jamčim ti, da vidijo večinoma zelo resnično, pa kljub tej sposobnosti niso niti za ped bolj spoznali Boga kot ti.

To kar jaz govorim (o čiščenju), je samo tisto kar je zelo očitno in ne rabi nobenega dolgoročnega ugibanja. Meni je bila jasnovidnost odvzeta, ker je moja pot gledanje z umom.
Vprašaj zdaj ljudi na cesti kako se počutijo pa ti bo kmalu jasno kaj govorim. Z lahkoto ti napovem približen scenarij za pol leta in okvirni za dve leti. Pač, tega ne bom počenjal, ker je strahu v družbi že zdaj preveč. Vse kar ljudje zdaj rabimo je notranja moč, to notranjo moč rabi tudi celotna družbena skupnost.

Don Karlos, če hočeš narediti kaj več kot tukaj razglašati svoj ego tudi tebi polagam v srce. Zapusti strah (recimo pred osmešenjem) in prebudi srce. Dokaži da vsaj enega človeka na svetu znaš ljubiti iz srca. Brez poti srca se ne more na svetu zgoditi niti ena pomebna zgodba, brez prebujanja srca ne moreš spoznati niti Boga.

Še to. To se nanaša na Jakoba Lorberja.
Vsaj meni so njegova besedila kot notranja moč in ključ do samega sebe. Kdor hoče sebi dobro naj ga bere, vendar brez misli. Bere naj ga s srcem.
Njegova beseda ima moč da Božji duh iz drobne pike spet začne rasti navzven.

Vzemimo, da zdaj srečamo na cesti Jezusa Kristusa in se nam predstavi. Kaj bomo imeli od tega srečanja? Za večino lahko rečem, da zelo malo ali nič, za majhno število ljudi pa lahko rečem, da se bodo kopali v blaženosti.
Za veliko število ljudi tudi zdaj obstaja zaradi njihove slepote srca verjetnost, da bi ga poskušali poškodovati. Na srečo njegovo telo sedaj ne more poškodovati nihče od ljudi. Kadarkoli lahko pride iz nič in sestavi popolno materialno telo, z izgledom kot ga sam izbere.

S temi besedami končujem kometar pod to temo.
Zaradi vseh jasnovidnih napovedi, ki begajo zelo veliko število ljudi, pa želim povedati, da je zdaj čas da ostanemo mirni. Napisal bom BLOG, ki odgovarja na vprašanja vseh tistih, ki se bojijo obenem pa hočejo še vedno nekaj dobrega narediti.

Moje zadnje sporočilo je DUHOVNI DOGODEK ima moč nad karmo, obenem pa so naša življenja zelo dragoceno darilo, ki mu ni pametno pustiit da odide svojo pot. Tisto, kar govori Kristus - nihče pa ne bo okusil smrti se nanaša izključno na naša trenutek smrti, ki v njem ne bo boleča pač pa blaženost brez konca.

LP


Spet blodiš do tilta. Bolje bi ti bilo, če bi napovedal kako bo srsla repa in krompir. HA HA HA Obljubljaš blog na kateremu boš odgovoril na vprašanja zmedenih ljudi. HI HI HI Prav ti, ki ne znaš še krompirjeve pratike spisati, boš razlagal o novem božjem prihodu. HI HI HI Seveda boš razlagal zmedencem, saj kdo pri zdravi pameti bi pa te poslušal. HE HE HE

Ker pa že obljubljaš odgovore ti postavljam prvo vprašanje:

Kje na luni so luniki in zrak?
Zakaj so neandertalci kurili ogenj, četudi je Jakob Lorber trdil, da predadamiti niso poznali ognja!?


Več nesmislov, ki čakajo na odgovor lahko najdeš na prejšnjih straneh foruma, npr. v debati med mano in Emanuelom. Čakam na odgovor. Pustimo se presenetiti.

LP


#330 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 29. januar 2009, 13:55

Eh, don Karlos... kaj so toliko obešaš na tega J. Lorberja ?
Tisti, ki hoče v nekaj verjeti (npr. v Lorberja), bo to tako ali tako počel,
pa če mu ti predložiš še toliko smiselnih argumentov.
Ena od lastnosti vere je ta, da podarja slepoto, če je treba.

