Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Bog


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * - - 3 x ocenjeno
2615 komentarjev na to temo

#2476 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 24. junij 2012, 15:07

delovanje za dobrobit celote/Vrhovne volje/Boga, katerega del si.


In kako to izgleda v praksi...x?x :fiju:

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#2477 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 24. junij 2012, 15:51

In kako to izgleda v praksi...x?x :fiju:

sledenje navodil avtentičnih razodetih svetih spisov (ki prihajo od Boga), svetnikov (ki osebno poznajo Boga) in glasu Boga znotraj tebe (ne od tebe, tvojga uma, telesa..., ampak od Boga osebno).

#2478 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 24. junij 2012, 16:28

sledenje navodil avtentičnih razodetih svetih spisov (ki prihajo od Boga), svetnikov (ki osebno poznajo Boga) in glasu Boga znotraj tebe (ne od tebe, tvojga uma, telesa..., ampak od Boga osebno).


Avtentični razodeti spisi je malo čuden pojem...prej bi rekel različna tolmačenja takih spisov. Pa še to je dvisno kakšno zavest je imel tisti človek, ki jih je prevajal in tolmačil...V katerih spisih oz. prevodih danes obstajajo mantre, ki točno opisujejo katere deve in ostala bitja iz različnih svetov se lahko prikliče...danes v javnosti teh informacij ni in tudi večina brahmanov in ne vem kakšnih kao svetih ljudi tega ne ve...ljudje še zdaleč nismo pripravljeni za igranje s takimi silami...Prav tako v janosti ni informacij za kakšne bolj poglobljene meditacije, pasti na tej poti, ipd...

Tudi ni kaj preveč svetnikov, ki poznajo Boga...Da bi pa obični človek slišal glas od Boga znotraj sebe je pa še manj možnosti. Najprej bi moral človek priti v telepatski stik s svojo dušo, šele potem bi čez določen čas lahko prišel v stik z Bogom (obstajajo kriteriji). Prav tako pa obstajajo tudi kriteriji preden človek sploh pride v stik s svojo dušo. Vmes je še polno drugih stvari...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#2479 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 24. junij 2012, 22:04

Avtentični razodeti spisi je malo čuden pojem...prej bi rekel različna tolmačenja takih spisov. Pa še to je dvisno kakšno zavest je imel tisti človek, ki jih je prevajal in tolmačil...V katerih spisih oz. prevodih danes obstajajo mantre, ki točno opisujejo katere deve in ostala bitja iz različnih svetov se lahko prikliče...danes v javnosti teh informacij ni in tudi večina brahmanov in ne vem kakšnih kao svetih ljudi tega ne ve...ljudje še zdaleč nismo pripravljeni za igranje s takimi silami...Prav tako v janosti ni informacij za kakšne bolj poglobljene meditacije, pasti na tej poti, ipd...

Tudi ni kaj preveč svetnikov, ki poznajo Boga...Da bi pa obični človek slišal glas od Boga znotraj sebe je pa še manj možnosti. Najprej bi moral človek priti v telepatski stik s svojo dušo, šele potem bi čez določen čas lahko prišel v stik z Bogom (obstajajo kriteriji). Prav tako pa obstajajo tudi kriteriji preden človek sploh pride v stik s svojo dušo. Vmes je še polno drugih stvari...Objavljena slika

ok, pol pa mogoče kdaj drugič xokx

#2480 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 25. junij 2012, 15:07

to pa sploh ni res, če vsaj malo veš o energijah bi vedel da to enostavno ne more biti res...
pa še to kako se lahko svobodno odločiš če ti rezultat da bog, to je čista ne logika. če ti nekdo da rezultate potlej nimaš svobodnega odločanja....

Stojiš na robu globokega prepada.

