Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Imate kaj casa?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
114 komentarjev na to temo

#76 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 15. februar 2004, 19:48

Le kaj bi več x:px x?x in si zato ne vzameš časa :eek: x?x
Potem že ne bi kaj več :eek: :eek: :eek:
Časa je dovolj za tisto, kar si želimo :eek:

Lep večer tvojim in tebi, BorisM x:Dx :palec:

#77 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 15. februar 2004, 19:56

Evo Sanjalica sem že tukaj, izvoli.....zate imam vedno čas, še posebej, ker te redko berem x;)x :palec:

#78 pika1000

pika1000
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 288

Objavljeno: 15. februar 2004, 20:04

:palec:  Pika 1000 ... da ne zamudiš časa začetka službe  x;)x

Ja, bi znal bit problem x:Dx

SANJALICA, živijo!
Se nekej širijo novice, da si 'izginila' pod drugim vzdevkom. pa vidim, da še imaš čas za sanje x;)x

#79 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 15. februar 2004, 20:13

Sanjalica/Izida to je ena in ista oseba Pikica x;)x - v vsakem primeru pa sem Jaz - Jaz.

Ko se prijavljam, ne mislim kako se bom prijavila ampak podzavestno vtipkam ime...in to sem tistikrat x;)x
Nič ne izgubljam ČASA s premišljevanjem o imenu... x:Dx
xDDx


BorisM kako me redko bereš; kot Sanjalica sem naklopfala skoraj 2000 postov pa kot Izida nekaj deset... saj sem prava pravcata Čveka. x:Ix

#80 pika1000

pika1000
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 288

Objavljeno: 15. februar 2004, 20:19

Sanjalica/Izida to je ena in ista oseba Pikica  x;)x  - v vsakem primeru pa sem Jaz - Jaz.

Ma, ja. Saj ni panike. Samo jaz tako malo spremljam forum, da sem bila prepričana, da te ni več, ker te nisem opazila.

Samo da si x;)x

#81 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 15. februar 2004, 20:22

Meni se zdi, da si boste morali malo več časa OBE vzeti za LNF, da boste bolj na tekočem, obema pa lep večer... x;)x :palec:

#82 pika1000

pika1000
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 288

Objavljeno: 15. februar 2004, 20:28

BorisM! Tolk časa pa spet nimam, da bi vsak dan čekirala LNF. Pa toliko tem je gor, da enostavno ne morem sledit 'kwa dogaja'.

Bi morala samo za LNF živet, če bi hotela biti na tekočem x:Dx

#83 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 15. februar 2004, 20:29

BorisM lepota tega foruma je tudi v tem, da če kaj neveš, so "dobre duše" ki te podučijo :D :D :D.

In zato Marsi in njenim ter seveda Vichyju - da nam vse to omogoča - tnx.

x;)x


Aha...v času ko me ni bilo, sem si našla čas in se prelevila...v čisto čisto kratkolasko :D (informacija za vse tiste, ki me poznate x;)x )

#84 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 15. februar 2004, 20:30

Saj ni treba vsak dan, poskusi vsak teden vsaj....po mojem imaš premalo tekoče hrane, da časa sploh ne omenjam x:Dx x;)x :palec:

#85 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 15. februar 2004, 20:37

BorisM a me hočeš na infuzijo spravit???? (tekoča hrana)
x;)x x;)x

Uh...moja hrana je že OK...fajn neslana :D :D :D in zdrava :D

Pa...topli se...in tekoče hrane (laškega pira) bo še več x:o)x x:o)x x:o)x

#86 pika1000

pika1000
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 288

Objavljeno: 15. februar 2004, 20:39

Mogoče bi pa LNF morali utekočinit
Ga bi lahko hitreje 'stankala', kadar nimam časa na dolgo grist. x:Dx

#87 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 15. februar 2004, 20:41

Pardon Sanjalica, tisti post je bil namenjen Piki1000, ker nisem vedel, da si ti postnila pred menoj.....ma nikamor ne hodi, ko potem pa nazaj nočeš priti....neslana hrana, samo počakaj, da pride "sstane" pa ti nekaj pove o soli....lep večer! x;)x :palec:

#88 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 16. februar 2004, 00:23

Ma pejte se solit! Kam pa ste zdej zabluzili s to temo o ČASU? :eek:

x:o)x x;)x

#89 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 16. februar 2004, 00:51

To nima nic veze s casom. Noben ZDAJ prej ne obstaja. Obstaja samo ZDAJ. Gre za upostevanje preprostih zakonov. Ko psenico posejes, se ta v ugodnih pogojih zacne spreminjati. In res to izgleda kot da bi cas obstajal. In ce ti je vseeno kaj je resnicno in kaj iluzija, potem bos pac zagovarjala, da cas je.. ker si zadovoljna z iluzijami.

