Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Duhovnost in homoseksualnost


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
172 komentarjev na to temo

#126 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 13. april 2007, 09:51

Po domače: bla,bla x:Dx x:Dx x:Dx

In ti naj bi bil "indigo"? :inocent:

Tipičen odgovor nekoga ki sam nima pojma o čem blodi... xrolleyesx x:Dx

Sem pričakoval, da boš kaj takega napisal. Predvidevam, da te v bistvu ne zanima preveriti. Torej blodim. xrolleyesx
Possible—but highly unlikely.

#127 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 13. april 2007, 10:03

Tole je zanimiv. Razpredamo o naravnih zakonih, naravi, sožitju, harmoniji, pa tko. Mislm, kva pa to sploh je? Karkol od tega?
Kuvrtat opisuje kt en vzorc, kaj že, sožitja z naravo, živetja po naravnih zakonih, neandertalce. Pa je to res? Ja, manjši vpliv so imeli na okolje, kt ga imamo mi dons. Je blo to obdobje obdobje harmonije z naravo? In dons, a dons pa ni? Uni so glih tko uničeval okolje /naravo/ in sral po njej, sam manj kt mi dons. Jebal so pa ježa velik blj kt mi. Prej umiral, blj stradal, blj jih je zebl, blj nemočni so bli. Kje je že tle idilika harmonije z naravo? Zanje gotov da ne, za naravo pa mal blj, ker se niso glih tolk vtikal vanjo.
Kaj pa dons? Je tak romanticističen, idealiziran sožitje /ala neandertalci/ sploh možen? Mislm da bi pocrkal kt muhe. Narava, kt naš stvaritelj, nas sploh ni opremla za preživetje v harmoniji z naravo. Zato nam je dala platfus v cvetličnem vzorcu z belo dehtečo ivanjščico na sredi /čemur eni rečejo mozek/. Da se znajdemo. Da preživimo. Se prav da je to naravno. Ja, presilen vpliv imamo ta moment na naravo, lahko bi ga blo manj, se strinjam. Ampak narava ni od včerej. Ma ona vzvode, da zmanjša al pa poveča vpliv njenih delov nanjo /tud mi smo njen del/. Prav spet Kuvrtat, kako da je razmnoževanje naravno, nerazmnoževanje pa da ne. Je to res? Če bi narava težila samo k razmnoževanju, bi se zadušila že zdavnaj. Pa se ne. K se ena vrsta preveč razmnoži, poskrbi al za predatorje al za pomanjkanje hrane. Naravno, a ne. Zna ga pa tud pospešt. K grozi izumrtje al pa silno pomanjkanje, ne vem, samcev, poskrbi, da niso potrebni za razmnoževanje. Ginogeneza al nekej tacga. Recimo srebrni koreselj /babuška/ že uporablja ta način razmnoževanja, če je ogrožena. In, mislm, zakaj halo bi bila homoseksualnost nenaravna pol? Jebenti, sej jamramo, kako nas je preveč a ne. Kaj pa če narava tud na ta način skrbi za ravnovesje? Ker če ja, pol bi lahko pomislu, da je bit strejt dons nenaravno al pa vsaj mal zaostalo, se prav ne v skladu z naravo in njenimi zakoni a ne.
Ja, pa še tole. Spet od Kuvrtata. A je homoseksualnost bolezen? Kaj sploh je bolezen? Če je to vsako stanje, različno od idealnega, pol smo tko vsi bolniki in to na kvadrat. Ja, kaj pa je idealno a ne. Brez konca bluzenje.

butl
xsrcx

:frog:
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#128 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 13. april 2007, 10:06

Ok no dejmo bolj konkretno - če gledamo iz vidika preživetja je edino reprodukcija smiselna. Če gremo naprej pridemo do telesa želja - kamor potem spadajo tud spolni užitki, kamor potemtakem spada tudi homoseksualnost. Edino v tem vpogledu homoseksualnost izpade zanimiva in smiselna.

