Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

manična depresija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
116 komentarjev na to temo

#76 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 9. september 2005, 11:39

ej Diana, konec meseca grem z avtodomom proti Blatnemu jezeru

Kda pa gres? Jaz mam tud se v planu za letos tole, pa do Budimpeste..
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#77 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 9. september 2005, 11:41

<{POST_SNAPBACK}>oktobra se zacne sola, sobo si moram poiskat, 26.tega pa me caka se zadnji zagovor izpita.... :inocent:
ceprav, ej tooooo x!x  x:Dx to je zame.. potovanja!!! xDDx  x:)x
x:Xx



škoda jest pred 28 ne morem, ker se bo do takrat ta mal okol potepal...pa drugič


aliana...od 28 dalje...6.10 moram bit pa zvečer doma.....sam po Budimpešti pa prav velik neb z avtodomom krožu..prav vedno k sem bil, so me morali taksisti iz zagate ven vleč ....

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#78 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 9. september 2005, 12:07

<{POST_SNAPBACK}>škoda  jest  pred 28 ne  morem, ker se bo do takrat  ta mal okol potepal...pa drugič
aliana...od 28 dalje...6.10 moram bit  pa  zvečer  doma.....sam po Budimpešti pa  prav velik neb z avtodomom krožu..prav vedno k sem bil, so me morali taksisti iz  zagate  ven vleč ....

Saj jaz bi sla z motorjem.. >_> preselim tole v pocitnice
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#79 Mana

Mana
  • D član
  • Št. objav: 1 857

Objavljeno: 9. september 2005, 16:38

26-ega ta mesec bo 6 let kar je umrla oseba, ki se je "zaradi" manične depresije odločila zaključiti svoje življenje.
V noči iz 25ga na 26ga je namerno zaužila preveliko količino tablet.

Umrla je sama in kljub dvema otrokoma zelo osamljena, odtujena od sveta, od resničnosti, ki jo je obdajala.

Vse tiste, ki to preberete vas lepo prosim, da 26ga prižgete svečko...
v spomin njej, ki ni znala živeti svojega življenja
Vsako jutro se v Afriki zbudi lev. Ve, da mora teči hitreje kot gazela, da jo ujame, sicer bo umrl od lakote.

Vsako jutro se v Afriki zbudi gazela. Ve, da mora teči hitreje kot lev, sicer bo ob življenje.

Ko se jutro za jutrom prebujaš, se ne sprašuj, ali si lev ali gazela, temveč začni teči.

afriški pregovor

#80 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 9. september 2005, 16:42

[quote name='nosorog' date='9. Sep 2005 ob 07:23']
<{POST_SNAPBACK}>[quote name='Vrba' date='8. Sep 2005 ob 22:48']
<{POST_SNAPBACK}>mateja, ne vem zakaj si napisala tole, ce se na to ne spoznas. Ali si hotela nastopati le pratajicno? ali poskusas ti nekaj slihtat? ne vem kaksno vlogo igras, ce ne ves o cem je stvar.

Matejin post govori o načinu komunikacije, in za to ji ni treba kaj dosti vedeti o manični depresiji. In glede na to, kaj si ji napisala, ali pa - kakšne spuščaš Freji, da ne govorim o mnogih postih iz preteklosti, je jasno, da imaš kompleks vsevednosti. Imaš se za najbolj pameetno in vnaprej odklanjaš vse, kar je drugače misleče. In s takšnimi ljudmi konstruktiven dialog ni mogoč.[/quote]

