Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Izsiljevanje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
76 komentarjev na to temo

#26 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 3. september 2002, 01:00


Strinjam se s Tejo... pustiti pri miru... zato ker... se strinjam tudi z Natally, da tisti, ki grozi, da se bo ubil, se redko kdaj ubije... skoraj nikoli.
Strinjam se tudi z Simeonom, da je potrebno pomagati taksnim... ampak takrat ko sami pridejo po pomoc.. ker drugace je samo zapravljanje casa.. Saj ni nobene panike, ce kdo naredi samomor.. naj, ce tako hoce.. saj bo baje, takoj po tem delezen posebne pozornosti (strinjam se s Tejo, da iscejo samo pozornost)... in potem se enkrat..
Ce zeli narediti samomor, ker ga pusti partner.. je to bolestna navezanost na partnerja in tak odnos ni zdrav, nekako se mora koncati.. Ce nekdo ni sposoben koncati drugace, kot s samomorom, potem pac... samomor.. Zaradi njegove nesposobnosti nima pravice omejevat in navezovat in egoisticno lastninit drugega partnerja.. Se najboljsa resitev je samomor, ker s komer koli bi bil, bi povzrocal trplenje.
***** Ce bi resil spolnost, bi tudi hkrati to ****** :))) Se opravicujem, ampak moral sem to dodati... CMOK
Tjazy

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#27 Ta_deja

Ta_deja
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 3. september 2002, 01:00

Hja, sem nova tu gori. Lep pozdrav vsem.
Pa se morda pogled na izsiljevanje s samomorom, ali pa vzbujanje obcutkov krivde z drugega zornega kota. Namrec prav pred kratkim me je zapustil partner s katerim sva zivela skupaj vec kot deset let. Bil je moj prvi in edini fant. Pa ga glej ticka, nekega dne je lepo mirno izjavil, da me zapusca. Da potrebuje prostor zase. Ker sva vedno negovala odkritost in ker ga dobro poznam, sem vedela, da je tokrat v ozadju se nekaj drugega. Bolje receno, druga oseba. Priznal je. Potem pa se je meni utrgalo. Nisem vec razmisljala o tem, da morda res ni bilo vse v najlepsem redu, ali poskusala razumeti, premleti in pospraviti stvari na svoje mesto. Ne. Zacela sem razmisljati o tem, kako ga prizadeti. Kaj mu narediti, da ga bo bolelo. Tako kot boli (se vedno) mene. Razmisljala sem o krivici, smilila sem se sama sebi. Tako nekako: sama, brez kariere v sluzbi, brez pravih prijateljev (ker sva imela skupne, ki so se postavili na njegovo stran), in stara. Zacela sem groziti s samomorom. In v dolocenih trenutkih cisto resno razmisljala o tem. Poskusala sem mu vcepiti obcutek krivde, ker me zapusca zaradi mlajse, samozavestne deklice (priznam, jaz pa sem visela na njem nesamostojna nesamozavestna kot bergla) in zaradi tega nikoli ne bom imela otrok, saj me pri tridesetih res ne bo nihce povohal.

In kje sem sedaj? Groznje niso zalegle.
Poskusam se uciti iz izkusnje. Vcasih se mi zdi, da bo slo, vcasih zopet ne. Zrusil se mi je svet, in sedaj brskam po rusevinah, iscem uporabne kose in pocasi zidam temelje.
Zdaj vem, da groznje s samomorom ne pomagajo, le poglobijo razpoke in odvracajo. Niti si ne zelim, da bi se k meni vrnil iz golega usmiljenja ali pa zaradi obcutkov krivde. Ker bi bila nesrecna oba.

Pozdrav, Tadeja

#28 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 3. september 2002, 01:00

.....menim, da si poišči Novo Okolje. seveda zgodovina te bo vedno spremljala, ampak sedaj naredi........., delaj na sebi......... .
Nekdo je očitno naredil pri vaju korak, vsaj upal si je!
ne pokaži ,da si ti tista žrtev kletke´´, ampak pogumno naprej.
Tudi jaz sem meu osem let nekoga; pa sem se podal v Svet. ni mi žal, lahko bi to storil že prej .
sedaj živim. najdu sem se in se še iščem, da bom izpolnjen.

pokowc

#29 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 5. september 2002, 01:00

Res zanimiva tema, oziroma kar več tem z isto skupno točko - samomorom.

