Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

CISTO ISKRENO - BREZ OBOTAVLJANJA


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
138 komentarjev na to temo

#76 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. oktober 2002, 01:00

Saj. ...

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#77 Cacha

Cacha
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 1. oktober 2002, 01:00

Marsa, in s čim se ti preživljaš pri svojih 35 letih?

Cacha

#78 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 1. oktober 2002, 01:00

Ojoj, pa smo spet tam.

Jez bi še malo o dolgčasu. So trenutki v mojem življenju ko imam vse, so trenutki v mojem življenju ko nimam vsega in to sprejmem in so trenutki v mojem življenju ko nimam vsega in si želim imeti vse.

Lahko si mislite kdaj mi je najlepše, kdaj sem srečen. Ko imam vse, in takrat mi sploh ni dolgšas - TAKRAT ŽIVIM!!!

andrej

#79 Susi13

Susi13
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 119

Objavljeno: 1. oktober 2002, 01:00

Malce bom šla off topic in že vnaprej prosim za razumevanje.
Verjamem v znamenenja, ki prihajajo in so nam dana v vsakem trenutku, da se ustavimo in jih prepoznamo.

Prejle sem prebirala zadnje poste na tej temi, potem pa šla še malce pobluziti po netu. Naletela sem na tole misel:

"Eden najpreprostejših načinov, kako me prepoznate, je, da ste pošteni v mislih, iskreni v svojih občutkih, da pravilno hranite svoje telo in da ste nenavezani. To bo ustvarilo harmonijo. Ko doživite notranji jaz in spoznate, da ste neumrljivi, popolnoma ločeni od razuma, čustev in telesa, se naučite ustvarjalno, z zavedanjem uporabljati ta Gospodova svetišča. Temu samodejno sledi proces zdravljenja. by MAITREYA"

Cacha, to misel "poklanjam" tebi. Bi napisala kaj cisto in popolnoma iz sebe, a ni misli...

Veliko ljubezni vsem! :)

Gremo loviti mavrico v oblakih...

Suzana


*...trenutek, ko sem...*
*Ne bom se skrila za zaveso teme - povem Ti le, kar govori mi srce.*

#80 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. oktober 2002, 01:00

quote:

Marsa, in s čim se ti preživljaš pri svojih 35 letih?

Cacha



Cacha - pri svojih osemintridesetih in pol letih se ukvarjam s tocno tem, kar mi pase in mi ustreza, me bogati in izpolnjuje, mi omogoca rast in ucenje, nad vsem pa je seveda poudarek na mojem ustvarjanju, ki lahko pride do izraza v vsej velicini in potenci.
Prezivljam se z vsem mogocim. Ce zelis, si lahko ogledas moj osebni sajt - tam bos lahko videla, kaj pocnem in se torej s tem ukvarjam in v najvecji meri tudi prezivljam: http://www.lunin.net/marsa.
In se s cim. Vse, cesar sem se v zivljenju naucila, mi je kdaj kasneje prislo prav, ce je bila tedaj moja izbira na prvi pogled se tako "neprimerna"...
Torej: pisem besedila, lektoriram, po potrebi pa tudi prevajam.
Vcasih zazgolim kaj v eter - povem ali zapojem.
Vcasih narisem kaksno ilustracijo ali se lotim cesa celo bolj obseznega s tega podrocja, vcasih pa tudi postavim izlozbo.
Vcasih pa priredim razstavo, vendar se s tem ne "prezivljam" - pac pa to pocnem za duso - kot pravzaprav tudi vse, ar pocnem.
Tudi Lunin net je za duso. In zdaj me bo tudi to zacelo dodatno prezivljati. In seveda Koledarcek.

Nic posebnega, a zame je dbest.

Pa ti?

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#81 Cacha

Cacha
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 1. oktober 2002, 01:00

Andrej!

Vidim, da si besedno zelo spreten, ampak ti povem, da tudi takrat, ko imaš vse, nimaš vsega! Takrat si namreč še vedno nekaj ŽELIŠ (želje imamo po tistem, kar nam manjka ali bi radi imeli), namreč, da bi tisto stanje, ki te osrečuje, trajalo v nedogled.

