Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Astrološke hiše


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
164 komentarjev na to temo

#126 magda

magda
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 84

Objavljeno: 9. avgust 2006, 09:27

Da osvežim to temo z mojim vprašanjem.

Deseta hiša se začne na 19st. Škorpjona in se konča z 10.st. Strelca. To se pravi, da zavzema 11 st. Škorpjona in 11 st. Strelca.

Med vladarjema Plutonom in Jupitrom je Bikvintil (apl.). Prosila bi za odgovor, ker mi ni jasno, kdaj v življenju se realizira drugo znamenje, ki zajema hišo oz. kako se to gleda xrolleyesx ?

#127 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 9. avgust 2006, 11:22

Da osvežim to temo z mojim vprašanjem.

Deseta hiša se začne na 19st. Škorpjona in se konča z 10.st. Strelca. To se pravi, da zavzema 11 st. Škorpjona in 11 st. Strelca.

Med vladarjema Plutonom in Jupitrom je Bikvintil (apl.). Prosila bi za odgovor, ker mi ni jasno, kdaj v življenju se realizira drugo znamenje, ki zajema hišo oz. kako se to gleda xrolleyesx ?



Gledaš vladarje hiš, to že veš, pol je pa važno, ko tranzit močnega planeta pleše zdaj iz ene v drugo znamenje. Recimo tebi zdaj tranzitni jupiter šiba iz devete hiše v deseto, kajti danes je jupiter še na 10 stopinji škorpiona in bo prešel na vrh MC prav kmalu, potem pa sledi naprej njegov vpliv do 11 stopinje strelca, ko zamenja še hišo in vstopi v 11 hišo. Mogoče se lastnosti znaka bolj čutijo, recimo če venera iz bika prehaja v znak dvojčka, veš, da se je venera bolje in plodneje počutila tam kjer je doma, to pomeni v biku, kot v dvojčku (če bi bla tko sestavljena 10 hiša iz dveh znakov).

#128 magda

magda
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 84

Objavljeno: 9. avgust 2006, 11:39

Lunca, hvala, lepo si obrazložila. :2src:

Iz tega lahko sklepam, da se slika hiše menja ob tranzitu določenega planeta. Hvala Bogu, v mojem primeru pride vladar v svojo hišo (Strelčevo). Ampak kljub temu me martra, ali se iz tega da razbrat in potem reči (laično) "začetek in potem pol kariere je pod vplivom vladarja Plutona, ki ima take in take aspekte, vendar v drugi polovici bo lažje, ker vladar Jupiter ima to in to....) x:Ix


Res me jezi, ker si ne znam točno razložiti x:Dx . Še posebej imam zanimivo 6. hišo. Začne se na 29.st Dvojčka in nadaljuje cela v Raku. Zanimivo pri tem sta vladarja Merkur in Luna oba na ta hudi stopinji 22 in to v inkonjunkciji in to zanimivo enako obarvana (luna - tehtnica, merkur - bik). Še dobro da je vladarica na 17 st. bika, ki malo polepšuje zadevo (ampak na žalost v konjunkciji z merkurjem). Ni čudno, da mi je delo ubitačno in neizpolnjujoče. :vragec: :vragec: Upam, da bo kdaj boljše x:)x

Malo sem razširila vprašanje.

#129 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 9. avgust 2006, 12:33

[quote name='magda' date='9. Aug 2006 2006b 12:40' post='674149']

Res me jezi, ker si ne znam točno razložiti x:Dx . Še posebej imam zanimivo 6. hišo. Začne se na 29.st Dvojčka in nadaljuje cela v Raku.


xrolleyesx Me zanima, kaj ti je prinesel tranzit saturna preko šeste hiše zadnji dve leti in pol? Si mogoče precej delala, si skrbela bolj za svoje zdravje? Šesta hiša opisuje tudi domače živali, v tem času mogoče kakšna izguba psa, mačka, hrčka?

#130 magda

magda
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 84

Objavljeno: 9. avgust 2006, 13:00

Ja, Saturn mi je lani avgusta prešel DSC. Pred tem pa sem res ves njegov tranzit obiskovala zobozdravnika.
Delala več? Ja, res. Kar se je prej delalo "uspud", sem v tem času bolj temeljito opravljala.
Moj kuža pa je še vedno živ in zdrav, res pa je, da je imel bližnje srečanje z avtomobilom. Ampak vse je bilo o.k.

