Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ginekološki pregled


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
146 komentarjev na to temo

#76 KAJA_Z

KAJA_Z
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 169

Objavljeno: 4. avgust 2005, 06:36

Težko je dobit dobrega zdravnika se mi zdi. Imam rednega ginekologa ki z mano ob obisku komaj spregovori kakšno besedo z mano. Jaz pa ponavadi ne vem, kaj bi še mogla vprašat, pol pa, ko grem ven, se seveda spomnim :xx!: Že nekajkrat sem ga hotla vprašat za ta test, pa na koncu nisem, ker se mi je zdelo, da se ni pripravljen kaj preveč z mano sploh ubadat.

Se bom pa naslednjič opogumila. Ker bi res rada to storila. Mogoče je to naključje, toda že nekaj časa ne uporabljava zaščite, pa še nisem zanosila. Kake pol leta. V naši bližnji žlahti je nekaj takih primerov, da otrok ne morejo imeti.

#77 triple x

triple x
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 521

Objavljeno: 8. avgust 2005, 20:35

Mogoče bi blo dobr menat ginekologa. Dons ni tok švoh izbira, sam mal se pozanimi. Do tega maš vso pravico! :palec: x;)x
Baby don´t forget my number!

#78 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 8. avgust 2005, 21:38

<{POST_SNAPBACK}>Pa še to me zanima. Rada bi ugotovila, če sem sploh plodna. Kako to zgleda in koliko to stane? Pri fantu si nekako predstavljam kako, toda pri meni pa ne vem.... x?x

Taka proba nič ne stane, pa še fajn je x;)x

#79 Primavera

Primavera
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 185

Objavljeno: 8. avgust 2005, 23:42

Sploh ni nujno, da so v vecini primerov krive zenske za neplodnost. V zadnjem obdobju sem se srecala s situacijami mojih znank in njihovih znank, katerih partnerji so imeli preslabotne prijateljcke.

:8): :mezik:

#80 KAJA_Z

KAJA_Z
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 169

Objavljeno: 9. avgust 2005, 07:03

Imam še eno vprašanje. Zadnje čase imam dolg in izrazit PMS. Najmanj 14 dni pred menstruacijo mi zatečejo prsa, tako da so vse do menstruacije zelo boleča, čutim slabost in imam povečan apetit. Ali je kakšen način, kako ta simptom zmanjšati, ker se mi zdi, da je vedno hujše. Ali je to sploh še normalno?

#81 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. avgust 2005, 08:58

Dbest tema po naslovu, pol je v zacetku mal odstekana, da ne ves kaj bi si mislil, pol pa triple uleti (:eek: x^x :palec:) itd.
no tko sem bila sam na 1. strani te teme, nic brala pol vec.. tko da ne vem, al je 'resna' tema al kaksna. xDDx

skratka, obisk ginija... tko mal zoprno, sam nic tacga cesar se ne bi dal prenest.
ko sem sla pa prvic, ko me je frendica/sosolka odvlekla, ces da se mora it, jaz pa bi se mal odlasala, sem hotla dobesedno pobegnit... ce ne bi ze dala zdravstvene izkaznice, bi zviz. xDDx :8):
kar ne vem kam naj dam roke, cist narobe gor na uno mizo lezem pa tko. pa ful govorim skoz da ne bi blo kakega 'praznega prostora' v casu. xDDx
pa bolel me je!!! :sori:
no zdaj sem bolj sproscena (to tud pride po porodu, pred porodom pa me je blo groza, ko sem vedla, da te tam brijejo in to... sam pol si pa tam cist skuliran in ti za vse dol visi in lepo te pedenckajo in vse je ok).
Ful sprasujem, vse hocem vedet, videt - keri encimi? kaj so to za ene celice? in da zakaj pa misli da je to tko? in a to? ...
tolk redko sem tam, da hocem pac cimvec potegnit iz pregleda.
ne da tam kot klada pridem, se ulezem, aha, na svidenje, pac pa... ok, da vidmo, cheking pa to...