Svobodno se odločiš, ali boš še malo postal, užival v razgledu, potem pa mirno odšel domov; ali pa boš skočil v prepad. In posledice skoka bodo v skladu z naravnimi zakoni, ki jih je seveda postavil Bog. In če se potem, ko priletiš na dno prepada, razbiješ, za to ne moreš kriviti Boga in njegove naravne zakone. Vsekakor pa je odločitev o tem, ali skočiš ali ne, povem prostovoljna.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#2481 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 28. junij 2012, 07:22

Objavljena slika

#2482 kochi

kochi
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 28. junij 2012, 07:54

oh ta poredni cerkveni bog

#2483 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. junij 2012, 08:28

Stojiš na robu globokega prepada.

Svobodno se odločiš, ali boš še malo postal, užival v razgledu, potem pa mirno odšel domov; ali pa boš skočil v prepad. In posledice skoka bodo v skladu z naravnimi zakoni, ki jih je seveda postavil Bog. In če se potem, ko priletiš na dno prepada, razbiješ, za to ne moreš kriviti Boga in njegove naravne zakone. Vsekakor pa je odločitev o tem, ali skočiš ali ne, povem prostovoljna.

Si dal pa res življenjski primer. x:o)x

recimo zelo zelo pomembno je, kaj je spodaj. če je voda, je veliko bolj normalno, da se odločiš skočit, kot če so spodaj skale. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#2484 Liam

Liam
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 172

Objavljeno: 28. junij 2012, 17:04

George Carlin

Holy shit -
Circumstance has no value. It is how one relates to a situation that has value. All true meaning resides in the personal relationship to a phenomenon....what it means to "
Christopher McCandless


#2485 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 28. junij 2012, 23:29

Si dal pa res življenjski primer. x:o)x

recimo zelo zelo pomembno je, kaj je spodaj. če je voda, je veliko bolj normalno, da se odločiš skočit, kot če so spodaj skale. :)

Če bi bla dol voda, bi rekl, da si skoču v reko, jezero ali morje, v prepadu pa so običajno skale xrolleyesx .

Odločamo se sami, posledice pa so v skladu z naravnimi zakonitostmi; oziroma v duhovnemu svetu so posledice v skladu z duhovnimi zakonitostmi. Navodila za uporabo življenja pa so preprosta, 10 zapovedi in še 2 Jezusovi zapovedi; kam bomo pa prileteli v duhovnem svetu pa je največ odvisno od nas samih, in ne od tega, da bi nas hotu en bog mučit, ker nismo upoštevali njegovih zapovedi, kot hočjo eni razlagat :vragec:
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#2486 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 28. junij 2012, 23:57

Če bi bla dol voda, bi rekl, da si skoču v reko, jezero ali morje, v prepadu pa so običajno skale xrolleyesx .

Odločamo se sami, posledice pa so v skladu z naravnimi zakonitostmi; oziroma v duhovnemu svetu so posledice v skladu z duhovnimi zakonitostmi. Navodila za uporabo življenja pa so preprosta, 10 zapovedi in še 2 Jezusovi zapovedi; kam bomo pa prileteli v duhovnem svetu pa je največ odvisno od nas samih, in ne od tega, da bi nas hotu en bog mučit, ker nismo upoštevali njegovih zapovedi, kot hočjo eni razlagat :vragec:

svobodna volja, kajneda... v tem je vsa fora izgnanosti iz raja...ločenost od celote, naivne enosti in z močjo svobodne volje zdej neka priložnost za zrelost in enost, po naših sposobnostih.. :o|o: ampak zakaj je tu nujnost boga, v smislu stvarnika?

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#2487 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 29. junij 2012, 08:59

Objavljena slika
Possible—but highly unlikely.

#2488 PsicoMagico

PsicoMagico
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 486

Objavljeno: 29. junij 2012, 13:02

Vse skupaj je en tak jebeni high-tech, katerega razumevanju se nismo približali niti za 1% (izmišljena statistika, verjetno je vrednost veliko veliko manjša - kakšna milijardinka promila najbrž, če sploh). Tako argumenti za kot proti stvarniku vesolja so otročji v primerjavi z dejansko nerazumljivostjo in kompleksnostjo vsega skupaj. Najbolje da verni še dalje verjamejo, znanstveniki pa še dalje raziskujejo, ne da bi drug drugega pobili in nadvladali v procesu, ker za kaj gre nam še doooooooooolgooooooo ne bo jasno. Tvoji kontra argumenti so enako otročji kot "znanost" kreacionistov recimo.