...zej lahko obstaja še kakšen drug pogled, ki ga mi ne poznamo....
...zej sprejetost od družbe ali ne - to ni več debata, to smo presegli, družba sprejme kar njej paše, kar je povšeči njenemu egu

Ali se lahko dva istospolno usmerjena človeka udejstvujeta skozi tantrični seks?
Brez podpisa

#129 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 13. april 2007, 10:09

In ti naj bi bil "indigo"? :inocent:
Sem pričakoval, da boš kaj takega napisal. Predvidevam, da te v bistvu ne zanima preveriti. Torej blodim. xrolleyesx


Če blodiš ali ne, presodi sam, meni to ni pomembno.
Preveriti - kaj?
Ali imaš prav?
Tudi to ni pomembno.
Imaš prav, seveda.
Pa tudi jaz imam.
Le da stvari vidiva vsak drugače.
In dokler je tako, dokler vsak to prizna sebi in drugim je v redu.
Ne sprejemam pa in nikoli ne bom prodajanja lastnega videnja kot resnice ali... x:Dx ...Resnice.
Do tam ko bomo vsi videli in vedeli eno je še dolga pot.
Po moje tako dolga kot je vesolju preostalo življenja... xsrcx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#130 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 13. april 2007, 10:15

Ok no dejmo bolj konkretno - če gledamo iz vidika preživetja je edino reprodukcija smiselna. Če gremo naprej pridemo do telesa želja - kamor potem spadajo tud spolni užitki, kamor potemtakem spada tudi homoseksualnost. Edino v tem vpogledu homoseksualnost izpade zanimiva in smiselna.

...zej lahko obstaja še kakšen drug pogled, ki ga mi ne poznamo....
...zej sprejetost od družbe ali ne - to ni več debata, to smo presegli, družba sprejme kar njej paše, kar je povšeči njenemu egu

Ali se lahko dva istospolno usmerjena človeka udejstvujeta skozi tantrični seks?


Mogoče je z vidika preživetja reprodukcija edina smiselna zate, Kuvrtat, mogoče pa ima narava druge plane in ji je prav z vidika preživetja omejevanje reprodukcije edino smiselno. A?

Ali obstaja še kak pogled, ki ga mi ne poznamo? Ti, napuh je baje prvi in glavni in najhujši greh. x:Dx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#131 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 13. april 2007, 10:36

In ti naj bi bil "indigo"? :inocent:


Kva pa ti veš kaj naj bi bil Indigo.Sej drugih razn unih k pravjo da jih imajo x:Dx (tvoji strici in tete) k majo svoje otroke, pa še te so "tko", ne poznaš x;)x

Če blodiš ali ne, presodi sam, meni to ni pomembno.
Preveriti - kaj?
Ali imaš prav?
Tudi to ni pomembno.
Imaš prav, seveda.
Pa tudi jaz imam.
Le da stvari vidiva vsak drugače.
In dokler je tako, dokler vsak to prizna sebi in drugim je v redu.
Ne sprejemam pa in nikoli ne bom prodajanja lastnega videnja kot resnice ali... x:Dx ...Resnice.
Do tam ko bomo vsi videli in vedeli eno je še dolga pot.
Po moje tako dolga kot je vesolju preostalo življenja... xsrcx


Vodnarska posla.Go Alef,go Alef x:Dx x;)x

#132 nelika

nelika
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 419

Objavljeno: 13. april 2007, 10:39

Ok no dejmo bolj konkretno - če gledamo iz vidika preživetja je edino reprodukcija smiselna.


Mislim, da pri naši vrsti ni le reprodukcija potrebna za naše preživetje. Poglej Afriko, kako se reproducirajo in umirajo na veliko. Je potrebno pri naši vrsti precej več.
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem.[b] Marita Golden

#133 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 13. april 2007, 10:52

Ok no dejmo bolj konkretno - če gledamo iz vidika preživetja je edino reprodukcija smiselna. Če gremo naprej pridemo do telesa želja - kamor potem spadajo tud spolni užitki, kamor potemtakem spada tudi homoseksualnost. Edino v tem vpogledu homoseksualnost izpade zanimiva in smiselna.

