Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Sibirska cedra


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
75 komentarjev na to temo

#26 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 25. september 2006, 18:45

:o|o:

ni nova ...sam z evforijo o sibirski puščavnici Anastaziji je obče popularna postala.....preden je knjiga v slovenščini izšla, so me zasipali s čudežnostjo cedre in anastazije....

x^x nimam namena zanikat samo opozorit, da se v brezglave iluzije, o čudežnem delovanju cedre in njenih izdelkov ni preveč za zanašat...

x:)x tudi res.
Meni je drevo zelo všeč. Prav pritegne me. Že prave bitke bila na račun "tote puklaste dreve, ki na totem našem dvorišču že ne bo kvarila videza " -ok..javor je baje lahko...cedro pa bi gospod v moji odsotnosti baje posekali. In to z motorko, da se ne bi matral preveč poleg..
Potem pa se spomnim, da cedra itak mara severno stran in ji izborila plac na severni strani. Samo denar zanjo še rabim. Nekam drage so tote dreve ratale x:)x . 32.000 cedra, 25000 pa taki javor,kot bi ga jaz imela..kje hudiča še je tista božičnica. x:px x:px
No toliko..o tem.

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#27 Tipka

Tipka
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 733

Objavljeno: 25. september 2006, 20:09

x^x fajna debatka ja čeprov je to čist nova stvar x:)x
Kje pa si dobila oreščke in kje jo imaš sedaj.Koliko je velika.


Hojla Indigo, nisem jih sadila iz oreskov, sem sadike kupila v vrtnariji.Velike so priblizno meter in zelo lepe :palec: xDDx

Mojca

#28 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 25. september 2006, 20:25

Hojla Indigo, nisem jih sadila iz oreskov, sem sadike kupila v vrtnariji.Velike so priblizno meter in zelo lepe :palec: xDDx

Mojca


Kok si pa dala za njih.Jih maš verjetn noter v stanovanju ne.

#29 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 25. september 2006, 21:49

Okoli meter visoke cedre sem videla že za 6.000 sit.
A ti bi pa cedro imel v stanovanju x?x hmm o drevesu klele govorimo. je sicer res, da raste počasi..pa vseeno.
Tista moja nagledana je pač dražja zato ker je pač višja.

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#30 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 25. september 2006, 21:59

Okoli meter visoke cedre sem videla že za 6.000 sit.
A ti bi pa cedro imel v stanovanju x?x hmm o drevesu klele govorimo. je sicer res, da raste počasi..pa vseeno.
Tista moja nagledana je pač dražja zato ker je pač višja.


Ubistvu je mišlena kot darilo zelo dragi osebi.Sam bi btw si še eno sam omislu ja.Ja za začetek doma itak.Kasnej potem kje odzunej.

#31 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 25. september 2006, 22:02

[quote name='nataly' date='25. Sep 2006, 19:46' post='711919']
x:)x tudi res.
Meni je drevo zelo všeč. Prav pritegne me. Že prave bitke bila na račun "tote puklaste dreve, ki na totem našem dvorišču že ne bo kvarila videza " -ok..javor je baje lahko...cedro pa bi gospod v moji odsotnosti baje posekali. In to z motorko, da se ne bi matral preveč poleg..


x^x xcivx žalibog tvoj gospod ma čist prav, res je x;)x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#32 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 25. september 2006, 22:29

x:Dx x:Dx
Saj. Zato bo pa na severni strani - da je ne bi kdo videl slučajno x;)x x:px x:Dx

Aja Indigo - glede daril..veš kako je s tem - tole po resničnem dogodku..
Svakinji razlagam štorijo okoli cedre in javorja. Pa ona - joj, meni pa je ta javor tako všeč..jaz bi ga tudi imela..in evo..pamtim jaz to in ji za rojstni dan kupim - čudovito lep rdeč pahljačasti javor..
Ne sebi - njej sem ga šla prvo kupit..
Pa je od rojstnega dne minilo kar nekaj časa že..in javorja še vedno nisem videla nikjer posajenega. Zadnjič namensko šla gledat, kam neki ga je pa le vtaknila..in ga ni..in ni..žal.
Verjetno pristal bog ve kje..
V vednost samo...