Susi13, ne vem, če te čisto razumem. Kako naj brez razuma obstajam. Samo telo in nič drugega, ni živo. Mrtvo telo je pa itak vseeno - zdravo ali ne, mrtvo je. Veselilo bi me, če si vzameš čas za dodatno razlago. Hvala.

Cacha

#82 Cacha

Cacha
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 1. oktober 2002, 01:00

Ja, kako hitro dogajanje. Vpisi sproti zastarevajo, super! Še za Marso en odgovor, potem moram pa res naprej delat! Madonca, kaka zmeda bo tule v forumu nastala... he he.
No, kaj delam. Študiram. Sicer sem pa del norega teama, kjer sem v vsestransko pomoč, t.i. deklica za vse, ki je zadnje čase večinoma doma (imam absolventa) in pri računalnikih in ureja vse tisto, kar je nujno, da team funkcionira. Vmes skuham še kosilo, preberem hčerki pravljico ali greva rolat ali pa na sprehod ali pa delava papirnate ladjice... karkoli nama že pade na pamet.
Živim od sončnih dni, v neznansko veselje mi je vse, kar ima kolesa, osrečujejo me ptice, mački in zanimivi ljudje, ki jih je vedno dovolj, samo poiskati jih je treba. Toliko časa zase, kot si ga vzameš ti, si ga jaz ne morem vzeti. Ampak tudi takole nekako gre. Najbrž ti je znano, ali pa ne (?) - kompromisi in kompenzacije, ki jih delamo vsak dan sproti.
Tisto vprašanje ti je bilo namenjeno zato, ker sem videla, da sklepaš, da smo mladi naivni in živimo v oblakih. Mislim, da ti ta predsodek dela resne težave.


Cacha

#83 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 1. oktober 2002, 01:00

Cacha, najprej hvala za kompliment, nikoli se nisem smatral za besedno zelo spretnega, mogoče zato ker ne iščem besed ampak misli.

Na nek način imaš prav, si želim vedno biti v tem stanju, vendar pa ko sem tam te želji ni čisto preprosto ker sem tam, to stanje pa nima nobene veze z materialnem je čisto tako kot je napisala Susi, čista harmonija, harmonija vsega. Tukaj pa besede niso dovolj zato težko razložim.

Tale misel Maitreye je kar primerna.
"Eden najpreprostejših načinov, kako me prepoznate, je, da ste pošteni v mislih, iskreni v svojih občutkih, da pravilno hranite svoje telo in da ste nenavezani. To bo ustvarilo harmonijo. Ko doživite notranji jaz in spoznate, da ste neumrljivi, popolnoma ločeni od razuma, čustev in telesa, se naučite ustvarjalno, z zavedanjem uporabljati ta Gospodova svetišča. Temu samodejno sledi proces zdravljenja. by MAITREYA"

Res si popolnoma ločen od tega kar pravi, ampak hkrati pravi da takrat z zavedanjem uporabljamo Gospodova svetišča (tule pa če se ne motim misli tudi vse fizično), smo pa vse kaj več od samo fizisa in dokler smo tako navezani nanj ne spoznamo svoje notranje resnice, ne spoznamo našega pravega bistva, ki pa je zelo preprosto, že kar preveč preprosto, da bi lahko kar enostavno dojeli. Naše bistvo, naše in vseh in vsega kar je, je bilo in bo je BREZPOGOJNA LJUBEZEN!

andrej

#84 Cacha

Cacha
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 1. oktober 2002, 01:00

Andrej, misli se ne išče, misli se porajajo. Išče se besede, s katerimi opišemo misli.

Ma kaj materialno - duhovno. Občutek sreče in zadovoljstva in vse ostalo je materialno, fizično Še vedno je občutek, ki mine. Če pa ni občutek vezan na razum in fizično telo, kako ga pa potem čutiš? In kako veš, da obstaja, če si ga ne moreš vtisniti v spomin, ki je fizična zadeva.

Cacha

#85 Susi13

Susi13
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 119

Objavljeno: 1. oktober 2002, 01:00

Se strinjam z Andrejevim postom... Ja, brezpogojna Ljubezen je Tisto nekaj, kar iščemo, kar želimo in po čemer hrepenimo. To je moje mnenje, moj pogled, moja vera,...