Sam samomor gotovo ni pozitivna stvar, pomeni kapitulacijo. Človek pa se nikoli ne bi smel predati, ampak se mora borit do konca.

Grožnje s samomorom in tudi (načrtovano)neuspeli samomori pa so v bistvu klic na pomoč. Velikokrat niti ni potrebno dosti, morda bo zadostovalo že to, da takemu kamdidatu za samomor pustimo, da nam pove, kaj ga teži. Nikakor pa se ne morem strinjati z mnenjem, da je treba samomorilcu kar pustiti, da si vzame življenje. To bi bila že kar neke vrste obsodba na smrt. Arabski pregovor pravi - preden nekoga obsodiš, obuj njegove copate. Vživi se v njegov položaj, saj je morda treba samo malo, pa se mu bo ponovno vrnila volja do življenja.

Grožnja s samomorom kot oblika izsiljevanja pa je seveda nekaj drugega. Tu sem pa odločno proti temu, da bi izsiljevalcu popustili. Zlasti še na čustvenem področju, saj čustev se ne da prisiliti. Vendar tudi v tem primeru ne bi izsiljevalca kar pustil, naj si vzame življenje. Če bi bil jaz objekt izsiljevanja, bi naprosil osebo, ki ji izsiljevalec zaupa, naj ga spravi k pameti, saj ima beseda nekoga drugega v takem primeru večjo težo. Šele po takem poskusu pomoči bi stvari prepustil, naj tečejo svojo pot.

Ta-deji pa čestitam, da je sprevidela svojo zmoto v izsiljevanju ljubezni. Je pa seveda v veliki zmoti, če res verjame, da je pri 30 letih prestara za novo ljubezen in za naraščaj. V zadnjem času je že kar pravilo, da se mladi odločajo za zakon in otroke šele pri tej starosti, da se lahko do 30 naužijejo svobode, pa tudi ženske, ki študirajo, si šele v tej starosti nekako ustvarijo službeno kariero. Ta-deja, kar z optimizmom glej na svojo nadaljnjo življenjsko pot. Nikakor pa ne poslušaj nasveta pokowca, da pojdi v svet. Pred samo seboj ne boš ubežala, pa če greš na konec sveta. Sama s seboj in s svojimi problemi boš morala razčistiti, kjer koli že boš. Najbolje kar tam, kjer si sedaj. V svet pa pojdi le v primeru, če te k temu ženejo kakšni drugi motivi, nikakor pa ne zaradi bega pred problemi, ki drugje ne bodo nič manjši kot so doma.

bigm
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#30 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 5. september 2002, 01:00

big M. narobej si me zastopil, pojditi v svet je to, da se podaš za svojimi cilji_
pojdi ven, pojdi v svet, ker je tam nekaj kar je lahko tvojega_



pokowc

#31 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 6. september 2002, 01:00

Ta_deja, verjemi da si v cvetu mladosti,pri tridesetih ni še prav nič izgubljeno,samo ne se zapret vase.Tudi prijatelji bodo prišli,stari in novi.Morda se sedaj počutiš nemočno,vendar prav take situacije te bodo dvignile in ti dale moč,....odpri se svetu in verjemi svet se ti bo vrnil.Govorim ti iz lastnih izkušenj.
Leo dan še naprej.
Glej naprej, če se le da,...

#32 božo

božo
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 64

Objavljeno: 6. september 2002, 01:00

quote:


Strinjam se s Tejo... pustiti pri miru... zato ker... se strinjam tudi z Natally, da tisti, ki grozi, da se bo ubil, se redko kdaj ubije... skoraj nikoli.
Strinjam se tudi z Simeonom, da je potrebno pomagati taksnim... ampak takrat ko sami pridejo po pomoc.. ker drugace je samo zapravljanje casa.. Saj ni nobene panike, ce kdo naredi samomor.. naj, ce tako hoce.. saj bo baje, takoj po tem delezen posebne pozornosti (strinjam se s Tejo, da iscejo samo pozornost)... in potem se enkrat..
Ce zeli narediti samomor, ker ga pusti partner.. je to bolestna navezanost na partnerja in tak odnos ni zdrav, nekako se mora koncati.. Ce nekdo ni sposoben koncati drugace, kot s samomorom, potem pac... samomor.. Zaradi njegove nesposobnosti nima pravice omejevat in navezovat in egoisticno lastninit drugega partnerja.. Se najbolpovzrocal trplenje.jsa resitev je samomor, ker s komer koli bi bil, bi
***** Ce bi resil spolnost, bi tudi hkrati to ****** :))) Se opravicujem, ampak moral sem to dodati... CMOK
Tjazy






