Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kako najboljše rešuješ svoje blokade?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
102 komentarjev na to temo

#26 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 5. avgust 2007, 16:56

Kakšno razbijanje ega ...??? brez zveze...ego je sam po sebi nujno potreben, drugače se lahko daš kar v lonček pa špilaš marjetico....Vsekakor pa je stvar do kje greš z potenciranjem ega...včasih je tudi rahlo moteč...razbijat- ni pogojev!!!

xegox :palec:

aja tko.
btw, solar plexus ja ... predvsem mam probleme na podrocjih, ki se pripisujejo 3. cakri ...
na zivce mi gre - ce se vrnem k egu - ker mam enkrat premajhnega, drugic prenapihnjenega. :sori:

#27 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 5. avgust 2007, 17:04

Mačona, ma uno sem mislila bolj za hec,haha, vem da se lahko rasvetlim če hočem:))))

Mačona, po moje si klošar ne želi bit klošar in bi bil raje na tvojem mestu! Lahko smo srečni za to kar imamo in to želimo tudi njim!

#28 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 5. avgust 2007, 17:10

Matjaž, tako je ja, hvala!

3 čakra je skladišče, center moči, jaz. Je mogoče, da je otroštvo uskladiščeno v tretji čakri?Po mojem je iz druge čakre prešlo s časom v tretjo čakro,zaradi zastarelosti energije in se tam ugnezdilo in zaradi tega je prišlo do deviacije? Opazila sem, da energije se s časom selijo tam, kjer "vedo", da je večja možnost, da pridejo na plano.Zanimivo je to, ampak po mojem se čakre s časom spreminjajo in ni več tako "določeno",kot naj bi bilo. Večkrat se energija skuri na čudnih koncih, raztopi v srcu (klasika), najtežje pa jo je odcepiti iz 2 čakre.Zato gre v tretjo?
Je mogoče, da se energije ločujejo med seboj zaradi lažjega dela


energije se ne ločujejo - iz nobenih vzrokov-energije imaš samo yin in yang, pa nič več -skupaj tvorita/ v pravilnem razmerju/ popolno harmonijo našega avričnega polja......človek sam - lahko podzavestno - ustvari obrambni mehanizem, ki deluje kolikor časa pač deluje...Tukaj pa je lahko celo možno funkcionirati v popolni disharmoniji, vendar -sem prepričan- le določen čas..ko se ta zid poruši, samo luknjica je dovolj- gre človek v podn..in potem je hudo...pa je lahko 30 let funkcioniral na tak način- v bistvu nenaraven, sam si ustvari svet, v katerem je ujet, vendar so naša življenja le naravnana tako, da slej ko prej prideš do nekakšnega brezna, kjer se moraš odločati- stoje ali pa se vreči dol ...mislim, da ima pri tvoji takratni krizi, 2. čakra malo ali pa nič zraven...ima povsem druge funkcije...gre v 3 ?? morda bi bilo bolje reči, da se deviacija ene čakre lahko razširi na vse nivoje, ne glih na 3 čakro, pride do popolne energetske disharmonije, o čemer sem pa že napisal..saj je vse skupaj povezano ...stvar tako in tako moraš jemati celovito in se ne poglabljat v povsem določen center, oziroma to delaš le kadar je vzorec tako očiten, da ga ne moreš zgrešiti..Vsekakor pa sam smatram pri odpravljanju blokad- delo na sebi in to celostno...preventivno delo na sebi - preprečiš nastanek blokad, preprečiš energetske zastoje, disharmonijo celotnega lastnega energetskega delovanja in to je to ...pa spet- moje mnenje ....
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#29 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 5. avgust 2007, 17:18

Mačona, ma uno sem mislila bolj za hec,haha, vem da se lahko rasvetlim če hočem:))))

Mačona, po moje si klošar ne želi bit klošar in bi bil raje na tvojem mestu! Lahko smo srečni za to kar imamo in to želimo tudi njim!

zakj bi bil na mojem mestu? on naj si zeli bit on, sam drugacen on, boljsi on.
jst si tut ne zelim bit pavzer, pac pa student 3. letnika te in te smeri tega in tega faksa, pa sm si cist sama kriva, da sm zabluzla! sam sm rabla to ... tko da se vec ne obremenjujem in loh energijo vlagam v to in to. prej pa ne in ne, ni slo.