Recimo - karikatura s slano vodo - ampak vseeno vse kar poznamo, kot "Življenje" je nastalo na tem planetu... torej je za nas ta planet "perfect" za točno to kar se je zgodilo in tukaj razvilo. Poleg tega očitno nastajanje te tehnologije ne poteka linearno in niti ne zmeraj kavzalno - stvari se spreminjajo, morfajo, evolvirajo, itd. Zakaj pa se je vse to zgodilo, se še dogaja in kaj to vse skupaj sploh je, pa NIMAMO POJMA in ga še doooolgooo ali morda nikdar ne bomo imeli.

;)

No, pa še samoironična karikatura:

Objavljena slika
"I must create a system or be enslaved by another mans; I will not reason and compare: my business is to create."
William Blake

#2489 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 29. junij 2012, 13:11

Objavljena slika

x;)x
Possible—but highly unlikely.

#2490 PsicoMagico

PsicoMagico
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 486

Objavljeno: 29. junij 2012, 13:34

Objavljena slika

x;)x


Ampak, kot vidiš, je moj hipotetični "Whatever" (ne bom niti rekel "Bog") superiornejši tudi od tega kar si niti ne moremo zamisliti. ;)

edit: aja, pa če se pojavi vprašanje, če je "Bog" itak VSE, in nedoumljiv, zakaj ga je sploh potrebno uvajati kot neko hipotetično kategorijo? Moje stališče je - da Boga kot takega ali drugačnega ni treba uvajati, vsekakor pa med idejo ali se je vse skupaj "pač zgodilo" ali je na delu nek inteligenten proces, čeprav nam nedoumljiv, slednje vidim kot bolj verjetno. Zakaj? Zaradi tega kako mi sami delujemo - mikrokozmos odraža makrokozmos - kakor smo mi zgrajeni, tako sami gradimo svojo tehnologijo, le bolj primitivno zaenkrat.

Mi se zavedamo in smo del Vesolja, kot sem že enkrat dejal - vsaj v nas je torej Vesolje zavestno, ker smo mi zavestni in mi SMO DEL VESOLJA, ne ločeni opazovalci.

Če smo mi sposobni načrtnega delovanja in inteligence in če opazujemo kako natančno in kompleksno je vse zgrajeno, se mi kot bolj možna razlaga ponuja misel, da je na delu neka višja inteligenca in nek smoter in da ne gre za nek naključen skupek dogodkov, ki so "se pač zgodili". Kaj in kako pa je nedoumljivo in večina religij se mi zdi otročja, če jih razumeš dobesedno. Pa tudi simbolno si ne vem kaj dosti pomagati z večino njihovih idej - da bi RES razumel za kaj gre v tem Vesolju. A enako - ideja, da "se je pač zgodilo" ni nek hudo prepričljiv odgovor. Vsekakor še premalo vemo, da bi lahko delali neke dokončne zaključke.

Torej - zame ni vprašanje ali Bog je ali ni - ampak vprašanje - ali je Vesolje neko "naključje" ali je jebena high-tech "tehnologija"? Meni se zdi bolj verjetno da je slednje, karkoli že je in čemerkoli služi. Ne pozabit - tale primitivna tehnologija na katero tipkaš svoj odgovor JE DEL VESOLJA! ;) Zdaj pa primerjaj to s celotno biosfero, s celotnim planetarnim sistemom, DNK, galaksijami, mikro in makro razsežnostmi in součinkovanjem milijard fenomenov v eni celoti, ki ji pravimo Vesolje. Kako hudičevo napredno in nedoumljivo je to v primerjavi s tem enim računalničkom, ki pa je itak tudi produkt in del le-tega istega kompleksnega sistema, tako kot ti, jaz in vsi ostali.

