Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

ljubezen do Boga


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
320 komentarjev na to temo

#276 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 12. september 2007, 11:47

Ti in Tjažy imata nekaj skupnega.... kaj že? Hm....spovni me no...

:vragec:

po moje mava isti blem
bl k se trudva bit not....bl sva zuni
pa ne zej ven past.... x:Dx x:Dx x:Dx

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#277 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. september 2007, 12:14

Ja, res je, kar je znotraj nas je tudi zunaj nas:))) x;)x

ja, Bog živi v našem srcu in se pojavi tudi pred našimi očmi. Bolj ko razvijemo ljubezen do Njega, bolj odstranimo svoje težave in dobimo večno zadovoljstvo. Z nobenim drugim procesom, razen z ljubeznijo do Boga, ki se jo v tej trenutni dobi lahko razvija le s petjem Njegovih Svetih Imen, se ne da popolnoma odstrant težav in dosežt večnega zadovoljstva.

#278 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 12. september 2007, 14:28

Bog je res dal oz. razodel določene zapovedi in prepovedi, za dobro ljudi. Čeprav bi se lahko, ker je Vsemogočen, pa se vseeno ne želi vtikovat v relativno svobodno voljo/izbiro ljudi, ki jim jo je dal iz namena možnosti ljubezni z Njim.

Kakor sem razumel iz prebiranja Bhagavad-gite, nisem nikjer zasledil, da bi Krišna postavljal kakršnekoli izrecne prepovedi in zapovedi. Daje pa priporočila v dobro ljudi, ker pozna posledice dejanj. Priporočilo je pa čisto nekaj drugega kot ukaz.

Tud če ne verjameš v Boga, ti bojo rezultati tvojih dejanj kmalu razodel, kaj je dobr zate in kaj ni in pol boš lahko opazu, da Božje zapovedi in prepovedi (al pa lohk bi se rekl tud priporočila in odsvetovanja...) niti niso tolk slabe, ampak da le gojiš ene nezdrave, lohk bi reku tud sektaške predsodke do njih. A tud do tega imaš pravico in tud iz tega se boš neki nauču.

Ne gojim sektaških predsodkov, ker sploh nisem član nobene sekte. Ukaze kateregakoli boga enostavno zavračam, ker jih ne priznavam in ker so plod človeške domišljije. Ne zavračam pa priporočil in nasvetov, še manj pa zavračam življenjske zakone ali zakonitosti (ali bolje je reči značilnosti), ki si jih ni nihče izmislil, ampak so preprosto življenjsko dejstvo.
Possible—but highly unlikely.

#279 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 12. september 2007, 14:31

glede na tvoje težave,pazi ,da ti spet kaj ne zalije lalalalllllllaaaaaa

tale je pa zelo kruta... mislim da ne paše v Jezusov koncept sočutja

#280 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 12. september 2007, 18:48

tale je pa zelo kruta... mislim da ne paše v Jezusov koncept sočutja

:vragec:

odvisno......kaj nej bi jo zalil.... x:px x:px x:px

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#281 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 13. september 2007, 05:14

če odpreš njeno osebno stran boš takoj videl.. bolana pripomba od nekoga ki je tako blizu jezusu res...

#282 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 13. september 2007, 08:09

Kakor sem razumel iz prebiranja Bhagavad-gite, nisem nikjer zasledil, da bi Krišna postavljal kakršnekoli izrecne prepovedi in zapovedi. Daje pa priporočila v dobro ljudi, ker pozna posledice dejanj. Priporočilo je pa čisto nekaj drugega kot ukaz.

ja, lahko tud tko vidiš.

Bog Šri Krišna zmedenemu, a Šri Krišni predanemu Ardžuni priporoči naj se pod Njegovim vodstvom bori in mu skozi celo Gito razlaga, zakaj je to dobro za vse. Šri Krišna na koncu pravi Ardžuni, da mu je sedaj vse razložil, on pa naj naredi kakor želi. A kljub temu, da mu s tem prizna njegovo relativno svobodno voljo (ki mu je itak dana od Šri Krišne), mu še enkrat ponovi esenco njegovega priporočila v dveh verzih, iz svoje ekstra ljubezni do Ardžune, čeprav Šri Krišna pravi, da je nepristranski, da slučajno ne bi falil. Ker tud če se Ardžuna ne bi želel borit pod vodstvom Šri Krišne, mu je Šri Krišna par verzov prej razodel, da se vseeno v vsakem primeru bo, ker ga bo v to prisilila njegova narava, s katero je pogojen (tri gune), a da to ne bo dobro za nikogar. Zdej pa ti razum vse to xrolleyesx