:palec: :palec:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#81 nols

nols
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 714

Objavljeno: 9. september 2005, 16:45

vrba:
sam tale citat.. dej no. citeri vse al pa nc (ne razbijaj odstavkov). ce kdo prebere sam kar si citerala dobi drugacno sporocilo kot sem si ga zamislil jaz. citati pa niso namenjeni temu, ali pac?
ce mi hoces kej povedat mi ni treba s ponavlanjem mojih besedil na tak nacin, da me kao citeras in izluscis kar ti pase.
ja, vem kako je s tem, da prevec noter pades. sam to je mimo, se mi je ze razkadilo. verjemi al ne, dejansko sem se navelicu tazga zivljenja.
temi, ki sem se je hotu izognit? lacen?
zakaj pa da edincki(velikokrat) nimajo druge tolazbe?
me veseli, da ne ocenjujes ljudi, ce te ne prosjo za to. ceprav mam skosinskos obcutek, da te mal vlece(al pa da me nehote). mogoce v drugi temi x;)x
aja pa mene res ne gane ce mi reces(recimo) butl. vsak clovk se izraza na svoj nacin. bols to kt pa ena pocukrana uvidevnost.. no vse(oboje) ma svoje meje..

#82 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 9. september 2005, 16:59

pa smo spet tam...

kolešček se zasukal na začetek..."način komuniciranja"...le kaj se učimo v tem ????????

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#83 nols

nols
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 714

Objavljeno: 9. september 2005, 17:20

js nism nc na nobenga mislu. pa tud nism nc mislu nazaj na nacine komuniceranja napelat. vse kar sm hotu je blo odgovorit vrbi..

#84 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 9. september 2005, 20:49

Dejmo še mal o manični depresiji x;)x x:)x

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#85 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 9. september 2005, 21:11

Prepadnik

Stran o manični depresiji, psihozi, nevrozi...

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#86 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 9. september 2005, 21:13

Kaj pa odnosi s soljudmi? Kako pa ravnat z manicno-depresivnim?
po mojih izkusnjah si clovek v manicni fazi poleg zapravljanja in tega, kar ste napisali, kar naenkrat nabere ful prijateljev, vsi so oh in sploh super, vsak, ki ga srecas je krasen in vidis na njem same dobre lastnosti.. Pol v depresivni se pa lahko zgodi, da so v trenutku vsi ta hujse barabe... :sori:
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#87 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 10. september 2005, 10:08

Za tiste ki se imajo za pametnejše od vseh drugih xsrcx
Kopirano iz ene druge teme:

Tisti, ki nimajo nobenih zaslug, ne morejo soditi o drugih,
tisti, ki jih imajo, tega sploh ne poskušajo.

Kitajski
Upam da se bodo pravi prepoznali xsrcx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#88 Emily

Emily
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 246

Objavljeno: 12. september 2005, 14:01

<{POST_SNAPBACK}>Za tiste ki se imajo za pametnejše od vseh drugih xsrcx
Kopirano iz ene druge teme:

Tisti, ki nimajo nobenih zaslug, ne morejo soditi o drugih,
tisti, ki jih imajo, tega sploh ne poskušajo. 

Kitajski
Upam da se bodo pravi prepoznali xsrcx


x!x x!x x!x

Ja, tistemu vase zagledanemu osebku, na katerega namiguješ, bi tudi jaz nekaj sporočila:

Se delaš boljšega kot si, se za masko skrivaš
in ob varanju ljudi potihoma uživaš?
Za slepe ne imej jih, sploh ne podcenjuj ljudi,
saj v resnici so že zdavnaj te vsi razkrinkali!!!

(citat se nahaja v knjigi "Modrosti zbrane iz verzov stkane" na str. 157 - 7. kitica)

x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx

#89 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 12. september 2005, 17:52

ma dej, ste brezveze zapackal temo :xx!: :o|o:
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#90 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 12. september 2005, 18:08

<{POST_SNAPBACK}>ma dej, ste brezveze zapackal temo  :xx!:  :o|o:


ni glih tko........je pač vse po istem kopit, samo detalji se mal razlikujejo...

poglej rdečo nit skozi vse prispevke

-kaj sploh manična depresija je in kaka je primerjava z ostalimi podobnimi motnjami
-koliko zdravila sploh resnično pomagajo in koliko samo blažijo
-komentarji o tem, kaj se nam dogaj v glavi in zakaj sploh pride do te motnje
-vloga zavestnega in nezavednega dela
- miselni vzorci in ozaveščanje le teh
- učenje in rast osebnega jaza

torej je neka povezava prispevkov, ali ne ???

