Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

pranje perila


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
66 komentarjev na to temo

#1 Sprehajalec

Sprehajalec
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 320

Objavljeno: 7. januar 2007, 21:25

Ziv.

Zanima me, kako perete perilo. Če lahka kera(/keri) napiše kratka navodila.

Ktere barva grejo skupej, kteri materiali. Na kolk stopinj perete in koliko treba dat praška, ter seveda KATERI prašek uporabljate za določeno SKUPINO perila?

Hvala za odgovore.

Upam, da ne boste prehudi, ker je ta tema v pod to tematiko.

------------------ po 21. postu dopolnjeno ------------
-Jeans? Kam to daste? Posebej al z bombažom?
Pa puloverji ala eden 50%volna50%akril in drugi 50%bombaž50%akril?

Kam nej dam bolj svetlo RDEČE in RJAVO? Oboje bombaž?

- Na kakšen način pa perete na roke?

-"v trgovini kalcek imajo ez nekaj casa orescke, ki jih damo med perilo namesto praska, so ekoloski!"
To velja za vse vrste pranja?
Če pa že prašek, potli pa posebej za belo/črno/barvasto.

- Kako je s centrifugo? A to kej regulirate, al imaste vedno na max (=1500)? Ktere materiale daste na manj centrifuge?
A je pol centrifuga vzrok, da imam pr nekaterih puloverjih skrajšane rokave? :)

free priporoca:

2 ucli naprej od hale A. :vio:

http://www.btc-city....

http://www.btc-city....vina/407/kalcek

http://www.kalcek.com/KJE%20KALBTC.htm


"Če ni vetra, VESLAJ!" latinski
"Navada je navada. Ni je moč kar vreči čez okno. Valiti jo moramo po stopnicah, korak za korakom." M.Twain
"Kako pojesti slona? GRIŽLJAJ ZA GRIŽLJAJEM!!!" Colin Rose
Kaj je izvir stresa in strahu? Se zavedamo sposobnosti svojih lastnih možganov?
- Bodi to kar si; manj se boš oziral na mnenja drugih, bolje bo zate osebno.
Vse kar napišem je zgolj moje subjektivno mnenje in kot takega ga tudi vzemite. Prav tako ne ogrožam vašega obstoja, pač pa vam le podam pogled iz mojega zornega kota. Hvala za razumevanje..

#2 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 7. januar 2007, 22:44

Vse, kar imaš prati, povežeš v culo, jo privežeš na dovolj dolg konopec, konopec zavežeš na prvo vejo ob potoku in culo vržeš v vodo.
Po parih dneh culo potegneš iz vode in daš perilo sušit v električni sušilnik x:Dx

#3 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 7. januar 2007, 23:24

v trgovini kalcek imajo ez nekaj casa orescke, ki jih damo med perilo namesto praska, so ekoloski!



Ziv.

Zanima me, kako perete perilo. Če lahka kera(/keri) napiše kratka navodila.

Ktere barva grejo skupej, kteri materiali. Na kolk stopinj perete in koliko treba dat praška, ter seveda KATERI prašek uporabljate za določeno SKUPINO perila?

Hvala za odgovore.

Upam, da ne boste prehudi, ker je ta tema v pod to tematiko.



#4 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 8. januar 2007, 11:15

Jst mam en predpotopen pralni stroj in perem vse na enem in istem programu (za barvasto perilo, temp.40st.), ker program za belo, mi vse skuha na 95st. - in je pol vse sivo :sori:

v glavnem, za belo perilo uporabljam Dash, zmer dam rajš malo manj praška (ti so že itak vsi agresivni), tudi perilo je lepše oprano (ni sivine), je pa res, da ne čakam, da je vse zamazano, večinoma je samo prešvicano, al pa brisače recimo (od savne). obvezno dam potem še enkrat na izplakovanje, predno dam na program za mehčalec (Silan - en zamašek/boben). Aja, perilo naložim nekako do 2/3 kapacitete, če je več, mi stroj po kopalnici skače.

