Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

ascendent in luna


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
81 komentarjev na to temo

#1 zogicanogica

zogicanogica
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 14. maj 2007, 18:22

Pozdravljeni,
zanima me obrazlozitev mojega ascendenta in lune, v povezavi s soncevim znamenjem, ker imam precej nenavadno kombinacijo in me zanima kaj mi lahko poveste o tem. In sicer: v soncu sem dvojcek, v luni tehtnica, v ascendentu vodnar...saj me ne bo odpihnilo, kaj:)?

#2 taraja

taraja
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 638

Objavljeno: 14. maj 2007, 21:25

Ker imaš prevladujoča zračna znamenja si verjetno razmišljujoča oseba, družabna, intelektualna, razumska, povdarek je prav na misli.

#3 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 15. maj 2007, 06:20

Pozdravljeni,
zanima me obrazlozitev mojega ascendenta in lune, v povezavi s soncevim znamenjem, ker imam precej nenavadno kombinacijo in me zanima kaj mi lahko poveste o tem. In sicer: v soncu sem dvojcek, v luni tehtnica, v ascendentu vodnar...saj me ne bo odpihnilo, kaj:)?

sej so še drugi planeti tudi pomembni....od tega, kje je vladar asc(pri tebi uran), v keri hiši so planetki

recimo js mam sonce v sco, asc v strelcu, luno v devici....ker mam pa vladarja asc v ribih in sonce in venero v 12. hiši mi riba čisto seka ven
tak da je treba gledat celotno karto ;)
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#4 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 15. maj 2007, 10:32

Pozdravljeni,
zanima me obrazlozitev mojega ascendenta in lune, v povezavi s soncevim znamenjem, ker imam precej nenavadno kombinacijo in me zanima kaj mi lahko poveste o tem. In sicer: v soncu sem dvojcek, v luni tehtnica, v ascendentu vodnar...saj me ne bo odpihnilo, kaj:)?



Kombinacija je res zračna, zato si verjetno res precej v luftu. x;)x Opisala bi te kot brihtno punco, ki ne želi, da ji je kdaj dolgčas, delaš več stvari naenkrat in malo stvari pripelješ do konca (sonce v dvojčku), želiš biti precej pred drugimi in pred časom, kajti ASC v vodnarju je tisti, ki ne mara konvencij, želiš svobodo in si na zunaj in znotraj precej drugačna od drugih. Prijateljstvo ti veliko pomeni. Luna v dobrem aspektu z ASC ti daje pravo mero čustev, smisel za lepo, imaš rada živali in še pa še bi se lahko opisovalo, če bi interpretirali celo karto. To so samo najbolj osnovne karakteristike brez datuma, letnika in kraja rojstva.

#5 zogicanogica

zogicanogica
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 15. maj 2007, 19:51

Hvala za odgovore in ja-se zavedam pomena ostalih planetov in sem si ze prebrala njihove pomene v povezavi z znamenji v katerih so, ampak moram priznat, da ne znam vsega skupaj povezati v celoto.Zelo bom vesela, ce bi mi lahko kdo zadevo objasnil, ce je pa stvar preobsezna pa tudi razumem.Takole je z mojimi planeti: roj. 7.6.1984 ura: 23:48

Moon-libra
mercury-gemini
venus-gemini
mars-scorpio
jupiter-capricorn
saturn-scorpio
uranus-sagittarius
neptune-capricorn
pluto-libra
lilith-pisces
ascendent-vodnar


Hvala se enkrat in lep pozdrav!

#6 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 17. maj 2007, 08:20

[quote name='zogicanogica' date='15. May 2007, 20:52' post='843861']
Hvala za odgovore in ja-se zavedam pomena ostalih planetov in sem si ze prebrala njihove pomene v povezavi z znamenji v katerih so, ampak moram priznat, da ne znam vsega skupaj povezati v celoto.

No pri pregledu karte je mogoče potrebno omenit samo nekaj pomembnih tranzitov, kajti za razlago celotne karte tu ni mesto.

Tranzit saturna preko sedme hiše (hiše partnerstva), verjetno že nekaj časa preverja tvoj odnos do partnerja ali blokira to področje. Tudi kvadrat urana na tvojo natalno venero precej spreminja in buri duhove in precej spreminja tebe samo in zato tudi vse v domu, mogoče tudi enega od staršev. Precej se ti spreminja tudi na področju prijateljstva, po moje boš vedno manj idealizirala prijatelje, kar je tudi prav, saj te prav na tem področju večkrat zanese, da te razočarajo.
Imaš pa angela varuha, ki ti večkratp pomaga. Očitno so ti všeč nenavadni poklici, zato kakšna rutinska služba ni zate. x;)x

#7 zogicanogica

zogicanogica
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 17. maj 2007, 19:16

Hvala lunca,vse kar si napisala precej drzi!lp x^x

Samo se eno vprasanje-kje bi pa lahko dobila razlago celotne karte, ki me ne bi stalo celo premozenje?