...zej lahko obstaja še kakšen drug pogled, ki ga mi ne poznamo....
...zej sprejetost od družbe ali ne - to ni več debata, to smo presegli, družba sprejme kar njej paše, kar je povšeči njenemu egu

Ali se lahko dva istospolno usmerjena človeka udejstvujeta skozi tantrični seks?


Reprodukcija je smisel tvojega obstoja.Divja narava.Boj za obstanek-"obstani na Zemlji",razširi se in mej potomce.To je groba osnova.Vendar glede na to da mi kot ena čudna(evalvacija na višji novo)živalska vrsta uporabaljamo tudi možgane, postanejo zadeve malo bolj komplicirane.Tista osnova velja danes samo še za živali in mi kot predstavniki njih imamo to v temeljih.

Sla po spolnosti pa niso noben hokus pokus ampak hormon ki ga telo oddaja po naravni poti.Zdej kok mi ta hormon "zajebavamo" ,"blokiramo" je odvisno od naše psihe.Več je blokad bolj čudna so ta sla(homoseksualnost,pretirana odvisnost od sexa,premala zainteresiranost, itd).Sem tut mnenja da je homoseksualnost motnja "nepravega življenja", če se loh tko izrazim.Zej kaj je to "nepravo življenje" je treba pogruntat.Sm kr na Rugljevi strani pri tem ko pravi da je homoseksualnost motnja "glave", kljub temu da se res nekateri že rodijo taki, vendar tle bi iskov vzorce tega obnašanja že v radi mladosti.To je pač moje mnenje,moje razmišljanje x;)x

#134 nelika

nelika
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 419

Objavljeno: 13. april 2007, 11:03

Ja saj ima vsak pravico si ustvariti mnenje o vzrokih za homoseksualnost, kar pa še ne pomeni, da so predvidevanja pravilna. Še noben ni podal prave znanstvene razlage. Predvsem, ker homoseksualnost najdevajo tudi pri živalskih vrstah.
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem.[b] Marita Golden

#135 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 13. april 2007, 11:10

Lej, tako reprodukcija kot uničenje hodita z roko v roki zgolj zaradi ravnovesja, ki ga sami porušimo, ker smo neuravnovešeni znotraj - nevedni.

Ampak reprodukcijski mehanizem je tisti, ki bo stvari, ko bodo enkrat uničene, izgorele, upostošene spet postavil na tisto točko, da se destrukcija lahko veselo nadaljuje - se strinjaš, do tukaj ? pejd po vrst ane ne pa pr koncu začet...

Zej, če bi razmišljal o gejestvu, kot atni reprodukcijskem sredstvu potem bi jih moglo bit več. No ja moglo bi jih bit skoz več. Ampak mati narava se raje poslužuje bolj preprostih mehanizmov - jeza, strah, samouničenje, naravne katastrofe - ziheer zato ne rabi gejev - lol ( ne tega gejem govort, ker te bo zadavu ). Koncev koncev lahko poseže po orodju neplodnosti, ki postaja vedno večji problem.

In kaj mene čudi, da se vsi tako izogibate opazovanju narave - v svojih najbolj primitivnih vzorcih smo eno z njo imamo pač talent, da prezežemo njeno kruto udejstvovanje, kar pa ne pomeni, da moramo sedaj sprejeti in oplemenititi vse kar nam pod nos prileze, prej to pomeni, da poiščemo zrno resnice....


..pa ne vem no, jaz osebno ne vem kam bi geja vtaknu..
..what's the point of beeing gey..



Mislim, da pri naši vrsti ni le reprodukcija potrebna za naše preživetje. Poglej Afriko, kako se reproducirajo in umirajo na veliko. Je potrebno pri naši vrsti precej več.


Ja ampak, če seme ne vzklije, tud srček na bije x;)x
Brez podpisa

#136 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 13. april 2007, 11:13

Ja saj ima vsak pravico si ustvariti mnenje o vzrokih za homoseksualnost, kar pa še ne pomeni, da so predvidevanja pravilna. Še noben ni podal prave znanstvene razlage. Predvsem, ker homoseksualnost najdevajo tudi pri živalskih vrstah.