Za pisano uporabljam Perwol color magic - postopek isti kt pri belemu perilu. Tukaj namečem vse sorte barv (važno pa je, da perilo ne pušča barve, kar preverim pri prvem pranju - če pušča barvo, ga perem samo ročno!). 2×zplakovanje + Silan! Aja, perem na 40st.

Ko se mi nabere dovolj črnega perila (ja, ful nosim črnino), za pranje uporabim Perwol black. 2×zplakovanje + Silan! Perem na 40st.

Kaj perem ročno? V bistvu skoraj vse x:o)x tj občutljivejšo, fino spodnje perilo (čipke, modrčki), nogavice (ne štumfe - ti se perejo strojno), obvezno volnene/svilene zadeve (katerekoli - čeprav za te je najboljše, da jih samo malo prezračim, najprej v kopalnici, ko je še polna sopare, nato na balkonu - imata obe tkanini izredno moč samoočiščenja, sam mal vlage pa lufta rabita), aja pa stvari iz viskoze tudi perem ročno...uporabljam pa Nina Lana (za volno/svilo oz blag oz razredčen šampon za lase/tuširanje. Zelo blago ožamem/iztisnem vodo, razporstrem po brisači in posušim v vodoravni legi - pa ne na radiatorju!

Torej, večinoma perem strojno vso bombažno perilo, poliestrsko in raznorazne mešanice, edin iz lycre in elastana je super, če pereš ročno (če ne uničiš kr hmal - se zmucka/raztegne do neprepoznavnosti).

Zavese najprej namočim v blagi milnici v banji, nato jih fuknem v pralni stroj, operem na 40st, + Dash brez mehčalca in centrifuge.

V stroju perem še preproge (une male iz bombaža, krpanke se mi zdi da se kličejo), superge, bunde. Anorak+jakne perem ročno.

Za odstranjevanje trdovratne umazanije (haha, ker marketinški izraz) uporabljam Opal (ta je ful dober tut za ročno pranje tapisoma - ful bogato milnico nansesš/namiliš, pustiš, posesaš) - ta potegne stran tut šmir x^x

Tak x^x
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#5 girly

girly
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 891

Objavljeno: 8. januar 2007, 16:37

x:Dx x:Dx x:Dx Ne moreš verjet. Ravno tipi so imeli prvi kaj za povedat x;)x x:Dx

Črno posebej (zraven je lahko še temno modra).

Belo posebej.

Roza posebej.

Temperatura odvisna od materiala.

Bombaž ponavadi na 60.

Fancy cote (srajce, majčke itd.) na 30 ali 40.

Brisače in kuhunjske krpe na 90.

Ne uporabljam pralnega praška, ampak gel za pranje (ker je manj svinjarije - prah imam zmeraj po celi kopalnici). Polovico bunkice, če je porcija perila polovična (2 kg - fancy cote) pa samo četrt bunkice.

Mehčalca ne uporabljam, ker uničuje blago (zaštopa luknjice med nitkami in oblačilo ne more dihat). Izjema: brisače (da si ne olupim kože, ko se brišem) in kopalni plašči.

Če kdo ve za kakšno firmo za pralni prah oz. gel, ki ne testira na živalih, bi bila vesela informacije.

(Vem, da testirata Ariel in Persil. Kupujem Avo - ker mi je bila simpatična reklama - ne vem pa, če testirajo na živalih.)

Tudi čez tisoč let, tu bom stal,
sonce bo moje srce,
ena od tisoč zvezd mi bo prav ,
nosil bom njeno ime ...


#6 Gabriel

Gabriel
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 391

Objavljeno: 8. januar 2007, 16:55

Girly, a si pokukala v kaki z bio blagom? Tam se najde še marsikaj poleg hrane. Za ogromn ženske kozmetike vem da se dobi čist biološka pa da ni nč na živalih testirano, tko da pomoje tud kake detergente premorejo ;)

#7 girly

girly
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 891

Objavljeno: 8. januar 2007, 17:10

Kozmetike v bistvu sploh ne uporabljam, tisto malo, kar pa je, pa preverim, da ni testirano.