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#33 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 26. september 2006, 07:03

x:Dx x:Dx
Saj. Zato bo pa na severni strani - da je ne bi kdo videl slučajno x;)x x:px x:Dx

Aja Indigo - glede daril..veš kako je s tem - tole po resničnem dogodku..
Svakinji razlagam štorijo okoli cedre in javorja. Pa ona - joj, meni pa je ta javor tako všeč..jaz bi ga tudi imela..in evo..pamtim jaz to in ji za rojstni dan kupim - čudovito lep rdeč pahljačasti javor..
Ne sebi - njej sem ga šla prvo kupit..
Pa je od rojstnega dne minilo kar nekaj časa že..in javorja še vedno nisem videla nikjer posajenega. Zadnjič namensko šla gledat, kam neki ga je pa le vtaknila..in ga ni..in ni..žal.
Verjetno pristal bog ve kje..
V vednost samo...


Ah lejo, toj za mojo bejbo x:Dx x:Dx x:Dx kej čist not glede cedre.Še une obeske fura okol vratu x;)x .Jah Natali morš mal ocent kjermu kej kupit če "glumi gljivu" al misli resnox:Dx x:Dx x:Dx.....no sej včas pa res ne veš čist 100%

#34 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 26. september 2006, 07:14

icon_smesko.gif tudi res.
Meni je drevo zelo všeč. Prav pritegne me. Že prave bitke bila na račun "tote puklaste dreve, ki na totem našem dvorišču že ne bo kvarila videza " -ok..javor je baje lahko...cedro pa bi gospod v moji odsotnosti baje posekali. In to z motorko, da se ne bi matral preveč poleg..


icon_smile_approve.gif pevc.jpg žalibog tvoj gospod ma čist prav, res je icon_smile_wink.gif


x:Dx x:Dx x:Dx svašta z motorko

Z motorko bi jest njega :vragec:...za vsak drevo ne sam cedro

#35 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 26. september 2006, 08:19

Pom-ojej - manjše drevesce, ki ga začneš vzgajat, boljše rezultate daje. Zasadit 5 metrov visoko cedro in dat ogromno dnarja, pa saj to je kontra smislu. Če zmoreš drevesce vzgojiti iz semena, bi blo najbolje. Še če dobiš čisto majhno sadiko za jurja, je vseeno veliko bolje. Imaš jo lahko prej nekaj let v sobi, če češ, tudi na skrivaj, da gospod ali gospa ne vidijo. Saj niti ne bodo vedeli, da je cedrica. Naj se imenuje derca, hahaha! Videl sem že, tamale sadikice, ja.
Cedra je simbol, ki ga vzgajaš, da raste in raste ideja patakonaprej, gotovo ne bo na vrtu zaradi olja.

P.S. Da ne bi šel oni gospod z motorko kar nad samo idejo, simbol? x:o)x
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#36 Tipka

Tipka
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 733

Objavljeno: 26. september 2006, 21:35

Kok si pa dala za njih.Jih maš verjetn noter v stanovanju ne.


Hojla Indigo, dala sem 5.000 sit za tri sadikice." Skonto " mi jih je zrihtal mamin prijatelj, ker sem hkrati kupila tudi kutino, pa skoris, pa se ne vem kaj.. skratka , same cudne zelje sem imela x:Dx ... ampak drevesca so posajena zunaj, nisem jih sploh sadila noter.Pa so vsa krasna :palec: mi je ta tip rekel, da niso zahtevnma za sajenje in gojenje.Jaz sem jih posadila edino v luknjo, ki sem ji dodala malo komposta ( na kompostu mi rastejo koprive, ki jih potem pokosim in ustvarijo ful crno zemljo, ki jo potem zmesam z navadno in dam pod sadike x^x ).Pa pod vse sadike , kakor tudi na vrt podajem travo, ki mi jo moz kosi med letom.Tako imajo rastline zastirko, ki jim drzi vlago in toploto.Jaz namrec nic ne zalivam.Namesto mene zaliva narava x;)x xDDx ..

