Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Partnerstvo in zvestoba


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
464 komentarjev na to temo

#426 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 19. september 2008, 16:40

ok, zmenta se to vidva z Antoninusom, kaj me to briga....jest sam ne štekam
kje vidiš...ma preber si moj prejšnji post.
Na tistem linku ki si ga 3x prpopu je razlaga besed ki jih je Antoninus uporabil
in nikjer ne piše da je spolna vzdržnost del stika guru-sledilec. Pač pa je
omenjeno da je učenje tantre (in bramacharya je tantrična zadeva) eden od tipov
tega stika.
Celga članka ti pa ne bom prevajal sej si ti link gor nalimu...pa ber...
Norost je vcasih najvecja modrost…

#427 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 20. september 2008, 07:33

Sej je tuki pri tej temi vse JASNO!!!

Varanja v kul vezi.. in ce si trezen ne more bit.. in nikoli ni.. in nikoli ne mors najti argumente, da opravicis varanje.. ali pa da bi kdo to lahko zagovarjal. Lahko se mal poigras.. da se debata bolj razvije.. v vec smeri.. koncno pa opravicil pri tem NI!
Ni primera varanja.. ko bi lahko to na kakrsen koli nacin opravicil..

Sej tuki ne gre.. za to, da bi kdo to zagovarjal.. ker tega ni mogoce zagovarjati.. Ce jst kej tko recem.. da izgleda kot da je varanje lahko tudi ok.. vnaprej vem, da bom povozhen ampak vem pa tudi, da bo pol se dve strani bluza.. :)

In OK.. bom sel na volitve.. zgolj zato, da dam kontra lastnemu EGU.. samo ce mi kdo pove koga naj volim.. drugace grem lahko samo na eci peci pec.. pa tist listek je ze pristal v kontejnerju.. tko da sem brez tistega listka.. !? A je to ovira?!

In celibat... je tudi jasno.. da energija je samo ena.. ne obstaja 30 razlicnih.. in ce je ne ponucas za seks.. jo lahko ponucas za kej druzga.. bolj kreativnega..

Ne more pa bit celibat ideal za vse moske.. ker ce bi se vsi tega drzali.. bi seveda zemlja izumrla.. kar pa verjetno se ni cas.. Nekoc pa najbrz bo.

Upam, da ne bo kdaj taksne zblojenosti, da se bomo sli umetne oploditve.. da ne izumremo.. zato da se egoisticno drzimo spolne vzdrznosti.. x:Dx x:Dx x:Dx ... kao zdej sem pa neki vec.. ker ne seksam.. xrolleyesx
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#428 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 20. september 2008, 08:52

"Antoninus way":
guru-shishya tradition [or parampara]
http://en.wikipedia....ishya_tradition
The word Sikh is derived from the Sanskrit word shishya. It is related to the Brahmacharya.
[Bhakti yoga tradition [Hare Krishna]

Brahmacharya [brahmačarja]:
"ena od niyam; gibati se, učiti se in živeti v višji realnosti; preusmeritev spolne energije v spiritualno ali meditacijsko prakso; spolna abstinenca, celibat; stalno bivati v Brahmanu"
Source:
http://www.satyanand...si/slovar_b.php

Mimogrede, če človek spolno ne občuje, ne masturbira, ne izvaja mool bandhe & ashwini mudre, ali jelenske vaje, ali keglovih vaj [za moške]
mu prostata atrofira. Je zelo boleče lahko, ko se gre na vodo.
Z leti se lahko razvije rak na prostati, prostata postane zadebeljena, zatrdi, ...

Antoninus, kako to presegaš, v kolker ne počneš nič od navedenega?

Je pa bila oddaja na rtv-slo.si, ko je predstavnik Hare Krishna [iz Žibertove takrat] rekel,
da med seksom, ko mu prihaja ponavlja, recitira sveto ime Krishna. Da spolno občujejo z ženami, da plodijo otroke [ne iz užitka].

Antoninus, kako je s tem skozi Tvoj pogled [pok. Dr Rugelj se je prizanesljivo nasmihal takrat] ?

Brahmacharya = Antoninus kaj za Tvoj pogled?
Kako to zgleda v praksi real Tvojega konkretnega lajfa?