Toj zanimiv ja.Sam edin na podlagi študije loh vidš zakaj je do tega prišlo.Lahko da so zarad tega krive določene razmere podobne našim v smislu okolja,ambienta,določenih premikov v nekej odbobju.Zanimive zadeve

#137 Tagat

Tagat
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 99

Objavljeno: 13. april 2007, 11:15

... protinaravne, če imajo spolni odnos z istim spolom. Ali jih ne usmerja samo nagon in nimajo svoje volje?
In še nekaj bi jih vprašal: ali peder, ki se poroči in v gnusu fuka frigidno pičko, ni več peder???



Napačno domnevaš. Edini argument, ki ga vedno navedem je, da naj se vsakdo loti (samo)spoznavanja. Določeni principi so isti pri vseh ljudeh, zato kdor spozna te principe, ve tudi za ostale. Življenje potem lahko samo potrdi ali pa zavrže spoznano. Eni pravijo tem principom ali zakonitostim duhovni zakoni življenja ali univerzalni zakoni. Vsekakor to ne gre za izmišljene zadeve, temveč za konkretne zakonitosti v življenju. Če nekaj storiš, se nekaj zgodi. A nihče ni dolžan upoštevati teh zakonov. Lahko se kršijo in dejansko se, a tu so potem določene posledice.

Homoseksualstvo se lahko pozdravi, kot se lahko pozdravi druge zablode in duševne bolezni, če se jih loti temeljito in resno. In to brez "zdravil".
In vendar homoseksualci to počnejo ves čas. Družba ali vsaj del družbe pa tudi išče opravičila, da bi homoseksualce integrirala vase.


:palec:

Tudi sama se javljam z nekimi mislimi, razmišljanjem...
Ja, težko se je pogovarjat, ker enake zadeve, enake besede različno razumemo, tako se zgodi, da se zapletamo, čeprav naj bi bilo vodilo, da bi si poskušali stvari razjasniti. Manjka nam duhovne, in zato telesne (nagonske) in duševne čistosti, da bi stvari očistili in bi videli skozi meglo in nečistoče. To je tudi osnovna tema te debate, duhovno in nagon (tu spolni). Nagoni so seveda nagoni in na hitro jih jemljemo, da so naravni, ker so nam dani po naravi, ne da bi na njih vplivali in potem se opravičujemo skozi njih. Za vsakega je nekaj prav, a vem, da obstaja nižji in višji "prav", ki ga lahko spoznamo le, ko se zaradi lastnega razvoja, seveda pravilnega, uspemo povzpeti višje na goro človeškega razvoja kot duhovnega bitja in potem s te točke gledamo na iste stvari, toda vidimo drugače. Nagon je lahko le sila, sila po preživetju, samoohranitvi, po reprodukciji itd, to je prisila narave, da se lahko vzdržuje in obnavlja, medtem ko smo sami popolnoma nezavedni. A obstaja tudi razvoj človeka, kateremu je temelj naravna danost, ki naj bi jo prepoznaval, se na njej gradil in razvijal v obliko človeka, ki je kot duhovno seme skrito v raznih nagonih in potrebah. Seveda lahko rečemo, da smo žrtve nagonov, ali ker nam pašejo, da je tako prav, toda to so hitro špekulacije našega uma, ki je očitno zvest in v službi naše primitivnejše oblike, ki jo zna obrnit in razložit tako, da ohranjamo in opravičujemo naše stanje. Vendar nagoni naj bi bili drugi konec duhovnih vsebin, nagon je pogonska energija, z duhovno potrebo, da bi se razvili v tisto, kar je naša harmonična in zavestna celota.
Tu se pogovarjamo o homoseksualnosti, ki je spolnost obrnjena drugače, in se sprašujemo ali je to le telesna ali duševna pogojenost. Vedeli bi, ko bi vedeli.... Potem se moramo lotiti baze, ki je spolnost sama. Kaj je to, zakaj? Splošno družbeni pogledi nanjo sploh ni nujno da so pravi, lahko so popolnoma napačni. Če smo danes najbolj materialno usmerjeni, gledamo le na obliko in površino,. potem je temelj spolnosti telo in telesni spolni akt. Toda ali je to res tako. Spolnost je zame neko spajanje, kemični proces nekih različnih substanc, ki se ob spajanju transformirajo in oblikujejo združeno večjo celoto. Pri telesnem spolnem aktu gre za najmanj od najmanj, mali proizvod nekih malih užitkov, pa nek orgazem, ki se nam zdi nekaj krasnega. Spolnost, ki so vzdražene substance, nabite z energije, da bi se lahko spojile druga z drugo, konča v telesnem orgazmu, ki pa kratko traja, vendar daje skozi ves postopek nek občutek živosti. In potem ugotavljamo, da nas z izvajanjem iluzije, da smo bolj polni, v bistvu troši, izgubljamo energijo, izgubljamo sebe, kaj šele, da bi se naredili. Kot, če ne znamo drugače, nas bo pa narava uporabila za fizično reprodukcijo. Toda homoseksualnost ne nudi niti tega. Kot, kako obdržat užitek nagona, a se mu upret v njenem ženskem delu.
Spolnost, je morda spajanje naših notranjih nasprotij, naše smrti in novega življenja, namenjena notranjemu združenju, ki bi zaplodilo našega notranjega otroka, orgazem - duh, ki oplojuje naše telo. Telesna spolnost ni sama sebi namen, niti da bi se zabavali z njo, na nezavedni ravni podpira reprodukcijo in ustvarja osnovni telesni privlak med nasprotji, med dvema spoloma. Saj res, za napetost in privlačnost morata vedno obstajati različna pola, kako je to pri homoseksualnosti, ko sta fizično dva enaka pola, ki se po naravi celo odbijata, katero polarnost izrablja homoseksualna oseba?
Moje mnenje je, da že itak napačno izkiriščamo spolno energijo, oziroma je sploh ne uporabljamo zase, kaj šele...
Besede imajo vrednost.
Kar pa je v besedah vrednega, je misel v njih.
Misel nekaj zasleduje, toda stvari, katere zasleduje, ni mogoce preliti v besede in predati potomcem.

