Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

pranje perila


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
66 komentarjev na to temo

#51 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 16. januar 2007, 11:56

The best! x8Dx :palec:
se ena ekolosko osvescena gospodinja! x:Dx :palec:
fajno! pa se parim poves, pa nas bo ze full! :vio: :palec:

Rezultati pranja z oreški:
...
Bom odslej prala z oreški.


Cookie, nism zihr, ce jih majo tut v kalcku na trubarjevi. sigurno pa jih imajo v samopostrezni kalcek v BTC (karta, kazipot je na prvi strani te teme...ce slucajno rabis).

#52 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 16. januar 2007, 11:59

:inocent: ja...pa tud ročno, pa pomivanje po tleh pa okenski okvirji pa tak....

sam fucbalersko blato pa še kr z Arielom x8Dx
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#53 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 16. januar 2007, 12:04

Tnx Free za tip xsrcx
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#54 girly

girly
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 891

Objavljeno: 17. januar 2007, 11:13

Imam kritiko na oreške (včeraj prala drugo žehto): ne operejo menstrualne krvi. :vragec:

Tudi čez tisoč let, tu bom stal,
sonce bo moje srce,
ena od tisoč zvezd mi bo prav ,
nosil bom njeno ime ...


#55 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 24. januar 2007, 16:10

kupla 2x po 50g oreškov, zame in za lubija.

Stestirala na temnem perilu, na 40..
se sušijo cunje, ne vem, zaenkrat zgleda kul... sem pa mal zabluzila in dala eterično olje tja, kamor se da mehčalc, prejle pa brala na na netu, da se kar na bombažno vrečko z oreščki nakapa.. nič, bom zvečer še eno porcijo belega perila na 90 dala prat, če brisače ne bodo pol pri uporabi smrdele smo že kar terno zadel :palec:
če bo pa še kake mal bolj prešvicane cunje (no, to jaz težko testiram :inocent: ) opral, pa dbest.

Ma lubi neki alergije po nogah zadnje čase pa sem rekla, da mu tole prinesem, da sproba...

A mi lahk kdo tole pomaga zračunat x:o)x :vio:
1kg oreščkov je za 100-160 pranj.. recmo 100, k je zihr.. in je cena 4800 SIT.
kolk je 1 liter pralnega praška (Ava, Persil, Ariel) pa za kolk pranj je tist liter? premalkrat kupujem, pa nimam pojma v bistvu.. recmo ene jurja pa pol.. pa za 20 pranj.. pol je tole res pol cenej...

pa šampon sem si nardila, grem si zdaj lase oprat pa poročam :palec:

Girly, sej to piše nekje (sem ful po netu prebrskala), da ne opere krvi in takih divjih madežev, ki naj jih tud normalni praški ne bi.. Si probala pecilni prašek dodat za belo perilo?
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#56 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 24. januar 2007, 16:40

neglede na ceno, oz. cetudi je drazje (pa verjetno ne), gre tu se zato, da naj bi blo naravi prijazno in tudi dosti bolj zdravo. x^x
drugo: kaj in koga podpremo ce kupimo prasek in kaj in koga podpremo, ce kupimo orescke.
vseh odgovorov ne vem, predvidevam pa, da so orescki vsestransko prijaznejsi do cloveka in narave.

#57 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 24. januar 2007, 17:01

Ja, Free, res je. Samo je razlika, če živiš z 200 al pa 2000 evri na mesec. Potem gledaš tud na ceno.
Uporabljala bom oreščke, če se bodo izkazali za uporabne. Ceno primerjam, ker jo vedno in delam potem kompromis med kvaliteto in ceno. Če se da v vse to vtaknit še okoljevarstvo, sem samo vesela.

Sem si vzela čas ene pol ure in se sprehodila po Kalčku. Cene so pač pri večini stvari (sploh hrana) za 50, 100% višje od onih v Sparu na primer. In žal si ne morem privoščit, da bi kupila toaletni papir, kilo jabolk plus še ene par stvari, ki jih je imela gospa pred mano v tamali košarici in zanje plačala 48 evrov.