Tantra, parampara ne pomeni nujno brahmacharye. Tudi grihaste imajo lahko učitelja prav tako kot sanyasini. Nisem v Hare Krishna gibanju ali kakšnem podobnem gibanju, tudi sikh nisem. Nisem brahmachari, tako da ne vem nič o boleči vodi, ne o jelenskih ali kegljalnih vajah. Zerkalo ima povsem prav - guru shyshia ne pomeni nujno celibata. :vio:

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#429 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 20. september 2008, 09:04

Ne zastopm.
xnckrivx

Če si s tem mislu, da noben odnos ne gre mim brez posledic in da si že zarad tega še zmerej v odnosu, pol to velja tud za telesnost in se strinjam s tabo. Konc koncev, vsak odnos s komerkoli pušča sledi, ne le partnerski. Ampak, temu se tud reče tud rast, osebnostna recimo, al pa, življenje samo a ne. In ja, ko sem z novim partnerjem, sem verjetno mal drugačen tud zarad prejšnjega partnerja. Kaj si pa mislu o zamolčanju partnerskega idela v moderni družbi, se mi pa tud sanja ne.

xsrcx

Ni panike. Tu sem se malo igral filozofijo - mislil sem to, da nam že sam konceptualni aparat, ki ga razvijemo v družbi onemogoči, da bi izkusili takšen ideal. Partnerja že zaznavamo kot nekaj potencialno in zelo verjetno zamenljivega, ker smo pač rojeni v takšen diskurz (splet praks in besed). Zato ne moremo izvedeti, kako bi bilo celostno (z duhom, umom in telesom) z eno osebo - zaradi lastnega zaznavanja sveta.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#430 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 20. september 2008, 12:57

Antoninus, thanks.
Za razsvetlitev moje nevednosti. )

#431 Daxa

Daxa
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 41

Objavljeno: 7. november 2009, 06:16

Hmmm, malo sem preletela tole temo :inocent:

Ko sem se kot mlado dekle poročila, sem seveda prisegala na večnost (zvestoba, ljubezen)
Leta in življenje pa ti prinesejo izkušnje in iz njih se lahko tudi kaj novega naučiš.

Naj vam povem, zakaj sem začela razmišljati o prevari (nezvestobi) na drugačen način.

Peljala sem se na avtobusu št.6 v času, ko v LJ. ni bilo skoraj nobenega prometa. Poročena mlada mamica, še vedno zaljubljena v svojega možička. Na avtobusu nas je bilo kakih deset potnikov, tako, da smo imeli med sabo dovolj prostora, da ni bilo nobenih dotikov. Nenadoma sem začutila tisto pravo prvinsko erotično energijo, ki me je objela in zajela vsako celico mojega telesa. In priznam, kljub temu, da sem ljubila svojega moža, bila sexualno potešena in zadovoljena, prisegala na zvestobo - bi v tistem trenutku, šla z osebo, ki je to energijo oddajala. Če bi me prijel/a za ramo, bi šla ne da bi sploh pogledala kdo je to.
Kar nekaj dni sem potrebovala, da sem "prebavila" ta dogodek, kajti takrat sem spoznala, da v takem trenutku - nisi gospodar svojega telesa. Neglede na to, kar si misliš o zvestobi in pripadnosti - v tistem trenutku si popolnoma nemočen.
Nikoli svojega moškega nebi zavestno prevarala, kajti kadar sem v zvezi, so zame vsi moški, kot kipi v galeriji (tako jih dojemam). Lahko so lepi in postavni, a v meni ne prebudijo nobenih poželjivih čustev. Toda v takem primeru ........hmmm.........bi :V:
Lepo je če ljubiš,
še lepše je, če si ljubljen,
najlepše pa je, če si ljubljen in ljubiš!

Daxa Objavljena slika

#432 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 7. november 2009, 21:42

Čutnost in čustvenost sta dva tunela, ki ju vrtamo iz dveh nasprotnih si strani hriba in le redko se povsem poklopita. V življenju imamo najbolj pogosto možnost odločitve med tem, kar je ugodno in tem, kar je prav.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#433 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 8. november 2009, 10:39

Hmmm, malo sem preletela tole temo :inocent:

Ko sem se kot mlado dekle poročila, sem seveda prisegala na večnost (zvestoba, ljubezen)
Leta in življenje pa ti prinesejo izkušnje in iz njih se lahko tudi kaj novega naučiš.