#131 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 10. avgust 2006, 06:33

Ja, Saturn mi je lani avgusta prešel DSC. Pred tem pa sem res ves njegov tranzit obiskovala zobozdravnika.
Delala več? Ja, res. Kar se je prej delalo "uspud", sem v tem času bolj temeljito opravljala.
Moj kuža pa je še vedno živ in zdrav, res pa je, da je imel bližnje srečanje z avtomobilom. Ampak vse je bilo o.k.



:palec: :palec: No vidiš, vse v smeri delovanja saturna v pravem smislu, vendar dobro ozaveščeno in dobro prošla, me veseli, nekaterim saturn samo namigne in ga znajo poslušat. :palec:

#132 sims

sims
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 11. avgust 2006, 21:39

Prvič na foromu. Prosim za nasvet - literaturo vsaj avtorje, datume in naslove predavanj ali delavnic. Za sabo mam že kr nekaj predelanega, amapak ta stvar je tako velika, afascinanatna... lol. Zanima me pa astrologija, vse te hiše, aspekti, pomemebne točke....

#133 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 11. avgust 2006, 22:22

Prvič na foromu. Prosim za nasvet - literaturo vsaj avtorje, datume in naslove predavanj ali delavnic. Za sabo mam že kr nekaj predelanega, amapak ta stvar je tako velika, afascinanatna... lol. Zanima me pa astrologija, vse te hiše, aspekti, pomemebne točke....



Za začetek in preko neta sploh ni težko.

V iskalnik vtipkaj 'Astrologija' ali pa pokukaj na osnovno stran Luninega foruma.

Boš našla veliko zapisanega.Takole za začetek več kot dovolj.


LP
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#134 S1xkill3r

S1xkill3r
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 16. junij 2010, 10:53

Lep pozdrav vsem,

Sem nov v astrologiji in me zanima naslednja stvar.

Nikjer ne najdem informacij kaj pomeni če imaš:

ASC v ovnu na 0 stopinj
IC v raku na 0 stopinj
DESC v tehnici na 0 stopinj
MC v kozorogu na 0 stopinj

Hvaležen bom za vsak odgovor.

#135 S1xkill3r

S1xkill3r
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 16. junij 2010, 17:06

Sem iskal po forumu in nisem našel.

Google pravi da 0 stopinj oznanja "nekaj novega - nov začetek" na področju kjer se nahaja. Naj bi bila nekakšna projekcija iz notranjosti navzven.

Te definicije so mi jasne, ni mi pa jasno kaj to pomeni konkretno v mojem primeru. Naprimer ascedent v ovnu na 00°00`00.

#136 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. junij 2010, 17:21

teh tem je ogromno - in sem jih tudi našla, samo se ne odpre ves seznam (zaradi nadgradnje foruma) - sicer bi temo bodisi zaključila bodisi združila.

Uporabljajte iskalnik!
(ne odpirajte kar vsevprek tem! saj bi bilo na obiskanem astro forumu, ki deluje 8 let, neznansko nenavadno, da ne bi bilo nobene teme o hišah)

Ko se začne znamenje - 00:00, je to to. Kot se ob 00:00 začne nov dan.
Dvom pa bi že brez tega bil odveč, kajti prihajajoče znamenje je itak močnejše (kot odhajajoče), sploh pa pri ASC, ker se najhitreje spreminja.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#137 Gost_razlika_*

Gost_razlika_*
  • Gost

Objavljeno: 16. junij 2010, 17:46

Zanimivo. Nič stopinj. Ja, nič, štartaš iz nule. Pa še ascendent v ovnu. Nula na kvadrat. Po moje si si to izmislil. To obstaja samo kot začetna aksiomska točka.

#138 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. junij 2010, 18:07

Mi je pa zanimivo, nisme še nikogar spoznala, ki bi imel os ASC-DESC IC-MC na 0°

pa res. tega sploh nisem opazila, sam prvo vrstico (ker sem itak preletela bolj od daleč, predvsem sem hotla združit teme oz. zaklljučit).

Tole je pa kakor nekakšen vzorčni primer torej...
Očitno hipotetični.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#139 S1xkill3r

S1xkill3r
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 16. junij 2010, 18:54

@Mystica: hvala za odgovor. Edino tega nisem zastopil -> "rektifikacija karte". @razlika: potrebe po izmišljevanju ne vidim, razen če dobim kakšno nagrado če imam takšne stopinje. :) @Marsa: se opravičujem če je preveč teh tem, ker jih žal nisem našel. Predlagam da ko dobim vse informacije temo zaklenete/zbrišete. Stopinje sem izračunal preko kalkulatorja ki je na lunin.net. V prilogi slika.