za to, kar mam, sm delala sama in cenim. ce neb sama, neb cenla in neb melo nobene vrednosti ... neb pa bla na njihovem mestu, to je res ... v tem sem pa res na boljsem od njih ... zelim pa komurkoli na tem svetu, da najde moc, voljo, zagon, ljubezen, mir ... blabla. za boljsi svet ... tko kot je pel Lennon v Imagine .... x:)x bilo bi lepo, bilo bi idealno .... sam mislim, da se bomo slej al prej poklal (ceprav bi raje bla, da ne, da bi bla vse ena sama ljubezen, sam po trenutnih trendih, nbe vem, kamj gremo :sori: ).

#30 Izraz

Izraz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 992

Objavljeno: 5. avgust 2007, 17:28

Sedaj je tak čas, da sem nam siloviti dogaja. Tisti ki smo na tej poti zavedanja, moramo kar pridno lopato uporabljat, prej spucaš boljše je, ker vesoljna energija pritiska, na vse kar je za iti. In to zelo močno. Izgleda da se res pripravljamo vsi skupaj na preobrat, z zemljo vred. Preobrat v kolektivno višje zavedanja.

Sedaj ko hodim po svetu in opazujem in spoznavam ljudi, sem prijetno presenečena, ker nas je ogromno takih, ki delamo spremembe na sebi, ni tako kot se mi je zdelo da smo v manjšini. Če ni že kar pol pol. Na splošno gremo v pravo smer.

Malo iz teme, samo zaradi Mačoninega zadnjega posta na koncu, to pišem. x;)x
Kako čemo? Lako čemo.

#31 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 5. avgust 2007, 17:32

ja, upam, da bo vedno vec ljudi s cim visjo ravnijo zavedanja. namest politikov in gospodarstvenikov bi se dalo resit svet ... ce ... vcasih raje ne razmisljam ... kje bodo ziveli nasi vnuki, kaj bodo vdihovali namesto kisika in ali bodo custva, kultura, umetnost, poezija sploh preziveli? ali bo zmagal kapital? ce moj prijatelj, ki je tik pred upokojitvijo in se je znasel v ustvarjalni krizi, meni, da se bo slej al prej kapital sesul in zmagal duh, pol mam se jaz upanje ... sam tega se bodo mogoce ucakali nasi vnuki .... mi pa ne. x:)x

#32 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 5. avgust 2007, 19:04

energije se ne ločujejo - iz nobenih vzrokov-energije imaš samo yin in yang, pa nič več -skupaj tvorita/ v pravilnem razmerju/ popolno harmonijo našega avričnega polja......človek sam - lahko podzavestno - ustvari obrambni mehanizem, ki deluje kolikor časa pač deluje...Tukaj pa je lahko celo možno funkcionirati v popolni disharmoniji, vendar -sem prepričan- le določen čas..ko se ta zid poruši, samo luknjica je dovolj- gre človek v podn..in potem je hudo...pa je lahko 30 let funkcioniral na tak način- v bistvu nenaraven, sam si ustvari svet, v katerem je ujet, vendar so naša življenja le naravnana tako, da slej ko prej prideš do nekakšnega brezna, kjer se moraš odločati- stoje ali pa se vreči dol ...mislim, da ima pri tvoji takratni krizi, 2. čakra malo ali pa nič zraven...ima povsem druge funkcije...gre v 3 ?? morda bi bilo bolje reči, da se deviacija ene čakre lahko razširi na vse nivoje, ne glih na 3 čakro, pride do popolne energetske disharmonije, o čemer sem pa že napisal..saj je vse skupaj povezano ...stvar tako in tako moraš jemati celovito in se ne poglabljat v povsem določen center, oziroma to delaš le kadar je vzorec tako očiten, da ga ne moreš zgrešiti..Vsekakor pa sam smatram pri odpravljanju blokad- delo na sebi in to celostno...preventivno delo na sebi - preprečiš nastanek blokad, preprečiš energetske zastoje, disharmonijo celotnega lastnega energetskega delovanja in to je to ...pa spet- moje mnenje ....
xegox :palec:

Pa tvoje mnenje, kako nastane luknja v avri?
Hvala!