Večji problem je pri pralnem prahu. Našla sem samo podatke za Ariel in Persil, za ostale firme pa ne.

Kje pa je kakšna bio trgovina v LJ?

Tudi čez tisoč let, tu bom stal,
sonce bo moje srce,
ena od tisoč zvezd mi bo prav ,
nosil bom njeno ime ...


#8 girly

girly
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 891

Objavljeno: 8. januar 2007, 22:02

Tudi to se strinjam. Ampak saj moč centrifuge se da nastavit. Odvisno pač, kako hitro rabiš cote suhe.

Tudi čez tisoč let, tu bom stal,
sonce bo moje srce,
ena od tisoč zvezd mi bo prav ,
nosil bom njeno ime ...


#9 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 8. januar 2007, 22:03

sej sm napisu zgori trgovina samopostrezna kalcek (BTC) :vio:
[/quote]

#10 girly

girly
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 891

Objavljeno: 8. januar 2007, 22:06

Kje v BTC-ju?

Tudi čez tisoč let, tu bom stal,
sonce bo moje srce,
ena od tisoč zvezd mi bo prav ,
nosil bom njeno ime ...


#11 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 8. januar 2007, 22:10

2 ucli naprej od hale A. :vio:

http://www.btc-city....

http://www.btc-city....vina/407/kalcek

http://www.kalcek.com/KJE%20KALBTC.htm

#12 girly

girly
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 891

Objavljeno: 8. januar 2007, 22:11

x:Dx x:Dx x:Dx

Ja saj fancy cot itak ne pereš v nekih ogromnih količinah, pa tudi centrifugo nastaviš na manj kot pol.

Pri kuhinjskih krpah in brisačah pa na polno, ker se mi jih ne da 2 tedna sušit (imam velike brisače, tiste "normalne" mi grejo na živce)

Tudi čez tisoč let, tu bom stal,
sonce bo moje srce,
ena od tisoč zvezd mi bo prav ,
nosil bom njeno ime ...


#13 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 8. januar 2007, 22:16

js ne kompliciram x;)x

nikol si ne kupim nič kar zahteva ekstra ukvarjanje

belih cot nimam ker itak takoj ratajo sive :xx!: nimam ene bele brisače, majce, gat ništa....tud moj ne, še tist kar je mel sm itak zafarbala x;)x x:Dx

črno, temnomodro in rdeče perem skup na 40

svetle pisane spet skp, isto na 40 x:px brisače zmeri skp, pa obvezno u sušilca, tud vse ostalo mora bit tko da se da u sušilcu sušit xcivx

na roke sam kak modrc operem, to pa je tud vse x:o)x

se mi scufa dab se še s tem mogla neki pečat ekstra x:Dx
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#14 girly

girly
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 891

Objavljeno: 8. januar 2007, 22:17

2 ucli naprej od hale A. :vio:

http://www.btc-city....

http://www.btc-city....vina/407/kalcek

http://www.kalcek.com/KJE%20KALBTC.htm



Hvala! :palec:

Tudi čez tisoč let, tu bom stal,
sonce bo moje srce,
ena od tisoč zvezd mi bo prav ,
nosil bom njeno ime ...


#15 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 8. januar 2007, 22:37

na roke sam kak modrc operem, to pa je tud vse x:o)x

A kar na sebi :inocent:

#16 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 9. januar 2007, 15:07

cote bolj zjebe centrifuga kot kemija



:xx!: res je, še najbolj pa sušilc za perilo

v laboratorijih jih uporabljajo za staranje materialov

trenje pa vročina x:o)x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#17 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 9. januar 2007, 17:35

Ne vem kaj ste že povedali.....

Samo pranje....občutljive materiale kot so svila pa volna ...pa tudi kakšna očbutljiva viskoza pa še je se ponavadi kar vedno mora prati na roke z pralnimi praški, ki so namenjeni pranju občutljivih materialo. Pa pri temperaturi 30 stopinj celzija ...tudi zelo previdno ožemanje .

