Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Tabuji in brezpogojna ljubezen


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
244 komentarjev na to temo

#101 otožna

otožna
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 197

Objavljeno: 17. december 2003, 19:05

ma ja, sej obojestranska brezpogojna ljubezen se težko izkusi, je res redka... a tvojemu se še da :vragec: hecam se
sem pa v preteklosti okusila delček te ljubezni in jo izpustila zaradi ljubezni same iz rok... in vem, da je mogoče nekoga imeti tako rad...in ne pravim, da ga sedaj nimam več rada, čeprav imam njega, s katerim sem, plačujem položnice, se zjutraj zbudim, zvečer z njim zaspim, če ne visim predolgo tu... pa to ni nič slabega vsaj zame ne... vesela sem, da sem izkusila, da je to mogoče...in da obstaja tudi malce manj brezpogojna ljubezen...
bom danes kar v teh temih ostala, da ne bom ponoči spet kakšnih čudnih glasov v sanjah poslušala, sem predno sem šla spat včeraj , vaše izjave o dušah brala, potem pa še tisto foro pred spanjami z dlanmi pred očmi uporabila, pol sem pa pol noči bedela...
torej brezpogojna ljubezen, ko veš, da ima nekdo napake, da ima vedno prav, tudi ko nima, da ne zna sam niti telefona dvignit, ampak ga imaš kljub napakam rad... :2src:

#102 pika1000

pika1000
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 288

Objavljeno: 17. december 2003, 19:33

Kljub napakam! :palec: x:Dx

V končni fazi jih imajo vsi. Tudi tisti, ki najprej izgledajo kot da jih nimajo. x:)x

#103 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 18. december 2003, 11:49

torej brezpogojna ljubezen, ko veš, da ima nekdo napake, da ima vedno prav, tudi ko nima, da ne zna sam niti telefona dvignit, ampak ga imaš kljub napakam rad... :2src:

Nekako v tem smislu, ja..... x:)x :palec:

#104 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 18. december 2003, 12:50

Brezpogojna ljubezen
Besedna zveza, ki (po mojem mnenju) prakse ne zdrži... vsaj ne potem...kasneje...čez leeetaaaaa.
Brezpogojno ljubezen se "lahko grem" dokler ...

uf, se nikakor ne strinjam!!

kajti zame je brezpogojna ljubezen povsem nekaj drugega kot prilagajanje, ce sem te prav razumel;
kot prilagajanje ze, toda v drugacnem pomenu!!:: ce ljubis pac ljubis!! in takrat se ni tesko prilagoditi, v tem je point! Lhko pa samo krepis krepost in dobroto v sebi in si 'dober', se prilagajas in pozabis nase! Kar tudi dela, toda koliko casa!? Mnogo partnerjev zivi prav na slednji nacin, ce ne ze vecina! Ne moram trditi ali je prav ali ne, verjetno je, vse je prav, toda govorimo o brezpogojni ljubezni!! Tu pa smo mnogi mrzli, oz. menim, da vecina nas zivi le utrinke tega, kaj naj bi dejansko sploh pomenilo brezpogojnost!
sistem, cas, vezave, zelje, pricakovanja, ampak SE DA!! verjemi!!
[COLOR=red]"what use is a belive, if you have no faith in it!!"

Nekako sedaj se mi zdi govoriti o tem kot iluzija, nekaj kar je dalec :sori:
kar s ucim, dojemam, probam dojemati... vem, pa da sem en kup zadev za postimat v sebi... tako, da e verjetno s tem ukvarjamo dejansko vsi na tem planetu.
Govoriti o brezpogojni ljubezni... kot nekaj oddaljenega... skoda.
Ljubezen verjetno ne pride kadar so zraven zelje in prickakovanja... torej takrat se brezpogojnost verjetno ne more udejaniti, sj je prisoten ego! In furati nek odnos, ceprav je lahko ljubec, tak, ko se dva imata rada, se ne pomeni, d je brezpogojen!! oh, se zdalec ne! Brezpogojnost v odnosu, je takrat kadar oden od partnerjev v popolnosti ne misli nase, temvec iskljucno na partnerja!! moje mnenje! moje izkusnje!
Takrat je mordam mozna brezpogojnost. Ceprav, spustiti sebe v celoti... konec koncev pa je ravno tem finta!!: da ko spustis sebe, sebe najbolj najdes in dozivljas!! kajti tu morda najbolj velja - vsi smo eno!!
kadar ljubis v celoti drugega, naj bi ljubis sebe v celoti in takrat morda nasptopi brezpogojnost!..