#331 redzdaj

redzdaj
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 28

Objavljeno: 29. januar 2009, 14:07

Vidim, hkrati misliš da veš, po drugi strani pa mene sprašuješ. :eek:

Zelo zanimiva vprašanja. Samo da te bom pustil še malo čakati.
Zelo kontraverzne izjave glede na današnjo znanost, pa te vseeno pustim, da to malo sam utemeljiš. Zdi se da si nanjmanj atomski fizik. :sori:

To kar sem povedal o srcu je res bistveno. Drugače pa kot kaže obožuješ kanček cinizma in sarkazma.
Saj čisto spoštujem tvoje mnenje, je pa tudi res, da se malo dokazljivem nima smisla veliko pogovarjati.

#332 DON KARLOS

DON KARLOS
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 610

Objavljeno: 29. januar 2009, 14:16

Živijo kataklizmični forumaši! Jaz se kopam v nektarju ljubezni in miru. Vam je težko verjeti to. Ja saj vas razumem. Kako pa naj mir razumejo tisti, ki poslušajo satanov nauk. Kdaj je pa Satan mir prinašal? Samo strah in lažne prerokbe. Meni ni pač v nasprotju z vami treba čakati, da prihrumi Jezus uničevalec, da bi bil srečen. HI HI HI

Sicer pa je žalostna resnica, da konec sveta ponavadi čakojo čustveno nezadovoljene osebnosti, ki v maščevalnem Jezusu destruktorju, pravzaprav skrivajo svoje sovraštvo do sveta.

Drugače pa, kaj ste mislili, da bom umrl, al kaj? HI HI HI Zmano je vse OK, sem pravkar rumene Vragu roge strl. HA HA HA

LP

Eh, don Karlos... kaj so toliko obešaš na tega J. Lorberja ?
Tisti, ki hoče v nekaj verjeti (npr. v Lorberja), bo to tako ali tako počel,
pa če mu ti predložiš še toliko smiselnih argumentov.
Ena od lastnosti vere je ta, da podarja slepoto, če je treba.


Hvala za dobre misli, veš kaj v tvojiem komentarju se skriva velika modrost.


#333 redzdaj

redzdaj
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 28

Objavljeno: 29. januar 2009, 14:42

Don Karlos samo eno ponižno vprašanje. Razloži meni in tudi vsem ostalim firbcem, kako izgleda to da se kopaš v nektarju? Daj no to, bo mogoče še koga pripeljalo v blaženost.

#334 The Dude

The Dude
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 933

Objavljeno: 29. januar 2009, 15:20

Nekateri se kopajo v blaženosti, ko srečajo njihovega pop-idola...

po drugi strani obstajajo ljudje, ki se kopajo v blaženosti, ko srečajo Žabo,
saj so ljudje, ki vidijo eno in isto esenco tako v Žabi kot v Jezusu...
obstajajo pa seveda tudi tisti, ki se s tem ne bi strinjali.
Ti čakajo na Jezusa.


Vsaka čast x:Dx xsrcx

#335 DON KARLOS

DON KARLOS
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 610

Objavljeno: 30. januar 2009, 12:56

Don Karlos samo eno ponižno vprašanje. Razloži meni in tudi vsem ostalim firbcem, kako izgleda to da se kopaš v nektarju? Daj no to, bo mogoče še koga pripeljalo v blaženost.


Naj ti skromno odgovorim. Menim, da je srečo treba iskati kje drugje, kot pa da čakaš Jezusa destruktorja. Po mojem, če boš čakal Jezusa destruktorja, ga ne boš nikoli dočakal in sreče tudi. Zgodovina nas uči, da so tisti, ki so najbolj pričakovali Mesijo le tega tudi najbolj križali, ko je ta res prišel.

Ko boš začel začel razmišljati v tej smeri, boš zadel žebljico na glavico.

Mir z vami,

Don Karlos


#336 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 30. januar 2009, 13:30

Zgodovina nas uči, da so tisti, ki so najbolj pričakovali Mesijo le tega tudi najbolj križali, ko je ta res prišel.


