Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Duhovnost in homoseksualnost


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
172 komentarjev na to temo

#76 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 12. april 2007, 06:59

Biti gej je OK!

Zgolj politično/socialno/duhovno korektna propaganda... xrolleyesx

Tole razmišljanje ni sicer čisto na temo, ampak vendarle: jaz bi še že mogoče bila kristjanka, če ne bi bila krščanska vera tako sovražno nastrojena do žensk (in to v sami Bibliji, govorim o veri in ne Cerkvi kot instituciji). Ampak ker krščanstvo je to kar dandanes je, pač nisem. Sebe ne bom spreminjala samo zato, da bi nekam 'pasala'. Mi pa določeni aspekti poganstva zelo dobro odgovarjajo - čeprav tudi ni ravno idealna miselnost za feministko - ženske smo baje pasivne, receptivne, voda, bla bla...preveč je vse skupaj umeščeno v naš dualistični sistem pojmovanja in razmišljanja. In tudi spola nista samo dva, jih je (vsaj!) pet, kot je ugotovila Anne Fausto Sterling v eseju "The Five Sexes: Why Male and Female Are Not Enough". Ampak žal, kaj ko nas že jezik omejuje (smo moški ali ženske, in nič vmes), brez njega pa ne moremo.

Zatorej, imejmo se radi.

Krščanstvo vzdružujejo tako, kot je, prav ženske. Marsikatera je to spoznala in mi povedala.

No, kje pa je teh pet spolov? Dejansko sta v osnovi samo dva, ostalo je lahko zgolj variacija na temo.
Possible—but highly unlikely.

#77 artem

artem
  • D član
  • Št. objav: 625

Objavljeno: 12. april 2007, 07:22

Mislim, da bi se bilo dobro boriti za vsako politično, religiozno in seksualno pravilnost da bi zaščitili našo pravico do drugačnosti v tej kulturi ki na vsak način poskuša normalizirati naše ume in jih pogojiti kot ubogljive, male in potrošniške ovce ki razmišljajo enako, volijo enako, ljubijo enako in molijo enako.

Ta “talibanizacija” naše t.i. svobodne in civilizirane družbe povzroča, da vsi ljudje razmišljajo enako, kajti če razmišljamo preveč drugače se nas smatra za nevarne. Kakorkoli že, rekel bi da je resnična nevarnost ravno nasprotna, se pravi, da bi vsi razmšljali enako!

Isto velja za versko svobodo. V javnosti se politiki petelinijo s tem, da govorijo o pravici do drugačnosti in tem kako bi morali spoštovati verske manjšine, vendar pa vlada daje prednost eni religiji.

Kakor daleč gre seksualnost, čeprav je uradno stališče naklonjeno spoštovanju in zaščiti homoseksualcev, jim v praksi še vedno niso dane enakopravne pravice. V praksi se jih še vedno diskriminira, še posebno pri službi.

Navajam citat trenutno najpomenbnejše osebe na svetu:

“Naša seksualna usmerjenost je genetsko pogojena in grajati homoseksualca ker je homoseksualec je ravno tako neumno kot grajati mačko ker je mačka.”
Rael
www.rael.org

#78 nelika

nelika
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 419

Objavljeno: 12. april 2007, 09:30

po moje je homoseksulanot rezultat kombinacije genov in okolja. Vsekakor je potrebna genetska predispozicija in potem okolje, ki tovrstno nagnjenje spodbudi.
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem.[b] Marita Golden

#79 Lenka:

Lenka:
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 12. april 2007, 09:46

po moje je homoseksulanot rezultat kombinacije genov in okolja. Vsekakor je potrebna genetska predispozicija in potem okolje, ki tovrstno nagnjenje spodbudi.


xrolleyesx

#80 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 12. april 2007, 09:54

Vsekakor je homoseksualnost karmičnega izvora, pa naj se sliši še tako newagersko puhlo.
Possible—but highly unlikely.

#81 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 12. april 2007, 10:21

Sam, če so našli gen za kajanje, zakaj potem nebi mogel bit tudi za gejevstvo.

..ne, da potem pa si gej in potem pa si kadilec - si le bolj dovzeten za to. Čeprav pri kadalicu lahko razmišljamo o večji 'potrebi' telesa po nikotinu - kar je fiziološko pogojeno. Pri geju se v tem miselnem konceptu zatakne...