Nekako sem dolgo časa vedela, da je to To. Nisem se zavedala... Pri tem mi je pomagala meni osebno izredno draga in posebna oseba, osebica, kateri pravim "moj angel", ker vedno uspe izbrati pravi trenutek za prave besede/pravo dejanje. Tak odnos pač imava. In je čudovito, četudi ne prebijeva skupaj prav veliko časa. A sva. Vedno skupaj, četudi fizično narazen.
Podoben odnos skušam-o gojiti (in bi rekla, da tudi uspeva) z osebami, ki so mi posebne. Torej, z osebami, katere so mi več kot znanci.

Cacha, tvoje telo je svetišče, kajti ti si Bog (v malem ;))). Ti kot celota si svetišče. Ti kot celota si Ljubezen. Ti kot celota si nekaj neponovljivega. Ti kot celota si nekaj enkratnega. Ti kot celota si unikat.
Prav tako, kot je vsak, še tako majhen delček tebe nekaj neprecenljivo dragocenega.

Dragocena si!

Vsaka tvoja misel, čustvo, dejanje je nekaj nepopisno čudovitega in enkratnega. Vsak trenutek, ki ga doživiš je neponovljiv dogodek.

Potegni najboljše iz danega! To je moja misel...

Pa še nekaj o meni: resnično se imam rada. Toliko rada, da bi se najraje pokrila s plaščem Ljubezni in si znova in znova izkazovala naklonjenost. Jokala bi, ker sem srečna, da sem! Smejala bi se, ker je smeh edino, kar mi pomaga sprostiti Ljubezen...
To čutim do sebe.
Nisem popolna. To mi gre na živce. Lastna nepopolnost. Težko sprejemam, da je v meni še toliko nerazčiščenega.
Pomaga mi ravno Ljubezen. Občutek, da sem v sebi popolna, četudi tega še ne znam izraziti. In hodim po Poti k Popolnosti...

Suzana

*...trenutek, ko sem...*
*Ne bom se skrila za zaveso teme - povem Ti le, kar govori mi srce.*

#86 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. oktober 2002, 01:00

quote:
... Tisto vprašanje ti je bilo namenjeno zato, ker sem videla, da sklepaš, da smo mladi naivni in živimo v oblakih. Mislim, da ti ta predsodek dela resne težave.


Joj, Cacha... nic takega ne sklepam - to sem sklepnila po tvojih izjavah in ne po tvoji starosti... Pojma nimam sploh, koliko si stara - nisi mi povedala. Sklepala pa sem, da si mlada - naivna pa zato, ker mislis, da je mogoce z lastnim delom in samo in zgolj s tem dosegati neznanske cifre...
Tudi jaz imam otroka (branje in pticke sem dala skoz ze pred nekaj leti, je zelo samostojen), tudi sama seveda kuham.
In ne mores vedeti, koliko casa si jaz jemljem zase - vprasala si me, s cim se prezivljam in ne, kaj pocnem v "prostem casu".
Tudi sama sem "deklica za vse", le da jaz sama sebi diktiram delo in ritem - pa se cas mi ga diktira - kot tudi tebi in tudi meni se seveda mudi delat.

Ce ti povem cisto po pravici, pa me tvoje stalisce, ki si ga ti in ne jaz zavzela (namrec - sama imas ocitno predsodek in si se odlocila, kako bo s tvoje strani tekel pogovor) - utruja.

Koliko casa si vzamem... danes sem vstala ob 7h, peljala otroka v solo, prisla nazaj, prizgala racunalnik, napisala Napoved za Oktober (ker me je vceraj bolela glava, prejsnje dni pa mi preprosto ni zneslo), sla malo na Forum, da se "sprostim" in zbistrim misli :|, potem pa je treba odgovoriti na par vprasanj...
Na nekatera je prijetneje odgovarjati, na nekatera manj ali so pac bolj utrudljiva...
Potem bom sla v mesto nekaj urejat, potem sem zmenjena spet doma, ob 15h grem po otroka v solo, potem pa moram nekaj skuhati, popoldne pa me cakajo Novice.
To je moj cas, ki si ga vzamem zase - danes bo moj dnevni ritem tak - jutri bo drugacen.