A ni malo prevzetno verjet in prepričano trdit, da se je vse to kar zgodilo, da ni šans, da je to namerno skonstruirano na nam nedoumljive načine in v nedoumljive namene?
"I must create a system or be enslaved by another mans; I will not reason and compare: my business is to create."
William Blake

#2491 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 29. junij 2012, 21:31

svobodna volja, kajneda... v tem je vsa fora izgnanosti iz raja...ločenost od celote, naivne enosti in z močjo svobodne volje zdej neka priložnost za zrelost in enost, po naših sposobnostih.. :o|o: ampak zakaj je tu nujnost boga, v smislu stvarnika?

sej Bog ni stvarnik, ker je večen in tud mi smo večni. ustvarjena je samo materija. pa še ta ne. se le stalno spreminja. zato se včasih reče da je "ustvarjena" in "uničena".

lahko ga maš rad, lahko pa tudi ne. in zakaj ne, če je pa tolk lep in prijeten? imaš raje začasne stvari ali samoto?

#2492 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 30. junij 2012, 12:56

A ni malo prevzetno verjet in prepričano trdit, da se je vse to kar zgodilo, da ni šans, da je to namerno skonstruirano na nam nedoumljive načine in v nedoumljive namene?

Ne, ni niti malo prevzetno. Stvar je v tem, da prav nič ne kaže, da bi bilo načrtovano, in lahko se dovolj elegantno in smiselno razloži brez invokacije nadnaravnih ali višje razvitih bitij. Da je načrtovano, se nam samo zdi, ker vse bolj ali manj gledamo skozi sebe. Poleg tega zakaj bi neka super ultra megastična bitja naredila bitja ne neki nepomebni skali ob nepomembni povprečni zvezdi, da se tem prebivalcem zdi, kot da so edini v vesolju? Mislim, da razumem tvoje razmišljanje, ampak se ne strinjam z njim. Nisem hudo proti — če se izkaže, da je načrtovano s stranih takih bitij, ok, jebi ga, pač je; ampak bo treba kakšen bolj konkreten dokaz kot zgolj miselne igrice. Poleg tega to prav v ničemer ne bi spremenilo mojega pogleda na to, da je ideja boga/bogov psihološka zelo infantilna potreba, in da kdor se želi osebnostno razviti, jo mora brezkompromisno zavreči. IMHO. x:)x
Possible—but highly unlikely.

#2493 PsicoMagico

PsicoMagico
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 486

Objavljeno: 30. junij 2012, 19:35

Ne, ni niti malo prevzetno. Stvar je v tem, da prav nič ne kaže, da bi bilo načrtovano, in lahko se dovolj elegantno in smiselno razloži brez invokacije nadnaravnih ali višje razvitih bitij. Da je načrtovano, se nam samo zdi, ker vse bolj ali manj gledamo skozi sebe. Poleg tega zakaj bi neka super ultra megastična bitja naredila bitja ne neki nepomebni skali ob nepomembni povprečni zvezdi, da se tem prebivalcem zdi, kot da so edini v vesolju? Mislim, da razumem tvoje razmišljanje, ampak se ne strinjam z njim. Nisem hudo proti — če se izkaže, da je načrtovano s stranih takih bitij, ok, jebi ga, pač je; ampak bo treba kakšen bolj konkreten dokaz kot zgolj miselne igrice. Poleg tega to prav v ničemer ne bi spremenilo mojega pogleda na to, da je ideja boga/bogov psihološka zelo infantilna potreba, in da kdor se želi osebnostno razviti, jo mora brezkompromisno zavreči. IMHO. x:)x


