Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Izsiljevanje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
76 komentarjev na to temo

#1 božo

božo
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 64

Objavljeno: 29. avgust 2002, 01:00

Vsak dan preberem ali slišim kakšno grozoto na temo medosebnih odnosov (pokončal partnerko in sebe, storil je samomor, zadavila ga je ....pretepanje, skratka nasilje brez meja).Ni malo situacij ko partner izsiljuje z grožnjo, da si bo stregel po življenju v primeru da ga zapustite.Kakšne so vaše izkušnje.

božo

#2 irma

irma
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 54

Objavljeno: 29. avgust 2002, 01:00

Božo

preberi si knjigo Čustveno izsiljevanje in tam boš našel veliko odgovorov na tvoje vprašanje!

Sama mislim, da kdor to počne in izsiljuje s samomorom, da je čustveno nezrela (neuravnovešena) oseba in da s tem početjem išče način, da se vsi okoli njega počutimo kot največji kriminalci, ki mu hočemo najslabše v življenju. Ponavadi taki ljudje za vso svojo nesrečo iščejo vzroke v drugih in okoli sebe - nikoli ne pogledajo vase in kaj oni počnejo. Mislijo si, da so največji revčki, ki jih drugi samo izkoriščajo in pravijo, da so se celo življenje samo razdajali in da si tega enostavno ne zaslužijo (da jih partner zapusti). Zame so navadi egoisti in nesposobneži, da se spoprimejo sami s seboj in življenjem.

Pa saj veš, za svojo srečo moraš poskrbeti sam in ne drugi. Sreče ne moreš izsilit - tudi z samomorom NE!

#3 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 29. avgust 2002, 01:00

ah borba za obstanek svojega prepričanja


pokowc

#4 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 29. avgust 2002, 01:00

samomorilci hočejo pozornost. Na ta način si jo želijo pridobiti. Imam izkušnje s tovrstnim izsiljevanjem. Je težko, a v takem trenutku moraš rečt tisti osebi, naj kar gre in si vzame življenje. Vsak je odgovoren le zase in če se karkoli zgodi, se je odločil tisti, ne ti.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#5 someone

someone
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 84

Objavljeno: 29. avgust 2002, 01:00

Hmm...jaz pa mislim, so taksni ljudje predvsem tisti, ki se nekako izgubijo v svojem svetu iluzij in pricakovanj in se vrtijo v zacaranem krogu, ki je taksen, da bolj mislijo da nekaj delajo prav bolj je to narobe.In to se ti zgodi takrat ko nimas cilja.Ker nimas cilja tudi poti ne vidis.Taksnemu človeku je po moje treba "razbit" ta njegov svet in mu pokazat svet v pravi luci, kjer je "lahko" vse lepo in ta "lahko" je lahko tudi cilj.Ce bo vedel kaj je cilj bo znal najti pot.Saj pa ima mozgane !

Morda je to tezko nardit(lahko mu npr.svetujes ta forum :)), ampak sigurno je to prava pot, ne pa pahnit ga še globje.
Torej dat mu nek smisel..nek cilj

Someone

#6 irma

irma
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 54

Objavljeno: 29. avgust 2002, 01:00

Strinjam se s Tejo in s tem, da jim pokažemo, da se jih ne bojimo in naj vedo, da nas ne morejo "prisiliti", da ostanemo z njimi.

Ob takem izsiljevanju vedno pomislim, da je lahko naslednjič pa kaj popolnoma nekaj drugega narobe in da me bo žespet izsiljevala. Če ne bo tako in tako.... bom pa naredila to pa to (si vzela življenje). A me naj bo potem vsak dan strah... naj živim tako življenje? Naj grem zjutraj od doma z mislijo: joj, kaj pa če jo bom našel na štriku, ko pridem domov, ker nisem včeraj rekel tega in tega...????