Ce bi cas bil resnicen, potem bi jaz lahko nekaj kar sem naredil pred enim tednom.. danes spremenil. Pa ne morem. Tako mi preteklost ostane samo kot spomin.. kot iluzija. Nic pa ne morem z njim poceti. Ravno tako ne morem ZDAJ uzivati sadove ki kao pridejo sele v prihodnjosti. Ne morem ZDAJ pojesti psenico, ki se je sele zacela spreminjati - rasti. Torej prihodnjost ni resnicna. Spet obstaja kot neko predvidevanje.. ni gotova.. obstaja samo zaradi mojega pricakovanja.. in zaradi prejsnjih izkusenj. Ce posejem psenico, je najbolj verjetno, da bo ta zrasla.. ziher pa ni.. mogoce tudi ne bo.
Preteklost je mrtva.. nic ne mores poceti z njo.. prihodnost se ni rojena.. nic ne mores poceti z njo.. Samo ZDAJ je tista vecnost v kateri lahko delujes.

LAhko pa receva tako.. zate cas obsatja.. zame pa cas ne obstaja.
...

Tjazy,
ja, iz filozofskega stališča imaš čisto prav!
Ampak jaz gledam na življenje drugače. Zame življenje ni filozofija. :sori:
Sem raje na trdnih tleh in odgovorna za mojo preteklost, sedanjost in prihodnost. Potrebujem določene iluzije, spomine, pričakovanja (upanje, seveda v nekih zdravih okvirih, možnostih...), tako kot tudi določene predsodke, strahove (n.pr. strah pred poškodbo, zato pogledam levo in desno, predno prečkam cesto..., ali pa seksam s kondomom, da se izognem spolni bolezni... x;)x ).
Menim, da v tem telesu kot sem zdaj, pač potrebujem iluzije in predsodke, ki si jih sama izberem - in zame je prav, da je tako.
Zate je pa tudi pravgotovo prav tako, kot razmišljaš ti - važno, da te to osrečuje. A ne? Roka! :palec:

#90 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 16. februar 2004, 09:03

Ja Tamara.. in zanimivo je kako oba isto praviva..
Ti pravis, da si raje na trdih tleh, zato cas in iluzije obstajajo..

Jaz pa ravno zato, ker zelim biti na trdih tleh!! ne iluzornih.. pravim, da cas in iluzije ne obstajajo.. in ravno zato, ker ne maram filozofije.

Ves kaj je filozofija?
Recimo ce imas.. dva enako dolgi crti narisani na tabli.. in ti nekdo rece, da naredi zgorrnjo crto daljso, ne da bi se je dotaknil. Potem lahko izbrises nekaj spodnje crte in zgornj bo postala daljsa ne da bi se je dotaknili. To je filozofija.. ko o necem trdi.,. pa se tistega o cemer govori sploh ne dotakne.. ampak so izvedene ukane.

Mene pa preprosto zanima resnicen svet..
- Prazniki so filozofija..
- Rojstni dnevi so filozofija
- Posel je filozofija
- itd...
Zakaj praznujemo rojstni dan? To je tudi povezano s casom.. Stejemo leta in potem praznujemo rojstni dan? Ne vem v cem je point tega nesmisla? Nikoli v zivljenju nisem razumel.. niti kot otrok niti zdaj.. zakaj hudica mi cestitajo, ce pa nisem nic naredil. To se je zgodilo cisto samo od sebe.. nic posebnega ni v tem. Zakaj meni cestitajo? Zakaj mi nihce ni cestital, ko sem naredil kaj meni pomembnega? Zakaj mi nihce ni cestital, ko sem se zavedel, da so vse okoli nas same iluzije. To mi veliko vec pomeni, kot stetje let, ki za povrhu sploh obstajajo ne.
Junija letos bom kao star 30 let.. pfghhh!! In ze zdaj me spikajo.. kao zdej bo pa trojka.. in to bo zur in ne vem kaj.. ampak hudo presenecenje jih caka.. Ta zur bo namrec na Vodnikovi koci.. he he.. in da vidimo koliko in komu je resnicno do mene.. in komu je do zrtja in zura.. Tisti ki bojo prisli so zame resnicni ljudje.. Vabljeni tudi vsi vi.. Najlazji dostop je iz Rudnega polja.. in potem cca 5-6 ur pocasnega tempa.. In potem uzivanje cca 2 dni.. Pod to koco je sirarna.. in pasniki in lahko gres tudi do kredarice ce zelis.. Full lepo in resnicno.

Zdaj bo kdo rekel... da ta praznovanja rojstnih dnevov obravajo zivljenje.. Mogoce komu.. ampak meni ga barva vse drugo.. kot to.
Ali pa bozic in podobno.. zaklati miljone zivali, zato da ima idiotsko clovestvo praznovanje.. Milsim.. ?! Ne vem noo.. ampak tole ne pelje nikamor.
Tezko je najti smisel v nesmislu!
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#91 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 16. februar 2004, 15:08

Zanimivo razmišljanje obeh, pa ko prebiram tamarin post se z njenim strinjam, pa ko Tjazyjevega, se pretežno strinjam.