iz semen bi jih tudi jaz vzgojila, pa nekako ne razporedim casa za te stvari, si dajem druge prioritete.Sicer pa se z njimi tudi " pogovarjam " oz. jih vedno, ko pridem za hiso, objamem z energijo in so res lepe in skladne z naso energijo.... :palec: ..

evo, toliko o mojih cedrah xsrcx


Mojca

#37 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 26. september 2006, 21:44

Hojla Indigo, dala sem 5.000 sit za tri sadikice." Skonto " mi jih je zrihtal mamin prijatelj, ker sem hkrati kupila tudi kutino, pa skoris, pa se ne vem kaj.. skratka , same cudne zelje sem imela x:Dx ... ampak drevesca so posajena zunaj, nisem jih sploh sadila noter.Pa so vsa krasna :palec: mi je ta tip rekel, da niso zahtevnma za sajenje in gojenje.Jaz sem jih posadila edino v luknjo, ki sem ji dodala malo komposta ( na kompostu mi rastejo koprive, ki jih potem pokosim in ustvarijo ful crno zemljo, ki jo potem zmesam z navadno in dam pod sadike x^x ).Pa pod vse sadike , kakor tudi na vrt podajem travo, ki mi jo moz kosi med letom.Tako imajo rastline zastirko, ki jim drzi vlago in toploto.Jaz namrec nic ne zalivam.Namesto mene zaliva narava x;)x xDDx ..

iz semen bi jih tudi jaz vzgojila, pa nekako ne razporedim casa za te stvari, si dajem druge prioritete.Sicer pa se z njimi tudi " pogovarjam " oz. jih vedno, ko pridem za hiso, objamem z energijo in so res lepe in skladne z naso energijo.... :palec: ..

evo, toliko o mojih cedrah xsrcx
Mojca


Hvala Tipka.Te tvoje izkušnje so mi zelo v pomoč x:)x

#38 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 27. september 2006, 16:49

Hojla Indigo, dala sem 5.000 sit za tri sadikice." Skonto " mi jih je zrihtal mamin prijatelj, ker sem hkrati kupila tudi kutino, pa skoris, pa se ne vem kaj.. skratka , same cudne zelje sem imela x:Dx ... ampak drevesca so posajena zunaj, nisem jih sploh sadila noter.Pa so vsa krasna :palec: mi je ta tip rekel, da niso zahtevnma za sajenje in gojenje.Jaz sem jih posadila edino v luknjo, ki sem ji dodala malo komposta ( na kompostu mi rastejo koprive, ki jih potem pokosim in ustvarijo ful crno zemljo, ki jo potem zmesam z navadno in dam pod sadike x^x ).Pa pod vse sadike , kakor tudi na vrt podajem travo, ki mi jo moz kosi med letom.Tako imajo rastline zastirko, ki jim drzi vlago in toploto.Jaz namrec nic ne zalivam.Namesto mene zaliva narava x;)x xDDx ..

iz semen bi jih tudi jaz vzgojila, pa nekako ne razporedim casa za te stvari, si dajem druge prioritete.Sicer pa se z njimi tudi " pogovarjam " oz. jih vedno, ko pridem za hiso, objamem z energijo in so res lepe in skladne z naso energijo.... :palec: ..