Vsak naj išče svoj smisel v življenju. Lahko mu pomagamo, seveda mu lahko, vendar naj zato žrtvujem 10 let svojega življenja (da se bo naveličal izsiljevati in da bo končno spoznal, da greni življenje obema in še komu)? Naj mu dam 10 let? Pa ponavadi je še tako, da mu bližnji nikoli ne morejo dati cilja oziroma smisla, ker so tako in tako oni krivi, da je on nesrečen. Nekdo drug mora priti in mu to povedati in mu nakazati pravo pot.

#7 someone

someone
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 84

Objavljeno: 29. avgust 2002, 01:00

Vedno si SAM kriv za svojo nesreco ! Niso drugi krivi! Sam si kriv!

Drugi so samo izgovor!

Imas tri ljudi.Vsakemu naredis nekaj slabega (vsem isto stvar).Ali bodo vsi enako uzaljeni,nesrecni,jezni..? Ne.
Iz tega vec kot ocitno sledi, je vsak sam kriv za svojo nesreco.
Torej tudi če so drugi do njega hudobni. Vse je v tebi...vse je v tem kako si ti predstavljas neko situacijo.In zato, kot sem tudi ze napisal je potrebno dat tem ljudem pravo predstavo o svetu.

Ce te po 10 letih ne razume....je lahko dvoje : ali mu ne pomagas na pravi nacin ali pa nima mozganov
Po moje krivo ta prvo.
Pa tud ce ti ne uspe...pomagati mu...ga prebudit...pa saj smo vendar ljudje, ki cutimo ljubezen do soljudi in jih ne moramo kar pustiti
Naucit jih...kaj je pomembno.....zakaj sploh smo...npr.:ni pomemben "dober avto" ampak obcutek srece in zadovoljstva ob tem. Torej naucit ga naj ne bo njegov cilj "dober avto" ampak sreca,zadovoljstvo,ljubezen
Tako bo lazje znal najti pravo pot...samo cilj mora bit pravi.

Tako jaz mislim...morda se motim...

LP

#8 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 29. avgust 2002, 01:00

ne, Irma, pot najde sam. Pa čeprav poskusi s samomorom tudi večkrat.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#9 božo

božo
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 64

Objavljeno: 29. avgust 2002, 01:00

HVALA VSEM KI STE SE ODZVALI, RES JE STRINJAM SE Z VAŠIMI MNENJI DA JE POTREBNO TEM LJUDEM POMAGATI,JIM POKAZATI POT IN SE NE PUSTITI IZSILJEVATI, TAKO BI NAREDILI MI: KAJ PA PRESTRAŠENI, LJUDJE KI NIMAJO NAŠE NOTRANJE MOČI IN VERE, TISTI KI SO SE ENOSTAVNO SPRIJAZNILI S TEM DA NI IZHODA, KUKO POMAGATI TEM.

božo

#10 irma

irma
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 54

Objavljeno: 29. avgust 2002, 01:00

Tisti pa, ki nimajo te moči (kot praviš ti Božo) so si pa zato izbrali tiste (nas), da se ob nas samih naučijo poiskati to moč in videti, da izhodi so!

Velikokrat rečem: pomagaj si sam in Bog ti bo pomagal!

#11 someone

someone
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 84

Objavljeno: 29. avgust 2002, 01:00

Saj to je tisto. Ne vidijo izhoda.Ne vidijo izhoda, zato hodijo v napacno smer....treba jim je dopovedat kje je pravi izhod, kam morjo it, k cemu morajo tezit...morda je potrebno pravo "pranje mozganov" da dobijo spet prave obcutke nazaj.Treba jim je torej dopovedat...morajo razumet kaj je smisel...potem se jim bodo vrnili tisti pravi obcutki, ki jim bodo kazali pravo pot.