Zakaj bi kupovala eko pridelane makarone za 1,5 evra, če jih lahko v normalni trgovini dobim za 0.60? Naj se grem zdravo prehrano pol meseca, pol meseca pa živim na prani x:o)x
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#58 girly

girly
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 891

Objavljeno: 24. januar 2007, 20:53

Girly, sej to piše nekje (sem ful po netu prebrskala), da ne opere krvi in takih divjih madežev, ki naj jih tud normalni praški ne bi.. Si probala pecilni prašek dodat za belo perilo?


Belega perila še nisem prala, v bistvu bolj temne stvari nosim in belo pride na vrsto mogoče enkrat na mesec. Pa še tisto je bež in ne belo.

Kuhinske krpe bom prala s prahom, ker imam ponavadi totalno zasvinjane in če kri ne gre ven, tudi tisto ne bo (niti s pralnim prahom ne grejo fleki dol)..

Sem pa prala brisače, ki so progaste - bela v kombinaciji še z eno barvo, pa nisem nobenega belila uporabila, pa je kul.

Pa še majno opozorilo: zadnjič nisem takoj pobrala opranega perila iz stroja, pustila sem ga kakšnih 12 ur in je potem smrdelo kot kuga. Sklepam, da po takšni uležanosti zasmrdi v vsakem primeru, ne glede na to, s čem ga pereš, ampak prašek/gel in mehčalec prikrijejo ta grozen vonj.

Sem kar ponovila pranje, niti ven nisem vzela cot. :xx!:

Tudi čez tisoč let, tu bom stal,
sonce bo moje srce,
ena od tisoč zvezd mi bo prav ,
nosil bom njeno ime ...


#59 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 24. januar 2007, 21:34

ha, razumem kaj govoris.
...prej si navajala neke cene ki niso ravno zelo razlicne in izhajal sem iz tistih - o ceni oresckov in praska. in ne o izkljucnem kupovanju pri kalcku, kar je seveda do neke meje seveda tudi dobrodoslo. x:o)x
Zal mi je, da je morda moj post zvenel kot ocitek. Ne nameravam karokoli ocitati.

Sicer pa, porabim manj denarja za hrano sedaj ko vecinoma kupujem v kalcku in njemu podobnih trgovinah, kakor prej ko sem uzival slabso hrano iz mekratorja, tusa... ipd. Vecinoma porabim manj tudi vseh drugih majsih dobrin iz trgovin... Ampak tudi razumem, ce tega se ne razumes. :8): Razumem pa jaz tebe. In tudi to je vredu. x:Xx
Ni mi namen biti pokroviteljski.


Ja, Free, res je. Samo je razlika, če živiš z 200 al pa 2000 evri na mesec. Potem gledaš tud na ceno.
Uporabljala bom oreščke, če se bodo izkazali za uporabne. Ceno primerjam, ker jo vedno in delam potem kompromis med kvaliteto in ceno. Če se da v vse to vtaknit še okoljevarstvo, sem samo vesela.

Sem si vzela čas ene pol ure in se sprehodila po Kalčku. Cene so pač pri večini stvari (sploh hrana) za 50, 100% višje od onih v Sparu na primer. In žal si ne morem privoščit, da bi kupila toaletni papir, kilo jabolk plus še ene par stvari, ki jih je imela gospa pred mano v tamali košarici in zanje plačala 48 evrov.

Zakaj bi kupovala eko pridelane makarone za 1,5 evra, če jih lahko v normalni trgovini dobim za 0.60? Naj se grem zdravo prehrano pol meseca, pol meseca pa živim na prani x:o)x



#60 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 24. januar 2007, 21:59

ha, razumem kaj govoris.
...prej si navajala neke cene ki niso ravno zelo razlicne in izhajal sem iz tistih - o ceni oresckov in praska. in ne o izkljucnem kupovanju pri kalcku, kar je seveda do neke meje seveda tudi dobrodoslo. x:o)x
Zal mi je, da je morda moj post zvenel kot ocitek. Ne nameravam karokoli ocitati.