:)) NO TJAZY, RAZUMEM DA V BREZPOGOJNI LJUBEZNI LAHKO GLEDAŠ PARTNERJA KAKO SE LJUBI Z DRUGIM, NE RAZUMEM KAKO Z NEKOM SEKSAŠ K GA NE MOREŠ VIDET.:)) PA ŠE NEKI ME ZANIMA A NEGATIVNO STANJE NA BANČNEM RAČUNU TUD REŠIŠ S SEKSOM. POZDRAV

božo

#33 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 7. september 2002, 01:00

js sm pa še vedno mnenja, da samomomor ni rešitev..., za nič! Niti za tistega, ki ga naredi, niti za ostale, s katerimi je bil v kakršnihkoli odnosih... Samomor je zame še vedno zapravljanje časa,... am...? beg... beg, pred komerkoli, beg v še večje trpljenje! Ja, s tem se pa strinjam,z pomankanjem pozornosti... Sej v bistvu za vse obstajajo rešitve, samo nesmemo dovolt strahu in obupu, da jih nebi videli...

velik pa se da, po moje rešit z pogovori... sam, spet tvegaš... Ker, v bistvu, gre za razmišljanje o drugih mnenjih... ti "pravi pogovori" so tako težki: tvegaš, da se boš spremenil, da boš moral priznati zmoto, ali sprejeti mnejne druge osebe... Sam: vseen pomagajo...:)))
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#34 vesni

vesni
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 7. september 2002, 01:00

nihče ni odgovoren za življenje drugega in če pristaja na odnose,ki temeljijo na izsiljevanju je to njegova lekcija,ki jo mora osvojit!Nekdo drug (npr.tisti,ki ga izsiljuje) je tu samo zato,sa se osvoji ta lekcija! Vse kar se nam dogaja je naša projekcija!Dejstvo je, da največ kar lahko narediš za drugega je, da imaš rad sebe!
Pa brez panike-večina ljudi,ki grozijo NIKOLI ne naredijo samomora!Le malo pozornosti rabijo in ne znajo drugače.
Ovijajmo jih z barvo ljubezni in molimo za njih, da bodo osvojili lastno vrednost!

vesni

#35 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 8. september 2002, 01:00

ej a veš kaj, danes je Mlaj in bom nekaj reku; tut samomor je rešitev; pa je kdo zarad tega na škodi; hee he

pokowc

#36 afrodita

afrodita
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 74

Objavljeno: 8. september 2002, 01:00

quote:


PA ŠE NEKI ME ZANIMA A NEGATIVNO STANJE NA BANČNEM RAČUNU TUD REŠIŠ S SEKSOM. POZDRAV

božo



:)))))))))))))))) Lahko! Postani dobra kurba....


Pokowc, v eni knjigi ( ne vem več kateri ) sem brala, da samomor ni rešitev, ker v naslednjem življenju nadaljuješ tam, kjer si v tem končal.... če ne rešiš problema zdaj, ga boš moral pa v naslednjem življenju ...... ne vem pa , koliko verjameš v reinkarnacijo.

#37 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 8. september 2002, 01:00

ditka- sej sm tut jest Tole bral, rES..ampkak sej sem tut napisal, da je bil Mlaj, no ....jah kr verjamem v rearkrnacion´´....
pusti kurbo, je le boj za preživetje, drugače pa se še vedno lahko kvalitetno izraža v partnerstvu.

Uprem se le tist pod Mus ˝˝

pokowc

#38 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 10. september 2002, 01:00

Afrodita: :))))))))) Lahko! Postani dobra kurba... (js: hehehe)
Pokowc: pusti kurbo, je le boj za preživetje, (js: hehehe, ampak se strinjam )

pokowc: zarad samomora pa to..., pol ti je odpuščeno, ker si priznal, ostala polovica pa, ker je bil mlaj...
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#39 someone

someone
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 84

Objavljeno: 16. september 2002, 01:00

R.E.M. - Leave

Nothing could be bring me closer.
Nothing could be bring me near.
Where is the road I follow?
believing, leave.