Drugače pa barvasto perilo se pere pri štirideset ali šesdeset stopinj odvisno, od barvil s katerimi so obarvane. poglej lepo etiketo o vzdrževanju. x:)x

Glede pralnih praškov...sedaj za belo perilo se uporablja prašek ki je za belo perilo, ker vsebujejo belilo, ki zopet poškoduje barvila. Da bi material poškodoval , saj ti novejši praški naj ne bi delali, ker se izogibajo belila na osnovi klora..... x:)x

Fino je, če v zadnjo vodo splakovanja (npr ko pereš volno) kaneš nekaj kisa....( volna ima enako kemično sestavo kot lase)...in kaj lepega kis naredi lasem ravnoo tako volni.

Sol...hm soda, ki jo v pralne praški uporabljajo za mehčanje vode xDDx ..sam to ni stanetova sol x:Dx

Drugače pa ...včasih so prali z rastlino milnico x:Dx

xsrcx xsrcx

Sintetiko boh vari kuhat.....peremo pri 30 stopinj ali 40 la pa 50.....


Sušilci...nisem pristaš...preveč poškoduje vlakna .

#18 Sprehajalec

Sprehajalec
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 320

Objavljeno: 9. januar 2007, 18:05

Ful thx vsem za odgovore. Imam pa še nekaj novih vprašanj:

-Jeans? Kam to daste? Posebej al z bombažom?
Pa puloverji ala 50%volna50%akril in 50%bombaž50%akril?

Kam nej dam bolj svetlo RDEČE in RJAVO? Oboje bombaž?


- Na kakšen način pa perete na roke?

"v trgovini kalcek imajo ez nekaj casa orescke, ki jih damo med perilo namesto praska, so ekoloski!"
To velja za vse vrste pranja?
Če pa že prašek, potli pa posebej za belo/črno/barvasto.

- Kako je s centrifugo? A to kej regulirate, al imaste vedno na max (=1500)? Ktere materiale daste na manj centrifuge?
A je pol centrifuga vzrok, da imam pr nekaterih puloverjih skrajšane rokave? :)

Skoz omenjate barvasto, to pomeni, kar ni belo in ni črno? Al da je več barv gori? :)
"Če ni vetra, VESLAJ!" latinski
"Navada je navada. Ni je moč kar vreči čez okno. Valiti jo moramo po stopnicah, korak za korakom." M.Twain
"Kako pojesti slona? GRIŽLJAJ ZA GRIŽLJAJEM!!!" Colin Rose
Kaj je izvir stresa in strahu? Se zavedamo sposobnosti svojih lastnih možganov?
- Bodi to kar si; manj se boš oziral na mnenja drugih, bolje bo zate osebno.
Vse kar napišem je zgolj moje subjektivno mnenje in kot takega ga tudi vzemite. Prav tako ne ogrožam vašega obstoja, pač pa vam le podam pogled iz mojega zornega kota. Hvala za razumevanje..

#19 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 9. januar 2007, 18:19

jeans..to so kavbojke :inocent: , ponavadi je to bombaž...no sedaj dajejo v ta material še Lycro-elastan..da so bolj elastične pa ne izgubijo oblike.
To se pere pri temperaturi 30 stopinj.....pa program za občutljivo perilo. x:)x

Pulover ...tale mešanica ...bi se lahko prala v pralnem stroju pri 30 stopinjah celzija ...je pa zanimiva mešanica...mal me bombaž moti :inocent:


Na roke se pere...vzemi škaf pa notri vodo ....naj bo tolko topla da te roke ne spečejo....bolj manj kot več..potem dodaš detergent.....sedaj odvisno kaj imaš ...volna svila se ne menca....drgne xDDx , ker se vlakna poškodujejo.pri svili (pravi)...pri volni pa, če je preveč vroča voda poleg pa še intenzivno drgnjenje se volna spolsti....skrči zopet uničiš oblačilo x:)x

Saj poznaš filc...no na tak način se filc dela ...iz volnenih vlaken xDDx

Drugače pa ti pripočam....pojdi na net stran varstvo potrošnikov, pa vtipkaj vzdrževanje tekstilj...včasih je bila tam ena prav luštna brošurca prav enostavno napisano kako se vzdržujejo različni materiali.