Naj vam povem, zakaj sem začela razmišljati o prevari (nezvestobi) na drugačen način.

Peljala sem se na avtobusu št.6 v času, ko v LJ. ni bilo skoraj nobenega prometa. Poročena mlada mamica, še vedno zaljubljena v svojega možička. Na avtobusu nas je bilo kakih deset potnikov, tako, da smo imeli med sabo dovolj prostora, da ni bilo nobenih dotikov. Nenadoma sem začutila tisto pravo prvinsko erotično energijo, ki me je objela in zajela vsako celico mojega telesa. In priznam, kljub temu, da sem ljubila svojega moža, bila sexualno potešena in zadovoljena, prisegala na zvestobo - bi v tistem trenutku, šla z osebo, ki je to energijo oddajala. Če bi me prijel/a za ramo, bi šla ne da bi sploh pogledala kdo je to.
Kar nekaj dni sem potrebovala, da sem "prebavila" ta dogodek, kajti takrat sem spoznala, da v takem trenutku - nisi gospodar svojega telesa. Neglede na to, kar si misliš o zvestobi in pripadnosti - v tistem trenutku si popolnoma nemočen.
Nikoli svojega moškega nebi zavestno prevarala, kajti kadar sem v zvezi, so zame vsi moški, kot kipi v galeriji (tako jih dojemam). Lahko so lepi in postavni, a v meni ne prebudijo nobenih poželjivih čustev. Toda v takem primeru ........hmmm.........bi :V:



ta dogodek ti prikazuje da nisi duhovno dovolj močna, da ne znaš kontrorirati svojega nagona ali ti je pa več pomemben hiter užitek od ljubezni.
drugače sem pa slišala iste stavke od ljudi ki so odvisni od sexa.

#434 Minnie

Minnie
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 956

Objavljeno: 8. november 2009, 11:24

Nisam brala celo razpravo, edino nekoliko zadnjih komentarja, pa se ne mogu zadržati da nekaj ne kažem... Varanje v vezi se mi zdi kot nekaj najhujše kaj ti nekdo do koga ti je stalo in koga imeš rada naredi. Vez v kateru se vstoplja z nekim koga ljubiš vključuje obstojnost, a izključuje varanje. Mal spoštovanja prema partnerju ne bi škodilo - na koncu koncev, če zbog ničeg drugog, vsaj zbog toga kaj prevara ponavadi boli.

#435 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 8. november 2009, 14:02

Brahmacharya [brahmačarja]:
"ena od niyam; gibati se, učiti se in živeti v višji realnosti; preusmeritev spolne energije v spiritualno ali meditacijsko prakso; spolna abstinenca, celibat; stalno bivati v Brahmanu"
Source:
http://www.satyanand...si/slovar_b.php

Mimogrede, če človek spolno ne občuje, ne masturbira, ne izvaja mool bandhe & ashwini mudre, ali jelenske vaje, ali keglovih vaj [za moške]
mu prostata atrofira. Je zelo boleče lahko, ko se gre na vodo.
Z leti se lahko razvije rak na prostati, prostata postane zadebeljena, zatrdi, ...


Sem na brzino pogledal začetek in konec in sploh nimam pojma kako ste vpletli brahmacharije tukaj not. Za brahmacharijo ni sposoben vsak,kaj konkretno pa pomeni je pa opisan v jogijskih izrazih. Kar je pa kdo videl pri nas pri krišnovcih so pa šele učenci na nižjih stopnjah ali pa ponaredki. Skratka niti približno niso še to kar predstavlja ta izraz. Ko pa ima človeček pod nadzorom spolno energijo nima pa nobenih problemov s prostato ipd.ker energija teče tudi v ta področja. Prej pride do teh problemov če tam ni energije ali pa seksualna energija ni pod nadzorom.V izrednih primerih pa ima lahko brahmacharija tudi spolni odnos. Samo da pri njemu to ni iz poželenja,ampak iz ljubezni. Recimo če grozi izumrtje določene rase,itd...So pa te zadeve zelo v detajlih opisane v Vedah.Jaz pač ne poznam toliko teh zadevc.