evo, toliko o mojih cedrah xsrcx
Mojca


Škoroš maš x:px :eek: fouš kar malo. Veš seveda, da zraste prav v veliko drevo.
Jaz ga bom tudi imela -samo plac mu moram še določiti. Pa nešpljo - zanjo že vem, za škoroš pa nekje v grabi mislim da..
Mi včeraj glih gospodič pravijo, da za vse tiste dreve, ki bi jih jaz rada sadila bi morala še sosedovo parcelo kupit x:px
Aja -glede motorke - tole je najin tak fajn črn humor...ni glih vse za resno vzeti.
Je pa res dokazal enkrat svoje, ko je dve vrsti vinograda posekal medtem ko jaz obiskala frendico. Že nekaj časa trebunjal kaj bo naredil, jaz logično proti in ko pridem domov - si nisem mogla nič..
..samo nekaj bluzim - tudi prime se raje mlado drevo. Manj se mu korenine poškodujejo in tak. Čeprav sva midva že prav velika drevesa presajala - ko začeli z gradnjo sva ful hrušk in jablan izkopala in prenesla pod vinograd. Bilo tole prav hecno videti - drevo sprehaja po vinogradu..razen ene jablane - so vse ostale zelo pri življenju in ful hvaležne zanj..ter tole izrecno obrodijo. Letos bilo hrušk in jabolk ogromno.
Aja - o cedri tole tema x:px x:px
Sicer pa tudi jaz nič ne kompliciram pri sajenju. Paziti moraš, da korenine ne pridejo v direkten stik z gnojilom kakšnim ali kompostom in to je to. Najbolje posaditi pravzaprav v blato. Tako jaz delam. Pa že ful trte in drevja zasadila :palec:

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#39 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 27. september 2006, 18:31

Škoroš maš x:px :eek: fouš kar malo. Veš seveda, da zraste prav v veliko drevo.
Jaz ga bom tudi imela -samo plac mu moram še določiti. Pa nešpljo - zanjo že vem, za škoroš pa nekje v grabi mislim da..
Mi včeraj glih gospodič pravijo, da za vse tiste dreve, ki bi jih jaz rada sadila bi morala še sosedovo parcelo kupit x:px
Aja -glede motorke - tole je najin tak fajn črn humor...ni glih vse za resno vzeti.
Je pa res dokazal enkrat svoje, ko je dve vrsti vinograda posekal medtem ko jaz obiskala frendico. Že nekaj časa trebunjal kaj bo naredil, jaz logično proti in ko pridem domov - si nisem mogla nič..
..samo nekaj bluzim - tudi prime se raje mlado drevo. Manj se mu korenine poškodujejo in tak. Čeprav sva midva že prav velika drevesa presajala - ko začeli z gradnjo sva ful hrušk in jablan izkopala in prenesla pod vinograd. Bilo tole prav hecno videti - drevo sprehaja po vinogradu..razen ene jablane - so vse ostale zelo pri življenju in ful hvaležne zanj..ter tole izrecno obrodijo. Letos bilo hrušk in jabolk ogromno.
Aja - o cedri tole tema x:px x:px
Sicer pa tudi jaz nič ne kompliciram pri sajenju. Paziti moraš, da korenine ne pridejo v direkten stik z gnojilom kakšnim ali kompostom in to je to. Najbolje posaditi pravzaprav v blato. Tako jaz delam. Pa že ful trte in drevja zasadila :palec:


Sej vem da se hecas na pol zares na pol res x:Dx x:Dx x:Dx .Sam taj dobra z tem tvojim možem.Da ne boš enkrat domov pršla pa sam ne bo nič več,,,tut bajte x:Dx x:Dx x:Dx

#40 Tipka

Tipka
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 733

Objavljeno: 28. september 2006, 06:32

Škoroš maš x:px :eek: fouš kar malo. Veš seveda, da zraste prav v veliko drevo.
Jaz ga bom tudi imela -samo plac mu moram še določiti. Pa nešpljo - zanjo že vem, za škoroš pa nekje v grabi mislim da..
Mi včeraj glih gospodič pravijo, da za vse tiste dreve, ki bi jih jaz rada sadila bi morala še sosedovo parcelo kupit x:px



Hojla Nataly, tocno imam skors pa seveda nespljo sem si omislila x:px ... pravim, da sem imela same cudne zelje... sem pa dala se mi zdi nekaj ok. 10.000 za jablane ( 3 ) , pa skors, pa tri cedre, pa nespljo, pa kutino, pa od tega so ble samo cedre ok 5.000, je tip ful skontirtal, pa gratis nekaj, se je verjetno hotel resiti skorsa, pa nespelj x:Dx xDDx ... jaz bi se sadila, mam kar veliko parcelo... bom vidla, kaj me bo spet prijelo x:o)x ...