Sedaj ko hodim po svetu in opazujem in spoznavam ljudi, sem prijetno presenečena, ker nas je ogromno takih, ki delamo spremembe na sebi, ni tako kot se mi je zdelo da smo v manjšini. Če ni že kar pol pol. Na splošno gremo v pravo smer.. x;)x

To opažam tudi jaz ja xDDx !

Eno lepo slikco mam:


#33 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 5. avgust 2007, 20:12

Pa tvoje mnenje, kako nastane luknja v avri?
Hvala!
To opažam tudi jaz ja xDDx !

Eno lepo slikco mam:



Tole o luknji v avri -nisem dobro poštekal- kaj misliš s tem- uhajanje energije, vampirizem- energetski, avrična sluz , ali kaj ...Vsaka disharmonija tvojega biopolja povzroča tudi določene odzive, oziroma vzročne procese- če je to "luknja v avri " - ok...sam tega ne jemljem tako- lahko si tudi zablokiraš avro, pa ne bo kao luknje...samo posledice sem razložil že prej ...mislim pa , če sem dobro dojel- bi bilo to to- kar sem dejal- neharmonično delovanje energetskega sistema...valjda se pozna na tvoji avri ...vsekakor...če traja problem dlje časa- sicer pa je avra tudi indikator delovanja vseh tvojih teles in pogojeno s tem, se verjetno lahko odraža kot/ tvoja primerjava/ luknja v avri...morda si hotela dejati- uhajanje energije...tedaj si tudi bolj ranljiva ...in to je vse skupaj posledica...
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#34 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 5. avgust 2007, 20:36

Glede luknje v avri. Razmišljam in sprašujem kako do luknje v avri sploh pride.Da je prišlo do disharmonije je logično, neki ne štima in energije se v tem primeru začnejo gibati v druge smeri.Prej sem omenila da je osebno meni energija iz 2 čakre šla v tretjo, dobesedno!Šla mislim kot gibanje energije.Se pravi kadar se energija neke celote premika, pride na drugem koncu do pomanjkanja, ali uhajanja ali karkoli drugega. Po mojem pride do luknje v avri, ker se večidel energije premakne drugam, se pravi se na nek način pretrga.Tehnično govorim.Govorim samo kar se dogaja striktno z energijo. Da je avra pretrgana je pa katastrofa in človek umre.Ponavadi je to tako.Ni pa vedno.Zakaj pride do tega je več vzrokov, na srečo so pa redki.

#35 Izraz

Izraz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 992

Objavljeno: 6. avgust 2007, 07:25

Luknja v avri pride tehnično zaradi nekih vzorcev, recimo neko reagiranje na neko zunanjo situacijo. Konstantno. Ponavljajočo. Dokler ne razrešimo, se luknja vedno znova obnovi. x;)x
To kar si ti imela, je zame neka redkost. Še nisem slišala. Me prav zanima kaj je bilo. x:)x Recimo pogrizeno energijo pleksusa sem pa jaz imela. Razrešila sem lahko samo tako da nisem več grizla sebe ampak bolj tistega, ki mi je nekako povzočil reagiranje.
Nikoli ponavljam nikoli, ti ne more nekdo piti enrgije ali delati luknje, če nimaš v sebi neko mišljenje, ki to drugemu dovoljuje.
Kako čemo? Lako čemo.

#36 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 6. avgust 2007, 08:17

Jasno Izraz.
Ma sej ne da poveličujem svojo ex blokado, al pa da delam iz muhe slona, samo je blo res neverjetno.Tudi terapevti so prvič vidli kaj takega.Zanimivo jim je bilo tudi to, da sem bila ob vsem tem duševno in fizično zdrava, čeprav sem imela energije mogoče kakih par procentov.Ne vem, ma ne bom zdaj o tem.V glavnem ni nekega recepta, vsak je individuum zase.

#37 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 6. avgust 2007, 14:47

Unis neki sem se spomnil od robota. Kabalist je tu na tem forumu enkrat pisal nekaj o Nadangelih, če se ne motim. Imajo eno specifično lastnost. Delujejo kot roboti. Opisal je naslednje; Nadangel je kot Bankomat. Vstaviš kartico, vtipkaš pin kodo, izbereš znesek. Bankomat ti nato iztavi željeni znesek ti vzameš kartico.