Ne vem, recimo iz istega razloga, kot smo mi naredili matico, ki drži dva kosa pleha skupaj v enem avtomobilu recimo ali čip, ki je pripopan na matično ploščo, itd. Ta nepredstavljivi "konstruktor" ni nujno na istem nivoju obstoja kot mi - tako kot matica in mi nismo na istem nivoju obstoja - matica obstaja, a naš način delovanja je povsem drugačen, pa vendar si delimo Vesolje in nekatere elemente iz katerih smo oboji sestavljeni. No, ta "Nekaj" je lahko naredilo vse, ne samo tega planeta recimo... in sploh ni nujno bitje, vsaj ne tako kot mi to razumemo recimo... Super ultra megastiki so lahko recimo skonstruirali vse - ne samo našo vukojebino. Tako kot smo mi naredili tako mega kompjuterje, pospeševalnik v CERNU in še marsikaj, kot tudi Boogie ribo. :) Tvoje vprašanje je enako kot če bi vprašal - zakaj bi eni inteligentni ljudje naredili nekaj tako butastega kot je Boogie riba? Boogie riba se je zatorej zagotovo "kar zgodila", ker taka inteligentna bitja že ne bi naredila nekaj tako brezveznega. :)

Ideja da smo edini v vesolju je manj verjetna, kot ta da nismo, glede na razsežnosti in naravo ponavljanja fenomenov in elementov v Vesolju. Seveda gledamo skozi sebe - ampak kaj smo pa mi drugega, kot delček Vesolja, ki opazuje samo sebe? Nek morda nepomemben šrauf, ki se pač zaveda samega sebe?

Zakaj bi ideja, da je ta high-tech reč, ki ji rečemo Vesolje bila skonstruirana in ni nastala kar tako, potegnila za sabo idejo, da smo mi kakorkoli pomembni oz. pomembnejši od vse neskončnosti in ne-znanega milijarde milijarde svetlobnih let okoli nas? Tega jaz ne trdim in veliko drugih tudi ne. Pravzaprav je fascinantno prav to - da je pri vsej tej razsežnosti toliko mikro in na videz nepomembnih detaljev, ki vsi součinkujejo v enem sistemu. Lahko smo zadnji pezdeki na robu vesoljske vukojebine, pa je še vedno vse skupaj - celotno Vesolje, z našo vukojebino vred, en hud high-tech sistem.

Ideja, da je vse TO morda skonstruirano nikakor ni infantilna - prej je bolj verjetna opcija, kot tista, da "se je pač zgodilo", tako kot je bolj verjetno da v vsem vesolju nismo edini samozavedajoči se organizmi ali življenje sploh - naš pogled pa ne seže prav daleč, da bi to v vsej globini Vesolja lahko preverili - zaenkrat... Vsekakor pa ni zelo verjetno da nas drugi zavedajoči se Vesoljčki obiskujejo, a to še ne pomeni, da nekje v brezdanjih vesolja ne tuhtajo o istih rečeh kot mi tukaj.

Za kakršnekoli zaključke je še prehitro. ;)
"I must create a system or be enslaved by another mans; I will not reason and compare: my business is to create."
William Blake

#2494 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 1. julij 2012, 11:50

Torej - zame ni vprašanje ali Bog je ali ni - ampak vprašanje - ali je Vesolje neko "naključje" ali je jebena high-tech "tehnologija"?

Lahko je še cel spekter drugih možnosti, ne samo ti dve.

Skratka, meni se zdi sklepanje ali ideja, da ker mi načrtujemo, pomeni, da je lahko tudi vesolje načrtovano, ne ravno otročja (ideja boga mi je otročja), temveč nepotrebna, ker veliko posrednih ali neposrednih dokazov, kaže, da ni načrtovano. Verjetno nam je bolj naravno razmišljati, da je načrtovano, podobno, kot nam je bolj naravno razmišljati kot verniki in vidimo velikokrat smisel in povezave, kjer jih ni.

Pač, zanimiva ideja, po svoje bi bilo kul, če bi držala, ampak zaenkrat nič ne kaže, da je tako. x:)x

To temo je popravil/a Alan_New: 1. julij 2012, 12:10

Possible—but highly unlikely.

#2495 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. julij 2012, 11:55

Nič hudega. Kar naj bodo.
Saj je vse Bog. :) ;)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#2496 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 1. julij 2012, 12:02

Saj je vse Bog. :) ;)

Torej nič.

Od vseh "argumentov" za ali proti bogovom je ta najbolj nesmiseln, ne ponuja nobenega pojasnila in je za kakršnokoli debato neuporaben.
Possible—but highly unlikely.

