Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Tabuji in brezpogojna ljubezen


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
244 komentarjev na to temo

#126 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 27. december 2005, 21:26

Njemu, ki ga ljubim, želim, da je prost - tudi mene. x;)x x:px A. M. Lindbergh
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#127 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 27. december 2005, 22:01

jst tut to verjamem! :palec:
--------

Vse mine, edino ljubezen je večna. Kajti vse, kar je, izhaja iz Božje ljubezni. Vse, kar je Stvarnik ustvaril, je ustvaril iz Ljubezni. Stvarnikova Ljubezen je temeljni razlog vsega stvarstva. In Njegova ljubezen je temelna energija, iz katere izhajajo vse energije, in vsa materija.

Vse, kar mine, in ni večno, je iluzija. Kar pa je večno, pa je Resnica sama.


a pol mene sploh ni al kaj? :inocent:
---------

Sve je iluzija- Đ. Prdić x;)x



#128 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 27. december 2005, 22:25

hm, neki sicer cutm... sam nism se cist zihr a sm to jest :eek: :inocent:
mogoce je pa sam tak dan al kaj?? x:Ix

#129 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 27. december 2005, 22:34

:eek: zascit se! oklep, ovoj, ipd.. :vtz:

#130 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 27. december 2005, 22:36

mene pa boli pleksus :C: :C: :C: nekdo je jezen name.

nočko x:Xx
------
PS- nehalo :inocent: :eek: :vio:



Bogica....sej bo


ne boli več, jupiiii x:Dx x:Dx x:Dx



vidš...hehe

#131 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 27. december 2005, 22:48

:palec:
--------

ne boli več, jupiiii x:Dx x:Dx x:Dx



#132 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 28. december 2005, 16:01

Brezpogojna ljubezen je ena največjih fascinacij duhovnežev in duhovitnežev. Vsi jo imajo na jeziku. Vsi bi radi brezpogojno ljubili. Verbalno pač ni težko. A praksa? Brezpogojna ljubezen je predstavljena kot brezpogojna nenavezanost. Svojega partnerja ali otroka ne moreš brezpogojno ljubiti, dokler te zaboli ob misli na izgubo. Brezpogojna ljubezen je aktivni produktivni odnos do sveta okoli sebe, na katerega pa nisi z ničemer navezan.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#133 tai-chi

tai-chi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 332

Objavljeno: 28. december 2005, 16:28

zanimivo je blo vceraj v filmu prikazano, kako je budisticni ucenec zivel cist v miru, zadovoljen sam sabo s svojim uciteljem, dalec od vsega in pride zenska ... se zapleteta ... matr kwa mu je nardilo ... on ni bil vec miren! prej pa ni imel nic, sam BIL JE ... pa mu rece ucitelj: strast vodi v prisvajanje, navezanost; to pa pripelje tudi do ubijanja ... in res je bilo tako


navezanost in strah, da bos izgubil in ostal brez nekoga, ki si si ga kao prisvojil
Resnično ne more biti ogroženo.
Neresnično ne obstaja.

#134 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 28. december 2005, 16:30

SE strinjam. Budizem je meni osebno ena od zanimivejših duhovnosti. Malokatera religija je tako praktična.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#135 tai-chi

tai-chi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 332

Objavljeno: 28. december 2005, 16:34

ja, meni tudi x:)x
Resnično ne more biti ogroženo.
Neresnično ne obstaja.

#136 santos

santos
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 927

Objavljeno: 28. december 2005, 16:43

SE strinjam. Budizem je meni osebno ena od zanimivejših duhovnosti. Malokatera religija je tako praktična.

Višja inteligenca...preprosto to ! :palec:
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#137 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 29. december 2005, 00:03

:palec:
strast :o|o:
--------

zanimivo je blo vceraj v filmu prikazano, kako je budisticni ucenec zivel cist v miru, zadovoljen sam sabo s svojim uciteljem, dalec od vsega in pride zenska ... se zapleteta ... matr kwa mu je nardilo ... on ni bil vec miren! prej pa ni imel nic, sam BIL JE ... pa mu rece ucitelj: strast vodi v prisvajanje, navezanost; to pa pripelje tudi do ubijanja ... in res je bilo tako
navezanost in strah, da bos izgubil in ostal brez nekoga, ki si si ga kao prisvojil



#138 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 29. december 2005, 00:10

da, verjetno res.
toda zivljenje tu je zivljenje tu!
Vprasanje, ki me zanima in me zanima VASE misljenje:
Ali je krscanstvo bolj primerno za zivljenje tukaj kakor budizem??