Izraz zelo zanimiva tehnika.
Brez podpisa

#38 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 7. avgust 2007, 13:22

Glede luknje v avri. Razmišljam in sprašujem kako do luknje v avri sploh pride.Da je prišlo do disharmonije je logično, neki ne štima in energije se v tem primeru začnejo gibati v druge smeri.Prej sem omenila da je osebno meni energija iz 2 čakre šla v tretjo, dobesedno!Šla mislim kot gibanje energije.Se pravi kadar se energija neke celote premika, pride na drugem koncu do pomanjkanja, ali uhajanja ali karkoli drugega. Po mojem pride do luknje v avri, ker se večidel energije premakne drugam, se pravi se na nek način pretrga.Tehnično govorim.Govorim samo kar se dogaja striktno z energijo. Da je avra pretrgana je pa katastrofa in človek umre.Ponavadi je to tako.Ni pa vedno.Zakaj pride do tega je več vzrokov, na srečo so pa redki.


Zdaj -ne vem kako si tle tole vsi skupaj predstavljamo. Čakre kot čakre so energetski centri in kot taki so tudi med seboj povezani- energetsko. Funkcija , ki jo pa posamezna čakra opravlja -pa prav tako ne more biti povsem avtonomna, ker je pač povezana z vsemi nivoji in tudi z vsemi čakrami . Delovanje čaker na višjih nivojih je prav tako pogojeno od grobih struktur kozt tudi obratno. Tole vse skupaj je ezoterična anatomija, ne klasično medicinska, kjer bi v secirnici vsak videl vse...Luknja v avri je lahko le znak nekakšne/ morda tudi bodoče/ bolezni, ali pa energetski vampirizem , ni nujno smrt, kot si malce više napisala.
Da se tebi energija preseli iz ene v drugo čakro- prvič slišim..ja , morda res, saj pravim, da je povezava tako tesna, da tole ne bi bilo nič posebnega, če ne bi tle šlo za funkcionalnost posameznega centra, ki pa je spet pogojen z sosednjim itd...Vsak dobro ve -kaj lahko povzroča recimo blokada v tretji čakri- oziroma- porušen ali nikakršen odnos do samega sebe- celo morje naslednjih devijacij, s čemer pa ne moreš govoriti , da se je funkcija tvoje/ delovanje/ čakre preselila drugam.Vsekakor pa je povzročila uhajanje, / ma cel kup možnosti/ ..v drugih energetskih centrih, na drugih ravneh, ker je vse skupaj povezano.In tle ne vem čemu tako strogo ločevati posamezne blokade v posamezni čakri- vsaka je več ali manj pogojena od drugih ....To je kot evolucija bolezni...
Kar se pa tiče , da se ne da delati luknje v avri- saj je ne narediš- že obstaja in takrat si lepo na razpolago...Pa tole ni toliko pogojeno z miselno strukturo, lahko morda le z stanjem zavesti , oziroma z stanjem , v katerem si to dopustiš- ko si ne znaš pomagati - pač iz različnih vzrokov. Pogojenost / odvisnost/ delovanja naših teles je pa lahgko zelo lepo primerljiva z odvisnostjo delovanja naših fizičnih organov v uradni medicini .
Človek se več ali manj- sam pripelje do stanja, ko ni več sposoben zastopati sam sebe , oziroma se braniti pred zunanjimi vplivi / vidnimi ali nevidnimi/ ...
Ko pa govoriš o funkcioniranju z ene par procenti energije, mislim da sem o tem že napisal pred par dnevi- da se- vendar omejen čas...Je pa tudi vprašanje od kje si dobila ta vpogled v svoje energetsko deovanje- iz sebe ali od drugod !
fajn bodi
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#39 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 7. avgust 2007, 14:25

Ko pa govoriš o funkcioniranju z ene par procenti energije, mislim da sem o tem že napisal pred par dnevi- da se- vendar omejen čas...Je pa tudi vprašanje od kje si dobila ta vpogled v svoje energetsko deovanje- iz sebe ali od drugod !
fajn bodi
xegox :palec:


