Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Imate kaj casa?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
114 komentarjev na to temo

#26 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 6. februar 2003, 01:00

ja jest pa vedno neki rezervnega časa nosm s sebojObjavljena slikav žep.

P°k0w<

#27 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 7. februar 2003, 01:00

Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika ma vas rad

chasa ni...je samo prostor in situacija
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#28 Solea

Solea
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 90

Objavljeno: 7. februar 2003, 01:00

Dobra tema, pravzaprav dosti dobrih tem, ampak škatla (računalnik) šteka, tako, da še malo, pa bo letel skoz okno.
Čudno, ampak tudi sama se zadnji mesec počutim, kot računalnik - malo delam pa zaštekam, pa zopet od začetka.
Končno nekaj priložnosti, da kaj malega napišem, več pa ko bo šlo.

Čao vsem

Solea

#29 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 7. februar 2003, 01:00

quote:
Objavljeno: 03 Jul 2002 ob 12:29:26
--------------------------------------------------------------------------------

Nekje v neki sobotni prilogi sem prebral zanimiv članek o času. Dejansko so znanstveno dokazali da čas teče hitreje in se tempo tudi še veča. Samo znanstveno obrazložitev sem pozabil je pa bilo zelo prepričljivo. Torej ni nič narobe z nami le čas teče hitreje.

andrej


Čas je povezan z ekonomijo. V smislu ekonomije inflacija mora biti, in zaradi inflacije imamo vse manj časa. (Večja inflacija = manj časa.) Mogoče se sliši malo čudno ali pa sem jaz to nerodno razložila. Nekaterih stvari pač ne moremo preložiti na drugič. Na primer: vsak mesec je treba plačati prispevke za soc. varnost, najemnino... Torej vsak mesec moramo toliko narediti, da toliko in toliko zaslužimo. Če delo preložimo na naslednji mesec, bomo morali naslednji mesec plačati dvojne prispevke, dvojno najemnino... In najbrž ne bomo zmogli v naslednjem enem mesecu narediti in zaslužiti dvojno...

Kljub vsej tej ujetosti v ekonomijo pa moramo biti tudi umetniki in si vzeti čas za družino, prijatelje, zase... Objavljena slika Samo (hmm...) ne vem, koliko generacij si bo še lahko tako vzelo čas? Objavljena slika

Me jezi, da pri vsej tehnologiji, ki jo imamo, si človeštvo ne more izboljšati življenja s tem, da bi imelo več časa, ampak ravno nasprotno - vse manj ga imamo! Pa kam pri Objavljena slika gre ves denar, ki ga zaslužimo in damo državi? (Ja, čas je denar.)
Včasih so ljudje vse na roke delali, pa so imeli več časa! A si predstavljate, da bi morali danes (pri tej tehnologiji) prati na roke? Jaz včasih nimam časa niti zmetat perila v pralni stroj! Objavljena slika

Tamara

*******************

#30 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 9. februar 2003, 01:00

Čas,
saj ga ni. Ko sem ga odmislila funkcioniram brez ure, sem vedno točna in naredim vse, pa še veliko, veliko mi ga ostane za tisto kar delam za sprostitev in obnovo energije, naprimer pletenje, hoja po gozdu, sedeti na balkonu in čakati na sončni vzhod, z občudovanjem pogledati kakšno rožico ali karkoli, kar mi vzbudi pozornost.
Zanimivo, kako je v Celestinski Prerokbi razložen pojem ali stopnja zavesti PODALJŠANI SEDAJ. Resnično, meni se velikokrat čas ustavi. Hvaležna sem za to.
Clean
peace and love
Klinar

#31 stu2

stu2
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 88

Objavljeno: 9. februar 2003, 01:00

No saj čas je povezan z našim notranjim doživljanjem.Clean imaš pa res dobro notranjo uro!!čestitam men redko uspe zmeraj sem pozen..nekaj nastane "umes" in nimam si kaj tako pač zaenkrat je.Neprestani dejavuji,kot da se vsa preteklost in prihodnost dogajata sedaj.

#32 Uma

Uma
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 310

Objavljeno: 11. februar 2003, 01:00

Zanimivo. Cas smo ujeli v ure, ki naj bi nam pomagale pri nacrtovanju in urejanju nasega zivljenja, sedaj pa smo postali njihovi suznji. Ceprav je vse v nasih glavah. Tudi cas oz. nase dojemanje sosledij. Ko se znamo ustaviti tukaj in sedaj, se cas ustavi; obstaja le se sedanjost. Cas ujamemo za rep!
Vzemimo si trenutek, da ujamemo cas.
Dobra je Dalijeva slika, kako nam cas polzi skozi prste...