Sicer pa, porabim manj denarja za hrano sedaj ko vecinoma kupujem v kalcku in njemu podobnih trgovinah, kakor prej ko sem uzival slabso hrano iz mekratorja, tusa... ipd. Vecinoma porabim manj tudi vseh drugih majsih dobrin iz trgovin... Ampak tudi razumem, ce tega se ne razumes. :8): Razumem pa jaz tebe. In tudi to je vredu. x:Xx
Ni mi namen biti pokroviteljski.

x:o)x x:Dx sam da razumemo, da razumemo, da razumemo x:o)x


cene hotla primerjat zato, ker nekatere pač prepriča cena. in kupijo tisto, kar je 50% cenej, kar sem nekak zračunala, da ti oreščki so...

drugač pa vem kaj hočeš povedat.. da če je hrana kvalitetna in hranljiva, je porabiš manj. pa se mi ne da zdele pa še v temo ne paše x;)x

fajn čvekat s tabo po dolgem času x:Xx
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#61 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 25. januar 2007, 08:59

Imam kritiko na oreške (včeraj prala drugo žehto): ne operejo menstrualne krvi. :vragec:

Ah, sej tutn "moj" prašek (Dash) tega ne zmore v 1 rundi - pač namažem po fleku še mal Opal-a, včas gre vse ven, včas pa se še malo pozna, ampak boli me..

..., če brisače ne bodo pol pri uporabi smrdele smo že kar terno zadel :palec:

A mi lahk kdo tole pomaga zračunat x:o)x :vio:
1kg oreščkov je za 100-160 pranj.. recmo 100, k je zihr.. in je cena 4800 SIT.
kolk je 1 liter pralnega praška (Ava, Persil, Ariel) pa za kolk pranj je tist liter? premalkrat kupujem, pa nimam pojma v bistvu.. recmo ene jurja pa pol.. pa za 20 pranj.. pol je tole res pol cenej...

pa šampon sem si nardila, grem si zdaj lase oprat pa poročam :palec:

Girly, sej to piše nekje (sem ful po netu prebrskala), da ne opere krvi in takih divjih madežev, ki naj jih tud normalni praški ne bi.. Si probala pecilni prašek dodat za belo perilo?

Ja, men tut stare brisače (sam stare, novejše ne) smrdijo pri uporabi - zdej ne vem, mogoče dam premal pral.praška al bi mogla vse na 90 oprat? (perem na 40, ker druzga moj pral.stroj ni v stanju oprat-metuzalem)

Jst mam pral.praška za ful časa (pol leta), k perem sam zase pa še ful manj ga dam v boben.

Kaj se je zgodilo s poročilom o stanju las po pranju z narjenim šamponom?? Kak poseben šampon?

Ja, Free, res je. Samo je razlika, če živiš z 200 al pa 2000 evri na mesec. Potem gledaš tud na ceno.
Uporabljala bom oreščke, če se bodo izkazali za uporabne. Ceno primerjam, ker jo vedno in delam potem kompromis med kvaliteto in ceno. Če se da v vse to vtaknit še okoljevarstvo, sem samo vesela.

Sem si vzela čas ene pol ure in se sprehodila po Kalčku. Cene so pač pri večini stvari (sploh hrana) za 50, 100% višje od onih v Sparu na primer. In žal si ne morem privoščit, da bi kupila toaletni papir, kilo jabolk plus še ene par stvari, ki jih je imela gospa pred mano v tamali košarici in zanje plačala 48 evrov.

Zakaj bi kupovala eko pridelane makarone za 1,5 evra, če jih lahko v normalni trgovini dobim za 0.60? Naj se grem zdravo prehrano pol meseca, pol meseca pa živim na prani x:o)x

Se strinjam, nekak isto razmišljam.

Strinjam se pa tut s Free-jem; če apliciram tuki izkušnjo s pasjo hrano; včas kupovala cheap hrano (ala Pedigree ipd.shit) za svojga psa, pol prešaltala na visokokakovostno briketirano prehrano (ala Eukanuba, Tehnical), kupljeno v spec.štacunah oz pri veterinarju (k ga mam glih bliz doma), dejansko pesjanka požre vsaj za polovico, če ne 2/3 MANJ hrane kot unga junk-stuff-a in tudi manj denarja odštejem za mesečno prehrano psa. Da ne omenjam, da je tut pasjih kakcev (količinsko) ful manj (podatek za vse, ki počistijo za svojimi ljubljnečki x:o)x pa še smrdi manj xrolleyesx ). Aja pa še pesjanka je bolj zdrava, vitalna, igriva, ni zavaljena (ok, tuki je dost velik faktor pogostost/obilnost hranjenja).
Osebno kupujem kokrtok zdravo hrano; prednost valda dam na eko/bio, upošetevam pa tudi faktor CENA; če mi finance dopuščajo, kupujem take izdelke (odvisno od meseca do meseca - sezone).
Je pa zihr za razmislit xDDx
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#62 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 25. januar 2007, 11:10