Ja to je moj vpogled v moje stanje izpred leti, ko me je z začetkom reikiya sesulo čisto, da sem skoraj umrla. Poudarjam, da nevem, če je bil reiky "kriv", ampak vem da je imel močen vpliv in sem prepričana, da se je takrat pri meni v času reikija, samega izvajanja nekaj zgodilo, česar sem se tako močno ustrašila, kot še ničesar nikoli!To pa ni bila pozitivna energija reikija, ampak nekaj povsem drugega.Kot, da bi nekaj poseglo vmes,res grozno. Ko sem takrat šla na pregled k nekem bioenergetiku, je rekel, da imamo hišo postavljeno na zelo negativnem mestu in da je reiky vzdignil vse to preko mene:?!? Hej, povem, da kaj takega res ne bi rada občutila še enkrat! V tistem obdobju, pa je bilo veliko takih dogodkov, ki so vplivali tako name, sa sem se totalka sesula.Nevem kaj je bilo.Nikoli se nisem drogirala, pila, škodila komurkoli, prej obratno! Vedno sem ljudem pomagala in veliko jih je hodilo k meni po nasvete, pomoč, tudi reiky sem delala drugim, ampak od takrat, ko se je to meni zgodilo več nikomur, niti sebi ne!
Dejstvo je, da je ta zadeva mene zelo močno spremenila! Veliko sem napredovala od takrat, v duhovnem smislu.Duhovnost je zdaj tu, živim jo, živa sem in zato sem srečna.
Nočem več o sebi toliko govoriti, saj je mimo, lahko samo razumem tiste, ki to doživljajo in jim pomagam, kot sem sama sebi.Žal jaz nisem imela te sreče, da bi mi kdo takrat znal pomagati, ker nihče ni vedel za kaj gre, takrat pa še niti jaz ne! Zdaj se mi nekaj svita.Vse se je nekako odvijalo na nezavednem planu, brez mojega zavedanja, žal nisem imela vpliva na to, ali pa morda boljše,Bog ve:)))))

#40 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 7. avgust 2007, 14:52

Osebno imam z Reikijem oz. analognimi taoističnimi praksami po dr. Stephenu T. Changu.

Sebi prilagojenimi. Kombiniranimi z vipassano konceptom. In konceptom Satyanande (Chakra Dhyana Meditation).

Pozitivne izkušnje.
_________

Zame je osnova za Reiki.

Predhodno delo na sebi na nivoju "Chakra Yoga Nidre. S kšetrami; sprožilnimi točkami posameznih čaker na prednji osrednji liniji telesa..."

Za bolj poglobljeno razumevanje "dogajanj", ko se sproščajo "vsebine; globji nivoji" posameznih psihoenergetskih centrov; čaker.

Brez energetsko prevodne hrbtenice (shusumna kanala etc), hare linije... pa NI Reikija za delat. Prvo treba to odpret in naredit pretočno.

#41 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 7. avgust 2007, 19:03

No jst sem inicirana po sistemu Dr.Usui.

#42 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 8. avgust 2007, 06:50

Reiki Iniciatorji v 90. letih:

Gerard C.M. van Kesteren, Evan Berni, Vincenzo Pandolfi, Bruna Svara, mojstri iz Zagreba, iz Zuriha, iz Madžarske in verjetno kateri tudi iz Avstrije in Nemčije,

Reiki center William L. Randa (Karuna Reiki...), Stanka Kušče Zupan (Karuna...), Meta Fonda...

Cene za posamezne iniciacije so se občutno zmanjšale...
_________

"...Reiki je živ sistem, saj z njim delajo živi ljudje. Kot živa stvar je tudi Reiki podrejen zakonitostim, ki veljajo za žive sisteme. Ta zakonitost se imenuje sprememba in razvoj. Ljudje, ki so in še delajo z Reikijem, so s pomočjo njega dosegli višje nivoje zavesti in na svoji poti prišli do novih odkritij, ki so jih potem vgradili v Reiki in to novo znanje posredovali tudi drugim. Kanalizirani so bili novi simboli, izboljšane so bile tehnike iniciranja, ki so močnejše od prejšnjih. Spoznanja o uporabi simbolov so globja in širša, torej napredek na celi črti. Tako so nastali sistemi, ki so nadgradnja Usuievega tradicionalnega Reikija, kar pomeni, da smo lahko v njih inicirani šele po opravljenem Usuievem Reikiju. Pri nas je najbolj razširjen Karuna Reiki, ki izhaja iz Ameriškega Reiki centra, je pa tudi nekaj sistemov, ki izhajajo iz nemškega Reiki prostora: Arolo Reiki, kristalna iniciacija, iniciacija velikega mojstrstva in še nekaj drugih.