Starost mojih prijateljev in znancev, tudi teh, ki so mi zelo blizu, se giblje nekje med 20 in 45. Torej lahko stekas, da jasno nimam nikakrsnih, se najmanj pa "resnih" tezav tule...

Kot ti lahko, tudi jaz sklepam po napisanem, zraven pa si seveda pomagam se z intuicijo.

Na vprasanja in komentarje direktno name pa imam navado odgovarjati.



Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#87 Cacha

Cacha
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 1. oktober 2002, 01:00

Marsa, nisem naivna, če napišem, nekaj, kar vidim. Je mar neresnično to, kar vidim ali pa me oči varajo? Še vedno trdim, da je mogoče s vojim delom dosegati neznanske cifre. Kar Billa Gatesa poglej, a mogoče ni dosegel neznanskih cifer s svojim delom in seveda z nečim kar nima vsak - s svojo genialnostjo?
Tudi jaz načeloma odgovarjam na vse, kar leti name. Moj nickname ti govori, koliko sem stara, btw.

Cacha

#88 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 1. oktober 2002, 01:00

Catcha, ja veliko vprašanj se nam poraja na naši poti skozi življenje.

Bistvo pa je povedala Susi, tako kot to zna ona jih ne zna veliko!

Ja še to, včasih pa je potrebno malo pobrskati po sebi in poiskati kakšno misel, kakšno čustvo, tudi malo preusmeriti, preprogramirati svoje misli je včasih dobro, v mislih je velika moč, z mislimi kreiramo svoje življenje. Kakšne misli pa se nam porajajo pa je odvisno od stanja duha v katerem se nahajmo. Misli so samo naše in z njimi počnemo kar hočemo, vendar s tem hkrati tudi ustvarjamo svoje življenje. Kakšne misli pa imate vi?

andrej

#89 someone

someone
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 84

Objavljeno: 1. oktober 2002, 01:00

quote:
Ma kaj materialno - duhovno. Občutek sreče in zadovoljstva in vse ostalo je materialno, fizično Še vedno je občutek, ki mine. Če pa ni občutek vezan na razum in fizično telo, kako ga pa potem čutiš? In kako veš, da obstaja, če si ga ne moreš vtisniti v spomin, ki je fizična zadeva.


cacha: mam obcutek, da ne razumes ta dva pojma povsem (materialno-duhovno)

bom poizkusal po svoje prikazat razliko :

kaj je tebi cilj ? met dost denarja, lepo hiso, lepega pametnega fanta ?

al te dejansko zanima to kar lahko iz vsega tega dobis ?

te zanima denar ali te zanimajo obcutki ponosa, veselja, ko ga zapravljas ?

te zanima fant al hoces ljubezen ?

kar hocem povedat je , da ce si bos zelela DENAR ga bos mogoce tudi dobila ampak ali bos znala uzivati v njem ? enako velja za fanta ?

od cesa pa je odvisno to tvoje dozivljanje ? OD TEBE, bi jaz rekel. Taksna kakrsna si, tako bos to dozivljala. Ampak ker nismo zivali , nam je "nekdo" dal zavest. In dal ti jo je zato , da se ZAVEŠ , da ne rabis denarja za svojo sreco. Ce se bos trudila za SEBE, v smislu osebnostne rasti, bo denar prisel sam od sebe, ne bos namrec dopustila SI bit brez denarja, imela ga bos toliko kolikor ga potrebujes. Ne sme ti torej bit cilj DENAR, FANT, ampak si najdi nek bolj smislen CILJ....jaz sem si ga...in vem, da bom na poti do tega cilja ne bom dopustil si bit brez denarja(saj se gre za MENE).

Kaj ce bi se rodila tam kjer ni denarja ? Dobro ves , da je le-ta produkt druzbe in tvoj pravi CILJ torej ne more bit npr. nekaj materialnega (DENAR), ampak nekaj duhovnega (obcutje, boljsi TI )

Pa ne rabis se strinjat z menoj, pac podam svoje mnenje .