Moje mnenje: vzames kar slisis in te pritegne! Zivis tisto kar verjames!
Vsak ima svojo filozofijo, vse vodijo k istemu cilju!

Drugacno je zivljenje v samostanu in drugacno v mestu. Ali moramo mi prinesti v svet sistema luc, ki bo sla naprej tja kjer je potrebna!? Ali bi lahko naredili vec v nekem samostanu med budisti, ali pa lahko naredimo vec v tem svetu osebnosti in teme, in posvetimo tja kjer je temno?

Strast iz nizjih nivojev je morda poguba za clovestvo! :xx!: ce ta ni povezana z visjimi nivoji, ljubeznijo.
Strast iz drugih nivojev (ki pridaja zivljenju, spodbuja zivljenje, kreativnost, in izhaja iz nesebicnosti) pa je ravno obratno!
Taksna strast je v zivljenju po moje zelo potrebna in zeljena.

Ali se kdaj vprasate zakaj toliko vec entuziazma v stvareh, ki izhajajo iz uma in zadovoljujejo nase predstave in naso rit, kakor v pomoci drugim ljudem ali prostovoljneh brezpogojnem delu? Seveda je razumljivo, da osebnost mora obstajati in ji do neke mere ugoditi. Osebnost se da disciplinirati, nauciti, ipd... (kar ti Santos dobro ves!). Tudi ucenci v samostanih, budisti, ipd... se morajo nauciti dispipline, ipd... danasji razviti svet, veckrat uci ravno drugace; uci kako razmisljanje in poglabljanje ustaviti in se prepuscati migetajocemu dogajanju ekranov, strastem, zabavam, ipd... ki odvracajo od nasega bistva in ga kot oblizi prikrivajo. Beg pred samim seboj, v navidezno VARNOST in iluzijo zaradi strahu, zmedenosti, iskanja samega sebe, utecenega zivljenja, lagodja, lenobnosti, sprenevedanja, ipd... je vse vecji.
Sistem nas v to se dodatno poriva. Nekaj procentov oseb svetovnega prebivalstva, ki ima v rokah vecino kapitala nas sili v to. Sami se silimo v to. Brezcutje in sprenevedanje. Mi srecnezi lahko razmisljamo tudi o tem kar pisemo tu. Mnogi miljoni se ukvarjajo z vsakodnevno lakoto in prezivetjem. Kje sem jaz, kako naj pomagam, kako naj prezivim, kako naj bom srecen, zakaj sem tu, zakaj nso drugi srecni in jaz ne, zakaj je tako ali tako... ?? veliko je vprasanj, vsi jih imamo, vsak svoje, pa ceprav kdaj v delu in zadovoljstvu izginejo in se prenehamo sprasevati.. toda vedno pridejo.

Smrt je tu. Vedno je bila, pa pozabimo. Vemo, da tisto kar je sedaj na televiziji se lahko zgodi se danes tudi nam. In ne verjamemo, nocemo verjeti. Ko smo v stiski, takrat veliko sprenevedanja odpade. Takrat veliko vzorcev kar samo od sebe izgine. Takrat vemo, ker moramo in zelimo vedeti. Nimamo druge izbire.

Sanots, verjamem da ti veliko ves. Morda kdaj opises ne samo tvoje zmage in podobno.. temvec tiste obcutke, ki so morda res pomembni, ob katerih rastes, tiste, ko se soocas z brezcasnostjo, s prezivetjem, s samim seboj, ipd...

Ce se spomnimo smrti, tega, da morda zadnji trenutek zivimo, nam morda pomaga biti tukaj in sedaj.

Ali dusa trpi, ce se nizje strasti zivi? :inocent:
Morda mi kdo zna povedati, razloziti drugace?
--------

Višja inteligenca...preprosto to ! :palec:



#139 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 29. december 2005, 15:35

Strast iz nizjih nivojev je morda poguba za clovestvo! icon_smile_dead.gif ce ta ni povezana z visjimi nivoji, ljubeznijo.
Strast iz drugih nivojev (ki pridaja zivljenju, spodbuja zivljenje, kreativnost, in izhaja iz nesebicnosti) pa je ravno obratno!