Someone

#12 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 30. avgust 2002, 01:00

Pokazati pravo pot. Kako jo lahko pokažeš popolnoma zaslepljenemu človeku, ki je prepričan da ni izhoda? Me moreš. Tisto je njihova pot in najtežje za "nas" je to da jih moramo pustit na miru. Oni imajo pač takšno pot. Tudi naša ni bila lahka, da smo to kar smo. Vsak ima svoje lekcije. Lahko poveš, on pa ali sprejme ali ne. In s tem je naša naloga opravljena.

Ne moreš jim pomagat, če nočejo. Ne moreš jim dat svoje energije in misli.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#13 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 30. avgust 2002, 01:00

Pravzaprav se nisem nameravala oglasiti. Vendar me je nekaj vseeno premaknilo in evo me....že spet veselo kracam po forumu.
Zadeva je - vsaj z mojega vzornega vidika sledeča.
- kdor grozi s samomorom, ta ga najverjetneje ne bo poskušal narediti. kajti reči - ubil se bom(ali ubila) je mnogo lažje, kot to v resnici izpeljat. (jaz v življenju nisem nikdar rekla, da se bom ubila, ampak sem se preprosto nekega dne nažrla tablet...)
- pretepanje, po mojem mnenju slabiči. tisti, ki se mora dokazovati. moški pred žensko...Pač najlažje pokaže premoč nad njo, tako, da jo pretepe. In njej lepega dne zavre in udari nazaj...pa smo tam. Dobimo borbo za obstanek, za premoč. Zmagovalca v takšnem primeru ni. ga tudi ne more biti..
- in na koncu - še to, česar je zadnje čase največ....in tudi najtemeljiteje opisano s strani opravljivih častnikov. Umori.
Vzrok ljubosumje....ali zapuščenost.
Da se nekdo ne more soočiti z dejstvom, da je ostal sam. Zapuščen. In raje, kakor, da bi zaživel na novo ubije še tisto,kar je ostalo.

Je mar družba res tako na dnu?

In res je. Nihče ne more dati energije niti nasveta nekomu, ki si tega ne želi.
lp

natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#14 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 30. avgust 2002, 01:00

..ne glede na izgovarjanje kdo je kriv.....še vedno je Krivo splet okoliščin_
sej pravm, nehote padeš notr in si v aktualnem dvo-boju .

pokowc

#15 someone

someone
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 84

Objavljeno: 30. avgust 2002, 01:00

ok, nasvet pa adijo...poslusaj me al se pa ubij ?!
"""
""""
Pokazati pravo pot. Kako jo lahko pokažeš popolnoma zaslepljenemu človeku, ki je prepričan da ni izhoda? Me moreš. Tisto je njihova pot in najtežje za "nas" je to da jih moramo pustit na miru. Oni imajo pač takšno pot. Tudi naša ni bila lahka, da smo to kar smo. Vsak ima svoje lekcije. Lahko poveš, on pa ali sprejme ali ne. In s tem je naša naloga opravljena.
"""
""""


Moramo jih pustit pri miru ? Najtezje je to za nas ?
Ali je to najlazje !? Najtezje je pomoje pomagat in seveda znat pomagat.Nesmisleno je govorit da jim ni pomoči !!
So ljudje, ki so specializirani za taksne stvari.Koliko(v MIO) pa bi jih koncalo bog ve kje, ce si ne bi pomagali med sabo.Treba je razumet, da ne razumejo! In sele potem pomagat.Pa tud če ne uspe pomagat, vsaj vest je čista in lazje zivimo dalje.
Pa seveda ne mislim zdaj s tem, da je treba pomagat in vsiljevat svojo pomoc komorkuli, ampak vsaj tistim s katerimi smo povezani.
Teja, zdi se mi, kakor, da tebi ni nikoli nihce pomagal, vse si naredila sama, sama si prisla tja kjer si....zakaj se mi to zdi ?