LP

#90 Cacha

Cacha
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 1. oktober 2002, 01:00

Someone, razumem razliko med materialnim in duhovnim. Imam fanta, ljubim ga in prav tako imam sama sebe rada. Če sebe nimaš rad, potem tudi drugih ne moreš imeti.
Menim pa, da pri ljudeh kot bitjih ne gre ločevati materialnega in duhovnega, pa karkoli vam že to pomeni. Narava (ali kot nekateri pravite - Bog) nas je ustvarila popolne kot celoto, zato je nesmiselno ločevati, če ne celo narobe, ti dve plati našega bivanja. Skrbeti moraš za oboje in rad moraš imeti oboje, ker oboje si.

Andrej, jaz imam veliko lepih misli. Ker pa je po mnenju mnogih na forumu, smisel življenja ljubezen, je treba dodati, da čista ljubezen včasih prinaša tudi trpljenje, sploh če je brezpogojna in vseobsegajoča. Nobena stvar nima samo ene plati.

Pa še za Marso: Če bi si (legalno seveda) rada ustvarila večje dohodke, se mi lahko javiš na moj emajl. Mislim, da ga imaš?

Cacha

#91 Susi13

Susi13
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 119

Objavljeno: 1. oktober 2002, 01:00

Misli imam preveč ali pa jih nimam. Vsaj tako se dojemam! :))

Rada pa bi komentirala mnenje, da je nekaterim smisel Življenja brezpogojna Ljubezen. Iz mojega zornega kota, seveda! ;))

Meni smisel Življenja vsekakor brezpogojna Ljubezen NI. Mi jo je pa krasno čutiti. Krasno mi je Ljubiti. To mi je nekaj tako čudovitega! Kako, kdaj to izražam, kažem ter komu, čemu, je drugo vprašanje...

Glede ran, ki jih prizadeja Ljubezen... Moja mama se je in se še vedno sklicuje na ljubezen do nas otrok, ker ni imela moči, da bi zapustila očeta. Ljubezen? Hm...
Smisel brezpogojne Ljubezni je v občutiti jo. Dajati jo. Prejeti jo. Biti eno z njo. Je pa moje mnenje, da to nikakor ne pomeni, da bom zaradi tega, ker Ljubim neko osebo, si dovolila biti v odnosu z njo, če me ne osrečuje, temveč me zatira. Mi povzroča rane.
Ja, konec koncev je rana bila v meni že prej. Tudi v to verjamem. Tudi to je zame res. Vendar bom raje "oddelala" še tisti košček preteklosti in šla naprej, kot dovoljevala, da mi nekdo trosi sol na že tako bolečo rano.
Tu se kaže moja Ljubezen do mene. Ljubim se! Ljubezen pa ni bolečina...

Suzana

*...trenutek, ko sem...*
*Ne bom se skrila za zaveso teme - povem Ti le, kar govori mi srce.*

#92 MIKE

MIKE
  • Zavrnjeni
  • PipPip
  • Št. objav: 19

Objavljeno: 8. oktober 2002, 01:00

Uha, razsvetljenec se je vrnil (Marko) in podal sodbo, Kozlovsko sodbo.
Marko, si me pa nasmejal s svojim odgovorom. Najprej zacnes tematiko, popljuvas vse po vrsti, potem pa pocakas obdobje in se gres sodnika. Hm, hm,,, tvegana igrica. Da ne bos rekel da govorim v prazno, tuki je quote tvojega prvega vpisa na tej tematiki:
---------by MArko -------------
se mi zdi, da je vse skupaj en lari fari, razpravljanje o necem, kar si v javnosti ne upate vprasati, kar ne upate povedati cloveku iz oci v oci. .... - nimate poguma, nimate casa. Predstavljam si raznorazne osebke, ki so zelo aktivni na tem forumu (to je zelo razvidno, ce se podrobno bere te vrstice), kako vsi zagreti tipkate po tipkovnici, zraven imate kaksno knjigo in iz nje prepisujete misli, ki so bile napisane ze ogromno let nazaj. Vse to je obrabljeno, vse to je povozil cas. Nekateri smo vas 'prebrali' zelo kmalu, nekateri pa vam sledijo."
-----------

V bistvu si ze v zacetnem tonu, naredil napad. In kaj potem pricakujes. To je igra, to je igra zivljenja. Tok kot vlozis, tok dobis nazaj. Vem, da nimas slabih namenov, vendar, vsaj preveri kaj in kako se dogajajo stvari. Vsaj napisi na osnovi nekih dejstev. Ne pa vnaprej obsoditi. Zato se s teboj se vedno ne strinjam. Le to je, da premalo poznas zadeve.