Ma jaz sem se vedno bolj nagibal na stran karme ali notranje spolne sestave, kakšnih drugih dovzetnosti . Nekateri moški imajo naprimer bolj izraženo sensitivno stran, bolje začutijo žensko v sebi, medtem, ko drugi vibrirajo res na tipični moški frekvenci....

Zej recimo včeraj sem gledal en film in noter je bila ena fina deklica. In tko gledam pa opazujem in vedno bolj mi všeč postaja in vedno bolj lezem vanjo in pomislim - hmm jaz bi tud bil tak, jaz bi tud tko rad čutu in potem dojamem, da ne morem, ker so to tipično ženska čustva, ki vibrirajo skozi žensko telo in zavest in to pač ni realno možno...

... in sedaj, če bi bil malce trčen ( brez zamere komurkoli ) bi že razmišljal o kaki menjavi spola :palec:
Brez podpisa

#82 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 12. april 2007, 10:45

Zadne cajte ugotavljam da nism že dolg srečov prov skuliranga geya.Vsi so nekej napeti,živčni,neuravnoteženi in skoraj bi si upov rečt da so zarad svojega neravnovesja bi usmerjeni, ker enostavno ne vejo kva bi radi.Par let nazaj sm z enim kolegom ki je tut gey(en izmede redkih ki se udobno počut v svoji koži glede tega kljub diskriminaciji okolja in laganja da ni) vžgal eno debato in mi je dejal ko je sva sedela v enmu kafiču in ko je za šankom sedel nek fant pri 20h da bi če bi hotel ga dobiti v posteljo, da to sploh ne bi bil problem, kljub temu da ni gey ta fant.Pa ne na silo niti z kakšno manipulacijo, ampak čist z preprostim besedam ki ne vsebujejo neke prisile.Mi je dal marsikej mislt.

Pa tut en kolega od moje sestre ki je tut 100% gey(čista ženska energija ala Salome)je mel občasne preskoke ko so mu dišale samo ženske.

What a crazy world x:Dx x:Dx x:Dx ....očitno so časi ko je vse nekej na vmes in nič več ni 100% x:Dx x:Dx x:Dx

#83 nelika

nelika
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 419

Objavljeno: 12. april 2007, 10:52

Niso vse lezbijke možače in vsi geji poženščeni. Na faksu sem imela sošolca geja, ki je bil pravi dec.

Se pa geji med sabo razlikujejo v obnašanju. Nekateri se res vedejo čist po žensko oz. ženske po moško, za druge pa ne bi spet nikoli rekel, da so geji. Vse dokler tega sami ne povedo. Eni so ekstravagantni in se noro oblačijo, spet drugi okoli hodijo v kravatah ter se celo poročijo z žensko.

Ni to tako preprosto. Se mi zdi. Da bi človek rekel, da je vse v energiji.
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem.[b] Marita Golden

#84 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 12. april 2007, 10:57

Niso vse lezbijke možače in vsi geji poženščeni. Na faksu sem imela sošolca geja, ki je bil pravi dec.

Ni nujno, da se tisti, ki v sebi čuti več ženske energije, obnaša poženščeno. x:)x
Possible—but highly unlikely.

#85 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 12. april 2007, 11:07

In še nekaj bi jih vprašal: ali peder, ki se poroči in v gnusu fuka frigidno pičko, ni več peder???


Hmm a pa ti potem gnus čutiš, če bi žensko fukal. Ker načeloma si jaz to predstavljam, kot nek odklon v izmenjavi spolne energije, neke vrste izbira katera seštevanka ti je lepša - moški + moški ali moški + ženska ( v smislu spolne izmenjave/ujemanja ) . Pa ne pravim, da je ta izbira samo posledica izbire - lahko,da je kaj več zraven, narava naprimer....



Sam to je jeba kaj, če začutiš svoj nagon - u kako bi jaz zej enga tipa pofukal, namesto u kako bi jaz zaj eno žensko nabil.....ha, kaj boš potem, če začutiš tist tok, ki se zdi naraven.
Brez podpisa

#86 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 12. april 2007, 11:15

ha, kaj boš potem, če začutiš tist tok, ki se zdi naraven.

Načeloma ni v tem nič narobe, ampak: nekomu se zdi naraven tok, da pofuka žival ali pa otroka. xrolleyesx Kaj pa naj tak človek stori? Naj zanika svojo spolno naravo, svojo potrebo in se vkalupi v družbo?
Possible—but highly unlikely.