#33 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 6. februar 2004, 22:03

Imejmo čas in prostor za vse.
Vse počnimo ob svojem času
in na pravem mestu,
pa bomo dosegli več.
Vendar imejmo daleč več prostega časa kot tisti,
ki nenehno hitijo,
kakor da bi zaman poskušali
prehiteti izgubljeni čas.

(Tyron Edwards)


#34 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 6. februar 2004, 22:50

Jaz tudi nimam časa.......za vse stvari za katere bi ga želel imeti x;)x ...Je pa tudi res......da za meni najpomembnejše pa si ga že.....vzamem. x^x

Tamara.....vredi si to našla :palec:......kar pogosto hitim.......bom to moral večkrat prebrat........ali pa sprintat pa na vidno mesto obesit..... x:)x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#35 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 13. februar 2004, 08:15

Trenutno ga imam malo na razpolago, zato sem tudi v tej temi x;)x

#36 Almira

Almira
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 295

Objavljeno: 13. februar 2004, 09:23

Za vse se da najti cas...le moramo si ga vzeti.... x;)x
"Stopaj po sledi mavrice,
Stopaj za zvoki pesmi
in vsepovsod te bo obdajala lepota.
Po sledi mavrice vodi pot
Iz najbolj goste megle."

#37 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 13. februar 2004, 09:36

Danes sem kradel čas.
Ne počutim se krivega.
Srečen sem, ker to še znam.
x^x

#38 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 13. februar 2004, 10:26

Ne razumem kako je mozno imeti malo casa ali pa veliko casa.. oziroma kako je sploh mogoce imeti cas?
MI SMO.. in iz tega je potrebno izhajati! Vedno smo TUKAJ in ZDAJ! Nobenega casa ni.. cas je halucinacija.
In ce povem po Zemljsko.. NI vecjega beraca na svetu, kot tistega, ki misli, da nima casa. Na sreco samo misli tako.

Ko vi govorite o svojem casu.. v resnici mislite na svoje tisoce opravke, ki ni nujno, da so v resnici vedno sploh pomembni. Pomen dobijo sele takrat, ko jim mi damo pomen, drugace so brez-pomenski.
Nekako tezim za tem, da bi stvari videl taksne kot so v resnici.. ne taksne kot so videti potem, ko jim dodamo svoje halucinacije.

Ma sploh ne razumem tega.. pa saj mi sami dolocamo kaj bomo poceli.. nihce drug.. kako potem ni casa? Mi hocete povedati, da ta trenutek (ZDAJ) ne obstaja? Potem nic ne obstaja!! Potem tudi tistega ni, ki misli, da nima casa.

Vsi imamo vedno svoj ZDAJ.. v neomejenih kolicinah.. ce pa ga posameznik nespametno zapravlja pa je to njegov problem.. njegova lekcija.. njegovo darilo.. njegova iluzija.
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#39 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 13. februar 2004, 11:33

Če ni nikoli časa, se najmanj naredi. :sori:

#40 pika1000

pika1000
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 288

Objavljeno: 13. februar 2004, 17:00

Jaz se bom pa malo važila.

Zadnje čase - vsake toliko časa - kar od nekod, občasno, jemljem čas za stvari, za katere pogosto nimam časa.

Včeraj sem pri svojih ne več rosnih letih - našla čas, da sem težila svojim staršem, naj se igrajo z mano družabno igro. Če drugi ljudje nimajo časa, se morajo pač starši žrtvovati x:Dx

#41 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 13. februar 2004, 17:57

Kaj pa ti hočeš :8):

#42 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 13. februar 2004, 18:03

Vmes, kje :8):

#43 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 13. februar 2004, 18:26

CIGARA x;)x

#44 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 13. februar 2004, 19:28

Odnos do časa je vprašanje kulture do življenja. x:)x

#45 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 13. februar 2004, 20:37

Odnos do kulture življenja vprašanje časa je do . .. :8):

#46 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 13. februar 2004, 20:41

Dobro časi delajo slabe ljudi. :sori:


Nemški


#47 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 13. februar 2004, 20:43

..in dobre prijatelje x;)x

#48 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 13. februar 2004, 20:47

Čas nima le zob, ima tudi jezik. x:Dx

#49 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 13. februar 2004, 20:48

In nooooos x^x

#50 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 13. februar 2004, 20:51

Peter Kos je vsemu kos...

"Čas moči, čas suši."

Bolgarski




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0