Kar se pa odnosov tiče bi se pa vprašal ali sta dva skupaj zaradi poželenja,privlačnosti,...ali iz ljubezni. Me pa zanima koliko tukaj gor jih ve kaj je to ljubezen?

V partnerskih odnosih se eno varanje še oprosti,kajti človekov um je precej šibek in "živalska" čustva ga lahko prevladajo. x:Dx Če se zgodi drugič je že ali-ali,odvisno od karakterja partnerja. Če se zgodi tretjič to ni več naklučje,ampak navada. Tukaj pa sledi ADIJO. xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#436 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 8. november 2009, 15:00

imamo se eno temo na to temo x:o)x
Objavljena slika moska in zenska energija - izmenjava, (obnova teme)

#437 Minnie

Minnie
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 956

Objavljeno: 8. november 2009, 21:06

Kar se pa odnosov tiče bi se pa vprašal ali sta dva skupaj zaradi poželenja,privlačnosti,...ali iz ljubezni. Me pa zanima koliko tukaj gor jih ve kaj je to ljubezen?

V partnerskih odnosih se eno varanje še oprosti,kajti človekov um je precej šibek in "živalska" čustva ga lahko prevladajo. x:Dx Če se zgodi drugič je že ali-ali,odvisno od karakterja partnerja. Če se zgodi tretjič to ni več naklučje,ampak navada. Tukaj pa sledi ADIJO. xDDx


Odkad ljubezen med moškega in žene gre brez telesne privlačnosti? Ljubezen je nemogoče definirati; vendar mislim da človek lahko može prepoznati da je to to. x:Ix
Zakaj sploh opraštati kad je temveč prva prevara znak da v vezi nekaj ni v redu? Prevara rojeva nezaupanje in sum, to dvoje so temelj za uničenje veze. :inocent:

#438 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 8. november 2009, 21:36

Odkad ljubezen med moškega in žene gre brez telesne privlačnosti? Ljubezen je nemogoče definirati; vendar mislim da človek lahko može prepoznati da je to to. x:Ix
Zakaj sploh opraštati kad je temveč prva prevara znak da v vezi nekaj ni v redu? Prevara rojeva nezaupanje in sum, to dvoje so temelj za uničenje veze. :inocent:

Znao sam da če netko postaviti ovakvo pitanje. Ljubav oprašta. x:Dx

Evo ti malo o ljubezni

"Ljubezen je izraz notranje božanskosti posameznika.
Je oblika in odraz našega notranjega bitja.
Ni čustvo, temveč energija - moč duše.
Je najmočnejša od vseh moči na svetu in je resnična
odlika človeške narave."

Kaj je (božanska, nesebična, brezpogojna) ljubezen?
© To ni sebična ljubezen ('srečen sem, ko kaj dobim od drugih').
© To ni vzajemna ljubezen ('srečen sem, ko so srečni tisti, ki jih imam rad').
© To je nesebična ljubezen ('srečen sem, ko so drugi srečni - vsi smo eno').
"Ljubezen daje in odpušča, sebičnost jemlje in pozablja." xDDx



Ljubezen je osnova vsem drugim človeškim vrednotam.



"Ko delujemo z ljubeznijo, delujemo pravilno.
Ko govorimo z ljubeznijo, govorimo resnico.
Ko razmišljamo z ljubeznijo, smo mirni.
Ko razumemo z ljubeznijo, smo nenasilni."