Lahko pa na tekstilni faks x:Dx

Pa gospodinje to tudi obvladajo :palec:

xsrcx

#20 girly

girly
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 891

Objavljeno: 9. januar 2007, 18:32

Ful thx vsem za odgovore. Imam pa še nekaj novih vprašanj:

-Jeans? Kam to daste? Posebej al z bombažom?
Pa puloverji ala 50%volna50%akril in 50%bombaž50%akril?

Kam nej dam bolj svetlo RDEČE in RJAVO? Oboje bombaž?
- Na kakšen način pa perete na roke?

"v trgovini kalcek imajo ez nekaj casa orescke, ki jih damo med perilo namesto praska, so ekoloski!"
To velja za vse vrste pranja?
Če pa že prašek, potli pa posebej za belo/črno/barvasto.

- Kako je s centrifugo? A to kej regulirate, al imaste vedno na max (=1500)? Ktere materiale daste na manj centrifuge?
A je pol centrifuga vzrok, da imam pr nekaterih puloverjih skrajšane rokave? :)

Skoz omenjate barvasto, to pomeni, kar ni belo in ni črno? Al da je več barv gori? :)



Jeans je najboljše prat po par kavbojk skupaj, da imaš samo jeans. Če nočeš, da gre barva dol, peri na 40. Če so hudo umazane, na 60. Centirfuga je lahko pri jeansu na ful.

Če pa imaš samo ene kavbojke, pa je jih fino kombinirat z nečim podobne (torej temne - NE rdeče) barve in materialom, ki ni haklik. Recimo puloverji stila Fruit of the Loom se komot zraven dajo. Bolj debel bombaž, skratka. Ali pa trenerke.

VSE kar je iz volne, ne glede na to, kaj je zraven zmešano, ne peri na več kot 30. Pa centirfugo na čim manj, jaz jo dam ponavadi na 400 ali 600.

Stvari z akrilem pa kupuj čim manj. Ne smejo se prat na visoki temperaturi (ne nad 40), ponavadi pa se ne operejo povsem in še potem znajo smrdet (če si prej recimo fajn zašvical, potem pa še to majico pajsal v košari za perilo kakšen teden).

Rdeče in rjavo bi jaz na tvojem mestu prala kar skupaj (prej v umivalnik natoči vodo, pa malo namoči - za 2 ali 3 minute, da vidiš, če kateri kos ful barvo spušča - v tem primeru ga ne dat zraven). Obe barvi lahko pereš tudi zraven črnega (s tem da je nevarnost, da ti katera črna stvar spušča barvo in boš potem dobil malo bolj temno rdečo in rjavo ven). Nisi napisal, kaj imaš rdeče in črno. Če je iz bombaža, peri na 40 ali 60. Po želji. (Boljše na 40 - se manj uniči in manj zbledi.)

Na roke pereš tako, da v umivalnik ali veliko plastično posodo natočiš toplo vodo, dodaš pralni prah/gel, namočiš EN KOS oblačila in drgneš blago ob blago. Posebej bodi pozoren na predel, kjer so pazduhe - tam moraš temeljiteje. Če moraš na roko oprati več kosov perila, začni z najsvetlejšim in končaj z najtemnejšim. V tem primeru ti ne bo potrebno menjati vode in oblačila se ti ne bodo obarvala.

Kakšni so oreščki, ne vem, bom javila takoj, ko jih nabavim. :palec:

Jaz uporabljam en in isti pralni prah/gel za vse barve in materiale (razen za volno - tega kupim posebej). Ponavadi kupim tistega za barvno perilo in do temperature 60 stopinj (to vse piše na embalaži). Nimam problemov s tem, da bi mi oblačila pretirano bledela, bele stvari pa tudi ne postajajo sive (sive v bistvu postanejo, če uporabiš premalo praška/gela; PAZI: če ga uporabiš preveč, imaš eno samo peno in se stvari ne operejo dobro)

Na čim manj centrifuge (nekje polovično dozo) daj vse, razen bombaža (posebej volno!!!!). Tudi bombažne majice daj nekje na 3/4, jeans, brisače in kuhinjske krpe pa lahko daš na ful.