It's under, under, under my feet.
The scene spread out there before me.
Better I go where the land touches sea.
There is my trust in what I believe.

That's what keeps me,
That's what keeps me,
That's what keeps me down,
to leave it, believe it,
leave it all behind.

Shifting the dream
nothing could bring me further from my old friend time
shifting the dream
charging the scene
I know where I marked the signs
Suffer the dreams of a world gone mad
I like it like that and I know it

I know it well, ugly and sweet
A temperament man who said believe in his dream.

That's what keeps me
That's what keeps me
That's what keeps me down
I set it on there lightly
I sent it off in an airplane
that never left the ground.

That's what keeps me,
That's what keeps me,
That's what keeps me down,
To leave it, believe it.
leave it all behind.

Lift me, lift me,
I attain my dream.
I lost myself, I lost them.
heartache calling me.
I lost myself in sorrow
I lost myself in pain.
I lost myself in gravity,
Memory, leave, leave.

That's what keeps me,
That's what keeps me,
That's what keeps me down,
To leave it, believe it,
leave it all behind.

That's what keeps me,
That's what keeps me,
That's what keeps me down,
To leave it, believe it,
leave it all behind.

Midnight hands, my eyes are still
I walk into the scene
Shoot myself in a different place
Leavin'

Longed for this to take me,
Longed for my release
Waited for the coming
leavin', leave.

Leave, leave.
Leavin', leavin'

#40 zirosi

zirosi
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 594

Objavljeno: 3. oktober 2002, 01:00

Vsekakor ne bi smeli padati v zanke izsiljevanja, če nekdo želi več pozornosti, naj o svojih metodah raje nekoliko premisli. Podobno je tudi z nasiljem, ki je tako kot beg znak nižje (lahko bi rekel živalske) stopnje zavedenja.

Samomor pa lahko vidimo tudi kot zdravilo, marsikoga je že odrešil bolečin in kot pravi filozof: "Misel na samomor je pomagala preživeti že prenekatero težko noč" F.N.

N
Človek lahko dela, kar hoče, ne more pa hoteti, kot bi želel.

#41 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 3. oktober 2002, 01:00

jest mislim, da je samomor prostovoljni konec svojega dihanja.
seveda sam se odločaš, ne glede na karmične´ usluge .
nevem, pač oceniš, da ti je dovolj, .. nisem niti pomislil še na to, vendar menim,da lahko je rečti;˝ne da se mi žvet,ker preveč razumem˝.



pokowc

#42 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. oktober 2002, 01:00

Absolutno, Pokowc - vendar jaz temu potem ne bi rekla "samomor" - prej nekaksen "prestop", pac - odides...
Ko bomo tako visoko, bos pac zakljucil s svojim poslom na zemlji in morda sel umret v mir in tisino kot sloni.
Ce pa si bos streljal v glavo, se davil, rezal, dusil, bruhal, slabo... je to samo-mor.
Kot pravi Zirosi - kdo ni ze kdaj se znasel v takih krizah...
Potem postekas, da vedno pride jutrisnji dan in potem se grebes za zivljenje, ce si si sam odrekal pravico in moznost zivljenja.
To so tezke teme in tu zelo tezko sodimo, kajti nikoli ne ves, kdaj se bos sam znasel v podobnem filmu in tudi, veliko nas pozna kaksnega takega, ki je svoje namere zal tudi uresnicil.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#43 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 31. julij 2003, 13:34

Kar kompleksna tema, komentarji so pa padali v glavnem na samomore.

V situaciji, ko nekdo npr. nekoga iz ljubosumja pretepa, sta 2 osebi, ki bi si lahko življenje izboljšali z delom na sebi. Oseba ki tepe je zagotovo negotova, dvomi vase,.... oseba, ki je pa pretepana, pa nima dovolj poguma in samospoštovanja, da bi se postavila zase. Oba človeka sta v stiski.

Samomor je podobna zadeva - oseba v stiski, ki si ne zmore pomagati,...