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#91 nols

nols
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 714

Objavljeno: 12. september 2005, 18:50

se strinjam tomaz :palec:
men je blo zlo zanimiv brat vse vase prispevke, no uno kreganje mal mn. skoda k ste nehal..

#92 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 17. september 2005, 17:31

xyiyax xrosex
Živimo v obdobju depresije. Stres biča vso človeštvo. Obdobje evforije je za nami. Dolgčas mori. Odtujenost človeka od človeka je strahovita, še nikdar v zgodovini ni bilo tako strašnega odtujevanja, kot je to prav v našem času. Človek današnjega časa \"želi\" biti sam, to je bolezen našega časa. Ko se je človek oddaljil od božanskega načrta, je s tem uničil povezavo z božanskim življenjskim poljem. Mnogi miti govorijo o tej ločitvi. Sčasoma se je vedenje o tej izgubljeni enosti ali od odvrnitvi od Boga vedno bolj izgubljalo, dokler ni ostalo le še nejasna slutnja, ki se kot oddaljen, nevzvišen odgovor odraža v narodnih šegah in običajih.
Ko jeseni odpada listje, nas vedno spet prevzame za hip prevzame rahel občutek slovesa in otožnosti. Sončno in veselo poletje je minilo. Po izpolnitvi svoje naloge drevo prekine povezavo z listi, tako da lahko lahkotno odpadejo na tla. Toda naloga in cilj drevesa niso listi, ampak sadeži. Zgradba sadežev je prilagojena procesu rasti drevesa. Listi so pomembni, dokler tvorijo klorofil - listno zelenilo, da drevo iz zraka lahko sprejme nepogrešljivi ogljikov dioksid in ga nadomešča s kisikom. Ko so sadeži zreli, jih oberemo ali pa odpadejo, drevo pa mora usmeriti vso svojo moč v poganjanje brstičev za nov življenjski ciklus, ki se bo začel spomladi. Listi in sadeži bi brez potrebe trošili njegove moči. Zato nastavek listnih pecljev poroženi. Listi tako ne dobivajo več življenjskih sokov, ovenijo in odmrejo. Tako življenje, kot vidni načrt razodevanja, nastaja kot klica v semenskem zrnu.
Tako deluje vesolje in tako nastane tudi najmanjše živo bitje iz klice, ki vsebuje lastno obliko razodevanja. Vse oblike razodevanja skupaj predstavljajo celoto, ki jo imenujemo kot življenje. Tako kot vesolje sestavljajo miriade življenjskih oblik, ki so celota, sta tudi človek in drevo sestavljena iz mnogih delčkov, ki vsebujejo načrt razodevanja. Človek, ki se ločil od svojega Stvarnika, ima še vedno semensko zrno v sebi klico njegove zgradbe. Toda ta klica zrna je zaradi neustreznih življenjskih pogojev človeka, ki se je ločil od enosti in se s tem odločil za propad in smrt, obdana z ovojem - oklepom. xrolleyesx
Vzrokov za depresijo ne poznamo, če gledamo na njih v luči duše in telesa, vendar imajo svojo vlogo dedni faktorji, stres v vsakodnevnem poklicnem in privatnem življenju, pogost neuspeh, smrt bližnjega ali določena socialna nevezanost. Depresija je lahko povezana tudi z telesno boleznijo. Z njo pogosto povezujejo virusne infekcije, n.pr., gripo, žlezno vročico ali kronično utrujenost. Depresijo lahko sprožijo tudi različna zdravila, n. pr. Beta blokatorji, alkohol in življenjske nevarne bolezni. Glede na obdobje, ki smo ga uvodoma zapisali in padca od Stvarnika, število depresivnih ljudi stalno narašča. Vsak deseti v življenju zboli za depresivno psihozo, od tega je 10% manično depresivnih. Pri mnogih ljudeh se depresija skriva pod plaščem telesne bolezni. Bolan človek toži nad bolečinami v vseh mogočih organih in pekoči koži, vendar ni mogoče najti nobenih bolezenskih sprememb.
Stres je ubijalec! Je vzrok za padec imunskega sistema. Prekomeren stres preveliko aktiviranje simpatikusa je tesno povezan z oslabelostjo imunskega sistema, zaradi česar ima prevelik stres določen pomen pri številnih infekcijah in tudi na področju tumornih obolenj. Pri tem pa igra naš vegetativni avtonomni živčni sistem zelo pomembno vlogo. In kaj je vegetativni živčni sistem? Vegetativni živčni sistem je tisti del človeškega živčnega sistema, ki upravlja funkcije vseh notranjih organov v telesu. Ni podrejen naši volji: deluje brez našega zavestnega upravljanja, torej avtonomno, zaradi česar ga imenujemo tudi kot avtonomni živčni sistem. xsrcx
xDDx
Depresijo se lahko zdravi z vedenjsko terapijo, ki nas uči kako se izogibati negativnim mislim; negativna moč misli je strahovita. Negativne misli, ki niso dovolj močne da bi jih lahko imenovali kot destruktivne, pa vseeno lahko vplivajo na nek dogodek ali odnos, in v primeru da so kronične, lahko pripeljejo do usodnega stanja našega uma. Sezonsko pogojeno depresijo se lahko zelo uspešno zdravi s svetlobno terapijo, kombinirano s sprostitvijo, naravnimi sredstvi, kot so izvlečki melise ali šentjanževke. xsrcx

