Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Astrološke hiše


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
164 komentarjev na to temo

#101 astrotalisman

astrotalisman
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 24. oktober 2005, 08:09

Kaj pomeni, ce mamo velik praznik his v chartu? :inocent:


Planetov je tako in tako manj kot je hiš. V moderni astrologiji jih je 10, v tradicionalni operiramo s sedmimi.
Zadeva postane pomembna v primeru, da imaš večino hiš praznih. V nekaj hišah pa (recimo v treh) imaš zgoščene vse planete, takrat govorimo o steliju v hiši. Pomeni lahko enostranost ali pa pretiravanja v zadevah take hiše. Po izkušnjah so laže rešljive težave, ko govorimo o pomanjkanju planetnih energij kakor obratno.
Obstoji pa še ena možnost, da se izogneš praznini v hišah. Upoštevaš vse moderne asteroide, kentavre in ne vem kaj še vse in ugotoviš, da ti manjka vsaj 20 hiš. xrolleyesx
Reges subjacent legibus stellarum - kralji so podrejeni vladavini zvezd!

#102 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. oktober 2005, 08:15

ni nujno, lohk mas vseen vse v eni zguzvano. x;)x xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#103 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 24. oktober 2005, 08:18

...po klasicni astrologiji mam jaz vse planete v 8.,9. in 10. hisi... to bi skor mogel bit neki (ideoloski) vodja 1X... x:Dx
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#104 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 24. oktober 2005, 11:02

ja, res si neverjeten! bravo! x:Dx

#105 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. oktober 2005, 11:03

x:Dx x:px
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#106 beli Vran.

beli Vran.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 623

Objavljeno: 24. oktober 2005, 11:21

x:Dx : :palec:
Ne glej v tla, v žalost, v obup. Poglej v jutro, poglej v dan, tam je pot. Zastavi znova pogumno svoj korak.

#107 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 24. oktober 2005, 11:37

..sej ze vem... sam vseen hvala za namen!!! x^x x^x x;)x
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#108 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 3. november 2005, 18:45

Kako veš kater planet je vladar določene hiše?

Lp x:)x
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#109 Aishah

Aishah
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 526

Objavljeno: 5. november 2005, 20:02

Kako veš kater planet je vladar določene hiše?

Lp x:)x


odvisn od tega v katerem znamenju je vrh hiše. vsak znamenje ma svojga vladarja.
Če je prva hiša recimo v tehtnici, bo vladar prve hiše venera

#110 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 7. november 2005, 14:54

odvisn od tega v katerem znamenju je vrh hiše. vsak znamenje ma svojga vladarja.
Če je prva hiša recimo v tehtnici, bo vladar prve hiše venera



Najlepša hvala Aishah! xDDx
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#111 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 8. november 2005, 07:18

Vladarje znamenj in s tem tudi hiš (kajti hiše se pričenjajo v določenem znamenju), najdeš v vsaki začetniški astrološki literaturi, ki je v slovenščini ne manjka.

x:)x

#112 TadejT

TadejT
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 4. februar 2006, 01:50

Sam pomen hiš mi je že znan. Zanima pa me kaj pomenijo hiše ob izračunu za 'položaj planetov' pri izračunu horoskopa, kajti le te hiše se nato ne ujemajo povsod pod izračunom za 'astrološke hiše'.

Se pravi da sta v hiši lahko dva znamenja?




help i'm so beginner:)






"Nič na svetu ni tako dobro razporejeno kot pamet. Vsakdo misli, da je ima dovolj." (A.Einstein)

#113 TadejT

TadejT
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 4. februar 2006, 23:57

Recimo da sem moj enodnevni učni dan pravilno naštudiral.
V izračunu položaja planetov imam planete razporejene le od 5-8 hiše, kar pomeni da imam kar 8 hiš praznih, ki pač delujejo brez vplivov kašnega planeta???

Bo to držalo?


kšn replay bi prosu, hvala x8Dx




"Nič na svetu ni tako dobro razporejeno kot pamet. Vsakdo misli, da je ima dovolj." (A.Einstein)

#114 Aishah

Aishah
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 526

Objavljeno: 5. februar 2006, 10:04

v povprečju je ponavadi zasedenih ene 6 hiš se mi zdi, včasih se pa naredi da več, včasih manj, planetov je itak manj kot hiš tako da vsaka ne more biti zasedena. Področje, ki ga predstavlja prazna hiša pač v tem življenju ne bo tako pomembno, ampak bo več poudarka na področjih, ki jih predstavljajo polne hiše. tko nekak, upam da je kej pomagal x:)x

sam da maš samo 4 hiše polne? zanimivo, :inocent: si si to na astro.com računal karto?