Ne gojim sektaških predsodkov, ker sploh nisem član nobene sekte. Ukaze kateregakoli boga enostavno zavračam, ker jih ne priznavam in ker so plod človeške domišljije. Ne zavračam pa priporočil in nasvetov, še manj pa zavračam življenjske zakone ali zakonitosti (ali bolje je reči značilnosti), ki si jih ni nihče izmislil, ampak so preprosto življenjsko dejstvo.

ja, ta življenska dejstva so postavljena od Boga, ki jih lahko, če želi tud spremeni kadar želi. Nekateri priporočilom Boga verjamejo in jim sledijo, nekateri pa do istega spoznanja pridejo na drgačn način, čeprav tud to pride iz istega izvora, Boga. Vseen pa Bog Šri Krišna prav, da bolj priporoča sledenje Njegovih osebnih priporočil, a v to nikogar ne sili.

#283 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 13. september 2007, 08:35

Ne gojim sektaških predsodkov, ker sploh nisem član nobene sekte. Ukaze kateregakoli boga enostavno zavračam, ker jih ne priznavam in ker so plod človeške domišljije. Ne zavračam pa priporočil in nasvetov, še manj pa zavračam življenjske zakone ali zakonitosti (ali bolje je reči značilnosti), ki si jih ni nihče izmislil, ampak so preprosto življenjsko dejstvo.

SE popolnoma strinjam!! Mi smo neomejeni, zatorej kako nas lahko Bog omejuje z ukazi, saj to je nemogoče....to le človek lahko naredi......Sama verjamem v iskavanje resnice v sami sebi, bolj, kot v branju spisov.....svetih spisov?!...bolj bi rekla sveta notranjost... ta izraz se mi zdi bolj zdaj in tu.

Alan, sem vidla tvojo sliko, vem kdo si, večkrat se srečujeva!Kako je majhen ta svet.

#284 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 13. september 2007, 08:48

Bog Šri Krišna zmedenemu, a Šri Krišni predanemu Ardžuni priporoči naj se pod Njegovim vodstvom bori in mu skozi celo Gito razlaga, zakaj je to dobro za vse. Šri Krišna na koncu pravi Ardžuni, da mu je sedaj vse razložil, on pa naj naredi kakor želi. A kljub temu, da mu s tem prizna njegovo relativno svobodno voljo (ki mu je itak dana od Šri Krišne), mu še enkrat ponovi esenco njegovega priporočila v dveh verzih, iz svoje ekstra ljubezni do Ardžune, čeprav Šri Krišna pravi, da je nepristranski, da slučajno ne bi falil. Ker tud če se Ardžuna ne bi želel borit pod vodstvom Šri Krišne, mu je Šri Krišna par verzov prej razodel, da se vseeno v vsakem primeru bo, ker ga bo v to prisilila njegova narava, s katero je pogojen (tri gune), a da to ne bo dobro za nikogar. Zdej pa ti razum vse to xrolleyesx

Mah, jaz to razumem kot priporočila, ne kot direktne ukaze. xnckrivx In Ardžuna je bil pameten in se je teh priporočil držal.

No, po še enem razmisleku: včasih so tudi direktni ukazi potrebni in odigrajo svojo funkcijo.

Alan, sem vidla tvojo sliko, vem kdo si, večkrat se srečujeva!Kako je majhen ta svet.

No, zdaj se še ti meni razkrij (na OS), da bom vedel, katera si. x;)x
Possible—but highly unlikely.

#285 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 13. september 2007, 08:59

No, po še enem razmisleku: včasih so tudi direktni ukazi potrebni in odigrajo svojo funkcijo.

ja, zato pa jih Bog včasih tudi da, a pri tem upošteva relativno svobodno voljo, ki jo je namenil človeku.

#286 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 13. september 2007, 10:57

če odpreš njeno osebno stran boš takoj videl.. bolana pripomba od nekoga ki je tako blizu jezusu res...

:vragec:

MICI.... :xx!: :xx!: :xx!:
bljak
zej si pa pr men dokonchno oplela
zdej se pa zlomk nate sprau

zlomk....brez tralala....bruh
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#287 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 13. september 2007, 11:37

Kaj mislita na to kar Mici pravi, da ne mara ljudi ki so na tleh? Vprašanje kaj je s tem mislila....mogoče na ljudi, ki živijo tlaplazeče življenje...recimo vampirji....čustveno zabluzeni ljudje...pijanci,.....sej kdo pa jih mara, po pravici povedano?
Dakeč od tega, da bi koga branila, samo zakaj bi sodili nekomu?