Naslednja stvar je tvoje mnenje, kako bos ravnal s svojo hcerjo. Tle ti iskreno priporocam se kak pogovor, prebrat kako knjigo, no mogoce si se le nerodno izrazil:"Svoji hcerki ne bom nikoli dovolil, da bo delala karsnekoli razlike med ljudmi, edino na dobre in slabe."

Tega enostavno ne mores narediti. Sorci. Takoj ko bo prilika, bo vse tvoje tiranije ("ne bom nikoli dovolil") odvrgla. Lahko ji le z lastnim zgledom pokazes pravo pot. Vsekakor pa se zavedaj, da se hcerka uci od prve ure rojstva. Torej moras ze delati na tem. Ampak zavedaj se tudi, da ze sedaj delas sam razliko. Tako da! Sicer se ti bo pa zapletlo ze pri DOBRI in SLABI ljudje. To ti garantiram, ker to kar je dobro za tebe, nikakor ni dobro zame. In razlike med ljudmi ze delas, ja tocno to, jih ze delas.

Ker je tematika naprej tekla, da nekateri pri okoli 30 majo to in to. Seveda imajo. Tukaj je bolj Andrej se spraseval kako, pa se lahko pridruzim Cachi, da je takih veliko. Mnogi so z lastnimi podjetji, delom prisli se mnogo dlje. Vendar takih primerov je toliko, da lahko le govorimo o njih. Kot je za primer navedla Cacha, Billa Gatesa, je resnica njegov uspeh. Ampak je pozabila povedat se drugo resnico, da vsi enostavno ne morejo biti Billi Gatesi. Jih ni.
Ce bi bili se o Billu nebi toliko govorilo...

Tako da za konec se pridruzujem Suzi in njenemu razmisljanju.

lp
Edi

Zdaj,... zdaj ... in samo zdaj

#93 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. oktober 2002, 01:00

Ko se omenja ravno Bill Gates...
Mislila sem seveda na ta -nas- prostor.

No, pa ko smo ravno Slovenci in ko smo ravno pri primerjavah - dajmo, povejmo, kateri pa bi bil ta slovenski Bill Gates zdaj?
Ker tak clovek je zagotovo znan in ne bo tezko ga izpostaviti....
In celo, ce jih je kao vec...

Mlad, uspesen, studiran, druzinski clovek, sportnik, priden in ful casha?
Ja - seveda verjamem, da SO taki.
Tudi verjamem, da na nek nacin legalno to obvladujejo (ali si poslanec ta in ta res ZASLUZI taksno placo? ali ta in ta deseti ali stoti strokovnjak za te in te zadeve itd, ali tisoci ta in ta posrednik, svetovalec ta in ta, sekretar oni in tretji, ... etc etc etc..)....
Bajta je v vecini primerov podedovana, firma je v vecini primerov podedovana, avto ponavadi na lizing, pa je...
To zame ravno ni ta podoba, ki bi jo imeli takole v mislih pod - s postenim delom (sveda ze od 18.-ega leta, ker drugace ne more biti) sem si vse to zgradil in zraven sem se studiral... varianta...

Morda je kaksen tak edinole kateri od sportnikov - le slednji je morda res s svojim delom, trudom in sposobnostjo -in seveda odrekanjem!!- dosegel to, da lahko kupuje bajte in vse.
Nima pa jih prav veliko magisterijev, bi rekla, pa tudi predani druzinski ocetje niso med njimi prav stevilni pri 28-ih...