#115 beli Vran.

beli Vran.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 623

Objavljeno: 5. februar 2006, 10:28

če želiš posreduj podatke in bomo preverili, kako in kaj...
Ne glej v tla, v žalost, v obup. Poglej v jutro, poglej v dan, tam je pot. Zastavi znova pogumno svoj korak.

#116 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 5. februar 2006, 13:01

Bo to držalo?
kšn replay bi prosu, hvala x8Dx

A REPLAY bi rad?

REPLAYa ni, TadejT - enkrat si se rodil in kar imaš, imaš.

Verjetno si mislil na REPLY, čemur pa bi se po naše lahko reklo kar ODGOVOR, pa še razumeli bi te. Tega pa res lahko dobiš.

Z moje strani le, če bo potreben. Na primer da se boš učil še kak dan in najbolj ajnfoh stvari ugotovil kar sam, kajti ni treba daleč iskati. Že po lunin.netu samem malo pobrskaj, pa ti kak REPLAY in REPLY sploh potreben ne bo.

Vso srečo!

x;)x

#117 TadejT

TadejT
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 5. februar 2006, 23:50

ok priznam, replay sm napisou, ampak ob zgodnjih jutranjih urah je to zelo uredu....lahku bi bil riplay:)sm tuk


V sklopu astrologija (tudi na prvi strani foruma) sem iskal o hišah ampak ni blo nič splošno rečenega o njih...razen o 5. hiši(otroci,itd) pa 2. se mi zdi...v mali šoli astrologije je premalo rečenega oz. ravno prav za malo šolo x:)x ...splošne(razen opisi hiš v 'mali šoli') debate o hišah pa ni (vse je relativno:)hehe...pogrešam tudi razlago izračunanega horoskopa na lunin.net.......v vprimeru da nekdo, ki je še mlečni(kukr jst) pogleda v izračun mu takoj ni jasna slika v smislu 'kaj kej pomeni v izračunih' ...s te mislim na vse stiste stopinje, št. hiš pr planetih, aspekti...itd


ok,ok sej bom še kej čekerou in študerou...

lp, jst (aha, nekdo mau višje je reku da lahku pomaga glede hiš-sm napolnt, jih pomoje ne bo uspelo:)))hec - no, roj. dan je 27.11.1983 ob 16.00, Novo mesto)!





"Nič na svetu ni tako dobro razporejeno kot pamet. Vsakdo misli, da je ima dovolj." (A.Einstein)

#118 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. februar 2006, 00:07

hehe...pogrešam tudi razlago izračunanega horoskopa na lunin.net......)

ma na tem delava ze 6. leto. :|||||||
2000 sem namrec ze napisala skor vse texte.... TOLK zahtevno je to (no pac ce tko furas kot midva, kar pomen mdr. brez budgeta in, zelo pomembno, vse avtorsko al pa kupljeno <recimo efemeride pa baza mest>, torej nic palamudenja xDDx)

se pa mitja zdaj intenzivno s tem ukvarja (ker zdaj pa ze tezim) in bo... kmalu gor...... x;)x :palec:

sam mamo tud hise ne sam tko specificno (5. in to), ti bom podala seznam. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#119 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 11. februar 2006, 16:55

če želiš posreduj podatke in bomo preverili, kako in kaj...

evo moji podatki :inocent: :vio: pa da vidimo kok in kak, ker se mi o astrologiji nič kaj preveč ne sanja :8): aja pa ki številka je enaka kot ura mojega rojstva :8):

Planet Znamenje Stopinje Hisa
Sonce Skorpijon 15°30`30 12
Luna Devica 01°16`37 9
Merkur Tehtnica 26°48`26 11
Venera Skorpijon 15°57`30 12
Mars Skorpijon 07°27`30 11
Jupiter Ribi 08°01`43 3
Saturn Rak 18°51`17 8
Uran Tehtnica 29°13`29 11
Neptun Strelec 08°28`07 1
Pluton Tehtnica 08°07`19 10