Ker se npr. ni skladal z njihovimi predstavami o mesiji. x:Dx

#337 redzdaj

redzdaj
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 28

Objavljeno: 30. januar 2009, 13:50

DON KARLOS saj me ne moti tvoj napadalni pristop, edino kar me moti je občutek, da si daleč od tistega kar govori tvoja duša.
Imaš sicer moč, da s svojim nastopom privabiš trume ljudi, samo kaj ti bo to pomagalo, če v sebi nisi prepričan o tem kar trdiš.
Za svojimi trditvami ostajam, ne bodi pa presenečen, če ti na kakšno vprašanje odgovorim čez kakšen mesec, ker trenutno nimam časa iskati podatkov, ki niti točno ne vem kje so.

Pa uživaj v svoji nirvani še naprej. Ne vem sicer zakaj nisi malo povedal kako to izgleda. No, škoda. x;)x

#338 gregori

gregori
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 28

Objavljeno: 3. februar 2009, 06:06

Nekaj Lorberjeve glasbe se da slišati v drugem delu nemškega dokumentarca o njem

[url="

#339 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 3. februar 2009, 07:07

Nekaj Lorberjeve glasbe se da slišati v drugem delu nemškega dokumentarca o njem
http://www.youtube.c...U...m=PL&fmt=18

V predhodnem postu podan link je zdaj delujoč.
Všečna glasba. -)

#340 DON KARLOS

DON KARLOS
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 610

Objavljeno: 3. februar 2009, 13:50

Pa uživaj v svoji nirvani še naprej. Ne vem sicer zakaj nisi malo povedal kako to izgleda. No, škoda. x;)x


Čudi me, da me ne razumeš, kar se nektarja tiče. Sicer pa, saj veš kaj pravijo, čebela gre na med muha pa nekam drugam. Pa si sami komentirajte moj odgovor in potegnite zaključke. :lol:

LP


#341 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 3. februar 2009, 14:05

Sicer pa, saj veš kaj pravijo, čebela gre na med muha pa nekam drugam. Pa si sami komentirajte moj odgovor in potegnite zaključke.


Se pravi nektar je lahko marsikaj. Za muho so nektar fekalije, za čebelo pa med.

#342 DON KARLOS

DON KARLOS
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 610

Objavljeno: 4. februar 2009, 18:08

Se pravi nektar je lahko marsikaj. Za muho so nektar fekalije, za čebelo pa med.


Načeloma se sicer strinjam z povedanim, vendar kljub vsemu navideznemu relativizmu, se ne mislim posipat s drekcem, saj kot da je to proti človeški naturi. Človek ima možnost izbire, torej lahko sami izbiramo, ali bomo postali Metulji in se bomo prehranjevali s nektarjem, ali pa bomo postali muhe in se bomo basali z drekcem.

Zgoraj mapisano jemljite strogo simbolično, saj nomam nič proti muham.

Pa LP in rad vas imam!


#343 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 9. marec 2009, 11:05

Še nekaj o razmerah do cerkve, in odnosu med zunanjo in notranjo cerkvijo.

Vprašanje!

O Gospod, Ti ljubezni polni Oče in Stvarnik duhov in narave! Glej, če ni pričakovati od nobene zunanje cerkve nekaj za duha, izven vse zatemnjujoče misterije - kaj naj ljudje potem počno, od kod dobiti prvi pouk o evangeliju? - Ne more se vzeti, da bodo angeli sestopali iz nebes za podučevanje otrok v prvih osnovah katekizma ali Tvojega evangelija oznanjevali divjim narodom?

Tako se mi zdi, da bi bila vsaj za začetek potrebna zunanja cerkev kot poznejša notranja za duha za nezmotljivo pridobitev večnega življenja. - Kaj je tu prav za gotovo pravilno? - O Gospod in Oče, ne pusti nas s tem v temi - toda le po Tvoji sveti volji! Amen!


1. To vprašanje je sicer dobro v določenem smislu, posebno je važno v tem času.. - Toda odgovor je bil tudi že podan, kaj naj drži in vzame vsak od zunanje cerkve. V teh pravilih navodil je navedeno najboljše in najpotrebnejše. Kar je izpod ali iznad tega ni v Mojem redu.

2. Kdor pa se na to ne ozira, še nič ne ve, kaj naj tako posebno pravzaprav naredi, le-ta beri evangelij‚ v njem bo našel, kaj rabi o tem za svoj blagor!