no tko, nic tacga, pretresljivega al pa zabavnega in se manj eroticnega. x:o)x
sem imela pa vedno dobre ginekologe, dost vseen mi je, ce je moski ali zenska, sam ce je moski, mi je mogoce ljubse, da je mal starejsi, ce bi bil mlajsi, bi mi morda bilo nerodno. no ja, v porodnisnici pa mi ni bilo. :)

x:Ix :8): xcivx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#82 KAJA_Z

KAJA_Z
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 169

Objavljeno: 9. avgust 2005, 09:12

<{POST_SNAPBACK}>Jaz sem to ublažila edino s tabletkami. :o|o:

Saj se mi je kar zdelo da bi bila to edina pot.... :o|o: Jaz pa si želim otroka.....Treba bo še malo potrpeti.... :palec:

#83 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 9. avgust 2005, 10:49

<{POST_SNAPBACK}>Sploh ni nujno, da so v vecini primerov krive zenske za neplodnost. V zadnjem obdobju sem se srecala s situacijami mojih znank in njihovih znank, katerih partnerji so imeli preslabotne prijateljcke.

:8):  :mezik:

Drži, kot pribito, podsoljenost ni samo ženska specialnost in če pH sperme pri moškem ni dovlj bazičen, semenčeca pač ne preživijo. Enako, če pri ženskah ni pH dovolj kisel.

#84 KAJA_Z

KAJA_Z
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 169

Objavljeno: 9. avgust 2005, 11:07

Kako se lahko ženske na ginekološkem pregledu sprostite? Jaz se ne morem. Popolnoma sem napeta. Imam moškega ginekologa, pa mi je zelo zelo zoprno to. Pa čeprav je že starejši gospod. Nikakor se ne morem sprijazniti z dejstvom, da je pač to potrebno in da nikakor nisem edina tam. Toda men se vedno zdi, da si ginekolog ob pregledu ustvarja svoje mnenje, ki pa ga ne pove naglas. V glavnem, ne zaupam mu. Nasploh sem zelo nezaupljiva, posebno če gre za nekaj tako intimnega....Se mi zdi čudn, da se moram kazat še komu drugmu razen fantu... x:Ix

#85 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 9. avgust 2005, 11:20

Caki, kaksno svoje mnenje naj bi ustvarjal? O cem?

Bolj ko te berem, bolj ugotavljam, da MORAS zamenjat ginekologa. Imas pravico. Pa glede na to, da nisi sproscena ( ok, sej cisto sproscen si tezko), se ne pogovarja s tabo in ima tak odnos, se splaca nekaj uric uzeti frej in najti novega. Po moznosti novo, ce te moti, da je moski.

Moja se stalno pogovarja z mano, prej pove, kaj bo naredila, pa ce utegne zaboleti, kako naj diham, kako naj se sprostim, v glavnem use. Ko se oblecem, se usedeva, mi pove situacijo in vprasa, ce imam kaksno vprasanje.
Je pa starejsa gospa in mi ni taka muka hodit - zaradi njenega odnosa.
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#86 KAJA_Z

KAJA_Z
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 169

Objavljeno: 9. avgust 2005, 11:28

<{POST_SNAPBACK}>Caki, kaksno svoje mnenje naj bi ustvarjal? O cem?

Bolj ko te berem, bolj ugotavljam, da MORAS zamenjat ginekologa. Imas pravico. Pa glede na to, da nisi sproscena ( ok, sej cisto sproscen si tezko), se ne pogovarja s tabo in ima tak odnos, se splaca nekaj uric uzeti frej in najti novega. Po moznosti novo, ce te moti, da je moski.

Moja se stalno pogovarja z mano, prej pove, kaj bo naredila, pa ce utegne zaboleti, kako naj diham, kako naj se sprostim, v glavnem use. Ko se oblecem, se usedeva, mi pove situacijo in vprasa, ce imam kaksno vprasanje.
Je pa starejsa gospa in mi ni taka muka hodit - zaradi njenega odnosa.

Ta ginekolog dela v zdravstvenem domu v Lj. Mislim da bi bilo boljše, da si dobim kakšnega zasebnega, ki se bolj potrudi zate. On najbrž dnevno štanca žensko za žensko, polno glavo ma tistih..... x:Ix pa se zato ne ubada z nobeno več posebej. Že dolgo vem, da bi mogla zamenjat, pa sem skoz odlagala. Se bom pozanimala.