Brezpogojno ljubezen se pomoje ne da iti, kakor pravis!! takrat le si, si pac brezpogojen in se stem sploh ne ukvarjas, ker ne mislis o sebi, temvec o drugih, drugei, drugemu...
Ha ha ah , pejmo se brezpogojno ljubezen ha ha ha - izjava leta!!!
pa brez zamere prosim.
No ja, morda bi nam se koristilo, da se vsaj gremo, ce ze ne zivimo!!

Ampak, se nekaj v s cem se morda malo strinjam, ker se ne razumem, je da prav vztrajnost v odnosu, lahko privede scasoma do brezpogojnosti... to pa si morda sam zelim, ali pa je moja iluzija; upam, da mi bo to dojel. ker ali lahko privede vztrajnost v odnosu do ljubezni? ce se le te ne da imeti v zakupu, jo pricakovati ali celo planirati!? verjetno da ne. Ali pa je to le beg pred dejstvom, da imamo raje ego, se prilagajamo, zivimo pac neko namisljeno zivljenje partnerstva, ki nas dejansko ne izpolni v celoti; ali raje biti 'revez', biti sam pa ceprav brez partnerja!? imeti trenutek o. trenutek imeti nas v brezpogojnosti!?
Hm, morda se motim!?

mah kaj jaz zdaj tu pametujem...
en lep brezpogojen dan vam zelim, pa ceprav samo za minuto, ko bomo ali boste-bomo brezpogojni vsaj do sebe!

#105 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 18. december 2003, 13:06

kot prilagajanje ze, toda v drugacnem pomenu!!:: ce ljubis pac ljubis!! in takrat se ni tesko prilagoditi, v tem je point!  Lhko pa samo krepis krepost in dobroto v sebi in si 'dober', se prilagajas in pozabis nase! Kar tudi dela, toda koliko casa!?  Mnogo partnerjev zivi prav na slednji nacin, ce ne ze vecina! Ne moram trditi ali je prav ali ne, verjetno je, vse je prav, toda govorimo o brezpogojni ljubezni!!  Tu pa smo mnogi mrzli, oz. menim, da vecina nas zivi le utrinke tega, kaj naj bi dejansko sploh pomenilo brezpogojnost!
Nekako sedaj se mi zdi govoriti o tem kot iluzija, nekaj kar je dalec  :sori:
kar s ucim, dojemam, probam dojemati... vem, pa da sem en kup zadev za postimat v sebi... tako, da e verjetno s tem ukvarjamo dejansko vsi na tem planetu.
Govoriti o brezpogojni ljubezni... kot nekaj oddaljenega... skoda.

Ja, če teoretično gledamo na naše odnose, itak ni možno, da vsak živi tako kot bi si želel in pri tem živel v srečnem partnerstvu, ker čim je več ljudi v odnosu,je potrebno prilagajanje.

Kar se tiče brezpogojne ljubezni, bi jaz rekla, da gre bolj za to, da kljub določeni predstavi, kakšen bi idealen partner bil zate sprejemaš partnerja takšnega kot je in ga ljubiš takšnega kot je. Da so ti simpatične malenkosti, ki ti načeloma niso všeč, da dopuščaš da se ukvarja s stvarmi, ki njega veselijo, tudi če tebe osebno ne. Ob vsem tem pa je treba sebi podariti vse tisto, kar je zate osebno pomembno in osrečujoče.

Moj pogled....