Kako gojiti ljubezen ?
Da bi gojili ljubezen:
© moramo srce očistiti plevela navezanosti in lakomnosti,
© moramo biti pripravljeni čutiti sočutje do vseh bitij,
© moramo obvladovati svoj egoizem, ko smo vse bolj predani in željni služiti,
© nikoli ne služimo iz dolžnosti, ampak tako kot bi služili prijatelju. xDDx


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#439 Minnie

Minnie
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 956

Objavljeno: 8. november 2009, 22:24

Brezo, definicije, definicije. Vsi vemo kakšna bi ljubezen trebala biti. O njoj govori razni filozofi. Tudi je promovirajo vse religije. O vsemu tome se može prebrati na internetu. Našla sem dosta lepih misli o ljubezni s katerima se moram strinjati. Vseeno mislim da je težko uganiti njezinu bit. x:)x

Še vedno mislim da je zaupanje bistven temelj in začetek ljubezni; potem tudi dati osebi dostojanstvo ki joj pripada. Kakšne to zdaj ima veze s prevarom? Prvo, napisala sem da prevara rojeva nezaupanje; če me partner prevaril prvi pot, mogel bi i drugi. Drugo, ti si napisal da človeka "živalski" nagoni lahko prevladajo - kaj nije bit sexa predstavitev sebe drugome v ljubezni? x:Ix

Strinjam se da ljubezen oprašta, ampak mislim da v ovoj situaciji več nikaj ne može biti enako ko prej ker ljubezen tudi ne vara. x;)x

#440 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 9. november 2009, 15:49

Brezo, definicije, definicije. Vsi vemo kakšna bi ljubezen trebala biti. O njoj govori razni filozofi. Tudi je promovirajo vse religije. O vsemu tome se može prebrati na internetu. Našla sem dosta lepih misli o ljubezni s katerima se moram strinjati. Vseeno mislim da je težko uganiti njezinu bit. x:)x

Še vedno mislim da je zaupanje bistven temelj in začetek ljubezni; potem tudi dati osebi dostojanstvo ki joj pripada. Kakšne to zdaj ima veze s prevarom? Prvo, napisala sem da prevara rojeva nezaupanje; če me partner prevaril prvi pot, mogel bi i drugi. Drugo, ti si napisal da človeka "živalski" nagoni lahko prevladajo - kaj nije bit sexa predstavitev sebe drugome v ljubezni? x:Ix

Strinjam se da ljubezen oprašta, ampak mislim da v ovoj situaciji več nikaj ne može biti enako ko prej ker ljubezen tudi ne vara. x;)x

Res je,definicij o ljubezni imaš malo morje. Ampak večina teh definicij je gledano iz fizičnega nivoja. Jaz sem ti pa dal malo razlage iz višjih nivojev,nisem pa dal res tiste iz vrha,ker bi jo samo par človečkov razumel. Če pa res hočeš teoretično razumet ljubezen moraš pa prebrat tudi druge teme na forumu,jih združiti skupaj in začelo se ti bo sanjat. Skratka ločit je treba telo,nižji Jaz,višji Jaz,čustva,misli ki so povezana s tem,nekaj je treba vedet o energijah ipd.

Je pa pri ljubezni udeležen srce,medtem ko pri poželenju ni. Zaupanje,zvestoba sta pa dve lastnosti ,ki se pri pravi ljubezni razvijeta. Živalski nagoni kakor jih imam jaz v mislih izvirajo iz nižjega Jaza in so kao podrejeni spodnji glavici,ne tisti zgoraj. Sex naj bi bil pa izraz ljubezni na fizičnem nivoju. O energijah, sexu in tistem kar se lahko dogaja na subtilnih nivojih ti pa govorijo knjigice Tao ljubezni ipd.

Ljubezen ponavadi enkrat oprosti prevaro. To pa ne pomeni da moraš človečka tolerirat,če se zgodi še enkrat. Kot sem rekel ljudje so umsko šibki. Malo alkota,drogice,izzivalno oblečen nasprotni spol,...in človeček naredi neumnost. To ne pomeni da bi vsi to naredili. Nekateri ne bi temu podlegli,ampak tukaj je preveč dejavnikov ki vplivajo na vse to. Oprostiti pomeni nič več preteklosti,pozabiš na vse kar je bilo in začneš znova.Živiš v sedanjosti. Vsak tip,ki omenja kako je njegova bivša bila bolj to in ono,živi v preteklosti. Tak tip naj najprej razčisti s preteklostjo preden sploh začne novo vezo, drugače bodo problemi. Za ženske velja isto. In potem se pritožujejo zakaj imajo probleme ipd. Zato ker privlačijo podobne ljudi kot so bili bivši. Treba je poštimat tudi na energijskih nivojih. Ampak te zadevice so zelo dobro opisane v knjigicah,samo dobit moraš tapravo. xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#441 Minnie