#8 Sasha3

Sasha3
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 392

Objavljeno: 18. maj 2007, 13:37

ena moznost
www.astro.com

#9 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 18. maj 2007, 14:16

Hvala lunca,vse kar si napisala precej drzi!lp x^x

Samo se eno vprasanje-kje bi pa lahko dobila razlago celotne karte, ki me ne bi stalo celo premozenje?


Poglej tudi na moj blog Pinkin Svet pod temo Astrologija, kjer imam linke do nekaterih astroloških strani.

Lp
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#10 ananta

ananta
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 518

Objavljeno: 30. maj 2007, 13:51

Luna lahko izhaja v auriga, cetus, Ciorvus, itn... zelo pogosto je v Cetus - levijatanu... tudi izhaja v Cetus... pravkar

#11 zogicanogica

zogicanogica
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 2. junij 2007, 18:48

Zdravo, ananta cisto nic ne razumem napisenega.Bom malo pobrskala po netu!hvala in lp

#12 taraja

taraja
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 638

Objavljeno: 5. junij 2007, 14:29

Sama po sebi ta kombinacija niti ni kar najbolj nežna, od teh znamenj bi bil nekako nežen dvojček. Impulzivnost najbolj nakazuje znamenje Lune. Mogoče si nežna tudi zaradi drugih kombinacij. xcivx

#13 taraja

taraja
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 638

Objavljeno: 5. junij 2007, 14:54

Aja, oprosti sem spregledala. Napisala si "težka kombinacija". Verjetno ti daje neko razdvojenost, saj sta Dvojček in Kozorog dva različna pojma. :inocent:

Sama asc in Luna pa se lepo ujameta, gresta skupaj.

#14 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 5. junij 2007, 17:57

[quote name='Mystica' date='5. Jun 2007, 15:27' post='851043']
Tale kombinacija je pa dokaj težka, a imam prav?
sonce: kozorog
luna: oven
asc: dvojčka
___
Sonce ti daje resnost, vztrajnost, luna ognjena in strastna čustva, včasih mal preveč impulzivna, ASC pa ti daje izvirnost, brihtnost in simpatičnost. Verjetno je to tudi pokazatelj, da boš precej dolgo časa mladostna. x;)x

#15 ananta

ananta
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 518

Objavljeno: 13. junij 2007, 10:47

Denimo obe Rusije imajo Mesec na ascendentu v Sextans-u, torej kjkot Vatikan, Sextans ascendent. Sextans je masonski ascendent med Hydra in Leo. Luna torej lahko izhaja v veliko več pozicij kot je to navadno...

#16 taraja

taraja
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 638

Objavljeno: 16. junij 2007, 21:25

Dve različni znamenji, Devica analitična, skopuška, plaha, ukvarja se s podrobnostmi, nizka samozavest, skromna, Lev pa samozavesten, radodaren, ponosen, drzen, pomembna mu je celota, s podrobnostmi se ne ubada. Luna ti daje ogenj, temperament, čustveno barvitost. xwizardx :flower:

#17 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 16. junij 2007, 21:32

a ni tak, da če sta asc in sonce sorodna znamenja, da prihaja do trenj, ker sta si le ta zelo različna xnckrivx

recimo sco/strelec
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#18 taraja

taraja
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 638

Objavljeno: 19. junij 2007, 15:15

Glede tega, ne vem, kaj bi rekla. Po eni strani se mi zdi, da človeka razdvoji, po drugi pa da ga uravnoteži. Pojma nimam. Mogoče pa samo na zunaj deluje bolj harmonično.

#19 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 20. junij 2007, 08:45

a ni tak, da če sta asc in sonce sorodna znamenja, da prihaja do trenj, ker sta si le ta zelo različna xnckrivx

recimo sco/strelec



xrolleyesx Saj nista sorodna, škorpion je vodno, strelec ognjeno znamenje, kar predstavljaj si, kako vodne kapljice hitro pogasijo ogenj? x;)x Je pa dobro, če je v karti uravnotežno vse, od ognja, zraka, zemlje in vode. Taki ljudje delujejo precej umirjeni, vsebujejo pa praktično vse, kar rabijo. x;)x

#20 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 20. junij 2007, 09:48

ma nisem mislila sorodna....sem se napačno izrazila :D mislila sem sosedna znamenja

jah, če je preveč vode(vsaj pri men 5 plaentov v vodi) je že vodna žurka :lol:
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#21 taraja

taraja
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 638

Objavljeno: 20. junij 2007, 22:15

xrolleyesx Saj nista sorodna, škorpion je vodno, strelec ognjeno znamenje, kar predstavljaj si, kako vodne kapljice hitro pogasijo ogenj? x;)x Je pa dobro, če je v karti uravnotežno vse, od ognja, zraka, zemlje in vode. Taki ljudje delujejo precej umirjeni, vsebujejo pa praktično vse, kar rabijo. x;)x