3. Glej, tako so Me nekoč vprašali apostoli in mnogi učenci‚ ko sem jih svaril pred višjimi duhovni, farizeji in pismouki. Oni so govorili: “Gospod, kaj naj potem naredimo? - Glej, Mojzes, ki ga je Bog določil pod velikimi čudeži, je vpeljal črkovno po Božji volji tak red, ki se dandanes črkovno, čeravno zelo zunanje izpolnjuje. Če pa je to nezlomljiva resnica, zakaj hočeš Ti sedaj zopet razdejati, kar si Sam takorekoč tudi zgradil!”

4. Ker sem pa Jaz opazil silo učencev, sem jim Jaz govoril: “Resnično na Mojzesovih stolih sede višji duhovni, pismouki, leviti in tudi strogi farizeji, če so iz Levijevega rodu. Kar oni učijo iz pisem, to držite in ubogajte! Ne sledite pa njihovim dejanjem in njihovim lastnim sejam tudi ne! Kajti te niso od Boga, temveč so puhlo, človeško delo proti Božji volji, ker jih nočejo uveljaviti Mojzesovi nasledniki, zaradi njihove lastne zemeljske prednosti in malenkostne izpolnitve Božje volje!

5. Glejte, pa sedaj tudi vi in si zapomnite: Prav to, kar sem Jaz nekoč rekel apostolom in učencem glede na višje duhovnike in pismouke, to isto Jaz sedaj rečem vam v odnosu na vsako zunanjo cerkev in njene služabnike!

6. Sledite njihovim naukom, kjer oznanjajo Mojo besedo in ponižnost ter ljubezen. Toda njihovim delom in sejam ne sledite, če so uperjene proti Moji besedi in ker duhovni zagovarjajo samo zemeljske in posvetne prednosti; se ne pustite zapeljati in prepričevati!

7. Prav res je resnično drevesna skorja mrtva in čim bolj je zunanja‚ tem bolj je mrtva. Nihče ne more iz take skorje pridobiti prehrambene hrane. Če pa bi tako mrtvo skorjo odvzeli drevesu, posebno pozimi, bi drevo utrpelo ali veliko škodo ali pa bi poginilo. - Prav tako pa se nahaja zunanja cerkev proti notranji, kot zunanja skorja drevesa proti notranji, na svoj način živečega drevesa!

8. Iz zunanje cerkve prav gotovo večno ne bo prišlo Božje kraljestvo, ki to je pravzaprav notranje, večno duhovno življenje. Toda ta zunanja cerkev je po Moji previdnosti in skrbi varstvo za notranjo cerkev, ki jo vsak lahko najde, če le jo hoče poiskati in hoče najti!

9. Pri tem je vseeno, v kateri zunanji cerkvi se on nahaja, - če le samo razglaša kjerkoli Moje Ime in Mojo besedo! Kajti ni potrebno, da mora znati na pamet vso biblijo, da najde s tem Moje kraljestvo in Mene! Zadostuje že malo besedila in točno upoštevanje ter življenje po tem!

10. Kdor to dela‚ k temu se bo Božje kraljestvo kmalu nagnilo in se pustilo spoznati, kot je zapisano v evangeliju, se pa glasi: “Oj, ti zvesti hlapec, ker si bil v malem zvest, tako boš postavljen čez mnogo in veliko!”

11. Kdor pa se nahaja v neki zunanji cerkvi in tam sliši Mojo besedo, ter misli, da je beseda napačna in mrtva, ker se v cerkvi sliši veliko laži in prevar, ne upoštevajte in odvržite “otroka s kopeljo” in preklinjajte k drevesu, ker je njegova skorja mrtva - ker je enako tistemu, ki zakoplje svoj talent in bo tudi enkrat zato sojen.

12. Če pa bi bil nekdo še v notranji cerkvi, se mu ne bo štelo za greh, če bo obiskoval molilnico zunanje cerkve. Kajti zanj je boljše obiskovati molilnico kot nepotrebno gostilno. Samo naj se ne jezi zaradi malikov, vendar naj prosi Mene, da bi Jaz ta temni prostor razsvetlil z Mojo Lučjo - tako bo s srcem revnih v duhu ljubi brat, ki bo požel zato večno, veliko plačilo! Amen!