Astroloska hisa Znamenje Stopinje
I. hisa - Ascendent (ASC) Strelec 03°04`56
II. hisa Kozorog 06°01`10
III. hisa Vodnar 16°06`15
IV. hisa - Imum Coeli (IC) Ribi 23°52`17
V. hisa Oven 22°56`53
VI. hisa Bik 14°57`57
VII. hisa - Descendent (DESC) Dvojcka 03°04`56
VIII. hisa Rak 06°01`10
IX. hisa Lev 16°06`15
X. hisa - Medium Coeli (MC) Devica 23°52`17
XI. hisa Tehtnica 22°56`53
XII. hisa Skorpijon 14°57`57


Sonce konjunkcija Venera 00°26`59
Sonce konjunkcija Mars 08°02`59
Sonce trikotnik Jupiter 07°28`46
Sonce trikotnik Saturn 03°20`47
Luna sekstil Merkur 04°28`11
Luna sekstil Mars 06°10`52
Luna opozicija Jupiter 06°45`05
Luna sekstil Uran 02°03`07
Luna kvadrat Neptun 07°11`29
Luna kvadrat Ascendent 01°48`19
Merkur konjunkcija Uran 02°25`03
Venera trikotnik Saturn 02°53`47
Mars trikotnik Jupiter 00°34`12
Jupiter kvadrat Neptun 00°26`23
Jupiter inkonjunkcija Pluton 00°05`35
Jupiter kvadrat Ascendent 04°56`46
Neptun sekstil Pluton 00°20`47
Neptun konjunkcija Ascendent 05°23`10


Tocka Duha Vodnar 17°18`49
Tocka Fortune Devica 18°51`04
Kulminantni planet Pluton 14°15`01
Vzhajajoci planet Neptun 05°23`10
Domicil Uran 11.hisa
Domicil Neptun 12.hisa
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#120 beli Vran.

beli Vran.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 623

Objavljeno: 11. februar 2006, 17:09

daj mi na os pošlji podatke, ker se drugače ne znajdem...

sem še tisti astrolog, ki mora karto videt kot celoto (vrhovi hiš...)
Ne glej v tla, v žalost, v obup. Poglej v jutro, poglej v dan, tam je pot. Zastavi znova pogumno svoj korak.

#121 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 11. februar 2006, 17:13

poslano :)
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#122 beli Vran.

beli Vran.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 623

Objavljeno: 11. februar 2006, 17:21

poslano :)


in kaj te pravzaprav zanima...
Ne glej v tla, v žalost, v obup. Poglej v jutro, poglej v dan, tam je pot. Zastavi znova pogumno svoj korak.

#123 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 11. februar 2006, 17:22

v bistvo sploh ne poznam pomena hiš, položajev planetov....
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#124 beli Vran.

beli Vran.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 623

Objavljeno: 11. februar 2006, 17:37

To pa je obsežno

Kot si gotovo že prebrala je pri rojstni astrologiji pomeben datum, ura in kraj rojstva. Danes to odtipkaš v računalnik z astro programom in izriše ti astrološko karto

točka na levi strani se imenuje ascedent in potem imaš 12. hiš (seveda vsaka nekaj pomeni)

od pomembnih planetov so Luna, Sonce, vladar ascedenta

tu so potem še aspekti (kotne razdajije med planeti)

seveda pa rabiš še čas in ogromno študija da to povežeš v neko bistveno celoto...
Ne glej v tla, v žalost, v obup. Poglej v jutro, poglej v dan, tam je pot. Zastavi znova pogumno svoj korak.

#125 santos

santos
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 927

Objavljeno: 11. februar 2006, 17:42

To pa je obsežno

Kot si gotovo že prebrala je pri rojstni astrologiji pomeben datum, ura in kraj rojstva. Danes to odtipkaš v računalnik z astro programom in izriše ti astrološko karto

točka na levi strani se imenuje ascedent in potem imaš 12. hiš (seveda vsaka nekaj pomeni)

od pomembnih planetov so Luna, Sonce, vladar ascedenta

tu so potem še aspekti (kotne razdajije med planeti)

seveda pa rabiš še čas in ogromno študija da to povežeš v neko bistveno celoto...

:palec:
Za začetek, kot sem ti že posredoval v eni drugi temi (Škorpijoni...), lahko začneš kr tukaj ! x;)x

http://www.lunin.net..._razlagahis.php
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0