#87 triple x

triple x
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 521

Objavljeno: 10. avgust 2005, 21:37

<{POST_SNAPBACK}>Imam še eno vprašanje. Zadnje čase imam dolg in izrazit PMS. Najmanj 14 dni pred menstruacijo mi zatečejo prsa, tako da so vse do menstruacije zelo boleča, čutim slabost in imam povečan apetit. Ali je kakšen način, kako ta simptom zmanjšati, ker se mi zdi, da je vedno hujše. Ali je to sploh še normalno?



Bi mogu vidt izvide, sam po tvojm opisu sodeč maš hormonsko neravnovesje k je kr pogost in se da uravnat sam s hormonskimi tabletami x;)x , pa ne mislm ABP. Pa zameni ginekologa, kerga morona pa maš to! xrolleyesx
Baby don´t forget my number!

#88 KAJA_Z

KAJA_Z
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 169

Objavljeno: 11. avgust 2005, 05:54

<{POST_SNAPBACK}>Bi mogu vidt izvide, sam po tvojm opisu sodeč maš hormonsko neravnovesje k je kr pogost in se da uravnat sam s hormonskimi tabletami x;)x , pa ne mislm ABP.  Pa zameni ginekologa, kerga morona pa maš to! xrolleyesx

Zakaj pride do tega neravnovestja? Ali je to povezano s čustvi?

#89 triple x

triple x
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 521

Objavljeno: 11. avgust 2005, 08:23

<{POST_SNAPBACK}>Zakaj pride do tega neravnovestja? Ali je to povezano s čustvi?



Ne. Povezan je s hormoni. Zgleda, da ti določeni delajo preveč, eni pa premal. Sam za to rabš ornk pregled pa izvide, da se ve kak naprej. x;)x S hormonskimi tableti se pol to uravna na neko normalo in tud problemi k jih opisujš bojo zginl. x;)x
Baby don´t forget my number!

#90 KAJA_Z

KAJA_Z
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 169

Objavljeno: 11. avgust 2005, 08:36

<{POST_SNAPBACK}>Ne. Povezan je s hormoni. Zgleda, da ti določeni delajo preveč, eni pa premal. Sam za to rabš ornk pregled pa izvide, da se ve kak naprej. x;)x  S hormonskimi tableti se pol to uravna na neko normalo in tud problemi k jih opisujš bojo zginl. x;)x

Hvala triple x. To potem res ni čist normalno več in bom mogla poskrbet za ravnovesje. Veliko si mi pomagal.

#91 pomlad

pomlad
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 871

Objavljeno: 11. avgust 2005, 08:51

Jaz bom tud ginekologa zamenjala. Že nekaj časa čakam, da bo šla moja v pokoj, pa se kr ne sprav :o|o:

Sej mi je kul, k sem ful hitro na vrsti, pa v 5 min fertik, sam je skoz tiho.

Sva imele s sestro isto, pa je šla sestra zdej drugam, pa nima nikol bris čist OK, prej ji pa nikol noben ni nč reku. :o|o:

Mogoče bi blo fino, če bi si našla kakega v Ljubljani, ker zdej hodim v ZD na Jesenice.
Posej ne in zrasel bo nič. ( azerbajdžanski )

#92 julijana

julijana
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 034

Objavljeno: 11. avgust 2005, 09:03

<{POST_SNAPBACK}>Imam še eno vprašanje. Zadnje čase imam dolg in izrazit PMS. Najmanj 14 dni pred menstruacijo mi zatečejo prsa, tako da so vse do menstruacije zelo boleča, čutim slabost in imam povečan apetit. Ali je kakšen način, kako ta simptom zmanjšati, ker se mi zdi, da je vedno hujše. Ali je to sploh še normalno?


Meni se je veliko stvari poštimalo s telovadbo-v bistvu vse to, kar naštevaš... xDDx
fish is mute-fish knows everything-G.B.