#93 Mana

Mana
  • D član
  • Št. objav: 1 857

Objavljeno: 25. september 2005, 23:10

<{POST_SNAPBACK}>26-ega ta mesec bo 6 let kar je umrla oseba, ki se je "zaradi" manične depresije odločila zaključiti svoje življenje.
V noči iz 25ga na 26ga je namerno zaužila preveliko količino tablet.

Umrla je sama in kljub dvema otrokoma zelo osamljena, odtujena od sveta, od resničnosti, ki jo je obdajala.

Vse tiste, ki to preberete vas lepo prosim, da 26ga prižgete svečko...
v spomin njej, ki ni znala živeti svojega življenja


če se boste jutri spomnili...bi bilo zelo lepo

jaz bom šla na grob prižgat svečko
Vsako jutro se v Afriki zbudi lev. Ve, da mora teči hitreje kot gazela, da jo ujame, sicer bo umrl od lakote.

Vsako jutro se v Afriki zbudi gazela. Ve, da mora teči hitreje kot lev, sicer bo ob življenje.

Ko se jutro za jutrom prebujaš, se ne sprašuj, ali si lev ali gazela, temveč začni teči.

afriški pregovor

#94 depresija

depresija
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 24. september 2006, 02:43

Kot popoln laik seveda ne morem komentirati bolezni depresija,ki pa je po mojem mnenju okoljskega izvora in ima nekje bazo v nezavedni želji po nečem,ki pa je dostikrat skrito v samem življenju,ki pa je samo po sebi zelo enostavno,če ga ti zmoreš,drugače pa se lahko tukaj pojavi problem,depresija ali tesnobnost modernega časa.Sama po sebi depresija ni obstajala dokler si človek ni nakopičil toliko bogatsva,da ga ne more več prežvečiti oziroma mu ni več kos.Človek je postal odvisen od tehnike od znanja,ki si ga je pridobil oz.ga podedoval prepisa, kakorkoli že in če mu ena sama stvar "zmanjka"lahko že govorimo o depresiji,če se mu to ponavlja je že bolezen ali kaj.Kje so pri vsem tem šele čustva,ki imajo bistveno vlogo pa se nismo niti še vprašali.A si upamo sploh govoriti pri vsem tem o čustvih ali se raje držimo depresije oz. "bolezni",kajti če je tako potem smo vsi depresivni ali pa ne najdemo druge rešitve,ki se seveda konča pri denarju oz.tabletah.Kot sem že na začetku omenil ima tukaj velik vpliv okolje in čustva,ki pa so v nas samih in z njimi ne moremo manipulirati po želji ali pa si kateri izmed psihiatrov upa to zanikati.Tablete naj bi nam umirila čustva oz, jih zatrla oz. naj bi manipulirala z njimi in to direkt s kemičnim vplivom na katerega pač ne moremo zavestno vplivati.Nekaj kar je več vredno kot so tablete je tisto,kar je v nas samih oz. kar lahko najdemo v sočloveku, ker je ta odgovoren za vsa slaba dejanja ne tem svetu,ki negativno vplivajo na vse nas.Človeka lahko reši le človek.

#95 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 22. oktober 2006, 06:12

a tale tema je zamrla pod težo pritiska? podlegla? na tabletah?