#106 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 18. december 2003, 13:34

ja in tega se tudi sam ucim!! xrolleyesx :sori:
...tesko tole bato tesko... x:o)x fuc.....
se vit da mam sonc v 7 hisi... x;)x

#107 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 18. december 2003, 13:36

Huh, jest ga mam samo v stanovanju kdaj pa kdaj x;)x . Tvoje razmišljanje na tole temo se mi zdi zelo simpatično :inocent:

#108 freaky girl

freaky girl
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 113

Objavljeno: 30. avgust 2005, 11:40

xDDx xDDx xDDx xDDx

#109 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 18. december 2005, 16:46

Najprej bi se morali dogovorit za definicijo ljubezni, saj obstaja nešteto ravni ljubezni. Ljubim lahko naravo, ljubim sončni vzhod ali zahod, ljubim takšno in takšno zvrst glasbe ali likovne umetnosti, ljubim svoje prijatelje. Vprašanje se najbrž nanaša na ljubezen med "moškim" in "žensko"?
Pri tej ljubezni pa je absolutna ljubezen seveda samo ideal, ki se mu lahko kolikor toliko približamo, dosežemo pa ga nikoli. Idealna ljubezen samo daje in ne pričakuje ničesar v zameno. Pa smo ljudje takšne ljubezni sploh sposobni? Nesrečni zaljubljenec seveda ljubi, četudi mu ljubljena oseba ljubezni ne vrača. Ko pa moški in ženska vspostavita nekakšen ljubezenski odnos, želi vsak od njiju tudi nekaj nazaj.
Seks in ljubezen? Praviloma ljubezni brez seksa ni, nasprotno pa je polne jarke seksa brez ljubezni.
Popolnoma se strinjam z enim od prejšnjih mnenj, da mora imeti človek
ljubezen v sebi. Budisti pravijo, da mora imeti človek boga in lepoto v sebi, če ju nima, ju drugje zaman išče. Enako stališče pa velja seveda tudi za ljubezen. Sicer pa, ljubezen je zelo širok pojem in med drugim vsebuje tudi lepoto. Ljubezen je jezik, ki ga razumejo po vsem svetu in pozitivna energija, ki zmore skoraj vse.
Ljubosumje, ki je tesno povezano z ljubeznijo, čeprav lahko traja še potem, ko ljubezni že dolgo ni več (posesivnost),pa je negativna energija, ki tudi zmore narediti neslutene količine škode. Seveda pa ljubosumje nima ničesar skupnega z absolutno ljubeznijo.

bigm



:palec: :palec: :palec:

prav škoda, da bigm ničveč ne napiše :C:
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#110 nea

nea
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 422

Objavljeno: 18. december 2005, 18:55

Ja, če teoretično gledamo na naše odnose, itak ni možno, da vsak živi tako kot bi si želel in pri tem živel v srečnem partnerstvu, ker čim je več ljudi v odnosu,je potrebno prilagajanje.

Kar se tiče brezpogojne ljubezni, bi jaz rekla, da gre bolj za to, da kljub določeni predstavi, kakšen bi idealen partner bil zate sprejemaš partnerja takšnega kot je in ga ljubiš takšnega kot je. Da so ti simpatične malenkosti, ki ti načeloma niso všeč, da dopuščaš da se ukvarja s stvarmi, ki njega veselijo, tudi če tebe osebno ne. Ob vsem tem pa je treba sebi podariti vse tisto, kar je zate osebno pomembno in osrečujoče.

Moj pogled....



tud jaz tako mislim...........
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi, kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal

#111 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 20. december 2005, 15:24

brezpogojna ljubezen kot brezpogojno sprejemanje človeka kot celote

nekje sem že zapisal, da sprejemanje in ljubezen v bistvu ne sodita v isto kategorijo. Ljubezen je aktivno čustvo, a sprejemanje je pasivnost. brezpogojno je precej težka beseda, ki največkrat ostane samo na verbalni ravni. Ljubezen pomeni odsotnost navezanosti. A kdo od vas, ki govorite o ljubezni in sprejemanju ni navezana na kakšno osebo? Ljubezen je aktiven odnos do sveta. Ljubiti nekoga in istočasno se bati, da ga izgubiš, to ne gre skupaj.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#112 tai-chi

tai-chi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 332

Objavljeno: 23. december 2005, 15:15

jst mislim, da se vsi tega ucimo ... zato smo se v odnosih, ko bomo to dojeli, bo vseeno s kom si, al si al nisi ... al si pa sam

brezsmiselno je pricakovati, da se bomo sli en odnos in bomo ze vse vedl in vsak bo vsakega sprejemal in ga ljubil ...