ko sem hodila na tecaj nemskega jezika in smo opisovali vrt in sadovnjak, se je profesorica precej namatrala z mano, ker za pol stvari se ni slisala, ki jih jaz gojim na vrtu in sadovnjaku, pa jih ni vedela prevesti.Jepol vsekala kar po slovensko xDDx

Mojca

#41 AleO

AleO
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 36

Objavljeno: 3. november 2006, 21:05

xrolleyesx CEDRINO mazilo izdelujem ze par let in potrjujem tisto, da je za kozne tezave, in dodajam za zivcevje, deluje spodbujevalno na telesni sistem. Cedrino etericno olje ima svoje posebnosti, pri segrevanju pricne izparevati ze pri 50/55 stopinj celzija,ostala olja, ki jih uporabljam pa pri 75 do 90ih stopinjah. Cedra se noce mesati z nobenim drugim et. oljem in shranjena hoce biti posebaj.
Pri sobnem izhlapevanju ostane sled cedre se po 70 urah, takrat ostala olja ze zdavnaj gredo v luft. Npr Eukalypt 5ur, Lavanda 15 do 18ur, Nag. zbica 45ur. Sibirska CEDRA ni edina, obstaja se vec vrst, Himalajska, Atlaska, Virginija, Juniperija. Moja ni Sibirska, mi jo niso priporocili zaradi kontaminacije (spomnite se Fruktalovih sokov iz Ruskih borovnic) je pa izbrana izmed 4 razlicnih.

LP vsem AleO

#42 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 12. oktober 2007, 12:30

obvestilo :palec:



PLODOVI SIBIRIJE - SPEČE DEŽELE

NAJBOLJ POZNANI SO PRI NAS PLODOVI SIBIRSKE CEDRE. DREVO, KI SODI PRAVZAPRAV V ROD BOROVCEV, JE PRI AVTOHTONIH PREBIVALCIH SIMBOL MOČI, ZDRAVJA IN MIRU, OBENEM JE ABSOLUTNI PREVODNIK KOZMIČNE ENERGIJE.

Predvsem o značilnostih in učinkovanju olja iz oreškov sibirske cedre, pa tudi drugih "čudodelnih" oljih se bomo v trgovini Dobra misel pogovarjali z gospo Mojco Cerkovnik

v ponedeljek 15.10.2007 med 15. in 17. uro
trgovina DOBRA MISEL se nahaja v LESCAH na GORENJSKEM :2src:
VLJUDNO VABLJENI! :2src:

#43 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 27. oktober 2007, 16:32

Lepo :palec: Dobro se imejte.

Da je pa cedra več kot le drevo, dokazuje sosedova cedra. Ne moja - jaz je še vedno nimam in nekak izgubila veselje do nje. Imam pa zato tri javorje, če koga zanima x;)x
No, kaj se torej zgodilo sosedovi cedri.

Si kupi lani naša sosedo s psevdonimom Kanglica(tako jo pač imenujemo -nič hudo zlobnega nimamo v mislih) eno cedro. Menda dala 12000 sit zanjo. Kar lepo in jo zasadi ob robu parcele - čisto ob cesti.
Je ogromno pohodnikov lani hodilo mimo in ni vrag, da je nekomu padla u uč..pa je šel z njo. Kanglica preiskala vse sosedove parcele(vključno z našo seveda), če bi bila kje tam..pa je ti hudir ni nikjer našla...
Nič..obupa ženska..pa ji kupi mož novo cedro. Za 100 eurov. Da pa se ne bi ponovila zgodba s prvo cedro, sta to novo dražjo cedro posadila na sredi parcele in za vsak primer pripela z verigo, ki sta jo temeljito zašvasala. Imala sta torej pripeto cedro..(pozor huda cedra, sem bila hudobna na čase..).
Nič ljubeče energije pošiljala drevescu - ampak kvečjemu panika, da je ne bo kdo ukradel..in mi babnica ob priliki prizna, da ji tale pa sploh ni všeč...
Pa se je dreva posušila.
Tak.
Nič ni pomagala ketna, pa varjenje...drevo je raje umrlo, kot živelo v takem.

