Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kaj je duhovnost?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
280 komentarjev na to temo

#76 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. januar 2006, 12:52

ne bodi tako preprican, sem tolk z zavbami namazana, da te znam prepricat, da celo narisano lohk vzklije. :vragec: xDDx x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#77 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 8. januar 2006, 12:57

Mogoče celo res. Ti pošljem prgišče narisanih semen trave. Ko vzklije in zraste, se bova skupaj zapuhala. x:o)x x:o)x
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#78 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 8. januar 2006, 12:59

Krasno...Marsa, posej jih v narisano zemljo in zalij z narisano vodo, pa bo..... x:Dx x:Dx

xsmx xsmx
cosmic dancer

#79 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. januar 2006, 13:09

xokx

xsmx xsmx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#80 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 8. januar 2006, 15:51

ne bodi tako preprican, sem tolk z zavbami namazana, da te znam prepricat, da celo narisano lohk vzklije. :vragec: xDDx x;)x

Ja, sevede. Narisano pšenično seme zraste v narisano pšenico, ampak od te ne bo nobeden sit :vragec:
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#81 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 8. januar 2006, 16:34

Duhovnost je meni še vedno tuj izraz - deluje mi nekako umetno, pomeni mi pa ljubiti življenje. Sebe, druge ljudi, živali naravo, Vesolje, ljubiti življenje takšno kot je, z vsemi priložnostmi v njem.

Od kje črpaš spoznanja, je pa stvar okusa, lahko kakšen namig dobiš iz knjige tudi, ravno tako iz življenja x:Dx - lahko iz okopavanja njive, plesa, klepeta, da se iz povsod, kaj sprejemaš je pa stvar posameznika xDDx .

Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#82 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. januar 2006, 16:34

saj mal smo se pohecal pac (sem pa mislila na nekaj druzga, sam nimam cajta past v debato, plus da je brez veze, sam pac ene prispodobe :))...

lohk bi pomenil recimo tud to, da je na crni pusti steni brez oken vcasih tud narisano sonce 'sonce' pac. xDDx :vio: x:)x
(in to je nekaksno seme lohk, za nastelat se v pozitivo... res je, da so besede sam besede in ne se dejanja, sam po drugi strani pa je res, da majo tud misli moc).

x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#83 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 8. januar 2006, 19:06

Duhovnost je meni še vedno tuj izraz

To je kompromisna beseda, ki označuje namensko delo na sebi.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#84 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 8. januar 2006, 22:20

saj mal smo se pohecal pac (sem pa mislila na nekaj druzga, sam nimam cajta past v debato, plus da je brez veze, sam pac ene prispodobe :))...

lohk bi pomenil recimo tud to, da je na crni pusti steni brez oken vcasih tud narisano sonce 'sonce' pac. xDDx :vio: x:)x
(in to je nekaksno seme lohk, za nastelat se v pozitivo... res je, da so besede sam besede in ne se dejanja, sam po drugi strani pa je res, da majo tud misli moc).

x;)x

Saj besede so kot seme, ki lahko vsklije, in rodi mogoterni sad, ali pa tud ne.

Lahko pa so besede tud kot seme plevela, ki še raj vsklije (žal :sori: )
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#85 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 9. januar 2006, 09:42

Kakršna že zraste rastlina, iz CO2 bo delala kisik. Tudi plevel ima svoj namen.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#86 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 9. januar 2006, 17:30

Kakršna že zraste rastlina, iz CO2 bo delala kisik. Tudi plevel ima svoj namen.


Si že kdaj, na primer, okopavu krompir? Al pa vidu nivo, ki je bla vsa zapleveljena?
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#87 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 9. januar 2006, 19:33

Tudi sem. Plevel na njivi je moteč element, saj odžira papico in vodico jestvinam. Da ne govorim o estetiki.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#88 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 9. januar 2006, 20:50

No, vidiš x:)x . V tem je tud smisu prispodobe.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#89 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 10. januar 2006, 10:08

Glede prispodob mi je vse jasno. Samo rad stvari še malce drugače osvetlim. Znana mi je novozavezna prispodoba s semeni in trnjem.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#90 Estrela

Estrela
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 52

Objavljeno: 12. januar 2006, 20:02

V duši ,ki je povsem čista, ni plevela. :vio:
Zaboga !Kaj se res sanje uresničujejo ?

#91 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 13. januar 2006, 09:40

Glede prispodob mi je vse jasno. Samo rad stvari še malce drugače osvetlim. Znana mi je novozavezna prispodoba s semeni in trnjem.