#87 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 12. april 2007, 11:20

Niso vse lezbijke možače in vsi geji poženščeni. Na faksu sem imela sošolca geja, ki je bil pravi dec.

Se pa geji med sabo razlikujejo v obnašanju. Nekateri se res vedejo čist po žensko oz. ženske po moško, za druge pa ne bi spet nikoli rekel, da so geji. Vse dokler tega sami ne povedo. Eni so ekstravagantni in se noro oblačijo, spet drugi okoli hodijo v kravatah ter se celo poročijo z žensko.

Ni to tako preprosto. Se mi zdi. Da bi človek rekel, da je vse v energiji.


Je je.Vsej je v energiji.Sam to vidjo samo uni k res znajo to čutit do take mere.Men je dostkrat kdo rekel da ta pa sploh ne zgleda gey(za oba govorim tako ženske kot moške), pa sm sam natančno vedel da je to.

Nazadne se je to zgodilo ene 4 leta nazaj ko sem bil v vojski, ko nas je mel neko obdobje nek povelnik in za katerga sem točno vedel da je gey.Nekako je naneslo da sm bil neko obdobje njegov vezist in je začel z forami ala "a si ti tut gey" tko po ovinkih.Ko je videl da iz tega ni nič se je užaljeno oddaljil od mene.Mel pa je fore kot " da ma družino(kao da bi jest mislu da to ne more bit )" ,"je dobra tist ženska v kantin ne(in ko sem bolj mlahavo odgovru da je pa ni je kr dobu krila)?" in čakov mojo reakcijo do na konc ko sm odzlužil in se mel namen vrnit v našo enoto "a že greš??? jest pa ne bi bil sam??" in tako potrdil vse moja tista ugibanje a je a ni že takoj ko sem ga prvič videl.Seveda ko semo tem govoril potem parim sovojakom (ki ne obsojajo geyev), mi nobeden ni verjel ker ta povelnik ni tak vizualni tip geya.

#88 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 12. april 2007, 11:21

Načeloma ni v tem nič narobe, ampak: nekomu se zdi naraven tok, da pofuka žival ali pa otroka. xrolleyesx Kaj pa naj tak človek stori? Naj zanika svojo spolno naravo, svojo potrebo in se vkalupi v družbo?


Hm, Alan New, a se tebi zdi, da se človek že rodi pedofil ali zoofil?
xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#89 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 12. april 2007, 11:23

:palec:

Ja to pa je res. V končni fazi iz takega koncepta vse to res vodi v izpirjenost iz nižje oblike proti najvišji najčistejši - nedolžni. Hmm ma kakor koli se sliši zastarelo, omejeno in skompleksano se tudi sliši logično in smiselno.
Brez podpisa

#90 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 12. april 2007, 11:27

Načeloma ni v tem nič narobe, ampak: nekomu se zdi naraven tok, da pofuka žival ali pa otroka. xrolleyesx Kaj pa naj tak človek stori? Naj zanika svojo spolno naravo, svojo potrebo in se vkalupi v družbo?


Bolanmu človeku ja x:Dx x:Dx x:Dx

#91 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 12. april 2007, 11:37

Hm, Alan New, a se tebi zdi, da se človek že rodi pedofil ali zoofil?
xsrcx


Pa sej to alan mislim, da popolnoma šteka. Lahko nadaljuješ - ali se človek rodi, pedofil, zoofil, gej, strejt ?

Strejt je tako očitno, da je nemogoče zgrešiti, že zaradi razmnoževalnega faktorja. Kaj pa ostale smernice - kako pa vemo, da je razlika med pedofilom, zoofilom in gejem mišljeno zgolj znotraj konteksta naravnosti takega početja ?Sicer je odgovor simpel - prve dva sta očitno posledica notranjega neravnovesja, kjer se pri geju zatakne, ker njegovo porušeno ravnovesje ni tako očitno, če sploh gre zato?

Naj še vstavim zakaj ni tako očitno; pedofil in otrok ne moreta biti v enakovrednem razmerju, isto ne žival in človek, moški in moški pa lahko bivata v enakovrednem ljubečem razmerju, ampak spet nastane problem - kaj pa transvestiti ? ma sej gej in tranvestiti se mata tud lahko rada, pa mislim, da je disfunkcija v takem razmerju očitna mislm, da se bom spet v glavo posral in puščam vam besedo....