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#44 Lenka:

Lenka:
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 27. oktober 2007, 19:16

Si kupi lani naša sosedo s psevdonimom Kanglica(tako jo pač imenujemo -nič hudo zlobnega nimamo v mislih) eno cedro. Menda dala 12000 sit zanjo. Kar lepo in jo zasadi ob robu parcele - čisto ob cesti.
Je ogromno pohodnikov lani hodilo mimo in ni vrag, da je nekomu padla u uč..pa je šel z njo. Kanglica preiskala vse sosedove parcele(vključno z našo seveda), če bi bila kje tam..pa je ti hudir ni nikjer našla...
Nič..obupa ženska..pa ji kupi mož novo cedro. Za 100 eurov. Da pa se ne bi ponovila zgodba s prvo cedro, sta to novo dražjo cedro posadila na sredi parcele in za vsak primer pripela z verigo, ki sta jo temeljito zašvasala. Imala sta torej pripeto cedro..(pozor huda cedra, sem bila hudobna na čase..).
Nič ljubeče energije pošiljala drevescu - ampak kvečjemu panika, da je ne bo kdo ukradel..in mi babnica ob priliki prizna, da ji tale pa sploh ni všeč...
Pa se je dreva posušila.
Tak.
Nič ni pomagala ketna, pa varjenje...drevo je raje umrlo, kot živelo v takem.

tole pa že skoraj spada v šale
xsmx xsmx xsmx xsmx

#45 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 27. oktober 2007, 19:46

x:Dx x:Dx x:Dx Ni dlih cedra za pozerje x;)x

#46 Tipka

Tipka
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 733

Objavljeno: 27. oktober 2007, 22:37

Lepo :palec: Dobro se imejte.

Da je pa cedra več kot le drevo, dokazuje sosedova cedra. Ne moja - jaz je še vedno nimam in nekak izgubila veselje do nje. Imam pa zato tri javorje, če koga zanima x;)x
No, kaj se torej zgodilo sosedovi cedri.

Si kupi lani naša sosedo s psevdonimom Kanglica(tako jo pač imenujemo -nič hudo zlobnega nimamo v mislih) eno cedro. Menda dala 12000 sit zanjo. Kar lepo in jo zasadi ob robu parcele - čisto ob cesti.
Je ogromno pohodnikov lani hodilo mimo in ni vrag, da je nekomu padla u uč..pa je šel z njo. Kanglica preiskala vse sosedove parcele(vključno z našo seveda), če bi bila kje tam..pa je ti hudir ni nikjer našla...
Nič..obupa ženska..pa ji kupi mož novo cedro. Za 100 eurov. Da pa se ne bi ponovila zgodba s prvo cedro, sta to novo dražjo cedro posadila na sredi parcele in za vsak primer pripela z verigo, ki sta jo temeljito zašvasala. Imala sta torej pripeto cedro..(pozor huda cedra, sem bila hudobna na čase..).
Nič ljubeče energije pošiljala drevescu - ampak kvečjemu panika, da je ne bo kdo ukradel..in mi babnica ob priliki prizna, da ji tale pa sploh ni všeč...
Pa se je dreva posušila.
Tak.
Nič ni pomagala ketna, pa varjenje...drevo je raje umrlo, kot živelo v takem.


svasta , za nasmejat...
kaj vse si ljudje omislijo...

moje cedre pa rastejo krasno...jih bom enkrat poslikala, upam, da mi bo uspelo napopat slikce x8Dx

Mojca

#47 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 27. oktober 2007, 22:51

Lepo :palec: Dobro se imejte.

Da je pa cedra več kot le drevo, dokazuje sosedova cedra. Ne moja - jaz je še vedno nimam in nekak izgubila veselje do nje. Imam pa zato tri javorje, če koga zanima x;)x
No, kaj se torej zgodilo sosedovi cedri.