V Akaši še čaka cela vrsta simbolov, ki čakajo, da bodo odkriti.

Najbolj pomemben prostor za raziskovanje in razvoj Reikija je vsekakor Japonska, saj iz tega kulturnega in mitološkega prostora Reiki tudi izhaja. Po Usuievi smrti so tudi tam njegovi učenci ustanavljali šole Reikija. Že v teh šolah so se pojavile razlike od predhodne Usuijeve smeri. Vsak od učencev je osnovnemu učenju dodal tisto, kar je bilo po njegovem prepričanju potrebno dodati. Torej je že takrat stopila v veljavo zakonitost spremembe in napredka.

Nekaj teh »sprememb prvega kroga« trka tudi na naša vrata. O njih bomo obširneje spregovorili v eni od naslednjih številk našega glasila, ko bomo prejeli preverjene informacije iz večih virov..."

Vir: http://www.freewebs....3/3_korakib.htm
_________
_________

Reiki pdf knjiga prevedena iz angleščine v srbohrvatski jezik. S položaji rok v namene samozdravljenja:

http://www.liberatap...s.com/reiki.zip

#43 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 8. avgust 2007, 16:51

Nekdo je omenjal kako in zakaj naj bi ego izginil, pa sem danes dobila ta email od nekoga:)))


Surrender arises from helplessness.

Helplessness provides the opportunity

for you to release your ego.

The ego makes you feel important,

but a hopeless situation makes you realize

you are nothing and will not be free

unless you give up the sense of I.

This realization dawns

when you experience the burden of the ego.

Only a great blow or a serious threat

can bestow this knowledge.

***

The difficulty is not expressing love

but letting go - outgrowing - the ego.

Love is human nature;

it is already present within us.

but we are held back

by our individual boundaries.

We have to outgrow our individuality

in order to become universal.

Ego stands in the way of love.

When it is removed, we can flow like a river.


~Amma

#44 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 8. avgust 2007, 18:45

Reiki Iniciatorji v 90. letih:

Gerard C.M. van Kesteren, Evan Berni, Vincenzo Pandolfi, Bruna Svara, mojstri iz Zagreba, iz Zuriha, iz Madžarske in verjetno kateri tudi iz Avstrije in Nemčije,

Reiki center William L. Randa (Karuna Reiki...), Stanka Kušče Zupan (Karuna...), Meta Fonda...

Cene za posamezne iniciacije so se občutno zmanjšale...
_________

"...Reiki je živ sistem, saj z njim delajo živi ljudje. Kot živa stvar je tudi Reiki podrejen zakonitostim, ki veljajo za žive sisteme. Ta zakonitost se imenuje sprememba in razvoj. Ljudje, ki so in še delajo z Reikijem, so s pomočjo njega dosegli višje nivoje zavesti in na svoji poti prišli do novih odkritij, ki so jih potem vgradili v Reiki in to novo znanje posredovali tudi drugim. Kanalizirani so bili novi simboli, izboljšane so bile tehnike iniciranja, ki so močnejše od prejšnjih. Spoznanja o uporabi simbolov so globja in širša, torej napredek na celi črti. Tako so nastali sistemi, ki so nadgradnja Usuievega tradicionalnega Reikija, kar pomeni, da smo lahko v njih inicirani šele po opravljenem Usuievem Reikiju. Pri nas je najbolj razširjen Karuna Reiki, ki izhaja iz Ameriškega Reiki centra, je pa tudi nekaj sistemov, ki izhajajo iz nemškega Reiki prostora: Arolo Reiki, kristalna iniciacija, iniciacija velikega mojstrstva in še nekaj drugih.

V Akaši še čaka cela vrsta simbolov, ki čakajo, da bodo odkriti.

Najbolj pomemben prostor za raziskovanje in razvoj Reikija je vsekakor Japonska, saj iz tega kulturnega in mitološkega prostora Reiki tudi izhaja. Po Usuievi smrti so tudi tam njegovi učenci ustanavljali šole Reikija. Že v teh šolah so se pojavile razlike od predhodne Usuijeve smeri. Vsak od učencev je osnovnemu učenju dodal tisto, kar je bilo po njegovem prepričanju potrebno dodati. Torej je že takrat stopila v veljavo zakonitost spremembe in napredka.