#2497 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. julij 2012, 12:14

Oprosti da tako rečem, ampak ob tem tvojem odgovoru sem pomislila, da si tudi ti zame v tej debati neuporaben (in jaz zate seveda). :)

Tako da ti kar debatiraj, jaz bom pa tudi, če se mi bo zdelo, tako kot do zdaj. ali pa samo podala kakšno mnenje, misel, utrinek, medklic.

kot na primer zdajle:
všeč mi je, da mi Bog pomaga, v bistvu bi morda težko preživela, če mi ne bi.
Moj osebni bog, moj prijatelj in svetovalec, edini terapevt, ki si ga želim, ga potrebujem in priznavam v tem trenutku.
Ko bom šla pa k zdravniku, bo pa lahko še tudi tist čas še on moj terapevt in zdravilec.
Potnih listov za Boga tud ne rabim, niti obrazcev, niti mailov in telefonov.
Sam pokličem ga, pa pride. In to takoj, ker ve, da ga nom obremenjevala z neumnostmi in nepomembnostmi.

Škoda ker ga ti nimaš, ker ga je fajn imet. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#2498 PsicoMagico

PsicoMagico
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 486

Objavljeno: 2. julij 2012, 10:15

Lahko je še cel spekter drugih možnosti, ne samo ti dve.

Skratka, meni se zdi sklepanje ali ideja, da ker mi načrtujemo, pomeni, da je lahko tudi vesolje načrtovano, ne ravno otročja (ideja boga mi je otročja), temveč nepotrebna, ker veliko posrednih ali neposrednih dokazov, kaže, da ni načrtovano. Verjetno nam je bolj naravno razmišljati, da je načrtovano, podobno, kot nam je bolj naravno razmišljati kot verniki in vidimo velikokrat smisel in povezave, kjer jih ni.

Pač, zanimiva ideja, po svoje bi bilo kul, če bi držala, ampak zaenkrat nič ne kaže, da je tako. x:)x


Hja, različnost pogledov. Ne vem kako se ti lahko zdi da zaenkrat nič ne kaže da je tako. Ko jaz pogledam naokrog mi vse kaže da je tako in se moram z racionalnostjo opomnit - morda pa ni tako, ampak vse mi kaže da je... :)

Zakaj misliš da nič ne kaže da bi lahko bilo skonstruirano?

Recimo - DNK - ali je ali ni to zakodirana informacija za nastanek življenja? In se je kar zgodilo? Zakaj bi bolj kazalo na to, da se je kar zgodilo, kot na to, da je bilo skonstruirano? Jaz ne vidim trdnih dokazov za nobeno stran. Če se odločim bolj verjeti v eno opcijo je čista izbira po občutku (velja za obe izbiri - "da nič ne kaže" ali "da vse kaže" da je tako...)

Mogoče lahko daš kak dober primer, kako nič ne kaže da bi bilo vesolje "premišljeno" skonstruirano, ampak se je kar zgodilo oz. kar je. Meni trditev da pač JE, ne pove kaj veliko in se mi zdi bolj opupanje nad nadaljnjim iskanjem. Kaj te napeljuje na občutek da "nič ne kaže da je tako"? Kateri so ti "posredni ali neposredni dokazi" (ne mnenja znanstvenikov, amapk dokazi...) da ni bilo načrtovano?

Drugače pa malo branja, ki ti lahko tudi ponazori da je v tem hipu izbira, da se nagibaš k mnenju da ni skonstruirano, enako osnovana zgolj na subjektivni čustveni IZBIRI (da ne rečem veri, če si zacementiran v tem prepričanju), kot izbira, da se mi zdi recimo bolj verjetno, da je skonstruirano - kar je spet zgolj subjektivna izbira (da ne rečem vera, ker pač ne verjamem dokončno da je tako, dokler tega nekdo konkretno ne pojasni).