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#344 DON KARLOS

DON KARLOS
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 610

Objavljeno: 13. marec 2009, 14:08

Emanuel, nebi rajši napisal kaj več svojega, kot da limaš na forum cele strani raznih člankov in knjig. Kako bi bilo, če bi jaz nalimal na forum cela poglavja biblije in boh ne daj Mahabharate.

Lp x:)x


#345 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 29. marec 2009, 10:14

Nebeško kraljestvo je enako temu sedanjemu času (Duhovno sonce, J. L.)

1. Kar se nadalje tiče “nebeškega kraljestva”, je tako enako temu vašemu današnjemu času, ki je tudi enak sejalcu v evangeliju‚ ki seje dobro seme, in katerega en del pade na pot, en del v grmovje na kamnitna tla in samo en del na dobro zemljo. -

2. Poglejte vaš čas, ali ni podoben sejalcu in nebeškemu kraljestvu?

3. Beseda bo povsod posejana; povsod živijo že prebujeni ljudje, ki besedo razlagajo iz notranje osnove. Samo človeške zahteve v sedanjem času so postale enake poti, na katero pade seme, ali: Postale so čisto posvetne. Zato dela beseda pri njih prav tak vtis, kot bi se vrglo grah ob steno, kjer ne bo obstalo nič visečega na njej in še manj pognalo korenine na pravi, strjeni in gladki osnovi.

4. Tako bi mogel Jaz poslati navzdol vse nebeške angele in po njih oznanjati povsod življensko besedo na čudovit način, danes, jutri in pojutrišnjem bodo to ljudje trepetajoče poslušali in prisvojili, toda nato bodo začeli čudež opazovati čisto brebrižno in bodo pri tem tekali za povetnimi posli, kakor prej.

5. To so industrijski ljudje in njihove nikdar zasičene potrebe. Ti so podobni grmovju in trnjem. Če se v začetku beseda dviga, pa se to pozneje vendar hitro zaduši in ljudje bodo potem brezbrižni zanjo kot poprej. Kajti prvo se govori: Če jo dobimo po neki resnično čudežni poti, potem hočemo verovati in delati po njej. Jaz pa ustrežem tudi tej želji. Skoraj na vseh krajih Jaz podarim to sedaj čudovito, kot tukaj. Kakšne vplive pa to povzroči? Največ tu in tam politične pomisleke; to pa je že največ. Da pa bi se nekdo potem spreobrnil - kje je le ta dobra zemlja?

6. Jaz pravim: Kjer živi sto milijonov ljudi, tam je preveč rečeno tisoč, ki bi se resnično živo spreobrnili. Kaj koristijo deset ali stotisoči, ki to seveda prav verno poslušajo, če pa pride do dejanj, si pustijo to od dneva do dneva čas, kajti oni rečejo: Zakaj bi si tako prizadevali doseči večno življenje? Če obstoja večno življenje, kot se veruje, ga ne bo tako težko doseči; zato samo dajmo veselo živeti in na koncu blaženo umreti! Kaj še več potrebujemo?

7. Tako imam tukaj kamnita in peskovita tla. Ta gotovo sprejmejo seme in ono vzklije do polovice; toda tla nimajo nobene vlage in tako pogine še tisto, kar je vzklilo!

8. Tako se sama vera ne obdrži, če ni poživljana z dejanji; enako ne bo noben človek s samo teorijo brez praktične vaje in uporabe le-te, nikdar postal praktičen človek!

9. Tako lahko sedaj najdete tudi eno legijo za drugo moralističnih in religioznih blebetavcev. Toda vsi ti blebetavci nočejo na sebi napraviti preskušnje in se ne dotaknejo s prsti niti enega kamenčka. Vsak veruje že, da je opravil nekaj posebno zaslužnega s tem, če samo dobro pridiga in je s tem že prinesel moralistično religozno blebetanje vsekakor nekim neumnim svetohlincem in zanesenjakom.

10. Nihče pa noče preizkusiti resne poti, po kateri bi mogel dospeti neposredno tja, kjer bi iz Mojih ust dobil živi nauk, ki bi ga šele mogel spreobrniti v dobro zemljo.

11. Obstoja množica božjih učenjakov in teoretikov-teozofov, med njimi pa je komaj eden, ki bi bil po Janezovem evangeliju res poučen od Boga, ki oznanja, da naj bi bili vsi poučeni od Boga!