A misliš tisto o semenih na poti, na kamnitih tleh, med trnjem in na dobri zemlji;
a tisto o pšenici in ljulki? :eek:

V duši ,ki je povsem čista, ni plevela. :vio:

Zato se tud reče, da je čista
x:o)x
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#92 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 13. januar 2006, 14:42

V duši ,ki je povsem čista, ni plevela.

vsekakor, je pa problem, da je okoli duše lahko precej plevela in trnja - saj poznate pravljico Trnjulčica!
Mislim na obe. Jezusove prilike, pravzaprav klasične kabalistične alegorije so izredno enostavne, kar je lepo.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#93 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. januar 2006, 14:43

a ni regrat v bistvu plevel? pa rukola pa tak? belushi?
no ker pol vcas tud plevel maram. :)

pa vrtnica ki na gnoju zraste pa tak. ;)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#94 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 13. januar 2006, 17:28

a ni regrat v bistvu plevel?

Sevede je regrat plevel. Saj noben kmet ne mara, da ma travnik poln regrata, je od nega več škode kot koristi. Regrad majo radi sam nedelski nabiralci, ki ne žvijo od kmetijstva, pa še pri njih vložen trud ni vreden tega, kar naberejo. Bol rekreacija, pa nabiralniški nagon.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#95 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. januar 2006, 19:14

mas prav...

sam... xscratchx ....

ma nc sam, se mi de da pol... utemeljevat, ti si tolk natancen vcas emanuel.. ;) :D
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#96 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 13. januar 2006, 19:19

ti si tolk natancen vcas emanuel

Glede na duhovno usmeritev, če lahko tako rečem, ta natančnost sploh ni presenetljiva. Včasih je koristna. :o|o:
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#97 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. januar 2006, 19:29

:o|o:

x;)x

xcivx

~ ~

ce bi zacela 'po svoje' *utemeljevat*, bi se morda tud zgubila v nekih prispodobah (pa jaz sem mal umetnika, znam pol torej zabluzit, ker tu pac ni meja x;)x) in se oddaljila od 'osnovnega predmeta'. xDDx

recimo hotla sem rect.. plevel.. kaj pa je plevel?
vem, mi smo govoril v bistvu o.... odvecnosti, recimo tud v smislu misli, vrednot, lastnosti....
sam - npr. regrad je pa tud ziv... a ves.. spet bomo torej mi povedal, kaj je dobro in kaj ne.
(in tko al tko baje tle sploh ni tolk dbest za koruzo kot jo furamo, pac pa je blazno ugodno za piro, ki je ne furamo).
recimo za ene pa je 'plevel' 500 zajcev tam po parkih v nemciji (sem vidla to, me je cist fasciniral, men se je zdel Iiiiiiiii :2src: x8Dx :palec: , njim pa :xx!: :sick: x!x). ...

ampak tu sem ze stran od teme.
sam je bla asociacija. :)
al pa ce bi prevedli na ljudi... kdo in kaj pa je plevel in kdo in kaj pa je bistri potok al pa koristno seme (saj ne ves, dokler ne vzklije xDDx)? :vio:
morda sem jaz plevel...
sam ocitno sem potrebna. tud jaz. xDDx

v tem smislu sem tud mislila, tko splosno no. :)

na, Emanuel, en plevelcek. ;)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#98 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 14. januar 2006, 00:02

ti si tolk natancen vcas emanuel.. ;) :D


Pravzaprav se men zdi, da ti hočeš prav natančn secirat prispodobe, pa nečeš razumet smisla.



recimo hotla sem rect.. plevel.. kaj pa je plevel?
vem, mi smo govoril v bistvu o.... odvecnosti, recimo tud v smislu misli, vrednot, lastnosti....

No, recimo v tem kontestku, sam na primer, da so ble nacistične ideje plevel, ki ga je sovražnik človeštva posejal na ta svet. Nekak ne gre za odvečnost, ampak za škodljivost.


na, Emanuel, en ]plevelcek


Hm, zanimivo :eek:

En tak Pikaso stil. Hvala x:)x
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#99 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 14. januar 2006, 00:12

sam - npr. regrad je pa tud ziv... a ves.. spet bomo torej mi povedal, kaj je dobro in kaj ne.


Sevede, vse ima svoj čas. Zato tud gospodar reče, ko hočejo služabniki poruvat ljuljko, naj počakajo do žetve, da ne bi slučajno skupaj s plevelom poruval tud kaj pšenice.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#100 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 14. januar 2006, 00:36

duhovnost, plevel... ojoj... :inocent:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (3)

Člani: 0 - Gosti: 3 - Skriti člani: 0