Minnie
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 956

Objavljeno: 9. november 2009, 16:14

Res je,definicij o ljubezni imaš malo morje. Ampak večina teh definicij je gledano iz fizičnega nivoja. Jaz sem ti pa dal malo razlage iz višjih nivojev,nisem pa dal res tiste iz vrha,ker bi jo samo par človečkov razumel. Če pa res hočeš teoretično razumet ljubezen moraš pa prebrat tudi druge teme na forumu,jih združiti skupaj in začelo se ti bo sanjat. Skratka ločit je treba telo,nižji Jaz,višji Jaz,čustva,misli ki so povezana s tem,nekaj je treba vedet o energijah ipd.


Vse kaj si napisal, znano mi je od prej. x:)x

Je pa pri ljubezni udeležen srce,medtem ko pri poželenju ni. Zaupanje,zvestoba sta pa dve lastnosti ,ki se pri pravi ljubezni razvijeta. Živalski nagoni kakor jih imam jaz v mislih izvirajo iz nižjega Jaza in so kao podrejeni spodnji glavici,ne tisti zgoraj. Sex naj bi bil pa izraz ljubezni na fizičnem nivoju. O energijah, sexu in tistem kar se lahko dogaja na subtilnih nivojih ti pa govorijo knjigice Tao ljubezni ipd.


Tukaj se strinjam s tebom. :palec:

Ljubezen ponavadi enkrat oprosti prevaro. To pa ne pomeni da moraš človečka tolerirat,če se zgodi še enkrat. Kot sem rekel ljudje so umsko šibki. Malo alkota,drogice,izzivalno oblečen nasprotni spol,...in človeček naredi neumnost. To ne pomeni da bi vsi to naredili. Nekateri ne bi temu podlegli,ampak tukaj je preveč dejavnikov ki vplivajo na vse to. Oprostiti pomeni nič več preteklosti,pozabiš na vse kar je bilo in začneš znova.Živiš v sedanjosti.


Sorry, neumno mi je obnašati se ko da se nič ni zgodilo. Jaz tako ne mogu - brez obzira koliko ljubiš nekoga mora obstajati meja pod kateru ne greš. Vem kaj pričakojem od partnera v vezi; če se on z time ne može nositi morda nam ni sođeno da budemo skupaj. Mogu odpustiti neke druge stvari, ampak varanje nikako ne. x;)x

Vsak tip,ki omenja kako je njegova bivša bila bolj to in ono,živi v preteklosti. Tak tip naj najprej razčisti s preteklostjo preden sploh začne novo vezo, drugače bodo problemi. Za ženske velja isto. In potem se pritožujejo zakaj imajo probleme ipd. Zato ker privlačijo podobne ljudi kot so bili bivši. Treba je poštimat tudi na energijskih nivojih. Ampak te zadevice so zelo dobro opisane v knjigicah,samo dobit moraš tapravo. xDDx


Tudi tukaj se strinjam :palec:

#442 Daxa

Daxa
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 41

Objavljeno: 10. november 2009, 13:21

Evo ti malo o ljubezni

"Ljubezen je izraz notranje božanskosti posameznika.
Je oblika in odraz našega notranjega bitja.
Ni čustvo, temveč energija - moč duše.
Je najmočnejša od vseh moči na svetu in je resnična
odlika človeške narave."

Kaj je (božanska, nesebična, brezpogojna) ljubezen?
© To ni sebična ljubezen ('srečen sem, ko kaj dobim od drugih').
© To ni vzajemna ljubezen ('srečen sem, ko so srečni tisti, ki jih imam rad').
© To je nesebična ljubezen ('srečen sem, ko so drugi srečni - vsi smo eno').
"Ljubezen daje in odpušča, sebičnost jemlje in pozablja." xDDx



Ljubezen je osnova vsem drugim človeškim vrednotam.



"Ko delujemo z ljubeznijo, delujemo pravilno.
Ko govorimo z ljubeznijo, govorimo resnico.
Ko razmišljamo z ljubeznijo, smo mirni.
Ko razumemo z ljubeznijo, smo nenasilni."