12. Resnično, če ne bi Jaz vzdrmal iz Mojega velikega usmiljenja tukaj in tam nekoga, enako kot marljiv gospodar njegovo leno in gnilo služinčad, ne bi vedel od časov apostolov do sedaj nobeden človek, kaj je “živa beseda” in kaj se pravi “biti poučen od Boga”!

13. Sedanji božji učenjaki Me postavljajo raje povsem skrivnostno nad vse zvezde in Me pustijo sedeti tu v neki povsem nedostopni luči. Zakaj pa to delajo? To delajo iz različnih razlogov. Prvi bi bil npr. Dobro je biti daleč od strela. Drugi naj bi se glasil: Nobenemu človeku ne bo lahko mogoče, približati se Bogu, da bi bil od Njega poučevan. In še en razlog, ki se opira na prejšnega, se glasi: Bog je dal človeku razum in pamet; to je živa Božja beseda v človeku. Kdor se po tem obrača, ta živi po Božji volji in kdor izobražuje svoj razum in pamet, ta je že poučen od Boga; kajti nihče ne more biti poučen neposredno od Boga, temveč samo posredno, ker Bog vendar stanuje nad vsemi zvezdami v nedostopni luči.

14. Če Jaz vendar potem sem in tja nekoga prebudim nasproti tem skrivnostnim teozofskim tezam, kateri potem sprejme neposredno od Mene živo besedo, bo on tako razglašen od večine sedanjega človeštva za neumneža in sanjača, včasih tudi za prevaranta in šarlatana, ki si zna prisvojiti neke sposobnosti v svojo korist. Recite ali ni to tako?

15. Tako vam ne bodo nepoznani različni možje, ki so imeli živo besedo, in to iz novejšega časa, od osemnajstega in devetnajstega stoletja, kot tudi nekateri iz prejšnih stoletij. Kaj pa je njihova usoda? Nema pozabljivost. Učenemu svetu zadostuje, da pozna njihova imena. Ker pa so se ti možje naučili iz Mene‚ to se njih ne tiče. In če tudi tu in tam nekdo je, ki čita neko tako knjigo, pride tako kmalu do stavkov, ki z njegovo pametjo ne soglašajo. On zavrže zato tudi skoraj vse in pusti zato našega od Mene poučenega moža pri miru.

17. Ali ni vaš čas tako oblikovan? Jaz menim, da ga more vsakdor prijeti z roko.

18. Res pa nebeško kraljestvo nima nobene kjer koli obstoječe krajevnosti temveč samo popolno življensko stanje, je tako nebeško kraljevstvo tudi povsem enako v vašemu času, in sicer temu času, namreč skopo, revno, majhno, redko.

19. In kjer še obstaja, tam ni čisto. Ali bo vendar še vedno nebeško kraljestvo, če ni povsem čisto? Jaz vam rečem: nebeško kraljestvo je v tem pogledu zelo relativno in to zato, ker se vsakemu norcu najbolj dopade njegova kapa.

20. Vsak najde v svoji neumnosti svoje nebeško kraljestvo. Toda, ali vse resnično iz Mene, to je neko drugo vprašanje. To je resnično zelo redko, skopo in pičlo. Zakaj? Ker je pri ljudeh dobra zemlja preminula! Zato moram Jaz sedaj sejati tudi najboljše in najčistejše seme, kakor Jaz hočem, vendar pade na čista tla, sem in tja, med razpoke na poti. Tako vzklije med razpokami v kamnu, iz enega milijona zrn mogoče tisoč in le sto jih dozori. In le-to je ves pridelek in vse nebeško kraljestvo! To je vendar gotovo skopo, redko in pičlo!

21. Iz tega morete ponovno videti, da ima vse do sedaj rečeno svojo dobro osnovo, da je ležalo na površinskem duhovnem prikazu prav tako malo kot na prikaznih časa. Te so neme in votle, toda za učenjaka so neka pisava, iz katere osnove on z lahkim trudom najde notranjo resnico; kajti vsaki prikazni sledi naprej neka delujoča osnova. Če je prikazen plemenita in dobra, bo tako tudi v enakem merilu v osnovi; če pa je prikazen neplemenita in slaba, bo tudi njena osnova enake mere.