Lunca, se ti ne zdi, da bi lahko bil človek zaradi različnih elementov, ki se med seboj tepejo nekako razdvojen v sebi? Npr. sončno znamenje Lev, asc. pa npr. Riba ali Kozorog. Čeprav Kozorogu in Levu je npr. skupen ponos, drugega pa najbrž res zelo malo ali nič. Zelo sta si različna. Lev je energičen, zelo toplo deluje, Kozorog pa hladno, drži distanco. Ali pa recimo nasprotni si znamenji Devica in Riba, Devica realna, praktična, Riba pa, ... :inocent:

#22 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 21. junij 2007, 07:33

Lunca, se ti ne zdi, da bi lahko bil človek zaradi različnih elementov, ki se med seboj tepejo nekako razdvojen v sebi? Npr. sončno znamenje Lev, asc. pa npr. Riba ali Kozorog. Čeprav Kozorogu in Levu je npr. skupen ponos, drugega pa najbrž res zelo malo ali nič. Zelo sta si različna. Lev je energičen, zelo toplo deluje, Kozorog pa hladno, drži distanco. Ali pa recimo nasprotni si znamenji Devica in Riba, Devica realna, praktična, Riba pa, ... :inocent:



:palec: To pa na vsak način drži. Opazujem mojega vnuka, ki je lev, ASC v ribah in lahko si predstavljaš, da tak otrok, nepokvarjen, neveden o aspektih odreagira včasih tako, da je ta razklanost več kot očitna. Po domače povedano hoče biti glavni, pa enostavno ne more bit, je le preveč mehak navznoter in še muhast povrh. x;)x

#23 taraja

taraja
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 638

Objavljeno: 23. junij 2007, 01:16

:palec: To pa na vsak način drži. Opazujem mojega vnuka, ki je lev, ASC v ribah in lahko si predstavljaš, da tak otrok, nepokvarjen, neveden o aspektih odreagira včasih tako, da je ta razklanost več kot očitna. Po domače povedano hoče biti glavni, pa enostavno ne more bit, je le preveč mehak navznoter in še muhast povrh. x;)x

Kako mora biti simpatičen tvoj vnukec x:o)x. Navznoter Ribica, Levček pa bi rad komandiral. Sicer pa itak Sončno znamenje Lev je od sončnih najmočnejše, ker je Sonce tu doma. Kje ima pa Luno?

#24 tema

tema
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 25. junij 2007, 12:52

Tudi pri meni je kar precej nasprotij in sicer sonce v devici, ascedent in vera pa v ognjevitem levu. ;) ;)

SONCE V DEVICI

ASCEDENT V LEVU

VENERA V LEVU

LUNA V STRELCU

Kaj bi lahko okvirno rekli iz teh podatkov?

potem bom jaz sama "ocenila"... morda kritično kot zna devia... morda samozavestno kot zana lev???

#25 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 26. junij 2007, 10:13

Kako mora biti simpatičen tvoj vnukec x:o)x. Navznoter Ribica, Levček pa bi rad komandiral. Sicer pa itak Sončno znamenje Lev je od sončnih najmočnejše, ker je Sonce tu doma. Kje ima pa Luno?


xrolleyesx Luno ima tudi v ribah, saj je njegova mama riba, moja severna zanka v ribah, njegova luna na mojem jupitru, neverjetno kako je to vse povezano. x;)x


Tudi pri meni je kar precej nasprotij in sicer sonce v devici, ascedent in vera pa v ognjevitem levu. ;) ;)

SONCE V DEVICI

ASCEDENT V LEVU

VENERA V LEVU

LUNA V STRELCU

Kaj bi lahko okvirno rekli iz teh podatkov?

potem bom jaz sama "ocenila"... morda kritično kot zna devia... morda samozavestno kot zana lev???



:palec: Si že sama deloma pravilno odgovorila, ko si rekla kritično in natančno kot devica in samozavestno kot lev. Precej te ven reže tudi ognjena luna, ki je, vsaj meni zelo všeč v strelcu, veliko možnosti za duhovno rast, potovanja v višje sfere x;)x , lepo položena luna daje možnost za uživanje v športu. Luna sicer nekako v skreganem odnosu s soncem (samo po znaku sodeč) kaže, da si včasih fizično in psihičo precej notranje razdvojena, telo bi eno, duh pa drugo. x;)x Verjetno pa ne nastopaš kot pravi zastopnik device (skromnost), kajti tako ASC, kot venera v levu kažeta navzven precej bolj razkošno sliko, kot jo nosiš znotraj.
V kolikor imaš luno položeno do 25 stopinje, si sigurno že občutila tranzit plutona nanjo, zato je verjetno vplival na neko močno čustveno reakcijo.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0