#288 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 13. september 2007, 12:06

Kaj mislita na to kar Mici pravi, da ne mara ljudi ki so na tleh? Vprašanje kaj je s tem mislila....mogoče na ljudi, ki živijo tlaplazeče življenje...recimo vampirji....čustveno zabluzeni ljudje...pijanci,.....sej kdo pa jih mara, po pravici povedano?
Dakeč od tega, da bi koga branila, samo zakaj bi sodili nekomu?

pozdravljena,mislila sem na ljudi,ki ničesar ne želijo spremeniti v okviru svojega življenja,ker nimaš pravice biti na tleh,ker se mora vsak boriti in izbirati tako egsistenco kot prihodnost sam,namreč,kakor spimo,tako je postlano,rada bi vam še povedala,da me veseli ,ker me vsi toliko omenjate v dobrem ali slabem,tudi življenje je tako

#289 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 13. september 2007, 12:17

egsistenca xDDx :palec:
Objavljena slika
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#290 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 13. september 2007, 12:26

Haha Mayan, eno zlato jajce je MOJE, si ga kar vzamem:)) x;)x

Hvala!

Juhej juhej......

#291 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 13. september 2007, 12:30

:zoro: prav. x:)x
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#292 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 13. september 2007, 14:08

SE popolnoma strinjam!! Mi smo neomejeni, zatorej kako nas lahko Bog omejuje z ukazi, saj to je nemogoče....to le človek lahko naredi......

ja, mi smo neomejeni v svoji omejeni svobodni volji, ki nam jo nameni Vsemogočni Bog.

Sama verjamem v iskavanje resnice v sami sebi, bolj, kot v branju spisov.....svetih spisov?!...bolj bi rekla sveta notranjost... ta izraz se mi zdi bolj zdaj in tu.

ja, ker to kar se lahko od Boga naučiš od znotri, se ujema s tem kar je od Boga zapisano v avtentičnih svetih spisih.

Bog za naše najvišje dobro priporoča in/oz. ukazuje, od znotri in/oz. od zuni, naj se Mu brezpogojno predamo, a pri tem se na silo ne vtakne v našo, od Njega dano nam relativno svobodno voljo.

Vsa slava Mu!

#293 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 14. september 2007, 12:19

mislila sem na ljudi,ki ničesar ne želijo spremeniti v okviru svojega življenja,ker nimaš pravice biti na tleh,ker se mora vsak boriti in izbirati tako egsistenco kot prihodnost sam,namreč,kakor spimo,tako je postlano

x:Dx aja? clovk nima pravice, da je na tleh? zanimivo... k se v krscanstvu je velik klaceplazenja in stisanja rok... pa ceprav s temi dejanji zelijo al pa ne zelijo karkoli v okviru svojega zivljenja spremenit... sam na tleh so pa! in imajo cist vso pravico... tko kt jo pa ima po moje vsak...
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#294 Ale'

Ale'
  • D član
  • Št. objav: 4 444

Objavljeno: 14. september 2007, 13:04

CITAT(mici59 @ 13. Sep 2007, 13:07) *
"mislila sem na ljudi,ki ničesar ne želijo spremeniti v okviru svojega življenja,ker nimaš pravice biti na tleh,ker se mora vsak boriti in izbirati tako egsistenco kot prihodnost sam,namreč,kakor spimo,tako je postlano"

HMMM... Mici... Zakaj pa bi se morali spreminjat? Če jim je všeč bit klošar, naj bojo klošar. Če hočejo bit pjanci, naj bojo pjanci. Ampak naj ne uničujejo življenj drugih okoli sebe, življenj svojih najbližjih. Te pravice pa nimajo.

Človek IMA vso pravico bit na tleh, nikjer ni zakona ki bi to preprečeval. Marikdo je že bil na tleh, nekateri so se uspeli pobrati, drugi niso več imeli dovolj moči. Ali naj jih zato obsojamo? Kdo pa smo mi, da imamo pravico obsojat druge?

Ja fajn je, da rasteš in da se znebiš dreka dol s sebe, samo da to moraš sam razumet pri sebi in si to želet, pod prisilo to ne gre. Lahko se tudi valjaš v gnoju še naprej. Borit se proti nečemu, kar ti je namenjeno, nima smisla. Raje poskušaj čimveč potegnit ven iz tega in se kaj naučit. Če imaš res močno voljo in verjameš v uspeh, se zna zgodit, da tudi uspeš v svojem prizadevanju, da dosežeš "nemogoče".