Nekaj teh »sprememb prvega kroga« trka tudi na naša vrata. O njih bomo obširneje spregovorili v eni od naslednjih številk našega glasila, ko bomo prejeli preverjene informacije iz večih virov..."

Vir: http://www.freewebs....3/3_korakib.htm
_________
_________

Reiki pdf knjiga prevedena iz angleščine v srbohrvatski jezik. S položaji rok v namene samozdravljenja:

http://www.liberatap...s.com/reiki.zip



tole je od reiki društva slovenije -malce sem prebral -no ja, reiki se očitno malce pomeša z osebnimi interesi ...pa precej tudi nekakšni kontroli / rečeno kot- izmenjava mnenj , izkušenj/ , obenem pa je govora o velikem številu simbolov, ki naj bi še čakali , da bodo ODKRITI...večinoma stvari sprejemam , z nekaterimi pa se pač ne strinjam ...Usui je naredil en sistem in to je REIKI.....Nadgrajuje se lahko le z dodatnimi tehnikami, kar pa ne moremo metati v isti koš..
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#45 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 8. avgust 2007, 19:24

Od ega sem jaz tud že razmišljal. Seveda je potreben ampak razbitje ega pomeni tudi, da ima tvoj um zatem sposobnost po želji ego razbiti in sestavit nazaj, ko to potrebuješ. Tako si načeloma nepremagljiv. V enem trenutki si močna utrdba v naslednjem pa odprta planjava. Al še bolje. Vedno si odprta planjava. Namesto, da bi se spreminjal v utrdbo se te stvari sploh ne dotaknejo.

Je pa Ljubezen seveda vodilo.

To je potem umetnost.
Brez podpisa

#46 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 10. avgust 2007, 10:57

...sedona mi je kar dost pomagala...
...zadnje cajte pa Delo Katie Byron... zlo simpl, naucis se lahk na njeni spletni strani...
...drugac pa sport in petje oz. tut kricanje na kaksnem koncertu... :palec:
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#47 nelika

nelika
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 419

Objavljeno: 10. avgust 2007, 11:13

Kake blokade? Ne razumem....
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem.[b] Marita Golden

#48 aandreja

aandreja
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 088

Objavljeno: 10. avgust 2007, 12:12

Pravijo, da je odprtost najboljše zdravilo za dobro počutje. V sedanji družbi so taki ljudje malček"čudni", ampak meni je to všeč, saj tako nimaš nobenih težav s komunikacijo.
Dobro je videti sogovornika v oči in opazovati njegove geste, tako vemo do kakšne mere se lahko odpremo. xsrcx
poglej se v ogledalo in videl boš svojo dušo



http://sl.netlog.com...og/blogid=87933

#49 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 10. avgust 2007, 12:12

Kake blokade? Ne razumem....


Če jih "nimaš " , tako ne potrebuješ ....
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#50 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 10. avgust 2007, 12:37

vse kar vidiš čutiš tipaš vonjaš ljubiš misliš slišiš rabiš rečeš vrneš označiš zavrneš narediš zapraviš zasadiš potrgaš pometeš poljubiš pobruhaš pogrešaš iščeš najdeš okregaš pohvališ zamenjaš kupiš skočiš zaplavaš zagrebeš založiš zabiješ raniš oskrbiš ubiješ ustvariš premakneš povoziš zlomiš plačaš . Vse.

Je naredil nekdo, ku mu ego rečeš.Jaz pa sem od začetka mislil, da si bil samo ti.


To itak. Sam ti sebe pred sabo ne moreš rešit. Oseba se more distancirat od sebe postati zunanji opazovalec samega sebe, da dobi boljši strateški vpogled v lastno situacijo. Kaj kmalu spozna,
da bije bitko s samim sabo. In tle pridejo tvoje besede v smisel. Pobotat se morš s svojo distancirano podobo in takrat se ta začne spreminjat in dobivat novo obliko ampak nikoli tudi v primeru distance pa je ne smeš zanikat. Razen če zanikanje pripelje k odkritju česa novega. In zej bi se lahko zapletu pri prikazovanju različnih variacij smiselnosti in nesmiselnosti pa se ne bom.
Brez podpisa




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0