Priponke (datoteke)

  • Priponka  lunin.gif   22,59K   36 Število prenosov


#140 Gost_razlika_*

Gost_razlika_*
  • Gost

Objavljeno: 16. junij 2010, 19:56

Ok, 10. 11. 1986 ob približno 14:45. Če to drži, potem nisi ob 00, ampak nekaj čez.

#141 S1xkill3r

S1xkill3r
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 16. junij 2010, 20:09

Zelo blizu. :) Ob 14:43 v Slovenj G.. Sem pa sedaj tudi opazil da je veliko hiš v svojih znamenjih ali kako se to reče, razen mislim da dva. Me bo astrologija še začela zanimati. :)

#142 Gost_razlika_*

Gost_razlika_*
  • Gost

Objavljeno: 16. junij 2010, 20:18

Me veseli, da te bo astrologija začela zanimat. Ena od bolj zanimivih stvari. Edina stvar, ki me je kdaj zares zanimala, v bistvu. No, srečno.

#143 S1xkill3r

S1xkill3r
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 16. junij 2010, 20:26

??

Aja, to misliš, da so naravni vladarji hiš pri tebi tudi dejansko vladarji? Pa res, zdaj gledam - sicer ne vsi (6. in 12. imata vrinjeno znamenje)



ja to to. :)

Me veseli, da te bo astrologija začela zanimat. Ena od bolj zanimivih stvari. Edina stvar, ki me je kdaj zares zanimala, v bistvu. No, srečno.

Res je zanimivo ko lahko povežeš točke za nazaj.

#144 Mcmurphy

Mcmurphy
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 91

Objavljeno: 17. junij 2010, 11:10

Glede na karto me ne čudi, da te zanimajo mejne vede.

Evo, prilagam še tvojo karto.

#145 S1xkill3r

S1xkill3r
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 17. junij 2010, 15:13

Opazil sem da imam v 12-ti hiši nekaj planetov(luno) pa me zanima ali je to nujno slabo in kaj bi to pomenilo v mojem primeru.

#146 ananta

ananta
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 518

Objavljeno: 17. junij 2010, 15:20

E S W N ~ Z N tega nimate. Namrech obstaja tudi iztok, ta pravi, in 16 ascendentov. Pravzaprav so hi$e orijentirane kot v kompasu. Tega seveda nimate v programu, pa je v/na (natalnem) nebu. LP. K.

http://lulu.com/astrology

#147 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 17. junij 2010, 18:34

Vsi koti na začetku kardinalnih znamenj... če je čas čisto točen boš verjetno znan čovjek... :)))))) ...tele točke (0 stopinj kardinalnih znamenj) so take da zelo privlačijo pozornost javnosti... tudi katerikoli planet se znajde na teh točkah zelo "sili ven"...
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#148 S1xkill3r

S1xkill3r
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 17. junij 2010, 20:40

Čas rojstva naj bi bil po zagotovilih moje mati točen, ker je babica v bolnišnici zapisala uro takoj ko sem prilezel ven. :)

Sem prebral da imajo med drugimi tudi Walt Disney, Hilter, Sai Baba položaje nekaterih planetov na 0° , kar naj bi pomagalo pri njihovi projekciji v svet.

#149 Gost_razlika_*

Gost_razlika_*
  • Gost

Objavljeno: 17. junij 2010, 21:03

Kaj naj rečem, si pač šolski primerek. Ni da bi na rit padel. Lepo pridno imaš vse hiše postavljene na osnovno pozicijo. Zakaj ti je to tako zanimivo?

#150 S1xkill3r

S1xkill3r
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 18. junij 2010, 09:18

@mantis: hehe. V eni sapi si povedal da simpatiziram s Hitlerjem, da ne bo nič iz mene, da sem videti en bluzek, da ne vem kaj je prav in kaj narobe in da sem preponosen. :)

Me zanima iz keterega stavka si vse to razbral. Res pa je, da ponavadi "opazimo/naslikamo" tiste lastnosti pri ljudeh, katere nas motijo pri sebi.

@moderator: prosim če se tema zaklene/briše, ker sem dobil vse odgovore ki sem jih potreboval oz. sem jih lahko dobil na tem forumu.

To temo je popravil/a S1xkill3r: 18. junij 2010, 09:18





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0