Tudi jaz bi se lahko smilila sama sebi, ko se mi je zgodila prometna, in govorila da nimam več prihodnosti... ampak ne, stvar sem gledala s pozitivne strani in sem se učila. Ta tri leta so me naučila več kot vsa prejšnja leta, in sem iz moje izkušnje povlekla ven več kot marsikateri drugi, ki ima že daljše življenje za sabo.

kakor spimo,tako je postlano

Mici to si pa malo obrnila - tako kot si posteljemo, tako bomo ležali, se mi zdi.

Pa še to - zdi se mi ful smešna izjava: človek nima bit pravice na tleh - ja kje pa naj bo... V ZRAKU??? Saj nismo ptiči, da bomo leteli. Čeprav si ful želimo, vsaj večina.

Klečeplazenje mi pa res ni všeč, rada imam pokončne ljudi, ki stojijo za svojimi besedami. Mevž ne maram.
Objavljena slika

#295 SnowBoy

SnowBoy
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 14. september 2007, 14:19

Jaz še vedno mislim, da to kar misliš to si ... Se pravi, če boš ti mislil dobro boš pritegnil vse dobre stvari, če boš razmišljal negativno boš posledično pritegnil negativne osebe ... O tem govori zakon privlačnosti ... Ker vsi delamo z eno veliko neskončno močjo in vsi smo predani popolnoma enakim zakoni to zakon težnosti, zakon gravitacije vsi fizikalni, kemični, biološki zakoni bodi si, da živite v Londonu, Novi Zelandiji, New Yorku ali v Sloveniji vsi delamo v enim magnetnim poljem, katerega obdaja neskončna energija ... Vse je energija .... To je moje mnenje ... :D

Objavljena slika


#296 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 14. september 2007, 16:04

Juhu, Snow, welcome in the club:)))))) :palec: :palec: :palec:

(to be countinued...)

#297 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 15. september 2007, 13:15

Jaz še vedno mislim, da to kar misliš to si ... Se pravi, če boš ti mislil dobro boš pritegnil vse dobre stvari, če boš razmišljal negativno boš posledično pritegnil negativne osebe ... O tem govori zakon privlačnosti ... Ker vsi delamo z eno veliko neskončno močjo in vsi smo predani popolnoma enakim zakoni to zakon težnosti, zakon gravitacije vsi fizikalni, kemični, biološki zakoni bodi si, da živite v Londonu, Novi Zelandiji, New Yorku ali v Sloveniji vsi delamo v enim magnetnim poljem, katerega obdaja neskončna energija ... Vse je energija .... To je moje mnenje ... :D

to ja, samo pravi ti, pa si onkraj dosega svojih misli. si od Boga.

#298 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 16. september 2007, 12:36

nisem mislila,da bo extra kaj za nji poskrbljeno,pač pa Jezus ne bo ponovno prišel,preden se tudi zadnji Jud ne sprejme Jezusa za svojega odrešenika,potem bo pa itak nebeško kraljetstvo

Hočeš rečt, da nikol ne bo prišlo do Jezusovega ponovnega prihoda :cry: :OO!:

x:o)x
Ah, nehi no, kje si pa to pobrala.
A misliš, da so Judje pomembnejši od ostalih ljudi?
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#299 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 16. september 2007, 17:37

Hočeš rečt, da nikol ne bo prišlo do Jezusovega ponovnega prihoda :cry: :OO!:

x:o)x
Ah, nehi no, kje si pa to pobrala.
A misliš, da so Judje pomembnejši od ostalih ljudi?

ne vem ,zakaj imaš občutek,kot da nekje pobiram po tleh,seveda pride Jezus,ampak tudi Judje,ki so Božje ljudstvo se bodo morali spreobrniti,ker dokler se to ne izpolne Jezusa ne bo amen

#300 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 16. september 2007, 20:27

Za Boga so vsi ljudje enaki, in vsa ljudstva so Božja ljudstva!
Judje so imel v zgodovini svojo vlogo, in to je to, nič več, in nič manj.
Za to vlogo so bili izbrani, nobene zasluge niso imeli za to.
In tisti, ki niso sprejeli Jezusovega učenja so zašli v slepo ulico. Še dons čakajo obljubljenega mesijo-odrešenika.

Tvoje razlage so pa na trenutek res take, kot da bi jih pobirala po tleh. x:o)x Da bo kdo čakal, da se zadnji Jud spreobrne v krščanstvo :eek: ???
Daj no, zresn se mal. :palec:
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0