Lahko poves on pa sprejme ali ne ?? Pa saj ne more sprejeti tega kar mu pravis, ce zivi v svojem svetu. Treba povedat,razlozit, se pogovorit, magari traja 5 ur,1 mesec,......mores mu prikazat zivljenje v lepi luci in nakazat cilj.Kdo pa ne bi rad bil srecen ? Vcepit mu v glavo kako postati srecen...ocitno je njegova pot napacna...prepricat ga v to...da bo verjel....da bo razumel...ker samo ce bo razumel za kaj pravzaprav gre bo nasel pravo pot....pot do osebne srece...ki je pri vsakem od nas razlicna....pa vendar je cilj enak. Osebna sreca in zadovoljstvo.

Ok, nisem strokovnjak ampak jaz bi poskusal prepricati taksno osebo, da nekaj naredi za sebe...nekaj pametnega....pa cetudi prebrat kaksno knjigo....prlaufat maraton....nekaj mu dat za delat...da bo nekaj ustvarjal...da se mu povrne obcutek zadovoljstva....moras nekaj pocet...seveda pametnega...ampak dejtvo je da moras...moras
se premakniti...govorjenje samo morda ni dovolj...treba se premaknit...zacet z dejanji ne samo z govorjenjem...ker dejanja ti dajo tisti obcutek ki ga potrebujes...tisti obcutek srece in zadovoljstva...

Teja, kolikor sem te razumel nam torej ni potrebno pomagati ljudjem v stiski, ker to je pac njihova izkusnja iz katere se morajo nekaj nauciti?

Someone

#16 Susi13

Susi13
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 119

Objavljeno: 30. avgust 2002, 01:00

Bolj, kot ne, se strinjam s Someone-om.

Včeraj sva se s prijateljico, ki dela v zdravstvu, pogovarjali o bolnikih. Koliko jim pomeni tistih nekaj trenutkov, ko si zdravnik uspe vzeti čas za njih! Zakaj...?
Vsi potrebujemo, želimo in hrepenimo po ljubezni. Ponavadi jo v prvi vrsti pričakujemo, iščemo in želimo dobiti od zunaj - ljubezen do naše lupine. Ljubezen do tistega dela nas, ki ga kažemo navzven. To nam je "pogoj" za nadaljevanje poti.

Priti do ljubezni do sebe je pa precej zahtevna in težka naloga. Ne zgodi se kar takoj, v hipu. Dogaja se! Konstantno in kar naprej se je potrebno sprejemati. Pa se spet sprejemati. In spet sprejemati.
Poleg tega pa še dogajanje v naši okolici - Življenje se nam spreminja!

Marsikomu je misel na samomor neke vrste odrešitev. Saj, če mi ne uspe, da bi me imel nekdo rad, se grem pa ubit, pa je problem rešen. Ali pa bom ubil/a osebo, katera me ne ljubi.
PRIČAKOVANJA...?

Meni je najlepše, ko mi uspe nekomu podariti košček ljubezni... Še lepše pa mi je, ko dotična oseba to sprejme. Ne pričakujem ničesar v zameno.

Še tole bi dodala: prijatelje si izbiram, kar pa še ne pomeni, da ne morem biti do vseh drugih ČLOVEK...

Suzana

*...trenutek, ko sem...*
*Ne bom se skrila za zaveso teme - povem Ti le, kar govori mi srce.*

#17 soncnica

soncnica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 262

Objavljeno: 30. avgust 2002, 01:00

Pomagas lahko samo v primeru, da je clovek pripravljen sprejeti tvojo pomoc.
Sem se zapletla v trikotnik. Mojemu fantu je bivse dekle grozilo z samomorom, to probala tudi 4-krat narest. Slo je za totalno custveno izsiljevanje. On je temu podlegel, ni imel moci...Vseskozi sem mu sicer govorila, da je vsak sam odgovoren za svoje zivljenje, da pac ni on kriv za njene temacne misli in stvari ki se ji dogajajo. Probala sem pomagati po svojih najboljsih moceh: s pogovorom, z izkusnjami, z ljubeznijo... Na koncu sem bila jaz tista, ki sem zapustila trikotnik. On je zopet z njo: nesrecen, nezadovoljen, prestrasen, brezvoljen...
Ce ti lahko kakorkoli pomagam pisi na moj mail: soncnica75@yahoo.com.