22. Kdor hoče gledati duhovno v njegovi pravi postavi, ta naj se ne veže na prikazano, temveč naj se posluži tega samo za preskus duhovne osnove. Če le-to ima, ima tako vse bitje vseh duhovnih svetov. – Kako naj se le-te prikazni preskusi, naj bo prikazano v naslednjem.-
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#346 DON KARLOS

DON KARLOS
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 610

Objavljeno: 29. marec 2009, 15:08

Kot bi poslušal dolgovezne Maotove govore. Bla bla bla...čaka nas svetla bodočnost, samo verjemite. Z JL je isto sranje drugo pakovanje.

Žalostno je, da ljudje, ki ne znajo napovedat, kako bo letos rasel krompir... vejo kdaj bo prišel Jezus.

Pa tudi lunikov na Luni še nismo našli, četudi je JL trdil da so. Na površini lune. HA HA HA

Žalostno je, da se verjame umsko prizadetim ljudem kor je bil JL. Če bi bil res od boga, bi znal povedati kaj resničnega.

LP


#347 gregori

gregori
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 28

Objavljeno: 7. april 2009, 00:28

... Pa če hodi človek po eni ali po drugi poti, ki naj bi vodila k božjemu kraljestvu, bo gotovo našel vse drugo, samo božjega kraljestva ne...

#348 gregori

gregori
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 28

Objavljeno: 7. april 2009, 00:58

Ker Don Karlos išče dokaz za sprejetje nekih tekstov v točni izpolnitvi nekih prerokb, prerokovanj po njegovo nepremakljive prihodnosti, si v pojasnilo poglejmo kaj Jezus po Lorberju pove o tej temi...
"Če prerojeni govori: "To ali ono se bo zgodilo!" in ni dodal nobenega "če", tedaj mu ne verjemite, kajti tega ne reče noben pravi prerojeni.
Kar se bo zgodilo, se zgodi pogojno. Zaradi tega se napoved prihodnjega dogodka nikoli ne more z gotovostjo uresničiti. Če bi bilo namreč kaj v naprej določeno, bi bil svet v najhujši obsodbi in vsa svoboda bi bila izgubljena..." (več v Zemlja in Luna str.145)

#349 DON KARLOS

DON KARLOS
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 610

Objavljeno: 7. april 2009, 08:26

Ker Don Karlos išče dokaz za sprejetje nekih tekstov v točni izpolnitvi nekih prerokb, prerokovanj po njegovo nepremakljive prihodnosti, si v pojasnilo poglejmo kaj Jezus po Lorberju pove o tej temi...
"Če prerojeni govori: "To ali ono se bo zgodilo!" in ni dodal nobenega "če", tedaj mu ne verjemite, kajti tega ne reče noben pravi prerojeni.
Kar se bo zgodilo, se zgodi pogojno. Zaradi tega se napoved prihodnjega dogodka nikoli ne more z gotovostjo uresničiti. Če bi bilo namreč kaj v naprej določeno, bi bil svet v najhujši obsodbi in vsa svoboda bi bila izgubljena..." (več v Zemlja in Luna str.145)


Kot jaz vem, je Jeremija prerokoval zelo natančno. Vi pa verjamete preroku, ki je trdil, da so naluni luniki..... Ha ha ha in hkrati trdite kako je JL bil pravi prerok, ki mu znanost pritrjuje. Ma kakšna blamaža in laž. Še dobro da ni rekel, da je luna iz sira. Torej je JL prerok, ki ni nič napovedal, vendar je prerok. Jezus bo prišel 2000 let po križanju, a mogoče tudi ne. HA HA HA Torej so dela JK manj vredna kot toalet papir. (na žalost)

LP


#350 gregori

gregori
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 28

Objavljeno: 8. april 2009, 13:20

"Jeremija je dolga leta prerokoval in čakal, včasih bridko tožeč, zaman, na izpolnitev svojih prerokb. Kajti tisto, kar je prerokoval že za jutri, se je zgodilo šele čez leta. Celih 23 let je moral čakati, da se je uresničila njegova prerokba 77letnega babilonskega suženjstva nad izraelskim ljudstvom. Jona je celo zaman čakal na uničenje Niniv, tako da Mi je nazadnje jezno očital Mojo dobroto.... ...Zaradi prerokovanja pač ne Bom nikomur pustil doseči prerojenja, temveč edino zaradi večnega življenja. Če pa koga Jaz pokličem za prerokovanje, naj ta ničesar samovoljno ne dodaja ali odvzema..."