In zaradi tega so pricakovanja od odnosa, partnerja, ker si vsak zamisli, da bo odnos lep, romanticen, brez problemov ... da te bo partner sprejemal, da bos lahk taksen kot si in tudi, da bos sam dobil idelanega, takega kot si si ga zamislil ... ko vidis da ni tako, pa bummmmmmmm

Se pravi v odnosu se ucimo brezpogojno ljubiti, saj kje nas pa bodo tega naucili, v soli??? x:Dx x:Dx

Pol pa odvisno kako nekdo pozna sebe, kolk je pripravljen delat na sebi ... pa bit realno na tleh, ne pa plavat tam nekje v oblakih
Resnično ne more biti ogroženo.
Neresnično ne obstaja.

#113 Najdeni

Najdeni
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 25. december 2005, 21:36

Lep pozdrav diamantki!

Brezpogojna ljubezen je možna samo v enem primeru. Takrat, ko se spoznaš. Kajti takrat tudi spoznaš, da ljubezen ni v tebi, na tebi, pod tabo, okoli tebe, vsepovsod razen za tebe, čustvo, kemijski proces ali kaj vem kaj vse...ampak si ti sam LJUBEZEN. TI SI LJUBEZEN. Ne moreš se zanikat. Prerasteš odnos jaz - nekdo, ki ga imenuješ ljubezen (sprva vroča, kasneje hladna), in spoznaš Eno, ki je ljubezen.
Razmisli, meditiraj....ti lahko nekdo nekaj doda, kar nisi sam?
Zato SI ljubezen. In s tem si brezpogojen. Vse si dobil. To je brezpogojna ljubezen. In le tako lahko deliš dalje.

99% ljubezen ni ljubezen ampak trgovina v odnosih.
Tisti en procent je senca, ki je ne upaš osvetlit. Del, za katerega misliš, da je kriv vseh tvojih težav. Nekaj, kar ne želiš sprejeti. In verjeti, da je to edina Resnica. In zato ne ljubiš popolnoma. Pravzaprav sploh ne ljubiš. Nasprotje ljubezni pa je strah. Ta pa vodi vstran od sence. Zato ljudje toliko delajo, zbirajo nevredne stvari in tekmujejo. Da se ne dotaknejo sence. Ker notri je bau bau. Bau bauvi ponavadi zgledajo strašno. So ogromni s strašnim orožjem, vendar stojijo na drobnih, podhranjenih nožicah, imenovanih strah. Ko ga osvetliš pobegne. Ostane samo Resnica. Ta ne boli. Resnica je ljubezen. Tudi ta ne boli. Se pa širi.

Bivanje je odprto v vse smeri :)
Bivanje je odprto v vse smeri.

#114 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 25. december 2005, 22:31

Mogoče pa preveč razmišljate.

#115 Pika Pikica

Pika Pikica
  • Lunatik
  • Št. objav: 16 659

Objavljeno: 25. december 2005, 22:32

Ja, eni mamo možgane za to. x:Dx

#116 Pika Pikica

Pika Pikica
  • Lunatik
  • Št. objav: 16 659

Objavljeno: 25. december 2005, 22:35

v riti! x:Dx

#117 Pika Pikica

Pika Pikica
  • Lunatik
  • Št. objav: 16 659

Objavljeno: 25. december 2005, 22:39

xnckrivx Kaj to mene sprašujepš? :inocent: x:Dx

#118 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 26. december 2005, 09:51

če priznavaš da obstaja 100% ljubezen priznaš da obstaja tudi 100% sovraštvo?
jaz pravim, da je vse iluzija, ljubezen in sovraštvo.


Vse mine, edino ljubezen je večna. Kajti vse, kar je, izhaja iz Božje ljubezni. Vse, kar je Stvarnik ustvaril, je ustvaril iz Ljubezni. Stvarnikova Ljubezen je temeljni razlog vsega stvarstva. In Njegova ljubezen je temelna energija, iz katere izhajajo vse energije, in vsa materija.