http://www.huffingto...i_b_706185.html

In člančič o tehnologiji ki prihaja - povezava človeške digitalne tehnologije in tehnologije DNK. Noro... Pa ne pozabit, da je človeška tehnologija enako del vesolja in ne zgolj "naša"... nastala je "kar tako", kot vse ostalo. :) Zdaj pa jo mi usmerjamo namerno. Hmmmm...

http://www.tgdaily.c...ge-built-in-dna
"I must create a system or be enslaved by another mans; I will not reason and compare: my business is to create."
William Blake

#2499 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 2. julij 2012, 12:01

Hja, različnost pogledov. Ne vem kako se ti lahko zdi da zaenkrat nič ne kaže da je tako. Ko jaz pogledam naokrog mi vse kaže da je tako in se moram z racionalnostjo opomnit - morda pa ni tako, ampak vse mi kaže da je... :)

Zakaj misliš da nič ne kaže da bi lahko bilo skonstruirano?

Recimo - DNK - ali je ali ni to zakodirana informacija za nastanek življenja? In se je kar zgodilo? Zakaj bi bolj kazalo na to, da se je kar zgodilo, kot na to, da je bilo skonstruirano? Jaz ne vidim trdnih dokazov za nobeno stran. Če se odločim bolj verjeti v eno opcijo je čista izbira po občutku (velja za obe izbiri - "da nič ne kaže" ali "da vse kaže" da je tako...)

Mogoče lahko daš kak dober primer, kako nič ne kaže da bi bilo vesolje "premišljeno" skonstruirano, ampak se je kar zgodilo oz. kar je. Meni trditev da pač JE, ne pove kaj veliko in se mi zdi bolj opupanje nad nadaljnjim iskanjem. Kaj te napeljuje na občutek da "nič ne kaže da je tako"? Kateri so ti "posredni ali neposredni dokazi" (ne mnenja znanstvenikov, amapk dokazi...) da ni bilo načrtovano?

Drugače pa malo branja, ki ti lahko tudi ponazori da je v tem hipu izbira, da se nagibaš k mnenju da ni skonstruirano, enako osnovana zgolj na subjektivni čustveni IZBIRI (da ne rečem veri, če si zacementiran v tem prepričanju), kot izbira, da se mi zdi recimo bolj verjetno, da je skonstruirano - kar je spet zgolj subjektivna izbira (da ne rečem vera, ker pač ne verjamem dokončno da je tako, dokler tega nekdo konkretno ne pojasni).

http://www.huffingto...i_b_706185.html

In člančič o tehnologiji ki prihaja - povezava človeške digitalne tehnologije in tehnologije DNK. Noro... Pa ne pozabit, da je človeška tehnologija enako del vesolja in ne zgolj "naša"... nastala je "kar tako", kot vse ostalo. :) Zdaj pa jo mi usmerjamo namerno. Hmmmm...

http://www.tgdaily.c...ge-built-in-dna

dobr si to napisu. še posebi mi je blo všeč

Pa ne pozabit, da je človeška tehnologija enako del vesolja in ne zgolj "naša"... nastala je "kar tako", kot vse ostalo. :) Zdaj pa jo mi usmerjamo namerno. Hmmmm...


in tole

da ne rečem vera, ker pač ne verjamem dokončno da je tako, dokler tega nekdo konkretno ne pojasni)

tud tist k je spoznal Boga ti ga ne more dokončno in konkretno pojasnit... morš ga doživet sam... lahko pa ti da postopek s katerim ga lahko doživiš...

npr. ko se zbudiš... ne morš točno določit kdaj si zaspal... se pa spomniš da si šel spat... samo buden, ki te je opazval lahko določ... na podobn način Boga ne morš dojet (ali zanikat) s pomočjo svojih trenutnih omejenih čutil, čustev, razuma, truda. je samo-razodet. če ga sprejmeš, ga lahko spoznaš.

#2500 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 4. julij 2012, 10:53

Hja, različnost pogledov. Ne vem kako se ti lahko zdi da zaenkrat nič ne kaže da je tako. Ko jaz pogledam naokrog mi vse kaže da je tako in se moram z racionalnostjo opomnit - morda pa ni tako, ampak vse mi kaže da je... :)

To je pač tvoj pristranski pogled, da se ti zdi vse načrtovano in skonstruirano. Ljudje smo zaradi evolucije nenazadnje mojstri v prepoznavanju vzorcev tam kjer so in tam, kjer jih ni. Radi imamo smiseln svet, ne pa kaotičnega in naključnega, brez načrtovalca.