#138 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 13. april 2007, 11:29

Ah sej polarnost ni nujna. Lahko koncev koncev izraža polarnost znotraj posameznika - kakeršno koli.
Brez podpisa

#139 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 13. april 2007, 11:30

Stari tis k vreča brez dna x:o)x

#140 nelika

nelika
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 419

Objavljeno: 13. april 2007, 11:34

Ja ampak, če seme ne vzklije, tud srček na bije x;)x


Ja ampak če srček bije, še ni nujno da bo srček preživel.
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem.[b] Marita Golden

#141 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 13. april 2007, 11:35

Zej, če je homoseksualnost motnja nepravega življenja - je to stvar odločitve, kjer človek v sebi sprejme odločitev, da se bo identificiral z istospolno usmerjenostjo. Takšno odločitev lahko sprejme le, ker noče sprejeti neke druge prikrite slike. Iz tega vidika drugače ne more bit.

Zanikaš en del v sebi in čez njega pripišeš nek drug tekst - to sem jaz to jaz čutim, priktiro ni več pomembno, sem rezultanta takih sil in tak izpadem. kar pa v resnici počnemo vsi - in smo na zato bolj oddaljeni od svoje resnične narave. Vedno je nekaj prikrito, nek balast na ščiti pred samim sabo, ampak važno, da se lahko znotraj družne s tem identificiramo....

Tko sam iz tega zornega kota, ker nočem bit nikogar kost....
Brez podpisa

#142 nelika

nelika
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 419

Objavljeno: 13. april 2007, 11:36

Toj zanimiv ja.Sam edin na podlagi študije loh vidš zakaj je do tega prišlo.Lahko da so zarad tega krive določene razmere podobne našim v smislu okolja,ambienta,določenih premikov v nekej odbobju.Zanimive zadeve


Predvidevanja...Nič določeno.
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem.[b] Marita Golden

#143 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 13. april 2007, 11:39

Ja ampak če srček bije, še ni nujno da bo srček preživel.