Vse, kar mine, in ni večno, je iluzija. Kar pa je večno, pa je Resnica sama.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#119 odium.p.

odium.p.
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 214

Objavljeno: 26. december 2005, 10:13

Ljubezen je ali je NI, sploh pa mislim, da na Zemlji kot na neki prehodni točki našega obstoja ne moremo doživeti ljubezni ali sreče, lahko le stopimo na pravo pot, ki nas pelje do tega cilja. Je pa res da je pot lahko že cilj. Je nekaj ljudi, ki so na zemlji toliko dozoreli da so nam vsem za vzor kar se tiče ljubezni npr. mati Tereza, Dalaj Lama...,
Moje mnenje je,ko stopiš na pot, ki vodi proti ljubezni lahko ljubiš svet okoli tebe-partnerja, naravo itd., in razumeš dogajanje okoli sebe
V TEMI ZEMLJE EDEN ŽAREK SVETI, NE ZAZNA GA VEČ ZAVEST, LE DUHA GLOBOKI SPLETI.
Michael newton

oduim.p.'s Blog

#120 tai-chi

tai-chi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 332

Objavljeno: 27. december 2005, 10:31

Mogoče pa preveč razmišljate.

x:Dx x:Dx x:Dx

itak

dobr, da nas vsake tolk nekdo spomni na to x^x
Resnično ne more biti ogroženo.
Neresnično ne obstaja.

#121 odium.p.

odium.p.
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 214

Objavljeno: 27. december 2005, 12:07

Ljubezen je veeeeliko več kot zgolj prijazen, sočuten, pozoren odnos do partnerja, otrok, staršev..., Ljubezen je ko vse razumeš, ne obtožuješ, ne sodiš..., Ljubezen je skrita globoko v naši nadzavesti, bolj ko spoznavamo sebe bolj stopamo po tej prekrasni poti proti ljubezni.
Mislim, da ljubezen čutimo pri človeku, ki jo ima, začutimo jo v obliki prijetnih energijskih vibracij-impulzov, ki prevevajo naše telo.
Zakaj so nekateri pravi magnet, ki nas kar vlečejo nase ? V njihovi družbi se krasno počutimo, vse kar nam govorijo nam je kar naenkrat popolnoma jasno in kristalno enostavno-čisto.
Če sami še ne stopamo po tej "poti ljubezni" lahko ta dejanja povzročajo tudi izbruhe zavisti, jeze sovraštva...

Ali ste sposobni ljubiti svojega fanta-dekle-partnerja tudi takrat ko vam pove, da želi končati odnos z vami ??

:inocent: :2src:
V TEMI ZEMLJE EDEN ŽAREK SVETI, NE ZAZNA GA VEČ ZAVEST, LE DUHA GLOBOKI SPLETI.
Michael newton

oduim.p.'s Blog

#122 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. december 2005, 12:10

:palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#123 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 27. december 2005, 15:03

se strinjam z emanuelom (tokrat).


:eek: A sam tokrat :sori:
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#124 druidka

druidka
  • D član
  • Št. objav: 5 105

Objavljeno: 27. december 2005, 16:14

Ljubezen je veeeeliko več kot zgolj prijazen, sočuten, pozoren odnos do partnerja, otrok, staršev..., Ljubezen je ko vse razumeš, ne obtožuješ, ne sodiš..., Ljubezen je skrita globoko v naši nadzavesti, bolj ko spoznavamo sebe bolj stopamo po tej prekrasni poti proti ljubezni.
Mislim, da ljubezen čutimo pri človeku, ki jo ima, začutimo jo v obliki prijetnih energijskih vibracij-impulzov, ki prevevajo naše telo.
Zakaj so nekateri pravi magnet, ki nas kar vlečejo nase ? V njihovi družbi se krasno počutimo, vse kar nam govorijo nam je kar naenkrat popolnoma jasno in kristalno enostavno-čisto.
Če sami še ne stopamo po tej "poti ljubezni" lahko ta dejanja povzročajo tudi izbruhe zavisti, jeze sovraštva...

Ali ste sposobni ljubiti svojega fanta-dekle-partnerja tudi takrat ko vam pove, da želi končati odnos z vami ??

:inocent: :2src:


...ljubila sem samo enkrat... in še vedno ljubim... kljub temu, da je odšel stran od mene...

:C:
... svet pripada tistim,
ki verjamejo v svoje sanje ...

#125 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 27. december 2005, 16:40

včasih. :inocent:


No ja, to je že mal bol :o|o: x:o)x
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0