Cookie, ne boš verjela.. točno o tem sem včeraj pol razmišljala.. kako sem zdajle kupila mačku ene navadne brikete v trgovini in da bi skoz jedu in jedu in jedu.. pa da ponavad ni blo tega xnckrivx sam ponavad mu kupujem to pri veterinarju, une ta kvalitetne.. po drugi strani je pa zima, pa verjetno tud več rabi :inocent:

Saj jaz tud ne kupujem največjega junk fooda, pač po filingu, stvari brez e-jev, umetnega cukra, barvil.. kruh sama pečem (tud tle se pol prišpara, ja), pa poleti zelenjavo na tržnici in tak.. se mi zdi, da dost hitr ugotovim kaj je preveč umetno za moj okus.. je pa cena faktor ja, in bo faktor dokler ne bom vsaj ene 1000 evrov na mesec zaslužla.. xnckrivx

Brisače.. ko sem se preselila sem, sem se šla neki eko in prala vse na 40.. in se pol pritoževala, ker so mi smrdele (čist nove).. pa mi je mami predlagala, naj na 90 operem, da res pobije une bakterije in živali.. in je blo OK pol... ttko da jaz zdaj kombiniram.. kadar mam mal perila, zmečem vse svetlo na 40, tud brisače, kadar se pa nabere več brisač in servetov, jih pa skup na 90 vržem, da se mal prekuhajo.. jaz mam drugač tud 1,5l Ariel za pol leta približno, ja...

Lasje.. kul, mehki, nič balzama niti nisem dala, ker me je zanimal kok bodo slamasti.. pa niso, čist fajn oprani (sploh če pomislim, da sem mela prej orehovo olje gor)pa dišali so tko lepo, čist nežno.. sam je pa cel projekt xrolleyesx najprej kuhaš oreške v vodi, da spustijo tisto milnico.. pol pa še z vrečko, polno njih masiraš po glavi.. ne pričakovat preveč pene, je v bistvu ni.. to mal zmoti, ker maš filing, da se ni nič opral.. sam opere vseen.. jaz sem pol ful premešala uno posodico z milnico, da se je mal pene nardil, bolj zarad občutka.. aja, pa peče precej če v oči pride, tko da previdno.. pa se mi zdi, da me je pol mal srbelo, kot da bi mi mal izsušil lasišče al kaj vem.. mah za probat je.
(aja, jaz sem uporabla kar uno porcijo oreškov, s katerimi sem prej na 40 prala.. tko da sem jih do konca izrabla)
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#63 Sprehajalec

Sprehajalec
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 320

Objavljeno: 1. februar 2007, 12:19

Ziv.

Se neki me zanima.
(vse za temno perilo)
Če piše 40 stopinj, pa pereš na 30, verjetno ni razlike?
Če perem še volno zdravn (50%), in zmanjšam centrifugo na polovico. Kako bo to vplival na ostalo perilo. A bo potli ful bolj mokro? Al ne bo pretirane razlike?
Kam dam pa potli temno spodnje perilo, to se more prat na 60 stopinj? Potli to perem posebej.

Pa še to, včaš pride mal teh bucik, al kako bi temu reku.. Ma tist no, k pr temnem perilu mal scufa.. neki tko no.. K eni s selotejpom to dol poberejo. Od česa to pride?

thx :)
"Če ni vetra, VESLAJ!" latinski
"Navada je navada. Ni je moč kar vreči čez okno. Valiti jo moramo po stopnicah, korak za korakom." M.Twain
"Kako pojesti slona? GRIŽLJAJ ZA GRIŽLJAJEM!!!" Colin Rose
Kaj je izvir stresa in strahu? Se zavedamo sposobnosti svojih lastnih možganov?
- Bodi to kar si; manj se boš oziral na mnenja drugih, bolje bo zate osebno.
Vse kar napišem je zgolj moje subjektivno mnenje in kot takega ga tudi vzemite. Prav tako ne ogrožam vašega obstoja, pač pa vam le podam pogled iz mojega zornega kota. Hvala za razumevanje..