...ja no ni vsaka luknja rodovitna... x:Dx
Brez podpisa

#144 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 13. april 2007, 11:54

Predvidevanja...Nič določeno.


Ja itak.Jest bolj izhajam iz mnenja da je za to krivo okolje oziroma hendlanja z njim ki v človeku samem potem tvori nek patent življenja.Ne bi reku da ma genetika tolk zravn.

#145 nelika

nelika
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 419

Objavljeno: 13. april 2007, 11:58

Zej, če je homoseksualnost motnja nepravega življenja - je to stvar odločitve, kjer človek v sebi sprejme odločitev, da se bo identificiral z istospolno usmerjenostjo. Takšno odločitev lahko sprejme le, ker noče sprejeti neke druge prikrite slike. Iz tega vidika drugače ne more bit.

Zanikaš en del v sebi in čez njega pripišeš nek drug tekst - to sem jaz to jaz čutim, priktiro ni več pomembno, sem rezultanta takih sil in tak izpadem. kar pa v resnici počnemo vsi - in smo na zato bolj oddaljeni od svoje resnične narave. Vedno je nekaj prikrito, nek balast na ščiti pred samim sabo, ampak važno, da se lahko znotraj družne s tem identificiramo....

Tko sam iz tega zornega kota, ker nočem bit nikogar kost....


Kot sem rekla. Jaz homoseksualnost vidim kot kombinacijo genetike in okolja. Dejstvo je, da se zgodi identifikacija in da je homoseksualnost tudi identiteta. Nekateri znanstveniki PREDVIDEVAJo, da se to zgodi v obdobju otroštva. Prvi seksualni objekt naj bi bila mati (tako za ženske kot za moške). Fantki naj bi se v procesu socializacije odlepil od tega seksualnega objekta, ohranil za seksualni objekt ženske (vendar ne v sorodstvu) in se identificiral z očetom. Deklica, naj bi se odlepila od seksualnega objekta matere in se z njo identificirala, vendar prevzela za seksualni objekt moškega (vendar ne v sorodstvu).

Pri homoseksulnih osebah, pa naj v tem zgodnjem otroštvu ne bi šlo v tej smeri. Fantki naj bi se tako močno identificirali z mamo, da jo naj ne bi želeli prevarati z drugo žensko. Tuki pa so še geni. Eni fantki pač naj bi ratali mamini sinkoti, drugi pa homoseksualci.

Ne me narobe razumeti. Tega nisem nikoli študirala in tudi nimam pojma ali je tako ali ni. Je pač ena teorija. Vsekakor pa kar se zgodi v zgodnjem otroštvu, ali pa je posledica genov, tega ni moč spreminjati. In tudi ni potrebno. Homoseksualci niso morilci, kriminalci, pedofili, ki jih je potrebno spraviti v zapore in odstraniti v dobro družbe. Tudi niso shizofreniki, ki jih je potrebno zdraviti. Shizofreniki živijo svojo realnost, znajo pa biti škodljivi, v kolikor jim pač glasovi govorijo naj se fentajo ali pa kakega soseda. Homoseksualce pač ni potrebno zdraviti, saj ko se sprijaznijo s svojo naravo, šele res lahko živijo svoje življenje srečno in zadovoljno. V kolikor je kdo resnično duhoven in se zgovarja na duhovnost bo to razumel. Če ne, pač vidi svet skozi prizmo evolucionistične teorije. V smislu lestvice napredka. Tako so kristjani včasih dojemali primitivne Indijce, Afričane in jih presvetljevali s svojim Bogom.
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem.[b] Marita Golden

#146 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 13. april 2007, 12:06

Zej, če je homoseksualnost motnja nepravega življenja - je to stvar odločitve, kjer človek v sebi sprejme odločitev, da se bo identificiral z istospolno usmerjenostjo. Takšno odločitev lahko sprejme le, ker noče sprejeti neke druge prikrite slike. Iz tega vidika drugače ne more bit.