Kako gojiti ljubezen ?
Da bi gojili ljubezen:
© moramo srce očistiti plevela navezanosti in lakomnosti,
© moramo biti pripravljeni čutiti sočutje do vseh bitij,
© moramo obvladovati svoj egoizem, ko smo vse bolj predani in željni služiti,
© nikoli ne služimo iz dolžnosti, ampak tako kot bi služili prijatelju. xDDx


Brezo bravo - čestitam, končno nekdo, ki je dojel da ljubezen ni ketna okoli vratu, in ni le beseda, ki je pogojena s takšnimi in drugačnimi zahtevami.

:2src: :palec: :palec:
Lepo je če ljubiš,
še lepše je, če si ljubljen,
najlepše pa je, če si ljubljen in ljubiš!

Daxa Objavljena slika

#443 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 10. november 2009, 15:37

Brezo bravo - čestitam, končno nekdo, ki je dojel da ljubezen ni ketna okoli vratu, in ni le beseda, ki je pogojena s takšnimi in drugačnimi zahtevami.

:2src: :palec: :palec:

Jaz pa pravim hvala tistemu,ki mi je to povedal in razložil. Hvala tistemu ki me je nekaj naučil o tem in ki me še uči. xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#444 Daxa

Daxa
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 41

Objavljeno: 11. november 2009, 08:55

Jaz pa pravim hvala tistemu,ki mi je to povedal in razložil. Hvala tistemu ki me je nekaj naučil o tem in ki me še uči. xDDx


Se strinjam - vendar ni dovolj, da nekdo samo uči - tudi učenec mora imeti željo po učenju in sposobnost, da podano učno snov pravilno razume. x:Ix Veliko ljudi govori o ljubezni, na njo prisega in jo poveličuje, a ko je potrebno ljubezen "dokazati" z razumevanjem, neobsojanjem, sprejemanjem drugačnosti itd. - pogrnejo že na prvem testu.

BTW - tudi hvaležnost je del ljubezni, pa čeprav le za trenutek pozornosti, le za topel objem, besedo ali roko, ki ti je ponujena v podporo.

Čudovit dan ti želim xDDx
Lepo je če ljubiš,
še lepše je, če si ljubljen,
najlepše pa je, če si ljubljen in ljubiš!

Daxa Objavljena slika

#445 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 11. november 2009, 11:30

... a ko je potrebno ljubezen "dokazati" z razumevanjem, neobsojanjem, sprejemanjem drugačnosti itd. - pogrnejo že na prvem testu.


xyesx Praaaaaaav, da pogrnejo - ali nis(m)o tako so bolj resnični? kot pa z neko umetno gojitvijo zdefinirane ljubezni. Oziroma, saj vendar ne more ljubezen imeti rada dokazovanja in testiranja. Ker potem bi moralo biti določeno kaj ljubezen je in kaj ni - to pa hvala bogu ni. Noben ne more reči, da nekdo drug ne ljubi, če to pač ni na način, kot je njegov in sam najbolje zna ali le takšnega pozna.

Zase vem, da sem daleč od nenavezanosti in ne vem če si je sploh želim.. Ker le skozi navezanost in da si jo priznam, kar je neke vrste predaja, lahko spoznavam in plemenitim svoj obstoj, če že.. Al kaj pa vem no.. x8Dx
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#446 The Dude

The Dude
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 933

Objavljeno: 11. november 2009, 11:51

Zase vem, da sem daleč od nenavezanosti in ne vem če si je sploh želim.. Ker jaz le skozi navezanost in da si jo priznam, kar je neke vrste predaja, lahko spoznavam in plemenitim svoj obstoj, če že..


Torej je zate trpljenje nujen del človekove izkušnje sedanjosti?

#447 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 11. november 2009, 12:03

Torej je zate trpljenje nujen del človekove izkušnje sedanjosti?