Kratke rokave imaš, ker si pral na preveč stopinj in se je perilo skrčilo. Ko kupiš nekaj novega, vedno vprašaj prodajalko, za koliko procentov se bo stvar skrčila, ko jo opereš (po prvem pranju se večina stvari skrči).

Ko obešaš volnene stvari, naj LEŽIJO. Če bodo visele, se bodo raztegnile.

Pa tudi centrifugiranje raztegne stvari (bombažne majice več ne bodo tako oprijete - razen, če jih opereš na visoki temperaturi).

Barvno perilo je vse, kar ni črno in belo. S tem da ne moreš dati skupaj prati vsega barvnega perila, recimo rumenega in zelenega. Biti morajo vsaj približno podobne barve. Recimo modra in zelena, rdeča in rjava, rdeča, roza in vijolična, vijolična in modra, rumena in oranžna itd.

Tudi čez tisoč let, tu bom stal,
sonce bo moje srce,
ena od tisoč zvezd mi bo prav ,
nosil bom njeno ime ...


#21 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 9. januar 2007, 19:04

da, za vse vrste perila in mislim, da menda samo do 60 stopinj celzija. toda ce je perilo prevec zaflekano je pac potrebno uporabiti prasek ali kako drugo alternativo. imajo tudi ekoloski prasek in ekoloski mehcalec, kakor tudi ekoloski prasek za posodo. vsi produkti naj bi bili naravi bolj prijazni.
In seveda kakor trdijo 100% eko zivila. Drago, toda dosti boljse!

Med drugim:

# Okolju prijazna čistila: pralni oreški, eko pralni praški, eko belila in mehčalci, čistila za pomivanje posode in različnih površin
# Izdelki za nego telesa in kozmetika: damski vložki iz naravnih materialov (brez klora), vata, negovalna kozmetika Dr. Hauschka, Weleda, Urtekram, Bema, Pharmos, Primavera in Lavera ter dekorativna kozmetika Dr. Hauschka

...etc :palec:
nakup v trgovini kalcek se mi zdi tudi zanimiva alternativa kot nakup darila, nekomu, ki bolj zdravih produktov se ne pozna :8): :palec:

....

"v trgovini kalcek imajo ez nekaj casa orescke, ki jih damo med perilo namesto praska, so ekoloski!"
To velja za vse vrste pranja?
Če pa že prašek, potli pa posebej za belo/črno/barvasto.



#22 Gabriel

Gabriel
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 391

Objavljeno: 9. januar 2007, 19:28

Ko smo bli pr bioloških zadevah, se mi ni zdelo pomembno kaj bolj cunje poškoduje, ampak se mi zdijo te reči dobra izbira tistih ki ne želijo da so izdelki testirani na živalih, al pa tistim ki ne želijo spuščat kemijskih detergentov v odpadno vodo.
Je pa res vse tole zlo drago. Sam zaenkrat še vedno v večji meri posegam kar po standardnih artiklih, al pa mal kombiniram

#23 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 9. januar 2007, 19:34

da... jst sm pa ugotovu, da je 'bolj zdrav' nacin zivljenja zihr vsaj 5x cenejsi kakor nezdrav! x8Dx :palec:

#24 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 9. januar 2007, 23:04

da... jst sm pa ugotovu, da je 'bolj zdrav' nacin zivljenja zihr vsaj 5x cenejsi kakor nezdrav! x8Dx :palec:

Bravo, si le spoznal :palec: x;)x

#25 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 10. januar 2007, 11:20

ja, sem, cepriou se ne dovolj; sam ti pa se nis... :o|o: pa upam, da bos! :palec:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0