Ja itak.Itak vsi ratujemo drugačni bolj podzavestno kot zavestno.Ne morš kr rečt zej bom pa tak od zdej naprej.Občutki so le tisti ki nas vodijo.Če bi rad spreminjal sebe na silo potem greš loh na seminar ala Smiljan Mori pa si "drugačen" 3 tedne, pa potem spet isti ko padeš na isti nivo kot prej, z mogoče malce izkušenj več.Ne gre to tko.Transformacija osebnosti traja in traja.In zakaj je nekdo tak in drugačen je čisto odvisno od bombandiranja okolja in hendlanja tebe samega z njim, na podlagi česa si delaš neke vzorce in postaneš drugačen, razmišljaš drugače.Ja to je že kr globoka psihologija.



Nekateri znanstveniki PREDVIDEVAJo, da se to zgodi v obdobju otroštva. Prvi seksualni objekt naj bi bila mati (tako za ženske kot za moške). Fantki naj bi se v procesu socializacije odlepil od tega seksualnega objekta, ohranil za seksualni objekt ženske (vendar ne v sorodstvu) in se identificiral z očetom. Deklica, naj bi se odlepila od seksualnega objekta matere in se z njo identificirala, vendar prevzela za seksualni objekt moškega (vendar ne v sorodstvu).

Pri homoseksulnih osebah, pa naj v tem zgodnjem otroštvu ne bi šlo v tej smeri. Fantki naj bi se tako močno identificirali z mamo, da jo naj ne bi želeli prevarati z drugo žensko. Tuki pa so še geni. Eni fantki pač naj bi ratali mamini sinkoti, drugi pa homoseksualci.


To si ful dobr napisala.To je ta čuvena študija o kateri predavajo psihologi ala Rugelj,Košiček,itd ki se bolj intenzivno ukvarjajo z tem.

#147 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 13. april 2007, 12:26

:palec:

Tudi sama se javljam z nekimi mislimi, razmišljanjem...
Ja, težko se je pogovarjat, ker enake zadeve, enake besede različno razumemo, tako se zgodi, da se zapletamo, čeprav naj bi bilo vodilo, da bi si poskušali stvari razjasniti. Manjka nam duhovne, in zato telesne (nagonske) in duševne čistosti, da bi stvari očistili in bi videli skozi meglo in nečistoče. To je tudi osnovna tema te debate, duhovno in nagon (tu spolni). Nagoni so seveda nagoni in na hitro jih jemljemo, da so naravni, ker so nam dani po naravi, ne da bi na njih vplivali in potem se opravičujemo skozi njih. Za vsakega je nekaj prav, a vem, da obstaja nižji in višji "prav", ki ga lahko spoznamo le, ko se zaradi lastnega razvoja, seveda pravilnega, uspemo povzpeti višje na goro človeškega razvoja kot duhovnega bitja in potem s te točke gledamo na iste stvari, toda vidimo drugače. Nagon je lahko le sila, sila po preživetju, samoohranitvi, po reprodukciji itd, to je prisila narave, da se lahko vzdržuje in obnavlja, medtem ko smo sami popolnoma nezavedni. A obstaja tudi razvoj človeka, kateremu je temelj naravna danost, ki naj bi jo prepoznaval, se na njej gradil in razvijal v obliko človeka, ki je kot duhovno seme skrito v raznih nagonih in potrebah. Seveda lahko rečemo, da smo žrtve nagonov, ali ker nam pašejo, da je tako prav, toda to so hitro špekulacije našega uma, ki je očitno zvest in v službi naše primitivnejše oblike, ki jo zna obrnit in razložit tako, da ohranjamo in opravičujemo naše stanje. Vendar nagoni naj bi bili drugi konec duhovnih vsebin, nagon je pogonska energija, z duhovno potrebo, da bi se razvili v tisto, kar je naša harmonična in zavestna celota.
Tu se pogovarjamo o homoseksualnosti, ki je spolnost obrnjena drugače, in se sprašujemo ali je to le telesna ali duševna pogojenost. Vedeli bi, ko bi vedeli.... Potem se moramo lotiti baze, ki je spolnost sama. Kaj je to, zakaj? Splošno družbeni pogledi nanjo sploh ni nujno da so pravi, lahko so popolnoma napačni. Če smo danes najbolj materialno usmerjeni, gledamo le na obliko in površino,. potem je temelj spolnosti telo in telesni spolni akt. Toda ali je to res tako. Spolnost je zame neko spajanje, kemični proces nekih različnih substanc, ki se ob spajanju transformirajo in oblikujejo združeno večjo celoto. Pri telesnem spolnem aktu gre za najmanj od najmanj, mali proizvod nekih malih užitkov, pa nek orgazem, ki se nam zdi nekaj krasnega. Spolnost, ki so vzdražene substance, nabite z energije, da bi se lahko spojile druga z drugo, konča v telesnem orgazmu, ki pa kratko traja, vendar daje skozi ves postopek nek občutek živosti. In potem ugotavljamo, da nas z izvajanjem iluzije, da smo bolj polni, v bistvu troši, izgubljamo energijo, izgubljamo sebe, kaj šele, da bi se naredili. Kot, če ne znamo drugače, nas bo pa narava uporabila za fizično reprodukcijo. Toda homoseksualnost ne nudi niti tega. Kot, kako obdržat užitek nagona, a se mu upret v njenem ženskem delu.
Spolnost, je morda spajanje naših notranjih nasprotij, naše smrti in novega življenja, namenjena notranjemu združenju, ki bi zaplodilo našega notranjega otroka, orgazem - duh, ki oplojuje naše telo. Telesna spolnost ni sama sebi namen, niti da bi se zabavali z njo, na nezavedni ravni podpira reprodukcijo in ustvarja osnovni telesni privlak med nasprotji, med dvema spoloma. Saj res, za napetost in privlačnost morata vedno obstajati različna pola, kako je to pri homoseksualnosti, ko sta fizično dva enaka pola, ki se po naravi celo odbijata, katero polarnost izrablja homoseksualna oseba?
Moje mnenje je, da že itak napačno izkiriščamo spolno energijo, oziroma je sploh ne uporabljamo zase, kaj šele...