Ali je za geja res nujno, da je notranje nestabilen, kar vpliva na njegovo spolno usmerjenost, a je tu kaj drugega posredi- to je sedaj vprašanje ?
Brez podpisa

#92 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 12. april 2007, 11:52

Pa sej to alan mislim, da popolnoma šteka. Lahko nadaljuješ - ali se človek rodi, pedofil, zoofil, gej, strejt ?

Strejt je tako očitno, da je nemogoče zgrešiti, že zaradi razmnoževalnega faktorja. Kaj pa ostale smernice - kako pa vemo, da je razlika med pedofilom, zoofilom in gejem mišljeno zgolj znotraj konteksta naravnosti takega početja ?Sicer je odgovor simpel - prve dva sta očitno posledica notranjega neravnovesja, kjer se pri geju zatakne, ker njegovo porušeno ravnovesje ni tako očitno, če sploh gre zato?

Ali je za geja res nujno, da je notranje nestabilen, kar vpliva na njegovo spolno usmerjenost, a je tu kaj drugega posredi- to je sedaj vprašanje ?


Jah, Kuvrtat, zdej, jst nimam pojma a ne, ampak, kokr mam enih minimalnih izkušenj, pravzaprav, ne osebnih izkušenj, pač pa kar so mi povedal tisti, ki jih majo, k so al pa smo brskal za vzroki, se pedofil in zoofil ne rodiš, ampak postaneš zaradi zunanjih vplivov, medtem ko se strejt al pa gej rodiš ali postaneš zaradi zunanjih vplivov. Je pa tle en mali zajeb. Težko je analizirat vplive okolja. Tko da, če povem po pravic, ne vem, se pa nagibam k temu, kar sem napisal.

xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#93 nelika

nelika
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 419

Objavljeno: 12. april 2007, 12:03

Naj še vstavim zakaj ni tako očitno; pedofil in otrok ne moreta biti v enakovrednem razmerju, isto ne žival in človek, moški in moški pa lahko bivata v enakovrednem ljubečem razmerju.



TO SE MI ZDI BISTVENO!!!
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem.[b] Marita Golden

#94 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 12. april 2007, 12:11

Ja seveda - ampak naravni vpliv pri strejtu je reproduktivni faktor, kater je pa pri geju? nič se ne opredeljujem samo sprašujem.

Lej predstavljej si 10 ful neumnih neandertalcev - hu hu whu hu hu z eno glomačo, ki jih potem to spustiš na plano med 4 bejbe isto hu hu whu whu hu hu. In potem vidiš tistih 10 hu hu whuwhu k s tistimi glomačami zbijejo tiste bejbe na tla in jih odnesejo v jamo......

...no per geju to ni tko očitno, da bi deset tipov spustu k drugim štirim pa bi grupaka udarl...
Brez podpisa

#95 nelika

nelika
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 419

Objavljeno: 12. april 2007, 12:23

Ja seveda - ampak naravni vpliv pri strejtu je reproduktivni faktor, kater je pa pri geju? nič se ne opredeljujem samo sprašujem.


Kako to misliš naravni vpliv? Razloži.

Naravno je pogojeno s strani družbe, ki obstaja v določenem času. Ta naravnost reproduktivnosti izhaja iz religij in meni ne daje nobene verodostojnosti. Potemtakem nekemu nepolodnemu moški ne bi pripadala "pravica" občevati z žensko, saj je izgubil funkcijo reproduktivnosti.

Moški in moški ne moreta sobivati v enakovrednem ljubečem razmerju, ker so vsi geji promiskuitetni, pa naj se zdej noben ne užali..


Moški ste na splošno promiskuitetni, že stoletja. Vedno bolj pa tudi ženske. Pa nobenga ne žalim.
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem.[b] Marita Golden

#96 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 12. april 2007, 12:28

Naravno je pogojeno s strani družbe, ki obstaja v določenem času.

Naravno je naravno, družbeno je družbeno. Problem je, da družbenemu pravimo naravno.

... se pedofil in zoofil ne rodiš, ampak postaneš zaradi zunanjih vplivov, medtem ko se strejt al pa gej rodiš ali postaneš zaradi zunanjih vplivov.