Jaz definitivno ne bi bila akterka v nobeni od situacij, vendar je zame prav vsak človek človek, vsak s svojo funkcijo in potjo na našem planetu. Izberemo si določene situacije in okoliščine za štart, potem pa nam višja sila postavlja preizkušnje, da bi nas pripeljala do našega cilja. Kaj koga spodbudi da začne drugače razmišljati, drugače gledati na svet je zelo različno, mislim, da je razlogov toliko, kolikor je nas. Tudi jaz sem enkrat razmišljala čisto drugače, bila sem žalostna, nesrečna, hlepela po ljubezni (kogarkoli), pa sem bila še vseeno človek. Tako sem živela 28 let, dokler se v meni ni nekaj zganilo, dokler nisem dobila tiste doze zadev, ki sem jih potrebovala jaz, da sem se začela učiti razmišljati drzgače. Gre za cel mozaik situacij, ljudi, misli in čustev. Vsak je doprinesel svoje, da sem se zganila naprej. Dokler pa meni sami ni poklikalo, mi niti najbolj ljubeče bitje ne bi moglo narediti nič, da bi prišla tja.

Ker sem tudi jaz nekoč bila bolj na tleh, za ljubezen in prijazne besede sem bila pripravljena narediti karkoli (se razdajati, prositi, če ni šlo drugače pa tudi izsiljevati), razumem ljudi, ki se obnašajo na ta način, da enostavno še niso na točki T - od tam gre potem samo navzgor. To še ne pomeni, da so slabi, pomeni verjetno, da v sebi nosijo globoke rane, ki si jih ne znajo zaceliti in zato trpijo sami in povzročajo trpljenje osebam, ki tudi še niso čisto na konju (ker padejo pod take vplive). Če imam možnost prispevam svoj kamenček v njihove mozaike in upam, da se bodo kmalu pomaknili naprej. x:Dx
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#44 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 31. julij 2003, 14:08

Meni osebno se ni težko upreti čustvenemu izsiljevalcu - sem se že večkrat. Preprosto najdem pravi trenutek, dovolj in še malo več energije (za rezervo, če pride ob umiku do še česa hujšega) in se umaknem. Navadno že dosti prej načrtujem korak, tako da ga dodobra preštudiram, potem pa grem. S čustvenimi izsiljevalci je treba biti previden! Zaradi lastne varnosti, ne njegove!

Me pa muči nekaj drugega.
Ker vedno znova naletim na zelo podobne ljudi, se mi zdi, da se od vseh prejšnjih nisem ničesar naučila. Samo umaknila sem se, nič pa se naučila. Mogoče bi se morala spustiti v kak proces, namesto da se umaknem. Vendar tukaj pa se mi začne pojavljati vprašanje, ki je omenjeno v temi "Vsi drugačni - vsi enakopravni": od kod ljudem pravica, da...
Zirosi je tam napisal: "Vsak ima pravico, da je tak kot je, dokler njegova takost ne posega v drugačnost drugega. Pravice pa itak ni (če pa sločajno je, je tudi slepa in gluha - pač se odziva samo na moč in je imaš toliko, kolikor si je lahko vzameš). Uživajte!"

OK, prilagajanje! Ampak do kakšne mere? In kdo komu?
N.pr. če mož tepe ženo, normalno da se mora mož "prilagoditi" (se duševno pozdraviti) in nehati tepsti ženo (banalen primer).
Kaj pa, ko gre za kake predsodke? N.pr. mož je biseksualen in želi grupni seks z ženo in še enim moškim ali žensko, žena pa ne, ker ima recimo predsodke... Kdo se mora tu zdaj kaj naučiti: žena porušiti predsodke ali mož "ozdraviti" oz. se znebiti takih seksualnih fantazij?

Saj ne vem, če tole spada v to temo... :8): Mogoče je najbolje, da odprem novo temo o prilagajanju.

#45 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 31. julij 2003, 15:00

Ja, vsak ima pravico biti takšen, kakršen je - ravnati, kot se mu zdi prav, stopati po svoji poti naprej, tako kot vodi. Včasih je za soudeležene boleče. Vendar je spet njihova pravica to sprejeti ali ne, se prilagoditi ali ne. Saj nihče ne zahteva od tebe, da s kom si ali nisi, to je tvoja osebna odločitev, kaj tebi je in kaj ti ni, veš pa sama. Določene zadeve vzame človek za svoje ko jih vidi z drugega aspekta, določenih pa pač ne, potem je pa na tebi, kaj ja in kaj ne, kaj tolerirati in kaj ne, kaj pa nikakor ne.