k da nismo usi mal taki pa taki...
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#96 MIRYAM

MIRYAM
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 30

Objavljeno: 22. oktober 2006, 09:19

..popolnoma se strinjam: ČLOVEKA LAHKO REŠI LE ČLOVEK ....
lažje tisti, ki je to sam premagal, saj pozna pot ven, težje strokovnjaki ki z naučenimi domnevami velikokrat še bolj zakvačkajo stvari in "bolnika" še bolj pritisnejo ob tla.... (tudi to sem doživljala v psihiatrični bolnišnici)

To temo je popravil/a MIRYAM: 22. oktober 2006, 09:20


#97 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 22. oktober 2006, 09:39

men je pa ful pomagal, k sem dojel, da gre izhod iz krize samo preko krize
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#98 MIRYAM

MIRYAM
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 30

Objavljeno: 22. oktober 2006, 10:21

se strinja.... v luknjo hitro padeš, pot ven je pa težja!!!

je pa fajn, če ti kdo ponudi roko!!

:palec:

Je pa zanimivo: ko sem se naučila iz svojega energetskega polja "zluftat" negativno energijo okolja, mi je tko fajn!!!!!

#99 E.C.

E.C.
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 259

Objavljeno: 19. november 2006, 13:04

kako jo premagati?? ve kdo kaj vec o tej bolezni??

to je psihicna bolezen pri kateri se izmenjujeta manicna faza in depresivna faza. po maniji (ravno obratno kot depresija, privzdignjeno razpoloženje, povečana energija) nastopi depresija (huda). pri nobeni (maniji ali depresiji) ne obstaja nobenih casovnih omejitev, tako ena kot druga lahko trajate en dan ali pa pol leta. ponavadi, ne pa praviloma, mocnejsa ko je manija vecja je depresija. bolezen naj bi bila dedna. na zacetku naj bi jo celo zamenjavali s shizofrenijo.
Dve tretjini bolnikov imata malo epizod v življenju, tretjina bolnikov pa ima veliko epizod in posledično je njihova oviranost huda.

bipolarna motnja ali manična depresija ali prava depresija ali melanholija ali endogena depresija



Preberii članek:
Depresija, moja usoda

:)

#100 Mura

Mura
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 379

Objavljeno: 25. november 2006, 00:07

zasledil sem tudi imena zelo znanih slikarjev, pisateljev, znanstvenikov (kateri naj bi imeli manicno deprsijo). njihova dela naj bi nastala ravno v casu manije. vendar pa mislim, da tega niso dokaz(ov)ali. zdi pa se mi cisto mogoce.


Depresija je tudi posledica tega, da ljudje, ki so depresivni doživljajo velikoooooooooo globlje kot "normalni ljudje.
In veliko umetniških del so nastala dejansko tako kot nastajajo biserji- iz trpljenja njihovih avtorjev.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0