Jaz bi rekla,da čas obstaja, kot ena izmed komponent. Saj je v bistvu vseeno, kako rečemo nizanju trenutkov.

Da prihodnost in preteklost ne obstajata, tudi jaz ne bi trdila. Seveda obstaja preteklost, pa tudi prihodnost obstaja. V preteklosti so naše izkušnje (če gledamo samo naše življenje) in v prihodnosti naše sanje. Kaj s temi tremi dimenzijami časa naredimo, je pa na nas. Na nas je, ali živimo z glavo vseskozi v preteklosti, očitamo dejanja sebi in drugim, ali žalujemo za lepimi trenutki, ki so minili, ali pa v prihodnosti, da se bo pa res začelo Življenje, ko bo to in to.... Oboje sem že počela in potem ugotovila, da se lahko do konca življenja sekiram,da nisem več v določeni situaciji, v kateri sem bila, pa je nisem dovolj dobro živela, ko je bila v točki sedaj, po drugi strani pa če živim z mislijo, da bo fino, takrat ko nekaj bo, tudi nikoli ne užiješ življenja, ampak non stop nekaj čakaš.

Naučila sem se živeti v sedaj, kar pa ne pomeni,da ne priznavam preteklosti in prihodnosti. Preteklost me je izoblikovala, pripeljala mojo glavo, misli, mene celo do te točke v kateri sem, me je usposobila za moj današnji način razmišljanja, na nek način me je tudi determinirala, na meni je pa kaj ohraniti, kaj pa je treba obdelati in prerasti. Določene osebne dosežke dosti bolj ceniš, če iz svoje osebne izkušnje veš, da ni samo po sebi umevno, po drugi strani pa ne bi bilo nobenega napredka, če ne bi bilo sanj, če bi res mislili 1000 % samo za trenutni trenutek, če npr. ne bi razmišljali, da če skočiš iz 10. nadstropja, se verjetno poškoduješ in greš pač raje z liftom.
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#92 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 16. februar 2004, 15:24

Preteklost me je izoblikovala, ...

Zal to ni res.. je pa ZDAJ tako videti.. res pa ni.

Izoblikoval te je ZDAJ in te se vedno izoblikuje... nikoli te ne bo dokonco izoblikoval..

Poznas tisto pesem.. "Ostal je le spomin..." x:px
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#93 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 16. februar 2004, 15:32

Tjazy, si igrivo bitje a ne? No pa se igrajva Janja ne jezi se. x;)x

Izoblikovala me je preteklost - po Tjazyjevo ZDAJ, ki je minil. Vse kar sem kadarkoli doživela, se me je na nek način dotaknilo in vsi ti ZDAJi so me oblikovali v takšno kot sem ta trenutek. pa tudi tale ZDAJ ki se ravnokar dogaja, se me dotika in me spreminja v Janjo, ki bo ZDAJ enkrat v prihodnosti.

x:)x x;)x
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#94 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 16. februar 2004, 19:15

Čas te pozdravi, a ne počaka, da bi mu odzravili. x;)x

#95 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 16. februar 2004, 19:58

Janja, ti dam tudi jaz popolnoma prav. Tjazyjeve teorije se prav lepo berejo, žal pa za dejansko življenje niso praktične. Sicer je že Einstein rekel, da vsi trenutki časa bivajo istočasno in da smo si linearno potekanje časa izmislili ljudje, pa vendar. Če jem ob 12h, bom najkasneje ob 18 h spet lačen, čeprav je ob 18h enako "zdaj", kot je bilo ob 12h. Če 1. v mesecu dobim plačo, bom 31. v mesecu suh, čeprav je 1. enako "zdaj" kot 31. Sicer pa je po Tjazijevo moja lakota le iluzija, enaka iluzija pa je tudi to, da sem 31. v mesecu suh. Najbrž pa je iluzija tudi to, da sem 1. v mesecu dobil plačo. Glede na to, da sem 31. suh, je najbrž dogodek 1. v mesecu res iluzija.
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#96 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 16. februar 2004, 20:21

:vragec:


CHASA NI....JE SAMO PROSTOR IN SITUACIJA

666 zlobijeu....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#97 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 16. februar 2004, 20:28

Čas je zel, ki zdravi vse bolezni. x;)x

#98 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 16. februar 2004, 20:38

čas, navidezna prispodoba bivanja~

#99 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 16. februar 2004, 20:41

Čas je za nami, čas je pred nami, a ob nas ga ni.

#100 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 16. februar 2004, 20:42

Čas je za nami, čas je pred nami, a ob nas ga ni.

Tjazy x:Dx




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0