#46 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 4. marec 2010, 11:11

Ali menite, da je tudi tole:
- egoistična si, misliš samo nase, kaj pa jaz, si pomislila kdaj name, na moja čustva, občutke ob tem
- nikoli ne bom mogel naprej
- ne morem ostati tu, ker me vse spominja nate
- smsi, rože, klici

xyesx
Possible—but highly unlikely.

#47 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. marec 2010, 11:37

Res je, Mystica, slucajno je tako naneslo (da je bil govor pretezno o samomoru oz. o groznjah, izsiljevanju s samomorom), a prav da si tu nadaljevala.

Seveda, vse to so majhna izsiljevanja. xyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#48 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 4. marec 2010, 12:00

Vsekakor, da gre za "emocionalno izsiljevanje" & "nabijanje
občutka krivde". ...

V kolker je model totalno u qurcu, bo "odradio samog sebe".
S tem pa ti nimaš nič. Bistveno je, da ne "oddela" tebe.

... Lahko si dobi drugo. V kolker nimaš namena bit z njim.
! In nadaljuje "stare igre/ scene" z novo modelarko. ...
V kolker se dozdaj ni nič nauču/ ozavestil. ...
Poišče strokovno pomoč. Začne športat, karkoli, da mu grejo
"destruktivnosti" iz glave. S tem, ko sprejemaš klice, SMSe, ...
se njegova agonija samo podaljšuje. Moj zorni kot,
glej skozi svojega, skozi svoje okoliščine. ...

V kolker ti pa "sado & mazo" scene odgovarjajo,
si jih pa privošči. Pa pazi nase, da se ti v trenutku nerazsodnosti koga,
kaj neugodnega ne zgodi. ...

! Drugač pa "biti egoist", da se ohrani lastna integriteta, ... je samo ok.
V kolker se nekdo odloči, da ima dovolj. In da je čas za odhod iz "patologije"
nekega odnosa. Ki ga ne želi več "vzdrževat". ...

Model bo rabil nekaj let,
v kolker "preživi". Se ne prepusti destruktivnosti v sebi. ...

"Socialna ljubezen/ navezanost" je "jeba", večina partnerstev funkcionira na tej ravni. ...
Zvez "Srce k Srcu" je manj. ... Čistih "Fuck Buddy" pa tudi. Vsak pa sam odloča,
kako bo funkcioniral, se "navezoval" & "nenavezoval", ... Vsakomur svoje v skladu z
njegovimi pogledi, izkušnjami, hotenji, ...

V kolker je pa še kaj Ljubezni iz tvoje strani pa postavi "pravila igre",
da ohraniš lastno integriteto. ... Predvsem pa poskrbi za lastno varnost.

Ljudje smo lahko nepredvidljivi, ko zgubljamo tisto, na kar
smo čustveno navezani. Zavisi od človeka do človeka, njegovih
izkušenj, zornega kota/ pogledov, čustvene inteligence/ zrelosti &
nezrelosti. ...


Prebiram tole temo in me zanima - kje se za vas začne čustveno izsiljevanje ... tule je bilo samo pisanje o grožnjah s samomorom.

Ali menite, da je tudi tole:
- egoistična si, misliš samo nase, kaj pa jaz, si pomislila kdaj name, na moja čustva, občutke ob tem
- nikoli ne bom mogel naprej
- ne morem ostati tu, ker me vse spominja nate
- smsi, rože, klici


Sicer pa pravjo: "Stara Ljubezen Ne zarjavi." ... -)

#49 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 4. marec 2010, 12:53

Že res, samo potem pa se naslika v službi. Sej ne vem, kaj je hujše :sori:
In jebeno delo mi ne dopušča, da bi vzela zda tri tedne dopusta in spizdila nekam. ker smo vezani na jemanje dopusta med počitnicami.



Ja, to je čustveno izsiljevanje; nabijanje občutka krivde in odgovornosti teb in igranje žrtve.

xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#50 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 4. marec 2010, 12:59

Pametno z njim, da ne bo naredil, kake neumnosti.
Prijava nadlegovanja? Sodna prepoved približevanja?
V kolker Ti je to motnja. Oz. se čutiš ogroženo. ...

Že res, samo potem pa se naslika v službi. Sej ne vem, kaj je hujše :sori:
In jebeno delo mi ne dopušča, da bi vzela zda tri tedne dopusta in spizdila nekam. ker smo vezani na jemanje dopusta med počitnicami.






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0