#64 girly

girly
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 891

Objavljeno: 1. februar 2007, 12:31

30 ali 40 stopinj je za mene glih isto. Saj eni stroji sploh nimajo opcije 30.

Če centrifugiranje zmanjšaš, bo perilo bolj mokro, kar pomeni, da se bo bolj dolgo sušilo, to pa je tudi vse. Pa manj uničeno in raztegnjeno bo. Tako da če imaš čas perilo dlje časa sušit, vsekakor priporočam manjšo moč centrifuge ne glede na material. Ampak vseeno pazi, da v stroj ne naložiš več perila, kot je za določeno moč centrifuge dovoljeno.

Spodnje perilo je fino prat na 60. Jaz vse bombažne spodnjice perem na 60 (še majhno opozorilo čisto by the way - Skinny ima zadnjo kolekcijo črnih ženskih spodnjic povsem zanič, rob po ENEM pranju postane moder in se scufa :o|o: ), spodnjice iz bolj fancy materiala perem na 40.

Tisto "scufano" pa je živi užas. Ponavadi se naredi na štrikanih puloverjih in podobnih oblačilih. S selotejpom ne gre dol, se pa dobi ena mašinica, ki to dol poreže in je dokaj funkcionalna. Ne vem pa, kako se ji reče.

Pa še namig - v Chevignonu tako zmuckane puloverje zamenjajo še tudi po enem letu.

Tudi čez tisoč let, tu bom stal,
sonce bo moje srce,
ena od tisoč zvezd mi bo prav ,
nosil bom njeno ime ...


#65 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 1. februar 2007, 17:58

Piling ...to so cofki x:)x . velik problemček, ki se kar že dolgo časa tekstilci ukvarjajo. če tisto strižeš narediš več škode kot koristi, ker se bo začelo še bolj svalkat.

Kaj bi koristlo da se to ne bi dogajalo ne vem ...pa mislim kar trdim da še niso pogruntal...mogoče x:)x

xsrcx

#66 Sprehajalec

Sprehajalec
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 320

Objavljeno: 3. februar 2007, 13:55

thx za vse odgovore :palec:
"Če ni vetra, VESLAJ!" latinski
"Navada je navada. Ni je moč kar vreči čez okno. Valiti jo moramo po stopnicah, korak za korakom." M.Twain
"Kako pojesti slona? GRIŽLJAJ ZA GRIŽLJAJEM!!!" Colin Rose
Kaj je izvir stresa in strahu? Se zavedamo sposobnosti svojih lastnih možganov?
- Bodi to kar si; manj se boš oziral na mnenja drugih, bolje bo zate osebno.
Vse kar napišem je zgolj moje subjektivno mnenje in kot takega ga tudi vzemite. Prav tako ne ogrožam vašega obstoja, pač pa vam le podam pogled iz mojega zornega kota. Hvala za razumevanje..

#67 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 9. februar 2008, 18:48

Mal nazaj na oreške...

sem hotla sam povedat, da sem mal dodelala sistem pranja z njimi (vmes I. zatežil, da mu ful hitreje cunje zasmrdijo, oz. da se sploh ne operejo dobr in smo mal obupali)..
v glavnem, zdaj pa že ene 3 mesece spet samo z oreški perem in ni nič slišat pritoževanja. (je pa tud res, da ne razglašam preveč, pa polovico mehčalca dam vseen zraven)

No v glavnem, dodelala sem pa sistem tako, da mam v kopalnici eno posodico, kamor dam 6 polovičk oreškov in jih zalijem z vodo. V enem, dveh dneh nastane kar gosta milnica, ki jo potem nalijem v un lonček za doziranje praška in jo dam v boben, skupaj še z vrečko oreškov (ki jo pa preden dam v boben, namočim čist malo v vodo). Tako da je v bistvu mal večja doza tele milnice in stvar čist fajn deluje.
belo perilo dodam še pecilni prašek zraven.
ne vem, če menstrualno kri opere tko, dvomim, mi pa opere vse blato iz jahalnih hlač, kar je najbolj umazano, kar imam.

pa danes sem namesto mehčalca dala dve žlici alkoholnega kisa in par kapljic eteričnega. V posodico za mehčalc, deluje velik boljš kot una ideja, da vrečko od oreškov nakapaš z EO...
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0