Zakaj misliš da nič ne kaže da bi lahko bilo skonstruirano?

Recimo - DNK - ali je ali ni to zakodirana informacija za nastanek življenja? In se je kar zgodilo? Zakaj bi bolj kazalo na to, da se je kar zgodilo, kot na to, da je bilo skonstruirano? Jaz ne vidim trdnih dokazov za nobeno stran. Če se odločim bolj verjeti v eno opcijo je čista izbira po občutku (velja za obe izbiri - "da nič ne kaže" ali "da vse kaže" da je tako...)

Mogoče lahko daš kak dober primer, kako nič ne kaže da bi bilo vesolje "premišljeno" skonstruirano, ampak se je kar zgodilo oz. kar je. Meni trditev da pač JE, ne pove kaj veliko in se mi zdi bolj opupanje nad nadaljnjim iskanjem. Kaj te napeljuje na občutek da "nič ne kaže da je tako"? Kateri so ti "posredni ali neposredni dokazi" (ne mnenja znanstvenikov, amapk dokazi...) da ni bilo načrtovano?

Ker je pač malo verjetno, da bi bilo načrtovano, za tako hipotezo moramo predpostaviti obstoj super bitij, ki so to načrtovala itd. V bistvu ista bedarija, kot da je vse ustvaril bog, le da namesto boga vstaviš v to hipotetično enačbo neka super bitja in vse skupaj lahko zveni bolj znanstveno in bolj verjetno.

DNK, kot vse ostalo, ni nastala kar tako, je trajalo, da se je razvilo, trajalo je, da je prišlo do faze v kateri smo zdaj in v kateri zgleda, kot da je načrtovano. v začetnih fazah ni bilo tako in zelo verjetno ni zgledalo niti približno načrtovano.

Dober primer nenačrtovanosti so praktično vse teorije o delovanju sveta, življenja. Ni nekega neposrednega dokaza, ki bi dokazoval bodisi načrtovanost bodisi nenačrtovanost, a vse teorije, ki jih uporabljamo za razlago delovanja sveta, ne potrebujejo nikakršnega načrtovalca (evolucija, splošna in posebna relativnost, kvantna mehanika, teorija velikega poka ...). Res je, da te teorije ne govorijo nič o tem, kako se je začelo; opisujejo zgolj delovanje, ki pa ne vključuje načrtovalca (in res je tudi, da ga ne eksplicitno izključuje). Izjema, ki jo poznam, je morda tale video, če se ti da gledati.

Drugače pa malo branja, ki ti lahko tudi ponazori da je v tem hipu izbira, da se nagibaš k mnenju da ni skonstruirano, enako osnovana zgolj na subjektivni čustveni IZBIRI (da ne rečem veri, če si zacementiran v tem prepričanju), kot izbira, da se mi zdi recimo bolj verjetno, da je skonstruirano - kar je spet zgolj subjektivna izbira (da ne rečem vera, ker pač ne verjamem dokončno da je tako, dokler tega nekdo konkretno ne pojasni).

Lahko rečeš čustveno, v redu, ampak moje nagibanje k nenačrtovanosti je zaradi zgoraj pojasnjenih razlogov.

Skratka, ta ideja o "načrtovanem vesolju" mi zelo smrdi po inteligentnem načrtu (intelligent design), povedano samo z drugačnimi besedami, da zgledajo bolj kul in morda bolj verjetne. Zame ima isto veljavo kot če bi tukaj argumentiral, da je nek bog ustvaril svet. Kot sem že povedal, bom rabil veliko bolj konkretnejše dokaze od zgolj miselnih igric, da bi sprejel hipotezo o načrtovanem vesolju s strani kogarkoli že.
Possible—but highly unlikely.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0