Sicer pa se Lorber nikoli ni oklical za preroka, temveč ponižnega Božjega pisarja, ki je zmogel svojo voljo in potrebe dati na stran, da je bil tako lahko prevoden za Božjo Besedo, ki ga je takrat izbrala za enega od sporočil. Hkrati sam pove da bodo in so sporočila dana vsaki generaciji in vsakemu narodu po (občasno) obujenih piscih, govornikih in poetih. Od njihove čistosti je verjetno odvisna tudi neomadeževanost sporočila. Poleg tega še tako resnično sporočilo Duha, ko se (preko nepopolnega človeka) kakorkoli materializira, fiksira (zapis), ne more biti več popolna resnica. Ker ta je edinole nenehno ŽIVA, prilagujoča vsem samostojnim elementom stvarstva, glede na trenutno rezultanto njihovega delovanja. Težnja k inerciji, fiksnosti je lastnost smrti, nedelovanja. Bog, življenje pa je pogojeno z aktivnim delovanjem in razvojem v ojačanje in raznobarvnost čimbolj samostojnega delovanja sil in bitij. Kljub torej deklarirani nepopolnosti vsakega, tudi Lorberjevega prenosa Žive Besede, pa je v njegovih tekstih več kot dovolj sredstev za spoznanje najrazličnejših procesov, ki se človeku dogajajo, in volje Izvira, katere razumevanje in predvsem praktično izvajanje nam zelo pomaga pri izbiri smeri, pri orientaciji. Optimizacija, usmeritev življenskih prizadevanj v čimdirektnejšo smer proti prepoznanemu cilju namreč povzroči človekovo superprevodnost. Notranje sile, ki nas ženejo k vsaki akciji so tako nenehno balansirane z situacijami in sobitji. Vedno manjša vloga nad našo usodo ostaja analitičnemu razumu (h kateremu se zateka D.C. in večina, ki še nočejo uporabljati globjih človeških lastnosti, orodij, za presojo in izbiro svojih dejanj). Ta se v detajle zatika in tako mnogo spotika. Nato predvsem išče krivca za izgubo energije in laja. Zgolj osebna izbira je torej, da hoče nekdo bolj verjeti npr. manipulativnim in tekmovalnim Ameriškim revolverašem o luni in sprehajanju po njej (v tehnološkem obdobju pralnega stroja), kljub tehtnim in številnim kontradokazom. Le kdo ni opazil da ti radi lažejo, prikrivajo in izkrivljajo... a jim brezpogojno verjame? Kot v marsičem tudi naše šole, ki itak ponujajo malo lastnega znanja. Vso tradicijo, kontinuiteto lastnih narodovih izkušenj in znanj so nam zamenjali za površno znanstveno dogmo. Ki jo čas mnogokrat povozi. In ki ne zna pojasniti npr. funkcije regrata na travniku. Ali zna tak znanstvernik najosnovnejše - preživeti v svojem naravnem okolju? Brez kupljenih proizvodov, ki ga držijo v popolni odvisnosti... Komu služi s svojim življenjem?

Osebna izbira, osebna vera. Brez da drugim privošči sprejetje, da so dejstva (npr. o luni) lahko drugačna. In jim morebitno konstruktivno komunikacijo o neki temi celo preprečuje z agresivnim sarkazmom, posmehljivostjo, vsiljevanjem svoje skepse... Sploh pa so te kvaziznansvene skepse popolnoma irelevantne glede na pravo vrednost sporočil preko Lorberja, ki delujejo na sublimnem nivoju. Kdor se upira, boji v njih zapisanega ali so mu kakšni opisi preveč nadrealistični za njegovo togo percepcijo realnosti, temu očitno niso namenjeni. Opažam pa, da Don Carlosa vendarle izredno stimulirajo k razmišljanju in primerjavam, kar je edino dobro. Čeprav se še zelo bori - mu ni vseeno. Nekaj evidentno čuti, sluti, da ne more preprosto zamahniti z roko a la "prazne marnje" in pozabit na Lorberja...? Že več let...
In drugim pustiti dihati.
Blagoslov




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0