Torej - seveda JE mozno to...
A zanimivo - tak, ki bo S SVOJIM delom prisel do vsega tega, pa ne bi nikdar napisal takega posta.
- nima casa
- briga ga
- ne vidi nobenega smisla v tem
- ceni vero in predanost
- ceni dosezke drugih (ker se za svoje sam matra)


Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#94 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 12. oktober 2002, 01:00

Duhovit naslov in 5 strani pisanje v forumu zasledim -
zalostno je to da nekateri izkoristojo forum za razplet o na zunaj uspesni osebe, ki si je vzel demokratcino pravico do izrazanje mnenja.
zalostno je, da sledim zalivkem, ki nimajo nikakrsno podlago
zalostno je to, da vas denar spravlja v nemir.
zalostno je tudi to, da se morata razgaliti o zivljenskih uspehov
( materialnih in ambiciosnih )razgaljati, za namene dokazovanja.
zalostno je da vecinoma, se vedno ne dojamejo, da stoji na prvem mestu clovek in karakter.
in ravno v zadnjem je kljuc vsega - da imajo nekateri tako ali ono lastnost, ki jim omogoce poleg pristranskih namenskih ali srecnih "slucajev" doloceno zivljenje, katerega si vsak sam tako
nacrtuje kakor si zeli.
Pa imenujte to kot pohlep, bogatstvo, vero, duhovno ali osebno rast, itd. - ni pomembno ne zate niti zate - kjer je to individualna zelja, do katere ima vsak svoj lastno mislenje in pravico.
Sprejemanje in toleriranje pogledov brez zalenja je nekaj kar bi si zazelenja tukaj.
Kar se tice interneta je modern zelo prakticen pojav. V katerim ima vsak moznost se presentirati z besedami, z spletno stranjo ali preko emaila - in marsikaterga je ze pripeljalo do tega da je po emailu se vsedel v avto in se srecal z osebo. Internet lahko povezuje ljudje, ce so odprte narave in nudi moznost za lazji dostop informacij kakor tudi izmenjava mnenj.
Naj zakljucimo ta vaso slacenje - ce tudi pisemo v ekran - na drugi strani sedi clovek (morda je hrom, morda isce le prijazno besedo, morda isce upanje, ali bere vice - ali pa samo delo odmor ... morda je pa na takem dezevnem dnevu lepse sedeti v topli sobi )
CLOVEK - z duso, se vedno otripajocem srcu in SVOJIM MNENJOM!
Just that and nothing more!Objavljena slika

#95 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 12. oktober 2002, 01:00

Ni bogat tisti, ki veliko ima, ampak tisti, ki ničesar ne potrebuje.
(Avtorja se žal ne spominjam)
Bodi prijazen - vsakdo, ki ga srečaš, bije težek boj!
(John Watson)
Jupi, v celoti se strinjam s teboj.

bigm
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#96 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. oktober 2002, 01:00

Res je, Jupi - tole si zelo lepo povedala... Objavljena slika

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iscem le eno - da bi izrazil tisto, kar hocem... In ne iscem novih oblik, temvec jih najdem." Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#97 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 15. oktober 2002, 01:00

Uf...
Polnoc je ura, ker se nisem mogla odtrgat od tegale foruma.. Ne vem tocno kaj hocem povedat. V bistvu mi je toliko stvari vmes prislo na misel, pa si jih nisem zapisovala Objavljena slika
Kot prvo - presenetili ste me z vso to bolj ali manj negativno energijo na prvih treh straneh. Samo to - nic vec.
Kot drugo - malo se cutim tud osebno prizadeta. Imela sem en problem sama s sabo. ob takih primerih je prisel na dan, dokler se nisem zavedela, da moram izkoristit, kar mi je zivljenje ponudilo. Stara sem 21 let, oci ima okrog 12 let svojo lastno firmo. Kar velik denarja se obrne.. In ker je moj oci eden tistih, ki bi za svoje otroke dali vse, imam avto, studiram kar hocem zaradi veselja in ne zato, da bom nekoc veliko zasluzila, hodim na tecaje, seminarje, jezikovne tecaje v tujino... V naslednjem letu mi namerava kupit stanovanje, da mi ne bo treba celo zivljenje odplacevat tega in bom imela kaj od zivljenja, kot pravi.. Moj bratec je ravnokar naredil izpit za motor in ima ful lep motor.
AMPAK! Kadar mi prijateljica omeni, da se kregata z mami in bi se rada preselila, pa se nima kam - imam slabo vest. Ko je moj bivsi kupoval stanovanje za katerega je sparal 10 let in je iskal nekaj poceni - sem imela slabo vest. Itd. Zakaj? Kaj naj bi pustila vse in ne izkoristila tega, kar mi lahko dajo starsi samo zato, da ne bom imela slabe vesti pred drugimi, ki nimajo toliko kot jaz? Saj nisem jaz kriva a ne, da imam malo vec moznosti, kot nekateri drugi?
Po drugi strani pa ... bi lahko zacela nastevat moje druzinske probleme.. pa jih se ne morem - ne poznam vas se dovolj.
V glavnem, trudim se, da bi cimvec dosegla v zivljenju. Rada se ucim, na tak in drugacen nacin, studirala bom, naredila dva faksa, se naprej hodila na tecaje in seminarje... za ocitov denar. Zraven pa sem si poiskala tri sluzbe, vse same take stvari, ki me veselijo in s katerimi si ravno ne morem placat stanovanja. Ne se...