#93 kodrlajsa

kodrlajsa
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 127

Objavljeno: 11. avgust 2005, 09:07

Ne vem kako zdržite pri takih ginekologih...

triple praviš, da naj poročam in najprej je bila kriza, ker ni bilo hrane, ki bi mi sploh ustrezala, zdaj končno jem! (enx sem doma mogla peči neko meso, tako se mi je upiralo, da sem si z vc papirjem zavezala čez nos in usta, da ne bi mogla it bruhat) ampak kar se me poloti zaspanost, sred lepega dne, a je to tud en tak znak ali je to izven konteksta? preveč zaspana in komaj čakam nuhalno
Pozdravček :vio:

#94 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. avgust 2005, 09:07

seveda, s prehrano, telovadbo, pozitivnimi afirmacijami, ali z drugimi besedami, izboljsaj lajfstajl....
dihanje, joga, tibetanci...
ne, prec hormonske tablete treba... xrolleyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#95 KAJA_Z

KAJA_Z
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 169

Objavljeno: 11. avgust 2005, 09:08

<{POST_SNAPBACK}>Meni se je veliko stvari poštimalo s telovadbo-v bistvu vse to, kar naštevaš... xDDx

Letos sem celo zimo hodila na telovadbo, in moram rečt, da res nisem imela takšnih težav. Vendar tudi prej nisem imela tako hudih težav. Res pa je,da sem telovadit nehata, zmanjkalo je časa in se nikakor ne morem več spravit nazaj v pogon. Če pa imaš take težave pa se sploh ne morš spravit. Prsa me tako močno bolijo, da je včasih že hoja po stopnicah boleča, pa čeprav imam majhna! Če bi bila ves čas v pogonu, bi pa mogoče bilo drugače. Samo začeti je težko.

#96 KAJA_Z

KAJA_Z
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 169

Objavljeno: 11. avgust 2005, 09:11

Jambranje ne pomaga :palec: :palec: Kje poiskati dobrega ginekologa? x?x

#97 julijana

julijana
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 034

Objavljeno: 11. avgust 2005, 09:12

Je težko, ampak TI TO ZMOREŠ :palec:
fish is mute-fish knows everything-G.B.

#98 KAJA_Z

KAJA_Z
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 169

Objavljeno: 11. avgust 2005, 09:13

<{POST_SNAPBACK}>Je težko, ampak TI TO ZMOREŠ :palec:

:palec: xsrcx x:Dx x:Dx

#99 triple x

triple x
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 521

Objavljeno: 26. avgust 2005, 15:33

<{POST_SNAPBACK}>Ne vem kako zdržite pri takih ginekologih...

triple praviš, da naj poročam in najprej je bila kriza, ker ni bilo hrane, ki bi mi sploh ustrezala, zdaj končno jem! (enx sem doma mogla peči neko meso, tako se mi je upiralo, da sem si z vc papirjem zavezala čez nos in usta, da ne bi mogla it bruhat) ampak kar se me poloti zaspanost, sred lepega dne, a je to tud en tak znak ali je to izven konteksta? preveč zaspana in komaj čakam nuhalno
Pozdravček  :vio:



Čist normaln, skor pr vsaki je tko. pr enih mal bl izrazit, pr drugih mn! x;)x Drž se! :palec: Mislm nate! x:Xx x:)x
Baby don´t forget my number!

#100 AlenaU

AlenaU
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 195

Objavljeno: 28. avgust 2005, 00:15

<{POST_SNAPBACK}>Jambranje ne pomaga :palec:  :palec:  Kje poiskati dobrega ginekologa? x?x


ko so me moji "lokalci" (med.sestra moje ginekologinje) pustili na cedilu, češ - draga gospa, najbrž premalo jeste in ste zato slabokrvna, zato urgentni obisk ne bo potreben; nisem se imela volje postavljati zase, namreč bila sem brez kančka moči, brez trohice energije...
obrnila sem se na GINEKOLOGIJA BEŽIGRAJSKI DVOR in še v isti uri uletela v ambulanto dr. Jerićeviča.
mogoče ima katera slabe izkušnje,... vendar sprejeli so me takoj, na osnovi telefonskega razgovora. doktor se je zares potrudil, tudi z vlivanjem pozitivne volje.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0