Strast je "področje" egozavesti. Delovanje iz strasti je vedno odzivanje in ne aktivna pobuda. Strast je precej fiziološka stvar in večkrat izključi zdrav razum. To pa ni dobro. Zdrav razum se ne izkljaplja, temveč se preseže, a strast ga ne prsega, saj je nižja kategorija (skoraj fiziološka). Brezpogojna ljubezen in strast ne gresta skupaj, saj sta na nasprotnih koncih palice.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#140 Najdeni

Najdeni
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 6. januar 2006, 03:07

DIA(MANT)NA naj ti odgovorim odznotraj.

ampak, najdeni, morda je tudi 100% ljubezen iluzija, v tem svetu navidezne dvojnosti.

Poglej se (recimo v ogledalo ali v gladino mirnega jezera, ti si 100% in ne ( na primer) 81,23%, (kolikor se morda ceni nekega jutra neka misel v neki glavi - depresija - psihoza - antidepresivi...plip)


če priznavaš da obstaja 100% ljubezen priznaš da obstaja tudi 100% sovraštvo?

priznam! , vendar mu ne dam neba za letenje, vode za plavanje, goriva za gorenje, mesta za norenje....

jaz pravim, da je vse iluzija, ljubezen in sovraštvo.

Jaz pravim, punca ti še nisi ljubila. (Priporočena literatura Paulo Coelho:Ob reki Piedri - primer)

naj ti postavim vprašanje, če nekdo tvojo 100% ljubljeno osebo smrtno ogroža, kaj bi storil njenemu napadalcu?

tai chi nas uči hoditi, pa tudi braniti. V aikidu nima napadalec nobene možnosti. Položiš ga na tla, mehko z ljubeznijo. Tao. Kot bi dete v zibelko dajal. Metoda, ki jo hommo sapiensi najlažje razumejo je nežnost. Če mu nežno predaš sporočilo ljubezni se "njen napadalec" spremeni v čudovit dijamant.

kje je tu brezpogojna ljubezen? :inocent:

brezpogojna ljubezen je v tem da ljubiš vse. Točno takšno kot je. In to je resnica. Tu je brezpogojna ljubezen. Ljubim tebe z isto močjo, kot ljubim svoje otroke, ženo, taščo (kaj vem kakšne izraze si vse zmišljujejo, da bi se ločevali in tekmovali v končni fazi.

butast primer, ja. :palec:[/quote]

butast je samo tisti, ki ne vpraša xsrcx
Bivanje je odprto v vse smeri.

#141 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 6. januar 2006, 06:49

Smrt je tu. Vedno je bila, pa pozabimo. Vemo, da tisto kar je sedaj na televiziji se lahko zgodi se danes tudi nam. In ne verjamemo, nocemo verjeti. Ko smo v stiski, takrat veliko sprenevedanja odpade. Takrat veliko vzorcev kar samo od sebe izgine. Takrat vemo, ker moramo in zelimo vedeti. Nimamo druge izbire.

Ce se spomnimo smrti, tega, da morda zadnji trenutek zivimo, nam morda pomaga biti tukaj in sedaj.
--------

free, meni zelo blizu razmišljanje xsrcx

#142 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 6. januar 2006, 13:33

Negativna čustva so, podobno kot pozitivna, zgolj odziv na impulze iz okolja.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#143 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 6. januar 2006, 14:42

Kakšnih stimulansov..................................????


:vragec: :vragec: :vragec: :vragec: :vragec: :vragec: :vragec:

xsmx xsmx
cosmic dancer

#144 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 6. januar 2006, 19:21

:eek:
Različnih... x:Dx
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#145 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 8. januar 2006, 03:50

kaj pa strastno brezpogojno ljubiti? :inocent:
mar ni strast lahko tudi, ko strastno gremo in pomagamo nekomu!? recimo, vstanes in si strasten v tem, da bos nekam odpravil, kjer ves, da bos pomagal!? :inocent:
----------

Strast je "področje" egozavesti. Delovanje iz strasti je vedno odzivanje in ne aktivna pobuda. Strast je precej fiziološka stvar in večkrat izključi zdrav razum. To pa ni dobro. Zdrav razum se ne izkljaplja, temveč se preseže, a strast ga ne prsega, saj je nižja kategorija (skoraj fiziološka). Brezpogojna ljubezen in strast ne gresta skupaj, saj sta na nasprotnih koncih palice.



jst tut tko mislm! :palec:

zakaj pravijo da je razlika med ljubeznijo do partnerja, starsev, prijatelja...!? ali potemtakem locujejo in to potemtakem NI brezpogojna ljubezen? Ceprav kljub temu lahko do vseh posamezno udejanijo, zivijo brezpogojno ljubezen.. toda, v cem je torej po tvoje razlika?

sicer pa, kako se zdej kej pocuts, k si se najdu? x:o)x
dobrodosel!
----------

...brezpogojna ljubezen je ... Ljubim tebe z isto močjo, kot ljubim svoje otroke, ženo, taščo (kaj vem kakšne izraze si vse zmišljujejo, da bi se ločevali in tekmovali v končni fazi....