Ta izjava je precej leva (pa ne politično). xrolleyesx V bistvu je še en izmed izgovor za homoseksualstvo.
Possible—but highly unlikely.

#97 Borijan

Borijan
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 12. april 2007, 12:28

Zgolj politično/socialno/duhovno korektna propaganda... xrolleyesx


Ja ja, floskule letijo v nebo in življenje je igra.

Krščanstvo vzdružujejo tako, kot je, prav ženske. Marsikatera je to spoznala in mi povedala.


Zakaj prelagati vse skupaj izključno na ženske?!? Krščanstvo vzdržujemo mi VSI, moški in ženske, tako tisti, ki se z njim strinjamo, kot tisti ki se ne - že samo s tem, da ga jemljemo kot stalnico v življenju.

So tudi ženske, ki gredo v boj s patriarhalno nastrojeno Cerkvijo in se zavzemajo za enakopravnost med spoloma ter brskajo po bibliji in iščejo ter ustvarjajo nove pomene.

No, kje pa je teh pet spolov? Dejansko sta v osnovi samo dva, ostalo je lahko zgolj variacija na temo.


Pet spolov, kot jih razčlenjuje Fausto-Sterling, razvojni genetik in profesorica medicine na Univerzi Brown v Providence, so: moški, ženski, hermafroditi (1 testis in 1 jajčnik), moški pseudohermafroditi (testisi in določeni vidiki ženskega spolovila, brez jajčnikov) in ženski pseudohermafroditi (jajčniki in določeni vidiki moškega spolovila, brez testisov). Pa še to je morda preveč omejen vidik spolnosti - vprašanje je, kje pa leži 'spol' - v žlezah? v dnk? v zunanjih organih? (mislim spol kot 'sex', in ne družbeni spol kot 'gender')

In ne, vse to ni variacija na temo. To, da obstajata samo dva spola je družben konstrukt, naše dojemanje sveta. Kar se potem dogaja s hermafroditi je to, da jih medicina skuša na silo potisniti v en ali drug spol, češ da bojo imeli boljše, 'normalno' življenje...in njihove dejanske izkušnje so običajno daleč od tega (sodeč po osebni izpovedi Cheryl Chase, hermafrodita/-ke? - že jezik nas opredeljuje na m/ž).

#98 nelika

nelika
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 419

Objavljeno: 12. april 2007, 12:35

Pet spolov, kot jih razčlenjuje Fausto-Sterling, razvojni genetik in profesorica medicine na Univerzi Brown v Providence, so: moški, ženski, hermafroditi (1 testis in 1 jajčnik), moški pseudohermafroditi (testisi in določeni vidiki ženskega spolovila, brez jajčnikov) in ženski pseudohermafroditi (jajčniki in določeni vidiki moškega spolovila, brez testisov). Pa še to je morda preveč omejen vidik spolnosti - vprašanje je, kje pa leži 'spol' - v žlezah? v dnk? v zunanjih organih? (mislim spol kot 'sex', in ne družbeni spol kot 'gender')


Stavim, da je bolj mal ljudi, ki je za več vrst spolov slišal. Jaz sem pred leti gledala dokumentarec o tem na Discovery in je bilo prav zanimivo. Predvsem o npr. ženskah (ki tako zgledajo na zunaj. Imajo tudi prsi in vse), imajo pa tudi moški spolni organ. In to naravno, brez operacij.

Naravno je naravno, družbeno je družbeno. Problem je, da družbenemu pravimo naravno.


Definiraj prosim naravno. Kako si to predstavljaš?
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem.[b] Marita Golden

#99 Borijan

Borijan
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 12. april 2007, 12:36

Ali je za geja res nujno, da je notranje nestabilen, kar vpliva na njegovo spolno usmerjenost, a je tu kaj drugega posredi- to je sedaj vprašanje ?


Vsi smo notranje nestabilni.

x;)x

#100 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 12. april 2007, 12:41

Naravno je naravno, družbeno je družbeno. Problem je, da družbenemu pravimo naravno.
Ta izjava je precej leva (pa ne politično). xrolleyesx V bistvu je še en izmed izgovor za homoseksualstvo.


Zna bit, Alan New. Nisem strokovnjak za te zadeve. Ti verjetno si in svoje trditve lahko podpreš z argumenti na dovolj velikem vzorcu, ki jim daje verodostojnost. Domnevam. Je tako?

xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0