Si kupi lani naša sosedo s psevdonimom Kanglica(tako jo pač imenujemo -nič hudo zlobnega nimamo v mislih) eno cedro. Menda dala 12000 sit zanjo. Kar lepo in jo zasadi ob robu parcele - čisto ob cesti.
Je ogromno pohodnikov lani hodilo mimo in ni vrag, da je nekomu padla u uč..pa je šel z njo. Kanglica preiskala vse sosedove parcele(vključno z našo seveda), če bi bila kje tam..pa je ti hudir ni nikjer našla...
Nič..obupa ženska..pa ji kupi mož novo cedro. Za 100 eurov. Da pa se ne bi ponovila zgodba s prvo cedro, sta to novo dražjo cedro posadila na sredi parcele in za vsak primer pripela z verigo, ki sta jo temeljito zašvasala. Imala sta torej pripeto cedro..(pozor huda cedra, sem bila hudobna na čase..).
Nič ljubeče energije pošiljala drevescu - ampak kvečjemu panika, da je ne bo kdo ukradel..in mi babnica ob priliki prizna, da ji tale pa sploh ni všeč...
Pa se je dreva posušila.
Tak.
Nič ni pomagala ketna, pa varjenje...drevo je raje umrlo, kot živelo v takem.



:palec: daj razširi pa napiši ...
pje ...toto je za zgodovino

pišeš ko kaki profi, si ti ziher da nisi kake knjige že izdala :eek:
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#48 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 28. oktober 2007, 19:16

:palec: daj razširi pa napiši ...
pje ...toto je za zgodovino

pišeš ko kaki profi, si ti ziher da nisi kake knjige že izdala :eek:

:2src: :2src: Hvala Lia - in seveda vsi ostali.
Nič se naumo vun metali:))

V bistvu ugotavljam, da so me prevzeli orehi - namesto cedre očitno.
Če hočeš vnuku podariti darilo mu posadi oreh.
Prvič - oreh da veliko plodov -100 -150 kg, če ga ne dobi zmrzal.
drugič - orehov les je izredno cenjen - glede na to, s kakšno brzino uničujemo dragocene vrste lesa, bo orehov vsak čas dobil primat.
Pa še trava pod njim ne raste, pa lase si lahko farbamo z orehovo lupino ino listi..da o samem plodu niti ne zgubljam besed.
Aja - pa to, da korenina zraste v petkratno dolžino debla in je torej več kot primerno drevo za preprečevanje erozije.

Cedra je moderna. Oreh ni. In pod orehovo senco ni komarjev.

Aja - hvalnica cedri tole. x;)x

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#49 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 31. oktober 2007, 08:53

Ne morem si pomagat in še kar gnjavim v tejle temi.
Opažam, da sem vsake toliko v fazi, ko radovedno gledam folku na dvorišča - ko delali fasado, gledala fasade, ko barvali les, me zanimalo kakšne barve lesa imajo drugi, ko kupila prvi javor, gledala kako so kaj javorji priljubljeni pri nas in opazila predvsem, da vsaka tretja, četrtna novejša hiša pred bajto premore cedro.
Moje navdušenje za dreveščkom sta posledično uničila soseda - ne le s svojim odnosom do drevesa, ampak tudi z vestnim kopiranjem vseh mojih idej in izjav, kjer koli in kadar koli sem kaj izrekla.
Pa tudi nekaj odraslih ceder videla in ja..ni se mi ogrelo srce od sreče.
Prevodniki energij so predvsem iglavci - vsi iglavci in ljudje delamo blazno krivico domačim iglavcem - jelki recimo, pa borom.
Tudi listavci -vendar v manjši meri.
Verjetno v času zimskega spanja glih ne odvajajo viška energije(moja misel pač).

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#50 syd

syd
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 29. april 2008, 17:08

Pozdravljeni!

Glede na to, da je tale tema že precej zaprašena, me zanima, kje bi lahko dobila sadike po neki zmerni ceni. A prodajajo to po vrtnih centrih al moraš it kam posebej?

Pa kakšne so danes cene tega?

V bistvu me zanima, na kakšen način bi prišla najceneje do tega. Rabim za darilo enemu prijatelju za katerega vem, da si želi, ampak si ne kupujeva dragih daril.

Najlepša hvala :)




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0