Hojla Tagat

Zdej, jst sem samo en butl in se na namen in pomen spolnosti ne zastopm kej, se mi pa vseen zdi mal čudn, mislm, k praviš, da spolnost ni sama sebi namen in da se ni za zabavat z njo, zakaj vam je /punčkam mislm/ dal Bog ščegetavček, nam fantkom pa /vsaj men tko zgleda/ 90% vseh živčnih končičev v glavo /taspodnjo/. V tazgornjo glavo pa 110% od vseh misli, ki se sprehajajo po njej /vsaj pri meni je tko/.
Mi je zanimiva tudi tale uporaba pojma privlak. Je dost neobičajen in jst sem ga prebral ravno včeraj v kolumni od Varje Kališnik, kjer ga uporablja kot enako privlači enako.

Mej se fest xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#148 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 13. april 2007, 12:41

Ah to je preprosto - spolnost je zabavna, ni pa se zajebavat znjo, kot je rekla, se tako lahko pojavi tudi odvisnost od spolnosti.

So jo pa nekateri spremenili v proces razsvetljenja - tantra - za kar moraš pa imet dobr razpucan, ker marsikaj ven pride, kot pri vsakem duhovnem procesu.
Brez podpisa

#149 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 13. april 2007, 12:58

Ah to je preprosto - spolnost je zabavna, ni pa se zajebavat znjo, kot je rekla, se tako lahko pojavi tudi odvisnost od spolnosti.

So jo pa nekateri spremenili v proces razsvetljenja - tantra - za kar moraš pa imet dobr razpucan, ker marsikaj ven pride, kot pri vsakem duhovnem procesu.


x:Dx
Kako pa naj bi to zgledal, Kuvrtat, mislm, kako se zajebavaš z njo, da pol postaneš odvisen od nje?
xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#150 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 13. april 2007, 13:04

Pismo Butl, ti's pa res en butl x:Dx

..odvisnost pač, spolnost postane prvi objekt tvojih misli, znjo polniš tisto luknjo hotenja. Drugi se pa shrano bašejo. Lahko tud rečem, da ne ceniš spolnega akta ampak ga začneš izkoriščati.
Brez podpisa




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0