Bluzim... rada bi samo povedala, da niso samo tisti, ki so vse dosegli s svojimi lastnimi rokami, nekaj vredni. Mislim, da je velik vredno tudi to, da znas spostovat darove, ki so ti podarjeni, pa da znas spostovat svoje starse, ki ti dajejo kolikor ti lahko in da ttisto, kar ti je dano izkoristis. Kakorkoli se ze tebi zdi prav. Pa od kjerkoli ti je ze vse priletelo Objavljena slika

A se motim [?][?][?]

A.
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#98 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 15. oktober 2002, 01:00

Ne, se ne!Objavljena slika

Samo, da pa greš nekomu govorit, ki se matra iz meseca v mesec, da nima pojma in, da samo nekaj bluzi po netu, no to pa ne bi bilo prav, kot tudi ni prav, da imaš slabo vest. To, da ti oče daje denar je njegova odločitev in nič mu nisi dolžna niti nisi kriva.Objavljena slika In lepo si povedala, da je potrebno izkoristiti darove, ki so ti ponujeni.

___________________________________________________________________________
AndrejObjavljena slika

>>> čudeži se dogajajo vsak dan Objavljena slika <<<


#99 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. oktober 2002, 01:00

Aliana - zelo lepo si tole povedala in - iskreno...
Saj to je sam naslov teme ze....
Lepo, ko cenis darove, to, kar ti je ponujeno in dano.
Kot sama ugotavljas, je treba seveda to izkoristiti in nihce seveda zato ni nic manj vreden.
Point pa je bil nekako v tem, da tudi ne VEC.
Da je to, skratka, vseeno.

Kar pa se tice frendice, pa nikar ne imej slabe vesti - do pred pol leta smo bili podnajemniki (kar pomeni, da se je moj otrok, ki je star 10 let, ze 6X selil), ker so tako pac narekovale okoliscine..
Hocem pa ti rect, da imam nekaj precej dobrostojecih prijateljev in prijateljic, ki so enako imeli slabo vest, ko so se selili v bajto, mi pa smo bili v kleteh.
Vendar ne rabis imet slabe vesti!
NIKOLI mi ni to nikakor hodilo v nos, vsi moji frendi so prakticno dobro stojeci, sama nikoli nisem imela problemov s tem (oni pa seveda tudi ne)...
Sicer pa - tudi ta, ki ima "vse", mu nekaj manjka.
Lahko je to "samo" zdravje - a je to najvec.
Zato nikdar ne moremo sodit.

Prav tako pa ne maramo, da nas sodijo.
To je vse.

Ni pomembno, kaksen avto imamo, kaj nam je kdo podaril, pomembno je, kaj sami dajemo v svet. Od sebe.

In ce bi jih vec od teh, ki imajo nekaj (kot ti), imelo tak odnos do teh stvari, kot ti, bi zagotovo bilo malo drugace na temle svetu.

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iscem le eno - da bi izrazil tisto, kar hocem... In ne iscem novih oblik, temvec jih najdem." Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#100 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 15. oktober 2002, 01:00

aliana, tudi jaz imam par besed zate. Super razmišljaš. O slabi vesti bi le le spomnila, da je denar le pripomoček, ki ga ti na srečo imaš. Se pač moraš boriti z drugimi stvarmi več. Eni imamo več skrbi s preživetjem, drugi pa na drugih področjih. TAko to vzemi, pa ne bi slabe vesti. Mogoče pa se tista prijateljica bolj razume doma, ali pa že kaj. Ne moreš se primerjati z nikomer. Si edinstvena in si ti.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0