Ja. Za druge sicer ne vem in ne morem na splošno govoriti kolikšna je svetovna zavest. Večina okol mene se mi zdi bolj netrpečih x:Dx , zato so mi učitelji nekako. Trpljenja si ne želim - vsaj verjamem tako. :inocent: Brez izkušnje (ki je velikokrat zarad mojega nerazumevanja boleča, ker terja nek proces iti skozenj, da "jo" razumem) je kot da me ni. Skozi čustvo pač iti.

V kolikor začutim, da pa je tisto kar me doleti, nekako moja izbira na splošno, pa ima tud trpljenje drugačno ime. Aurobindo je rekel, da bolečina ni nič drugega kot nakopičena slast.
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#448 Minnie

Minnie
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 956

Objavljeno: 11. november 2009, 12:22

Ja. Za druge sicer ne vem in ne morem na splošno govoriti kolikšna je svetovna zavest. Večina okol mene se mi zdi bolj netrpečih x:Dx , zato so mi učitelji nekako. Trpljenja si ne želim - vsaj verjamem tako. :inocent: Brez izkušnje (ki je velikokrat zarad mojega nerazumevanja boleča, ker terja nek proces iti skozenj, da "jo" razumem) je kot da me ni. Skozi čustvo pač iti. V kolikor začutim, da pa je tisto kar me doleti, nekako moja izbira na splošno, pa ima tud trpljenje drugačno ime. Aurobindo je rekel, da bolečina ni nič drugega kot nakopičena slast.


Trpljenje ne bi ni trebalo imeti vez s ljubezni. Prava ljubezen ne nanosi žalost drugome ker drugače ne bi bila dostojna tega imena.
Trpljenje naprotiv zares može biti nujen del sedašnje izkušnje - omoogočuje človeku da boljše ceni ono pravo kdaj prihaj. to si jaz tak mislim. :inocent:

#449 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 11. november 2009, 12:37

Trpljenje ne bi ni trebalo imeti vez s ljubezni. Prava ljubezen ne nanosi žalost drugome ker drugače ne bi bila dostojna tega imena.
Trpljenje naprotiv zares može biti nujen del sedašnje izkušnje - omoogočuje človeku da boljše ceni ono pravo kdaj prihaj. to si jaz tak mislim. :inocent:


Mogoče bi bilo bolje rečeno, da ne želi žalostiti. Dejstva so pa sicer drugačna. In nikoli ne moremo reči, da nekdo drug ne ljubi prav tako oz. najbolj kot zmore, če tega ne izraža kot bi želeli videti mi.
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#450 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 11. november 2009, 12:44

Trpljenje ne bi ni trebalo imeti vez s ljubezni. Prava ljubezen ne nanosi žalost drugome ker drugače ne bi bila dostojna tega imena.
Trpljenje naprotiv zares može biti nujen del sedašnje izkušnje - omoogočuje človeku da boljše ceni ono pravo kdaj prihaj. to si jaz tak mislim. :inocent:


:palec:
Fajn Minnie

Trpljenje z ljubeznijo res nima veze in prava ljubezen drugmu res ne povzroča bolečin.

Če pa trpiš ko ljubiš, je pa smiselno se vprašat zakva.
Tle sem opazu, da se navezanost v ljubezni smatra kt nekej slabga. Pa je res? Če gre za navezanost, ki od druzga pričakuje, da me bo skoz potrjeval, pol to ni dobr, ker to pomen, da sem vzvode za svojo srečo/nesrečo dal v roke drugmu. Če pa navezanost pomen, da zmorem tolk poguma, da sem pred partnerjem to kar sem, se prav ranljiv, odprt, pol je pa to dobra navezanost in en od izkazov ljubezni, ker, mislm, kako drgač pa sploh bit z nekom si bliz a ne. Če partner to mojo bližino, odprtost in ranljivost in zaupanje, da me ne bo ranu, izda, izrabi, je cajt za vprašanja. Seb in njemu. Kako in zakaj tega nisem opazu prej in mu vseeno zaupal? Kva je še v men nerazrešenega, da sem si izbral glih tacga partnerja? Ali je partnerjeva ljubezen res taka, kt sem si al pa si domišljam? Pa tko.
Ja, izdaja boli. Ampak se zgodi z namenom, ki pa je dober. Nekej nardit, da se to ne bo ponovil.

x:)x xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0