#146 odium.p.

odium.p.
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 214

Objavljeno: 8. januar 2006, 10:28

Ljubezen je resnica, razumevanje, iskrenost, sočutje...
Včeraj sem bil v kartuziji Pleterje... kakšen mir-tišina-kakšna moč je v teh ljudeh...
ŽIVI IN PUSTI ŽIVETI
V TEMI ZEMLJE EDEN ŽAREK SVETI, NE ZAZNA GA VEČ ZAVEST, LE DUHA GLOBOKI SPLETI.
Michael newton

oduim.p.'s Blog

#147 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 8. januar 2006, 12:48

kartuziji Pleterje... kakšen mir-tišina-kakšna moč je v teh ljudeh...

Oni v praksi živijo to, o čemer mi razglabljamo. Njihova duhovnost je neverjetno enostavna in neposredna.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#148 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 8. januar 2006, 21:20

:palec:
---------

to tudi mene zanima :inocent: mislim, če si ful happy in poln ljubezni x:o)x je težko vse to razdajati samo tistim ljudem ki so kao "naši".... a drugi so pa tuji? :inocent: saj ne obstaja naše, tuje... ljubezen sploh ne moreš deliti, odštevati, prištevati.... po mojih izkušnjah te označijo, da si brez občutka, če gledaš nekliko širše in se ne omejuješ na neko določeno idejo, vrednoto ali bitje... :inocent: x?x



#149 Najdeni

Najdeni
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 9. januar 2006, 04:24

x:Xx x:Xx x:Xx

veš kaj se mi dogaja...odkar sem bolj zavestna kar se tiče učinka bumeranga (kar vržeš v svet, pride nazaj) bolj pozorno izbiram besede, misli in dejanja. torej zadržujem negativna čustva.... in rezultat tega---> zadnjič mi je "kljuka" ostala v roki, mehko sem jo prijela, brez vsake sile, in jo zlomila.
:eek:
x:Dx

x:o)x x:o)x x:o)x


Glede prejeti dajati: to se dogaja sočasno. Ko daješ že prejemaš. To je keč. (catch op.a.) Če si "dal" in čakaš da boš nekaj prejel si bržčas xDDx v zmoti.

Aja pa vprašal bi kako si začutila, da si bolj zavestna? xsrcx

Itaq pa imam vse rad. Univerzalno vas ljubim. Brezpogojno. Točno take kot ste. (Ne takšne kot bi se želeli prikazati.) x:)x
Bivanje je odprto v vse smeri.

#150 Najdeni

Najdeni
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 9. januar 2006, 04:41

to tudi mene zanima :inocent: mislim, če si ful happy in poln ljubezni x:o)x je težko vse to razdajati samo tistim ljudem ki so kao "naši".... a drugi so pa tuji? :inocent: saj ne obstaja naše, tuje... ljubezen sploh ne moreš deliti, odštevati, prištevati.... po mojih izkušnjah te označijo, da si brez občutka, če gledaš nekliko širše in se ne omejuješ na neko določeno idejo, vrednoto ali bitje... :inocent: x?x


Valjda.
primer:

Sonce sveti na vse enako. To je ljubezen. Močno energijo ima, ki pa se porazdeli. Na vse.
Tudi ti izžarevaš ljubezen. To je povsem naravno. In izžarevaš jo kakor sonce na vse strani.( ne samo na "naše", one pa naj zebe)
In potem nekdo izbere predmet ljubezni. (kar že ni najbolj podobno soncu) S tem svojo čudovito svetlobo zoži na ozek snop. Ta snop "fiziki" imenujejo laser. Laser pa ima tako močno energijo, da predmet ljubezni dobesedno skuri (burn). Zato so Sapiensi "zaljubljeni" le nekaj časa.

Zato odpri srce, naj ljubezen greje, ne kuri. Bodi zaljubljen v življenje in ne v pravila. Pa kaj če te označi bilo kdo za bilo kaj. Sploh ve, kdo je tisti ki sodi? A ne čuti, da govori lahko vsak samo o sebi????

mmmmMMMMMmmmm ljubezen. :2src:
Bivanje je odprto v vse smeri.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0