#18 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 31. avgust 2002, 01:00

quote:

Vsak dan preberem ali slišim kakšno grozoto na temo medosebnih odnosov (pokončal partnerko in sebe, storil je samomor, zadavila ga je ....pretepanje, skratka nasilje brez meja).Ni malo situacij ko partner izsiljuje z grožnjo, da si bo stregel po življenju v primeru da ga zapustite.Kakšne so vaše izkušnje.
božo


nasvet ki sem ga dobil od znanke iz beograda:
"kaj sem jaz, da si lahko vzamem pravico vzeti zivljenje;
prizadeti starse, prijatelje, znance, ljudi"...
"..le poglej, pomisli, koliko dobrega lahko se storis v zivljenju!".

#19 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 31. avgust 2002, 01:00

... ne prepusti se temu izzivu; mi te rabmo tu na zemli tej :)

pokowc

#20 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 31. avgust 2002, 01:00

pa saj v samomoru, ni nobene rešitve?! to je predvsem...hmmm...beg!? Ja, beg, pred tem, da bi sprejeli določene stvari, ki nam niso všeč, beg pred težavami, bolečino, ranami, prihodnostjo..., beg v še večje trpljenje! Samomor je zapravljanje časa...?


Pa še nekaj: učitelj pride, ko je učenec pripravljen :)
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#21 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 1. september 2002, 01:00

...če se nardi-zgodi samomor, potem je treba to še enkrat Vse ponavljati;
zdele pa sprejmi replico ali dvoboj; men se resnično ne da ponavljati :)
Sprejmem izziv.

pokowc

#22 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 1. september 2002, 01:00

Vse te grozote se dogajajo najbrz kot posledica prevelike-bolesne odvisnosti v odnosih oz. posesivnosti.
Ja sam ka mali pao s lipe

#23 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. september 2002, 01:00

Ne prenesem izsiljevanja - včasih zato izpadem zelo kruta.
Sicer (saj sem pač Riba) se me često skuša na tak način, a potem presenetim s svojo odločnostjo.

Sicer je zelo delikatno soditi o tem, a vseeno. Imam mnenje in ga povem: v bistvu preziram samomorilce, ker ne prenesem šibkosti oz. ufuravanja v vlogo žrtve.

Padec na testu.
Jovo na novo.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#24 božo

božo
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 64

Objavljeno: 3. september 2002, 01:00

JA MARSA TUD JEST SE STRINJAM S TABO IN NE MARAM LJUDI KI SE PRISESAJO, TE IŠČRPAVAJO DUŠEVNO IN TELESNO, NA KONCU PA ŠE IGRAJO VLOGO UŽALJENIH IN OD CELEGA SVETA IZKORIŠČENIH.
HUDO MI JE ZA TO KER TAKŠNO SITUACIJO SPREMLJAM S STRANI, IN MISLIM DA NIMAM PRAVICE DA BI SE V TO VMEŠAVAL,"NAJPREJ POMETI POD SVOJIM PRAGOM....AL KUKO ŽE GRE:)MAM SAM S SABO DOST DELA, MOTI ME PA VSEENO....

božo

#25 vanja

vanja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 777

Objavljeno: 3. september 2002, 01:00

Nisem za izsiljevanje.
Partnerji pogosto mislijo, da bodo z grožnjo obdržali nasprotno stran ampak to samo poslabšuje zadevo.
"Če ni za biti je za iti.
Je pa res, da nekateri enostavno nismo dost močni dokler nam kaplja ne uide čez rob, no vsaj jaz se takrat le zmigam in naredim korak naprej.
Lepo vas pozdravljam ! Vanja




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0